|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  62 63 [64] 65 66   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
24.5.2007 16:18:13   
dulcinea
Aja puncica. Korenje lahko ješ. vendar surovo. kuhano pa ne. Če te pa zanima še za kako hrano, pa si poglej na strani od Montignaca http://www.montignac.com/en/ig_recherche.php 

Lp, D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1576
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
24.5.2007 18:12:56   
puncica

IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

Korenje lahko ješ. vendar surovo. kuhano pa ne.


Uh surovo mi je pa tako blek, evo sem začela mal brat tegale montija prišla do 9 strani, pa je tamal tečn ratal user posted image user posted image user posted image A ja jedla sem pa zdejle zvečer no ob pol šestih:
Jajčka s papriko in paradižikom + zelena solata
popražiš čebulco, popražiš papriko, dodaš paradižnik, ko je vse mehko dodaš 2jajčki in to je to. Pa skleda zelene solate zabeleno s kisom soljo in bučnim oljem.

A je to ok?

A sol pa bučn olje se lahko uporablja?user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1577
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
24.5.2007 20:32:52   
dulcinea
Jaz sem spet jedla češnje za večerjo. Sem pa imela danes kosilo pozno (ob 4) in sem papcala zajčjo obaro. (res da je korenje not, ma sem se ga skušala izogibat).



Jajčka s papriko in paradižikom + zelena solata
popražiš čebulco, popražiš papriko, dodaš paradižnik, ko je vse mehko dodaš 2jajčki in to je to. Pa skleda zelene solate zabeleno s kisom soljo in bučnim oljem.


A jajca razžvrkljaš noter al kako?


A sol pa bučn olje se lahko uporablja?user posted image


Soli čim manj. Olje jaz uporabljam olivno. Bučnega ne maram, zato ne vem a se ga lahko je al ne.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1578
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
24.5.2007 22:21:41   
2mak
A surovo korenje se res lahko je? Kje ste to zasledile? Bom ful vesela, če je to res. In zakaj kuhan ni ok?

Kaj pa pravite na Activijo? Ker je sladkor notri, verjetno ne bo šlo, kaj?

Zanima me še koliko telovadite. Jaz sem začela s hitro hojo in tekom, pa mi ful paše. Samo bi morala iti večkrat.

Dobro spite.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1579
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
25.5.2007 7:32:29   
puncica
Dobro jutro punce.
No evo jaz sem spet na svojem delovnem mestu. Moj zajtrk je bil naslednji:
- kozarec vode s kisom na tešče
- 1 pomaranča
- mleko s polnozrnatimi kosmiči ( ja sem si jih šla kupit, sam je sladkor noteruser posted image , pa dobro je glavno da ni koruzauser posted image )
pa sem gruntala da bi še kaj pojedla pa nisem bila več lačna, tako da zdej čakam da bo ura 8:30-9:00 ko bom malcala verjetno jabolko ali dve

Sicer pa dulcinea a pri vas so že zrele češnje? Ker pri nas jih še ni, pa jih tako težko čakam, sam upam da ne bodo spet vse črviveuser posted image Kdaj pa ti to večerjo ješ, a ni narobe če pred spanjem, ma jst sem kr mal skeptična, ker sem bila 100 bombardirana s tem da zvečer pa se ne sme velik jestuser posted image

2mak ja jaz telovadim če se da vsak dan ampak se mi zmeraj manj da, včeraj sem bila tako fertik, pa še sama doma pa z dvema tečnima otrokoma da se mi zvečer ni nič dal, no smo pa mal potem v postl telovadluser posted image Sicer pa jaz tako telovadim ok. 60 min al je to aerobika al je to cardio al pa vaje za mišice. Sem pa rekla da bom zdej 2× na teden aerobiko delala, 2× pa te za mišice.

To je to. A ja pri knjige sem pa prišla do 60 straniuser posted image user posted image je prav zanimiva, me kr noter potegne, potem pa fuuuul razmišljam in si predstavljam glukozo pa inzulin pa maščobe pa OH pa B, kaj delajo v mojem telesuuser posted image Sicer pa me zanima ta knjiga je od založbe Vale-Novak a je tista od MK kej drugačna?



_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 1580
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
25.5.2007 10:42:44   
2mak
Ojla. No, za mano je že jutranji tek in je bilo ful lepo, ker je tko lepa narava tu okoli. Ampak - jaz se počutim kot balon!!! Vsak dan bolj debela! Kaj je zdaj s tem Montignacom?! Sem prav nesrečna, ker v nobene cunje ne zlezem. Groza!!! A je to normalno za začetek? Upam, da bo kmalu kak rezultat.
Pojedla sem pa
kivi + limonin sok z vodo,
potem pa kavo brez kofeina in 2,5 kosov polnozrnatega kruha.
Za kosilo si bom pa naredila mešano solato, pa bom dala noter kar polnozrnate makarone, ker bom jedla verjetno v službi.

Lep dan.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1581
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
25.5.2007 13:18:50   
puncica
2mak bravo za tek, kako dolgo si pa tekla? Sicer pa če boš vsak dan tako ustrajna se ti bo že kmal začel kazat user posted image user posted image

Evo me, pokosilal smo in sicer sem jedla musako iz jajčevčev, čeprav sumim da je bilo neki testo noteruser posted image . Mah bo že, zdejle pa jem 2 pomarančki pa potem še enga 200g egota spijem user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 25.5.2007 13:20:09 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 1582
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
25.5.2007 14:57:56   
dulcinea

A surovo korenje se res lahko je? Kje ste to zasledile? Bom ful vesela, če je to res. In zakaj kuhan ni ok?

Pojma nimam, kje sem zasledila. In pojma nimam zakaj je surov OK, kuhan pa ne. Pač zato, ker ima surov nizek, kuhan pa visok GI.


Kaj pa pravite na Activijo? Ker je sladkor notri, verjetno ne bo šlo, kaj?


Jaz jem navadno Activio. Mi je ful dobra.



Zanima me še koliko telovadite. Jaz sem začela s hitro hojo in tekom, pa mi ful paše. Samo bi morala iti večkrat.


Spomladi sem začela z lavfanjem. Zdaj pa komaj da hodim, ker imam strgano prednjo križno vez v desnem kolenu.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 1583
   RE: Naty-Taja, vse najboljše
25.5.2007 15:08:19   
dulcinea
Sicer pa dulcinea a pri vas so že zrele češnje? Ker pri nas jih še ni, pa jih tako težko čakam, sam upam da ne bodo spet vse črvive Kdaj pa ti to večerjo ješ, a ni narobe če pred spanjem, ma jst sem kr mal skeptična, ker sem bila 100 bombardirana s tem da zvečer pa se ne sme velik jest


Pri meni doma ravno rdeče ratavajo. Pri fantu v Vipavski dolini so pa že skoraj konec. Letos so bile že konec aprila prve zrele.

Jst nč ne gledam, če so notr črvi. Saj meso je po Montiju dovoljeno. Sicer pa ne se ozirat na mene, ker jaz skoz neki grešim. Ne dobim več volje za prvo stopnjo. Vsakič me kaj premami.

Saj jaz to jem okrog šeste ure. No mogoče ke do osmih. Spat grem pa itak okrog 11. Tko da ne grem spat s polnim želodcem. Sicer pa, a ni bolje jest češnje zvečer, kot pa se nabasat z neko težko prebavljivo stvarjo.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1584
   RE: Montignac
25.5.2007 15:10:27   
dulcinea
Šele zdaj sem opazila, da ima post od Albininega posta (1555) naprej naslov Naty-taja Vse najboljše. Zdaj pa res nima več rojstnega dneva, pa lahko tole porpavimo a ne?

LP; D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1585
   RE: Montignac
25.5.2007 20:11:17   
al1*
Hej!

Zadnje čase je pa malo bolj živahno tukaj! user posted image user posted image

Pri korenju je res, da surovo lahko, kuhano pa ne. Ista finta, kot pri makaronih - čimbolj nerazkuhani morajo biti, če so pa še hladni, je še bolje.

Sicer pa se že nekaj dni nisem tehtala, upam da bo jutri tehtnica prijazna.

2mak - meni se zdi, da v knigi piše, da lahko na začetku dita teža nekaj časa stoji, pol pa naenkrat padec. Tako da vztrajaj!

< Sporočilo je popravil al1* -- 25.5.2007 20:12:01 >


_____________________________

lp


(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1586
   RE: Montignac
25.5.2007 21:15:48   
rainbow
Oooooouser posted image user posted image user posted image pridne pridneuser posted image

jaz sem tudi nekako čudežno dobila voljo za bolj zdravo prehranjevanjeuser posted image , posebej, ker sem se danes zjutraj vagala in ni bilo tako hudo kot zadnjič. ne vem kak to, v glavnem, eno kilco bi šla še dol. Pa nič gor, seveda.

tak da se spodbujajmouser posted image

od jogurtov in mlečnih napitkov je seveda najbolje pit samo navadne, ker vsi sadni, tudi z 0,000user posted image  maščobe vsebujejo sladkor.

Puncica, glede na tvoj opis, kaj bereš, bi rekla, da je to le ponatis, al pa z malce spremembami. jajčka so pa v redu, jaz tudi večkrat to naredim za kosilo. Moja mama temu reče šatarašuser posted image

Bučno olje mislim, da je dovoljeno, čeprav naj bi bila večerja popolnoma brez maščob. Ampak mislim, da si je treba včasih tudi prvo stopnjo malce prilagodit. Recimo, jaz se nisem nikoli odrekla margarini pod marmelado zjutraj, pa sem ravno tak shujšala.

uživajte v lepem vremenu in zdravi hraniuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 1587
   RE: Montignac
25.5.2007 21:43:39   
2mak
Ojla! Uf, kako pridno pišete! Super! Tekla sem (no, pa hodila) 40 minut. Bi šla še malo večji krog, pa me je malo strah iti sama (se bojim medvedov, pa še česa...), tko da čakam pon, ko greva s prijateljico skupaj (ja, sja vem, da me ne bo mogla rešit pred medvedi user posted image ). Pa upam, da bo šlo res kaj dol. Me je pa moj dragi potolažil, da imam noge malo bolj napete (kot bi bile otečene), ker sem začela s tekom in je to normalna reakcija in naj malo počakam, pa bodo prišli rezultati. Saj vem, da sem se sedaj skoraj 2 leti redila in ne more biti kar čez noč tako kot prej, ampak vseeno... Joj, Dulcinea, si pa boga zaradi noge. Grozno! Upam, da boš kmalu dobro. Držim pesti!

Za korenček sem pa res vesela, ker ga imam rada - sploh pa surovega! Nisem pa vedela tega o makaronih - da naj bi bili čim manj kuhani in hladni. Ravno danes sem imela tako slastno solato za kosilo:
paradižnik, motovilec, kumara, mocarela, sirček, polnozrnati makaroni (hladni in al dente!) + malo soli, malo olivnega olja, malo bučnega olja in malo kisa. Mnnnnjamiiii!

Za malico sem pojedla en ego + hruško, za večerjo pa mi še ni uspelo nič pojesti, tko da bom zdaj kakšen jogurt. Grem hitro pogledat na stran od Marinke (?), da dobim kakšno idejo. Vem, da je že malo pozno, a bom še nekaj časa pokonci.

No, pridne bodite!

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 1588
   RE: Montignac
27.5.2007 18:52:59   
al1*
Pozdravljene!
A ste bile pridne čez vikend?
Jaz sem sicer malo grešila (dva kosa peciva po kosilu), ampak sem šla popoldan malo tečt - mulca na kolo in sva šibala eno rundo po gozdu.


_____________________________

lp


(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 1589
   RE: Montignac
27.5.2007 19:56:45   
Anonimen
Ojla, montinjačke moje!
Vam moram povedat, da sem prejšnji dan prinesla s podstrešja lanska poletna oblačila, in ko sem pomerila hlače, nikakor nisem mogla verjeti, da so mi tako prevelike, da mi padejo čez boke user posted image ...Po kilaži niti nisem nevemkaj shujšala, ampak očitno sem se znebila odvečnega sala na moji riti in bokih! In tako ponosno javljam, da sem končno prišla nazaj na konf. št. 36/38 in to iz 42!

Vztrajajte punce! Se splača!

Papa

(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 1590
   RE: Montignac
27.5.2007 20:13:21   
2mak
Montinjačke, čau! Najprej tebi Caffee iskrene čestitke za manjšo konfekcijsko številko! Res super!!! Jaz grem za tabo, ok? Sicer imam konf 36, ampak salo imam pa vseeno user posted image . Sem šla pa včeraj v H&M v Lj, da sem si kupila nekaj stvari za oblečt, ker sem se res grozno počutila, ker nisem imela nič pametnega. Pa nisem dosti zapravila (Oz, še tisto, kar sem, mi je oči dal denar - pa ša mal zraven. Hvala, oči!user posted image ). Sem si pa danes kupila še knjigo Prehrana po Montignacu od MK in mi je všeč! Sedaj jo bom malo bolj natančno preštudirala, pa vam potem še kakšno rečem o njej. Sem se pa tudi jaz malo prekršila (majhen košček sadne torte), ker sem bila na rojstnem dnevu. Pa nisem imela nič slabe vesti!

Aja, a je katera zadnjič zasledila na tv (mislim, da na Preverjeno), ko so govorili o dietah in prehrani in so Montignacovo metodo predstavili najbolj pozitivno. Bil je tudi intervju z eno našo novinarko (trenutno ne vem kako ji je ime), ki je po tej metodi ful shujšala in se še vedno tako prehranjuje in je ful zadovoljna. Prava motivacija!

Lep večer in še lepši začetek novega tedna vam želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1591
   RE: Montignac
27.5.2007 22:35:19   
Naty*Taja
Bravo za vse uspehe in javljam, da sem zdržala skor čist, razen kakega pivca - če mi pa tak paše! Pa danes smo imeli gasilsko tekmovanje in sem do hrane prišla šele ob 16 uri, in ker je bila to pizza, sem pač to jedla - mater sem bila lačna. No jutri pa spet po starem zjutraj s sadjem, kruhom z marmelado in kavico. Grem zdej spat in se javim kej več, ko .... diplomiram! user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu 2mak)
Neposredna povezava do sporočila: 1592
   RE: Montignac
28.5.2007 7:17:55   
puncica
Dobro jutro punce
No evo nov teden se je začel, in jaz na 160 strani branja knjige, res jo kr požiram in se mi zdi da si kr predstavljam kaj mi hrana dela v telesuuser posted image Sem pa danes ustala ob petih, pojedla pomarančo in čez 15 min jedla polnozrnate kosmiče z mlekom. Res da imajo sladkor a drugih nisem našla, tako da te do konca pojem, potem pa spet grem gledat če so pa slučajn kje čist brez sladkorja kar dvomim, Sem pa brala da naj bi corn flakes tud lahko jedel samo da bi naj bila koruza iz biološke predelave kar pa kar mal dvomim. Pa polnozrnat prepečenc sem si kupila pa gor piše sestava: pšenična polnozrnata moka, pšenična moka, zdej pa mi ni jasno a potem je noter bela moka al kaj, po moje ja in sem kr mal žalostna, pa gledala kruhe v trgovini, pa res ful težko najdeš tist ta prav polnozrnat kruh, da ne vsebuje bele moke, tako da si ga bom jaz verjetno začela pečt doma kr v pečici, ker kruhomata nimam, mal še pobrskam po netu, če kje piše kater kruh ki se ga da kupit je polnozrnat. A slučajn ve veste

Od jogurtov jaz jem Egota, pa LCA, čist navadne, ker tisti sadni imajo vse sladkor, pa zdej se bom počas začela navajat na skuto, tisto čist pusto da si jo pod marmelado namažem user posted image Kje pa najdete marmleado brez sladkorja, a na polici kjer so marmelade al tam kjer so dietni proizvodi.

Pa v soboto in nedeljo sem mal grešila, sicer ne pretirano a vseeno, jedla sem popoldne sladke skutne štruklje (Kaj so bili dobriuser posted image )

Moram pa povedat da so men hlače vse prevelike sploh kavbojke v pasu in me prav moti če dam kakšno tuniko gor tako po telesu, ne morem imet pasu gor, ker se grdo vidi, brez mi pa hlače dol lezejo user posted image Ja no bom pa nove kupila a kaj ko so te ki jih imam zdej še čist ok, mogoče mi jih pa tašča lahko skup vzame user posted image

Mejte se


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1593
   RE: Montignac
28.5.2007 11:17:21   
puncica
Evo sem zdejle bla v trgovini, prebrala celo polico unih flakesov, pa majo sicer polnozrnate ampak povsod je cukr noteruser posted image , mogoče so sam eni tam ko je dietna hrana, sam še nisem sigurna. me pa zanima katero marmelado imate, sem gledala eno 100% in se mi zdi da bo dobra, da je noter sadje, pa zgoščen grozdni sok, zdej to verjetno ni sladkor kaj, pa pektin, to je želirno sredstvo, a mislite da bi ta marmelada bla ok?

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1594
   RE: Montignac
28.5.2007 11:34:24   
Naty*Taja
Evo punce, da vam izdam skrivnost. Jaz  sem namreč tolk predelala tele proizvode po trgovinah, da val lahko točno poročam, kaj je ok.
Marmelada je edina čist po montiju  samo v Merkatorju in sicer med navadnimi marmeladami je tale na kozarčku piše 100%, pa brez cukra je. Ok je, če je sladkana s fruktozo. Pa še ena v Intersparu v takih elegantnih visokih in ozkih kozarčkih, sam tista je pa prekleto draga. Drugače je pa rešitev da kupite raje sadje, ga zmeljete na multipraktik, al pa palični mešalec in vrete en čas, date v kozarčke in jo imate, popolno tako kot mora bit!user posted image
Kruh je dopusten graham, drugače pa edini do sedaj, ki sem ga jaz odkrila v vseh tehle naših množičnih trgovinah je kruh iz celega pšeničnega zrna pakiran v Intersparu - v tistih košarah pred postrežnim pultom. Drugače ga imajo včasih tudi v Merkatorju, sam ne vedno. Pa v Merkatorju so tudi take iste ene blazinice, ki so pakirane po štiri v vrečkah, tam ko so pakirani kruhki. Drugače so pa tudi polnozrnat toast izumli, sam je drag ko vrag. Jaz drugega ne kupujem, ker je res skor povsod bela, ali polbela moka zraven.
Jogurti pa itak veljajo sam light navadni  - jaz imam najraje onega od dukata v flaški in ga kr spijem.
Kosmiči so pa to oni, ki so v bistvu sploščena cela semena not!! Tam pri moki, se mi zdi - v bistvu so to otrobi. No tisto namočite in skuhate in njami - meni to ne gre, je tak brez okusa, da mi gre kr gor, namesto dol. No lahko pa daš zraven sadje, suho sadje... da je bolj okusno. Tam na policah pri cornflaksih in čokoladnih kroglicah pa se ponavadi ne najde nič tapravega. No ja, v Sparu sem jaz najdla ene CRISPY s pšenično klico od nature. Čeprav je tudi sladkor zraven user posted image . Pa sej malo ne škodi.
No grem zdej se učit naprej, upam, da sem vam prihranila kej časa!user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1595
   RE: Montignac
28.5.2007 13:12:59   
puncica
Ja res je prav imaš Naty ful težko najdeš kej pametnega. Zato bom pa jaz danes probala sama kruhek spečt če mi bo seveda ratal user posted image Pa še zdejle mal pobrskam po netu, če kej piše o kakšnem kruhku.

Marmelada ja točno to sem jaz gledala tisto ko gor piše 100% in jo bom kr kupila ko grem pol v Mercatoruser posted image

Žitni kosmiči tud jaz sem kr slabe volje ker ni tistih tapravih, sam otrobi so pa tistih ovseni kosmiči pa verjetno še kakšni sam kaj ko ni nobenga pravega okusa potem user posted image Jst imam pa tele
user posted image
http://www.drogakolinska.si/sl/bran_flakes/
pa se mi zdi da so ok,  ni bele moke noter a kaj ko je hudiča sladkor noteruser posted image user posted image user posted image
Pa me ne briga, jih bom jedla, ko jih pa pojem pa v napad na nove user posted image

< Sporočilo je popravil puncica -- 28.5.2007 13:16:20 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1596
   RE: Montignac
28.5.2007 13:43:20   
al1*
Mislim, da je cuker v vseh pripravljenih kosmičih. Jaz kupujem kar navadne polnozrnate ovsene ali pšenične kosmiče, skuham v mleku in dodam kakšna semena in sadje (najraje imam z malinami). Ali pa si skuham pirin zdrob, dodam malce fruktoze in posujem z cimetom. in je tudi njami.

Kruh je jaz kupujem ali neki pirin v Sparu ali pa koroškega.

Puncica, poročaj, kako je izpadel kruh!

Danes sem pa naredila nek približek jabolčnemu zavitku user posted image : polnozrnato vlečeno testo + jabolka + malo fruktoze + cimet, namesto drobtin sem pa dala pšenične otrobe. Moji doma so že tako navajeni, da jim je celo dobro.


_____________________________

lp


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1597
   RE: Montignac
28.5.2007 13:56:36   
puncica
Evo mal brskala in našla tale kruhek:
Polnozrnati kruh - Pekarna Grosuplje

Grem v trgovino in preverim če je res user posted image



_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1598
   RE: Montignac
28.5.2007 20:50:45   
Naty*Taja
Ja, Punčica, sej tale kruhek je v šparu zapakiran! Se pravi, da v celi Sloveniji samo ena pekarna peče en polnozrnat kruh!!!GROZA!
Sem ga pa tudi jaz sama že pekla - svak kar doma zamelje na tak šrotar domačo piro in meni potem da nepresejano! no in jaz sem dala 500 g te moke, pa kvas, sol,  pa tekoči jogurt in vodo, fajn premučkala, dala vzhajat, potem pa v model na peki papir in njami.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1599
   RE: Montignac
28.5.2007 21:19:07   
2mak
Zadnjič smo se nekaj pogovarjale o korenju, pa sem sedaj našla v knjigi Prehrana po Montignacu, da je surovo korenje ok in da postane slab oh šele s toplotno obdelavo. Tko da lahko mirne volje jemo tudi korenček!

Ali mogoče katera ve, če obstajajo kaki piškotki, ki jih lahko jemo? Jaz to najbolj pogrešam. Kar sem videla v trgovinah, je povsod noter sladkor. Mogoče pa ima kdo kakšen recept za naše piškotke?

Zdaj grem pa malo na sobno kolo, ker imam te dni tako nabito polne, da ne uspem iti kaj dosti ven - pa še vreme je tako, da sploh ne veš kdaj te sredi sončnega dne preseneti hud naliv. Da mi bo malo bolj zabavno, pa bom zraven brala knjigo. Montignacovo, seveda!

Puncica, v tej knjigi sem tudi zasledila, da je marmelada, oslajena s sladkorjem ali grozdnim sokom uvrščena med slabe oh! Tko, da res ne vem katera bi bila zares ok. A če bom sadje malo pokuhala in spravila v lončke se bo obdržala marmelada ali mi bo splesnila? Ima katera izkušnje s tem?

Kaj pa ste danes večerjale? Jaz sem samo malo gozdnih jagod, ker sem imela pozno kosilo (zdaj bom imela 2 dni bolj čudne obroke ob bolj čudnih urah user posted image ). Mislim, da bi morala pojesti še kako malenkost... Ampak, kaj?!

Nočko!


< Sporočilo je popravil 2mak -- 28.5.2007 21:21:31 >

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  62 63 [64] 65 66   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  62 63 [64] 65 66   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?