|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JANUAR - naš mesec!
5.1.2006 16:22:52   
Nannn
ijooooj kok enih skrbi imamo user posted image  jest sem od CTG-ja in popadki so zelo rahli in jih jaz nisem obcutila...pravi G da dogaja ampak se premalo...pritisk je bil povisan 130/90 in vidim da vas tudi daje rahlo povisan pritisk in da se ni razlog za alarm...punce kaj od prigrizkov boste imele sabo...bom sla kar prec kupit da ne bom tam lacna user posted image  pa vodo za mene in mojega...ce ga bo treba polivat da bo k seb prisel user posted image user posted image  se pa ze vse tako odpravljamo kot da se nam odstevajo zadnje minute user posted image  hehe prav smesne smo...

AlenkaIST le glej da se se danes javis da te ne bi kje po porodnisnici ze iskala user posted image  

Grem malo v civilizacijo user posted image user posted image  pride prijateljica po mene pa greva na drink...

Mejte se lepo Nannn user posted image

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: JANUAR - naš mesec!
5.1.2006 20:06:31   
LE&TA
Nemsis, tud jst nimam težav in grem vsak dan na WC, sam mi je G rekla da se po porodu poslabša, kdaj zgine pa ne vem. Jst si mažem s Faktu mazilom in uporabljam higienske robčke prav za hemeroide, ki malo hladijo.
A si ti kej mažeš? Vem pa da obstajajo tud svečke!

Nannn, jutri grem v porodnišnico na CTG, ti rezerviram sobo??user posted image

Kje ste vse?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: JANUAR - naš mesec!
5.1.2006 20:15:16   
Anonimen
LE&TA, trenutno si nič ne mažem. Sem si pa prej z Modolex kremo. Samo sem ugotovila, da mi kamilične kopeli bolj pomagajo. Kako se pa obnesejo ti robčki? So za kaj?

(odgovor članu LE&TA)
  Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: JANUAR - naš mesec!
5.1.2006 21:45:37   
puri
Jaz sem pa okrog 19-ih sedela na kavču, ko me je kar naenkrat začelo zvijat in sem letela na WC in imela driskouser posted image . Potem mi je pa po 45-ih minutah začel spet otrdevati trebuh na 15 minut, pa malo me špika spodaj v trebuhu.
Sedaj spet premišljujem, če se mogoče začenja, ker mi trebuh zadnje dni ni več toliko otrdeval, pa še z drisko se začne zelo veliko porodov, ....moj prejšnji porod se je tudi tako začel.

Nič, jaz se bom kar odpravila spat, da si odpočijem in bom probala čim manj misliti na to in če me bo zbudila bolečina, potem bom vedela, da je TO TO user posted image

Alenka,....kje si pa ti, da se nisi nič oglasila? Kako je bilo na CTG-ju?

Lahko noč!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: JANUAR - naš mesec!
5.1.2006 21:55:01   
AlenkaIST
ŠE SEM TUKI user posted image

Sta bila sicer ene dva popadka, AMPAK se še ne dogaja. Tudi user posted image  je še visoko, glavica pa delno vstavljena (ali pa samo 1/3). Bomo še kar malo počakali. Jutri zjutraj grem še 1x na ctg, ker je user posted image  mal zabušaval in zgleda spal. Pa saj ni čudno da počiva, če je pa mami prehlajena.

Dobila pa sem datume za preglede za dober teden naprej! Jutri ctg, v torek na rok ctg in pregled, pa 12. ctg, pa pol spet 16. ctg. In če še vedno ne bo nič 17.1. na silo v porodnišnico user posted image
Jaz kar mislim, da tako dolgo pa ne bom čakala. Bom pa kak način sprovedla za pospešitev.... ha ha user posted image

Torej, čakamo!

Še to. Ne vem ali me je toliko prešlatala po trebuhu, ampak odkar sem doma tudi jaz čutim neke krče. Zašraufalo me je pa samo zjutraj....

< Sporočilo je popravil AlenkaIST -- 5.1.2006 21:56:33 >


_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: JANUAR - naš mesec!
5.1.2006 22:02:42   
Nannn
user posted image user posted image  LE&TA najbols da kar rezerviras se za mene sobo...sem malo prej klicala v Postojno ker me je ful matralo...se sama ne vem kaj je to...bolel me je spodnji del trebuha kar dve uri in pol skupaj in ce sem mocno zajela zrak me je kar spikalo in mocno zvijalo...hmmm pa se je potem umirilo in nobeden mi ni dvignil telefona tako da sem potem odnehala...itak ce bi bilo kaj resnega bi me se bolj bolelo ampak je popustilo...pupa mi skace po trebuhu tako da mislim da ni panike...lahko pa se nam sedaj res zacne dogajat pa se krajec prihaja user posted image  
 
Alenkaaaaaaaa halo kje je raport?

puri tudi jaz sem imela danes ze drisko ampak se je sedaj vse umirilo...ampak zanimivo vedno se mi zacne dogajt zvecer in ponoci...

Lep vecer Nannn

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: JANUAR - naš mesec!
5.1.2006 22:03:09   
Nannn
ja no koncno si se javila nooooo  user posted image user posted image

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: JANUAR - naš mesec!
5.1.2006 22:20:59   
LE&TA
Nemsis, ti robčki so fajn npr. po obredu na WCju, da si mal obrišeš, da si vsakič ne umivaš, in te še neki čas hladi po riti, prav paše, pr meni pa zaenkrat ni sprememb, se mi zdi!

Puri, po moje boš ti naslednja k te že tolk časa matra!user posted image  Sam sporoči nam!!

Naš user posted image  je tud ful aktiven zvečer okol 22h, pa še vedno ful visoko po moje k me brcne ful visoko, da se morm kr zravnat, pa prou uščipne me!!
Jutri grem na CTG, pa da vidmo kaj dogaja!!

Nočko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 7:15:10   
puri
Dobro jutro!

Jaz sem že pokonci in še vedno v enem kosuuser posted image
Sem pa tako zmatrana, da ne vem, kako bom preživela dan,....še dobro, da je petek! Počivat pa nič ne morem, ker imam doma dva razgrajačka, ki sta me zbudila že ob pol 6-ih.

Sem imela pa potem včeraj popadke na 13, nato pa na 10 minut! Ob 10-ih sem šla v posteljo in sem se matrala, da bi zaspala in ko mi je že skoraj uspelo in sem že napol spala, me je prebudil popadek, ki je bil čisto drugačen, zraven je bila tudi bolečina in potem sem se spet čisto zbrihtala, ker sem bila 100%, da gre pa tokrat zares. Potem so si popadki sledili, nekateri so bili bolj šibki, drugi pa že kar močni in potem se je okrog treh ponoči spet vse umirilo, vbistvu sem zaspalauser posted image

Sploh nič več nič ne razumemuser posted image
Rodila bom že tretjič, pa ne vem, kdaj gre zares. Prvič in drugič sem to takoj vedela, sedaj pauser posted image Sem že res čisto izmučena in zmedena,.......ko si že 100%, da gre zares, ko si že pripravljen, ko ne spiš celo noč, ko čakaš, kaj bo, potem pa ni nič iz tega.
Tale nosečnost je pa pri meni res zakomplicirana, sploh sedaj na koncu.

Moj me že sploh ne jemlje več resnouser posted image , ker potem nikoli ni nič iz tega. No, saj imam še malo časa, ampak potem naj se vsaj začne, ko gre zares, ne pa da se vsake par dni pojavijo vsi znaki in popadki, potem pa spet nič!

Mogoče je šla pa katera druga namesto mene???user posted image

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 8:25:55   
Lumpi
Jutro!!!

Jaz še tud v enem kosu.
Pripeljem dones sineka v vrtec in mi pravi, da je včeraj cel dan mislila name - je mislila, da sem rodila. Sej bi rada, ampak noče še it ven.

Učeraj je bil dan, ko me ni nitii enkrat začelo zvijati. Sem pa cel dan čutila pritisk.

A je MatMaj že rodila??? A se ni še nobeni jabila???

_____________________________

Kdor ne zapusti obale, nikoli ne spozna skrivnosti oceana.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 9:10:21   
AlenkaIST
Jutro

Od nobene še ni nobene novice! Očitno vse čakajo luno.

Puri dobra si. Jaz grem prvič v to, pa tudi nimam pojma. Sploh še ne vem kako izgleda lažni popadek kaj šele ta pravi. Tistih včeraj na ctg niti čutla nisem. Ah ja. Se odpravlčjam proti LJ na ctg. Upam, da user posted image  ne bo pančkal!!!

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 9:46:47   
nejca1
Ojla!

Jaz ne vem več, kaj vse toi pomeni. Včeraj zvečer me je začelo boleti na desni strani trebuha, trebuh je bil trd, pa danes me boli, driska, imela sem tudi CTG, pa ni nič pokazal in mi je G rekla, naj kar grem v bolnico. Ker me je vozila tašča, sva se zmenili, da bova še malo počakali, da ne grem zastonj ... G me sploh ni pogledala, a li sem odprta lai zaprta, kako je z izcedkom, halo????? Zelo sem razočarana. In ker nisem šla v bolnico, zdaj ne vem, kdaj imam naslednji pregled, ker ni nič rekla .... user posted image

Če ne bo kaj prej, bom v ponedeljek poklicala G za datum.

Kako veš, da je stvar resna - vedno se spomnim nate Puri, če to niso očitni znaki, potem pa jaz ne vem.

In zdaj me spet šravfa, sem pojedla pomarančo, morda zato.

Nič, očitno se bo začelo.
Bodimo na vezi user posted image .
lp, Nejca

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 10:07:29   
puri
Nejca1, kdaj imaš pa ti rok? Kako pa to, da te je kar v bolnico poslala? A zaradi znakov, ki si jih povedala?

Sporoči, če boš šla,....pa srečno!

(odgovor članu nejca1)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 10:21:32   
nejca1
Puri, jaz imam rok 18. Ja, v bolnico pa naj bi šla zaradi znakov, ki sem jih naštela. PO moje se ji ni dalo delat pregledauser posted image . Pa rekla je tudi, da tudi CTG ne pokaže vedno popadkov.
Zdaj je malo boljše, bomo videli.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 10:31:35   
uniq
Dan punce,
vidim da ste še vse v enem kosu. Kje je pa caffee...
Toliko razpravljate o driski, da sem morala takoj leteti.Drugače bila noč zopet grozna...tokrat so bile hude bolečine..jest pa sama v postelji ker je moj user posted image  zaspal v dnevni. Pol noči spet prespala nisem...mi je že prav hudo.
MM ko ste govorile o prigrizkih in pijači a ste to mislile za bivanje v porodnišnici ali za v porodni??...Ker tam ne smeš piti...ti dajo samo za cuzat. Jest vem sem pri prvi plenico popolnoma osušila...hehe.
V glavnem dones bo ziher katera na vrsti...čene pa potem 14 kajne??...Bo naval user posted image ..
Bodite pridne jast grem moje trpine pogledat v službo...

(odgovor članu nejca1)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 10:35:03   
Nannn
Jutrooo,

puri jest bi na tvojm mestu ze sla v poodnisnico ker imas taprave znake za rodit...pa ce tudi gres zastonj in gres potem domov...bi bila saj pomirjena da se to ni to...

nejca1 tudi tebi vidim da dogaja tako da smo na vezi ce bo kaj novega...

Pri meni nic novega sem se ponoci  zbudila ene stirikrat in sla na wc drugace pa mirna noc...v ponedeljek imam spet CTG tako da bomo videli kaj bo...upam da ne docakam ponedeljka in da rodim prej user posted image user posted image

LP Nannn

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 10:40:25   
meta22
Živjo čveke!

tudi jaz še v enem kosu. se še nič ne dogaja, kar je potrdila tudi moja G danes na pregledu. sicer je glavica že zelo nizko, vendar sem še čisto zaprta. me je kar malo strah, da se sama ne bom odpirala, pa bom fasala umetne popadke, ki baje noro bolijo.

končno sem tudi jaz dobila napotnico za ctg. kot sem domnevala moram na ctg na moj PDP in nič prej!!! pa tako me matra, če se že kaj dogaja.

imamo pa vse enake probleme. tudi jaz ne vem , če je ta bolečina (rahla) v nožnici in križu popadek ali samo raztezanje česa. pa tako noro se počutim še nekaj dni, da kar ne vem kaj bi sama s sabo. sem danes zjutraj kar jokala v postelji, pa moj user posted image  kar ni vedel kaj mi je. saj tudi jaz nisem vedela, zakaj jokam. verjetno zaradi tega , ker imam na hipe že vsega dovolj.

no, glavno je da user posted image user posted image  veselo brca po mojem trebuhu. je rekla G da je to najboljši znak, da je vse v redu z njim in da se fino počuti.

nejca1 ne prehitevaj, še nas je kar nekaj pred tabo, ki bi tudi rade šle. se hecam. če hoče tvoj user posted image  na svet bo pa malo prej prišel. je pač mali radovednež, ki že hoče spoznati svojo mamico. drži se in sporoči čim hitreje kako se je odvijalo. če te nekaj časa ne bo, potem pa vemo kje te iskati.

a gremo stavit da je MatMaj že rodila?

se slišimo(tipkamo)!

LP
Meta

(odgovor članu nejca1)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 12:21:35   
pinka1
Hojla!

Kami10 - dr. Ocvirkova dela sedaj v Dobrni v zdravilišču, prej pa je bila v CE v bolnici. Ja res je fajna in full prijazna.

Jaz sem imela včeraj CTG in UZ in je vse OK. malček naj bi bil težek že okrog 3500 g, ampak upam, da so se malo zmotili in da na koncu ne bo 4  kg - če ne bomo pa mal težje rodili. Tudi nisem več slabokrvna - so mi injekcije pomagale - JUPI! Upam da mi ne bo spet Hgm padel. Sicer pa še vedno jem železo - oz. pijem sirup.

Rokavičke za malčka bom tudi jaz za vsak slučaj nesla s sabo, stvari so spakirane in zdaj čakamo. Pa saj imamo še nekaj časa. (PDP 18.1.) Jaz poskušam bit še čimbolj aktivna oz. sem leteča in kr neki laufam naokrog. Še izkoriščam še zadnje dneve, ker potem verjetno nekaj časa ne bomo šli nikamor.

Pregled imam spet v četrtek - CTG in lab. in bomo videli če bo kaj pokazalo. Mogoče pa bomo šli že prej???

Lep zasnežen dan!

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 13:32:53   
Nyah*
Drage moje, sem misila, da samo mene zvija ;-). Ne resno, ponoci sem bila ze kar paranoicna, me je tako bolelo, kot da se bo vsak hip vlilo iz mene, joj, kako je blo hudouser posted image . Pa kriz me je bolel, samo ne vem, kako mi je potem uspelo zaspatuser posted image .

Sem mislila, da bo imel nas user posted image  rojstni dan na isti dan kot njegova mami, pa na sreco mi ni treba biti danes v bolnici huh, tega sem se bala.

Drugace sem sedaj ok, sicer bolj pocivam, ker bom potem cez vikend dva dni obiske stregla, huh, ampak kaj cem.

Ste se vse tu, ali je katero krajec "zafrknil"?


(odgovor članu pinka1)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 13:47:46   
LE&TA
No, jst sm nazaj sa pregleda, CTG ni pokazal nič, še nič ne dogaja. Zato pa dogajajo hemeroidi, dans se je stanje poslabšalo za 300%, mam ful zuni in boli in že sam da pomislim mi je hudo. Drug teden mam spet CTg, pol pa bomo vidli kaj bo luna nardila!!
Tud sedet ne morem, grem ležat! Sam tolk da veste da sem še v enem kosu!!

Nemsis , kako pa je s tvojimi hemeroidi, maš zunej al noter. Jst mam menda oboje. Sploh ne upam tikat, kar groza me je!!

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 14:11:37   
AlenkaIST
Tudi moj ctg ni pokazal NIČ. user posted image  je baje zelo luštno in je bila G zeeloo zadovoljna. Mislim, da bom v torek na rok spet pri njej!

Umetni popadki pa baje bolijo samo zato, ker takoj skočijo na močno jakost. In zato jih občutimo kot izredno boleče. Naravni se stopnjujejo in telo sproti izloča tisti naravni hormon proti bolečinam in zato ti popadki ''manj'' bolijo.

Drugače pa tudi mene najjbolj skrbi samo to, da se ne bi odpirala. Po moje je to najhuje.

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 14:15:51   
MatMaj
Dekleta ne boste verjele....user posted image

Jaz sem še kar doma. V sredo smo imeli ctg in me je doktorca domov poslala. Še tisti popadki, ki sem jih imela so minili. Zdaj pa me je namesto čez dva dni naročila komaj čez en teden. A to lahko? Danes je moj user posted image  malo bolj miren ampak nič ne kaže, da bomo šli rodit.
Sem že nervozna in ne upam nikamor it. No, ko bo, bom javila Alenki IST in vam bo ona javila.



Lep pozdrav in čuvajte se...user posted image



user posted image MatMaj

_____________________________

Najin zakladek Patrick, rojen 16.01.2006
Zdaj pa je že mali šerif.

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 14:17:43   
AlenkaIST
MatMaj me pa hecaš!! Sem ti ravno sms poslala user posted image

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu MatMaj)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 14:36:10   
lumpy
No punce tudi jaz sem še tukaj. V ENEM KOSU.

Danes me je pa zjutraj začelo nekaj špikati v spodnjem delu trebuha, včasih bolj močno, včasih manj - ampak sedaj je vse skupaj minilo kot da ni nič. Groza, jaz pa bi že tako rada šla.

Mat Maj pa saj ti si neverjetna - še zdaj si doma?!? Mogoče ti bo pa danes pomagal krajec . Držim pesti.

_____________________________

En dan življenja ni veliko,a kdor ljubi življenje mu je vsak dan novo življenje.

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: JANUAR - naš mesec!
6.1.2006 15:51:35   
meta22
MatMaj ti nas malo hecaš. sem se že stavila s puncami, da že cartaš. če ne danes ko je luna, bo pa ziher v naslednjih dneh. držim pesti!

Nyah, tebi pa vse NAJ NAJ!!!user posted image user posted image user posted image  navijam, da dobiš kako posebno user posted image  danes. še je čas, da user posted image  prikuka na svet.

LP
Meta

(odgovor članu lumpy)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?