|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 12:03:29   
cita
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

A Martka je cepila proti rota virusu? Sem mislila, da ni....

No, naša je pa postala zdele taaak tečna, kr skoz se dere, al na zizi al na rokah, pa itak tudi v postelji, pa sem jo dala kr spat... se bo že unesla... Ej, so hecni ti dojenčki, kr naenkrat spremenijo razpoloženje iz smeha v tak kričeč jok, kot da jih kdo tepe, al kaj? user posted image user posted image In je take ne mislim ven furat, nej se raje doma dere, za štirimi stenami, kot pa zunaj v vozeku, ko ne morš nič naredit, da neha...

Me pa skrbi, ko še zdej ni kakala?? Kak nej pospešim, da bo? Obstaja kaka metoda? Ne vem, če je tudi to kaj ne matra? Videt sicer ni, da bi jo kaj zvijalo, prdi pa take smrdeče, da skor dol padeš.user posted image




Veš kaj lčahko probaš sladkane kamilčke to naši pomaga...upam da se pokaka ker našo to fullll matra če ne more kakat bogi naši sončki...

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1001
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 12:07:19   
blue eye
IZVIRNO SPOROČILO: cita

IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

A Martka je cepila proti rota virusu? Sem mislila, da ni....

No, naša je pa postala zdele taaak tečna, kr skoz se dere, al na zizi al na rokah, pa itak tudi v postelji, pa sem jo dala kr spat... se bo že unesla... Ej, so hecni ti dojenčki, kr naenkrat spremenijo razpoloženje iz smeha v tak kričeč jok, kot da jih kdo tepe, al kaj? user posted image user posted image In je take ne mislim ven furat, nej se raje doma dere, za štirimi stenami, kot pa zunaj v vozeku, ko ne morš nič naredit, da neha...

Me pa skrbi, ko še zdej ni kakala?? Kak nej pospešim, da bo? Obstaja kaka metoda? Ne vem, če je tudi to kaj ne matra? Videt sicer ni, da bi jo kaj zvijalo, prdi pa take smrdeče, da skor dol padeš.user posted image




Veš kaj lčahko probaš sladkane kamilčke to naši pomaga...upam da se pokaka ker našo to fullll matra če ne more kakat bogi naši sončki...


ja pr nas tud pomagajo kamilčke, ker včasih tako težko kaka, da me srce boli ko se zajoče iz dna duše od bolečin, jst mam en čaj od HIpp-a kamilico iz DM-a in je super.

(odgovor članu cita)
Neposredna povezava do sporočila: 1002
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 12:10:54   
blue eye
Ej, so hecni ti dojenčki, kr naenkrat spremenijo razpoloženje iz smeha v tak kričeč jok, kot da jih kdo tepe, al kaj? user posted image user posted image
[/quote]
To sem jst tud ugotovila k ga previjam ga pustim da malo brca in se smeji pol pa kr na enkrat tak jok da ga še obleč ne morem k se v klobčič zvije. To dela cel dan, sploh če so kaki obiski, najprej se jim smeji pol pa v jok.

Jernej si tako tlači prste in cele pesti v usta, da zraven vse pobruha. a še kateri to dela?Dudo vrže 1 m eter stran in si tlači roke in prste v usta.

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 1003
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 12:13:02   
blue eye
Jst morm zdle kupit kenguruja za jerneja za na dopust. a že ima katera s tem izkušnje katerga kupit pa kakšnega. Al nej rajši kupim nahrbtnik?user posted image user posted image user posted image All nej grem v Bc al v Pikapolonco. 

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 1004
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 12:17:28   
katja_p
Kenguru: pojma nimam, ker js ga ne bom kušla. Mi imamo en tak ogromen pohodniški nahrbtnik za v hribe, dans bom pa najbrž vzela sling.

Kamilice: nam še ni blo treba dajat jih, HB.

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 1005
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 12:32:50   
Bethany
Sem ji dala par žličk sladkanih kamilic, bomo vidli...

Je pa bila danes, pravkar patronažna tle, mal povedala o dodajanju, da do dopolnjenega 6. meseca ni treba nič, samo po potrebi kak čajek ali vodo, da dobi dovolj tekočine v teh toplih dneh. Pa mogoče je tud to razlog, da ne kaka, da vse sproti porabi in nič ne ostane za ven. Ji bom še otroški čaj skuhala in dala za pit, pa da vidimo...

Ja, js sem se tud odpovedala sprehodu, ko sem mislila, da bo Elina zaspala, pa je bila eno uro budna v posteljici in se pogovarjala s pajaci.. No, js sem pa vmes lahk kopalnico spucala. user posted image

Jo pa morem ornk naspat popoldan, da bo dobre volje pri plavanju. Še ne vem kako... user posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1006
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 13:16:38   
katja_p
Naša se pa dans kr dere. Se je naučila, kako ne zaspat ..user posted image  Js je pa tud ne morm več poslušat. Grema zdle ven, po sling.

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1007
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 13:26:59   
blue eye
A pol je bolš tak pohodniški nahrbtnik?

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1008
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 13:33:19   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

Naša se pa dans kr dere. Se je naučila, kako ne zaspat ..user posted image  Js je pa tud ne morm več poslušat. Grema zdle ven, po sling.


user posted image user posted image Da ni to od Eline pobrala? Dans se tud (spet) upira spanju, na zizi bi pa seveda takoj, ampak jo kr odklopim, ko zaspi. Ura pa tak hitro teče, ko hočem, da bi končno zaspala, da se ne bi prebedela...

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1009
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 14:25:45   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: blue eye

A pol je bolš tak pohodniški nahrbtnik?

nahrbtnik šele po dopolnjenih 6 mesecih, oz, ko otrok samostojno sedi.. jaz sem pristaš slinga, ko slišim za kengurujčka kr ošpice dobimuser posted image user posted image

Bethany, tole uvajanje GH po 6 mesecu se nekaterim ne obrestuje glih najboljš .. od kolegice sin bo star 2 leti, pa še zdej noče nič jest, ker je bil predolgo dojen ..enostavno zavrača gosto hranouser posted image . REs je da je vsak otrok drugačen, ampak samo v vednost.

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 1010
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 14:33:20   
Bethany
Tako, uspelo je kakanje (fuuul polna in smrdeča plenica) in spanje. Bravo! user posted image

Uvajanje GH: ja, to sem že slišala, da so nekateri predolgo dojeni pol problematični pri gosti hrani. Ampak bomo vidli, če ima vsaj nekaj po meni, hrana ne bi smela biti problem, hehehe!

Sling ali kengurujček: Men se sling veliko bolj dopade, ker otrok tak lepo leži notri, ali sedi, koker ga pač naštimaš. Ko pa sem probala kengurujčka, je pa tak hecno visela, pa tisto naslonjalo spredaj jo je pod vratom tiščalo... Tak, da imam sling. Katja, ti si ga vzela?

Mi imamo tud pohodniški nahrbtnik, in komaj čakam, da ga sprobamo, ampak kak mesec še ziher ne, je še premajhna.


(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 1011
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 15:55:49   
Lolita23
Še kar noče jest, jaz se pa trudim, da vsako uro mal probam, pa malo oz. parkrat potegne potem pa spet nič.user posted image Pa prej je bila pa tak jedec, zdej pa to.

_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1012
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 16:10:05   
blue eye
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany


IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

Naša se pa dans kr dere. Se je naučila, kako ne zaspat ..user posted image  Js je pa tud ne morm več poslušat. Grema zdle ven, po sling.


user posted image user posted image Da ni to od Eline pobrala? Dans se tud (spet) upira spanju, na zizi bi pa seveda takoj, ampak jo kr odklopim, ko zaspi. Ura pa tak hitro teče, ko hočem, da bi končno zaspala, da se ne bi prebedela...



Naš pa že pridno 3 urce spančka. Zdj bi pa jst že kam šla pa morm počakat da se zbudi.

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1013
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 16:18:52   
blue eye
IZVIRNO SPOROČILO: jerebica



Tabletke mi smo pa kr brez njih, malo čuvamo mal mamo pa zatišja, zato poskrbita mala dvauser posted image . Ampak zadnič sem se pa resno spraševala, če nismo kaj prštimal perila še nimam trebušček je pa še kr "poporoden"user posted image user posted image user posted image



Mi smo tud brez zaščite, tk da tud kr pazmo, pa sem mela 13.3 perilo zdj pa nč več. Res da ni bilo ničemur podobno, kr neke packe, sam glede na to da ne dojim bi že lahko mela perilo, a ne?kdaj ste pa ve kej dobile.

(odgovor članu jerebica)
Neposredna povezava do sporočila: 1014
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 17:06:15   
katja_p
Bethany in Martka: bosta poročali, kak je blo plavanje? Pa kako fotko dajta gor.

Sling: evo, sprobala sem oba-navadnega in hotsling. Pa sm se odločla za navadnega - tistga na obroček, dobim ga 15.maja. Tud Naty-Taya bo vzela tistga. Je res bolš, ker se da fajn nastavit.

Nahrbtnik: ja, mi2 z Bethany imava pohodniškega, takega konkretnega, vendar ga bomo res sprobali še pol okol 6m. Tud barika mislim da ima tega ... al se mi sam zdi ... user posted image

Bravo Elina za kakanje!!! user posted image user posted image

Js tud mislim, da se je Tjaša od Eline naučila neki trikov ... ko bi se vsaj naučila, kk se spi celo noč, ne pa kk sploh ne zaspat user posted image  

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 1015
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 17:11:49   
katja_p
Spanje: je spala pol ure v vozičku do Top Fita in pol ure nazaj domov ...
zdej jo je pa res zmanjkalo, po celodnevnem protestiranju user posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1016
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 19:32:46   
Bethany
Plavanje: bilo je odlično. Sicer kr gužva, sploh prej, ko sebe in dojenčke rihtaš za v vodo, pa potem spet oblačenje za domov, ampak z malo organizacije je kul. user posted image user posted image Voda je bila glih prav topla, ozračje tudi, Elini se je dopadlo, je bla ful pridna, kljub pomanjkanju spanca čez dan. Tako, da sma se za naslednjič zmenila za drug termin, ob pol šestih, da imam popoldan čas za spanje. Pa ko pridemo domov, bo že ura sedem in sam v pižamo na zizo in v posteljo. user posted image

Pa še slikce:
user posted image

user posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1017
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 19:39:01   
Bethany
Katja, super za sling. Men se je tud zdel ta z obroči mal boljši, ker res lahko fino prilagodiš ruto dojenčkovi velikosti. Pol boma pa šle na sprehod samo s slingi, nič vozekov, me zanima koliko drenja bo potem, hehe... user posted image user posted image

Ja, kar se spanja čez dan tiče... sej veš, da se slabe navade prej primejo kot dobre, hehe. Je Tjaša že pogruntala, kaj ima Elina za bregom, ko tako tečko špila in noče zaspat, pa jo oponaša user posted image user posted image ah ja... kaj šele bo, ko bojo večje. user posted image

No, s kakanjem smo spet na zeleni veji, se je doma dvakrat v roku ene ure, pa potem še mal med plavanjem. Pleničke za v vodo so lepo zdržale drekec. Aja, zdej pa že spi!! Se ji je že na poti domov tak dremalo v avtu, sem mislila, da jo bo kr zmanjkalo, ampak se je potem toliko prebudila, da sma jo stuširala, namazala z oljem, nahranila, prebrala pravljico za lahko noč in dala v posteljo in je po 20 minutah stokanja in jamranja in seveda malo drenja ugasnila. user posted image user posted image

Martka, kako ste se pa vi trije imeli?

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1018
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 20:50:15   
cita
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Plavanje: bilo je odlično. Sicer kr gužva, sploh prej, ko sebe in dojenčke rihtaš za v vodo, pa potem spet oblačenje za domov, ampak z malo organizacije je kul. user posted image user posted image Voda je bila glih prav topla, ozračje tudi, Elini se je dopadlo, je bla ful pridna, kljub pomanjkanju spanca čez dan. Tako, da sma se za naslednjič zmenila za drug termin, ob pol šestih, da imam popoldan čas za spanje. Pa ko pridemo domov, bo že ura sedem in sam v pižamo na zizo in v posteljo. user posted image

Pa še slikce:
user posted image

user posted image



Ful lepe slikce mala princeska pa pravi sončekuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sanje nikoli ne zasovraži pa četudi se ne uresničijo...

Laura 26.07.1999
Lia 06.02.2009

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1019
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 21:12:21   
jerebica
Bethany, tole uvajanje GH po 6 mesecu se nekaterim ne obrestuje glih najboljš .. od kolegice sin bo star 2 leti, pa še zdej noče nič jest, ker je bil predolgo dojen ..enostavno zavrača gosto hranouser posted image . REs je da je vsak otrok drugačen, ampak samo v vednost.


no pri nas se je točno tako zgodilo, mali je star 9,5 mesecev pa bi še vedno samo zizal, če bi bilo po njegovem. Je pa lušno to dojenje pol manj obveznosti fast foot na vsakem korakuuser posted image .

Nahrbtnik - mi smo že šli na 3 pohode : Celjska koča, petriček, brnica mali fulllll uživa jaz pa tudi ker ga je do zdej vedno ati nosuuser posted image

lušne fotke iz plavanja

blue eye:šit je tole z bolanimi otroci upam da ste se porihtal in bo zdej vse ok.

Aspirator na sesalec imamo pa mi tud. Mož je najprej totalno nasprotoval, potem ko je pa videl kak je to 1 2 3 fertik in se mali takoj po tem smeje in lažje diha se je pa lažje udal v usodo.



(odgovor članu cita)
Neposredna povezava do sporočila: 1020
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 21:45:09   
Bethany
Tole uvajanje GH: a pol mislite, da bi blo treba prej začet? A lahk en mesec prej toliko spremeni? Naša bo čez en teden stara pet mesecev. Pa sem mislila, da bi še en cel (in zadnji) mesec uživala samo z dojenjem... Kak je hitro minilo... se mi zdi, da sem šele predkratkim rekla, da upam, da zdržim z dojenjem do Elininega šestega meseca. Zdaj pa bo šesti mesec kmalu tu. In bi rada z dojenjem še kar nadaljevala, poleg GH seveda.

Jerebica, kdaj pa si ti začela dodajati? In s čim? Patronažna mi je rekla, da začnem s sadjem in sadnimi sokovi, v eni knjigi o dojenčkih pa piše, da začneš s korenčkom in zelenjavo... user posted image user posted image

Bolj ko razmišljam o tem dodajanju, bolj zakomplicirano se mi zdi... Dojenje je res super. Nič ne rabiš pripravljati, sam majco gor, modrc dol, pa je to to. user posted image user posted image


(odgovor članu jerebica)
Neposredna povezava do sporočila: 1021
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 22:00:07   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: blue eye

Mi smo tud brez zaščite, tk da tud kr pazmo, pa sem mela 13.3 perilo zdj pa nč več. Res da ni bilo ničemur podobno, kr neke packe, sam glede na to da ne dojim bi že lahko mela perilo, a ne?kdaj ste pa ve kej dobile.



Menstruacija: čist odvisno... nekatere jo hitro dobijo nazaj kljub polnemu dojenju, pa ful na pogosto, druge pa še ful dolgo nič. Js je še nisem dobila, ampak mislim, da zaradi tabletk. Sicer so "obljubljali" kake krvavitve zaradi njih, pa nič ni blo. Tudi prav, kar naj tako ostane... user posted image user posted image

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 1022
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 22:16:30   
katja_p
Vidim, da je plavanje uspelo user posted image  super fotke ... mi je kr mal žal, da js ne hodim na to ... sam je mojmu to metanje denarja stran ... tak da ... user posted image

GH: js računam, da bom začela sred maja z jabčki ... Se pravi pr 5,5 m. Kolkr js vem, naj bi začel s sadjem in to dopoldanska malica.

Sling: js komi čakam, da ga dobim. Škoda, da ga ne bom mogla met že na morju user posted image

Blue eye: user posted image user posted image  za Jerneja

Js na hitr zlikam Tjašine nove cotke, pol pa spat ... dans sm čist neprespana user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1023
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 23:25:23   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p


Nahrbtnik: ja, mi2 z Bethany imava pohodniškega, takega konkretnega, vendar ga bomo res sprobali še pol okol 6m. Tud barika mislim da ima tega ... al se mi sam zdi ... user posted image



če misliš deuter kc3, potem je tapraviuser posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1024
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 23:29:56   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Bethany

Tole uvajanje GH: a pol mislite, da bi blo treba prej začet? A lahk en mesec prej toliko spremeni? Naša bo čez en teden stara pet mesecev. Pa sem mislila, da bi še en cel (in zadnji) mesec uživala samo z dojenjem... Kak je hitro minilo... se mi zdi, da sem šele predkratkim rekla, da upam, da zdržim z dojenjem do Elininega šestega meseca. Zdaj pa bo šesti mesec kmalu tu. In bi rada z dojenjem še kar nadaljevala, poleg GH seveda.

Jerebica, kdaj pa si ti začela dodajati? In s čim? Patronažna mi je rekla, da začnem s sadjem in sadnimi sokovi, v eni knjigi o dojenčkih pa piše, da začneš s korenčkom in zelenjavo... user posted image user posted image

Bolj ko razmišljam o tem dodajanju, bolj zakomplicirano se mi zdi... Dojenje je res super. Nič ne rabiš pripravljati, sam majco gor, modrc dol, pa je to to. user posted image user posted image




JAz sem Martinu dala prvič eno žličko naribanega jabolka pri 3 mesecih ..pač firbec, potem pa res pri 4 mesecih sem začela tako pri enem obroku malo manj mleka, pa 2 -3 žličke (začela sem z zelenjavo, ker sadje je presladko, pa se zna zgodit, da nočejo zelenjave), nekje pri petih sem spustila 1 obrok, pa potem pri sedmih 2, pa pri devetih 3, zdej je pa gospod pri skoraj letu in pol še vedno na komot in spije zjutraj in zvečer flašo mleka.user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1025
Stran:   <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  39 40 [41] 42 43   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Prvi razred
Admin

Kdaj je najboljše za otroka, da gre v prvi razred?

še pred 6. letom (15%)

pri dopolnjenih 6 letih (43%)

pri dopolnjenih 7 letih (42%)


Število vseh glasov: 144

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!