|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  139 140 [141] 142 143   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2011
2.2.2011 21:17:59   
fluf
user posted image dans v A kupla vse kar rabiva za otroško sobo... je potrebno stanovanje mal predelave, pa par malenkosti... no zdej pa tud jest delam seznam kaj bomo rabil, da šibamo marca še enkrat po zadnje stvari ki nam bodo manjkale... user posted image

ubistvu oblekic smo malo do zdej nakupil (dans se nism mogla upret enmu bodiju medvedka puja!!).... ma sej mamo še čas. Zdej čakava kaj dobiva še, da dokupiva...

Kar se tiče dohtarjev... pa tko... men vzame kri in vodo vsakič, pripadata mi 2x UZ, mi je pa dala napotnico še za UZ v 33t, da pogleda kako leži in ali raste ok oz. v skladu z PDP... pač dohtarca mi je suuuupeeeer, sam način dela v tej zdravstveni ustanovi je pa bolj tko tko... hvala bogu se ne počutiš kot številka ko prideš v ambulanto.



(odgovor članu Nitkica11)
Neposredna povezava do sporočila: 3501
   RE: Majčice 2011
2.2.2011 23:37:11   
hillmagic
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: hillmagic

Hey bejbe...vikend je bil kar pester. Možek ima spet ene fleše in me je razočaral malo z svojim obnašanjem. Kdaj ga res ne razumem Ah te moški. Sej bo boljše.

Danes mi pripeljejo novi pralni stroj. Yeeee se že full veselim. Upam, da bo delal in da nam bo dobro služil.

Danes so me poklicali iz službe da mi ne bodo podaljšali pogodbe in da se mi vse skupaj izteče konec februarja. Imam še 15 dni dopusta pol pa sem frej. Lahko bi mi vsaj do porodniškega podaljšali. Samo mi je jasno dal vedeti da sem res samo strošek in da me vzame nazaj ko bo konec porodniške...haha fulll tolažba.

Tako da ne vem kako je z mojo porodniško Čeprav A LAHKO oDDAM BREZ DA JIM POVEM DA SEM BREZ SLUŽBE ker TAM na izračunu mi zajame RAVNO ZADNJO FEBRUARSKO PLAČO ali se to kako drugače izračuna ker pred nastopom porodniške nisem več zaposlna??? Ne vem...

Glava me boli danes pa želodec tudi..ah sej bo boljše ...
imejte kar se da lep dan ...


Preden ti poteče pogodba pojdi na bolniško. Ko ti pogodba izteče, imaš bolniško odprto in jo koristiš na ZZZS še 30 dni po preteku pogodbe.Tako pridobiš še cel mesec! Papirje odneseš na csd takoj ko je mogoče, pa tudi če imaš 1 mesec lufta, štejejo se zadnjih 12 plač. user posted image Če te še kaj zanima, kar vpraš.



Ok full hvala za ta nasvet..Potem je najbolje, da vzamem zdele teh 15 dni dopusta pol pa v bolniško in ko mi pogodba poteče grem z bolniškim listom al kako na zavod, da se tam prijavim. Mi pripada nadomestilo tudi če sem še v bolniški. Al kako? Zavarovanje imam po možu verjetno a ne in otrok tudi, ker prej je imela mala po meni urejeno?!!
A naj na Csd-ju ko grem oddat papirje povem da sem brez službe ostala in da  grem na zavod. A je kaj drugačen obračun potem al kako. Ker PDP imam 10.05. kar pomeni da lahko oddam vlogo po 12.03. Hm??' Samo takrat bom že vedela da sem brez joba .... IN potem bi bodo vzeli za obračun tudi marec in april ki bosta full nižja ker bom na zavodu a ne ??  Pismo res bi mi lahko vsaj do porodniškega dopusta podaljšali, da nebi bilo toliko letanja...čeprav vse je za neki dobro ;)


_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3502
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 0:14:43   
hillmagic
Čakam da se mi pralni stroj do konca zlaufa da še obesim..da mi jutri ne bo treba.

MOJA GINEKOLOGINJA je super in vsakič dam kri in vodo in  skoraj vsakič mi naredi UZ na hitrico. Če pa to ne pa srček poslušava.
Ker imam jaz tudi kritično nizek homoglobin 97 grem jutri dati kri za pregled železa. Ko sem zanosila ga je bilo 108 pol 105 pol 103 ..vedno manj user posted image  Čeprav mi je dala železo... Osebno mislim, da je to povezano z želodcem(ki me fulll daje) in se tako ne absorbira železo kot  bi se če bi bila želodčna kislina normalna.
TEST SLADKOR sem imela v 1nosečnosti, sedaj še ni nič rekla.
Razen en zadeva je ki me pri moji G moti je: da me ne da ona na bolniško, ampak moja oseba zdravnica Ker njej se zdi da lahko vsaka dela do 8 meseca normalno, če pa ne more je to stvar s katerim se more nosečnica dogovoriti z delodajalec da dela manj ali nekaj kar lahko zmore v okviru nosečnosti Tako da po obisku G vedno grem še do moje osebne da mi da bolniško... Moja OSEBNA ZDRAVNICA je taka faca da se ji zdi vsak napor nesmisel če si noseč in tudi škodljiv za psihično počutje nosečnice in dojenčka in takoj dobiš pri njej bolniško. Pravi; delaj ko si vredu, če nisi bodi doma in si naberi moči, saj plačuješ prispevke in zdravstvo torej mene tvoja bolniška nič ne stane in ti jo brez problema napiše, če pač nisi vredu. Tako da hvala bogu da imam o.k. osebno zdravnico kar se tega tiče.

Glava me boli in cela sem še kar zabasana ah ta nos in sinusi zamašeniuser posted image ..pomoje me zato tolikokrat zdej glava boli....

Evo stroj se je odvrtel grem še zadnje opravilo pred spanje potem pa v sladke sanje....

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 3503
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 6:58:36   
RAKICA2007
Jutro punce...

jaz sem danes in jutri doma, na bolniški... potem pa naslednji teden koristim dopust...
tamala je bolna, moj pa gre na službeno pot - sva do sobote zjutraj sami user posted image ah ja, saj bo
Pri nas imamo laringitis in začetek bronhiolitisa user posted image user posted image le kje je to staknila?
3x na dan antibiotike in vsaj 3x na dan inhalacije (HB da imam doma inhalator in da mi ni potrebno hoditi v ZD)
Nama je pa rekla, da če bi še kakšen dan čakala, da bi se stanje lahko toliko poslabšalo, da bi se tamala lahko zadušila oz. bi se glasilke toliko vnele, da bi skupaj prišle in bi lahko ostala brez zraka... edina prva pomoč pri tem je intubacija otroka in prerezan vrat user posted image user posted image omg... sem dobila kar solzne oči... saj moram malo po netu prebrskati, ali me je samo na veliko prestrašila, ali je res tako hudo...

Jap, pa če ne bo bolje takoj nazaj oz. kar na pediatrijo, če bi bilo karkoli... meni pa nič jasno... bošček moj mali user posted image
se pa držimo... jaz s prehladom naokoli, upam, da tudi ta kaj kmalu mine... bom sedaj malo več počivala user posted image si bom dala prav duška user posted image

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 3504
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 7:05:00   
Nefretiti
Jutro!

Po dolgem času se spet oglašam. Malo sem lena za pisanje, včasih bolj površno preberem, kaj ste napisale.
Vidim, da ste se že kar začele opremljat in intenzivno pripravljat na dojenčka.
Jaz nisem kupila še nobene cotke (res, da je to drugi otrok in se mi zdi, da niti ne bo potrebno), je pa res, da sem vzela v roke kvačko in bom našemu bejbiju nakvačkala odejo, copatke in kapico. Posledično pa je s kvačko prišla tudi bolečina v križu. Sem bila včeraj pri zdravnici, ker sem mislila, da imam težave z ledvicami. HB je vse OK, razen bolečin v križu, ki pa so spremljevalec nosečnosti.

Voziček: neznosno si želim novega. Možek sicer ni preveč navdušen in sva dogovorjena, da če prodam starega do aprila, mi bo kupil novega.
Če katera potrebuje voziček, ga jaz še vedno prodajam. Gre pa za kombiniran voziček PegPerego UNO, rdeče barve, zraven je tudi senčnik v isti barvi. Dam ga za 100 EUR.

V prvi nosečnosti je tudi meni potekla pogodba in mi je niso podaljšali. Ampak mi je potekla par dni po nastopu porodniške. Ful je zoprno.......ne dobiš regresa.....nisi ne tič ne miš, niti brezposeln, niti zaposlen, šač na porodniški. Nisem prepričana, če si res breme delodajalca, saj gre porodniška iz fonda socialnih transferjev, kolikor jaz vem, delodajalca nič ne stane. Bodite vztrajne......pritisnite tudi na človeško plat, na vest delodajalca. BESEDA NI KONJ!



_____________________________

(\_(\
(=' :')
(,('')('')

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 3505
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 7:05:56   
RAKICA2007
Moja G je supercauser posted image user posted image user posted image   res kapo dol... se tako zavzame za nosečnico, da je... mah ne znam opisati user posted image ...

Npr. v 1 sem dobila v 27. tednu lažne popadke... ampak je vseeno takrat vse naredila, da me je pregledala in to orng... od takrat sem hodila k njej vsake 14 dni na UZ in CTG user posted image ... na koncu so posumili na slepič user posted image in sem bila zato v bolniški...
bolniško itak mora dat tvoja osebna dr. ginekologinja, da samo mnenje kako in zakaj si na bolniški... in jaz sem bila takrat 3 mesece in vedno pridobila mnenje gin. nato pa mi je še moja osebna dr. malo boljšo diagnozo dopisala zraven, tako da so mi za ziher podaljšali... moji zdravniki so zakoooon res, kapo dol...

me pa tudi sedaj ni nič vprašala, če bi šla na bolniško zaradi išiasa user posted image ... bi pa verjetno to uredila pri svoji osebni dr. pa saj sem ji že sama omenila, da dokler lahko bom hodila naokoli ko ne bom mogla več, bom šla počivat  user posted image user posted image user posted image

glede cunjc; no naša 1 se je rodila velika le 46 cm... in vam povem, da so cunjice št. 56 kar visele z nje, pa tudi 50 je bila tam tam (rokavi zavihani do komolcev in žabice/hlačke do vratu) ampak smo zrastli... še vsak je user posted image ...

< Sporočilo je popravil RAKICA2007 -- 3.2.2011 7:14:42 >

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3506
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 7:06:32   
RAKICA2007
grrrrruser posted image RR
dobro da sem skopirala... sam je brez smajlijev user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image pa sem ga... RR mislim user posted image


< Sporočilo je popravil RAKICA2007 -- 3.2.2011 7:15:15 >

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3507
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 7:22:09   
Nefretiti
IZVIRNO SPOROČILO: RAKICA2007

glede cunjc; no naša 1 se je rodila velika le 46 cm... in vam povem, da so cunjice št. 56 kar visele z nje, pa tudi 50 je bila tam tam (rokavi zavihani do komolcev in žabice/hlačke do vratu) ampak smo zrastli... še vsak je user posted image ...


Naša je bila 44 cm, jaz pa sem imela vse cunjice 62, ker so vse punce rekle, kako majhne so 56. Taprva reč, ki jo je letel mož kupit je bil komplet bodijev in pajackov št. 44. 56 sem ji morala 3x zavihnit rokave.
Dejstvo je, da je takrat, ko se otrok rodi še čisto dovolj časa, da gre mož po nakupih, tisti stroj perila bo pa že zrihtal.

_____________________________

(\_(\
(=' :')
(,('')('')

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3508
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 7:32:59   
RAKICA2007
Ja to je res...
jaz sem v P kar kolegico prosila, da gre kupiti kakšen kompletek velikost 46-48.
Takrat so jih imeli samo v H&M in naša frkolinka je bila opremljena s tremi takšnimi kompletki...
saj za doma smo pa uporabljali do št. 50

nič se ne mudi, bom pa tudi sedaj nesla s seboj kompletek št. 50 če pa bo nuja in potreba, bo pa že moj prinesel v P predno greva domov, kar bo potrebno...

sem ravno včeraj mu rekla; da če misli, da bom rodila brez njega, ga bom kar grrrr ker je res sedaj veliko na poti...
pa me je ''potolažil'' da potrebuje samo 4 ure do doma a dej, sem rekla... v 1. sem rodila v 3-h urah... a sedaj pa naj 4 ure skupaj noge tiščim pa me je potolažil, da če bo nuja bo pa v 3,20 urah doma....saj človek ne ve, al naj joka al naj se smeje bova pa naslednji teden verjetno na CSD letela, da še očetovstvo urediva in da obnovim znanje in papirologijo, ki jo potrebujejo na CSD za vse dodatke (otroški, očetovski dopust, porodniška, za paket...) jah jaz sem bolj ziheraš in bolje da je doma, kot pa da pol letam naokoli

(odgovor članu Nefretiti)
Neposredna povezava do sporočila: 3509
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 8:24:17   
hillmagic
hahaha rakica 4 ure noge skupi tišala ja...ta bi bila dobra user posted image user posted image ..človek se mora malo pohecat...
Jaz sem rabila takoj bodije 56 ni bila ravno drobižek je bila kar vornguser posted image  karuna.
Sem pa malo v dilemi, ker je bila ona čisto ZIMSKI dojenček ta bo bo t.i. POLETNI dojenček in imam vse cotke kontra Tako da ne vem kaj točno bo prišlo v poštev user posted image  Bom sproti videla kako se bomo oblačili. V dilemi nebi bila če bil bil ta tudi zimski dojenček, ker vem že oblačit sedaj pa sem malce zbeganauser posted image ..ah bo že ...

Karuna še kar spi jo moram zbuditi da gre v vrtec Imajo danes slikanje skupine Jaz pa v ZD da mi vzajemo kri. Lepo bodite

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3510
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 8:28:30   
bučkabb
pozdravljene!!!!

najprej en velikuser posted image  inuser posted image  za tvojo punčko rakica, da se čim prej pozdravi in da ne bo kakšnih nepotrebnih zapletov, ti laringitisi in bronhitisi so zares neprijetni, največji problem pa je ker se kr naprej ponavljajo in se jih težko znebiš.

no pri nas smo glede priprav na prihod našega novega člana leni in še prav nič ne pripravljamo in nabavljamo. no nabav ne bo potrebno velik, ker že večino imamo, sam še tolk nisem bila do sedaj da bi pogledala v škatle, kaj imamo in kaj bo treba zamenjat oz. dokupituser posted image user posted image
ma sej je še čas, že v prvi nosečnosti sem bolj proti koncu vse urejala, sedaj bo pa isto že kr vidim, če me ne bi tolk križ in medenične ter sramne kosti bolele, bi pozabila da sem nosečauser posted image , malo za šalo malo zaresuser posted image user posted image

no moja gin. pa je tud kr vredo, čeprav tud ne razgljablja veliko, pove kar je treba in če kaj vprašaš, vodo in kri dam na vsakem pregledu, no na zadnje sem naredila sam mor. pregled in nič drugega, zdaj pa bom spet za vsak dobila pikico v prst in lonček za lulanje.

je kr neprijetno, če nisi zadovoljen z pregledi in greš tja z nekim odporom, ne pa veseljem 

zdršte  saj bo kmalu maj user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil bučkabb -- 3.2.2011 8:31:08 >

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 3511
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 8:56:26   
rado_vednica_




Anonimna, kaj pa ko ti pogodba poteče in si že na porodniški? Meni se bo tako zgodilo, le nekaj dni bo razlike (nekje 15.4 grem na porodniško, 19.4 mi poteče pogodba). Pol te delodajalec itak na ZZZS odjavi. Pol se samo na zavod prijavim in je to to?



[/quote]
Torej meni ko poteče pogodba 31.maja, s 30.majem grem pa na porodniško, bi se isto morala prijavit na zavodu ali kako? Če prav zastopim? Zakaj pa je to potrebno,če smem vprašati?

(odgovor članu portorož)
Neposredna povezava do sporočila: 3512
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 9:29:27   
Nefretiti
Pri meni je bilo takole: porodniško sem nastopila, ko sem bila še zaposlena. Malo po tem, ko sem rodila mi je pogodba potekla. Potem ni bilo treba nikamor na zavod, nič se ni spremenilo. Itak se ne moraš prijavit na zavod, če nisi iskalec zaposlitve. To pa ne moreš biti, ker si na porodniški.

Torej meni ko poteče pogodba 31.maja, s 30.majem grem pa na porodniško, bi se isto morala prijavit na zavodu ali kako? Če prav zastopim? Zakaj pa je to potrebno,če smem vprašati
 
Kako grep s 30 majem na porodniško? Porodniško nastopiš 1 mesec pred PDP.

_____________________________

(\_(\
(=' :')
(,('')('')

(odgovor članu rado_vednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3513
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 9:36:30   
rado_vednica_
IZVIRNO SPOROČILO: Nefretiti

Pri meni je bilo takole: porodniško sem nastopila, ko sem bila še zaposlena. Malo po tem, ko sem rodila mi je pogodba potekla. Potem ni bilo treba nikamor na zavod, nič se ni spremenilo. Itak se ne moraš prijavit na zavod, če nisi iskalec zaposlitve. To pa ne moreš biti, ker si na porodniški.

Torej meni ko poteče pogodba 31.maja, s 30.majem grem pa na porodniško, bi se isto morala prijavit na zavodu ali kako? Če prav zastopim? Zakaj pa je to potrebno,če smem vprašati
 
Kako grep s 30 majem na porodniško? Porodniško nastopiš 1 mesec pred PDP.

jaz imam rok 27.6 :) vendar sem brala temo v maju, pa sem to zasledila...pa sem vprašala:)

(odgovor članu Nefretiti)
Neposredna povezava do sporočila: 3514
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 10:09:00   
absolventka2
Dobro jutro user posted image

RAKICA2007 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image res se mi smiliš ker vem kako je to , ker je naš tamali tudi imel enkrat začetek laringitisa in je res grozno...Res HB da maste inhalator doma ker jo je edina stvar ki mu res pomaga ko ima napad pa kok si živcev s tem prišparaš in pa časa...Upam da se čim prej pozdravite.....

Vidim da na veliko šimfate G, jaz sem sedaj zadovoljna ko sem zamenjala ker moja bivša je bla res user posted image ..Punce če ste res nezadovoljne pa poiskusite zamenjat saj imate pravico...

Pa vidim da ene tud na veliko že kupujete, jaz nisem še niti enega bodija kupila mi je tako bad ko nočemo vedet kaj bomo dobili a nevtralne cotke mi ne dišijo preveč so mi velik lepši kompletki v rozi ali modri barvi..No jutri mam pregled pa si bom vzela čas da grem mal pogledat v kika če slučajno majo kej v nevtralni barviuser posted image ..Si bom pa po porodu dala duškauser posted image

Sem bla pa včerej kr mal prestrašena ker je bil naš user posted image full miren, ponavadi skoz nori včerej sem ga pa sam ene parkrat čutila da se je nekaj premaknil...No me je pa danes zjutraj zbudil in nadoknadil še za včerej me je tako zbrcal user posted image , zgleda da je bil včerej sam malo len, po atku itak user posted image user posted image user posted image

Nefretit ker je to voziček kakšne kolesa ima? Če ima spredaj dvojna me ne zanima če pa nima pa lahko kakšno slikco nalimaš..

Lepo se mejte baje bo sonček..

(odgovor članu rado_vednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3515
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 10:45:45   
Mina83
Radovednica, v času porodniške se ne moreš prijaviti na zavod za zaposlovanje, ker boš dobivala porodniško in to od države in ne na strošek delodajalca. Ko nastopiš porodniško, delodajalec s tabo nima nobenih stroškov več, ker prispevki in zavarovanje se ti plačujejo iz naslova porodniške. To, da boš porodniško nastopila, ko boš še zaposlena, pomeni samo to, da se ti bo za višino porodniške štelo povprečje zadnjih 12 plač (če si bila zaposlena za 12 mesecev ali več). Če pa ne, ali pa bi se ti pogodba iztekla pred nastopom porodniške in ne bi bila upravičena do nadomestila plače s strani ZRSZ (se pravi, če bi se ti zavarovalna doba prekinila), potem bi se ti pri višini porodniške upoštevalo število mesecev zavarovalne oz. delovne dobe v zadnjih 3 letih ( s tem, da jih moraš imet min 12, upoštevajo pa jih max 25 mesecev). Izračun: 50% od 585 + 2% za vsak mesec delovne dobe. Tako izračunana porodniška pride za 200-300 € nižja, kot pa če se ti računa povprečje 12 plač (no, odvisno od višine plače).

Tako sem jaz seznanjena.

(odgovor članu rado_vednica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3516
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 11:00:31   
vesna_b
ojla, punce
ste bile pa pridne, jaz pa tako malo časa, da komaj sledim user posted image

no, jaz sem s svojo G zelo zadovoljna, ne bi pa se branila kakega dodatnega UZ. do sedaj sem ga imela 3* - potrditveni, morfologijo, in še en na hitr vmes.

rakica - no, ob roku bo pa tvoj mal več doma, al ne? no, moj nikakor noče zamudit. skup pa noge ne tiščat, čeprav sem jaz rekla, da bom tiščala noge skup edin v primeru, da začnem rojevat 30.4., tako da počakamo na polnoč oz na 1. maj user posted image  - mal heca

absolventka - jaz sem v prvo v kiku full nakupila cotk, pa vse nevtralno, ker nisva vedela spola, tako da so mel res izbiro. kaj imajo sedaj, ne vem, ker ne rabim nič kupovat.
naše dete je bilo mirno v nedeljo. pač, tisto obdobje, ko se tudi količina plodovnice poveča, sedaj pa že spet čutim, kako notri pleše tango al pa ča ča ča user posted image

(odgovor članu Mina83)
Neposredna povezava do sporočila: 3517
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 11:15:47   
rado_vednica_
IZVIRNO SPOROČILO: Mina83

Radovednica, v času porodniške se ne moreš prijaviti na zavod za zaposlovanje, ker boš dobivala porodniško in to od države in ne na strošek delodajalca. Ko nastopiš porodniško, delodajalec s tabo nima nobenih stroškov več, ker prispevki in zavarovanje se ti plačujejo iz naslova porodniške. To, da boš porodniško nastopila, ko boš še zaposlena, pomeni samo to, da se ti bo za višino porodniške štelo povprečje zadnjih 12 plač (če si bila zaposlena za 12 mesecev ali več). Če pa ne, ali pa bi se ti pogodba iztekla pred nastopom porodniške in ne bi bila upravičena do nadomestila plače s strani ZRSZ (se pravi, če bi se ti zavarovalna doba prekinila), potem bi se ti pri višini porodniške upoštevalo število mesecev zavarovalne oz. delovne dobe v zadnjih 3 letih ( s tem, da jih moraš imet min 12, upoštevajo pa jih max 25 mesecev). Izračun: 50% od 585 + 2% za vsak mesec delovne dobe. Tako izračunana porodniška pride za 200-300 € nižja, kot pa če se ti računa povprečje 12 plač (no, odvisno od višine plače).

Tako sem jaz seznanjena.



No sej to se mi je čudno zdelo, ko sem brala zgoraj...da bi se po tem morala prijaviti na zavod...to mi ni šo nikakor skupaj:) hvala za odgovor!

(odgovor članu Mina83)
Neposredna povezava do sporočila: 3518
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 11:19:07   
najkica
rakica user posted image user posted image user posted image  za tvojo bolančico. Me je kar zmrazilo, ko sem brala tvoj post (...da bi se lahko zadušila...intubacija....o grozno...). Mi na srečo nismo imeli še nikoli večjih težav (trkam....trk, trk, trk)  oz. je bil v 2 letih mali le 2x tako bolan, da sem mu mogla zbijat vročino s svečkami... 

ginekologi: mene najbolj motijo te razlike. Eni G naredijo brez vprašanja dodatne UZ, redno vzamejo kri in vodo, test za sladkorno,...ostali pa le tisto kar je nujno, kot npr pri meni. Sej dokler je vse ok ni problema, ampak ko pride do tega je pa lahko že prepozno.... 
V prvi nosečnosti npr mi sploh ni pogledal MV in sem ga v 27.tednu vprašala zakaj ne, pa je rekel da kao ni skrbi da bi prišlo do prezgodnjega poroda. Dobro da sem poslušala svoj 6.čut in sem šla samoplačniško do druge G, ki mi je ugotovila, da imam skrajšan maternični vrat in sem mogla v porodnišnico in potem 3 mesece ležat. Na koncu se je vse dobro izteklo, ampak ko sem šla, po obisku porodnišnice do G, je bil pa čist presran in me je potem redno pregledoval.
Zdej sem mu kar težila glede tega in mi je skoraj na vsakem pregledu pogledal maternični vrat...no nazadnje v 22.tednu, ampak baje je do takrat bistvenega pomena, da ni skrajšan... 
Urina pri nas sploh ne gledajo na vsakem pregledu. Glede krvi pa mi je pogledal le v 16.tednu in naslednjič bom imela spet odvzem šele v 32.tednu... Ker sem na splošno bolj slabokrvna (nisem preveč mesojeda), sama od sebe jem ene naravne tablete proti slabokrvnosti (Floravital), ki so mi že 1.pomagale... 

hillmagic: sicer nisem ekspert za te porodniške, ampak kot sem jaz seznanjena ti v izračun vzamejo zadnjih 12.plač in sicer 60dni pred rokom poroda. Glede na to da me oddamo obrazce že marca, se ti upošteva pri obračunu 12 plač, ki si jih prejela do februarja 2011? To bi se tebi glih izšlo, da bi imela polno porodniško!? user posted image       

(odgovor članu absolventka2)
Neposredna povezava do sporočila: 3519
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 11:20:50   
hijenca
Dan dan!

Danes pa je pri nas tudi sončekuser posted image user posted image user posted image . Sem s takim veseljem sedaj na stežaj odprla vrata na terasi in okno v jedilnici, da se končno vredu prezrači. Sem takoj boljše volje.

Jaz imam drugače vredu G, v prvi nosečnosti sem imela 4 UZ. Sedaj je to nekaj drugega, ko me na 14 dni nekdo kontrolira. Vedno dam vodo, kri pa ne vedno. Za cuker še tudi ni nič rekla.

Grem pa jutri ponovno na kontrolni UZ v Lj. G pa imam 16.2..Se mi zdi, da samo lečem od dohtarja k dohtarjuuser posted image .

Pridne bodite.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu fluf)
Neposredna povezava do sporočila: 3520
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 11:35:21   
bučkabb
user posted image user posted image no tudi pri nas končno sonček, sam mrzlo pa še vedno fajn, zjutraj me je kr mal zalepnilo ko sem šla v službo je kazal -10,  sem bla pa  zdajle zunaj pa še vedno kaže -4, ma sej pravjo da bo vsak dan toplejše

sam kaj ko nimamo od tega sončka skor nič, razen da ga skoz šipo gledamo, ko pridem domov in da se naredim kosilo in da se najemo pa je že konec z sončkom in se začne mračiti.

komi čakam poletje in da bomo doma in bomo lahka po sončku vozičkaleuser posted image user posted image

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 3521
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 14:04:25   
mami411
Mene pa zanima kako vam zmeri materični vrat. Ja vem čudno vprašanje, ker sem že 4 user posted image , samo meni ni nikoli povedala. Me pa pogleda vaginalno skoraj vedno, kar pred leti ni delala in ji to očitno zadošča.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 3522
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 14:16:20   
cowgirl
moja g. pogleda z ultrazvokom vaginalno. ko sem bila urgentno v porodnišnici, pa je izmeril kar čez trebuh z UZjem...
v prvi nosečnosti mi g. ni delala vag. UZ - za vsak slučaj ker mi je trebuh veliko otrdeval...

jaz počivam, mao pospravljam... mislim, da mi bo tole "počivanje" doma kmalu presedlo.

sem pa ful presenečena, kako delodajalci nimajo nobenega čuta za humanost... koliko nas je že, k smo zgubile službo v zadnjih mesecih pred nastopom porodniške... to bi bilo za v cajtnge!!!user posted image

_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu mami411)
Neposredna povezava do sporočila: 3523
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 14:17:32   
portorož

Hej čveke!

Mina83, ampak če ti pogodba poteče že med časom porodniške, to pomeni, da te delodajalec na ZZZS odjavi in ti več ne plačuje zavarovanja..., a si potem moraš sama kaj urejat? Ok, na zavod ne greš..., kak pa je pol to urejeno? user posted image

Tega ne razumem..., meni bo pogodba tudi potekla nekaj dni po nastopu porodniške, zato sem tako radovedna user posted image

Sonček je user posted image user posted image user posted image user posted image , sem se malo pomartinčkala na balkonu, čeprav toplo pa res ni kaj preveč.

Moja G mi vedno naredi UZ in vodo dam, krvi pa ne, a bo zdaj spet enkrat na vrsti. Drugače imam preglede na 4 tedne, mislim pa, da si sedaj od 28tedna sledijo na 3 tedne..., če se ne motim.
Sem pa z njo zelo zadovoljna.

Kaj kuhate dobrega?
Midva sva spet na repi, fižolu in pečenicah..., tega se zmeraj tako veseliva, da komaj čakava na kosilo user posted image

(odgovor članu mami411)
Neposredna povezava do sporočila: 3524
   RE: Majčice 2011
3.2.2011 14:32:08   
cowgirl

IZVIRNO SPOROČILO: portorož

Kaj kuhate dobrega?
Midva sva spet na repi, fižolu in pečenicah..., tega se zmeraj tako veseliva, da komaj čakava na kosilo user posted image


puranovi zrezki v lastni omakci, makarončki za zraven in solata. če bo kdo hetel zraven, naj si še juhico skuha. jaz nisem za juhe. razen za kako prežganko in paradajzovo juhco... user posted image

_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu portorož)
Neposredna povezava do sporočila: 3525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  139 140 [141] 142 143   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  139 140 [141] 142 143   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
FOTO: 13 osupljivih fotografij poroda
Fotografinja Leilani Rogers že skoraj pet let ustvarja fantastične slike poroda in dojenja. Delila je zbirko nekaterih n...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?