|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  63 64 [65] 66 67   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
28.5.2007 21:40:04   
rainbow
2mak, morda kak jogurt.

Sicer pa imam jaz danes nemontignacov dan.  tak da ne bom pametovalauser posted image

hotla sem samo rečt, da ste pridneuser posted image user posted image user posted image

aja, pa spet nisem tak poredna; v mercatorju sem našla polnozrnato vlečeno testo, juhu, kupila sem kislo smetano z manj maščobe, in ješprenj, da ko me prime, si lahko naredim kako fajn solatko (z ješrenjem, ne testomuser posted image )
nekak pač krmarim.

ve pa pridne bit, dokler hujšateuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 1601
   RE: Montignac
28.5.2007 22:09:43   
Rožica I
NATY-TAJA  ravnokar sem naredila marmelado po tvojem receptu (vrtne jagode, breskev in jabolko) user posted image .
Zjutraj poskusim in javim user posted image . Thanks!

Drugače pa tudi sama kupim raznorazne bio polnozrnate kosmiče, jih stresem v veliko stekleno posodo, dodam sončnično, laneno seme in sezam, rozine, mandlje, lešnike, arašide, fige in pretresem. Kadar si jih pripravljam, dodam še kakšno sveže sezonsko sadje in DOBER TEK user posted image !
Da se še mal pohvalim, tekam min 2x na teden 40 minut, vmes pa še kak dan kolo ali rolerji user posted image ! Kg sicer stojijo, ker obožujem sladoled, ampak ne izgubljam volje. Počutim se super, kar mi je najvažnejše!

In kar želim tudi vsem vam user posted image user posted image user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1602
   RE: Montignac
29.5.2007 7:19:32   
puncica
Dobro jutro punce
No nov dan smo začeli takole:
kozarec kisa z vodo (za prebavo)
1 kivi, 3 domače marelce user posted image user posted image
3 kosi polnozrnatega kruha (ki sem ga včeri kupila) + skuta + ta marmelada 100%
lonček bele kave bianca z mlekom

Ja je pa res hudo žalostno če samo ena pekarna peče tak polnozrnati kruhek, je pa tud v pakungi od merkatorja, tisti zdravo življenje, čist isti kruhek pa verjetno kej bol pocen, no bil je 1,11 EUR/0,5 kg, pa una marmelada, se mi zdi da nima grozdnega soka noter, ma pa ena marmelada ko je kao merkatorjev proizvod pa piše gor sadni namaz, pa je noter ta grozdni sok, no te nisem kupila. Ta marmelada, ki je kao 100% pa je bila 2,14 EUR/300g, no kr draga se mi zdi a ok, nimam časa zdejle marmelado delat. Kruhek pa spečem ko bom tega pojedla, ki ga imam. Sem pa vse prebrskala po netu, pa so te pekarne tako glupe da ne morjo napisat gor sestave posameznega kruha, pol se pa slikajuser posted image user posted image user posted image

Moram pa rečt, da je ta kruh fuuuul pust, ja no sej ni tako slab, marmelada je pa tud dobra.
Mene pa zanima katero skuto kupujete, ker ta ko sem jo jaz piše gor skuta pusta-pasirana, ampak ni lightuser posted image , ker, tista je pa nepasirana, pa sploh ne vem kako jo naj spasiram, da bi bila bol podobna namazu za na kruh.

Bela kava a če na njej piše slad a je to sladkor user posted image Upam da ne nooooooo.

No jaz sem včeraj za večerjo jedla:
popražena čebula na olivnem olju, gor sem dala goveji zrezek (moj ga je jedel v omaki), omako sem dol spraskala user posted image , pa potem popekla, dala gor zelenjavo (koruza je bla vmes a kaj naj, je blo treba pojest), pa 3 jajce gor in skleda solate kristalke z bučnim oljem in domačim kisom.

Drugače pa jaz jem zvečer
- jajca z paradižnikom
- jajca s hrenovko
- jajca z šampinjoni
- sam jajca pečena na oko
- polnozrnati makaroni s tuno (a to sploh lahko user posted image )
- jogurt z oreščki
- kuhano hrenovko s kislimi kumarcami, sirom
...

LP
...


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 1603
   RE: Montignac
29.5.2007 8:00:33   
al1*
Dobro jutro!

Rožica I - user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za tek! Kako si pa naredila marmelado?

Moj današnji jedilnik:
z: limona z malo vode, kruh + marmelada
k: rižota s porom in bučkami + solata
m: jogurt
v: šampinjoni polnjeni s šunko in sirom + narezana sveža zelenjava (paprika in kumare).

Puncica - Skuto kupim ali merkatorjevo zdravo življenje - ta ni pasirana, ali pa lahko vipavsko, ki ima 10% maščobe in je pasirana.
Slad pa je po mojem bolj kot ne isto kot sladkor. Sem iskala po netu, kaj je kemijsko ta ječmenov slad in nisem našla. Sem pa našla, da zelo hitro zvišuje nivo sladkorja v krvi - torej ima visok GI. Sem poslala mejl kolegici kemičarki, upam, da mi bo znala pomagat.


_____________________________

lp


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1604
   RE: Montignac
29.5.2007 8:11:49   
puncica
Mah poln k.... mam teh sladov pa grozdnih sokov pa slakdorja pa vse.Mah prav jezna sem, povsod kamor pogledam ta kur... sladkor user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 1605
   RE: Montignac
29.5.2007 8:37:03   
meta22
Živjo!

glede kruha: sem našla v hoferju polnozrnat ržen kruh. Sestavine: ržena polnizrnata moka 53%, voda, droži in kvas, sol. pa niti drag ni- 93 E. a mislite da je ta dober za montija?

lp
meta

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1606
   RE: Montignac
29.5.2007 10:30:23   
puncica
Po moje bo ta ržen kruh ok.

Sicer pa je tukaj nekaj jedilnikov (vir: http://freeweb.siol.net/marika25/#_Moje_poznanstvo_z_Montignacom):


Moji celodnevni jedilniki

Z-polnozrnat kruh, marmelada brez dodanega sladkorja, čaj brez sladkorja
M-dve mandarini
K-pečene piščančje prsi posute s timijanom, mešanica zelenjave kuhane v pari ali dušene na olivnem olju, zelena solata
V-špinačna juha, polnozrnati rezanci s svežim grahom in paradižnikovo polivko

Z-jajčna omleta iz dveh stepenih jajc
M-pusta skuta s svežimi začimbami po okusu ali sadjem
K-na žaru pečen pust svinjski zrezek premazan z malo gorčice, prav tako popečena zelenjava(buče, paprike), solata iz stročjega fižola in paličic sira z drobnjakom
V-kremna zelenjavna juha s koščki zelenjave, kuhano sadje brez dodanega sladkorja

Z-polnozrnat kruh, tekoči jogurt z manj maščob
M-solata z kuhanim ješprenom in paradižnikovimi kockami
K-pusta kuhana govedina, dušeno sladko zelje, vitaminska solata(mešanica raznih zelenjav z limonino jugurtovim prelivom)
V- neprečiščen riž z gobjo omako, skodelica solate.

Z-nerafinirana žita s posnetim mlekom, posuta s sezamom in lanom
M-sveže sadje ali suho sadje
K-popečeni puranji rezanci skupaj z rezanci paprike, pora , čebule, kock paradižnika; solata
V-juha iz brokolija, očiščena in narezana surova zelenjava (paradižnik, paprika, zelena) s solatno polivko brez sladkorja   Z-polnozrnat kruh, marmelada brez dodanega sladkorja, tekoči jogurt
M- hrenovka, gorčica, paradinžnik
K- gobova juha, testenine s papriko, porom in grahom; parmezan, zelena solata in paradižnik in kumara
V- jajčna omleta s čebulo in česnom, drobnjakom, zeljnata solata

Z- pirin kruh, sadna skuta s semeni
M- hladna plošča(paprika, paradižnik, kumare, sir, rezina šunke)
K- zelenjavna juha, svinjska suha rebra
V- gorska mineštra, košček kruha

Z- polnozrnat kruh, tekoči jogurt
M- dva kuhana jajca, solata mix
K- dušen riž, pečen kos piščanca, grahova priloga, solata
V- Nič! (oziroma samo nekaj koščkov vložene paprike ), ampak to sem se spomnila šele danes zjutraj
Z- polnozrnat kruh, tekoči jogurt
M- zeliščna skuta, kuhano jajce, kumara in paradižnik
K- polnozrnati špageti z zelenjavo, pečene piščančje prsi, fižolova solata
V- kos kruha, hrenovka, vložene paprike in kumarice
Z- polnozrnat kruh, tekoči jogurt
M- breskve
K- (vse kar sledi, je čisto prav napisano) Dva kosa pohanega sira, pomfri in solata (kaj vse ne naredi nov računalnik)
V- sojini špageti z pariko in porom

Z-polnozrnat kruh, marmelada brez sladkorja, probiotični jogurt
M- rio mare, košček kruha
K- špinačna juha, dušen zelenjavni riž
V- skuta z zelišči, solata

Z -tekoči jogurt, polnozrnat kruh
M -dve marelici z žlico lahke skute
K - hrenavka pečena na žaru, dva čevapčiča, gorčica, paradajz,kumare, čebula
V - skleda mešane solate, stisnjena limona

Z -polnozrnat kruh, jogurtovo maslo, kefir
M -marelica in jabolko in nekaj bučnih semen
K -filana paprika v paradižnikovi omaki, košček kruha
V - skuta s kislimi kumaricami in drobnjakom ter koprcem

Z -polnozrnat kruh, marmelada brez sladkorja
M -košček kruha in jogurt
K -pečenje iz žara(piščančji file, hrenovka, zarebernica), gorčica in solata
V -(še sledi) koščeh hladnih pišč.prsi s timijanom in rožmarinom in en kivi z limono

Z -polnozrnati kruh, tekoči jogurt
M -polovica hrenovke s čebulo in paradajzom
K -piščančje prsi, rjavi riž, solata
V -skuta z zelišči in česnom

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 1607
   RE: Montignac
29.5.2007 12:02:06   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja

. Drugače je pa rešitev da kupite raje sadje, ga zmeljete na multipraktik, al pa palični mešalec in vrete en čas, date v kozarčke in jo imate, popolno tako kot mora bit!user posted image
--------------------------


AL1- tako sem jo napravila, kot je svetovala NATY-TAJA. 
Meni je zelo okusna, malce sicer kisla (zaradi jabolka), tako da jo tamali ni hotel, meni pa je super user posted image ! Uporabila sem prgišče vrtnih jagod, 1 breskev in 1 jabolko. In napolnila sem steklenko od mercatorjevega 400 g sadnega namaza in 1 mini lonček. Prazne posodice sem najprej malo "sterilizirala" v mikrovalovki.
Prevrela pa sem samo 2-3 minutke, (mi je bilo žal vse vitamine uničit), tako da zadeve ne bi mogla javno prodajat za marmelado user posted image , ampak zame je SUPER!

HVALA za vzpodbudo pri teku user posted image !



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1608
   RE: Montignac
29.5.2007 16:08:10   
dulcinea
Joj punce, kok ste ve pridne. Kdaj bo mene spet prijela vnema za bit tolk pridna. Jaz kar vsak dan kaj pregrešnega pojem. Danes smo imeli konferenco in je kuhar napekel lešnikove rogljičke in sem mogla probat. Drugače pa pojme veliko manj kot puncica.

Zajtrk: kozarec vode, jabolko, 5zrnat kruh iz špara in marmelada od Šnekope (jaz ne vem, če je prava, ma skoz to kupujem). Včasih dam spodaj še Tamar lahki namaz, ker mi je ta kruh bolj sočen potem. To skor vsak dan jem med tednom, ker je najbolj hitro. Med vikendi pa kak jajček al pa sir al pa hrenovko ipd.
Malicam v šoli ponavadi eno jabolko. Danes je bilo grozdje. Bugve kje so ga staknili. user posted image  Danes izjemoma tudi en lešnikov rogljič.
Kosilo je bilo danes ena kurja noga pa radič z jajci.
Večerja pa še ne vem, kaj bo. Mogoče še naredim malo od radiča al pa bom malo sirčka. Al pa samo malo arašidov. Bom vidla.

Kile drugače še zmeraj stojijo. Sem kar zadovoljna, da vsaj gor ne gredo več. No, mogoče so šle zdaj malo dol, ker sem neki bolna. Govorim sploh ne, ker ne morem. Neki me kuha vsake tolko. Pojma nimam, kaj bi to bilo. Pijem ful čaja. Popoldne spijem liter pa pol tud v dveh urah, če sem skoz pri računalniku.

Pridne bodte še naprej. Čawči, Dulči

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 1609
   RE: Montignac
29.5.2007 19:48:22   
al1*
Evo - presrfala en kup strani in ugotovila, da je ječmenov slad jako neprikladen. Njegov GI je 105!!!!!!! Je pa to disaharid, maltoza.

Ampak po mojem, je edina možnost, da se izogneš vsem tem rečem, da kuhaš in pečeš vse sam doma - Kdo le ima čas? Verjetno je tudi v kruhu en kup sladkorja, da testo sploh vzhaja in tudi en kup kemije.


_____________________________

lp


(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1610
   RE: Montignac
29.5.2007 20:55:05   
Naty*Taja
Punčica super jedilnik s par malimi kiksi, verjetno veš zanje user posted image . Npr. riž in meso skup, pa tistle dunajski - ja sej men se ga tudi že lušta, pa kak nov pečen krompirček....
Po drugi strani pa se tako fajn počutim, ko vem, da delam nekaj zase in nisem tak napihnjena. Kak smo fajne! user posted image
Kar se pa ječmenovega slada tiče - tole je osnova za strogo prepovedano pivo, torej ni ok.
Pa sej če se približno držiš, tudi gre dol, sam bolj počasi. Tak da tako strogo nam tudi ni treba se držat, a ne? Sej mormo tudi za živčke neki naredit.user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 1611
   RE: Montignac
29.5.2007 20:56:52   
Naty*Taja
Aja, pa še to, jaz sem z marmelado nafilala tri dva deci kozarčke, postavla v hladilnik in so zdržali dokler jih nisem spraznila. Po moje je tisto s konzervansi potrebno za kako večmesečno hranjenje, tole pa itak sprot poješ par kozarčkov.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1612
   RE: Montignac
29.5.2007 21:09:08   
2mak
O, Dulcinela, vidim, da si ti tudi v šoli v službi - jaz tudi! In ker sem včeraj in danes delala od 8.30 do 15.30 sem imela čisto sesuto prehrano, ker vmes nisem mogla nič pametnega pojesti (npr kosilo). Sem pa jedla suhe slive, pa hruško, pa ego in tko. A navaden ego je ok, kaj ve mislite?

Ker tko zelo pogrešam piškotke, sem v Mercatorju malo pobrskala na hitro po policah in našla od Biobi Bio Musli. Sestavine so: misliji (71%) (polnozrnata pšenična moka, rozine, soja, ovseni kosmiči, pšenični kosmiči, kosmiči pire), jabolčni koncentrat, rastlinske maščobe in olje (palmine, sončnično), sredstvo za vzhajanje (natrijev hidrogenkarbonat).
Jaz tukaj vmes ne najdem nič slabega - mi lahko kakšna pomaga in mi pove, če se s tem po Montignacu lahko sladkam? Hvala že vnaprej.

Puncica, jaz sem tudi velikokrat jedla makarone s tuno (+ kisla smetana, arašidi, bazilika, mocarela...), sedaj pa mislim, da to ne gre, ker so to oh in maščobe, če prav razumem. Kje pa ve najdete lahko kislo smetano? Jaz je sploh še nisem zasledila.

Moram pa priznat, da me na trenutke kar malo mine vse skupaj. Verjetno zato, ker sem malo utrujena (no, pravzaprav že dolgo nisem bila tako utrujena kot sem bila danes) in nisem uspela jesti kosila. Moram bit pridna in vztrajati, a ne?!

Sedaj grem še kak jogurt pojest. Da bi si kakšna jajčka naredila, se mi zdi že pozno. Lahko pa bi pojedla malo sira in olive. Njamiiii. Mislim, da bom kar to.

Baj baj.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 1613
   RE: Montignac
30.5.2007 7:19:39   
puncica
Dobro jutro punce.
Sem tudi jaz ugotovila da če hočeš jesti tako kot piše potem moraš vse delat sam doma, hja kdo pa ima čas razen študentk ki pavzirajo in ne delajo user posted image user posted image
Sicer pa sem rekla to marmelado bom pojedla pa kaj naj jo zdej stran vržem, sem pa ful slabe volje zarad tega grozdnega soka in mi sploh ni nič jasno. Glede slada pa sem zdej zamenjala bianko belo kavo za divko, kjer je pa samo cikorija noter ječmen in cikorija, upam da ta je ok, tako da si jo zjutraj skuham in popijem, sem pa danes spet imela fuuul zajtrk, ma kaj pa vem zjutri sem tako lačna user posted image :
- kozarec kisa z vodo
- 4 marelce
- 1 kivi
- 2,5 kosa polnozrnatega kruha+skuta+marmelada
- 1 LCA navadn jogurt
- lonček bele kave

Mam pa spet marelce zraven pa breskve, pa pomaranče pa kivi, tako da bo spet pestro v službi user posted image

Mislim a tu mač jem user posted image Pa vsake 2 ure sem lačna, tako sem včeraj jedla po zajtrku po 3 urah 5 marelc, potem sem šla čez 2 uri jest kosil, najprej 2 breskeve, potem pa sezonasko solato s belim sirom (ma kaj ko pri nas majo same neke čudne malce user posted image ), pa potem čez 2 uri sem pojedla 2 jabolki, pa čez 2 uri 1 navadn LCA jogurt+5 lešnikov+5mandljnov in 1 ego za spit, ko sem prišla domov pa sem jedla kao večerja: zelenjava (žal je bil korenje zraven, pa kaj)+ piščančnji zrezek v gobovi omaki (sem omako dol postrgalauser posted image )+skleda zelene solate+bela kava, pa sem misla zvečer še enkrat okol osmih jest, potem sem pa telovadla pa nisem bila več lačna.

Ma men se zdi da fuuuul jem, kilce ne gredo gor in upam da bo tako ostalo, bi pa rada še 2 dala dol pa nekako ne gre. A ve fuuuul manj jeste zdej? Jaz se držim tega, da ni važno kolk poješ, glavno je da so prave kombinacijeuser posted image user posted image

P.S. Pa sem zdejle vidla da ima ječmen kar 70 GI, o marička, pa a res ne morem pojest ničesar kar imam doma, no naslednjo belo kavo kupim Franck, kjer je pa sam cikorija noteruser posted image


< Sporočilo je popravil puncica -- 30.5.2007 7:21:25 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 1614
   RE: Montignac
30.5.2007 7:25:21   
puncica
Evo še ena fajn stran za GI
http://www.glycemicindex.com/


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1615
   RE: Montignac
30.5.2007 14:56:07   
puncica
Ah danes pa nobene tle, a ste vse pridne.
No jst sem zdejle glih pojedla 2 jabolke, za kosil sem pa jedla danes picouser posted image hja če sem šla v piazzo pa imajo takooo dobre, pa še kolegica jo je jedla, tak da sva vsaka pol jaz tako s bučkam, jajčevcem, papriko in rukolo, ona pa navadno.

Pa mal računala mojo maščobo pa moje kilce pa vse te variante tukaj


Ja nič grem delat.user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1616
   RE: Montignac
31.5.2007 7:18:05   
puncica
Dobro jutro punce, no sej se kr sama s sabo menim pa ok user posted image Ker sem včeraj fuuuul kršila sem se danes odločila da bom večinoma sadje, jogurte in zelenjavo jedla. Včeraj kot sem povedala je padla pica potem popoldne sem pa še polnozrnate testenine jedla s paradižnikovo omako pa sem se tako napokala da mi je bilo kr slabo, prav slabe volje sem bila zarad tega, a kaj ko sem bila tako lačna pa potem ob 9 zvečer še jedla marelceuser posted image user posted image Se vidi da sem pred menstro in sem lačna ko volk. Pa tud zjutraj se je poznal sem mela kilco več kot včeraj user posted image Ja no, bomo pa danes tolk manj jedli, sem rekla da se več ne bom tako fuuuuul najedla pač pa bom bol po malem jedla je bolje za moj želodec pa še tečna pol nisem. Pa potem sem bla takoooo zaspana, ma sploh ne vem kaj mi je pa utrujena za popiz.... popoldne.

Jaz sem danes pojedla:
- kozarec kisa z vodo
- 1 jabolko
- 2 kivija
- 1 jogurt EGO+ malo orehov, malo rozinc in 4 narezane jagode (pomešano in je blo fuuuul dobruser posted image )

Zdej čakam da bo ura devet da pojem 2 pomaranči/jabolki, potem bom verjetno šla na mešano solato pa potem ob treh še kak ego za spit in kak mandlj al pa lešnik, pa jagode imam s seboj. Zvečer pa verjetno spet sadje, kar bom pač našla, pa kak jogurt. Pa obvezna telovadba danes, ker sem jo včeraj spustila.

No to je to za danes. Pa ve kakšne jedilnike imaste. Pa kilce kako kaj kaže?

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1617
   RE: Montignac
31.5.2007 7:20:07   
Anonimen
Zdej čakam da bo ura devet da pojem 2 pomaranči/jabolki, potem bom verjetno šla na mešano solato pa potem ob treh še kak ego za spit in kak mandlj al pa lešnik, pa jagode imam s seboj. Zvečer pa verjetno spet sadje, kar bom pač našla, pa kak jogurt.


Premalo ješ.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1618
   RE: Montignac
31.5.2007 7:34:08   
sasa78
Punce - ne pit kis z vodo. To je ful škodlivo - pa kdo vam je to dal!!!!
 
To so včasih pili ljudje - k jim je vina zmanjkalo - za moč ne pa na prazen želodec.
 
To je delala moja tašča - sedaj ma pa toko želodec poškodovan da ne sem kaj dosti jest - ful je na dieti.
 
Če želite shujšati je Stvar v nas samih - kako bomo živeli naprej.
UMETNOST NI SHUJŠATI - UMETNOST JE OBDRŽATI TISTO ŽELJENO TEŽO, S KATERO SE TUDI JAZ BORIM ŽE 4 LETA - BREZ SKRBI. sEDAJ SEM SHUJŠALA ŽE ZA 20 KG IN JIH ŠE NAMERAVAM - AMPAK V BISTVU MORAŠ BITI SAM DO SEBE DISCIPLINIRAN - NI DOST DA REČEŠ HUJŠAM.
BISTVO HUJŠANJA JE DA IMAŠ 5 OBROKOV SICER MALIH AMPAK SI VEDNO SIT.
VERJEMTE DA JAZ VEM KAKO JE TO. NIKAR PA NE PIJTE KISA.
 
LEP DAN VAM ŽELIM

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1619
   RE: Montignac
31.5.2007 8:55:21   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Zdej čakam da bo ura devet da pojem 2 pomaranči/jabolki, potem bom verjetno šla na mešano solato pa potem ob treh še kak ego za spit in kak mandlj al pa lešnik, pa jagode imam s seboj. Zvečer pa verjetno spet sadje, kar bom pač našla, pa kak jogurt.


Premalo ješ.


Glih včeraj pa je dulcinea govorila da ona ful manj poje kot jaz. Včeraj npr. sem pojedla
Z: kis z vodo, 3 marelce 1 kivi, 2,5 kosa kruha s skuto in marmelado, bela kava
M: 10 marelc
K: 2 nektarini, vegetarjanska pica
M:  2 jabolki, jogurt ego z dodanimi mandlji, lešniki
V: polnozrnati testenine s paradižnikovo omako, skleda solate s feto
2 uri pred spanjem: 2 marelci

Pa ti men da premalo jem user posted image user posted image user posted image Kaj praviš na ta jedilnik posledično 1 kila več danes. Tako da danes mam mal čiščenja, zdejle glih jem 2 jabolki user posted image Lačna pa ne bomuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: sasa78

Punce - ne pit kis z vodo. To je ful škodlivo - pa kdo vam je to dal!!!!




Utemelji, zakaj bi bilo to škodljivo, sem že veliko kje brala in slišala da je zdravo za prebavo, tud argumentiral so, tako da če trdiš da je škodljivo dej priloži kakšne dokaze (linki, knjige,...), pa se potem na podlagi tega lahko odločimo, ker besede kot so : to je ful škodljivo mi nič ne povedo.




< Sporočilo je popravil puncica -- 31.5.2007 8:56:18 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1620
   RE: Montignac
31.5.2007 15:20:15   
puncica
Evo mene, sama s sabo se pogovarjam spet user posted image
Kaj sem jedla, no potem ko sem šla na kosilo eno breskvico, potem pa sezonsko solatko s feta sirom, pa ego jogurt z narezanimi jagodami, pa potem ob enih sem jedla 2 pomaranči, zdeje pa se mastim z jagodam, pa jogurtom bio neki ne vem kajuser posted image

Nič mejte se, če je slučajno katera sem zajadrala. Sicer pa še enkrat vprašam Kako kilce?? če mo sploh katera šmirgla user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1621
   RE: Montignac
31.5.2007 16:13:15   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

Glih včeraj pa je dulcinea govorila da ona ful manj poje kot jaz. Včeraj npr. sem pojedla
Z: kis z vodo, 3 marelce 1 kivi, 2,5 kosa kruha s skuto in marmelado, bela kava
M: 10 marelc
K: 2 nektarini, vegetarjanska pica
M:  2 jabolki, jogurt ego z dodanimi mandlji, lešniki
V: polnozrnati testenine s paradižnikovo omako, skleda solate s feto
2 uri pred spanjem: 2 marelci

Pa ti men da premalo jem user posted image user posted image user posted image Kaj praviš na ta jedilnik posledično 1 kila več danes. Tako da danes mam mal čiščenja, zdejle glih jem 2 jabolki user posted image Lačna pa ne bomuser posted image



Ja, men se zdi, da pojem manj kot ti. Jaz za zajtrk sam en kos kruha pojem. Za kosilo recimo zrezek pa ful solate, dopoldanska malica jabolko, popoldanska pa kukr je. Večerja ponavadi kake sire grizljam. Da bi si jo prav kuhala, to nikoli. razen če sem pri tašči.
Mogoče se vam zdi to malo, ma meni je še preveč. Nisem več lačna. Zakaj bi se silila z dvema, tremi kosi kruha, če pa sem sita že po enem. Kar je od OH jem samo zjutraj v večini tisti kos kruha. Drugače bolj beljakovine pa sadje natepavam. Če je to za vas malo, ne vem. Jaz se res nasitim.  

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1622
   RE: Montignac
31.5.2007 21:49:14   
rainbow
Čer!

Puncica, evo, da se ne boš sama s sabo menilauser posted image user posted image user posted image ; veš, da je bilo obdobje, ko sem se jaz tudi na tej temi, ko sem bila ful zagnana, kot zdaj tiuser posted image user posted image user posted image  btw puncica, kolko sta tvoja dva narazen v letih (ali mesecih)????? firbec pač.

Jaz sem se pa danes celo rekreirala, ful več kot običajno, in sem zdaj hinuser posted image ; jedla pa sem zdravo zajtrk in kosilo, vmes pa tudi kaj nezdravega. Sem si pa skuhala ješprenj, za solato, pa je zdaj že prepozno.

Dulci, pa ti res ješ dokaj minimalno. pa praviš, da ti kile stojijouser posted image ; sicer pa je to res odvisno od človeka do človeka in presnove. Če ti tako ustreza, super.

Se pa jaz spomnim, da sva midva od začetka ful preveč večerjala; pa sva pol zmanjšala in so kile spet dol šle.

se oglasim spetuser posted image  nočkouser posted image




_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1623
   RE: Montignac
1.6.2007 7:21:36   
puncica
Dobro jutro punce.
NO evo včeraj sem potem večerjala hmmm kaj že user posted image user posted image a ja jajca s šampinjoni, pa skledo solate pa belo kavo sem spila, joj kako imam to rada al pa jajca s hrenovko, pa jajca s paradajzom, ja vse variacije jajc user posted image

Potem smo pa šli k enim na obisk ko je moj računalnik rihatal pa valda je spet vse nagajal, sem bla kr živčna, ker sta bila tamala dva že ful zaspana, pol so pa še narezal suho govejo klobaso in valda dejmo jest, ko veliki, pa seveda bel kruh pa aperitivčki, pa pir, pa vino, ma se mi je kr user posted image user posted image Sem rekla da bi jaz sam mal vode pila pa so me vsi gledal kot bi z lune padla, pa mi je rekla da ima čaj, pa jaz seveda a nesladkan, pa je rekla ne, sladkan, pa me spet gledala kot bi ušla ne vem od kot da kako hudiča lahko grenek čaj pijem, mah pol mi pa še moj zateži pa dej nehi komplicirat in evo, ma res so me gledal kot bi ne vem kaj naredila ker pač nisem jedla kruha in nisem pila borovničk. Sem pa pojedla pol po sili 3 koleščke te salame, pa mi je bilo potem kr žal, a kaj naj, pa še lačna nisem bila pa še dobre mi niso. Mater mi gre na živce ko te posiljujejo z neko hrano, pa noben ne zastop če rečeš neuser posted image user posted image user posted image Pa še telovadbo sem sfalila, ker ob desetih pa res ne morem skakat in sem bla groooooozno slabe volje, prav res, kr falil mi je nekaj.

NO danes zjutraj pa jovo na novo spila moj kis z vodo, pojedla 1 jabolko in 2 mala kruhka in 2 prepečenca s skuto in marmelado, pa bi še kr jedla, pa sem si rekla nič prenažiranja, pa si še skuhala belo kavo, zdej divko (noter je cikorija in ječmen) pijemuser posted image in šla na šiht. Zdej pa čakam da bo ura 9 da bom lahko kako sadje pojedla, ker sem nenormalno lačna, valda ta menstra me čist zmeša in še vedno kilca več, pa verjetno vodo zadržujem, mah pa ti k....  hormoni.

rainbow naša dva sta narazen 23 mescev, ker je pač 1 mesec prej ratal, kot smo misl da bo, smo pa hotl 2 leti razlike. To je to. Jutri pa bo spet verjetno treba jest ko bo naša tavečja 3 stara, pa valda kdo pride, mah men se kr meša od te hrane, se mi zdi da sem prav obsedena s temuser posted image user posted image Moj dragi pa nori zraven.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 1624
   RE: Montignac
1.6.2007 9:02:04   
Naty*Taja
Oh, Punčica, vem kako je tole s posiljevanjem hrane in pijače!! Jaz sem takrat najraj kr doma, al pa vzamem tamaladva zraven in imam izgovor, da nimam časa jest, da se izognem tistih butastih vprašanj! Zdej si pa predstavljaj, da midva vabila za ohcet okrog nosva - ni variante, da te vsaj en nebi neki posilu! Jaz pa zdej kr rečem, če že niso zadovoljni da mi dajo kozarec vode, da bom kafe brez cukra, al pa deci vinčkr - ha to pa lahko! Pa kak košček peciva tudi moreš kje probat, ker drugače so užaljeni, češ,da če ni za jest, al kaj!user posted image  Je pa vmes tudi nekaj montijevk, ki pa nimajo kej druga postreči razen dovoljenega user posted image . Hudiča, ko je pa cela naša ljuba Slovenija udarjena na belo moko, alko in kafe... user posted image .
Drugače pa jaz ful veliko pojem - zjutraj kavo z mlekom, pa polnozrnat kruh s tapravo marmelado (kake 5 kosov user posted image ), potem pa za kosilo tudi veliko pa za večerjo npr. cel krožnik polnozrnatih testenin s paradajzom. Ja in ko sem se od začetka kak cel mesec striktno držala, je najprej stalo, po mesecu je pa kr padlo dol 8 kg! Ta da moreš vztrajat striktno vsaj kak mesec, ker se potem presnova spremeni in telo skapira, da si ni treba zaloge delat in monti začne delovat.
Zdržte in se pišemo - da ne bo tanova tazagnana sama user posted image . Naj te potolažim, da se vsaki novi zgodi. user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1625
Stran:   <<   < Prejšnja stran  63 64 [65] 66 67   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  63 64 [65] 66 67   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?