|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  107 108 [109] 110 111   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 10:20:32   
MetiLu
Dan!

Sem bila dones že na CSD in dobila vse informacije glede urejanja pporodniške, otroškega dodatka... sva pa zarad moje situacije s šihtom in zavodom preračunavale ko nore, ker mi sploh ne pripada porodniška kot taka, starševsko nadomestilo, ki se mi izračuna po principu 55% bruto minimalne plače+2% gor za vsak mesec zaposlenosti... user posted image user posted image  v glavnem, v vsakem primeru sem nekje na istem znesku... mi je dala še obrazce, konec maja ji pa prinesem, da točno urediva...

Pol sem bila pa še v štacuni, sem šla nabavit robo za potico spečt user posted image  sem se letos odločila in jo bom prvič sama spekla, pa da vidimo, kakšna bo. Jajčka bomo pa letos kar v čebuli barvali user posted image  

Popoldan greva s tamalim po zibelko, pa malo k mojim starim staršem na obisk, pa bo dan naokoli.

Spetko, glede kremice... nobenih stranskih učinkov ne opažamo, kožica se je malenkost res odlepila, pa ne vem al od kreme al od tega, ker se tamal zdej skoz neki igra z lulekom user posted image  ma kožico ima še ful gor, pa tud zelo pridno ne mažemo, ker včasih si sam preveč potegne in se mu kakšna mini ranica naredi, pol ga pa peče, če ga namažem... tko da ne mažemo vsak večer... sploh pa ne vem, zakaj se zdej taka znanost dela iz tega... sem enkrat moji tašči (ki ima 4 sinove) omenila to, pa je rekla, da pojma nima, da v njihovih cajtih o tem sploh ni bilo govora in se z nobenim od fantov ni s tem ukvarjala. Pa predvidevam, da imajo vsi normalno odlupljene tiče (pardon izrazu). Vsaj moj user posted image  ga ima user posted image user posted image user posted image

No, zdej grem pa še mal to porodniško preštudirat...

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2701
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 10:28:03   
juhica
MetiLu, zdej si pa ti mene nasmejala s tem svojim izrazom user posted image user posted image user posted image . Priznam, da se tudi jst zaenkrat s tem ne ubadam, sta se sama odlupila user posted image . Se bodo že snahe s tem ubadale user posted image ...


Oh men se dons čist nč ne da, ok razen jest...

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2702
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 10:34:35   
bubu_bibi
IZVIRNO SPOROČILO: juhica

MetiLu, zdej si pa ti mene nasmejala s tem svojim izrazom user posted image user posted image user posted image . Priznam, da se tudi jst zaenkrat s tem ne ubadam, sta se sama odlupila user posted image . Se bodo že snahe s tem ubadale user posted image ...


Oh men se dons čist nč ne da, ok razen jest...


Jaz pa se le podpišem, kot dokaz zadnjega stavka, vsaj za zdaj... user posted image


_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 2703
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 11:19:29   
MagicSpell77
MetiLu jaz sem u nulo preštudirala tole s porodniško. Na CSD gledajo samo kakšen status imaš dan pred nastopom na porodniško:
1. si zaposlen - ti pripada porodniška
2. si brezposeln, ampak si na bolniški ali pa še dobivaš nadomestilo za brezposelnost - v obeh prierih ti pripada porodniška
3. si brezposeln in dobivaš socialno podporo - ti pripada starševsko nadomestilo.

Na kratko torej: če imaš dan pred nastopom porodniške takšen ststus, da plačuješ starševsko zavarovanje, se ti kot osnova štejejo prihodki od prejšnjega leta. V nasprotnem primeru pa 55% min.plače + 2% za vsak mesec, ko si bila zaposlena v zadnjih treh letih, vendar ne več kot 100% minimalne plače.
Preštudiraj torej, če se ti splača, da te kakšen s.p. zaposli za tistih 5 dni pred nastopom porodniške in mu povrneš stroške. Pa še delovna doba ti teče celo porodniško. Meni se ne da s tem ukvarjat, ker imam pri 33 letih 7 let delovne dobe in bom ziher morala delat do groba, glede na to kako nam vsake par let podaljšajo delovno dobo. user posted image

Jaz sem pri sebi razvlekla bolniško tako, da mi miruje nadomestilo za brezposelnost. In tudi, če mi bolniške ne podaljšajo več, bom do 13.6. prejemala še preostanek nadomestila za brezposelnost. Pri meni je razlika med min.plačo in porodniško precej velika, zato mi je bila bolniška glavni cilj... Pa me briga kaj si mislijo vsi tisti pametnjakoviči, ki po forumih pišejo kako so vse nosečke na bolniški. Vsi goljufajo državo, jaz bom pa tudi za svojo rit poskrbela zdaj, ko mi je to najbolj pomembno! In če imam možnost eno leto prejemat enkrat več denarja, jo bom izkoristila. Pa se naj na trepalnice postavijo vsi nevoščljivci. Itak sem od decembra brezposelna in je razlika samo v papirjih (no, pa v evrčkih) in zaradi moje bolniške nihče nima opravljenega "manj dela". Se pa s kolegi hecamo, da mi oni plačujejo bolniško in so vsi veseli, ker končno vejo kam gredo njihovi prispevki user posted image user posted image user posted image


_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2704
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 12:05:40   
MetiLu
Magicspell, točno tako je, kot si napisala user posted image  mi je dones razložila na csd. Ker mi je nadomestilo poteklo ta teden, sem sedaj do porodniške brez in padem pod tretjo točko, samo jaz ne dobivam socialne podpore... Je pa po tem izračunu zame boljše, ker se mi zaradi delovne dobe 3 leta in 4 mesece tistih 55% poveča še za vse mesece tistih 2% oz. kolikor je max. možno 50% (ne 100%, si se tukaj zmotila) in je potem moja bruto osnova najvišja, tistih 615€, kolikor je po tem izračunu max. možno, torej ven dobim okol 400€ neto. In ta bruto osnova je v mojem primeru višja, kot če bi mi računali bruto osnovo od plače zadnjih 12 mesecev oz. nadomestila, ki sem ga zdej prejemala 3 mesece... V glavnem, ker sem imela pogodbo za skrajšni delovni čas in prikazanega minimalca, zadnje 2 meseca bolniško in potem nadomestilo zavoda, se bo v mojem primeru tole pravzaprav izšlo v moje dobro user posted image  vsaj nekaj, da se mi ne bo treba še z zaposlitvijo za par dni pred porodniško ukvarjat in fehtat žlahtnike, ki imajo firmo ... Tako, da imam papirje zdej že vse pripravljene, ob pravem času jih samo dostavim na CSD.

Mi je fajn, ker imam čas to v miru uredit, pa CSD v grosupljem je ful blizu, pa simpl za parkirat, pa mi ni problem it mal večkrat tja se informirat in papirje nosit user posted image

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu MagicSpell77)
Neposredna povezava do sporočila: 2705
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 13:12:22   
**M**
Čaw,
He he Metilu, sm se tut jst nasmejalauser posted image

Vidim, da teče debata okol porodniške, jah še mal pa bomo oddajal papirje, čist prehitr gre vse tole. Zrihtite si tako, da bo čim bolje za vas, na zlobne jezike se pa ne ozirat. Folk naj se raje ubada s tistimi, ki pokradejo cele firme, ne pa z nosečkami zarad tistih par €. Ko pa plačuješ pa tega noben ne vidi. Pa kar se tiče bolnišk tudi, eni majo tok za povedat, kot da ti jo dajo ker se ti nebi ljubilo delat. Mislim, da bi vsaka raje bla v službi kot pa doma, brez razloga itak ni nobena. Pa vsak naj se briga zase, bo že tko imel dosti dela.

Js sm bla pa danes končno pri frizerju, hodm že tok časa, da je moja frizerka vmes rodilauser posted image
Jaz bom tut potičko pekla, morm zdele mal pogledat kaj mi manjka pa na listek napisat, ker drugače pol stvari pozabim, ko pridem v trgovino, upam, da tale spomin ne ostane tak.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2706
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 15:37:06   
Suziiika
Hej punce user posted image

Se morem pohvalit, smo dobli robe za user posted image  tolko, da smo v samih škatlah doma od učeri user posted image  Včeraj pripeljem 5 škatl cok pa vsega (sicer dobla na posojo, ampak lih tak super user posted image ) dans pa še voziček dobli po pošti, pa je zafilano stanovanje user posted image  Ampak sem super vesela res, ker mama zdej vse, razen tistih kremic pa takih stvari še nama fali, p še par cotk ki jih boma sama nabavla. Pa sestavit morma vse skupi se razume, ampak založena sma user posted image
Neroda sem pa taka, mal pozabljam, da mam takega bušija, sem prej se rinla mimo ene škatle skos vrata, pa sm kr v štoke se zahaklala z bušiju user posted image
Pa krči so me začel grabit v mečah, ko se hočm tak samo pretegnat malo, pa tak malo prepognem prste na nogi, pa me uščipne v mečah tak fejst, da sem se skoraj razjokala včeraj zvečer zraven, ker ni hotlo popustit user posted image

Drugače pa ja, bo treba začet rihtat papirje, oz. da si jih na kup spravim, pa pol samo pošlem ko je čas ja, tak ko je MetiLu rekla..
Js sem se tudi odločla, da bomo se zaposlili nekje par dni pred porodniško, se vsak evro pozna, oz. v mojem primeru je to kr okrog 100 €.. K*** z dolgimi jeziki, kaj pa ko država plačuje đankijem potne stroške do mesta, da lahko grejo po metadon?user posted image  Se čisto nič ne sekiram res.. Bom porabla ta denar za otroka, in boljšega razloga že skor ne moreš met. Čist tak ko si povedla **M**.
MetiLu ko si že ravno bla na CSD, od kolko se pa zdej obračunava 55% od minimalne plače?
 
Mamo pa jutri pregled, tak da bomo vidli ka bojo rekli, komi že čakam, da vidmo kak napredujemo. Vem, da že kr fejst, ker user posted image  brca ko nora, ko se zvečer uležem, mi trebuh kr valovi pa me prestavlja user posted image .Pa vam seveda vse poročam, tak da se slišimo jutri, do takrat pa uživajte pa pazite bušije. user posted image

< Sporočilo je popravil Suziiika -- 20.4.2011 15:42:58 >


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu **M**)
Neposredna povezava do sporočila: 2707
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 15:41:58   
mismis
Dober dan,

evo tudi mene s pregleda. Naši pupi sta v 28 1/7 težki 1100g in 1150g, tudi ostale mere so primerne tednom, MV je zaprt in dolg 18 mm user posted image user posted image , so mi pa v brisu odkrili neko bakterijo, tako da sem od danes naprej na antibiotikih user posted image user posted image . Sem pa danes dobila tudi prvo inekcijo za pljučka, je rekla zdravnica, da čisto preventivno, da če pride do prezgodnjega poroda, da bomo pripravljeni, če pa ne bo prišlo, pa itak ni panike. Sicer je rekla, da zadeve zaenkrat lepo kažejo user posted image , sem pa utrujena kot pes, ne vem zakaj je potrebno v porodnišnici vedno tako zelo dolgo čakati na preglede. Imam pa občutek, da je tale polna luna spet naredila celo štalo med slovenskimi nosečnicami, je moja zdravnica tako utrujeno zgledala in kar rahlo osebno prizadeta, kot da je doživela nekaj zelo neprijetnega. Upam, da ni bilo kaj hujšega.




_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2708
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 19:03:09   
Matejita
Mismis hvala za navodila za telebane user posted image user posted image user posted image . Skoda, da so ti nasli bakterijo, po drugi strani pa hvala bogu, da so jo, ti jo vsaj zdravijo. Pikice pravis da sta v redu, to je pa glavno.

Spetko, midva tudi nimava se nic, razen sobice. Cakava na pohistvo - postejico in omaro po narocilu prihodnji vikend, vse ostalo pa v maju.

Smuki, upam, da se je tvoja mala ze pozdravila in da imas spet normalne noci.

Frcafella, dobro, da se je tvoj trebuscek odlocil, da preneha otrdevat.

V ponedeljek sva sla pogledat porodnisnico in jo nasla user posted image . Lusna, majhna, prijazna in cista, predvsem pa ne komplicirajo. Novice so se toliko boljse, ker moram imeti s seboj samo potni list, ki ga dobim pa najkasneje v 2 tednih z novim priimkom in tega bo dobila tudi Nina, yey user posted image , nekak mi ni do tega, da bi bil eden njenih priimkov priimek mojega bivsega moza in ker je se lepa doza birokratskih koles za obrnit, je tole pravo olajsanj. Mogoce sva vceraj nasla jasli. 5 minut stran od doma, tako da bova sli lahko kar z vozickom, odprejo tudi pravi cas, se cene in jasli scekirava v zacetku maja, ko bodo spet odprte (zdaj so zaradi velikonocnih pocitnic zaprte).

Sicer sem pa nekam nemirna, po svoje malo, ker imam se nesteto stvari za opravit, pa se mi zdi, da imam gnezditveno nervozo, po drugi strani pa cel kup zadev zaradi rizicne nosecnosti ne smem pocet - sport, hitro se utrudim,... in tako veliko zadev, ki jih rada pocnem odpade. No vceraj sva se lotila delat sestavljenko user posted image , sem ze pozabila kako zabavno je gledat v te koscke in jih postavljat skupaj, je kar fajn za razvedrilo. Fizicno sem pa v redu, nobenih tezav s prebavo - jem ogromno sadja in zelenjave, glede spanja, poskusam spat na levem boku,vcasih spim na desnem ali na hrbtu in je tudi cisto O.K., edino, kar me vcasih heca, so krci, pac vstanem in raztegnem misico, pa je. Ni se za pritozevat.

Upam, da cimbolje uredite s pregledi in CSDji.

_____________________________

Nina Karina se nama je rodila 1.7.2011, drugi rojstni dan pa smo praznovali 4.8.2011, ko smo dobili laboratorijske izvide, da je zdrava

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 2709
   RE: Julijke 2011
20.4.2011 22:08:03   
MetiLu
Čer!

zdele delam celo znanost iz preračunavanja otroškega dodatka in plačila vrtca user posted image user posted image user posted image  se mi že malo fuclja user posted image  ... Mismis, trenutno znaša teh 55% minimalne plače 411,45€ bruto.

Jutri bo pa lušten dan, ker grem k frizerju user posted image  pa se odločam, da bi se postrigla na dolgega paža, pa se ne morem odločit. Že par let razmišljam o striženju, ker že skoz nosim dolge lase, pa se ne morem opogumit. Trenutno mi je edino fajn, ker so vsi lasje tok dolgi, da jih enostavno spnem v figo z eno sponko za lase in je zadeva rešena. Pri pažu je pa pomojem treba lepo nosit frizuro, spenano, če ne ni pa ničemur podobno user posted image  Kakšen nasvet, kako se ločit od dolgih las? user posted image

No, potem bom šla pa še v tosamo v nabavo vložkov in teh zadevščin, da še tale del opravim, pol me pa res čaka samo še pranje cunj, posteljnine, posteljin obrob, ležalnika, košare vozička in priprava posteljic, torb za v P... No, saj je še kar nekaj dela user posted image

Zvečer se bom pa potice lotila. Bom pekla neko nočno potico, pa da vidimo, kako bo ratalauser posted image  

Zdej grem pa še enkrat lulat pol pa spat...

Nočko in čim manj lulanja ponoč user posted image

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2710
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 8:12:52   
MetiLu
Dobro jutro!

Čokolino in kavica sta že za mano in HB sem šla tudi že "v pisarno"... joj, me tko muči zaprtost tole nosečnost, da me kar mine, ko pomislim na wc. Prej pa brez problema vsak dan... Upam, da se tole kmalu po porodu poštima user posted image

Zdej moram pa počakat, da tele mlečne zadeve zapustijo želodec, da lahko še železo vzamem... Sem mogla zjutraj kavo spit, ker se je tamal spet zbudil že ob šestih, pa celo noč smo mel spet neke more in jok in sem bila čist povožena...
Pol sem bla pa tok tečna, sem se neki na tamalga jezila že navsezgodaj zjutraj, pa me pogleda s tistimi rjavimi očki ko srnica, pa reče: "Mami ne bodi no tako huda." Pa me stisne, mi je šlo kar na jok ... pol sva se pa hitro pocrkljala. Mi je rekel, če sva zdej lahko prijatla user posted image  Ma me hitro strezni, da neham težit zarad neprespanosti, ko ma pa take izjave, da me čist na rit vrže user posted image  Mucek moj mali user posted image  sej eno uro nazaj bi mu pa ušesa navila user posted image

Sem pa včeraj še enkrat računala tisto moje starševsko nadomestilo, pa sem prišla do višje št. kot mi je teta na csd izračunala. Če vzamem bruto osnovo 615€, kolikor naj bi mi pripadala, potem po izračunu na strani CSD šiška znaša neto znesek slabih 480€ in ne 407€, kot je izračunala men na csd-ju v grosupljem. Pa ne vem zdej, če oni še kaj stran odbijajo user posted image  nč jasn, bom jo šla jutri še enkrat povprašat, ko bom nesla papirje za otroški dodatek... No, če ima katera kakšno info. glede tega, bom vesela odgovora.

Grem zdej še mal frizure prečekirat na net, mogoče se bom pa vseeno postrigla user posted image

lepo se imejte

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2711
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 8:20:12   
MetiLu
Joj, sem včeraj narobe odgovarjala glede zneska minimalne plače. Je spraševala Suzika, ne Mismis user posted image  no, sej znesek je isti, kogarkoli pač zanima user posted image  

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2712
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 9:04:56   
nussy
Ojla!

Ena prehlajena user posted image  se javlja. Zelo sem slabe volje.user posted image  Kar naenkrat imajo ena nova pravila za sladkorno in v prvih dveh nosečnostih je nisem imela, zdaj jo pa kar imam. Na tešče mi je pokazalo več , kot so sedaj predpisali in sem moralal direkt v Ljubljano. Včeraj smo imele že predavanje in imam občutek, kot da sem najhujši sladkorni bolnik. Predstavila nam je dieto, ki je zame zelo huda in ne vem, kako jo bom zmogla. Skoraj nobenega sadja ni dovoljeno jesti, jaz ga pa obožujem. Že dva meseca sanjam o lubenici, je pa baje ful nepriporočljiva.user posted image  Še to. Zdaj sem se zredila ful malo, če bom na tej dieti, naj bi pa verjetno celo shujšala. A to je pa OK? V glavnem, drug teden mi vzamejo kri še pri njih in tudi če ne bo pokazalo preveč, sem zdaj tretirana kot user posted image  z n.diabetesom. Če bo pa več kot je dovoljeno, me pa čaka insulin. Dve leti nazaj ni bilo tako, zdaj pa cel halo. Poleg tega sem pa že obe user posted image  rodila veliki (3590, 4160 in 54 cm) ampak ne zaradi sladkorne, ampak zato ker sem tudi jaz velika in je moja mami rodila prav tako težke otroke kot jaz. Sploh pa zdaj nosim fantka in mi je G že zadnjič rekla, da bo vsaj toliko velik kot zadnja user posted image  ali pa še raje malo več. Zdaj ker so mi pa kao odkrili sladkor, bodo pa rekli, da je to zato.user posted image  Ful sem slabe volje.

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2713
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 9:27:08   
rakica82
Dan,

še en lep sončenuser posted image . Jst samo upam, da tole vreme zdrži še drug teden, ko bomo na dopustu.

Vidim, da že urejate papirje za CSD, me je kr streslo, a že. Pa sem pol hitro pogruntala, da je aprila konec. Si morem nujno dat opomnik v koledar za te stvari.

Mismis važno ,da so pupe ok, bakterijo pa bolje, da so sedaj odkrili kot da je ne bi.

Suziika
super za cunjice in voziček.

Matejita
krasno, da sta našla v redu porodnišnico, imaš eno skrb manj.

Metilu glede las je tako, sama se moreš prepričat v to. Jaz sem se pred leti postrigla iz las mal očez ramena šisto na kratko, tako en centimeter. Zdej ne grem več v take ekstreme ,samo za dolge lase mi pa več ni. Malo čez ušesa to je to.

Tvoj Janez je pa očitno pravi cuker, kako znajo otroci prebrat človeka, in gga spravit v boljšo voljo.

Nussy te čisto razumem, znajo res težit v brezveze.

Moja sorodnica ima tri otroke, v naši družini so se vedno rejevali manjši otroci. Ko je bila prvič noseča, je bila cel mesec pred porodom v bolnici, ker je otrok kao premajhen. Pa je imela itak narobe zračunan rok ,ker ni imela ciklusa na 28 dni, ampak na 35. In je ležala notri čisto zastonj. Še pri tretjem otroku so ji težili, ni dovolj velik, premajhen, bolj kot jim je razlagala, da že ima dva otroka, da sta bila oba malo pod 3 kile, ...bolj so težili. In rodila je 3 čisto normalne otroke, pač niso imeli 3 kile, so bili pa čisto malo lažji za par dag. In iz tega so delali celo znanost.user posted image .
Če mene vprašaš, je to malo pretiravanje, namesto ,da bi obravnavali vsaj primer posebej ,raje rečejo je sladkorna pejdi na dieto. Ne vem no.




_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu nussy)
Neposredna povezava do sporočila: 2714
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 11:01:28   
Suziiika
Jutro punce user posted image

Js sem ravno iz pregleda, sem bla ekspresno not in ven. user posted image  Malo mam pritisk povišan, (js krivim one štenge do G, ampak dobro, bom za ziher merla vsako jutro, ni panike user posted image ). Kil smo dal pa 4 gor, ampak dobro, ni panike user posted image Me pa je sestra prašala če sem bla že na morju, ker me je sonce tak skurlo user posted image .  Sem to v parih dneh že drugič slišala, no prvič mi je rekla ena teta, če mamo mamco bo temno, da sem js tak temna user posted image  (ati je bil zraven, pa je vidla da po njemu ni to user posted image ) hehe.. Aja pregled, sem kr zašla.. smo samo srčeka poslušali, vse okej, cukra zgleda ne bomo delali, ker sem v 29 tednu, pa pravi, da sem zdrava in da je vesela, da je tak, ker ne rabima nobenih ekstra preiskav. Razen krvne bom delala naslednjič še enkrat, čeprav malo razmišljam, dala mi datum za naslednji pregled - 31. maja, pa se mi kr malo dolgo zdi, bom takrat že v 35.tednu, čeprav mi je rekla G, da če pa bo kaj, pa kr naj pridem prej. Najbrž, ker je vse vredu, pa ne rabim prej al kak? user posted image  Ka pa vem..

Drugače pa MetiLu hvala za odgovor user posted image  Vem pa kako se počutiš zaradi frizure, bi lahko rekla, da sma nekako na istem, ker držim te dolge lase samo zato, da ko je treba kam na hitro, samo počešem, figa, pa gremo user posted image  Mi je pa lepo vidit punce z tako frizurco na paš, sam kak bi pol js to na hitro delala frizure ne vem user posted image  Je pa fajn mal spremembe ja, vem kaj misliš, js bom rajši še malo počakala s tem. user posted image

Nussy upam, da se čimprej pozdraviš, pa da ne bo večjih komplikacij zaradi sladkorja. user posted image

Lep sončen dan vam želim, pa pazite na bušije pa user posted image .

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 2715
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 12:50:34   
škrpijonka
Pozdravljene,
test glukaze je bil spet negativen user posted image , čaz 4 t imam ponovno kontrolo in sestra mi je že sedaj povedala, da bo 50g test spet pozitiven in me bo potem še čalak 100g. Pa še parkirni listek mi je pretekel in sem kasirala kazen, vendar sem se samo smejala

Lepo se imejte.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2716
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 13:29:32   
tajs
lep pozdrav še od mene, da se javim še malo tukej.
METILU... priporočam ti da se še ne strižeš, počakej da boš rodila in vidla kolk maš cajta za frizure, verjemi (lastne izkušnje) čop al pa figa sta pr dojenčku zakon!!! najmanj dela
evo jst sm 30. tednou od danes naprej noseča, in se malo že sekiram kako bom vse spelala kar mam v načrtu v teh desetih tednih. bo treba še u roke plunt!
drugače sem pa danes mela test za glukozo (mal pozn ampak je gin. prej pozabila mi dat napotnco), prežvela in upam da je zdej s tem konec, čez 14 dni pa spet pregled (mogla bi ga že met ta teden al pa vsaj drug pa je moja gin. na dopustu k drugi pa nočm it kr je itak vse ok, vsaj z moje strani)
mah, nej bo to zaenkrat vse pa se še kej oglasm. drug teden bom mela mal več časa ker pravjo da bojo z asfaltom končal u soboto (hvala bogu in še nevem kirmu da bo tko kr drugač se mi bo zmešal!)
nč lp pa lepo martinčkanje (u nedelo pa baje spet dž user posted image )

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2717
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 13:52:23   
MetiLu
No, pa sem SE............ postrigla user posted image  in se počutim tako free user posted image  še zmeraj pa lahko naredim čop oz si jih vsaj pol spnem na vrh glave, tako kot sem delala prej user posted image  sem se potem ko sem videla kakšna teža je šla stran hotla še bolj na kratko, pa me frizerka ni hotla, je rekla, naj se najprej na tole navadim user posted image  no, upam, da mi čez kakšen dan ne bo žal, nisem imela pa tko kratkih (do ramen) že vsaj 10 let user posted image  

Potem sem šla pa še v tosamo v nabavo, sem kupila vse kar bova z Izo rabile, ko prideva domov in smo zdej z nakupi za en čas kvit. Imajo tam tud bepanten, fiziološko in hladilno mazilo, tako da tud v lekarno ne bo treba user posted image  pa še en paketek plenic sem vzela, ker so take kot v P, drugje se njihovih ne dobi in so ful fajn, vsaj za začetek. Pol pa prisegam na Hoferjeve. Vsaj pri taprvem so se super obnesle, pa smo sprobali vse živo.

Glede cuker testa so pa eni zdej res tečni ratali... jaz sem tud rodila v prvo ful težkega in velikega fanta, pa me zdej G ni nič pošiljal na test, tud redim se čist zmerno, 7kg do zdej in je rekel da ni potrebe... Ne vem zakaj vas ene tok matrajo s temi testi user posted image


Zdejle pa mal malčkam, pol pa že mulček pride in bova delala potičko user posted image  

< Sporočilo je popravil MetiLu -- 21.4.2011 14:28:22 >


_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu tajs)
Neposredna povezava do sporočila: 2718
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 15:22:40   
frcafella
Pozdravček nosečkice!

Superca, da prihajajo prazniki, se že zelo veselim... Samo da nam vreme še posluži, pa bo še boljeuser posted image  Potičko pri nas peče stara mama, naredi meni res najboljšo. Fajn nafilano, da pa v filo še malo rozin. Pa ne razpadauser posted image  Meni res fenomenalna.... Jajčka pa bom letos probala barvati v teranu, mali pa bo slikice gor lepiluser posted image

Metejita, o super, da sta našla porodnišnico, ena skrb manjuser posted image  Pa za dobljeno vojno s papirologijo...

MetiLu, jaz sem se po par letih končno opogumila in si omislila frufruuser posted image  Mi je zelo všeč, je pa za moje pojme več dela, sploh glede na to, da imam spredaj en vrtinecuser posted image  Od dolgih las pa se je po moje kar težko ločitiuser posted image  Meni sicer ne pašejo in furam različne dolžine paža... Si pa včasih zaželim, da bi si lahko naredila kakšen čop in bi bilo tudi ok... Sem ti ful pomagalauser posted image

nussy, pozdravi se in pozitivno razmišljaj! Saj bo, boš videla, zadevo boš prespala in bo lažje....

Se še javim kasneje...




(odgovor članu juhica)
Neposredna povezava do sporočila: 2719
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 18:05:46   
total
Evo še mene mal na spregled...ta tedn sm bila kr polno zaposlena,dnevi kr letijo. Tudi jaz sem bila zadnič na nohtkih,danes pri frizerju....tako da sem ko nova. Sedaj pa veselo pakiramo ker jutr potujemo za 1 tedn na morje !!!!!!!!! Jupiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,

že komaj čakamo,da mal uživamo in se nadihamo svežega morskega zraka.

Nč,grem naprej pakirat da kaj na pozabim...lepe praznike vam želim in veliko sončkauser posted image .


Pa pauser posted image


_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu frcafella)
Neposredna povezava do sporočila: 2720
   RE: Julijke 2011
21.4.2011 18:53:42   
theirchy
Se je katera izmed "študentk" že ukvarjala z birokracijo na CSD? Me zanima kaj in koliko mi kot študentki sploh pripada....user posted image

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2721
   RE: Julijke 2011
22.4.2011 5:06:54   
Matejita
Zivjo punce,

Total, uzivaj na dopustu!

MetiLu, mi zbujas slabo vest, ko si ze takole cisto pripravljena user posted image . No saj midva sva vsaj z ogledi zakljucila. Ce cisto iskreno povem, kljub temu, da danes zacenjam 30i teden, se vedno ne dojemam popolnoma, da bova v kratkem imela tako zeleno hci. En tak obcutek prehude srece, ko sploh cisto dobro ne dojames.

Skorpijonka, fajn za cuker, oz. necuker user posted image .

Rakica, drzim pesti, da se vreme drzi ko boste na dopustu.


Danes sva se potepala v centru mesta, sva sla na oglede kaj kaj imajo naprodaj. Moram priznat, da je tale shopping cela znanost, najprej, ker je prvo detece in vse te zadeve spoznavam, potem pa se malo zaradi druge drzave. No zdaj bolj ali manj vem, kje se kaj dobi, maja greva pa v nabavo.

Dobila tudi mail z ambasade Washington, da jutri posiljajo moj potni list in da ga verjetno v prvi polovici tedna lahko prevzamem pri castnem konzulu. Kot kaze, bom se celo vse na migraciji in zavarovalnici uredila pred porodom, juhej!!!!Sicer mi pa zadostuje ze samo potni list za tole porodnisnico user posted image .

Kot kaze sem tule strokovnjakinja za vprasanja za nosecniske telebane. Imam 3 nova vprasanja:

Prvo je tole. Tule ne najdem teh mrezastih zapeljivih spodnih hlack, ki jih omenjate, da so prakticne za takoj po porodu, poleg vlozkov s 26imi kapljicami. Opcija B bi bila tule nakup strasno poceni spodnjega perila, ki bi ga takoj po uporabi vrgla stran. Koliko taksnega perila bi pa po vasi oceni rabila?

Pa se eno butasto. Gledala sem oblekice za dojencke. Kako se jih sploh oblaci. Pri nas bo ko se rodi toplo, ne pa svinjsko vroce. Kaj naj bi ji takoj po porodu oblacila? Tetra majcko z dolgimi rokavi na preklop in se kaj cez? Plenicke in zabice, copatke in kapico?

Pa se zadnje, ko peres oblekice za novorojencka, kako jih operes, obicajno s praskom in mehcalcem, brez cesa, s cim drugim?

Hvala vsem, ki se ubadate z mojimi vprasanji, pa se nagradna niso user posted image .

Fajn petek vam zelim, cim manj stresa in cim vec prijetnih brcik vam zelim.


_____________________________

Nina Karina se nama je rodila 1.7.2011, drugi rojstni dan pa smo praznovali 4.8.2011, ko smo dobili laboratorijske izvide, da je zdrava

(odgovor članu theirchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2722
   RE: Julijke 2011
22.4.2011 6:23:58   
mismis
Dobro jutro vsem skupaj,

user posted image

tudi naše današnje spanje se je zaključilo, ker se je naš user posted image  odločil, da pa je že dovolj svetlo in da ima on tega dovolj, da je sam zunaj. Naša mala/velika razvajenka. Sedaj potrpežljivo čaka, da se moj user posted image  zbudi, da ga bo peljal v gozd. In tako se mi privajamo na naše user posted image user posted image , 2x do 3x ponoči vstanem in grem na wc, potem itak ne zaspim takoj nazaj, ker je ja potrebno najti pravi položaj za spanje, potem se pa že zdani in naš kužon kliče.


Matejita, super da bosta uredila s priimkom, še bolj super je, da sta našla porodnišnico in vrtec user posted image user posted image user posted image . Glede tvojih vprašanj, ti lahko takole pomagam:
1. če ne dobš super, mrežastih hlač, kupi takšne, da jih lahko kuhaš, da boš ven spravila madeže od čišče, pomembno pa je, da te ne tiščijo preveč (toje poglavitna prednost teh hlačk, ker te ne tiščijo, kar je zelo pomembno, če si bila kaj šivana). Druga opcija je, da ti pošljejo te hlačke prijateljica ali domači iz Slovenije. Jaz sem si jih nabavila cca 5 kosov.
2. Oblačenje otroka poleti, jaz mislim takole, če bo nekje 20-25 stopinj (glede na to, da mi računamo na mesec junij), bomo oblečene v bodije z dolgimo rokavi (na preklop) in žabice, pa nogavičke. Za kapice ni potrebno, bolj ali manj se kapica pri poletnih otročkih nosi le po kopanju. Mogoče jih bom pokrila še z tetra plenico, ampak to bomo še videli, kako tople bodo naše user posted image user posted image , pač jih malo potipaš, če so za tilnikom mrzle jih pokriješ, če ne odkriješ. Če bo več kot 25. stopinj, jih bom oblekla le v bodije s kratkimi rokavi na preklop in žabice, pa nogavičke...potem pa spet po potrebi, če jim bo vroče, jim bom žabice slekla in jih pokrila s tetra pleničko. Nekaj takega so nam svetovali v materinski šoli, ma  vse je bolj kot ne odvisno od tega, kako zna otrok uravnavati temperaturo (nedonošenčki jo malo slabše).
3. Pranje oblekic za novorojenčka, mi že dolgo peremo samo s praškom in kisom, to mislim vse, ne samo oblekic za pupe. Kis ti nadomesti mehčalec in odpravlja oz. zmanjšuje nabiranje vodnega kamna v pralnem stroju. Tukaj si lahko prebereš malo na to temo: http://www.ringaraja.net/forum/pranje_perila_s_kisom/m_5087859/tm.htm

ekola tole je moje mnenje, ostalo bodo pa še druge povedale user posted image

total, vidim da si se polepšala user posted image , ma saj je prav
metiLu, superca za kratko, no krajšo frizuro user posted image user posted image , jaz imam čisto kratke lase že skoraj celo moje življenje, to pa mi pride poleti zelo velikokrat prav, ko se s sprehoda s user posted image  vračam čisto prešvicana, pa si glavo samo splaknem z vodo, da sem približno normalna user posted image user posted image  pa lepo, da imaš že skoraj vse prištimano, tole nas čaka še vse v maju.

frcafella, slabost praznikov je, da tako hitro minejo, bo pa luštno.

škrpijonka, super za negativen test glukoze, ma si človek kar odahne user posted image user posted image , da se mu ni potrebno ukvarjati s kakšnimi dietami user posted image

Suziika, ma saj je res dolga do konca maja za naslednji pregled, ampak če je vse ok, je pa fino, da ni potrebno skoz skakati okoli zdravnikov. Priznam, da je meni včasih kar naporno, cel dopoldne čakanje v rizični ambulanti, pa potem še pri moji G, pa kakšni cuker testi, ma pridem domov kot ožeta cunja.

rakica, glede testom za sladkorno je po moje odvisno od G ambulante, kjer si. Nekatere ambulante dajo ženske avtomatsko na preverjanje, spet druge pa samo tiste, za katere se zdi, da so bolj rizične. Na rizičnost pa vpliva vsekakor starost matere, večplodna nosečnost, seveda tudi življenjski stil,...

nussy, pa saj bo, tudi tale dieta bo šla mimo, saj če pogledaš, gre samo za dobra dva meseca. Drugače pa drčno upam, da se ti zadeve uredijo

takole, sem bila pridna na vse zgodaj user posted image , če so kakšne tipkarske napake, jih prosim spreglejte, se pozna, da tipkam bolj ali manj leže

< Sporočilo je popravil mismis -- 22.4.2011 6:25:21 >


_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2723
   RE: Julijke 2011
22.4.2011 10:03:24   
Suziiika
Jutro tudi z moje strani,

bom samo na hitro malo komentirala, ker mam tolk dela danes da se ven ne vidim user posted image  V to vključujem tudi branje, ker morem knjige vrnit v knjižnico danes pa mam še dobrih 30 strani za prebrat, pa bom probala na hitrco user posted image  Drugače pa boma z mamco pekle potico, pa barvale jajčke pa mal čistilne akcije, tak da je kr naenkrat pol ura 7, ko si tak da sam padeš v posteljo user posted image

Mismis ja vem, da je super da ne rabim kr dol po dohterjih skakat, in mi je če ti odkrito povem super to, tečno je že tak nasploh čakat pri dohterju, pa to čakanje te zmatra bolj kot bi ne vem kaj delal cel dan.. Samo se mi zdi dolgo, zaradi tega ker bom le že v 35 tednu takrat, pa se mi zdi za tako visoko nosečnost to že kr malo veliko. Vem, da mogoče delam paniko za bv, samo sej veš kakšne smo ko pride za naše user posted image  user posted image

rakica po moje ma mismis prav glede testa za cuker, ker ga meni ni delala in mi je tud na tak način potem dala vedet včerej, da ne boma nobene ekstra preiskave delale, ker ni potrebno, ker sem mlada in zdrava.. Tak, da zgleda vse to vpliva..

Matejita sej nisi samo ti tako zmedena, ko pride do tega kako pa bomo oblačili naše user posted image  user posted image . Mene kr panika zagrabi včasih, ko začnem razmišljat češ "kako pa bom vedla kak pa kej je prav" user posted image  Tak, da super da si to vprašala, pa mismis hvala ker si tak lepo odgovorila user posted image  user posted image

Ewo tak, to je to od mene zaenkrat, če me za vikend ne bo nič na spregled, vam že kr zdaj zaželim LEPE IN VESELE VELIKONOČNE PRAZNIKE pa pazite nase user posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 2724
   RE: Julijke 2011
22.4.2011 10:34:49   
tajs
halo halo!user posted image
evo hitri komentarji na teme:
-  glede oblačenja je pa tko; ni nobena znanost, otrok vam bo sam povedal kaj in koliko mu je vroče / ga zebe (rokce imajo skoraj vedno mrzle, zaradi slabe prekvavitve, zato je najbolje da preverjaš ali ga zebe okoli vratu in trebuščka, če je topu je ok, če je mohr je preveč in tako dalje), drugače pa se malo orientiraš tudi po sebi, če je tebi vroče verjetno otroka ne zebe in obratno. ne sekirajete se ali je oblečen premalo, bolj bodte pozorne na to da ni oblečen preveč, ker hitro pride do vnetij kožice okoli vratu, med nogicami,... skratko v pregibih (zaradi vlage), to  pa preklemansko peče in srbi, raje ga malo bolj pokrite z rjuhicami, pleničkami,...
- glede pranja cunj: vsekakor za začetek (kakšna dva meseca vsaj) boš otroške cunje prala posebej, ne skupaj s cunjami ostalih družinskih članou (to nam je priporočil alergiolog že pri prvem škratku). te cunje (otroške) so u bistvu zelo malo umazene, bolj so potrebne samo za preprati (čim večkrat, tudi če niso umazana, novorojenček naj bo v čim čistejših cunjah, ravno zaradi vnetij je to pomembno še posebej v poletnih mesecih; isto napotek alergiologa), zato uporabimo, minimalno praška in NIČ mehčalca!
- kar se pa tiče mrežastega sexi perila za po porodu je pa tko, da sicer ni obvezen je pa peklemansko uporabn in udobn (v mrežaste hlačke daš samo mega vložek un k je sam iz vate (v slo je najboljši VIR 80), čez gate in si direkt za slikanje  za Playboyuser posted image )
evo mal na hitr, se mi pa kr smilte mamice ki pričakujete prvega otročička, želim vam samo to da ne komplicirate preveč, ker s tem obremenjujete samo sebe in druge, ter predvsem vašega user posted image . tako da če so včasih preživeli k so bli zaviti samo v rjuhe,.....
lp

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  107 108 [109] 110 111   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  107 108 [109] 110 111   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?