|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  136 137 [138] 139 140   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
4.6.2008 10:32:06   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca


Aja, nekaj bi še vprašala, če mogoče ve katera... vsak zdravnik ali pa med. sestra, ki sliši, da je imel Tine prvo Apgar oceno le 5, me takoj vpraša, če so mu postavili kakšno diagnozo. Mislite, da bi me zdaj moralo začet skrbet? V P so rekli, da ni videt, da bi bilo karkoli narobe... user posted image



k in m - moj prvi pikec je imel prvi apgar le 1, naslednjega 8 in pol še enega 8..., pa sva dobila napotnico za COMR - za vsak slučaj, ker so ga oživljali in to...., sva šla ene 2x, pol so pa tam rekle, da je vse OK, da se razvija tako kot treba oz. v dol. pogledih še prej ...in nisva rabila več hoditi...... je bilo pa to pred 8 leti....kako je sedaj ne vem...vem, pa da smo takrat vse, ki smo rodile s cr dobile to za comr....

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3426
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
4.6.2008 22:17:13   
gold fish
...pa kje ste danes čvekiceuser posted image ....

sem nas morala premakniti malo višje.....

Saaaaaaaaaaaraaaaaaayaaaaaa kje si ?user posted image

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 3427
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
4.6.2008 22:58:08   
arabela*
čerkauser posted image
Ja jaz sem tukaj,nočna pticauser posted image
Mojadva že sladko spančkata zgoraj.Prej sta pridrvela lulat dol,mala si samo nekaj zmišljuje,ko ne more zaspat.
Že komaj čakam,da to varuško nabavim,da bo mir.
Ja,jaz tud opažam neko zatišje.
Ma,saj bo boljšeuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 3428
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
4.6.2008 23:12:58   
gold fish
...saj jaz sem tud bolj med nočnimi ptički user posted image ..... samo grem zdaj pančkat...se je ravnokar tako vlilo pri nas...pol je pa tak fajn spat....user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3429
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 8:00:53   
*bubi*
Dobro jutro!

Danes jaz kuham user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Upam, da bo dovolj za vse. Če pa za katero zmanjka, pa naj pride popoldan.... nekam pač, to se še da zmenit.... na ta pravo user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 3430
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 10:03:03   
kekec in mojca
Dobro jutro.

Jaz sem se iz nočne ptice naenkrat prelevila v večernega zaspančka... Danes Kekec spet ni šel v vrtec. Zjutraj sem pogledala skozi okno in vidla, da dežuje... no, ne dežuje, uliva. Pa sem nas samo pokrila nazaj in smo zaspali... do zdaj. S tem, da se Tine še vedno ni zbudil. Joj, smo mi eni zaspančki.

Kako ste kaj nosečnice? Danes najbrž lažje dihate, a? Joj, čisto nič vam ne zavidam te vročine in vašega stanja. user posted image Se mi prav fajn zdi, da lahko ob takšnem lepem sončku šetam okoli. Imeti spomladanskega otročka je ful dobro... Želim si le, da bi mi podaljašli porodniško. Drugo leto bomo imeli problem z varstvom, v vrtec ga ne bomo mogli dat, ker ne bo prostora (so mi to že povedali ob vpisu).

Gold fish, napotnice za COMR Tine ni dobil. Potem bo očitno vse ok. Sicer pa... ko bi ve videle, kako lepo se mali smejčka! Nič, grema s Kekcem princeske spečt, da ga malo zaposlim.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3431
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 10:34:32   
*bubi*
Danes Kekec spet ni šel v vrtec. Zjutraj sem pogledala skozi okno in vidla, da dežuje... no, ne dežuje, uliva. Pa sem nas samo pokrila nazaj in smo zaspali... do zdaj. S tem, da se Tine še vedno ni zbudil. Joj, smo mi eni zaspančki.


Samo ste res user posted image  Če bi se prej zbudili in prej pogledali skozi okno, še ne bi deževalo user posted image  Ob pol osmih je tu pa tam kaka kapljica padla user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3432
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 10:35:44   
*bubi*
Kako ste kaj nosečnice? Danes najbrž lažje dihate, a?


No, tu pa se ne strinjam s tabo. mene ta vlaga ubija. Tišči k tlom user posted image  

Danes imam UZ, držite pesti user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3433
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 10:36:52   
*bubi*
Nič, grema s Kekcem princeske spečt, da ga malo zaposlim.


Se potem malo oglasim user posted image  Pridem gledat, kako se mali smejčka user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3434
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 11:11:50   
Blacky30
K in M, jaz bi tudi rada videla, kako se mali smejčka. Daj nam kakšno slikico privošči. Pa pridni ste, da tak dolgo spite. Koliko pa se Tine zbuja ponoči?


Wilma, nič se nisi javila. Prejšnji teden si imela posvet za ultivo. Daj, poročaj malo. Jaz ga imam pa danes. Pa bi že zdaj prej rada kaj izvedela.user posted image
*bubi*, fajn zrihtaj danes na UZ in javi se potem.user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3435
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 11:19:56   
arabela*
jutro punce.
Joj,te grozne noči.Sploh nič ne spim,pol pa sem vsa uničena zjutraj.
Drugače pauser posted image  poteka vredu,smo vsak dan bolj obilni.
Jaz pa imam 12.6 posvet za ultivo,bomo videli,kaj bodo rekli.
Našo Anejo tud nekaj daje.Je malo prej bruhala,pa slabo se počuti.Pa nonstop bi spala.
Upam,da ni kaj hujšega.
Meni pa prav paše malo da je tako vreme.Se lahko vsaj diha normalno.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3436
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 11:20:47   
arabela*
bubi,fajn zrihtaj danes na UZuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3437
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 11:59:31   
Čmrlika
A vedno bolj vam je vsem žal časa tu gor, al kaj? user posted image
sem hotla Blacky30 povedat, da sem začela pisat porodno zgodbo...imam že eno stran pa sem komaj prišla v P...user posted image
user posted image  user posted image  user posted image
Si prepričana da si želiš to brat? No, saj pišem zato vse kar pač pišem bolj zase- za spomin...ker če še bom kdaj noseča...pa tta SNP pol bom pa to vse lepo ki pozabla...user posted image
No, upam, da ste lepo vse, pa  da lažje dihate...Kdaj ste začele svoje user posted image  v kratke rokavčke oblačit? Razmišljam, da naslednja vročina je moja Taja v njih...

< Sporočilo je popravil Čmrlika -- 5.6.2008 12:00:12 >


_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3438
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 12:04:12   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

bubi,fajn zrihtaj danes na UZuser posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3439
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 12:40:19   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: Čmrlika

Kdaj ste začele svoje user posted image  v kratke rokavčke oblačit? Razmišljam, da naslednja vročina je moja Taja v njih...


Naš je bil že prejšnji teden do včeraj v njih. Je dobil pikice po rokicah in zgornjem delu trupa, ker se je spotil v dolgih rokavih. Pa v kratkih hlačah je bil. Mislim da drugi dan, ko je bilo zunaj čez 30 st. Tudi v stanovanju je bilo stalno 27 st.  En dan je celo dobil vročino ob krčih in smo ga pustili samo v bodiju z kratkimi. Najboljše je bilo, ko je bil čisto slečen. Vročina je padla v ca 10 min.
V košari pa sem ga prejšnji teden pokrila le z pleničko. Še takrat mu je bilo vroče.

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3440
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 13:36:59   
Čmrlika
trnuljčica-se mi je zdelo, da bomo nekak isto razmišljale...jaz delam v zvezi s tajo že dolgo vde po logiki pa po občutku...ne j...več žive sile...user posted image  taji je  na srečo bil en sloj tanek z dolgimi zdaj še ok
pa v vozičku je kar bolj hladnno kot toplo...
ja pa pikic sva se takoj znebile ko sma postale bolj komot
na zs ti pošljem telefonsko, pa pokliči ko bosta šla ven...se dobimo če nama bo šlo skozi...

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3441
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 15:35:51   
kekec in mojca
Uh, zdaj ste se pa razpisale!

Bubi, kako si zrihtala? Ti kar pridi na princeske, samo bomba v stanovanju te naj ne moti, ker če je treba Kekca zamotit, pol je pa kriza za pospravljanje... Vsaj po tleh več ne pika, sem se končno znebila tega peska, ki sta ga prejšnji teden skupaj z eno punčko znosla po celem stanovanju. user posted image user posted image user posted image

Blacky, slikice bom dala kaj gor, že dolgo časa imam v mislih, da bi dala oba, Kekca in Tineta, pa da vidite, če sta si kaj podobna.

Tine je pravi zaspanček (zaenkrat), ponoči se pa zbuja na dve uri - ob pol enih, treh, petih in sedmih. Samo jaz tega sploh ne vem, ker si ga dam prvič v posteljo ob sede, dojko v usta, potem pa nehote zaspim in sploh ne vem, kdaj se mali odklopi. In lepo spi zraven mene. Eh... pa rajši ne bomo imele debate o tem, ker vem, da to ni vzgojno in bom imela probleme in bla bla bla... Rajši vem, da sem zdaj naspana in se jima lahko čez dan posvetim, probleme s spanjem bomo reševali sproti. Kekec še zdaj spi pri meni v postelji, vedno pogosteje pa izrazi željo, da bi spal v svoji sobi. In mu takrat željo seveda uresničim.

Čmrlika, prejšnji teden je naš bil samo v bodiju, ker je bilo preveč vroče za kaj drugega. V soboto, ko je bilo res vroče, mi pa ves dan zunaj, je imel celo samo majčko, da se mu je tudi hrbet malo zračil. Se pa spomnim, da sem pri Kekcu tudi sama enako delala kot ti, dokler mi naša pediatrinja ni rekla, da je zunaj 30 stopinj in da ga naj le malo bolj slečem.

Saraya, praviš, da si malo bolj obilna... user posted image user posted image user posted image Čakaj, proti koncu boš pa res obilna. Zdaj te ja nikjer nič ni!

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3442
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 17:27:05   
*bubi*
user posted image  jaz pa sem ful vesela danes. user posted image  pridno raste in ni nič kaj videt, da bi bil bistveno v zaostanku user posted image  Sem si res oddahnila, ker so me kar malo prestrašili.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3443
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 17:38:53   
Čmrlika
K&m- veš, sem hitro ugotovila kaj ji paše oz.ne...vsaj mislim da je bilo zaenkrat to dovolj... v stanovanju imamo kar lepo hladno, v vozeku pa tud tak fajn ostane prijetna temperatura, ker ful ne prepušča toplote, ko ji spodaj nogice pošlatam ima ful fajn, pa kot sem že rekla nič več titih spuščajčkov od vročine...bom pa jo itak počasi dala tud v kratke- saj je že velika...user posted image
pa ko bom voziček bolj luftig nardila...


_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3444
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 18:08:09   
kekec in mojca
Joj, Čmrlika, da ne boš mojega posta vzela kot kritiziranje! user posted image user posted image user posted image Sploh ne, samo povedala sem ti, kako je bilo, ko je bil Kekec tako mali in nisem imela nič drugega v mislih. Vsaka mamica ve, kaj je za svojega dojenčka najboljše - vsaj takšnega prepričanja sem.

Bubi, fajn za pregled in dobro opravljen UZ! Glavno, da naša biba pridno raste!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3445
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 19:54:46   
arabela*
bubi,čestitke za pregleduser posted image .
k&m,glede obilnosti sem mislila na to,da ko sem bila prvičuser posted image ,sem s takim trebuhom že šla rodituser posted image
Ne morem verjet,da tvoj Kekec že sam izraža željo,da bi v svoji sobi spal.
To prakticiranje ,da z dojko v ustih zaspi,pa ti svaka čast.Jaz nisem upala.Mene je bilo enostavno strah.Jaz še zdaj kompliciram,ko je Aneja zravn mene,sploh če je v sredini.Mogoče sem malo preveč haklikuser posted image
Naša Aneja je sedaj vredu.sem zjutraj mislila,da bomo jo morali k zdravniku vozit.Je bila tako boga in utrujena,pa bruhala je.Tako da upam,da bo vse ok.
Lep večer še naprejuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3446
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 20:31:15   
Čmrlika
K&M- joj, kaj je tak se slišalo(prebralo), ne , niti najmanj nisem tak vzela, hotela sem ti opisat, kak sem prišla do teh zaključkov in dejanj...saj toklko si me uspela spoznat, da veš da nisem taka. Ne? user posted image
vse je ok, sem hotla mnenja in izkušnje, pa vem, da si mi samo ti svojo izkušnjo opisala...
user posted image user posted image user posted image  Hvala...
zato pa jaz pravim ni ga čez govorjenje in očesni stikuser posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3447
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 20:46:24   
kekec in mojca
Hvala...
zato pa jaz pravim ni ga čez govorjenje in očesni stik
 

Se strinjam s tabo! Saj sem si mislila, da nisi tako vzela sporočilo, samo za ziher, da ne bi slučajno bilo kaj narobe.

Takoj sem pomislila na eno osebo, ki je ne bom imenovala, ampak če ste kaj pametne, boste vse vedele, kdo je snaham trn v peti user posted image user posted image user posted image - kadar začne o tem, kako je ona (ali pa njene prijateljice) vzgajala svoje otroke, dobesedno zavijem z očmi, ker se mi zazdi, da me hoče s tem kritizirat... Pa saj potem, ko premlevam in premislim zadevo, vem, da ni hotela nič slabega.

Joj, moram vas malo nasmejat... Moja mami mi je dala neke reklamne tampone, ki so zapakirani v belo vrečko. Ker so s posebnim nastavkom za vstavljanje, mi moj user posted image ne verjame, da gre za tampone in misli, da ga hočem vrečt na finto (sicer tamponov ne uporabljam). Danes je že četrti dan, ko jih imam doma, on pa me vpraša, če imam tam slučajno zapakirane palčke proti moljem... user posted image user posted image user posted image Ja, pa kaj še?

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 3448
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
5.6.2008 21:53:19   
Čmrlika
Joj, moram vas malo nasmejat... Moja mami mi je dala neke reklamne tampone, ki so zapakirani v belo vrečko. Ker so s posebnim nastavkom za vstavljanje, mi moj ne verjame, da gre za tampone in misli, da ga hočem vrečt na finto (sicer tamponov ne uporabljam). Danes je že četrti dan, ko jih imam doma, on pa me vpraša, če imam tam slučajno zapakirane palčke proti moljem... Ja, pa kaj še?


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3449
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
6.6.2008 12:07:57   
Blacky30
Dan!

Saraya, greš na Ptuj na posvet za ultivo?

Evo, ti tukaj nalepim moje poročilo o posvetu na Ptuju, ki sem ga včeraj napisala na julijkah:

Torej, danes sva bila na posvetu za ultivo v porodnišnici Ptuj. Povedali so naslednje:

Ultiva je najmočnejši analgetik na svetu, ki se uporablja v medicini že 30 let, v porodništvu pa 10 let. Tak da ni tak nov, kot eni govorijo, le v SLO se šele uveljavlja. Ko ženska začuti začetek popadka, mora pritisniti na črpalko in v žilo se ji vnese doza, ki je določena vnaprej in se ne more predozirat. V roku 2,5 - 3 minut se v telesu doza razpolovi, v roku 8-10 minut se razgradi. Edini stranski učinki pri mamici so rahel glavobol, vrtoglavica, slabost, kot pri vsakem analgetiku. V njihovi P so imeli kvečjemu kakšno vrtoglavico, ki pa ni bila tako huda, da bi morala ultivo ustaviti.
Ne obstajajo alergije na to zdravilo, tak da jo lahko dobi vsaka, medtem ko pri EA so kontraindikcije (ne vem, če sem prav napisala).
Ultiva prehaja na posteljico in na otročka, vendar se pri njem razgradi še enkrat hitreje kot pri mamici, ker imajo otroci povečan metabolizem. Prav tako EA prehaja na otročka in ga uspava, tako da se zaradi tega porod ustavi, pride do zastoja poroda in temu sledi vakuum ali CR, ali pa mamica enostavno ne zmore pritiskat, ker se EA ne razgradi iz njenega telesa tako hitro in še vedno ne čuti spodnjega dela.
Pri ultivi pa se porod skrajša (dokazano!), mamica je veliko bolj sproščena, ne čuti takih bolečin, zato porod veliko hitreje napreduje. Ko se okrona glavica, 10-15 minut pred iztisom, ultivo ustavijo (enako kot EA) in mamica porodi otroka brez protibolečinske terapije. Otroci, rojeni z ultivo, imajo lepe apgar ocene, nikoli pod 9, razen, če je vzrok za to ovita popkovina okoli vratu itd., ultiva vsekakor ni vzrok.
 
Ena od razlik med EA in ultivo je ta, da EA odvzame 100% bolečino, ker ohromi cel spodnji del, medtem, ko ultiva lajša bolečino za 60%. Torej mamica še vedno čuti popadke, lahko sodeluje, ve, kaj se dogaja, kdaj je čas za pritiskat in kljub temu ne trpi neznosne bolečine. Poleg tega mamica ni čisto nič zadrogirana, ker je ultiva dodana v majhni količini.
 
Ultivo lahko dobi, ko je porodnica odprta za 4 cm pa vse tja do 8 cm jo še dajejo, potem je prepozno. Enako kot pri EA morajo biti popadki dovolj močni in redni. Dosegljiva je 24 ur/dan. Ko pridejo, najprej preverijo pritisk mamice, kri, srčni utrip in sprobajo zadevo, kakšen bolečinski prag ima. To traja nekje 30 minut, potem mamica dalje dela sama, s tem da je anestezist prisoten ves čas poroda, vendar ne sedi v sobi zraven, da se lahko mamica in očka popolnoma posvetita rojstvu svojega otroka. Ponavadi so zunaj v predsobi in te imajo nonstop pod kontrolo.
Trenutno imajo na Ptuju 3 črpalke za ultivo, tak da ni bojazni, da bi jih zmanjkalo. Z ultivo lahko stojiš poleg postelje, klečiš, sediš na žogi. Le sprehajat se ne moreš okoli, takrat te odklopijo, pa potem vklopijo spet nazaj.
V kolikor naredijo epiziotomijo in je potrebno šivat, sicer ginekolog da lokalno injekcijo, vendar anestezist ostane in hkrati doda še ultivo, ki zelo pomaga, saj tiste, ki smo že rodile, vemo, da lokalna ravno ne zaleže kaj dosti. No, jaz vem, ker so me šivali 45 minut.user posted image
 
Skratka, nobenih posledic pri otroku, nobenih posledic pri mamici. Je rekla, da če so nekatere tako proti ultivi, potem ne bi smele niti dovoliti navadne protibolečinske injekcije, ki jo dobi vsaka v zadnjico (razen, če izrecno zavrneš - jaz niti vedela nisem, kaj dela, pa mi jo je že stisnila), ker je ta doza veliko bolj močna od ultive, veliko bolj predozirana, povzroča omotičnost, slabost, poleg tega prehaja na otročka in se v njem in mamici zadrži 24 ur. Toliko o tem, ko so eni ful proti ultivi, za to kao "navadno injekcijo" pa se niti noben ne zavzame, kaj nam dajo in kako vpliva na otroka.

Tako, to je moje poročilo. Jaz sem bila zelo zadovoljna s predavanji. Če sem kaj pozabila, bo me Nasara88 dopolnila, ker sva bili skupaj. Jaz pa moram prespat na zadevi, čeprav moram reči, da sem že skoraj odločena.


(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  136 137 [138] 139 140   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  136 137 [138] 139 140   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?