|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
6.6.2008 12:17:43   
Blacky30
Čmrlika, bistvo je, da svojo zgodbo napišeš, dokler je še sveža, pa če ima 100 strani, jaz to rada berem in čas tudi še imam. user posted image user posted image

Naš je bil v kratkih rokavih pri 4,5 mesecih, samo je januarski, tak da itak prej ni bilo vroče. Jaz mislim, da je že komot lahko v kr. rokavih. So rekli, da samo prve 3 tedne ne zna vzdrževat temperature, potem pa jih moramo oblačit enako kot sebe.

Saraya, ti si obilna nosečka?!?!?user posted image user posted image user posted image  Poglej si mene!!!


Evo moj album:   http://blacky30.moj-album.com/

*bubi*, čestitke za uspešno opravljen UZ, jaz sem itak vedela, da bo vse OK.user posted image user posted image user posted image user posted image

K in M, se s Tinetom samo dojita?? Ker to je super!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3451
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
6.6.2008 13:11:21   
arabela*
Blacky30,hvala ti za podroben opis o ultivi.
Ja,jaz imam 12.6 posvet na Ptuju.Upam,da me prepričajouser posted image .
Glede obilnosti nisem misla,da me je preveč,samo da sem s takim trebuhom pri Aneji šla že rodituser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3452
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
6.6.2008 22:37:31   
Janey
Čer
malo vas pokukam da vidim kako ste. Se pridem tudi pohvalit da že imamo zobek. smo ga rojevaliuser posted image user posted image user posted image hehe taki lepi malički jeuser posted image user posted image
lep večer vam želim

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3453
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
6.6.2008 22:56:50   
*bubi*
ker je ta doza veliko bolj močna od ultive, veliko bolj predozirana, povzroča omotičnost, slabost, poleg tega prehaja na otročka in se v njem in mamici zadrži 24 ur. Toliko o tem, ko so eni ful proti ultivi, za to kao "navadno injekcijo" pa se niti noben ne zavzame, kaj nam dajo in kako vpliva na otroka.


blacky, v vsej tvoji zgodbi o ultivi nikjer nič ne piše, kako stvar deluje na center za dihanje. Vse, kar si napisala, je res in vse to je pozitivno, manjka pa ravno tisti veliki riziko!

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3454
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
6.6.2008 23:04:20   
Blacky30
Center za dihanje?  Ne vem. Rekla je, da lahko kvečjemu zniža pritisk, pa še to v redkih primerih. Imajo pa te nonstop pod kontrolo (utrip, pritisk in kri preverijo, preden ti določijo dozo). Dejansko ni stranskih učinkov, ki bi bili tako moteči, da bi pri kateri mamici morali izklopiti ultivo. To so njihove izkušnje, delajo pa zdaj ultivo vsak dan vsaj eno, tak da ni več redkost in imajo že veliko izkušenj.

Boš šla ti tudi na posvet?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3455
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
6.6.2008 23:06:19   
Blacky30
Janey, čestitke za prvi zobek!user posted image user posted image user posted image user posted image  To pa je bilo hitro!!! Pa kako luškan je Jakec, sploh na tvojem avatarju.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3456
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 0:08:39   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: Blacky30

Janey, čestitke za prvi zobek!user posted image user posted image user posted image user posted image  To pa je bilo hitro!!! Pa kako luškan je Jakec, sploh na tvojem avatarju.user posted image user posted image user posted image


Hvalauser posted image je par slikc našega lepotca še v albumu, kjrkoli je geslo je to jaka.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3457
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 0:31:41   
arabela*
Janey,luškane slikiceuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3458
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 7:28:36   
*bubi*
Dobro jutro!

Boš šla ti tudi na posvet?


Ne, ker ni šans, da si pustim to v žilo špricat. user posted image


Včeraj je bubi začel jokat in sem mogla letet, ker je imel ful vročino. Tak da sploh nisem napisala, kar sem hotela. No, saj bistvo sem.... ta učinkovina precej vpliva na center za dihanje - ga zavira. Ja, saj mamico spremljajo, če ji začneta pulz in tlak padat, je že kar hudo (to so znaki zastrupitve). Kaj pa user posted image ?

Pri vsem skupaj je dobro vsaj to, da obstaja učinkovit protistrup, ki ga morajo imet vedno pripravljenega, ko se uporablja Ultiva.

V injekciji pa dajo običajno petidin, res večjo dozo in vse naenkrat, da dobesedno zadane. Ampak ta stvar pa nima tako velikega vpliva na center za dihanje. Se pa bolj pokažejo drugi stranski učinki, kot si sama napisala.


Nič, ne bi rada preveč strokovnih stvari tukaj pisala, jaz sem nekatere stvari prebrala in se odločila po svoje. Dejstvo je, da je "danes" sigurno že več izkušenj kot kako leto nazaj, ko se je to dejansko uvajalo.


Ajdi, lepo soboto vam želim, šibam v službo user posted image


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3459
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 8:36:07   
kekec in mojca
 
IZVIRNO SPOROČILO: Janey
Se pridem tudi pohvalit da že imamo zobek.


Uuuuuuuuuu, to je bilo pa res hitro! Je bilo fejst boleče? Je veliko jokal?


IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*
Ajdi, lepo soboto vam želim, šibam v službo


V katero? Ta veliko, ali pa tamalo službo?


(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3460
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 8:56:48   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca


IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*
Ajdi, lepo soboto vam želim, šibam v službo


V katero? Ta veliko, ali pa tamalo službo?




V ta veliko user posted image . Mature, mature..... kot vidiš, mi ni sile, sem samo rezerva user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3461
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 8:58:37   
*bubi*
je par slikc našega lepotca še v albumu,


Ojoj, so to ene lepe plave očke user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3462
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 9:12:36   
kekec in mojca
kot vidiš, mi ni sile, sem samo rezerva


Samo to pa res, da ti ni sile! A v službo se hodi na RR gledat? user posted image user posted image user posted image

Bubi ima spet vročino?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3463
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 13:42:12   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

IZVIRNO SPOROČILO: Janey
Se pridem tudi pohvalit da že imamo zobek.


Uuuuuuuuuu, to je bilo pa res hitro! Je bilo fejst boleče? Je veliko jokal?



Ja res hitro, ampak je moj lubek imel pri 4ih že 4 zobkeuser posted image itak je celi po atiju. Jokal je kar, in še zdaj ni čist pravi, hvala bogu ni imel vročine.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3464
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 13:42:48   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

blacky, v vsej tvoji zgodbi o ultivi nikjer nič ne piše, kako stvar deluje na center za dihanje. Vse, kar si napisala, je res in vse to je pozitivno, manjka pa ravno tisti veliki riziko!


Ma kot bi meni brala misliuser posted image , ko sem brala zgoraj o Ultivi. Vsekakor si jaz nobenega fentanila ne bi pustila dajati med porodom ravno iz razloga , ki si ga navedla. Le moje mnenje...user posted image


Janey tvoj Jakec je pa pravi lepotec. A že odganjate potencialne punce?user posted image Res, res je lušen...user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3465
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 14:01:36   
trnuljčica
Janey, a s taščo sta že sekiri zakopali?user posted image Hecam se. Meni moja sedaj prvič v zgodovini kravžlja lase. No tast tudi. user posted image Še dobro, da me hormoni ne dajejo...

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3466
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 14:18:23   
kekec in mojca
Ja, Janey, res imaš to enega lepotca z modrimi očkami! user posted image

Bubi, kaj za neki ti le delaš, da hodiš v službo nič delat??? A si mogoče učitlca, pa hodiš v šolo počivat? user posted image user posted image user posted image Joj, kako ti je fajn, ko imaš toliko dni počitnic!!! user posted image user posted image user posted image Ne vem, zakaj si učitli sploh upate pomislit na stavko, ko pa tako ali tako samo počitnikujete! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Zdaj pa zares, sem ravno včeraj šla štet, koliko dni imamo počitnic, in veš kaj sem ugotovila? Toliko, kolikor imam dopusta. V bistvu mi bo veliko dopusta propadlo drugo leto, ker ga nisem smela koristit niti pred porodniško, niti ga ne bom, ko se bom vrnila v službo. Potem pa je tako ali tako junij takoj tu, takrat pa vse zapade... user posted image user posted image user posted image In namesto, da bi se vrnila v službo 8. aprila, bom morala it tja že 16. marca... user posted image Joj, ko bi mi le uspelo uredit podaljšano porodniško - samo saj veste, da to ne gre kar tako in da mora biti otrok kar bolan, da ti jo odobrijo.

Glede dojenja, Blacky, k sreči imam mleka dovolj (preveč), tako da lahko polno dojim vse obroke odkar sva s Tinetom skupaj prespala prvo noč. Se mi je pa ob vsem tem utrnila ena misel. Namreč, vsi poudarjajo, da ni fajn, če otrok dobiva dodatek na intenzivni negi, češ da se mamici ne dela potem mleko. Sama iz svojih izkušenj pa vidim, da to ravno ni tako. Tine je bil v porodnišnici sit in ponoči nahranjen, tako da je mirno spal, jaz pa sem mleko kljub vsemu imela, ko sva se dojila čez dan. Tako da sama nisem več proti dodatku prvih nekaj dni v porodnišnici - pri prvem otroku se mi je namreč zdelo katastrofalno, da so ga prvo večer nahranili z dodatkom... user posted image user posted image user posted image

In kako ste kaj nosečnice? Otročki pridno brcajo?


(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3467
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 14:29:38   
kekec in mojca
IZVIRNO SPOROČILO: trnuljčica

Janey, a s taščo sta že sekiri zakopali?user posted image Hecam se. Meni moja sedaj prvič v zgodovini kravžlja lase. No tast tudi. user posted image Še dobro, da me hormoni ne dajejo...


Trnuljčica, drezaš v osje gnezdo! user posted image user posted image user posted image Saj, običajno je tako, da dokler nimaš svojih otrok, se z vsemi dobro razumeš, potem pa ti gre na živce, ko ti govorijo eno, pa drugo in dajejo tisoč in petsto nasvetov izpred prazgodovine, zraven se pa čudijo in so užaljeni, da jih ne ubogaš. Še najhujše je tisto, ko se jim zdi vse novo katastrofalno in brezveze... Da o tem, kako nočejo slišat o tvojih vidikih vzgoje ter delajo vse kontra in s tem otroka zmedejo, niti ne govorim.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3468
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 14:47:31   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

IZVIRNO SPOROČILO: trnuljčica

Janey, a s taščo sta že sekiri zakopali?user posted image Hecam se. Meni moja sedaj prvič v zgodovini kravžlja lase. No tast tudi. user posted image Še dobro, da me hormoni ne dajejo...


Trnuljčica, drezaš v osje gnezdo! user posted image user posted image user posted image Saj, običajno je tako, da dokler nimaš svojih otrok, se z vsemi dobro razumeš, potem pa ti gre na živce, ko ti govorijo eno, pa drugo in dajejo tisoč in petsto nasvetov izpred prazgodovine, zraven se pa čudijo in so užaljeni, da jih ne ubogaš. Še najhujše je tisto, ko se jim zdi vse novo katastrofalno in brezveze... Da o tem, kako nočejo slišat o tvojih vidikih vzgoje ter delajo vse kontra in s tem otroka zmedejo, niti ne govorim.


heheuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja trnjulčica...sej pri nas ni česa zakopati, ona itak misli da je vse ok in seveda da so njeni nasveti tisti pravi, jaz pa rečem še samo ok in naredim po svoje. Mi pa skravžla lase ko pridem domov in začne kdaj bo pa ona dobila jakca. Ampak to je že štorija zase. Jaz sem pač mnenja da če sem se lahko sem z njim, če pa že nujno rabim vartvo mam pa zato babice in kar tako za bzv mi ga ni za dat dol...sej pridemo na obisk. pa noče razumet in ravno danes je blo spet isto. Ma lahko bi cel roman napisala kake strela včasih ampak najbolše je vse skupaj vzet z rezervo in se sploh ne ibremenjevat s tem. Pač to so taščke, ko se gre za vnukece...mislijo da so njhovi in da jih bodo one vzgajale, pa ravno to jim je šlo najbolj v nos pri svojih taščah, ampak čustva jih preplavijo in čudežno pozabijo kako je bilo včasih ko so njim pamet solili. A veš kolkokrat zna moja povedat kaj takega pa čez 5 min naredi čisto istouser posted image se samo še nasmehnem. Pri nas je pa še tak da še mojga zraven živcira in ko sem jaz zraven je še znosna ko pa mene ni, pa je on sm z malim doli je pa cel razturuser posted image zdaj ko so še mali je itak še ok, ampak pol pa ko bodo že večji...pol pa lahko govorimo o tej zmedi ki jo je omenila že k in m.mi samo se moramo ćimprej spokat od tu, pa bo ziher veliko bolše. Ker zdaj mi govori kako naj plenice zlagamuser posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3469
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 14:48:09   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca



Trnuljčica, drezaš v osje gnezdo! user posted image user posted image user posted image


hehe maš prav...bi lahko do jutri pisalauser posted image user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3470
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 16:11:12   
arabela*
pozdravljene čvekice.
Da vas malo pozdravim.Moja dva spita,pa imam malo ljubega miru.Kak to pašeuser posted image .
Ja ,meni se zdi,da imam v trebuhu pravega nogometaša.Brca zelo redko,ko pa že pa so to take močne brce,da je joj.Aneja je bila bolj nežnauser posted image .
Drugače pa,nič novega.Aneja je vredu,zgleda da ji je dva dni nazaj samo nekaj obležalo v želodčku.Sem se že vstrašila,da bo kaj resnega.
Jaz ne vem,ali so vsi otroci taki.Naša meni 100 krat na dan pove da me ima rada in to fejst.Tako je že tečna s tem,da je jojuser posted image .Se mi zdi skoraj malo preveč čustvena.user posted image
Ja,to glede ultive.To da nobena stvar,ki se dodaja med porodom ni zdrava tud jaz vem.Ampak,da pa moram take grozne bolečine prenašat še enkrat,čeprav je bil prvi porod res neverjetno hiter.Ma ni šans,saj če bo šlo vse ok,je vredu,za rezervo pa bom verjetno vzela ultivo.Jaz osebno mislim,če bi to bilo na tak ali drugačen način škodljivo,je sploh nebi nikjer uporabljali.pač,to je moje mnenje.Bom pa videla,kaj bojo 12.povedali na posvetu.
Lep dan še naprejuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3471
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 20:54:16   
*bubi*
Zdaj pa zares, sem ravno včeraj šla štet, koliko dni imamo počitnic, in veš kaj sem ugotovila?


#$/#"%/%&($)&/$()&!%("#&%("#/%&()$/

Samo ne mi o dopustih in počitnicah. Zdaj pa se raje v jezik vgriznem user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3472
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 21:26:51   
Janey
A vse vse delate v šoli? Pridneuser posted image jaz mam tut samo učitle doma, pa še od mojega stara dva sta učitla user posted image user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3473
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 21:39:14   
Blacky30
Ja, to glede vpliva ultive na dihanje res ni bilo nič omenjeno, so pa bili omenjeni ti stranski učinki, ki sem jih navedla in poudarjeno je bilo, da se res redko pojavijo. Tak da jaz mislim, da bi to definitivno omenili, če bi bilo kaj na tem in bi se dogajalo v večih primerih. Rekla je, da se edino vrtoglavica včasih pojavi, nikoli pa nič v zvezi z dihanjem.

Saraya, bi bila ti tako dobra, da bi naslednji teden, ko greš na posvet, vprašala, kako je s tem oteženim dihanjem zaradi ultive? Če je kaj na tem? Prosim.

Škoda, da se Willma nič ne oglasi, da bi še ona povedala, kaj je izvedela na posvetu.

Jaz pa sem danes imela piknik doma s sodelavkami. So mi prinesle darilo za user posted image , in sicer bone za BC. Sem bila ful vesela, ker to pomeni, da bom spet lahko šla v šoping!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image  Imele smo se fajn, vreme itak vidite, kakšno je bilo, zato pa je bilo toliko več smeha in dobre volje, ko smo z dežniki sedele pod marelo in jedle. Pa pod balkonom pekle meso na žaru.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3474
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
7.6.2008 21:39:48   
Blacky30
Ehhh, neeee, jaz nisem učitlca. Jaz delam v administraciji.user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  137 138 [139] 140 141   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?