|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: februarke 2012
26.9.2011 18:01:34   
rea24
Sončica66 prejšni teden je bilo še toplo, samo se je potem takoj treba preoblečt, da se ne bos prehladila. O hrambi matičnih celic sem razmišljala oziroma bolj o darovanju v javno banko, ker je to tudi možnost, baje zastonj. Ker se mi zdi nesmiselno plačevati tako visoke vsote denarja in niti ga nimam kje vzeti, da bodo hranili v privatni banki, prav tako mi ne more nobeden zagotoviti, da če bom rabila matične celice za svojega otroka bom dobila točno njegove iz privatne banke. no ja to je moje mnenje.

Srečka_nosečka čestitke tudi tebi, upam da bo naprej vse v redu s tabo in tvojo user posted image .

moja user posted image pa že pridno brca, vsak dan vsaj nekajkrat, včeraj je tudi moj prvic začutil brco in zdej je tolk navdusen, da me vsakič ko se vležem pred televizijo začne štokat, da bi jo/ga prebudil. user posted image

lep sončkast pozdrav

(odgovor članu Sončica66)
Neposredna povezava do sporočila: 601
   RE: februarke 2012
27.9.2011 8:38:33   
*Zvončica*
Dobro jutro.

Lili/Nik user posted image za opravljeno morfologijo.

Srecka_nosecka dobrodošla.

Rea user posted image za brcike.

Sončica66 midva se v prvi nosečnosti nisva odločila za hrambo mat. celic in se tudi tokrat ne bova. Kaj pa vem, težko razložim zakaj...nisem se sicer o tem toliko podučila, ampak se mi zdi, da niti ni sigurno, da se potem lahko (uspešno) uporabijo. Pa nisem največji pristaš stvari, ki malo "dišijo" po genetiki, samo saj pravim, nisem se v to temo prav veliko poglabljala. Medicina bo verjetno tudi še kaj napredovala, tako da bodo določene bolezni tudi že drugače ozdravljive... Edino kolikor vem, če jih daš v javno banko ti res ne zagotovijo da dobiš svoje (lahko se uporabijo tudi za druge primerne kandidate), če jih pa daš v privatno banko, pa jih dejansko hranijo za tebe oz. otroka. Sicer pa sem videla tukaj na forumu temo,da se dajo mat. celice dobit tudi iz mlečnih zobkov, tako da če se ne odločiš zdaj, imaš kasneje tudi še možnost.

Drugače mi tudi že pridno brcamo vsak dan in razveseljujemo mamico user posted image . Sem pa očitno tudi jaz (ponovno) staknila neko vnetje ali kaj...ne vem bom videla, čez slab teden me namreč čaka pregled-morfologija.

(odgovor članu rea24)
Neposredna povezava do sporočila: 602
   RE: februarke 2012
27.9.2011 11:31:37   
zebra
Živjo so user posted image

Čestitke za dobre preglede in dobrodošle vse nove souser posted image

Glede matičnih celic...kaj pa vem, tudi sama se nisem nekaj poglabljala,...razmišljam pa samo zato ker imamo še tri dečice ...in morda če bi se te lahko uporabile, ker je v bistvu enak dedni zapis, čeprav ni isti dnk...jasno...potem ne vem...moram še premisliti...
Tudi sama pa sem prepričana, da bo itak medicina še bolj napredovala...spet je pa tako...kolikor vem...če ima otroček recimo dedno zasnovo za kaj vem...rečmo levkemijo ( raka kostnega mozga) potem mu njegove matične celice za nov kostni mozek itak ne pridejo v poštev ker ima v dnk zapisu to...in isti zpis imajo tudi matične celice...no vsaj mislim da je tako...lahko da se motim...ne vem...

Glede vnetja...jogurt res pomaga ublai težave...da ne srbi in peče...sam odpravi jih pa ne...tudi canesten nič ne pomaga...sedaj sem kupila še multigyn...ki pa ful zapeče...ko ga nanesem...čeprav tudi v navodilih piše da lahko malo zaščemi...sam meni prav vroče postane, zpeče...pol čez par minut je ok...še zmeraj pa nisem rešena...user posted image ...no saj v petek imam pregled, pa bom vprašala...če lahko tudi kaj drugega poskusim...groza...user posted image


PapuaNG...a je tebi tudi tko ko naneseš multigyn?


sicer pa sem tudi jaz končno sedaj v 22. t. začela čutiti gibeuser posted image čeprav v večini le kolcanje...he he...že naša malicka na veliko pije user posted image

(odgovor članu *Zvončica*)
Neposredna povezava do sporočila: 603
   RE: februarke 2012
27.9.2011 15:17:35   
Sončica66
Pozdravljene user posted image

tudi mi smo danes dali skozi morfologijo user posted image . G nama je še enkrat potrdila, da dobiva punčko, zeloooo živahno user posted image user posted image . Težki smo 349g in veliki 23 cm. G pravi, da bo ob porodu težka najmanj 3,5 kg, tako da dobimo reeees krepko in (upam) zdravo babiko! Vse ostalo je pa tudi o.k.. Razvoj normalno poteka, tako da praaav super user posted image .

Lep dan vsem


_____________________________

Maja; 10.2.2012

(odgovor članu zebra)
Neposredna povezava do sporočila: 604
   RE: februarke 2012
27.9.2011 18:17:45   
dvojčica6
ojla nosečke! dobrodošla še ena srecka_nosecka user posted image
o, lepo, čestitke Sončica66user posted image itak, da bo vse ok!

zebra
... ni glih tako kot misliš...ravno ta primer, ki si ga dala, recimo...če ma eden  izmed tvojih otročkov levkemijo in rabi presaditev kostnega mozga, bo najboljši donator ravno sorojenec oz starši, pač tisti, ki ima najbolj podobno krvno zasnovo...

rea24...če se odločiš dat v privat banko potem hranijo samo zate te matične celice...če jih daš v javno banko pa jih dobi lahko kdorkoli pred tabo...

Js sicer ne bom dala hranit teh celic, če bi imela denarčkov na pretek in ne bi še reševala stanovanjskega vprašanja, potem bi šla v to... je pa res drago in itak upaš, da ne boš nikoli tega potreboval... bi pa dala rada v javno banko te celice sam ta prvič se mi ni dalo tistie papirologije rihtatuser posted image





(odgovor članu Sončica66)
Neposredna povezava do sporočila: 605
   RE: februarke 2012
27.9.2011 18:32:40   
Sončica66
Jaz sem vedela samo za privat hranjenje celic. Za javno banko pa prvič slišim. Kje pa lahko dobim kaj več informacij glede tega?? Tudi meni je glede na situacijo malce predrago tole, kljub temu da lahko obročno odplačuješ... 

_____________________________

Maja; 10.2.2012

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 606
   RE: februarke 2012
27.9.2011 20:25:35   
innchy
hej,

tudi jaz se vam pridružujem v februarkah :). Sem v 21 tednu, PDP imam 8.2.2012, prva nosečnost, v trebuščku je pa že zelo živahno :).

(odgovor članu Sončica66)
Neposredna povezava do sporočila: 607
   RE: februarke 2012
27.9.2011 20:27:08   
cilla
slovenska javna banka = Zavod za transfuzijsko medicino
http://www.ztm.si/sl/register_darovalcev_kmc/darovanje_popkovnicne_krvi/

(odgovor članu Sončica66)
Neposredna povezava do sporočila: 608
   RE: februarke 2012
27.9.2011 22:18:25   
zebra
Zanimivo po eni strani tole z javno banko, itak je res...kot si napisala dvojčica6 da upamo da nikoli tega ne rabimo...in zato si po moje tudi nekako še nočemo v tej smeri sploh razmišljat...
To za donatorja ja vem...da je najboljši najbližji sorodnik...morda se nisem prav izrazila...ampak ne vem če ni tko da pri matičnih celicah ( recimo istega otročka, tega ki se zdaj rodi) da mu njegove celice ne morejo nič pomagat, ker je v njih zapis dnk...ki spet narekuje raka...če me razumeš kaj mislim...to sem nekje prebrala...o donatorju, ki je najbližji krvni sorodnik pa se absolutno strinjam...kot pri presaditvi organov...je enako...samo za matične celice sem mislila, ki pa so od istega otročka z istim dednim zapisom bolezni (če je v dnk seveda - dedno) potem ne vem, če celice pomagajo...tukaj me to bega...
saj verjetno čiste bedarije klatim, ker se nisem še poglobila v tole...pa vendar vem da sem nekje to brala, da pol take matične celice niso ustrezne...kaj pa vem....bodi pameten pri vsem skupiuser posted image ...nič lepo bodite...našo user posted image pa spet cuka user posted image boga....user posted image
nočko vsem...

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 609
   RE: februarke 2012
28.9.2011 0:14:14   
Anausicaa
Mi smo pa danes imeli morfologijo. Vse je v redu. Najverjetneje je user posted image :D (Tako da bo najverjetneje Mika, ampak še vedno bo nekje v ozadju Jaka da nas ne preseneti na koncu).

Drugače pa ima še katera probleme z mehurjem. Men če dolg stojim al pa če hodim veliko okol začne na polno prtiskat na mehur, tak da morm tud na 10 minut na wc... Ampak bomo preživel, sj je sam še polovička :P

(odgovor članu zebra)
Neposredna povezava do sporočila: 610
   RE: februarke 2012
28.9.2011 8:41:06   
milanka
hej hej...kako kaj?? no mi smo sedaj v 21 tednu...vse ok...v trbuščku zelo živahno :-)user posted image zanima me če se je oz. se bo ktera odločila za 3D uz...pa če imate kake izkušnje??
hvala!!

(odgovor članu urša28)
Neposredna povezava do sporočila: 611
   RE: februarke 2012
28.9.2011 8:51:30   
mz13
OJla souser posted image ! Kako ste? Mi smo imeli v petek morfologijo, vse uredu in zdravnik je rekel, da niti slučajno nič v roza kupovat, da je brez dvoma fantek user posted image . Čestitke tudi vsem ostalim za fajn opravljene preglede... Lilinik midve sva pa se mi zdi bile ena za drugo na pregledu user posted image .
Včeraj sem šla prvič mal na ogled vozičkov, moj bo šel zraven, ko bo izbor že malo ožji user posted image . Torej bila v Pikapolonici in Baby centru - želela sem, da ima voziček napihljiva kolesa, ki so primerna za vsak teren in da se obrača na obe strani, da lahko gleda otrok proti tebi ali pa naprej. Predstavili so mi Jane Slalom pro in pa Maxi cosi. Meni, ki se prvič srečujem s tem, se itak zdi cela znanstvena fantastika vse to razstavit in sestavit, ampak baje je zelo enostavno user posted image . Ne vem.... ali ima katera izkušnje s katerim od teh dveh ali priporočate še kaj za pogledat? Ja, počasi bo treba te večje stvari začet kaj nabavljat, da ne bo potem preveč vsega zadnji mesec.
Lepo se imejte....

(odgovor članu milanka)
Neposredna povezava do sporočila: 612
   RE: februarke 2012
28.9.2011 9:06:04   
milanka
mz13... čestitkeuser posted image , tut mi bomo imel fantka...user posted image , glede vozičkov...tut jaz sem imela celo proceduro okrok tega...pa sem se oločola za vozičke babyspa, iz LJ...imajo napihljiva kolesa, vožnja mogoča v vse stani...in dobiš vse v kompletu(jajčko, športni del, košaro, dežnik, prevleke...)cena je ugodna 430e, pa sem bila sprva skeptična..ampak potem sva pa šla pogledat še ostale vozičke -baby center...ki so občutno dražji, pa ti povem, da bistvene razlike nisem našla, zakaj bi bili ti dražji vozički boljši...tako da v četrtek ga dobim:-)

(odgovor članu mz13)
Neposredna povezava do sporočila: 613
   RE: februarke 2012
28.9.2011 10:20:57   
mz13
Milanka hvala za odgovor. Kje se pa da v živo videt tele baby spa vozičke? Sem pogledala zdajle malo na netu in videti so prav fajn in še barve se da izbirat, kar mi je tud super. A športni del se da čisto v ležeči položaj pri teh vozičkih? Tudi jaz mislim, da višja cena ni nujno merilo, da je voziček zato kaj boljši, samo tu v teh dveh trgovinah so imeli z napihljivimi kolesi samo Jane in Maxi cosi. Kaj pa glede 3 ali 4 kolesnik? Kaj se boste odločile? Je to bolj stvar okusa kaj ti je bolj všeč ali je kakšna druga razlika? Lp,

(odgovor članu milanka)
Neposredna povezava do sporočila: 614
   RE: februarke 2012
28.9.2011 10:23:14   
LILI/NIK
mz13 ja tako je en za drugim smo bli...čestitke za uspešno morfologijouser posted image , sam midva sva bla kr razočarana nad uz v laškem se mi zdi da se je veliko slabše vse vidlo kot takrat na nuhalni v Velenju. ja glede vozičkov mava pa tud midva probleme...sam sva se odločla da bova to nabavljala tam nekje decembra... po vsej verjetnosti bova kr rabljenega vzela, bomo še vidl kako bo vse skupaj naneslo.... definitivno pa z velikimi napihljivimi kolesi... pozdravček vsemuser posted image

(odgovor članu milanka)
Neposredna povezava do sporočila: 615
   RE: februarke 2012
28.9.2011 10:24:47   
mz13
Milanka hvala za odgovor! Kje se pa da v živo videt tele baby spa vozičke? Sem pogledala zdajla malo po netu in zgledajo prav luštni. Pa še veliko izbiro barv imajo, kar tista dva, ki sem jih gledala nista imela. Tudi jaz menim, da višja cena sploh ni merilo, da je zato voziček toliko boljši. Kaj pa glede 3 ali 4 kolesnik, kaj se boste odločile? Je to bolj stvar okusa kaj ti je všeč ali še kakšna druga razlika? Lp

(odgovor članu milanka)
Neposredna povezava do sporočila: 616
   RE: februarke 2012
28.9.2011 10:28:34   
mz13
Naj prej mi ni hotelo poslat sporočila, zdej pa vidim, da je kar 2x user posted image

(odgovor članu mz13)
Neposredna povezava do sporočila: 617
   RE: februarke 2012
28.9.2011 10:28:54   
Sončica66
Super... jaz grem ta teden gledat Baby boom in Baby spa vozičke, imava ravno tako super pot, da jih greva pogledat. Milanka katerega si pa naročila?? Trikolesnega ali štirikolesnega??  Naslednji teden grem pa še Tako pogledat. Bo treba počasi, počasi nabavljat ta velike stvari ja.... user posted image user posted image


Lep dan user posted image


_____________________________

Maja; 10.2.2012

(odgovor članu milanka)
Neposredna povezava do sporočila: 618
   RE: februarke 2012
28.9.2011 10:32:47   
Sončica66
Jaz iščem voziček za razgiban teren, saj sem na Koroškem doma in nimamo ravno lepih terenov za vozičkanje... tako sem bom odločila verjetno za trikolesnega, saj pravijo vsi, da je bolj praktičen kot štirikolesni, čeprav so mi štirikolesni bolj všeč. Vsekakor pa mora imeti velika napihljiva kolesa... user posted image

_____________________________

Maja; 10.2.2012

(odgovor članu Sončica66)
Neposredna povezava do sporočila: 619
   RE: februarke 2012
28.9.2011 10:49:34   
milanka
OJLA!!

Ja takole je...midva sva imela v ožjem izboru :BABY SPA, BABY BOOM IN LUX4KIDS... vse smo šli pogledat, ker imam kolegico, ki je "januarka" smo šli skupaj...takole je bilo...Baybi boom, je bil ok, edina slabost je bila da se vozi samo v eno smer in zame je bilo preveč"zatičev", ker bom voziček vozila sama mi more služit in ker nisem tehnični tip...se mi je zdelo preveč vsega..preveč ročk, plastike, pri zložitvi...pa je bilo podvozje posebej, športni del posebej....Lux4kids-na nobeni strehci ni bilo "okenčka", kjer lahko opazuješ kar otrok dela...kolesa so bila jajčasta...Bayb spa...je bil zmagovalec..upam da smo se prav odločili.

jaz sem bila od samega začetka za 4 kolesnik, ker je bolj stabilen, z napihljivimi kolesi...res da zavzame malo več prostora..pa vseeno mi je ljubši.
SONČICA 66: odločili smo se za 4 kolesnik...ker smo vzeli 2 smo dobili še popustuser posted image , upam da sem se prav odločila

MIZ13: ja res je...user posted image , če pogledaš kako paleto vozičkov imamo na razpolago...mislim da grdega vozička ni! res smo se poglobil v to..ker je to naložba...in razlike med tistimi za 800e in tem nisem opazila...športni del gre v ležeči položaj, na vseh 3 stvareh imaš zraven pokrivalo za nogice...dobiš vse dodatke, vključno z pumpo za kolesa... kar se tiče 3-4 kolesnikov, je razlika, da pri 3 kolesnikih se ti včasih pri dvigovanju npr. pločnik lahko le to izmakne...user posted image , 4 kolenik je bolj stabilen...je pa res da ko se zloži je nekoliko težji in večji....

tako punce upam da sem vam kaj pomagalauser posted image , srečno pri izbiri!!!

če imate še kakšno vprašanje....z veseljem!!!user posted image

(odgovor članu Sončica66)
Neposredna povezava do sporočila: 620
   RE: februarke 2012
28.9.2011 11:08:05   
Sončica66
Lux4kids se tudi meni dopadejo.... jih bom šla vsekakor tudi pogledat user posted image

_____________________________

Maja; 10.2.2012

(odgovor članu milanka)
Neposredna povezava do sporočila: 621
   RE: februarke 2012
28.9.2011 11:12:07   
milanka
sončica66 tej trije so nekje podobni isti cenovni rang...ja le pojdi, mi smo pogledali vse...tako da vsak ima svoje + in - strani..odvisno kaj ti je prioriteta...


veliko sreče!

pa ko se odločiš pa le javi kako je bilo

(odgovor članu Sončica66)
Neposredna povezava do sporočila: 622
   RE: februarke 2012
28.9.2011 14:41:06   
Teta M
Dan souser posted image !

evo ,opravila danes z morfologijo....vse ok, super...težki smo že 440 g...PDP ostal 8.2.2012. Vse se je lepo videlo,srček, ledvičke, obe rokici,prstki,obe nogici,glava..Je pa otroček ravno spal,ampak moji G se je zdelo da bi znal biti user posted image ,ker se ji zdi,da je nekaj videla med nogicami.Ni ga pa mogla zbuditi,da bi bolj natančno pokukali ali kaj binglja ali ne...skratka zadeva je še odprta, tako da bomo še na prihodnjih UZ-jih gledali spol...sem se pa odločila da bom tudi tokrat šla na 3D UZ.....aja,pa dobila sem tudi napotnico za cuker test, moram jutri poklicat in se naročiti...sedaj so zadeve malo drugačne oz.potekajo malo drugače kot lani,tako da vsaj 3 ure traja ta zadeva na Polikliniki...


_____________________________

Isabelle, 05.01.2011
Stella,9.2.2012

(odgovor članu milanka)
Neposredna povezava do sporočila: 623
   RE: februarke 2012
28.9.2011 14:42:09   
Teta M
Aja še to..če se nam katera želi pridružiti tudi na FB-ju, tam smo tudi ustvarile skupino, je zaprtega tipa,naj mi pošlje tukaj ZS s svojimi podatki,da jo lahko dodam v skupino....

_____________________________

Isabelle, 05.01.2011
Stella,9.2.2012

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 624
   RE: februarke 2012
28.9.2011 15:24:49   
PapuaNG
dan! Je skos nekaj v službi in uspem le prebrat. No, še kak teden ali dva bo tako, potem pa spet malo bolj na izi.

Voziček-naš je še od prvega v odličnem stanju-bebe confort, na tri kolesa. Super za vse terene. Košara se obrne naprej in nazaj, športni del pa bolje sede, če je obrnjen naprej, ampak takrat je tut otrok že tok star, da je raje naprej obrnjen. Je sicer malo dražji, a se nama je zdel vreden svojega denarja. Bo gotovo zdržal še enega otročka pa še kakšnega zatem (ne mojega user posted image ).

Matične celice-pri prvem niti nisem vedla za brezplačno možnost oz. sem prepozno izvedela, pa ni blo denarja takrat, tako da v privat nismo dali. Tokrat se bom prijavila za javno banko. Sej nič ni garantirano, ampak če lahko komu slučajno na ta način pomagam-zakaj pa ne. Itak je pa baje precej majhen odstotek odvzetih celic dejansko uporaben (tretjina, če se prav spomnim). Škodi mi itak ne, stane nič, torej...se je pa treba malo po 30. tednu spomnit it prijavit...

Sicer pa moj navihanček veselo brca, sploh ko mam kavbojke gor in sedim. Včeraj sem probala nosečniške hlače iz prve user posted image , pa so mi še precej prevelike okoli trebuha...je pa res, da sem imela takrat ene 6-7 kil več kot zdaj. Bi morala malo za nosečniške cunje it pogledat, pa mi je moj včeraj pokvaril šoping plane, danes mi pa serviser za siol pride popolde, pa spet ne morem nikamor it. grrrrrr....

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  23 24 [25] 26 27   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?