|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 14:13:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katy83

Kje pa so ostale punce? Cojka, Marjanaj, Kepica, aglaia, Chi_pita? Ok, no, za ljubljančanke vem, da so bolj čvekaste na njihovem forumu. user posted image   user posted image


Pridi se ti!! Vec nas je, bolj je veselo!! Saj je vseeno, ce si iz MB. Jaz sem tudi priseljena Stajerka (no, Prlecka) v LJ pa me se nobena ni nagnala user posted image

Mene pa nic ne zanima, ce ima otrok ze zdaj 2 kg. Potem to pomeni, da jih bo imela do konca aprila 10 ali pa da bom prej rodila. Ali to nima nobene veze? Ker potem bi se res sekirala. user posted image Tako, kot je Katy rekla.

Getreal, hudo kaksna dozivetja! Pa se to ponoci. Glavno, da si ok pa da si vse za faks naredila.

Vse ostale pa samo na hitro pozdravim. Nimam vec casa komentirati. Lepo bodite.

(odgovor članu katy83)
  Neposredna povezava do sporočila: 1901
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 14:15:20   
Wannabemommy
IZVIRNO SPOROČILO: Getreal


wannabemommy lep vozek!!! user posted image

oblekice- punce moram se pohvalit, da sem kar pršla k sebi, vsaj kar se oblekic tiče user posted image  sem se lepo vsedla dol, pa vse posortirala po velikosti, tko da sm nardila nek generalni pregled, kok mamo česa, pa kaj nam manjka.. dokupla sem še par teh spodnjih bodijev...v glavnem mislim, da za začetek smo pripravljeni! user posted image  Med drugim sem kupila tudi že kompletek za domov, ker sem se naravnost zaljubila vanj user posted image user posted image user posted image  bom poslikala kombinacijo pa boste povedale kaj se vem zdi, če bo lepa naša punca user posted image  v glavnem na kožo bomo dali tak bledo roza bombažen body, čez pa tak bel pajacek iz preštikanega debelega bombaža (tko na karo preštikan) in z takimi bež motivi, čez to pa še tako v istem stilu jopico na dvojno zapenjanje, pa bledo roza copatke in bledo roza kapico...ful zgleda luškano sem res vesela...vam bom pokazala user posted image  

joj že tipkam same neumnosti user posted image


Hvala se meni tud dopade, pa še ugoden jeuser posted image
Tvoja pupika pa bo ziher tak lepa kot si ti, pol pa še jo tak lepo oblečeš te pa je tak prava princeskauser posted image user posted image

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 1902
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 14:16:11   
babyloverka
IZVIRNO SPOROČILO: Izabela_07

Pa tole z dopustom in bolniško... mogoče pa ti hoče samo dobro, saj boš če greš njaprej na dopust imela višjo porodniško? In če ne boš komisijko na bolniški ni nobene panike, gresta lahko komot takrat na dopust  - vsaj jaz bi šla.


vplivalo ne bo na prodniško ker sem itak že poslala papirje na upravo da mi jih izpolnijo, torej se vpiše plača od lanskega do letošnjega januarja.
če nisem komisijsko na bolniški, sem pa preko firme, ki mi pa tudi lahko pošlje kontrolo, ne? jaz se firmine kontrole bolj bojim kot komisijske.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Izabela_07)
Neposredna povezava do sporočila: 1903
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 14:28:47   
photo
izabela_07: če imaš mere BPD, AC, HC in FL si lahko tukaj zračunaš težo bebike:
http://babymed.com/Tools/Ultrasound/Fetal_Weight/Default.aspx

punce: kako pa je s slinčki? A to že rabiš takoj? Koliko pa? A plastične, al bombažne?


(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 1904
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 14:50:04   
amelie
IZVIRNO SPOROČILO: Aglaia

Mene pa nic ne zanima, ce ima otrok ze zdaj 2 kg.


Mene zanima predvsem zaradi diabetesa, ker sem že prej sumila, da ga imam. Čeprav še vedno upam, da sem se motila ... Mi je slabo že samo ko pomislim, da bom morala tisto cukrano vodo pit na prazen želodec user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1905
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 15:14:51   
dacy
To cukrano vodo so meni lih danes dali v bolnici spet za pit in pol sem morala davat kri cez eno uro , to je blo ob 8:00 , pa potem spet ob 11:00, pa ob 12:00 , pa zdaj ob 15:00 , pa potem ima se dvakrat , ob 18:00 in ob 21:00 ...

No pa dobila sem se drugo injekcijo za razvoj pljuck user posted image , da bo moj otrok hitreje zacel sam dihat user posted image

Pritisk se mi je danes ze kar umiril ampak predvidevam da zato, ker sem zdaj pac na tabletah za zbijanje pritiska ... Kdaj bom lahko sla domov pa se nobeden nic ne pove ...

Dali so me se na preiskave za ledvice in jetra in pojma nimam kaj se ampak verjetno bodo ti izvidi sele jutri ... ce bo vse ok mi bodo pa mogoce jutri rekli da lahko grem domov (upam da ja) user posted image

Zdaj pa sem prisla malo vas prekontrolirat ... cez 45 minutk pa so itak ze obiski v bolnici tak da pol pa kakav pauza ... kave pa ne smem pit user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 1906
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 15:16:14   
photo
amelie: če ti ugotovijo povišan cukr, je najmanjši problem tistih 100g raztopljene glukoze. Sledi ti namreč 6x na dan prehranjevanje po točno določeni količini / tehtanje hrane/ in merjenje ketonov v urini, ali če je cukr zelo povišan še merjenje cukra 3x/dan po ta velikih obrokih. . .
Privoščim ti, da bo vse OK in imaš normalen cukr.

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 1907
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 16:00:48   
Anonimen
No mi smo imela danes pregled, prvič mi ni delal Uz, sem bila kar žalostna, sem pa dobila tud injekcijo. Naslednji pregled imam 16.2., stanje kg je pa +7.

Nataša
hvala za info glede Ikee. Zdej moram samo še mojga prepričat, da greva zapravljat.

aprilski hrošček madonca vi imate pa res velikanauser posted image

nincy29 super za 3d in za selitevuser posted image

(odgovor članu babyloverka)
  Neposredna povezava do sporočila: 1908
   [Brisano sporočilo]
26.1.2010 16:21:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1909
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 16:29:44   
gilda77

Pozdravljeneuser posted image !

Jaz sem lih kar iz pregleda.Vse je o.k.,samo moja kri je slaba in mi je dal recept za ene tablete.Sladkorne hvalabogu nimam,matrnični vrat je lepo zaprt,tako,da vse štimauser posted image .
Naslednjič pa bomo imeli ultrazvok-komaj čakam.

Naslednji pregled : 12.2.,kg vse skupaj +8,5kg.



wannabemommy: zelo lep vozek in res poceni,si to dobila.user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image ...za vse,ki imate kakšne težave.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1910
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 17:26:22   
ela24
Pozdravljene!

Danes pa smo končali z materinsko šolouser posted image
Ampak do danes nisem imela nekih pretiranih strahov glede poroda, zdaj pa me kar malo panika.. Da traja prva porodna faza do 12 uruser posted image !user posted image Le kako to v hudih mukah zdržiš še predn sploh začneš pritiskat, če še sploh imaš moč za to?
Me pa spet ful boli v medenici in dol tišči tako da komaj hodim in sm odkar sm prišla iz materinske bolj v ležečem položaju.

Chi pita, vidim da ste vi tudi pridni kar se tiče opremljanja. Mi smo tudi kar pridni, edino to še ne vem kje bomo dinarčke dobli za vseuser posted image Če pa se mi zdi da je vse dražje kot najprej pričakuješ. Pa še te čakalne dobe.. V rutarju so nama rekli za sedežno 8 tednov. Pa kje naj tako dolgo čakam? Še veste kje na štajerskem imajo večjo ponudbo sedežn?

Danes pa je moj dragi začel delat kuhinjo, jaz pa že komaj čakam da bi bila končana. Kje je še touser posted image


(odgovor članu gilda77)
Neposredna povezava do sporočila: 1911
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 17:28:29   
ela24
Še glede teže user posted image da ne pozabim. Naš je imel pri 27tednov in 4 dni, med 900 in 1000 gramov. A ni to malo, malo? Se mi zdi, da so vaše števillke enormno večje...

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 1912
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 17:42:49   
photo
Moja punčka 27 3/7 = 1087g.
In ko ti na koncu UZ pokaže tisti grafek s krivuljo, je čisto lepo notri padlo v zeleno polje.

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 1913
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 17:53:20   
ela24
Hvala za informacijo photo! Torej naš fant nekaj malega zaostaja, ni pa ful od zadajuser posted image Bomo videli kako bo sedaj februarja.

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 1914
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 17:56:13   
Anonimen
Naš škratek je imel pri 26t (mislim, da je bilo 26, ker mi skoz ta pdp spreminjajo) 714g. 

(odgovor članu ela24)
  Neposredna povezava do sporočila: 1915
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 17:58:15   
amelie
IZVIRNO SPOROČILO: photo

amelie: če ti ugotovijo povišan cukr, je najmanjši problem tistih 100g raztopljene glukoze. Sledi ti namreč 6x na dan prehranjevanje po točno določeni količini / tehtanje hrane/ in merjenje ketonov v urini, ali če je cukr zelo povišan še merjenje cukra 3x/dan po ta velikih obrokih. . .
Privoščim ti, da bo vse OK in imaš normalen cukr.


Thanks! Grem pa korak za korakom - najprej glukozo spit, pol pa se sekirat dalje, če bo treba user posted image  Pa še kave ne bom mogla spit tolk časa ... pritisk me bo v tla zabil user posted image  Diete pa tega se drugač ne bojim, samo da bo na koncu vse okej. Sej verjamem, da je zoprno, ampak ne bom ne prva ne zadnja.

dacy, držim pesti za dobre izvide, da te spustijo domov! 

nataša, če se prav spomnim, si napisala, da se ti je ta zaščita za posteljico od ikee v sušilcu zmečkala? fejst al se še da rešit? ker sem jo jaz tud kupla, samo je še nisem prala.

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 1916
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 18:13:14   
Anonimen
Amelie, ne sekiraj se! Meni ni bilo tako grozno kot sem pricakovala. Enim je pa res kar tezko tisto spiti. Ampak tako kot pravi photo, to je se najmanj. Aja, na metelkovi dajejo zraven te sladke vode se limono da si jo das na rob kozarca. Mah, ne vem, jaz sem spila v 4 dolgih pozirkih. In kot sem ze pri ljubljancankah povedala, si predstavljala da je jeger user posted image

Dacy, kako pa to zgleda s temi injekcijami za pljuca? A to dajo cez trebuh? No, samo da bo vse v redu s tabo in tvojim otrokom.

Natasa, kam si sla v Ikeo? Midva sva bla v Italiji zadnjic pa se mi nic ni tako zelo dopadlo. Al pa morem se malo pocakati, da me zagrabi, potem bom pa divljala v Ikeo po vse user posted image

Wannabemmomy, super vozicek. Res lusten.

Babyloverka, upam, da bos zrihtala v sluzbi. Naj ti povejo zakaj hocejo da si najprej na dopustu. Ceprav zanimivo, jaz sem hotela najprej na dopust, potem pa se na svojo bolnisko pa mi niso pustili. Zdaj sem mogla delat (se 7x), potem grem pa na dopust do porodniske.

Chi pitka drzim pesti, da vaju ne bodo se mojstri zaceli ****i, ker potem se pa res vlece. Pa da vama uspe vse porihtati. wc pa le nabavita. To rabis user posted image

Nincy cestitam za dokoncno preselitev. Upam, da bom cez en mesec tudi jaz na tvojem mestu. Kje si nasla previijalno? Midva jo bova dala verjetno kar mizarju delat. Ce nama ze pol stanovanja dela, lahko se 3 deske skupaj zbije.

Aprilcica kako je slo??

Eno vprasanje. Kako pregledajo maternicni vrat? Pa da je zaprt pa to. No, ce logicno sklepam verjetno z ginekoloskim pregledom. Mene moj ginekolog ze od zacetka nosecnosti ni nic pogledal. No, sicer mi pa tudi trebuha ne meri. Razen ce on to tko "od oka" oceni user posted image

(odgovor članu amelie)
  Neposredna povezava do sporočila: 1917
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 18:14:00   
dacy
No jaz sicer za 27 teden ne vem ... je pa moj otrok bil tezek v 30. tednu 1208g user posted image , zaj pa al bo puncka al pa bo mali suhcati fantek user posted image

Vglavnem postala sem ze cel ekspert za jemanje krvi za preverjanje sladkorja user posted image ... sestre so mi pokazale kje imam kaj in zdaj jaz ze kr sama sebi jemljem kri in si tud sama preverim sladkor in ga napisem na kontrolni list user posted image ... sploh nimajo nobenega dela z mano ... razen da mi prinesejo za jest user posted image ... se malo pa bo vecerja user posted image , sma ze kr lacna midva user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 1918
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 18:32:04   
dacy
IZVIRNO SPOROČILO: amelie
dacy, držim pesti za dobre izvide, da te spustijo domov!


Hvala user posted image upam , da bodo res vredi, jutri zvem rezultate izvidov in kaj bodo rekli zdravniki ... mogoce pa me spustijo domov user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Aglaia
Dacy, kako pa to zgleda s temi injekcijami za pljuca? A to dajo cez trebuh? No, samo da bo vse v redu s tabo in tvojim otrokom.


Jah pac ce se pljucka niso razvita, kar je ponavadi pred 37. tednom in ce pristanes v bolnici zaradi tezav katere bi lahko vplivale na prezgodnji porod, potem ti dajo 2 innjekciji za hitrejsi razvoj pljuck ... dva dni dobivas vsak dan po eno injekcijo in to je to user posted image

... Zdaj pa sma ze posteno lacna midva ... vecerje pa se ni ... upam da niso pozabli na nas reveze tu not user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 1919
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 18:33:31   
amelie
aglaia, he he, thanks - zdaj pa že komaj čakam, da jutri jegra ruknem! mi itak že mal manjka ... user posted image

(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 1920
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 18:48:27   
photo
@ aglaia: maternični vrat se pregleda z vaginalnim ultrazvokom

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 1921
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 19:50:32   
memole
Čer!

Kako ste?
Kaj kej počnete?

Jaz sem ok mal me dol medenica boli vrjetno se širi!
Sem pa zaspana sem popoldan šla mal počivat pa bi še kar počivala!
Zvečer ko bom pa šla spat pa ne bom mogla zaspat!user posted image user posted image

Maternični vrat pregleda ginekološko vsaj meni je in ne z UZ-jem!

Zjutraj sem mamo peljala na UZ pa niso našli nič jutri zjutraj jo pa morem spet peljat!
Pol sem šla še v DM in si nabavla njihovo kartico,pa mal cene sem si zapisala,pa v milerju sem si tudi mal cene zapisala,pa Lari sem kostum za pusta kupila,pikici pa 5 bodijev za 7eur!user posted image user posted image
Moj možek mi je pa palačinke spet naredil,njamiiii!user posted image user posted image user posted image

Zunaj je pa mrzlo in že cel dan piha!Upam da bo drugi vikend še kej snega!

dacy upam da bojo izvidi ok in da te pošljejo domov!

Naša pikica je pa v 21t(po UZ 19t)ko sem imela morfologijo tehtala 335g,koliko pa zdej tehta bomo pa vidli drugi torek!


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 1922
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 19:55:52   
dacy
maternicni vrat - tud meni so ga dvakrat pregledali in vsako krat z vaginalnim UZ ...

Vglavnem moji izvidi so ze prisli ... zdaj pa je usodna jutranja vizita user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 1923
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 20:23:12   
Anonimen
Oj bejbeuser posted image

Jaz se bašem z mareličnim in stračatela sladoledomuser posted image Izpit je bil kar nekaj, upam, da bo šlo čez, drugače pa ko ga j... Bom šla pa fehtart za ustnegauser posted image Madona, se v enem dnevu tako razpišete, da vas ne dohajam.

Danes sem naročila vabila, sem si itak vmes 100x premislila. 1x sem rekla, da jih bom naredila, še tam sem mencala kaj naj - nimam časa, dragi pa se jutri pospešeno vrže v izdelavo otroške sobice in prav tako ne bo imel časa. Potem bova še risala na stene in res... ne gre. V ponedeljek jih grem iskat, pa blazinico za prstane moram še kupit, pa škatle za piškote vzet (so ful cartiš). Bom potem poslikala, pa dala sem v en album.

Zdaj se grem pa naprej basatuser posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu dacy)
  Neposredna povezava do sporočila: 1924
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
26.1.2010 20:39:36   
babyloverka
HEJ BEJBE

jaz sem sedaj uradno na dopustu, potem ko ga izkoristim pa grem v bolniško. in mi je bilo to utemeljeno da zato, ker imajo tako manjše stroške. potrjena finta da se bojijo da ne bom celega dopusta skoristla in da bi mi ga mogli izplačat, ker prenaša se pri nas ne. v glavnem doma sem, počivam, delat več ne grem.
samo štundiram kaj bom doma delala. verjetno bom kar puzzle ven potegnila user posted image

sem pa danes ugotovila, da res ne smem nič težjega nosit ali potiskat ali kakorkoli, ker sem bila prej v trgovini pa v vozičku nisem imela dosti ali težkih stvari samo je voziček očitno že sam po sebi pretežek da bi ga manevrirala po trgovini, tako da večji nakupi odpadejo. sicer mi že to tako ni simpatično, ker sem potem ko sem prišla domov 6 krat šla do garaže in nazaj in nosla vrečke eno po enouser posted image

mene medenica ne boli, boli me občasno pri rebrih, pa tudi mislim da bom morala kupiti nov modrc, ker očitno se mi ta rebrni lok širi in mi bodo modrci premali kmalu.
tu pa je vprašanje: vem da ste govorile o modrcih za dojenje, tega itak nameravam kupit. kaj pa sedaj, ko mi bodo moji modrci premali so kakšni modrci za nosečnice ali klasičnega kupim? ker že itak imam številko 80d, tako da bom bolj težko našla kakega fensi večjih številk, vseeno pa ne bi rada, da mi prsi nekam dol odidejo, glede na to da bodo le še težje in večjeuser posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  75 76 [77] 78 79   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




imunski sistem
Lelly28 RR

ali otrokom dajete prehranska dopolnila za bolši imunski sistem?

da (11%)

ne (67%)

občasno (22%)


Število vseh glasov: 9

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!