|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  146 147 [148] 149 150   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: poroka 2008
25.3.2008 14:33:54   
NATAŠI
bubica upam da ti bo znala katera pomagat, ker se mi mudi domov.. .drugače pa jutri ni problema user posted image

še to:

drage mamice, želim vam lep materinski dan, ostalim pa pošiljam veliko user posted image user posted image user posted image  da bi čimpreje postale user posted image user posted image

pa-pa

(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 3676
   RE: poroka 2008
25.3.2008 14:44:13   
baguSka
a ti to resn???


zanimajo me stroški ki nastanejo ob nakupu avtomobila iz Nemčije??? ali plačam tudi ddv ali samo dmv???


ja cist resn... user posted image

evo, sem ti tole se skopirala iz dursa:

Rabljena osebna vozila, pridobljena v drugi državi članici od fizičnih oseb, niso obdavčena s slovenskim DDV. Zato pa je treba v 15 dneh od nakupa rabljenega vozila napovedati pridobitev motornega vozila davčnemu organu za namene plačila DMV in okoljske dajatve. Napoved predstavlja izvirnik računa o nakupu osebnega vozila oz. drugi dokument (pogodba o prodaji vozila od fizične osebe v EU), ki dokazuje lastništvo vozila, in izvirnik ali overjeno kopijo registracijskega dokumenta oziroma prometnega dovoljenja.

Davčni organ na podlagi napovedi odmeri DMV in okoljsko dajatev ter izda odločbo in na podlagi dokazila o plačilu še potrdilo, ki služi homologaciji in registraciji vozila, saj brez tega potrdila vozila ni dovoljeno homologirati in registrirati.

da je bl strokovno... user posted image

torej, ti moras dobit fakturo, na kateri pise, da je ZE vkljucen DDV oz davek... in na to ceno potem TI na svoji davcni placas DMV in okoljsko dajatev, ki pa se racuna po kili avtomobila... zanemarljiv strosek... in potem ko to placas, gres na homologacijo in registriras... to je to. user posted image

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3677
   RE: poroka 2008
25.3.2008 14:49:50   
baguSka
Aja.. no tole k sm ti prilimala od dursa je sicer nakup od fizicne osebe, ampak isto oz enako velja tudi za nakup od firme. Oni ti morajo izdat fakturo, kjer pise, da je davek ze vkljucen v ceno.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3678
   RE: poroka 2008
25.3.2008 14:53:16   
Bubamaraa
to se pravi, da jaz morm dobit fakturo v kateri piše, da je cena 7.000€ z ddv-jem.... da je osnovna cena nižja....user posted image

ker meni bo to rihtal en posrednik prek svoje firme..in nočem, da mi da na to ceno še kak ddv....user posted image

pa z njim bo šel moj Sašo in da mu vem povedat na kaj mora biti pazljiv!!!!

hvala baguskauser posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3679
   RE: poroka 2008
25.3.2008 14:54:52   
fragola
halooo pou ure nazaj je pri nas sijal sonček in je blo prav prijetno toplo, zdaj je pa začel padat sneguser posted image , kar je tle pri nas redkost!!! Mah vremenu se meša , pa še grmi ku hudičuser posted image jojjojo

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3680
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:00:15   
baguSka
Aha buba... tole je pa mensezdi mal drugac... najboljs bo, ce si tukile preberes kako je s tem oz da bos vidla kaj vse on placa, da ne bo potem se kej vec tebi racunu:

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/davek_na_motorna_vozila_pojasnila/odgovori_na_nekatera_pogosta_vprasanja_davcnih_zavezancev/#c17420

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3681
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:00:43   
pikovit
IZVIRNO SPOROČILO: fragola

halooo pou ure nazaj je pri nas sijal sonček in je blo prav prijetno toplo, zdaj je pa začel padat sneguser posted image , kar je tle pri nas redkost!!! Mah vremenu se meša , pa še grmi ku hudičuser posted image jojjojo


Ja Fragola.Čudna so ta pota božja

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 3682
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:06:12   
baguSka
Zavezanec, ki pridobiva motorna vozila iz druge države članice za nadaljnjo prodajo, mora v 15 dneh od pridobitve takega vozila vložiti napoved za odmero DMV. Isto velja za zavezanca, ki opravlja drugo dejavnost in bo vozilo uporabljal za lastne namene. Napovedi je treba predložiti izvirnik računa o nakupu vozila in izvirnik ali overjeno kopijo registracijskega dokumenta oziroma prometnega dovoljenja. Na podlagi napovedi bo davčni organ izdal odločbo in po predložitvi dokazila o plačilu DMV še potrdilo za homologacijo in registracijo. Brez tega potrdila vozila ni dovoljeno homologirati in registrirati.

Za rabljena motorna vozila, predhodno registrirana v drugi državi, se DMV plačuje po stopnjah, ki veljajo za nova vozila in so prikazane v preglednici:





Davčna osnova



Stopnja (%)




do   4.172,93 EUR

1


nad   4.172,93 EUR

do   5.842,10 EUR

1,4


nad   5.842,10 EUR

do   7.511,27 EUR

2


nad   7.511,27 EUR

do 10.015,02 EUR

3,5


nad 10.015,02 EUR

do 12.518,78 EUR

5


nad 12.518,78 EUR

do 16.691,70 EUR

7


nad 16.691,70 EUR

do 20.864,63 EUR

9


nad 20.864,63 EUR

do 25.037,56 EUR

11


nad 25.037,56 EUR



13


Tole je zate pomembno... u bistvu zate cist isto velja... al kupis direkt gor in tukaj placas davke in dajatve, al pa ti ga on potem proda po tisti koncni ceni, ko ima ze vse placano. Ampak izracunaj si kolk priblizno bi ti placala, ce bi ti kupila direkt, da ti ne bo on potem izstavil full vecjo fakturo, kot bi ti placala sama. Posredniki ponavad full dvignejo ceno.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3683
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:14:39   
Bubamaraa
to se pravi, če jaz vse to zastopm zdej, da plačam samo dmv!!!!user posted image

ja sej ta posrednik bo glih tolk mi pomagu, da ga on skešira jaz pa tle pol kredit vzamem...in je to od najinega dobrega prijatelja prijatelj, ki baje me ne bi glih nasral.....user posted image  (upam)


hvala res za pomoč....gre se pa seveda za rabljeno vozilo, ki ga bom registrirala v Sloveniji...user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3684
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:16:25   
pikovit
Jst sem pa danes dobila predračun zauser posted image in jutri imava sestanek.Greva pa v Kraljevi mignonuser posted image .
Pa user posted image je naš rezerviral.Bojda pride 750€ in igrajo do jutra.Kako se imenuje,pa ne vem.Je vse to naš rihtal.
Za fotografa sva se že tudi odločila.Peter Hribar.

No pa so se počasi stvari začela odvijatuser posted image

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 3685
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:31:02   
baguSka
to se pravi, če jaz vse to zastopm zdej, da plačam samo dmv!!!!


ja glej jst zdej ne vem kaj vse ti bo on racunu... ampak je poleg dmv-ja obvezno placat tud okoljsko takso! to je sicer neki cist malga... to moras ti placat kot fizicna oseba in glih tko mora on placat kot pravna oseba... samo da bos v tem primeru ti mogla to njemu doplacat, ko bos od njega potem kupila avto... ne? ker on bo to moral placat drzavi, ti bos pa potem morala placat njemu... ampak si prej priblizno nastej kolk to znese, da ti ne bo on dvojno racunu... sej ce bo tvoj zraven, bo itak vidu kok pride originalna faktura in vaju ne bo mogu glih okol prnest...

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3686
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:36:39   
lan
Po dolgem času spet en lep pozdrav drage nevestice!!!!!!

Se res dolgo nisem nič oglasila, ampak je bilo polno enega "letanja" sem ter tja....

Kaj novega pri nas? Nisem več sama,JUPIIII! Moj dragi se je včeraj vrnil zopet k nama. Danes sva se šla končno prijavit na matični urad, tako da imava zdaj tudi določeno uro poroke!

Prstane sem že nekaj gledala, ampak sama, tako da greva jutri skupaj pogledat, če ustrezajo tudi mojem bodočem možu! Bila pa sem v zlatarni Brodnik in imajo lepo izbiro, samo bova vseeno šla še malo naokrog za primerjavo...

Rože in dekoracija tudi pridejo ta teden na vrsto, in sicer verjetno cvetličarna Eli! Tudi za torto še nismo dogovorjeno, ampak sva se odločila za Kraljevi mignon. Vsi so ga do zdaj pohvalili!

Poročni meni je pa tudi že določen in je slišati slasten,hmmmm!!! Barvna paleta poroke bo pa: ZELENA, RJAVA, BEIGE!!!

Tako to,...

Pestro ampak luštno!

Lep pozdrav

< Sporočilo je popravil lan -- 25.3.2008 15:39:19 >

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 3687
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:39:29   
baguSka
Moj dragi se je včeraj vrnil zopet k nama.


Superrr!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 3688
   RE: poroka 2008
25.3.2008 15:43:46   
baguSka
aja buba se to... ko bos ti potem avto kupila od njega:

V primeru nakupa rabljenega vozila v Sloveniji je za obdavčitev tega prometa pomembna vrsta prometa in kdo so pogodbene stranke pri nakupu oziroma prodaji vozila. Za promet rabljenih vozil na ozemlju Slovenije je značilno, da se izključujeta davek na dodano vrednost in davek na motorna vozila, prav tako za ta promet ne nastane obveznost plačila okoljske dajatve.

V primeru, da je prodajalec vozila oseba, identificirana za namene DDV, ki je vozilo nabavila od drugega zavezanca za DDV, ki je imel pravico do odbitka DDV za to vozilo, vam bo na računu obračunal 20-odstotni DDV.

Če prodajalec obračunava DDV od razlike v ceni (po posebni ureditvi za rabljeno blago – predvsem komisijska prodaja), bo samo obračunal DDV, ne bo pa ga prikazal na računu. V obeh primerih se tako DMV od prodaje vozila ne plača. Za vozilo, ki je bilo registrirano v eni od držav članic EU in pridobljeno v Slovenijo, je treba preveriti, ali so bile plačane vse dajatve ob pridobitvi, in zahtevati potrdilo o plačilu DMV, ki je podlaga za homologacijo in registracijo vozila.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3689
   RE: poroka 2008
25.3.2008 16:14:40   
baguSka
Buba upam da si me sploh razumela zdej k je tok vsega skupi... user posted image

Torej:
- potrebno ja placat DMV in okoljsko takso (ce bo uvozna faktura na njega, potem on), on pa bo potem tebi izstavil svoj racun, katerega bos ti placala njemu.. verjetno bo v to ceno vstel tudi vse nastale stroske, ki so bli pri uvozu oz nakupu iz druge clanice EU.. (prevoz, dajatve..) tebi pa bo moral potem dati potrdilo oz dokazilo, da je te placal, da bos ti lahko registrirala vozilo..

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3690
   RE: poroka 2008
25.3.2008 16:26:53   
pikovit
O Lan lepo da si spet z nami in da ste zopet v troje

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 3691
   RE: poroka 2008
25.3.2008 20:02:24   
fragola
Lan lepo da si se oglasilauser posted image user posted image user posted image , in sem vesela da je tvoj pišel domov!

(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 3692
   RE: poroka 2008
25.3.2008 20:08:26   
Bubamaraa
lan lepo, da si se javila....user posted image user posted image user posted image


baguska men se že meša....sam res....kakor jaz zdej zastopm to je zdej neki temu podobno:

komisionar bo v Nemčiji kupil avto..ker ga bo kupil v avtohiši bo račun vseboval tudi davek. Ta davek njemu prikazuje vstopni davek, ki ga dobi nazaj... Potem on proda avto meni in mi obračuna davek. (zdej pustmo dmv in dajatev). on je praktično na pozitivni ničli...ker enkrat je ta davek dobil nazaj in enkrat ga je plačal, ker njegova izdana fakuta mu da terjatev za iztopni davek...


ena računica:

6000 cena vozila
+1200 20% ddv
__________
7200 plača ko kupi avto


meni v Sloveniji izda račun po isti specifikaciji in jaz njemu plačam 7200e.

on je ko je kupil avto dobil davek nazaj in tle ga je plačal...skratka je na istem...user posted image


baguska ti pošljem še en zs....

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu pikovit)
Neposredna povezava do sporočila: 3693
   RE: poroka 2008
25.3.2008 21:06:51   
FLASK_A
user posted image user posted image Lan, lepo da ste spet vsi trije na kupuuser posted image Zdaj pa se crkljajte da nadoknadite vse za nazajuser posted image

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3694
   RE: poroka 2008
26.3.2008 7:20:22   
NATAŠI
dobro jutro

ooo Lan user posted image user posted image , smo te že pogrešale, veš user posted image

kakšen sonček imamo, ampak mrzlo je pa ... brrrrr kar fejst smo šipe drgnil user posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 3695
   RE: poroka 2008
26.3.2008 7:29:05   
Bubamaraa
morningggg......

ja res je lep sonček..in tudi fejst mrzlo je zunaj.....kakor prav nataši brrrrrrr.......

točno en mesec do poroke...user posted image user posted image user posted image ..sploh ne morem verjet...user posted image


jutr gre pa Sašo v Nemčijo po moj avto (upam, da bo uredi in da ga končno dobim).......user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 3696
   RE: poroka 2008
26.3.2008 7:59:23   
fragola
dobro jutro!
tudi pri nas sije sonček, vendar je hladno!

Buba točno čez mesec dni boš postala gospa!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3697
   RE: poroka 2008
26.3.2008 8:04:38   
NATAŠI
bubica bomo držale pesti da bo vse ok z avtom user posted image user posted image user posted image  ... še en mesec - ajoj user posted image  ... čist prehitro gre čas user posted image  ... ampak danes je pa SREDAAAA in PROOBA ... slikaj se user posted image user posted image

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 3698
   RE: poroka 2008
26.3.2008 8:49:56   
bt08
Jutro!

Buba dans mesec pa fešta,pa postaneš gospa!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nataši sej je povsod mrz,orenk,mene kr zebe cel dan skoz.Ne vem a se mi kej prijemle,al pa ne vem.
Bejbe zakaj sem kr tečna,sama seb!user posted image user posted image


_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu NATAŠI)
Neposredna povezava do sporočila: 3699
   RE: poroka 2008
26.3.2008 9:03:49   
sepetalka
dobro jutro neveste,

kolk ste že pridne jaz pa šele sedaj svojo leno rit dvignila iz tople postelje, ja imate prav mrazzzzzzzzz
Lan mislim, da se še ne poznava, ampak lepo da ste skupi vsi trije, zato pa crkljanje v peto in gas user posted image user posted image user posted image !
Bubica, upam, da tobiš avto držim pesti.Tvoja poroka bo pa s svetlobno hitrostjo tuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ! Komaj čakaš a neuser posted image ? Ko greš na probo, fotkiča s sabo in poročaj!




_____________________________

Brez ljubezni so ljudje le tujci in obrazi le galerije slik in govorjenje le prazno pozvanjanje činel.

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 3700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  146 147 [148] 149 150   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  146 147 [148] 149 150   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?