|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  139 140 [141] 142 143   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
10.6.2008 14:52:24   
arabela*
hoila babikeuser posted image
k&m,ja saj imaš prav glede te fraze.Saj meni paše,samo se mi včasih pomalem zdi že pri Aneji prežvečenauser posted image
Danes imam tak malo krivo vest,ker sem ji dudo prerezala.Za kazen.Mislim,da to dovolj pove,kako me je razjezlauser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3501
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
10.6.2008 17:20:50   
trnuljčica

Frutka mast sem morala it probat to s košaro. user posted image Meni je namreč pretežko, da bi "podvozje"user posted image in košaro skupaj nesla po stopnicah dol. Tako, da jaz vse namontiram spodaj.
Sem pa probala in to da voziček sklopiš s košaro vred ne gre, ker če pogledaš samo podvozje v sklopnjenem stanju so tisti dve stvari na strani kamor gre not del od koša  pod kotom, ko se sklopi.  Gre pa ločeno čisto lepo v prtljažnik.Položim košaro na sklopljeno podvozje.
Čudno da ti MC jajčka ne odgovarja. Ali pa je predvideno, da ima nogice navzgor? Jaz imam Romerja.

Naj Čmrlika pove za uro. Meni je tako vseeno. Z kužkom greva ven med 8 in 9. Če Čmrliki bolj odgovarja ob 10 ih lahko ta čas prideš do mene in greva ob 10 ih k Merkatorju.


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3502
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
10.6.2008 17:35:07   
lyra*
helo user posted image
 
Jaz se vam spet malo javljam,po dolgem časuuser posted image
Moji pupiki rasteta in že kar redno čutim brcike! Sploh,ko naredim kakšen čuden gib kar fajn brcneta. Sploh ta,ki leži na desni strani,bo ziher nogomet igralauser posted image Leva je bolj lene sorte!
 
Zanima me,kam ste šle na morfologijo?
Jaz sem se po pogovoru nehaterih odločila za dr. Mujezinoviča....No G. mi je rekla,da je on super in me kar prijavila!
 
Tako zdaj pa grem na en sladoled user posted image

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!! :)

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3503
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
10.6.2008 17:39:23   
lyra*
aja...zdaj sem pogledala nazaj,da ste se pogovarjali o taščah! Jaz o moji nebi izgubljala besed.!
Šla sva tja na kosilo,da jim poveva,da se naslednje leto poročima....prvo,ko me vidi mi reče kako sem urejena,da,ko pridem k njej se morem uredit,takoj v isti sapi ap še kako sem se zredilauser posted image user posted image  Zredila sem se 5kg pa še to samo v trebuh! Imam trebuh,kot da bi žogo pojedla,potem pa mi ona nekaj govori! Bi se najraje obrnila pa šla! No in sva jim povedala za poroko i mi hudič niti čestital ni! Mitjo je pa celega poslinilauser posted image
 
Eh brezveze se je sekirat! Samo vnukov 100% nebo pazila in mi vsiljevala nasvetov iz 19stoluser posted image user posted image

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!! :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3504
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
10.6.2008 18:20:43   
trnuljčica
Lyra jaz sem se prijavila v bolnico k Mujezinovičuuser posted image . Glede tašče, zadeve postanejo slabše s prihodomuser posted image .Njim se zdi, da jim ne dovolimo do vnukov, saj bi bile skoz z njimi, nam pa da pretiravajo...Glede nasvetov tašč pa še ne vem, mi še ne teži z njimi. user posted image
Mi je pa res smešno, kako se ženske obnašamo do svojih hčerk, ko dobijo otroka, čisto drugače kot do snah. Preverjeno pri moji mami.user posted image Sem vsaj odkrita... Upam, da me snaha..., če je to vprogramirano v genih, ko dobimo vnuke od sinčkov.

Čmrlika??? kje si... ura...



(odgovor članu lyra*)
Neposredna povezava do sporočila: 3505
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
10.6.2008 21:35:22   
kekec in mojca
Lyra, še meni je postalo toplo pri srcu, ko sem prebrala tvoj post o brcikah!!! user posted image A tako, da imaš dve punčki? Sta enojajčni ali dvojajčni?

Frutka, razmišljala sem, kaj pa, če niso vredu že sami nastavki v jajčko pritrjeni?  Vzemu ju ven in ju poskusi zamenjat. Ni vseeno, kateri gre v katero luknjo, ker je tudi jajčka lahko obrnjena proti tebi ali pa proč od tebe. Vsaj pri meni je tako.

Sicer pa, lahko ti to tudi pokažem... bom naslednjič, ko se srečava, vzela nastavke s seboj in ti pokazala.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3506
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
10.6.2008 22:10:02   
Čmrlika
Punci-K&M in Trnuljčica- probali bova bit tam ob 10-ih
Če pride kaj vmes javim po telefonu...

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3507
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
10.6.2008 22:44:24   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika

Punci-K&M in Trnuljčica- probali bova bit tam ob 10-ih
Če pride kaj vmes javim po telefonu...

Velja.

Frutka zakaj pa ne greš v trgovino. Se narediš blond.user posted image Rečeš da imaš Buzza in te zanima kako (demonstracija) gre jajčka od MC gor.

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3508
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
11.6.2008 0:18:13   
arabela*
Nič babe.
Da še vas malo pozdravim.
Familija je zaspala,pa imam spet mir.Se bom tud jaz počasi odpravila spat.Samo da je današnji dan minil,ko pa je šlo vse narobe.
Jutri .oz.že danes bo že bolje.Bom budilko naredila na sedem,da nadoknadima z malečko vse zamujeno,pa uživama.Upam da bo kaj sončka,kot danes.
Pridne bodite,pa lepe sanje.user posted image


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3509
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
11.6.2008 12:13:51   
frutka_
Trnuljčica najbrž bo res najboljše da kar v trgovini vprašam. Ali pa KM. Hvala!
Samo je res hecno, ker je jajčka full nagnjena nazaj in ima otrok potem nogice full kvišku, glavice pa ne.user posted image

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3510
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
11.6.2008 22:11:57   
trnuljčica
Hudiča napišem roman, nato pa erorruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ponovitevuser posted image

Ko je tekla razprava o pleničkah je nekdo omenil, da so ok Leclercove. Le da ne Eco, temveč neke druge. Mogoče Bubi? No, sedaj sem videla da je v sredo 18.6 v Leclercu akcija. Za imetnike kartic je 50 % popust na njihove pleničke Mots (tisti rdeč znak...). So od 4 kg dalje. Za 70 pleničk, po odštetem popustu, 6,39 evra. Razmišljam, če bi jih sprobali. Ker pa je 70 kom kar veliko , če niso ok, bi mnenja oz izkušnje. Ali imajo elastični trakec? Trenutno imamo Fixis 2, ki ga nima in ni ok. Sicer so nam Muellerjeve ok.

Upam, da mi kdo odg do srede. LP

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3511
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
11.6.2008 22:57:34   
Blacky30
Jaz bi ti odgovorila kar takoj, pa nimam pojma. Že od začetka uporabljamo samo pamperske in se sploh na druge znamke ne spoznam. Sorry......user posted image

Kje pa se skrivajo vrtnica, barbaw, pandica in ostale???? Kar poniknile so. Za Čmrliko vem, da nima časa, ker piše porodno zgodbo.user posted image user posted image user posted image

Nočko, punce.user posted image

< Sporočilo je popravil Blacky30 -- 11.6.2008 22:58:45 >

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3512
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
11.6.2008 23:06:11   
arabela*
Čerka punceuser posted image
Da vas malo pozdravim.
Tud jaz težko odgovorim glede plenic,ker bomo kar na pamperskah,kasneje pa dm-ovih.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3513
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 1:23:32   
Pandica
IZVIRNO SPOROČILO: Blacky30



Kje pa se skrivajo vrtnica, barbaw, pandica in ostale???? Kar poniknile so.







Se ne skrivamo user posted image
Mi smo se iz bloka selili v našo novo hišo  user posted image   in sem imela res full norišnico pa ni bilo časa za RR.
Ker pa sem zdaj videla, da sem že med pogrešanimi user posted image pa sem se morala na hitro javiti  user posted image



(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3514
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 1:26:49   
Pandica
trnuljčica   tut jaz ti žal ne morem povedati kakšne so Leclercove pleničke, ker mi uporabljamo za doma Mullerjeve, drugač pa Pamperske iz Mullerja, ker sem z temi super zadovoljna user posted image

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3515
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 9:29:21   
*bubi*
Pozdravljene! user posted image

Ste me kaj pogrešale? user posted image

Danes sem si kar fraj vzela, da se malo spočijem. Ne bi prenesla še ene vožnje v LJ + sedenja cel dan.

Bumbo stolček ste omenjale.... nam so ga v razvojni odsvetovali. Če ga dobro pogledate, ima user posted image  ritko nižje kot potem nogice. Meni zgleda 3-mesečnik not kot kup nesreče, čisto pasiven in seseden. Moje mnenje pač. Sem se takrat pozanimala, ker mi je bil stolček sicer všeč. Po drugi strani pa so nam svetovali kar uporabo lupinice tudi doma. S tem, da smo morali bubija še posebej podložit not. No, njemu itak ni bilo všeč v lipinici in ga potem nisem doma not dajala, da je ne bi še za v avto zasovražil. Je bil večinoma kar na postelji v ležečem položaju. To pa je bila prednost 1ss, postelja je bila na sredi sobe in sem skoz okoli njega skakala. user posted image


Ko je tekla razprava o pleničkah je nekdo omenil, da so ok Leclercove. Le da ne Eco, temveč neke druge. Mogoče Bubi? No, sedaj sem videla da je v sredo 18.6 v Leclercu akcija. Za imetnike kartic je 50 % popust na njihove pleničke Mots (tisti rdeč znak...).


Ja, te pleničke so nam bile OK. Pa mislim, da imajo elastičen trakec, saj zdaj imajo že skoraj vse. To bi pa morala na paketu pogledat, ziher je narisano.

Meni grejo te akcije v L.C. malo na živce, ker moraš vseeno polno ceno plačat, potem pa te vlajda še 1x zvabijo, da bon skuriš. In seveda spet porabiš veeeeeliko več kot imaš na bonu user posted image



_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3516
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 11:19:50   
Čmrlika
Za Čmrliko vem, da nima časa, ker piše porodno zgodbo.


user posted image user posted image user posted image
Veš da mi je uspelo...user posted image
Bolj na dolgo sicer...ampak...komur ni za brat, itak ne bo bral...Je bolj napisana za našo družinico- da bo lep spomin...



_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3517
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 11:39:29   
Čmrlika
19.4.2008- Dan, ko se je rodila najina Taja
 
Sem vedela da bo prišel tudi ta dan, in sem vedela da bo prišel prej…Tako kot sem tudi od prvega dne zavedanja nosečnosti vedela da pod srcem nosim punčko…Najino punčko Tajo…
Grozno razočarana bi bila, če to ne bi držalo…zaradi občutka, da mamice vedo kaj nosijo…saj drugače mi je bilo vseeno…
In vseeno mi je bilo tudi kdaj bo miška prišla na svet…Sem govorila: »Ona že ve, kdaj bo njen trenutek…« in niti enkrat me nihče v zadnjih dnevih ni slišal reči, zdaj pa imam že dovolj, naj končno že pride.. Na vsa vprašanja, če mi je že tečno in odveč, sem vedno odgovarjala da ne! Res je bilo tako. Najina nosečnost je bila prečudovita izkušnja…do zadnjega dne, do zadnjega trenutka poroda…
Jutro prej sem srečala sosedi in ena izmed njiju me je vprašala:« Kaj zdaj, kdaj pa greš ti rodit?«in jaz sem ji odgovorila:« Imam nek občutek da danes…« mi je takoj odvrnila, da je tudi ona tako rekla in šla naslednji dan rodit…Hja, sem si mislila, mogoče pa se to res čuti…user posted image
 
Eh…čisto nič mi ni v tistem trenutku manjkalo…navaden nosečniški dan brez vseh težav je bil…Do popoldneva, ko sva si  s prijateljico skočili v objem, ker je tudi sama drugič zanosila…user posted image Moje veselje ob njeni novici je bilo tako, da sem rekla, ne vem če ne bom zdaj jaz kakih popadkov dobila od veselja...Ona je odšla, meni pa se je čez kako uro začelo dogajati…kot sem rekla vsem kasneje, me je malo črvičilo-kot menstruacija…pa minilo, pa čez čas spet…pa zvečer malo močnejša menstruacija…user posted image Moj lubi pa na službenem pikniku, zaradi katerega pa mi res ne moremo danes rodit…user posted image  user posted image  user posted image Ja, kar nekaj časa prej sva se hecala in sem gnjavila, da na tem pikniku ne bi pil , v primeru, da se kaj zgodi, da bo lahko zbran in z mano v porodni.
Čutila (vedela?)vam pravim…Hahaha, skoraj se je zgodilo ravno to…Ko sva se slišala sem mu  vseeno rekla, da pa mene nekaj daje…čisto tako naj me ima v mislih…Pa je spet minilo…Vroč tuš je vse skupaj umiril…
Kaj pa je bilo tisto pred tuširanjem mokro na ščitniku perila, pa še zdaj ne vem…user posted image mogoče je odteklo ravno toliko plodovnice, da je zmočilo celega…Sem tudi to lubiju v sms-u napisala…In hvala bogu je prišel kar hitro domov, pa še zdaj ne vem zakaj…baje da ne zaradi mene. No, saj ni  važno. Mi je predlagal, da če se je umirilo pa greva ajat, ..in sva šla …Sem spala kot ubita do sedme ure zjutraj, ko se je spet začelo…Tokrat drugače…Spet sem vedela, da so to popadki, tako kot ve vsaka mami, pa čeprav se ji dogaja prvič….kot meni…
 
To so bili kar eni krči, ki so držali, pa spustili, in meni je uspelo še do devetih kar malo zaspati vmes… sem pa dragemu rekla, naj bo na eno uho buden, da se mi zdi da bi lahko to bilo to…
 Nisem ga hotela obremenjevati, ker je bil »utrujen« od piknika…pa nekako sem mislila, če to ni to, mi bo ful hudo da sem povzročila lažen alarm in ga zbudila. Okrog devetih sem vstala in začela malo pogledovati na uro…Ugotovila sem, da se pa to res kar na neke iste razmake pojavlja…in spet pravim lubiju da je pa to že nekaj…Začelo me je tudi malo skrbeti, ker kljub temu, da sem dregala v trebuh nisem čutila najine pikice. Ni in ni bilo odziva…Sva se potem z lubijem, ki je bil še kar v postelji, odločila,da se pa grem malo pokazat v porodnišnico…da vidimo, kaj je s punčko…. Šla sem pod tuš,  najinemu  bodočemu atiju pa je vmes uspelo vstati in se prestaviti pred TV…kot da mi ni najbolj verjel, da nekaj dogaja…user posted image In jaz? Pridem izpod tuša in mu začnem trobezlati , da se pa meni še čepek ni odluščil,in da pol sigurno ne morem še it rodit..user posted image Hahaha…če bi šlo vedno pri vseh isto…V spodnjem perilu sem poplesavala po dnevni sobi na turbo angelse in njihovo zabavo…lubi pa se mi je tako smejal…Aha, še vedno se mi je dozdevalo, da »danes bo zabava«…Medtem sem ugotovila, da se popadki dogajajo že na 5 min.…Še dobro, da sem si nosila uro s seboj po stanovanju… user posted image Edino…pikica še kar ni nič brcala…ni se hotela javiti, kot vsako jutro poprej…user posted image
In jaz ne bi bila jaz, če ne bi naredila na brzino še par slikic preden sva šla…Dobro da sem jih, ker so res lep spomin…pa spuščen trebušček se tako lepo vidi!
Končno sva šla…se samo pokazat…user posted image
 
V porodnišnico sem prišla ob enajstih, povedala, da me nekaj špika na 5 min, pa da dojenčice ne čutim…Hop na mizo.Bila sem že 3 cm odprta…Kakšno navdušenje in olajšanje obenem…olajšanje v smislu, da nisem lubija brezveze dvignila iz postelje…spet me je vse drugo skrbelo bolj kot to da bo treba rodit.
Ja, že ko je odprla vrata sem vedela, da me je v roke dobila krasna ženska…takoj se je videlo. Res sem vesela da smo imeli ob sebi tako krasno babico…Uredili sva papirje, ker sem jaz še vedno lepo pridno lahko čičala, kljub že kar fino intenzivnim popadkom in kar kipela sem od navdušenja…in niti za sekundo, tako kot nikoli prej, me ni postalo strah! Atija sva poslali še na kavico in nekaj pojest…je rekla babica pojdite, ker lahko traja…To je bilo to, nobenega klistirja, britja…Hvala bogu! Potem sem preživela najhujšo uro v porodni sobi, ker ni bilo mojega dragega še ob meni, ker sem klicala za epiduralno, a v sebi že tako in tako bila pripravljena, da je itak ne bo,ker je to Maribor user posted image  in še sobota je bila…ker sem si predstavljala, kako bo šele bolelo če že zdaj tako…Še dobro da je ctg tako lepo predvajal zvoke srčka najine pikice. Me je vsaj to malo pomirjalo. Priznam, sem v sebi upala, da bi mi moja sestra uspela urediti, da bi le bila…ta presneta in tako zaželjena epiduralna ...Ni šlo, in seveda je bila, ne vem zakaj, v skrbeh zame. Poklicala je v porodno, in povpraševala kako sem…Joj, joj! Moram povedati, da sta moja mami in moja sestra bili doma čisto presračkani-kako bom pa jaz ,njuna mala hčerkica in sestrica rodila…No, jaz sem babici za pultom rekla, naj ji reče, naj ne gnjavi, da sem super…Ženska pa me vpraša:« A vi to resno?« Potem je obrnila slušalko proti porodni, da sem se sama zadrla, da boli ko pes…z nasmeškom v glasu… user posted image Joj so se mi  smejale…pa saj takrat še ni tako bolelo,sem se res še hecala. Pa ne za dolgo. Popadki so bili seveda vedno močnejši, in težje sem prenašala te, sama brez lubija, kot tiste kasneje…Ja, najin ati je bil v veliko pomoč in oporo…Hvala mu iz srca! user posted image  Pa tudi babici, ki je ves ta čas, ko sem bila še sama, skrbela lepo zame…kasneje pa sploh…Vse me je povprašala in predlagala kaj bi naredili…Ker mi ni odtekla plodovnica sva predrli mehur ..in dala mi je protibolečinsko »vodico«, in kasneje še eno…Brezveze, res, spet so se mi smejali, ko sem ji rekla, da mi raje naj ne daje več, če mi bo spet dala  to vodico, ki en d… pomaga…user posted image Humor me pač ni zapustil še tako hitro…
Potem se je naenkrat začelo s popadki zelo dogajati ,se mi zdi da so bili kar na minuto in pol… pa saj mi je babica tako tudi povedala…Končno je prišel moj dragi, v tisti lepi zeleni opravi, z nasmehom na ustih in s pripombo:« Dober dan gospa, jaz sem danes vaš ginekolog«…jaz pa med popadkom v smeh…Takoj se je vživel…me pocartal, povedal nekaj vzpodbudnih besed, in sama njegova prisotnost, me je takoj spravila v boljše razpoloženje…če si sploh lahko razpoložena med porodom… user posted image  Popadke sva poskušala lepo po naučenem predihovati…ja če verjameš…meni to ni šlo in res hvala babici, da me ni gnjavila še s tem. Svetovala mi je, naj pač diham kakor mi najbolj ustreza, da bo tako najboljše…
Res je bilo…in med temi popadki in dihanjem mi je lubi veselo pripovedoval, kaj je počel to uro ,ko je šel na kavo, in kako so se vsi moji mamici smejali, ko je kar pustila na pol poln voziček z nakupom v trgovini, in prosila prodajalko naj pospravi nazaj, da ona več nič ne more, ker bo skupaj padla od skrbi, ker je njena hčerka šla rodit…Hahaha…moja mami pač…paničarka…user posted image user posted image user posted image
Vse skupaj se je še bolj  stopnjevalo…v sosednji porodni je eno dete že zajokalo, in zaželela sem si da bi bilo že moje…je bolelo-priznam…lubiju sem skoraj polomila dlani…Na našo srečo sem se hitro odpirala, po eni uri na 5 cm, po naslednjih tri četrt ure na 7 in potem na naslednjih tri četrt ni bilo več drugega komentarja kot to, da smo super in da kmalu bo…
Vse skupaj je trajalo zame kratke 4 ure…in bolj je vse skupaj šlo h koncu bolj je bolelo in prepričanje da ne bom zmogla je postajalo vedno večje. Sem večkrat ponovila, da sem mevža…pa me je dragi tolažil,da ni res, da jaz to zmorem…pa babica tudi…Ob nekaj zadnjih krikih sem celo spraševala če sem preglasna…user posted image moja narava pač…vedno razmišljam bolj o drugih kot o sebi…
Ne morem več! Ja, tudi to sem na koncu nekajkrat izdavila, v sebi pa iskala še zadnje atome moči in se hkrati tolažila, da sem čisto blizu…da pri drugih traja lahko dosti dlje…saj sem komaj tri ure in pol na mizi…Pomagalo mi je…
Naenkrat so se začeli zbirati neki  zdravstveni uniformiranci v moji  porodni sobi, jaz pa takoj:«A je kaj narobe, da vas je toliko?«. Spet vsi v smeh…so mi le razložili, da še enkrat pritisnem, in bo glavica zunaj…Joj, jaz pa že čisto brez moči…In malinov čaj, ki sem ga pridno pila je pomagal, vsaj toliko, da so mi presredek morali le minimalno prerezati…In potem sem pritisnilaaaa……..
Vsi prisotni razen mene so zagledali to našo črnolaso glavico, razen mene seveda…Potem je sledilo vprašanje naše babice, kakšnega spola je, kaj bi stavili. user posted image  Njim je bilo vse skupaj zabavno iz razloga, ker jaz nisem hotela in upala ob sprejemu povedati kako bo otroku ime, ker nisem bila prepričana v spol…Namreč obakrat, ko smo spraševali po spolu je moj ginekolog določil zanimiv spol…«Punčka-ne me za besedo držat«. In kakšen je to spol? user posted image  Ja, na nuhalni svetlini pa je dr. Pelkičeva kar suvereno dejala, da je deklica…Ampak…Tako nismo bili prepričani do zadnjega…
Na hitro so izjavili vsak svojo stavo…pa še jaz sem dodala, da itak vem, da je baba….Spomnim se edino še, da je ena izmed njih rekla:« Aaaa, take laske pa lahko ima samo pupa!«. Jaz pa v takem adrenalinskem pričakovanju…spola in popadka…Res se je odvijalo s svetlobno hitrostjo in babica vmes pravi :«Kaj je mami,kaj bo?, vi povejte«…Sem uspela izustiti samo še-POPADEEEEEK!!!!!!
In je bila zunaj…Najlepši jokec kar sem jih kdaj v življenju sploh slišala…moj pogled pa v njo…in kaj vidim?!! Popkovino namesto lulice…in hkrati slišim najinega atija:«Taja je…«.
Ob 15.37 je lučko sveta zagledala najina črnolaska…najina punčka… Velika 48 cm i težka 3030g…user posted image  user posted image  user posted image  Ponosni ati je svečano prerezal popkovino in uspel pred mamico potočiti solze sreče. Takšnega ga še nisem videla, in dvomim, da ga še kdaj bom…Preden sem v miru in olajšanju zadihala so se vsule tudi meni…Piko sem dobila pod spalno srajco na prsa…kakšen občutek,…Atijev objem…Sreča!
Sledilo je šivanje, ki je zame bilo skoraj bolj mučno od samega poroda…tako nelagoden občutek…novopečeni ati je medtem moral ven…pravi trenutek, da je veselo novico hitro sporočil naprej…Sledilo je triurno počivanje v porodni, cartanje atija in njegove princeske…prvo dojenje…prve slikice…prvi telegrami…prva sms voščila…Neopisno in nepozabno…Tudi brcike sem še kar čutila…user posted image  in se v istem trenutku zavedla, da jih ni več tam noter, da je moja punčka že tukaj…Smeh…user posted image  
Pogrešala bom trebušček, vsaj še nekaj časa, ker je bilo lepo…tako kot bo od zdaj naprej imeti dojenčico ob sebi…user posted image
Spet sem vedela…Naredila sem veliko delo! Poklonila sem življenje mojemu malemu sončku, moji mali ribici, ki je naslednji dve uri po prihodu na svet tako živo in pisano gledala s svojimi velikimi temnomodrimi očkami, da je bilo veselje…Ne, niti malo nisem bila utrujena, in v sekundi sem čisto zares vse pozabila…

Rojstvo moje Taje je zame postalo najlepša izkušnja  in preizkušnja v življenju doslej…In še enkrat več vam povem…..VEM-življenje je zdaj, ko sem postala mami lahko samo še lepše…
 
                                                                                                                                         Nataša
 

< Sporočilo je popravil Čmrlika -- 12.6.2008 11:49:50 >


_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3518
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 11:59:43   
Čmrlika
Blacky30- kje še lahko objavim svojo zgodbo...? Kje naDEM tvojo?

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3519
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 12:35:35   
trnuljčica
Čmrlika kakšna lepa porodna zgodba. user posted image user posted image user posted image Kar solzne oči sem dobila...

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3520
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 13:15:56   
Pandica
Čmrlika   dolga in lepa porodna zgodba user posted image  
Kako pa je kaj mala Taja? A se ne dojita? Kako to?


Bubi  nisem pozabla, da tebi še dolgujem sestavo onih kapljic, ampak, če me zdaj vprašaš kje jih imam nimam pojma user posted image   tako, da bi bolj težko prepisala iz embalaže. Saj veš kako je, če se seliš, ne?
Pa super, da je vse vredu z user posted image , držim pesti zate do konca.

K&M    &   Trnuljčica  kako sta pa vajina user posted image ?




(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3521
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 16:17:59   
Blacky30
Čmrlika, zdaj pa si me spravila do solz.user posted image user posted image user posted image  Ampak solz ganjenosti in sreče.user posted image user posted image user posted image

Res prečudovita zgodba. Si mi dala kar voljo in energijo za porod. Jaz sem se namreč zelo bala prvega poroda in prav tako se sedaj bojim drugega. Samo zdaj vem, zakaj sem se bala prvega, sem se ga imela za kaj bati. Upam, da bo v drugo lažje.

Glej, tukaj pa imaš navodilo za objavo porodne zgodbe:

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=750948


Mojo porodno zgodbo pa si lahko prebereš tukaj:

http://www.ringaraja.net/kako-sem-prisel-na-svet_91.html

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3522
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 18:51:44   
arabela*
Čmrlika,kako lepo si to napisala.Komaj sem se zravn zadržala,da nisem planila v jok.
Me veseli,da si imela tako lepo izkušnjo.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3523
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 18:57:55   
Pandica
Blacky30   tudi tvojo porodno zgodbo sem prebrala. Žal mi je, da si imela takšen porod  user posted image   , ampak bo pa zdaj zato lažji, boš videla user posted image
Bomo vse punce tu držale pesti in navijale zate user posted image   Kaj boš pa zdaj imela? user posted image ali user posted image ?
Kako pa se počutiš?


Meni pa je moja zdaj zaspala na rokah oz. zizi user posted image


(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3524
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
12.6.2008 21:12:29   
Blacky30
Joj, Pandica, te bom držala za besedo in upala, da bo res tokrat veliko lažje.

Kaj bomo imeli tokrat, ne vemo, ker jaz nisem hotela vedeti spola. Želim, da naj bo enkrat presenečenje. Me pa vedno bolj daje občutek, da je user posted image . Ne vem, bomo videli.user posted image  

Počutim se OK, upam, da bom tokrat rojevala zdrava. Sem pa bila vsaj 6x bolna v času od zanositve do zdaj, tak da se mi je menda zdaj že malo utrdil imunski sistem, da me spet kaj ne doleti. Takrat pa sem bila celo nosečnost zdrava, na koncu pa tako sr....
Sicer pa mi rahlo že otrdeva trebuh in vročina me matra. Hvala bogu za zdajšnje vreme, da lažje diham.

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 3525
Stran:   <<   < Prejšnja stran  139 140 [141] 142 143   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  139 140 [141] 142 143   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?