|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: februarke 2012
16.9.2011 8:48:04   
PapuaNG
alegra, morfologija je definitivno pregled, ki ti v nosečnosti pripada, če si ustrezno zdravstveno zavarovana (pomoje to že obvezno zdravstveno zav. pokrije). Če si ga plačala, pejt z računom na zavarovalnico pa sem tam malo pozanimaj. Meni moja G vsakič naredi kratek UZ, toliko da se vidi srček. Slikico sem pa pri prvem user posted image plačala (evro al dva), zdej v drugo pa ni blo treba. Kdo bi vedel njihovo logiko. 

(odgovor članu mz13)
Neposredna povezava do sporočila: 551
   RE: februarke 2012
16.9.2011 8:56:25   
PapuaNG
evo, sem pogledala po netu, pa obvezno zdr. zav. res krije dva UZ - enega na začetku in morfologijo. Tretjega pa ne več (včasih je krilo tudi UZ v 32. tednu). Tako da si bla definitivno upravičena do zastonj pregleda. 

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 552
   RE: februarke 2012
16.9.2011 9:22:48   
LILI/NIK
tkole skoz vas spremljam sam pisat se mi pa ne da velik... no mz13 očitno imava na isti dan morfologijo... pa še za eno vem da jo ma tisti dan :) jst mam uro ob 14.30 user posted image drugače pa v mojem trebuhu zelo živahno... zaključujemo 20 teden... me pa zelo hrbet boli sploh zjutraj ko se vstanem... ko kaka stara mama , komaj se obračamuser posted image ... drugače pa vse v pričakovanju morfologije in to da spet vidimo naše dete... drugače mam pa Nika neki bolanega dans sicer že na boljše kaže vročina je bla tud do 39,5 pa nič ne je pa bruhanje pa driska , očitno je z vrtca prnesu kak virus spetuser posted image aja pa ful mam zadnje čase probleme s prebavo tud kri sem opazla na papirju , tko da sem se že ustrašla da je kri od kje drugotuser posted image takole mal sem vam pojamrala zdaj se pa počaz urediva pa se greva pokazat zdravniku, čeprav ne vem kaj bo zdravnik reku ker dans pa mali že skače naokol brez vročineuser posted image pozdravček vsemuser posted image

(odgovor članu mz13)
Neposredna povezava do sporočila: 553
   RE: februarke 2012
16.9.2011 9:34:33   
zebra
živjo...sonosečkeuser posted image


pa vam končno pišem...moj pdp je 6.2.2012,stara sem 34 let, imamo že tri nadobudneže domam sem iz Mb, torej 4. nosečnost, ki sploh ni bila planirana ( nas je kar šokiralo...kljub kontracepciji in prejšnjim težkim zanositvam, sedaj kar tko user posted image , pa še to ne vem, če sva več kot 2 x user posted image takrat ko bi naj beba ratala...huh...no in ker še nihče tudi ne ve, razen šefa, ki sem mu povedala zaradi bolniške...zato tudi nisem prej pisala....)...no in sedaj zgleda da bo še ena pupauser posted image

sicer se bojim da ne bi imeli spet nedonošenke, ker imamo že dva...ampak zelo upam da bo vse ok...morfo. imam v torek 20. 9. user posted image

sem pa že nabavila angelsound, ker te naše babike še vedno ne čutim ( kljub temu, da je 4. nosečnost in 20. teden)

Lili/nik....najbrž se ti je kakšen majhen hemeroid nardil, sploh če si bila kaj zaprta ali si zaprta...pa potem rad poči, se poškoduje...vzami otroško kremico za ritko, pa se po potrebi umij in namaži...pa boš videla...da bo ok...že po par urah user posted image

Zdaj pa vas grem še malo prebrat...lp

< Sporočilo je popravil zebra -- 16.9.2011 9:42:15 >

(odgovor članu LILI/NIK)
Neposredna povezava do sporočila: 554
   RE: februarke 2012
16.9.2011 9:59:49   
*Zvončica*
Dober dan user posted image . Kako ste kaj ?

Pri nas je tak lep jesenski dopoldan, jaz sem celo lahko po novem malo več na nogah, tako da mi je to prav fajn in upam, da tako ostane.

Čestitke vsem za dobro opravljene preglede user posted image .

Zebra dobrodošla.

IZVIRNO SPOROČILO: petra *k
hei!
zdaj pa moram jaz nekaj vprašati. meni že v prvi nosečnosti nihče ni omenil te morfologije, zdaj sem od kolegice slišala o tem, je rekla, da baje bom jo jaz tudi mela,, pa zdaj vidim, da ve ogromno pišete o tem. kaj to imamo vse, v katerem tednu se to izvaja? ker jaz imam tudi v torek pregled, bom pa v torek stopla v 20.teden in mi ni omenil morfologije??? ga bom spomnila, samo prosim, naj mi ena napiše, v katerem tednu se dela ta pregled? in kako potekauser posted image


To me pa zelo čudi da prvič nisi imela morfologije, ali ti samo niso rekli, da je to, ko so ti delali UZ? Ker morfologija res pripada vsaki nosečnici (res še nisem čula da je katera ne bi imela) in tudi to, da je za plačat mi je kar nekaj user posted image . No, jaz jo imam v začetku oktobra.

Res so gin. in prakse tako različne... Jaz materinske in slikic nisem ne prvič, ne zdaj plačala (no slikico sem sem vedno eno dobila in ne na vsakem UZ, ene 3 v prejšnji nos. + tiste z NS in 3D-to pa je bilo samoplačniško). Glede pogostosti UZ, moj gin. ga sicer ne dela vsakič (no meni v tej nosečnosti sicer je, zaradi hematoma, pa nizke posteljice in s tem povezanih težav). Me pa zdaj res zanima kako je s tem kontrolnim UZ v 32. tednu, v prejšnji nos. sem ga imela, kaj zdaj ga pa ne bo ali bo za plačat ali kako? Moram, ga naslednjič malo povprašat.

Kako ostale že - čutite brce oz. jih čutite vsak dan ?

(odgovor članu petra *k)
Neposredna povezava do sporočila: 555
   RE: februarke 2012
16.9.2011 13:41:16   
2mama
Morfologija danes je pokazala, da je vse by the book! user posted image

No, jaz sem še vedno slabokrvna in vse ostalo, kar se mi vleče, ampak meni je glavno, da je bebica tako, kot mora bit.

BRCIKE - jaz jih čutim vsak dan po večkrat. Sploh če malo pritisnem na trebuh, dobim takoj par brcik nazaj...

(odgovor članu *Zvončica*)
Neposredna povezava do sporočila: 556
   RE: februarke 2012
16.9.2011 17:43:02   
tatu
pozdravljene,
redno z užitkom berem, sem bila pa malo lena za pisat. Najprej pozdravljene vse ta frišne in čestitke vsem, ki imate morfologije že za sabo.

Meni moja G vedno naredi UZ, vsakokrat dobim slikico brez plačila (na začetku celo po dve), niti mater. knjižice nisem plačala. Kdo bi vedel, kje je tu catch za plačila in od česa je odvisnouser posted image
V ponedeljek (18.t) sem imela pregled. Zvedeli smo, da bo dečko user posted image (no, naj bi bil)- pa je moj mož rekel, a zdaj pa ne bom mogel kitk pa čopkov delatuser posted image ?
Poskusila je naredit morfologijo, pa je rekla, da smo še premajhni, tako, da grem spet 6.10.
Brcanje oz. premetavanje pa čutim skoraj vsak dan- po večkrat, je pa na zadnjem UZ rekla, da bo tole živahen otročiček. Težko mu je poslušala srček, pol ga je pa še po trebuhu lovilauser posted image user posted image user posted image
Prebava mi malce nagaja- moram res veliko sadja pojest, če ne sem zaprta. So se pa hvala bogu nehale krvavitve.

No, pa sem se razpisala za cel mesec za nazaj. Lepo bodite, počivajte, pa še kaj pišite!!!


< Sporočilo je popravil tatu -- 16.9.2011 17:45:45 >

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 557
   RE: februarke 2012
16.9.2011 18:19:01   
dvojčica6
2mamauser posted image za morfologijo...je pa res škifo železo jemat

Ginekologi in njihove fore...sploh brez veze govorit, moja me ima vedno po 5 min noter (ajde 10 če delamo UZ) in UZ mi je naredila 3 v prejšnji nosečnosti, zdej prvič slišim, da sta samo še dva...bomo vidli, pričakujem ne dostiuser posted image Bi menjala sam spet je ratalo vse tako na hitro, da sploh nisem razmišljala in eko, sem že na polovici nosečnosti....

LILI/NIK...boga oba,user posted image če je res kak hemeroid (res zelo verjetno), pomaga tut da se malo postiš...samo sadje in zelenjava kak dan ali dva in dosti tekočine in se uredi zadeva...

brcike so že brce pr meniuser posted image user posted image user posted image urnika ni... ne vem sploh če kaj spi to dete, ker se me loteva ob vseh urahuser posted image user posted image user posted image

aja, glede vozička... verjamem, da se je težko znajti, ker je toliko modelov...Js lahko edino priporočim recimo Jane slalom so mi do zdaj še vse mamice pohvalile, quinny-ji so tut zelo popularni, tut Bebe Comfort so super vozički, cenovno ugodno pride kakšen Roemerjev Britax (al neki tazga)... Js sm morala gledat, da je šel voz v naš avto, ki ma ful mičken kofano, na koncu bi blo lažje avto zamenjat kot nek nov voziček kupit...na koncu sem izbrala Jaguar Car, so meli glih neko akcijo, voziček ni slab, edino, ko smo košaro meli gor se mi je zdel težko vodljiv, ker ma majhno sprednje kolo... So pa meni bli vsi vozički (skupaj z jajčko in košaro) full dragi, tako da je tut odvisno, kolk se lahk skeširaš... Pazte, da gre v prtljažnik, da se športni del poleže do konca (pride ful prav, v bistvu niti košare ne rabiš - čeprav sem jaz zagovornik košare, naša jo je mela tut za prenosno posteljico),...Še bi lahk nakladala o vozičkih, se mi zdi, da še zdaj gledam in izbiram favoriteuser posted image user posted image user posted image

evo, šibam, lep vikend user posted image

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 558
   RE: februarke 2012
16.9.2011 18:21:48   
dvojčica6
IZVIRNO SPOROČILO: tatu
V ponedeljek (18.t) sem imela pregled. Zvedeli smo, da bo dečko user posted image (no, naj bi bil)- pa je moj mož rekel, a zdaj pa ne bom mogel kitk pa čopkov delatuser posted image ?


hihi, dobrauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tatu)
Neposredna povezava do sporočila: 559
   RE: februarke 2012
16.9.2011 18:28:13   
dvojčica6
FEBRUAR 2012

PDP, nick, starost, število user posted image , število user posted image , kraj,  MORFOLOGIJA
 
 
1.2.
Daisy_, 28, 2 , 1 , ?
2mama, 35, 2 , 2 , CE, 16.9.
mz13, 28, 1 ,0 , 23.9.


2.2.
alegra, 34, 3 , 2 , ?,16.9.
dvojčica6, 29, 2 , 1 , NG,19.9.
*cvetka*, 28, 1 , 0 , ?
*kristy*, ?, ? , ??


3.2.
Roberta69, ?, 3 , 2 ,?
lipsika, 28, 2 , 1 , CE


4.2.
arupnik3, 23, 2 , 1 ,?, 19.9.
 

5.2.
m a j c i k a, 31, 3 , 2 , CE, 14.9.
LILI/NIK, 34, 4 , 1 , ?, 23.9.
februar2012, 29, 1 ,0 , LJ,
Najki, 31, 3 , 2 LJ


6.2.

zebra ,34, 4 , 3, MB, 19.9.


7.2.
pikapoka 30, ?, 2 ,1 ,
?


8.2.
seltron, 29, 2 , 1 , NM
fatima, 32, 3 , 2?
Elissa, 26, 1 , 0 LJ
Teta M, 36, 3, 1, LJ, 28.9.

9.2.
ellena, ?, 2 , 1 ,?
anausica, 22, 2 , 0 , LJ, 27.9. 
mladiček2., 25, 2 ,1 , KR
 Marjana1984, 26, , 0 ,LJ, 22.9.


10.2.
PapuaNG , ?, 3 , 1 , ?, 27.9.
rea24, 24, 1 , 0 , Gorenjska, 20.9.


11.2.
Anuška79 , ?, 3 , 2 ,
aikalana , ?, ? , ?


12.2.
metka007 , 26, 0 , Štajerska
pukec, 31, 2, 1,  ?


13.2.
Sončica66, 27, 1, 0, Koroška, 27.9.
nanaa, ?, 2, 1, ?, ?
petra*k, ,? ,2, 1, ?, ?


14.2.
*Zvončica*, 32, , 1 ,Štajerska
barb78, ?, 2 , 1 , okolica MB
zivaziva, 27, 1 , 0 , LJ
 

15.2.
tatu, 33, 1, 0, LJ, 6.10.


18.2.
še ena mami 27, 1 ,
0, Trebnje


19.2.
@uror@, 27, , 1 ,
Štajerska
 


25.2.
dara90 , 20, 1, 0, Portorož
panda1, ?, ?, ?, ?


26.2.
trinity22 , 33, 2,1 , Celje


27.2.
metulj13, 24, 1, 0 , ?

28.2.
majči77 , ?, 2, 1,?
metka.cvetka , 28,  2, 2, 17.10.


29.2.
simona84 , 1, 0 ,Obala
kumarica, 848, 2, 1 ,?, ?

x.2.
riba27 , ?, 1, 0 ,?

 
Skupaj nas je: 48
 
Nosečke z dvojčki user posted image  user posted image :
Marjana1984

Z nami so pot začele:
ilanaaa10user posted image
romare user posted image


< Sporočilo je popravil dvojčica6 -- 16.9.2011 18:29:26 >

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 560
   RE: februarke 2012
17.9.2011 10:42:39   
metka.cvetka
Pozdravljene:

morm mal pojamrat user posted image , nisem brala kaj ste pisale se bom
zvečer zavzela in še kaj napišem...

Moji hčerki pa petke izraščajo, stara je 2 leti in je noro...
Ful je občutljiva, vse jo zmoti, danes je vstala ob 4h
in se je neukrotljivo drla. Pol sem ji dala Calpol in je zaspala
sam zdej ji gre pa še vedno vse narobe. Zobozdravnica je
rekla, da je ena petka že zunaj, da druga bo kmalu, potem
pa še dve... Res ne vem kaj naj storim, da jo pomirim,
imate vi kakšne predloge, ne morem ji skos Calpol dajat
res ji ga dam takrat k je ful kriza. K tole dretje in traja
že dober mesec, ne pretiravam, če ima katera kakšne
izkušnje naj mi prosim pove....

Lep dan,

metka.cvetka

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 561
   RE: februarke 2012
17.9.2011 12:17:40   
Teta M
Živjo vsem user posted image !

Dvojčica6: tudi jaz imam Jaguar car, mi je čisto ok, midva sva edino zamenjala zadnje zračnice,sva vzela napihljive..In za to ceno je meni to super voziček,lani sva dala za vse(jajčka, globoka, košara, športni del,mreža proti komarjem,zimska vreča, prevleka za dež,to9rba) 350€....zelo ugodno je bil...tako da ga mislim imeti tudi sedaj za drugega otroka...
Kja bi ve naredile, med mojima otrokoma bo samo 13 mesecev razlike, zato pač gledam rabljene vozičke za dvojčke, ker bom več ali manj skoz sama z otroci(moj dela v povprečju 13h /dan)in na sprehodu ne morem potiskati dveh vozičkov naenkrat..Starejša bo ravno dobro shodila verjetno,tako da ne računam,da bi lahko skoz hodila z mano,zato pač razmišljam o vozičku za dvojčke...ima kakšna kak predlog,kako bi lahko še rešila to?


_____________________________

Isabelle, 05.01.2011
Stella,9.2.2012

(odgovor članu metka.cvetka)
Neposredna povezava do sporočila: 562
   RE: februarke 2012
17.9.2011 16:48:56   
Sončica66
Teta M moja kolegica ima med otročkoma 15 mesecev razlike in je ta problem tudi rešila z vozičkom za dvojčke. Ta večji je bil v športnem delu, mlajša pikica pa v košarci.. zdaj sta že oba v športnem delu vozička. Menim, da je to super rešitev za takšno majhno razliko v starosti otročkov... user posted image

_____________________________

Maja; 10.2.2012

(odgovor članu Teta M)
Neposredna povezava do sporočila: 563
   RE: februarke 2012
17.9.2011 17:47:50   
*Zvončica*

IZVIRNO SPOROČILO: metka.cvetka
Moji hčerki pa petke izraščajo, stara je 2 leti in je noro...
Ful je občutljiva, vse jo zmoti, danes je vstala ob 4h
in se je neukrotljivo drla. Pol sem ji dala Calpol in je zaspala
sam zdej ji gre pa še vedno vse narobe. Zobozdravnica je
rekla, da je ena petka že zunaj, da druga bo kmalu, potem
pa še dve... Res ne vem kaj naj storim, da jo pomirim,
imate vi kakšne predloge, ne morem ji skos Calpol dajat
res ji ga dam takrat k je ful kriza. K tole dretje in traja
že dober mesec, ne pretiravam, če ima katera kakšne
izkušnje naj mi prosim pove....


Joj, to je pa kar hudo, pri nas sicer nikoli ni bilo tako... Sem mu pa dlesni vedno mazala s calgelom (ki ga je moj sin še pridno zraven papcal, mu je bil očitno okus všeč) in je bilo ponavadi dovolj. Lahko to poskusiš, je tak gel namenjen prav temu, da malo ublaži bolečino pri izraščanju zob (čeprav ga menda en čas potem ni bilo za dobit, ne vem pa kako je zdaj s tem). Ali pa če ji daš kakšno tisto grizalo, če ji bo kaj lažje da bo malo grizla; ena so tudi takšna, da jih lahko daš v hladilnik in malo zraven hladijo... Drugega pametnega predloga nimam. Pri nas je bilo najhuje, ko je dobil 4, kdaj so petke prišle sploh ne vem user posted image ...

(odgovor članu metka.cvetka)
Neposredna povezava do sporočila: 564
   RE: februarke 2012
17.9.2011 18:29:42   
Teta M
Metka.cvetka: calgel se kupi v lekarni...mi ga imamo doma...Ali pa kakšne homeopatske granule,pač če zaupaš tem zadevam...tudi te imamo doma...

_____________________________

Isabelle, 05.01.2011
Stella,9.2.2012

(odgovor članu *Zvončica*)
Neposredna povezava do sporočila: 565
   RE: februarke 2012
18.9.2011 0:19:01   
Najki

FEBRUAR 2012

PDP, nick, starost, število user posted image , število user posted image , kraj,  MORFOLOGIJA
 
 
1.2.
Daisy_, 28, 2 , 1 , ?
2mama, 35, 2 , 2 , CE, 16.9.
mz13, 28, 1 ,0 , 23.9.


2.2.
alegra, 34, 3 , 2 , ?,16.9.
dvojčica6, 29, 2 , 1 , NG,19.9.
*cvetka*, 28, 1 , 0 , ?
*kristy*, ?, ? , ??


3.2.
Roberta69, ?, 3 , 2 ,?
lipsika, 28, 2 , 1 , CE


4.2.
arupnik3, 23, 2 , 1 ,?, 19.9.
 

5.2.
m a j c i k a, 31, 3 , 2 , CE, 14.9.
LILI/NIK, 34, 4 , 1 , ?, 23.9.
februar2012, 29, 1 ,0 , LJ,


6.2.

Najki, 31, 3 , 2 LJ, 30.9
zebra ,34, 4 , 3, MB, 19.9.


7.2.
pikapoka 30, ?, 2 ,1 ,
?


8.2.
seltron, 29, 2 , 1 , NM
fatima, 32, 3 , 2?
Elissa, 26, 1 , 0 LJ
Teta M, 36, 3, 1, LJ, 28.9.

9.2.
ellena, ?, 2 , 1 ,?
anausica, 22, 2 , 0 , LJ, 27.9. 
mladiček2., 25, 2 ,1 , KR
 Marjana1984, 26, , 0 ,LJ, 22.9.


10.2.
PapuaNG , ?, 3 , 1 , ?, 27.9.
rea24, 24, 1 , 0 , Gorenjska, 20.9.


11.2.
Anuška79 , ?, 3 , 2 ,
aikalana , ?, ? , ?


12.2.
metka007 , 26, 0 , Štajerska
pukec, 31, 2, 1,  ?


13.2.
Sončica66, 27, 1, 0, Koroška, 27.9.
nanaa, ?, 2, 1, ?, ?
petra*k, ,? ,2, 1, ?, ?


14.2.
*Zvončica*, 32, , 1 ,Štajerska
barb78, ?, 2 , 1 , okolica MB
zivaziva, 27, 1 , 0 , LJ
 

15.2.
tatu, 33, 1, 0, LJ, 6.10.


18.2.
še ena mami 27, 1 ,
0, Trebnje


19.2.
@uror@, 27, , 1 ,
Štajerska
 


25.2.
dara90 , 20, 1, 0, Portorož
panda1, ?, ?, ?, ?


26.2.
trinity22 , 33, 2,1 , Celje


27.2.
metulj13, 24, 1, 0 , ?

28.2.
majči77 , ?, 2, 1,?
metka.cvetka , 28,  2, 2, 17.10.


29.2.
simona84 , 1, 0 ,Obala
kumarica, 848, 2, 1 ,?, ?

x.2.
riba27 , ?, 1, 0 ,?

 
Skupaj nas je: 48
 
Nosečke z dvojčki user posted image  user posted image :
Marjana1984

Z nami so pot začele:
ilanaaa10user posted image
romare user posted image




_____________________________

"Na svetu je samo en najlepši otrok in vsaka mama ga ima."

(odgovor članu dvojčica6)
Neposredna povezava do sporočila: 566
   RE: februarke 2012
18.9.2011 0:30:50   
Najki
Kaj je zdaj to, par tednov me ni, pa me prestavite na drug datum na seznamu user posted image . Zdaj sem popravila nazaj.

Mi smo bolj leteci sem in tja, pa kmalu bo konec porodniske in verjetno do januarja ne bom kaj dosti uspela skocit sem. Seveda bom porocala o morfi user posted image . Dete brca, sicer se bolj sramezljivo. Spika me kriz, medenica, zelo hitro se mi kosti zalezijo ali zamaknejo in potem ksno minuto hodim kt stara mama... Sem ze vnovic pogruntala blazenosti spanja z blazino med nogami. Trebuh raste, se bo treba zacet mazat. Kilce so se vedno pod zacetno (cca -2). Postajam zadihana po stengah in trebuh me ze mece iz ravnotezja. Aha med voznjo po luknjasti cesti ali policajih mi mehur in maternica delata salte, ponoci sem pa tudi ze zacela vstajat. Do konca se bo pa samo se stopnjevalo uf.

Nic grem spat. Smo ravno z ene poti in cez kak dan gremo na drugo, tako da ne bo casa za komp. Imejte lepe trenutke z malimi brcikami =].


_____________________________

"Na svetu je samo en najlepši otrok in vsaka mama ga ima."

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 567
   RE: februarke 2012
19.9.2011 9:59:52   
PapuaNG
jutro,

tetaM, lahko dokupiš tudi tisti napol voziček oz. dodatni sedež, ki se ga pripne na normalni voziček. Bratranec od mojega ima med svojima točno eno leto razlike, pa so samo to dokupili in je funkcioniralo. Je pa res, da tale dodatni sedež nima možnosti, da se otrok uleže...

Mi bomo imeli kar stari voziček. Mogoče samo ta dodatni sedež dokupimo, to je pa tudi vse. Itak na sprehodih ne spi več, edino hodit noče skoz.

(odgovor članu Najki)
Neposredna povezava do sporočila: 568
   februarke 2012
19.9.2011 12:45:34   
metka.cvetka
Pozdravljene sonosečke user posted image

*Zvončica*: hvala, da si se mal razpisala, mi je prav lažje.
Bom kupila Calgel. Upam, da ga imajo. Je pa bilo včeraj
malo boljše...

Teta M: Zanima me katere homeopatske granule imaš? Meni je
bivša sošolka dolgo pošiljala ene tabletke homeopatske iz
Španije in so pomagal. Potem je pa pošta zatajila in jst sem
ji denar nakazala, tabletk pa ni bilo (pa sem prepričana, da
jih je ona poslala, ker mi jih je večkrat poslala pa sem zmer
dobila) zato si nisem več upala. Trenutno imam doma Osanit
ki so mi jih prinesli iz Avstrije, vendar sploh ne vem kako
se jih uporablja, nobeden mi ni povedal pa tudi navodil ne
razumem. Pa tudi se mi zdi da pri teh Osanit ni bilo učinka, ker
pri prejšnjih je bil, sam ne vem kako se jim reče neki na C...
Če se spomnim ti napišem!

Moje stanje: danes grem k ginekologinji, sem driskala v soboto
potem se mi je spahovalo celo nedeljo za piko na i sem sedaj
zaprta in me vse tišči, vetrovi me dajejo, nobene vročine,
nobenega apetita, kaj nej rečem, zanič sem in upam, da čimprej
mine... Sem izgubila skor 2 kg tko da se tud na trebuščku mal
pozna, je kr bolš met kakšno kilo več, če mene vprašate!

Lep dan vsem, pa čeprav je deževen!

metka.cvetka


(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 569
   RE: februarke 2012
19.9.2011 18:24:11   
Anausicaa
Wooooop

Velka večina vas  že čut brcike.. Jst bi tud.. Mam včasih ko sm bl umirjena kkšno mahurčkanje po trebuhu.. ampak si želim kkšno konkretno brco že, da vem da je vse v redu..
Prebava (moram potrkat na les) je v redu, na lulanje me pa dostkrat nenormalno tišči user posted image . Me pa kr precej trtica boli pa na momente mam občutek kt da mi bo levi kolk vn vrgl o.0.. Na trtico pa kolke kr dost vpliva moje študenstko delo.. Delam v trgovini s čevlji in ni glih prijetno 5- 6 ur bit na nogah (madonca jamram kt da sm že na konc nosečnosti) pa še če dobiš zateženo stranko hjooooo.

Danes sem opravila zadnji izpit :D Sem ponosna nardila 8 predmetov v treh tednih (ker smo bili prej preleni in se je bilo treba malo zresnit zdaj ko pričakujemo naraščaj :D). Tak da drižte pesti, da me spustijo v 2. letnik. Sem morala oddati prošnjo, da me spustijo naprej s tremi nenarejenimi predmeti pa seveda s potrdilom o nosečnosti. Tak, da bom lepo obiskovala do januarja 3. semester potem bom pa lepo 1 leto doma z malo/malim. Delat bom pa nehala študentsko delo pa se bom raje posvetila faksu, pa še upam da dobim štipendijo :D 

Še 8 dni pa bom že jst mela morfologijo.. Komi čakam :D ampak mi že vsi napovedujejo punčko tak, da sem kr neučakana.. Da vidm kaj bo.. Ampak sj na konc je najvažnejš da je pikec/pikica zdrav/a.user posted image

V oktobru bom začela obiskovat šolo za starše v ZD Šiška. Bo še katera mogoče šla?

Voziček do 6 mesecov sem že dobla rabljenga (kar je za študentko res superca). Je tak lepi peg perego.. 4 kolesa spodaj ogromna košara, je pa temno moder z rožicami.. Blago je malo obledelo, ampak sva se z mami odločile da če bo fantek ga pobarvamo na modro, če bo punčka bomo pa kkšno roza vrgle čez da bo tak bl viola z roza rožicami. :D


Lepo se mejteeeee punce user posted image

(odgovor članu metka.cvetka)
Neposredna povezava do sporočila: 570
   RE: februarke 2012
19.9.2011 21:10:40   
petra *k
dober večer!

kako ste kaj? mi smo se včeraj vrnili iz morja, smo šli malo za vikend dopustovat, bilo je fantastično, ampak nas je vremenska napoved prehitro napodila domov.
vidim, da za seznam nosečk še nisem dala vseh podatkov. torej, stara sem 28 let, to je moja druga nosečnost, eno punčko imam doma, doma sem iz ormoža, pregled pa imam jutri, 20.9.


IZVIRNO SPOROČILO: *Zvončica*



To me pa zelo čudi da prvič nisi imela morfologije, ali ti samo niso rekli, da je to, ko so ti delali UZ? Ker morfologija res pripada vsaki nosečnici (res še nisem čula da je katera ne bi imela) in tudi to, da je za plačat mi je kar nekaj user posted image . No, jaz jo imam v začetku oktobra.

mogoče sem imela morfologijo, ampak mi tega niso omenlili, tako da res nevem. pa tudi tak kot pravim, zdaj mi niso tega omenili, mam pa jutri pregled in bom malo povprašala.

drugače pa tudi meni dela UZ vsakič, ko mam pregled, sličic pa v tej nosečnosti ne dobivam glih kaj dosti, v prvi nosečnosti sem jih nabrala čez 20. za materinsko pa še tudi nisem slišala, da bi bla za plačat. so pa res smešni, vsak ima svoj sistem user posted image
brcike tudi jaz že pošteno čutim, ampak bolj redko, ni prav živahen/a. je pa to noro dober občutek, tako da mi je prav žal, da ni bolj živouser posted image

vozičkov pa raje ne bom komentirala, pri prvi sem ga zelo mimo vsekala in zdaj še sama nevem, kaj bom naredila. sicer pa za to še je pa čas, saj sem komaj na polovički, tako da bo pri nas vozek še kar malo počakal, da pade kaka dobra ideja.
tiste, ki mate že kakega otročka doma- kaj materinsko šolo boste v drugo tudi obiskovale? pri nas ni kaj posebnega, je bolj na hitro in res ne dobiš dosti informacij, tako da tudi s tem odlašam. bi lahko šla v drugi kraj, ampak kaj, ko rabiš avto, moj pa v službi, tako da še nevem, kaj bom naredila... sicer pa te v ptujski porodnišnici niti ne vprašajo, če si obiskoval mat. šolo, vsaj prvič me niso.
jah, nič, grem jaz kar k moji pikici v posteljo se stisnem, komaj še sedim za tem računalnikom, pa le napišite kaj,, da bo ob jutranji kavi kaj zanimivega za brati user posted image

pa lepo noč vsem!!



_____________________________

10.11.2008 ob 17:46 je prijokala na svet najina Tia, brez katere bi bilo najino življenje nesmisel. pravi sonček si!!!!!!!!!!

(odgovor članu *Zvončica*)
Neposredna povezava do sporočila: 571
   RE: februarke 2012
19.9.2011 21:11:58   
petra *k
no, pa zgleda sem od prve nosečnosti tudi citirati pozabla, tako da upam, da boste razbrale odgovor zvončici user posted image user posted image

_____________________________

10.11.2008 ob 17:46 je prijokala na svet najina Tia, brez katere bi bilo najino življenje nesmisel. pravi sonček si!!!!!!!!!!

(odgovor članu petra *k)
Neposredna povezava do sporočila: 572
   RE: februarke 2012
20.9.2011 11:12:39   
PapuaNG
jaz pomoje nič ne bom šla v materinsko šolo. Sva v prvo z mojim hodila na ene dve tretjini predavanj-še tiste obvezne, pol se nama pa ni več dalo, je blo kar malo naporno (v Lj je ene 8 al 9 predavanj v enem mesecu). Sej za mamice materinska šola ni obvezna-rodit greš tko al tko. Edino za očke so ponekod obvezna predavanja, pa še to prisotnost preverjajo samo pri predavanjih o samem porodu (vsaj v LJ porodnišnici je bilo tako), ostala predavanja so v bistvu svetovalne narave.
Meni so se zdela sicer ta predavanja čist zanimiva, ker nisem mela pojma o otrocih prej, pa še predavatelji so bili zanimivi, predvsem babice user posted image

(odgovor članu petra *k)
Neposredna povezava do sporočila: 573
   RE: februarke 2012
20.9.2011 13:12:57   
alegra
IZVIRNO SPOROČILO: PapuaNG

alegra, morfologija je definitivno pregled, ki ti v nosečnosti pripada, če si ustrezno zdravstveno zavarovana (pomoje to že obvezno zdravstveno zav. pokrije). Če si ga plačala, pejt z računom na zavarovalnico pa sem tam malo pozanimaj. 


oh koliko enih živcev za brezveze..klicala ginekologa, ga povprašala na podlagi česa lahko zaračunavajo morfologijo, če le ta spada med citiram:
Ultrazvočne preiskave v nosečnosti
"Prva ultrazvočna preiskava se opravi v obdobju med 8. in 12. tednom nosečnosti (izključitev oziroma potrditev večplodnih nosečnosti in horionosti, nepravilnosti maternice, nepravilnosti zgodnjih oblik nosečnosti, nepravilne tvorbe v spodnjem delu trebuha, ne obsega pa pregleda nuhalne svetline).
Druga ultrazvočna preiskava se opravi okrog 20. tedna nosečnosti (morfologija ploda, ocena plodove rasti)"

vse skupaj spada pod navodila  za izvajanje preventivnega zdravstvenega  varstva na primarni ravni..pod člen 1.2.2. Preventivni pregledi v nosečnosti..

ampak oni se delajo neumne ..češ to je drugo mnenje--da ne govorim o tem da jih kličem po telefonu, kar je skoraj misija nemogoče, in ko jih dobiš so blazno nesramni..češ..imamo polno pacientk, trenutno nimam časa...halo..saj jaz sem tudi vaša pacientka..v glavnem velika graja, res velika čez Bežigrajski dvor!!

ne samo da sem zadnja dva meseca porabila za vsak pregled več kot 3 ure časa ti še vse skupaj mastno zaračunajo in se zgovarjajo da ne jemljejo na koncesijo..user posted image

pff..sem pissed offuser posted image


(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 574
   RE: februarke 2012
20.9.2011 13:42:57   
cilla
Zamenjaj ginekologinjo. user posted image Dve moji prijateljici sta jo prav med nosečnostjo ravno zaradi takih in drugačnih "fint" ginekologov.

(odgovor članu alegra)
Neposredna povezava do sporočila: 575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?