|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  41 42 [43] 44 45   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 9:25:18   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: Lolita23

Živjo!!!!


Nam so se pa začeli pojavljati mozoljčki, po eni strani obraza bolj konkretno kot po drugi.Kako ločiš alergijo od teh pubertetniških mozoljev????



pri tako malem ne moreš, še pediatri neradi. češča traja tri mesece od pojava prvih mozoljev... tk da, ... v posvetovalnici boš izvedela več - al pa tud ne-
moja jih zdaj skoraj nima več. pa je stara 4 mesece pa njena pediatrinja, ki je baje v celjskem zd najboljša za ugovovit alergije, rekla da nimas. samo jaz se zdaj že tri tedne, četrti teče, držim diete. ne vem, jih nima zaradi moje diete, ali ker jih je prerasla... bom izverdela v petek. pa počasi bom začela z mlečnimi stvarmi, kako maslo pri zajtrku...

lep dan, mi gremo na fešto!

čao!

aja, v velenje mi gaje res ne bo pripeljal... če bi to bilo v celju, noben problem, tako pa...

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Lolita23)
Neposredna povezava do sporočila: 1051
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 9:45:51   
_kathy_
Lolita nam so se v zaliscah naredili mozoljčki in videti so kot lišaji. Tako imam tudi jst dieto ... nič kravjega mleka, nič proizvodov iz kravjega mleka, nič iz jajc ...
Bomo videli.


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 1052
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 11:59:12   
katja_p
KATHY

user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 1053
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 13:54:45   
_kathy_
Katja, Bethany, hvala!

No, ati in Gal sta mi kupila torto ter ful lepo srajčko, ki sem jo že dva tedna gledala.user posted image Potem sta mi pa hotela še čestitko napisat, a je Gal protestiral. Tako sta se kr domov odpravila in mi voščilo ustno povedala. Gal pa je jokal. Ati pravi, da od sreče.user posted image


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1054
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 17:24:32   
katja_p
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

... Gal pa je jokal. Ati pravi, da od sreče.user posted image ...



Ja , itakq user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 1055
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 17:25:51   
katja_p
Js dobim pa v petek že sling user posted image

Takega:
user posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1056
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 18:41:50   
blue eye
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Lolita nam so se v zaliscah naredili mozoljčki in videti so kot lišaji. Tako imam tudi jst dieto ... nič kravjega mleka, nič proizvodov iz kravjega mleka, nič iz jajc ...
Bomo videli.



oh, boga!Upam da ni kej resnejšega.

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 1057
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 19:07:56   
_kathy_
Kaj naj pojem, da bi Gal imel trdnejše blato?user posted image Se mi zdi, da ima drisko. Se nama je zdaj tako pokakal, da je prišlo preko, je imel pokakan še bodi in trenirko. Za 3 pleničke!!! Sva ga potem kar pod tušem umila, drugače bi cel paket robčkov porabila.

_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 1058
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 20:52:25   
Bethany
Hm, nikjer nobene... pa tako turobno vreme že cel dan. user posted image Upam, da vam je nedelja lepo minila. Nam je. user posted image

Dan sploh ni bil tak slab glede na vreme... Pol dneva internet ni delal, pa sma vsaj mal računalnike pri miru pustila in se z drugimi stvarmi ukvarjala, predvsem pa z Elino, ki je bila cel dan zelo vredu volje in razpoloženja, čeprav je spala čez dan samo od 10 do 12, potem pa cel dan nič več... no, razen pol ure na zizi, pa pol ure v vozeku, ko smo šli na sprehod v dežju. Sem dežno prevleko sprobala na vozičku in je solidna. Zgleda pa hecno.

Kathy, probaj jest stvari, ki zapirajo: banane in temno čokolado, recimo (skupaj je to odlična kombinacija, njam njam user posted image )... bo verjetno tudi kaj na Gala vplivalo. Čeprav ima naša tudi včasih ekstra tekoči drekec, gre tudi vse mimo robov pleničk, sam se mi ne zdi zaskrbljujoče.

Gosta hrana: sem se odločila, da bom kar lepo počakala do šestega meseca (no, mogoče kak teden prej) z uvajanjem goste hrane v Elinin jedilnik. V tem mesecu pa jo bom navajala na žličko (s čajem). Jo že prav lepo da v usta in skoraj nič ven ne steče. Na začetku je šlo več ven kot noter, ko je z jezičkom vse ven porinla, zdaj ga pa že lepo uporabi, da zajame in pogolne. user posted image Sem pa malo brskala po tem forumu in našla en zanimiv seznam oz. postopek kako začeti po mesecih. Se mi je dopadlo, pa bom uporabila v praksi. Plus knjiga in pa izkušnje mamic, pa bomo že nekak "naumili". user posted image

Mi imamo v torek že drugo cepljenje in to ob pol osmih zjutraj, kar je odlično, ker je Elina jutranji dojenček in bo ziher dobro razpoložena. user posted image




(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 1059
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 20:53:25   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

Js dobim pa v petek že sling user posted image

Takega:
user posted image


a take barve je? Zgleda fajn. user posted image user posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1060
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 20:56:26   
brkn83
sem vas prišla sam mal pozdraviti. Ta vikend smo imeli kar deloven, še dober da je danes popoldan začelo deževati, da smo mal počivali, sicer Nik ni hotel zaspati popoldan tk da tudi js nisem mogla.

Upam, da bo zdej med tednom zopet lepo vreme, da boma lahk šla mal na sprehod.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1061
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 20:58:35   
katja_p
Bethany: ja, take barve je.

Naša pupa spi, js pa hitr še na RR, pa ka postorit.

Kopanje in kapica: do kdaj mormo mi dajat kapico po kopanju gor? Js naši še dajem, da ne bi imela mokrih lask, sam se mi zdi, da ji postaja mal vroče ...

Dežna prevleka: js sm jo sprobala na voziček, pa se mi dopade user posted image  testirala je pa še nisem.

Smo Tjaši dans namontirali Pu-ja na steno. (hvala za waservago user posted image ) Je tk nobl, da bi kr js am spala user posted image  Bom ju3 slikala pa prpopala fotko gor.

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1062
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 20:59:32   
katja_p
Bethany: dej, prpopaj prosim tist link za GH.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1063
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 21:16:12   
Bethany
Bom kr kopirala besedilo, ker link je od čvekanja o uvajanju GH, pa je ful raziičnih variant in mnenj...
Evo, tole je "navodilo":

I. PO DOPOLNJENEM 6. MESECU ŽIVLJENJA

Za obrok zadostuje za začetek 50 g živila v KUHANI obliki (zaradi nezrelega prebavnega sistema). Živila uvajamo v razmaku enega tedna, da se dojenček novemu okusu privadi in da v primeru preobčutljivostne reakcije lažje ugotovimo, katero živilo jo je povzročilo.
Ko ugotovite, da vse dobro prenaša, lahko količino postopoma povišate do 150 g.

ŠESTTEDENSKI NAČRT:

1. V prvem tednu dopolnine prehreane pričnite Z ZELENJAVO Z MALO ALERGENI (npr. korenje). Zelenjavni pire razredčite samo z vodo ali s prehrano za dojenčke, ki jo uporabljate.

2. Če vaš otrok prvo živilo dobro prenaša, uvajajte v drugem tednu DRUGO ZELENJAVO (npr. krompir). Druge primerne vrste zelenjave so: cvetača, brokoli, koleraba, sladki krompir, bučke, rumena koleraba, komarček.

3. V tretjem tednu dodajte prvič MALO MAŠČOBE (npr. olivno olje). Vzemite 1 čajno žličko olja na približno 100 g zelenjave.

4. V četrtem tednu razširite jedilnik S SADJEM, vendar ne s surovim, temveč s kuhanim. Najpreje poskusite enkrat do dvakrat s 50 g kaše ali kompota kot majhnim vmesnim obrokom. Priporočljivo sadje so jabolka ali hruške, kasneje tudi banane, marelice ali morda borovnice.

5. V petem tednu ponudite otroku RIŽEVE KOSMIČE za konico noža (Rižolino, Rižko) ALI KORUZNO OZ. AJDOVO MOKO.

6. Če vaš otrok brez težav prenaša 2 vrsti zelenjave, olje, eno vrsto sadja in riž, mu v 6. tednu lahko ponudite tudi KUHANO ZMLETO MESO: zajec, teletina, perutnina, jagnjetina. Za začetek naj dobi približno 10 g mesa v obroku, kasneje pa količino povečajte na 30 do 50 g.


II: PO DOPOLNJENEM 9. MESECU ŽIVLJENJA

1. V prehrano pričnite uvajati MASLO, nato SMETANO in IZDELKE IZ KISLEGA MLEKA (npr. jogurt).

2. ŽITA so pomemben vir ogljikovih hidratov, vitaminov B-kompleksa in rastlinskih beljakovin. Dodajati pričnemo predvsem zaradi njihove energijske hranljivosti. Žita, ki vsebujejo GLUTEN (pšenica, oves, ječmen), uvajamo po 9. mesecu zaradi preprečevanja celiakije.

3. JAJCE
Trdo kuhan rumenjak ponudimo dojenčku po 9. mesedu, beljak pa zaradi nevarnosti razvoja alergije šele po dopolnjenem prvem letu. Začnemo z manjšimi količinami, tako da otrok dobi enkrat tedensko cel rumenjak.

4. STROČNICE


III. PO DOPOLNJENEM 12. MESECU ŽIVLJENJA

1. Če otrok dobro prenaša mlečne izdelke, lahko po prvem letu življenja uvajate v prehrano kravje mleko. Mleko naj vsebuje vsaj 3,2 % maščobe, ker so vitamini A, D, E, K topni samo v maščobah.

2. Jajčni beljak (1/teden)

3. Med

4. Lešniki, arašidi, orehi

5. Citrusi, južno sadje, jagode

6. Paradižnik, špinača

7. Kislo zelje



Tule pa link, kjer sem našla zgornje besedilo: http://www.ringaraja.net/forum/seznam_hrane_po_mesecih/m_1135535/tm.htm

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1064
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 21:33:45   
Bethany
Ejla, študiram, da že dolgo nisem seznamčka mamic vidla... bohvedi, kje je ostal? user posted image

No, js grem počasi v vodoravni položaj. Se mi že cel dan malo drema... Lahko noč!!

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1065
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 21:47:39   
Dali*
Čveke...komaj sem vas prebrala. Super debate...

No, tiste ki se sekirate, da vam nič ne spijo, vas lahko potolažim, da Etien čez dan nič ne spi. Danes je spal vsega skupaj 15 minut. Rekord...

Tko, da si lahko predstavljate koliko naredim doma. Nič!!! Kuham po 20. uri, ko zaspi, no vsaj ta ritem ima, da smo ponoči na 3 ure...Tako, da kar čez dan ne naredim delam zvečer do 23.00 ure in potem grem crkjena spat, nato pa čez nekaj časa prvi alarm in tako naprej  do jutra do 7. ure in potem smo spet cel dan pokonci. Joj...sem že čisto izmozgana. Nobena poza mu ne paše, niti gugalnik, malo je na moji rokah, malo na atijevih. Poleg tega pa je začel še full jokat, bruhat...sploh ne vem kaj mu je...

Ah, tolk, da malo pojamram. Zdej grem pa še po kopalnici pospravit, pol pa počasi spat. In ju3 spet nov dan.

Moja mami me tolaži s tem, da sem jaz bila ista. Joj...čist po men se je vzel.

Nočko punce!

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1066
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 21:54:33   
Dali*
Kathy...želim ti vse najlepše in najboljše! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 1067
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 21:58:28   
Bethany
Ooo, Dali, sem te že malo pogrešala! Joj, imaš pa pestro!! user posted image Tolaži se s tem, da bo hitro minilo in ko ne bo več krčkov, ko bo lepo spal, skratka, ko bo postalo bolj enostavno in fajn, boš pozabla na trenutne probleme. Js, ko študiram nazaj, se sploh ne spomnem večerov, ko se je jokala in tečnarila in nisem vedla, kaj narediti, ostalo mi je samo tisto talepo in fajno obdobje... user posted image user posted image Zdaj pa itak vsak dan znova z nasmehom, smejanjem na ves glas in dobro voljo odpravlja spomine na tiste dni, ko pač ni najboljše volje in jo kaj matra.

Aja, pa še nekaj, čimbolj si poenostavi gospodinjenje... čeprav bo bolj razmetano, kot si navajena... škoda zgubljat energijo s pospravljanjem in kuhanjem. Pa če se kakšna pomoč ponudi, recimo pri kuhanju, "hvalabogu", jo kr sprejmi.


...


ok, zdej grem pa res spat... sem še na hitro editirala novo objavo na U.-evem blogu ... zdaj pa res že postelja kliče! Čau

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 1068
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 22:02:33   
_kathy_
IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

Kathy...želim ti vse najlepše in najboljše! user posted image user posted image user posted image


Hvala!
Ah Dali* ne sekiraj se ... naš je tud en vragec. Danes sem mu potem šla v lekarno kupit tisti Calgel,pa sem mu dlesni namazala, se je kr začel lizat, smejat ter ful pogovarjat. Ja upam da ni bilo naključje. Sedaj pa že pridno pančka, ker sva ga skopala. A je zelo malo pojedel, zato sumim, da bo alarm danes hitreje kot pa ponavadi.
No, grem malo k lubiju se stisnit. Nočko!


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 1069
   RE: Celjske in okoliške mamice
19.4.2009 22:02:41   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

Kopanje in kapica: do kdaj mormo mi dajat kapico po kopanju gor? Js naši še dajem, da ne bi imela mokrih lask, sam se mi zdi, da ji postaja mal vroče ...



midva malemu niti enkrat, še za ven bolj redko kdaj, če pa že, je bila pa glih 10 minut na glaviuser posted image , pa niti 1x ni imel vnetih ušes (ta pridejo od zamašenega nosa), tak da ...

Kathy, vse najboljšeuser posted image

KAtja_P, sling mi je ful všečuser posted image

DAli, sej bo, Martin je tudi ful ritem spreminjal, pa enkrat tak, drugič drugače ..na koncu je pristal na tem, da zaspi samo v svoji postelji, ali pa, če je res fejst krizav vozičku.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 1070
   RE: Celjske in okoliške mamice
20.4.2009 7:24:46   
martka
DOBRO JUTRO  džezeri, dobro jutro majstori...  se katera spomni tega komada, al sem samo jaz toliko stara?!?

no, gaja še spi, jaz pa na rr..
grem še nazaj k njej..
včeraj je bil  en zanimiv dan, vsi smo ga dobro preživeli. bili smo na srečanju sorodnikov... jedla sem  samo hren z jabolki in kruh, vse drugo je vsebovalo jajca, mleko, svinjino... tk da... kriza, sedet ob polni mizi, pa nič jest. (sploh ker rada jem!!)user posted image

no, danes bo bolje, kuham sama!user posted image

naredite si lep dan in imejte se rade!

joj, kako bi tisto čokolado jedla, ki jo je luka včeraj dobil... veliko milko s celimi lešniki...
uh, v petek imam posvetovalnico, oz. drugo cepljenje. bom  zdravnico vprašala, če mi da napotnico za alergologa oz. če ji kri vzamejo in naredijo alergološke teste. rada bi vedla kaj naj jem! tole samoodrekanje je sicer dobro za gajo, a kaj če npr. kaj od tega kar jem, ne smem in kaj od onega kar ne jem, lahko...
sem zatežila! nič, grem spat! cao!

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 1071
   RE: Celjske in okoliške mamice
20.4.2009 8:07:07   
mbd0411
Jutro!

Naš Nik ima pa danes 6 mesecevuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 1072
   RE: Celjske in okoliške mamice
20.4.2009 8:59:11   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: mbd0411

Jutro!

Naš Nik ima pa danes 6 mesecevuser posted image user posted image user posted image user posted image



ČESTITKE, NIK! Za pol svečke!! user posted image user posted image Mi pa pridno sledimo... v petek 5 mesecev!!! Uau!

(odgovor članu mbd0411)
Neposredna povezava do sporočila: 1073
   RE: Celjske in okoliške mamice
20.4.2009 9:22:08   
martka
čestitke Niku za pol leta!!

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 1074
   RE: Celjske in okoliške mamice
20.4.2009 9:23:08   
martka
katja_p... kdaj imaš posvetovalnico. jaz ob 11.30. pa ti? ja, v petek

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 1075
Stran:   <<   < Prejšnja stran  41 42 [43] 44 45   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  41 42 [43] 44 45   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




Prvi razred
Admin

Kdaj je najboljše za otroka, da gre v prvi razred?

še pred 6. letom (15%)

pri dopolnjenih 6 letih (43%)

pri dopolnjenih 7 letih (42%)


Število vseh glasov: 144

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!