|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
21.8.2007 11:31:40   
talika81
pozdravljene!

mene zanima, kateri riž ponavadi kupujete?

včeraj sem namreč gledala, kateri riž bi bil ta pravi (torej neprečiščen), pa nikakor nisem našla pravega. oziroma ga nekako nisem znala.

pa bi prosila za kakšen nasvet.

lp,

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 1951
   [Brisano sporočilo]
21.8.2007 12:04:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu talika81)
  Neposredna povezava do sporočila: 1952
   [Brisano sporočilo]
21.8.2007 12:09:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 1953
   RE: Montignac
21.8.2007 12:40:25   
talika81
aurora, hvala ti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1954
   RE: Montignac
21.8.2007 14:31:30   
al1*
Pozdravljene!

Da se še jaz malo javim. malce sem se zapustila med dopustom - po kilah se sicer ne vidi, opažam pa, da imam taki mehki trebuhuser posted image , ki kar kliče po trebušnjakih.

Tudi jaz sem se danes lotila bučkinih polpet in so res okusne.

Talika 81 riž jaz ponavadi kupim Bali polnozrnat, nizek GI ima tudi basmati. Jaz sem v zadnjem času namesto riža večkrat delala ajdovo kašo, ki ima malce nižji GI.


_____________________________

lp


(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 1955
   [Brisano sporočilo]
21.8.2007 14:40:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 1956
   RE: Montignac
21.8.2007 16:43:16   
puncica
Ja vem auroraa tole s sadjem user posted image sam mi paše zato ker sladkarij ne smem jest in evo nadomestilo. Same zelenjave pa tud ne morem jest, ker mi manjka pol sladkorja in morm vsaj kakšn jabolk al pa hruško uštult. Uh sem se spomnla da nobenga jogurta nimam za zvečer hudiča user posted image . Uh bomo že nekaj našl. Tale teorija od Jančike je pa tud men všeč, bom tud sama probala sam da ne bom pol v teh nekaj dneh dobila nazaj kilce user posted image

Glede sobnega kolesa pa jaz ga ne bi imela, se mi zdi da sediš na tistem delu ki bi rad da mal shujša (beri rita) sem bila zadnič prvič in zadnič na orbitreko 40 min in mi je bilo ful šit:
- škripa in piska ko hudič, pa ni bila ta pocen varianta user posted image pa me je motil
- ker ga ne bi mogla met v dnevni ne morem gledat tv, v steno bulit 40 min pa je fuuuul muka
- tist senzor za srčni utrip mert mi je čist mim, ker je sam na unmu stacionarnemu, na palčkah ki jih migaš sem in tja pa ga ni
- čist preveč prostora zavzame
- mi je čist preveč suhoparno in dolgočasno.

tako da vem da če bi imela kakšno tako mašino bi bil za cote gor obešat.user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1957
   RE: Montignac
21.8.2007 18:29:21   
dulcinea
Uuuuu, a smo na novi strani? Ste se pa razpisale, kar me ni bilo gor. Lepo. user posted image

Mismo imeli za vikend pestro. Mami je imela 60 let in sem seveda jedla tortico. V gostilni smo pa papcali ribjo plščo. Sem se napokala, in to brez prilog.

Trenutno spet berem knjigo od Montija, da osvežim spomin, s prvim septembrom pa spet začnem. Pa hodit tudi.

Uspešno še naprej.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1958
   RE: Montignac
21.8.2007 19:39:39   
puncica

IZVIRNO SPOROČILO: talika81

mene zanima, kateri riž ponavadi kupujete?



tale:
user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 1959
   RE: Montignac
21.8.2007 20:19:31   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa
jančika - bravo za zgubljene kilce!  zanimiva ta tvoja teorija, jo bom tut jaz probala :) a takrat ko prekineš montija, predvidevam da ješ krompir, bele testenine, bel kruh... al kaj??

Na grešne dneve jem VSE in VELIKO, hehehe. Začuda kile ne grejo gor - letos med dopustom v Londonu sem jedla sam šit od hrane, ful enih praznih kalorij, pa je šla gor v 10 dnevih (če prištejem še tistih nekaj dni po prihodu domov) slaba kila. Ki je šla v dveh dnevih spet dol.

Moj šport je sicer tek, a imam doma orbitrek, ki sem ga redno uporabljala med nosečnostjo, pa tudi zdaj ga kdaj pa kdaj zagonim, če je zunaj gnusno vreme ali če moža ni in ne morem iz bajte in laufat. Postavim ga pred televizijo in juriš.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1960
   [Brisano sporočilo]
21.8.2007 20:36:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1961
   RE: Montignac
22.8.2007 7:47:02   
talika81
dobro jutro vsem, ki ste že pridne.

aurora, hvala ti za tole informacijo, podkrepljeno s slikico.

včeraj sem v ONI našla dva zelo dobra recepta za rižoto. zato sem mislila, da bi bilo vredu, če jih podelim tudi z vami. Za vse tiste, ki nimate možnosti vpogleda v Ono.

RIŽOTA Z RDEČO PAPRIKO
Potrebujemo: 4 manjše rdeče paprike, olivno olje, malo čebulo, česen, 50 dag paradižnikovih pelatov, lovorjev list, 1,2 l zelenjavne osnove, 45 dag riža, svežo baziliko, sol, poper, sir zbrinec.
Priprava: Na olivnem olju na hitro popražimo drobno sesekljano čebulo in česen (čeprav jaz dam ponavadi česen bolj proti koncu). Dodamo na večje kocke narezano rdečo papriko, malo prepražimo in dodamo še na koščke narezane paradižnikove pelate ter lovorjev list. Primešamo riž in zalijemo z malo zelenjavne osnove. Med kuhanjem večkrat premešamo in dolivamo zelenjavno osnovo. Na koncu solimo in popramo po okusu ter primešamo še drobno narezano svežo baziliko. Serviramo in po vrhu po želji naribamo na tanke lističe svež zbrinc, slovenski parmezan.

RIŽOTA S POROM IN ŠAMPINJONI
Potrebujemo: 20 dad svežih šampinjnov, 20 dag pora, olivno olje, česen, manjšo čebulo, 7 dag masla, 35 dag riža, 1,2 l zelenjavne osnove, limono, 5 dag parmezana, drobnjak, peteršilj, sol in poper.
Priprava: Šampinjone operemo in narežemo na četrtine. Por po dolgem prerežemo in operemo ter narežemo na manjše kose. V ponvi segrejemo olje in na hitro prepražimo šampinjone in por. Začinimo s soljo in poprom ter drobno sesekljanim česnom. Odstavimo. V drugi kozici na malo masla prepražimo čebulo, da postekleni, dodamo riž, prepražimo in zalijemo z malo jušne osnove. Nenehno postopoma prilivamo jušno osnovo in mešamo. Proti koncu kuhanjaprimešamo še šampinjone s porom. Dodamo malo narezanega drobnjaka, sesekljanega peteršilja, drobno naribano limonino lupino, limonin sok, preostalo maslo in nariban parmezan. Solimo in popramo še po okusu. Rižota mora biti kremasta. Serviramo na vroč krožnik in potresemo s parmezanom ter okrasimo s peteršiljem.

Upam da nisem bila preveč dolga user posted image .

Če pa želele imeti tudi recept za OPEČENE JURČKE V SOLATI, pa povejte. bom napisala tudi tega. user posted image

Aja, še moj jedilnik za danes:
voda z limono
Z: PZ kruh z marmelado b.s.
M: solatka (paradižnik, paprika, kumare, bučke, grah, mogoče malo mozzarele) in puranja prsa 
M: sadje
K: segedin golaž (brez mesa in krompirja)
V: verjetno trdo kuhano jajce, sir in kisle kumarice.


LP in lep dan, čeprav bo bolj deževen. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1962
   RE: Montignac
22.8.2007 9:20:06   
puncica

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Na grešne dneve jem VSE in VELIKO, hehehe.


Kako dolgo pa trajajo tile grešni dnevi? čE JAZ SAM 1 DAN ne jem tako kot bi bilo treba je zjutraj kilca več, tako da si tole niti ne upam it user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 1963
   [Brisano sporočilo]
22.8.2007 9:50:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 1964
   RE: Montignac
22.8.2007 10:49:36   
Lucija8
user posted image Kaj pa tale riž? Ali ga lahko jemo po Montignacu?
Punčica, tudi meni se vsi pregrehi poznajo. če si privoščim samo kakšno pregreho gre, če pa dieto opustim za kakašen dan, sem pa hitro na "starih potih" in potem je potrebujem res veliko volje, da postanem spet pridna (in takrat pridelam sigurno kakšen nov kg).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1965
   RE: Montignac
22.8.2007 10:51:22   
Lucija8
Čeprav pa tako kot pravi Auroraa, za dušo je pa včasih kar treba malo se pregrešiti.

(odgovor članu Lucija8)
Neposredna povezava do sporočila: 1966
   [Brisano sporočilo]
22.8.2007 10:57:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lucija8)
  Neposredna povezava do sporočila: 1967
   RE: Montignac
22.8.2007 15:35:22   
dulcinea
No, naj vam povem da sem jaz te dni res na veliko grešila s torticami in pecivom, pa se na vagi prov nč ne pozna. Je pa res, da sem imela te dni tudi pospravljalno mrzlico in sem celo bajto v nulo presesala in počistila.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1968
   RE: Montignac
22.8.2007 21:04:26   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: puncica


IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Na grešne dneve jem VSE in VELIKO, hehehe.


Kako dolgo pa trajajo tile grešni dnevi? čE JAZ SAM 1 DAN ne jem tako kot bi bilo treba je zjutraj kilca več, tako da si tole niti ne upam it user posted image


Ponavadi dva do tri dni. Recimo ta teden se strogo držim, potem pa imamo v petek zvečer žur, v soboto pa rojstni dan in takrat se res ne mislim nazaj držat. No, ko smo bili v Londonu, pa sem prekinila za več kot en teden (teden dni Londona in trije dnevi žurk po prihodu domov) - in je šla gor res samo ena kila.

Po moje je možno, da gre prvi in drugi dan kila gor na račun večjega zadrževanja vode zaradi mešane hraneuser posted image , pa da potem ne gre večuser posted image . Ej, ne vem, jaz sem mislila, da me bo ziher kap na vagi, ko sem prišla iz Anglije, pa sem bila ful vesela.

Da napišem še v številkah: začela sem z ITM 22,9, zdaj pa imam 20,3. Če bo tako ostalo, bo fajn, ciljam pa še na eno kilo manj.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1969
   RE: Montignac
22.8.2007 21:24:21   
Naty*Taja
Janči, tale tvoja teorija je čisto možna, čeprav jaz tvoje padanje kil bolj pripisujem gibanju. Ful dost športaš. Jaz sem samo dvakrat na teden na aerobiko hodla, pa je ful padalo. potem pa ko se je nehala, je pa kr počakalo pa ko sem grešila ni šlo nič gor.
Jaz imam bolj tako izkušnjo, da če poleg Montija dosti gibaš, se ful hitro pokažejo rezultati in če ti uspe ne grešit vsaj en mesec, se spremeni presnova, telo skapira sistem in potem ne gre gor kak čas, če vse ješ. Če pa pretiravaš, tak kot jaz zdej na morju user posted image , pol pa more it gor.
Je pa po moje ful vredu, če se res dobro naješ ob obrokih! Jaz sem včasih za večerjo pojedla npr. zvrhan krožnik polnozrnatih testenin s paradajzom , pa za zajtrk kakih pet kosov kruhka z marmelado na podlago dveh jabolk.... Tako se mi zdi, da telo ne dobi onih signalov o stradanju in je šlo lepo dol. 
Jaz sem zdej na vsaj enomesečni abstinenci... ha, ha, če mi bo seveda ratal. Upam, da bo želja po manj kg močnejša kot po hrani.. Janči a me boš pazla v petek? user posted image
Danes sem bila pridna. za zajtrk najprej breskev, potem kavica z mlekom, kruh z marmelado, za kosilo pa pečeni kupčki iz melancanov, paradajza in sira pa dva piščančja ražnjiča in solatka. Za večerjo pa jogurt in sadje. Pa še na kolesu sem malo migala.
Zdej pa pod tuš in hitro v posteljo, da me kej ne premami...


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 1970
   RE: Montignac
22.8.2007 21:29:25   
Naty*Taja
Še to sem hotla napisat. Mormo se zavedat, da je tale Monti način prehranjevanja in ne še ena od nizkokaloričnih diet! Zato vam NI potrebno pazit na količino zaužite hrane med obrokom ampak samo na pravilno izbiro živil in kombinacij! Tak da če kateri paše ful pojest naj pa poje tri jogurte al pa 5 jajc naenkrat, sam da se naješ. Je pa res dobro, da so to trije obroki in ne kr vsake dve uri kaj prigrizkovat, da ima telo čas prebavit. No ja, zdej sem pa že jaz tak kot g. Monti user posted image . Je pa vsekakor dobro, da preberete knjigo, tiste, ki je še niste in vam bo lažje.
No vsaj tak sem jaz tole razumela in pri meni deluje.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1971
   RE: Montignac
22.8.2007 21:43:58   
Jančika_
Naty-Taja, res precej športam, ampak to sem začela že 6 tednov po porodu in ni šlo eno leto nič dol. Ampak res nič, celo gor je šlo malouser posted image . Dokler se nisem lotila Montija. Kombinacija obojega pa očitno deluje.

Za kosilo sem pa tudi jaz imela danes "kupčke" iz melancanov, paradižnika in sira, samo da sem zraven imela tuno, ne meseka.  In kar se tiče količin - jaz pojem res veliko, čisto nič se ne držim nazaj in nikoli nisem lačna. Ker tega pa res ne prenesem, biti lačna mislim.

Če res hočeš, bom v petek pazila nateuser posted image . Ampak ti povem, da bo ziher težko, ker Snorlax peče take dobre stvari, uh!

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1972
   [Brisano sporočilo]
23.8.2007 7:14:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 1973
   RE: Montignac
23.8.2007 11:13:08   
puncica
Mah brez veze, jst kr migam, sigurno po 1 uro vsak drug dan, no 3-4× na teden, pa tegale montija tud furam, pa je kilca več če čez vikend kaj grešim, no mogoče je to res voda a me moti, no ne tolk po kilcah bi jaz rada zgubila še mal trebuha pa mal bedr/riti, kilce so za zdaj čist ok, sam tale trebuh me pa res matra user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1974
   RE: Montignac
23.8.2007 11:18:29   
talika81
auroraa,

jaz imam približno isti urnik.

s tem, da jaz ustanem ob 5.30, pa spijem vodo z vitamini/pojem sadje okrog 7 ure, ko pridem v službo.

za zajtrk mam tud neki podobnega,

malico mam malo pozneje - okrog 12. ure, ker pridem domov okrog 17. ure, ko imam kosilo.

večerjam pa tud jaz okrog 19.30 in vedno kaj lahkega.

tako da ne vem. upam, da bo vredu. se pa po montiju prehranjujem en teden in sem opazila, da je napredek - vsaj sladkarij se mi več ne lušta.
pa včeraj zvečer smo meli en obisk, pa je pol tašča dala nekaj hrane na mizo, pa se mi sploh ni luštalo. user posted image

lp,

_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?