|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 9:56:23   
LE&TA
jutro, januarčice!
Spet je vikend, ti tedni kar bežijo, tik tak bo prišel naš čas!
pr meni je blo že drugič ta teden ponoči tko živahno v trebuhu da sem se zbudila in to ob isti uri kot prvič, odvijala se je prava fuzbalska tekma! Noro!
Drugače vse po starem, nobenih težav razen občasno tiščanje spodaj.

lep vikend vsem, pa pište kej. user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 551
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 11:34:43   
tinkamiška
Hojla januarčice!

Upam, da me ne bo katera narobe razumela, ampak, ker se mi je ponudila možnost obiskat tečaj "smejočega poroda" in sem tam izvedela par stvari glede EA sem se odločila, da vam samo napišem kaj sem tam slišala. Želela bi vas samo opozorit na stvari, ki vam jih verjetno ne pove nihče, ko se greste pogoavrjat za EA.
Rečeno nam je bilo, da so otroci, ki so rojeni s pomočjo EA lahko poškodovani, prvič zato, ker je EA opijat in ga seveda dobi v telo, preko našega tudi otroček, ne moremo mu pomagat pri rojevanju tako, kot če smo pri polni zavesti, ker pač nimamo toliko občutka in je za njega pot veliko težja. Velikokrat se zgodi, da je potrebno pri porodu uporabiti vakuum ali pa celo klešče in to je za otročka zelo agresivno. Nočem delat anti reklame za EA, ampak želim samo napisat kar so nam tam povedali in, da ko se greste pogovarjat za EA lahko postavite vprašanje tudi v tej smeri.

Upam, da vas nisem zdej razburila, ampak res želim samo opozorit na stvari, na katere nebi pomislila niti sama, če nebi slišala vseh teh možnosti...

Pa ne bit hudeuser posted image

LP,
Tinka

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 552
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 12:57:18   
rija
tinka, klešč se pa že lep čas več ne uporablja, če sem jaz dobro seznanjena....user posted image
za vakum pa je pušenjak lepo napisal, da je veliko manj nevaren od pritiskanja oz. uleganja babice na trebuh rojevajoče matere.

po eni strani pa se mi zdi normalno, da ljudje, ki propagirajo "smejoči porod" ne bodo propagirali EA...user posted image

Dajmo se presenetit, pa bomo februarja izmenjevale izkušnje, koliko je keri bilo fajn ali ne.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 553
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 13:38:00   
shooo
pozdrav,
jaz sem tudi obiskala tecaj "smejocega poroda" in sem bil navdusena!
pa ti, tinkamiška, si bila pri g.andreji v celju, v vili malina?(a ni tam super?)
glede EA je pa tak, da so nam je v starsevski soli prav propagirali! niti ene slabe besedice o tem.
pa se eno neskladje med med tecajem g. andreje in uradne prakse: nas so v starsevski soli ucili cisto kontra dihati
jaz se bom drzala napotkov "smejocega poroda".
me pa res zanima kak bomo sfurale januarja..
lp

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 554
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 14:19:34   
tinkamiška
Hojla, sem se kr bala pogledat kaj ste napisaleuser posted image user posted image user posted image

Sej je prav, da se vsaka odloči zase, samo nikjer nisem zasledila, da bi se kaj pisalo o poseldicah na otročka, pa sem napisala kar sem slišala, ker se mi zdi prav, da to delim z vamiuser posted image  Seveda pa boh ne dej, da bi šlo s katerokoli karkoli narobe, vsem želim najlepši poroduser posted image

Shooo, ja sem bla v CE v Vili Malini na tečaju imamo v sredo še zadnjič predavanje, meni je zlo všeč, čeprav sem mnenja, da je prav, da se gre tudi v materinsko šolo, ker nekaj informacij od tam mi bo tudi prišlo prav. Sigurno pa zaradi "smejočega poroda" gledam na porod bolj široko in so se mi odprla nova obzorjauser posted image

Lepo bodite drage januarčice!!!!

P.S. bom pa imela veliko vprašanj po porodu, si jih bomo izmenjaleuser posted image

Tinka 

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 555
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 14:30:51   
sonček balonček
Mene pa zanima kaj je to smejoči porod. Nisem še slišala zanj! Ali lahko katera napiše kaj več o tem?user posted image  

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 556
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 14:37:30   
AlenkaIST
Zdravo! Tudi mene zanima kaj naj bi bil 'smejoči porod'!user posted image

Glede EA pa: seveda ima tudi negativne stranske učinke! Vsaka, ki se misli za to odločiti je prav da jih pozna.
Čisto normalno je, da sta dve strani + in -. Sem pa na žalost tudi jaz slišala nekaj ne lepih zgodb, ko je bila EA uporabljena.

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu sonček balonček)
Neposredna povezava do sporočila: 557
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 14:52:16   
rija
user posted image user posted image user posted image  No, tudi mene bi zanimalo, kaj je to smejoči porod.

Verjetno se smeješ, ko greš v porodnišnico, pa kako uro še, potem pa rahlo dvomim, da ti je za smejati,,,,,razen če je mišljeno histerično smejanje......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 558
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 14:57:27   
tinkamiška
Eh Rijauser posted image

Ti pišem na privatuser posted image

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 559
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 15:53:51   
shooo
ojla,
bo tinkamiska razlozila o smejocem porodu, je bol svezauser posted image .
se pa gre za to , predvsem za to da je porod "smejoc" otrocku, ne mami!!!

lp

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 560
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 17:28:42   
rija
zakaj pa potem vsi otroci jočejo....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 561
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 17:44:13   
shooo
ker jih tepejo po riti?pihajo v nos?user posted image
ker jih zebe?user posted image
ker jih je strah?user posted image
ker je presvetlo?user posted image
....

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 562
   RE: JANUARČICE
12.11.2005 18:50:07   
rija
ooooooooooooooooo, če bi se meni to vse v trenutku zgodilo, bi kričala kouser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu shooo)
Neposredna povezava do sporočila: 563
   RE: JANUARČICE
13.11.2005 20:08:29   
mayflower
Jst se tuki zelo malo oglašam, pa vsak dan spremljam ringarajo. Zdej klo glih govorite o EA (sem že dala celo materinsko skozi, rok imam pa 4.1.) bom še sama napisala kaj so nam rekli v materinskli: dejstvo je (pa niso delali nobene antireklame), da so običajni porodi z EA daljši od naravnih porodov (mamica ne more tako pritiskat) in veliko več se jih konča z vakumom. Moja ginekologinje pravi, da je vakum neki čsito običajnega. Če vprašaš pa mamice k so že rodile naravno, pa majo pomisleke pred EA: splošno mnenje pri nas je (Goriška): za mamo je sicer porod z EA super, za otročka pa to ni nujno (daljši porod).
Da omenim še porod v vodi: za vse tiste k razmišljate o njem, naj omenim (tud iz materinske), da se v Postojni opušča. Vzrok je visoko število infekcij pri novorojenčkih. kar ni čudno, glede na to, da se med porodom ne zamenja voda v kadi.
Jst bom v prvo šla brez EA, če bo hudo bom pa vedla za drugičuser posted image
Upam, da ste zdrave in vaši ta mičkini tudi.
Pr nas padajo stave al bo decembrski al januarski (jst držim pesti za januar)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 564
   RE: JANUARČICE
13.11.2005 21:26:20   
Nannn
Vecer user posted image

Sele sedaj prisla pogledati kaj dogaja na RR in vidim da je debata o EA...ja vsaka ima svoje mnenje in jest se ne dam prepricati v nasprotno...jest sem se odlocila da grem v Postojno na EA in vsaka stvar ima dobre stvari in tudi dobre...ne recem da je EA 100% najboljsa stvar ampak imam veliko prijateljic ki so imele porode z EA in nobena ni imela kaksnih zapletov...veliko sem ze prebrala o tem in sem prepricana da sem se odlocila pravilno...itak pa smo tukaj v SLO prevec konzervativni in zavrti da bi sploh dopuscali razumeti kaj sploh dolocena star pomeni in dobesedno ne dovolimo sami sebi razumeti...ne vem zakaj bi mogle zenske trpeti ce jim ni potrebno...na netu je veliko napisanega o tem in izven SLO je itak EA ze rutina ki sploh ni vec dilema ampak pri nas ce se zenska odloci jo imajo za nekaj posebnega kar je pa cisto mimo user posted image  itak pa o EA ima vsaka drugacno mnenje in se vsaka odloca kako bo rodila...jest brez EA no way user posted image

Lep vecer Nannnuser posted image

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 565
   RE: JANUARČICE
13.11.2005 21:43:45   
rija
..ne vem zakaj bi mogle zenske trpeti ce jim ni potrebno...user posted image

Nannn, napisala si mi najljubši stavek.

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 566
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 8:19:34   
simonas
U ve pa ste ze vse pri porodu... Meni se začne materinska šola jutri, tako da bom videla kaj bodo nam povedali.

Naš user posted image  je en dan bolj živahen, drugi dan malo manj... Sicer pa se kar dobro počutima. Kupila pa sem si materinski pas. Ni sicer poceni a me maternične vezi ne bolijo več, če ga nosim ko dosti hodim.

Sicer pa pri nas na štajerskem nič novega razen tega, da je mraz... brrr...

Lep dan!

Simona

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 567
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 9:29:51   
Nyah*
Jutro!

Midva greva pa danes po nakupih, malo za atija, malo za user posted image , ce se pa se zame kaj najde, pa tut ne bom jokalauser posted image user posted image .

Malo me zanima:
- a je katera gledala vozicke Pikolo? Meni so ful v oci padli, pa ne vem, da niso slabi,...user posted image , ker so kar poceni, pa res lepi, s kosaro vred
- a boste vse imele tisto obrobo na posteljici- meni se zdi, da bo dete kot v tunelu, ce dam baldahin, pa se obrobo okoli,...user posted image , hm, ne vem no, se mi zdi bolj primerna potem za vecje user posted image , da se ne butajo v ograjico

Greva tudi v Domzale v Odejco po kovtercek, komi cakamuser posted image user posted image user posted image , da damo potem vsaj 2 posteljnini sivat za naso-nasega user posted image .

Drugace sem ok, lepo se brcamo, vcasih kar boli ko dobim kick pod rebrauser posted image user posted image , a je fajn, dokler brca, le da je vse ok.


(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 568
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 10:01:12   
sonček balonček
Tinkamiška,

mene resno zanima kaj je to smejoči porod? Mogoče bi se lahko skupaj smejali v porodnišnici, glede na to da imaš ti menda rok 31.12 (upam, da si nisem narobe zapomnila), jaz pa 1.1. in da razmišljam o CE.

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 569
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 10:29:38   
LE&TA
Nyah, jst sem razmišljala da bi dala v zibko sam obrobo brez baldahina, ker mi ni všeč. Brez obrobe pa se mi zdi mal pusto, mrzlo, sam ograjca!!

Dans sem nesla papirje na CSD, pozabla pa vprašat, kdaj nakažejo dnar! No ko bo bo.

meni se je spet pojavlo vnetje, najprej sem mela ful, pol je blo OK, zdej pa spet neki kaplja!! A ma še katera probleme s tem?

se pa strinjam z mayflower glede EA, tud jst bom najbrž šla prvič brez, da sploh vidim kako bo, morda ne bo hudo, sej ne morem vedet, sem bla pa en dan kar odločena da brez EA pa ne. Bom šla pa vseeno na predavanje, da mi mal povejo, če se slučajno premislim!

Lep dan!user posted image

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 570
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 11:05:15   
AlenkaIST
Dobro jutro!

Na moji posteljici bo obroba brez baldehina. Pri nogah bom imela previjalno desko in če bi še baldahin gor dala, mislim da bi prav smešno izgledalo pa tudi prostora bi ostalo zelo malo. Obrobo pa priporočajo in ne samo zato, da se otrok ne bi butal ampak tudi zato, da preprečiš vdor (hladnega) zraka. Zrak potuje samo preko obrobe ne pa tudi med palčkami v ograjici.

Le&Ta, denar nakazujejo baje 15. v mesecu. Mislim, da bomo vse vriskale kar 15. decembra in nič prej!user posted image

Jaz grem tudi prvič brez EA. Če bo hudo mi bodo pač dali pa malo smejalnega plina in bo!
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

Grem pa danes k frizerju, da me mal polepša. Potem verjetno do februarja ne bo nič!!! Je treba tudi za našo dušo mal poskrbet user posted image

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 571
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 11:54:01   
*hana*
Ojla punce,
pikica*, jaz sem danes klicala na naš CDS in vse kar me je zanimalo vprašala (je bila referentka zelooo prijazna, sicer pa sem tudi jaz na zelo vljuden način začela z njo-jaz pravim tako kakor ti z ljudnmi, oni s tabo). Meni je rekla, da papirje lahko oddaš najprej 60 in najkasneje 30 dni pred PDP (tako da če imaš ti plačo 18.12., tisti dan ti v službi izpolnijo in tečeš na CDS user posted image  in se izide.). Meni je še celo sama rekla, da če se mi bolje izide naj oddam kasneje, da bo še izplačilo decemberske plače v papirjih.Če katero zanima so papirji, katere oddaš PRED porodom: Obrazec DP-2 (za paket),Obrazec S-1/1, S-2/1 (te izpolniš sam), Priloga S-2,S-6 (izpolni tvoj delodajalec), k tem papirjem pa predložiš potrdilo o PDP od ginekologa in kopijo: davčne št.,bančne izkaznice in osebne izkaznice.
Lahko pa papir za paket oddaš prej, kakor ostale papirje, torej še v novembru in dobiš nakazilo 15.12., v tem primeru na obrazcu S-1/1 pustiš rubriko o paketu prazno.
Tako, saj ni tako hudo, kakor sem pričakovala, v bistvu greš samo enkrat pred porodom na CDS.
Drugače je pri nas vse OK, edino zadnje tri dni opažam, da me (sploh proti večeru, če sem zmatrana) zelo boli popek. Ja smešno se sliši, ampak bog ne daj, da se ob kaj pritisnem z njim, pa mislim da je kar malo modrice pod njimuser posted image user posted image , še katera kaj takega???
LP

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 572
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 13:41:14   
tinkamiška
Hojla!

No, sem vesela, da niste hude, ker sem pisala o EA in sprejele dejstvo, da ima o tem vsak svoje mnenjeuser posted image

Sončekbalonček sem ti pisala na privat, bi bil pa hec, da bi skupaj rodiliuser posted image  Katera pa je tvoja druga opcija, če ne bi šla v CE?

Jst sem že uredila papirje na CSD in sem že dobila odločbo, upam, da bojo tudi dinarčki prišli tako hitrouser posted image

Pri nas je sobica-splanica že skoraj na red. Košek že stoji na svojem mestu, zdej mora možek namontirat lučko v obliki lunice, jst pa še malo slikice obesit pa mogoče kej na steno narisat, mika me tudi, da bi nardila ene živalske figurice iz fimo mase in jih obesila na steno ob košek. Za otročico imam tudi že vse pripravljeno, tako, da mi ni treba več skrbet. Banico s stojalom sem naročila pri Sončku, bomo vidli kako dolgo jo bodo vozili do CEuser posted image  Čakam še na previjalno mizico, ki sva jo dala delat, kasneje, ko jo ne bomo več rabili se bo dala snet zgornja plošča in bomo imeli komodo.

No tolk. Aja naslednji teden grem v Gradec nabavljat Božička in Dedka Mraza za najbližje, ker je čisto možno, da mi kasneje ne bo zneslo. Potem pa noge v luft in čakat kdaj se bo zgodilouser posted image user posted image user posted image

Danes sem bila na pregledu, vse O.K., razen železa, še vedno moram jest sirupuser posted image   Čez tri tedne pa imam prvič CTG.


Lepo bodite!

Tinka 

_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu *hana*)
Neposredna povezava do sporočila: 573
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 14:39:37   
BaGSi
Tinkamiška - lahko tudi jaz kaj zvem o smejočem porodu?
Hvala!

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 574
   RE: JANUARČICE
14.11.2005 14:57:58   
pikica*
*hana*, lepo od tebe, da si se pozanimalauser posted image . Se bom v službi dogovorila, da nakažejo decembra plačo par dni prej in se bo zadeva lepo izšla. Papirje imam že sprintane, tako da jih je potrebno samo še izpolnit in nest na CSD, ampak bo to res počakalo do decembra.

Glede bolečin v popku pa ne bi vedela kaj bi lahko bilo. Mene zaenkrat kaj takega ne muči (me pa vse kaj drugegauser posted image ).

(odgovor članu *hana*)
Neposredna povezava do sporočila: 575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Alergije
Michonne RR

Ali ima vaš otrok kakšno alergijo?

Ne (82%)

Da, na cvetni prah (12%)

Da, na pršice (0%)

Da, na hrano (6%)

Da, na več različnih (0%)

Da, drugo (0%)


Število vseh glasov: 17

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!