|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
11.8.2007 18:49:27   
Lucija8
Hvala za spodbudo, mi je lažje, če lahko malo pojamram...user posted image
Upam, da se bo kaj pokazalo, da dobim še malo motivacije.

Ali kruh pečete sami?

lep vikend

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 1926
   [Brisano sporočilo]
11.8.2007 21:52:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Lucija8)
  Neposredna povezava do sporočila: 1927
   [Brisano sporočilo]
13.8.2007 8:15:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 1928
   RE: Montignac
13.8.2007 9:06:38   
dulcinea
Živjo Auroraa. Ja, ponavadi je tako, da tiste, ki sso začetnice, kar naprej pišejo tukaj, potem ko pa že skoraj vse veš, pa bolj malo prideš pogledat sem.

Najprej naj ti čestitam za izgubljeno kilo. Upam, da jo ne boš nikoli vel našla na sebi user posted image

Kar se tiče olja; jaz ga zmeraj uporabljam. Vendar olivnega. Na solati malo olivnega, ko recimo pečem jajca na oko, dam na ponev toliko olivnega olja, da se glih pomasti dno, da se vse ne sprime. Tukaj baje ni dobro, da se olivno olje segreva, sam jst jajc na ponvi brez olja ne znam speči. Si jih pa privoščim recimo enkrat na 14 dni. Za vikend, ko imam več časa.
Isto velja tudi za vse ostalo. Vedno pri kuhi uporabljam malo olivnega olja. Lahko ap se odločiš za kuahnje čisto brez maščob. Ampak glede solate res ni panike. Saj olivno olje še priporočajo.

Pomaranče so drage, seveda, saj zdaj ni sezona za njih. zato so drage pa seveda tudi suhe. Jaz pomaranče jem samo v sezoni. Drugače pa kako limono raje. Te so skozi celo leto dobre. Če mi paše veliko piti, jo razredčim (limonada mi je bila vedno dobra brez sladkorja), če ne jo pa spijem na eks in potem splahnem z malo vode. Telo se seveda strese od kislosti, ampak se da potrpet.

Za večerjo lahko poješ samo en košček sira, ali pa kak jogurt, ali pa muslije, če nisi jedla ravno OH za kosilo. Jaz ponavadi kako solato pojem. Pa mogoče kak košček sirčka. Kuham pa večerje nikoli.

Upam, da nisem povedala kako napačno informacijo.

Lep dan vsem. Dulči

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1929
   RE: Montignac
13.8.2007 10:02:09   
dulcinea
En članek, ki govori Montiju v prid. Ga je že Al Bina objavila, pa mislim da spada tudi sem gor, da nam malo dvigne voljo.

http://www.viva.si/clanek.asp?ID=3306

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1930
   RE: Montignac
13.8.2007 13:25:00   
sasa30
Se tudi jaz oglašam - po kar dolgem času. Sem bila malo na morju, malo na Kolpi...
Komaj sem čakala, da sem se vrnila domov, da sem lahko začela spet malo bolj upoštevat Montija. Ma ne vem, kar nekaj me je gnalo, da sem jedla vso tisto svinjarijo user posted image . Kile so - hvala bogu - ostale nespremenjene. Edino, kar me zdaj resnično matra, je sladoled. Požrla bi ga na tone, dobesedno požrla! Groza!
A katera ve, kaj Monti pravi na kokosovo maslo?

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1931
   RE: Montignac
14.8.2007 9:25:13   
dana
Jaz te dni berem knjigo v kateri je ta montijeva metoda in moram reči da mi je všeč. Se popolnoma strinjam z njim, da če hočeš najprej shujšati potem pa to obdržati moraš spremeniti prehranjevalne navade. Zato mi razne diete niso prav nič všeč.

Pri meni bi vse drugo še nekak šlo, samo da pa kruha ne smem zraven npr. jajc ali hrenovke jest, je pa kar mal težko zame.

Tko da zdaj bom najprej poskusla s tem, da bo črtala vso sladkarijo (ki jo pojem kar velik) pa mal manj jest, pa po 6. uri zvečer nič, potem bom pa videla če se bo kaj spremenilo. Če ne bom usekala Montignaca.

Mi je pa druga stopnja velik bolj všeč kot prvauser posted image

Moj BMI je 24,5 zato bi rada shujšala vsaj za ene 5 kil.

(odgovor članu sasa30)
Neposredna povezava do sporočila: 1932
   RE: Montignac
14.8.2007 11:21:14   
simonka
Halo Montike.

Evo mene iz morja in upam, da ste me kaj pogrešale. Super vidim, da nas je že kar nekaj.

Zvečer ko dam otročke in možeka user posted image  spat vas vse preberem in poročam kako pridna sem bila na morju.

Pozdravček od debelke-veselke

_____________________________

Naša sončka: Timon in Jaka

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 1933
   [Brisano sporočilo]
14.8.2007 18:24:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 1934
   RE: Montignac
14.8.2007 21:14:16   
rainbow
Čeerr!

Aurora, hvala za infouser posted image

ma, jaz imam tudi večne težave s temi večerjami, predvsem ker se mi zvečer več ne da kaj kuhat ali ne vem kaj pripravljat. No, morda vseeno kaj idej:
- skuta z jogurtom
- ovseni kosmiči
- hladen kuhan ješprenj ali ajdova kaša ali pirina kaša v solati (paradižnik, paprika, v glavnem zelenjava
- klasičena narezek brez kruha
- paradižnik z mozarello
- kumare z jogurtom (tatziki) - če ti niso pretežke za večerjo
- al pa kakšne popečene bučke v solati

kaj sem vse naštela, smukam pa arašideuser posted image

user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1935
   RE: Montignac
15.8.2007 10:57:32   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

tolk malo user posted image

jaz si nardim ful paradižnikove solate z mocarelo, včas dam namest sira rio mare. al pa jajčno omleto s šunko - brez kruha. ali jogurt s sadjem.

potem mi pa zmanjka idej - za lahke večerje  


Jaz bi sicer zvečer pojedla vola in pol. Zdaj ko se že toliko časa ne držim več Montija prve stopnje, res da jem kar obilne večerje. Ko pa sem bila in kmalu spet bom na prvi stopnji, potem pa res pojem bolj malo. Paradižnika ne maram, solata sama mi ne paše, zato pojem recimo eno šnito sira (recimo palčka 1x1 cm in dolga 15 cm). Al pa sem včasih pojedla samo štiri koščke črne čokolade.

Še malo, pa bo tudi Dulčika začela spraševat za ideje, kaj pojesti kak dan, ko bom brez idej.

LP; D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1936
   RE: Montignac
15.8.2007 19:26:54   
sasa30
Ko se že ravno o večerjah pogovarjate... tudi meni predstavljajo problem. Navajeni smo, da je večerja kuhana, saj je (med letom) to edini obrok, ki ga cela družinica poje skupaj. In seveda mene to nese user posted image . Danes sem jedla samo kefir s semeni, pa nisem lačna, ampak kar nekaj bi grickala user posted image ...

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1937
   [Brisano sporočilo]
17.8.2007 7:09:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sasa30)
  Neposredna povezava do sporočila: 1938
   RE: Montignac
17.8.2007 19:11:18   
sasa30
auroraa - saj ravno to je problem user posted image ! Če že skuham, potem se najprej malo najem med samo kuho, potem pa mi nekako ne znese, da bi se samo na pol najedla. Kefirja pa je, kolikor ga je, pa konec user posted image .
Zadnje čase tako grešim, da je user posted image ... Kar nekaj me je spet odneslo. Komaj čakam september, da se mi spet začne služba in s tem tudi ustaljena rutina. Se pa moram pohvalit, da s tekom pa še kar vztrajam - se potem počutim tako fenomenalno, da si tega ne pustim vzet. Seveda pridejo dnevi, ko dobesedno prosim za dež user posted image , da mi potem ni treba it. Jah, tako smo narejeni, da nikoli ni prav user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1939
   RE: Montignac
18.8.2007 0:17:10   
dulcinea
Mene pa zanima, koliko nas je tukaj gor z učiteljskim poklicem al karkoli povezano s šolo...

Aja... sem prišla s pijačke (trojne) in sem glihkar zmazala eno rezino riževe milke. HM user posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu sasa30)
Neposredna povezava do sporočila: 1940
   [Brisano sporočilo]
18.8.2007 21:15:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 1941
   RE: Montignac
19.8.2007 14:00:07   
Naty*Taja
Aloha! Pozdravljene vse stare in nove. Jaz sem priromala z morja in rabim eno brco v rit, ker ... sem . ... z morja prinesla tri kile na riti! user posted image  Madona, če smo pa cele večere kocke špilal in pir pili! user posted image  No pa sej mi ni tak fejst žal, ker smo se res super imeli. Sem vsaj to zdržala, da nisem onega belega primorskega kruha jedla, ampak sem našla celo enega graham. No vsaj podoben mu je bil. Glede na mojo pridobitev pa je bila bolj kamuflaža. user posted image
No v glavnem, jutri začnem ponovno in strogo, ker imam res dost tega špeha.
Sem vas pa vse prebrala. 
Za našo tanovo Luciji - Ne zgubit volje, to pa najlažje narediš tako, da skriješ vago in se ne vagaš, dokler se ti ne zdi, da bi lahko kej fajnga pokazala! Fora je v tem, da ko boš kake tri tedne na montiju, boš lahko imela isto kil, bo pa tvoja konstrukcija drugačna, ker se špeh pretvarja v mišično maso! Cote so kr hitro bolj prav! Po moje je najbolje, da zdržiš vsaj en mesec brez vage (sej to ni tako dolgo), ker po enem mesecu telo čist skapira tole in potem je na šus lahko tudi 8 kg manj! Vsaj meni se je to zgodilo prvič, ko sem se šla Montijat
(user posted image  - a ni neki takega po slovensko "to montignac" iz onega članka?)!
No tolk zaenkrat jutri pa začnem z brezkofeinsko kavico in PZ kruhom z marmelado BS.
Lep pozdrav in čao.
Aja pa še to - a se spomnite Jančike - ona je bla tudi pridna in je ene 6 kg dala dol z montijem. Janči, zakaj se nič ne javiš tule gor?


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1942
   RE: Montignac
20.8.2007 9:07:43   
talika81
pozdravljene!

ko sem začela brat vaš forum, sem si mislila: Še ena dieta, ki je kratkoročna.

potem pa sem šla forum brat od začetka in bolj podrobno in ugotovila, da temu ni tako.

prebrala sem knjigo od Montignaca in ugotovila, da moram tudi jaz korenito spremeniti način prehranjevanja, če hočem izgubiti kakšno kilco, ne da bi se potem zredila nazaj.

tako če, če me hočete, bi se vam rada pridružila. ker kolikor sem lahko ugotovila, je tudi tukaj, tako kot na vseh forumih, veliko vzpodbude in podpiranja. to pa človek, ko je v fazi hujšanja in vzrtajanja, zelo pomembno.

čestitam tudi vsem tistim, ki ste uspele izgubiti željeno štvilo kg in upam, da tudi meni uspe.

lp,

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1943
   RE: Montignac
20.8.2007 14:09:00   
Naty*Taja
Pa spet jaz. Sem zdejle pri kosilu in vam moram povedat, da jem bučkine polpete. Sicer malo po svoje, so pa vseeno ful dobri. Dulči, zakaj pa tole nebi bilo po Montiju? Jaz sem samo bučke naribala, posolila ožela, dodala dve jajčki in malo polnozrnate moke ter spekla na olivnem olju. Men se zdi za prilogo čist kul. Sej ni treba korenčka not devat, pa drobtin. Sicer so malo bolj mehki, a vseeno dobri. Pa paradajzova solatka in mesek.
Talika dobrodošla, in me veseli, da nas je vedno več, ki se zavedamo, da nizkokalorične diete ne delujejo. user posted image
Pa dober tek, če še katera "montignaca" kosilo. user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 1944
   RE: Montignac
21.8.2007 7:05:08   
Naty*Taja
Ja no, kje pa ste??Hallo tanove... user posted image  
Upam, da bom imela kej brat, ko pridem domov...

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 1945
   [Brisano sporočilo]
21.8.2007 7:10:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 1946
   [Brisano sporočilo]
21.8.2007 7:13:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 1947
   RE: Montignac
21.8.2007 7:44:36   
talika81
pozdravljene!

tudi jaz sem bolj med novimi glede montignaca, tako da se šele spoznavam. amapak šele po enem tednu sem občutila razliko - sploh nimam več želje po sladkem, ne iščem nonstop po hladilniku ... to je zame en velik napredek

zaradi službe moram imeti malo prilagojen urnik med tednom
tako da je moj jedilnik danes takešn

voda s stisnjeno limono
Z (7.45): 0,5l jogurta z 0,3 maščobe in ovseni kosmiči
M1(12.15): solatka (paradižnik, kumare, paprika, začimbe), zraven pa sardele
M2(15.00): košček 70% čokolade
K(okrog 17. ure): PZ špageti s paradižnikovo omako in solata
V: verjetno samo sadje

lp,

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1948
   RE: Montignac
21.8.2007 10:28:39   
puncica
No nisem tanova a vseeno. Sem zdej na dopustu in posledično sem rekla da bom telovadila zjutraj pred zajtrkom in seveda včeraj začnem tam pol urce, tamal mi pomaga beri dviguje nogo in pleše user posted image user posted image pol se stuširam, voda nikamor ni tekla (očitno so preteral z vodo ko je bila dirka v sobotouser posted image ) pol pa gremo jest standard najprej voda z 2 limonama, laneno olje, 2 hruški, 2 jabolki, pa seveda mleko z müsliji. Potem popodlne za kosilo sem pojedla 2 jabolki, 1 hruška, nakaj sliv, pa 2 ražniča s salato (3 paradižniki, 1 paprika, malo čebule, sol, bučno olje), zvečer pa jabolka, 1 jogurt z mandlji, semen se mi ni dal noter dat pa mal suhimi brusnicami. Pa zvečer naredila 200 trebušnih, nekaj vaj na noge in rito user posted image user posted image user posted image

Pa sem pogruntala da je tole fuuuuul dobr, tele vaje za mišice zjutraj pa tole divjanje.

Danes pa spet telovadba, sem podalšala na 45 min, tam na okol povprečje 130 utripa user posted image user posted image , sta mi pomagala oba. Tavečja je lahko rečem telovadla, tamal pa bol plesal in se metal po tleh, tu pa tam sta se kej butnla a je šlo, potem spet tuširanje in hrana:
2 kozarca vode, 3 hruške, pest sliv, 4 koščki (so bol mali) kruha s skuto in marmelado (sumim da skuta ni več ok user posted image )

Pa še ena ideja za marmelado mi jo je mami naredila iz marelic in gruntam in gruntam kako je lahko tako sladka in mi reče da je dala noter še nekaj fig in moram rečt da je fuuuuuul dobra res sladka, še tavečja jo je zjutraj jedla. Je pa mami prinesla iz Šolte fige in jih zamešala med marelično marmelado in je res ZAKON!!!


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 1949
   RE: Montignac
21.8.2007 10:46:12   
Jančika_
Evo, meni se končno da nekaj napisati na to temo. Nisem nova, a nisem nič pisala. Montija poznam že dolgo, prvič sem z njim shujšala pred kakimi 5 leti, potem po prvem porodu in zdaj končno tudi po drugem.

V mesecu in pol sem shujšala skoraj 6 kil, sem se pa strogo držala prve stopnje, s tem, da sem razen za zajtrk črtala tudi polnozrnate OH, torej sem jedla samo beljakovine in zelenjavo za kosilo in večerjo. Ne jem mesa, tako da sem jedla jajca, veliko rib, tofu in sir. Pa enormne količine zelenjave in solat. Tu pa tam kak jogurt, ampak jih ne maram, tako da samo malo za spremembo.

Imam pa tak sistem, da po kakšnih 7-10 dnevih prekinem in nekaj dni jem normalno. Zakaj? Ker ko se mi padanje teže ustavi, sklepam, da je telo začelo kuriti manj, ker se boji pomanjkanja - in takrat mu dam vedeti, da mu ni treba šparati. Ne vem, če je v tem kakšna logika, a samo to pri meni deluje. Trenutno imam probleme z računalnikom, tako da ne morem do fotk, bom pa v kratkem dala gor kakšno "prej in potem".

Kar se tiče športa: zdaj sem skoraj 14 mesecev po porodu, teči sem začela 6 tednov po njem, zadnja dva meseca hodim poleg tega še 2x tedensko na tae-bo (s prekinitvami med dopustom seveda). Tako da kondicije in mišic ne manjka, ampak sama s sabo sem zadovoljna šele zdaj, ko sem shujšala.

Vsem lep pozdrav in veliko dobre voljeuser posted image !

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  76 77 [78] 79 80   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?