|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 12:28:30   
LE&TA
Hana, sej smo vse mal zmedene glede teh papirjev. pr meni je tko, zdej bom izpolnila naslednje:OBRAZEC DP-2, OBRAZEC S-1/1 IN 2 obrazca ki sem jih poslala v službo da mi izpolnejo.
Po rojstvu: OBRAZEC S-2/1, S-1/3, PRILOGA S-5

OČE po rojstvu: S-1/2, S-2/1, PRILOGE S-8, S-2 IN S-6
Kateri so vsi ti obrazci pa si lahko pogledaš na spletni strani CSD!
Bom pa jst tud na CSd še enkrat vprašala , ker ne vem še vsega točno!

Tud zate je najbolš da greš na CSD in ti bojo tam najbolš povedali?

(odgovor članu *hana*)
Neposredna povezava do sporočila: 526
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 12:34:38   
pikica*
A mogoče katera ve kdaj je najkasnejši možni datum za oddajo papirjev? Meni se uradno porodniška začne 25.12. (sem se dogovorila, da mi upoštevajo kar čisto taprvi PDP - 22.1. - da bom kasneje dlje doma), vendar pa bi rada, da mi gre v osnovo za porodniško tudi novembrska plača (izplačilo decembra). Ker pa imamo pri nas plačo ponavadi 18. v mesecu, bo šlo vse skupaj zelo na tesno. Sicer bom poklicala na CSD, da mi povedo kaj več o tem, ampak me zanima, če je katera že prišla do te informacije. 

(odgovor članu LE&TA)
Neposredna povezava do sporočila: 527
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 12:52:00   
*hana*
Pikica* jaz samo to vem, da se na nekaterih CDS da tudi zelo pozno oddati, nekje pa težijo in se moraš striktno držati drobnega tiska na obrazcih, kjer piše: če npr. nastopiš porodniško v dec. 05, se upoštevajo izplačane plače od nov.04-nov.05-en mesec pred nastopom porodniške, ne pDP-ja.Poznam celo primer, ko eni tudi v službi računovodkinja ni hotela vpisati zadnje plače (v najinem primeru novemberske), pa čeprav je bila že izplačana in se je na CDS-ju dogovorila, da bo tako pozno oddala. Je pa bila komaj 6 mesecev zaposlena, tako da ji je vsaka plača prav prišla-pa ni uspela.
Jaz uradno začnem porodniško 31.12. in bi v bistvu lahko počakala izplačilo 15.12., vendar po pravilih, začnem porodniško le še v dec. (- en mesec)?????, pa tudi mislim, da mi ne bi nič spremenilo, enino če mi ta mesec zelo dvigne plačo-ha ha, sanja .......kukuruz.
Čau

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 528
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 14:05:34   
pikica*
Hvala *hana*. se bom kar direkt na CSD pozanimala. Nikoli ne veš...mogoče pa ratauser posted image . No, meni so šli v službi na roko in so mi zadnje mesece kar precej dvignili plačo, tako da bo tudi porodniška čisto kulturna. Bi mi pa vseeno prišel tale zadnji mesec zelo prav.

(odgovor članu *hana*)
Neposredna povezava do sporočila: 529
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 14:10:42   
puri
Renan, lažni popadki, so neboleče otrdevanje trebuha, samo ne smejo trajati prav dolgo. Drugače se je meni prvi porod začel s tem nebolečim otrdevanjem, zato me je zadnjič kar skrbelo, ker so ti popadki trajali kar dolgo. No, ampak so se k sreči nehali.
To otrdevanje se čuti, kot nek pritisk v trebuhu, ki naredi trebuh čisto trd. Nič ne boli, je pa včasih zelo neprijetno.
Ti lažni popadki so drugače nekaj čisto normalnega, to je priprava na porod in takrat lahko zraven malo povadite dihanjeuser posted image

lp

(odgovor članu renan)
Neposredna povezava do sporočila: 530
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 16:42:19   
Nannn
Hojlaaaa,

Evo cel dan sem se potepala in sedaj prisla domov user posted image  se mi zdi da imam sedaj se manj casa kot prej ko sem hodila v sluzbo...ob 18 pa imamo se zadnji dan materinsko solo ki pa je res kot iz praveka user posted image  vidim da je kar ornk debata o CSD-ju...po pravici povedano jest sploh ne vem kaj sem oddala in kaj bom se mogla po rojstvu...vem samo da imam ocetovski dopust in en kup enih izjav se za odnest...bo pa moj user posted image  ko pridemo domov iz porodnisnice... jest sem oddala vse papirje v sredo in baje dobim odlocbo se ta mesec denar pa sele 15.12.ker imajo tako nakazila...so mi pa upostevali tudi novembrsko placo in kot je nekaj delavka razlagala da gre tisti ki imajo PDP januarja se november in ne december kot zadnja placa...

Men pa zadnje case ful leva rebra bolijo in kar ne morem normalno sedeti...boli ko hudic user posted image  se mi zdi da me sedaj dva dni neki pupa ne brca tako kot je do sedaj...se sicer premika ampak ne toliko kot prej...hmmm a jo vreme daje user posted image

Lepo se imejte Nannn user posted image

(odgovor članu *hana*)
Neposredna povezava do sporočila: 531
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 18:07:39   
rija
Evo, tudi za mano je prva ura materinske šole.
Kot je rekla Nannn, predpotopno. Ko smo se pogovarjali o ea, sestra sploh ni ločila med spinalno in epiduralnouser posted image  pa da je zelo škodljiva, je rekla...user posted image
Sicer me pa tudi ne čudi: če ljudi to ne zanima, se tudi osebje ne trudi kaj dosti. Bilo nas je ene 10 in od tega lahko rečem, smo samo 3 vedele, kaj to je. Mislim, ali ljudje nimajo RRuser posted image  ali jim je res tako vseeno in še vedno velja, da mora ženska trpetiuser posted image
Malo sem bila kar razočarana, pa najprej so nam govorili o negi novorojenčka, se mi je zdelo, da bi bilo bolj pametno povedati kaj o zadnjih tednih nosečnosti in porodu, mislim, v nekem vrstnem redu....
Ne vem no.....

Renan, kako pa je bilo v bolnišnici na materinski?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 532
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 21:13:04   
Kornelija
Lepo pozdravljene!

Tudi jaz sem bila danes na prvi uri materinske šole in po pisanju od RIJE se mi močno zdi, da sva bili, kar pri istem predavanju...Rija si bila mogoče v ZD Murska Sobota na predavanju? Kajti tam nam je predavala mlada sestra iz posvetovalnice in meni se je zdelo, da sama nima še nobenega otroka in mi je delovala nekam izgubljeno. No ja, res pa je bila zelo prijaznauser posted image
Vsem januarčicam želim lepo prespano noč, brez mučenja kisline in prebujanjauser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 533
   RE: JANUARČICE
10.11.2005 22:48:52   
Nannn
user posted image user posted image  kok sem se nasmejala rija....hahahahaha nasa sploh omenla ni EA pomoje se sama ne ve kaj je to...no pri nas je bilo zaporedje dogodkov tako da smo malo na boljsem user posted image  danes smo imeli se zobozdravnico cez 14 dni pa se psihologa...

Zdele me pa tako levo rebro boli da se mi bo zmesal...bolj jo zgackam naj se pupa premakne bolj mi rine v rebro...no saj nekaj tolazilnega da zadnji mesec se user posted image  spusti nizje in nas rebra ne bodo vec bolela ampak sigurno pa se bo naslo kaj drugega user posted image

LP Nannn user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 534
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 0:13:57   
rija
Ja Kornelija ob treh popoldne, verjetno si ena od teh treh,...vidim, da imaš RR....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kornelija)
Neposredna povezava do sporočila: 535
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 0:16:45   
rija
Madonca Nannn, zobozdravnik v materinski šoli?????user posted image user posted image
Pa kaj smo mi v Prekmurju sto let za leseno žlico?user posted image  Pa psiholog? Mogoče v tisti zadnji rundi: po poroduuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 536
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 0:20:04   
rija
Ah ja Nannn, ko se ti bo pupa spustila nižje, boš pa namesto bolečin v rebrih imela mehur za pupin trampolin....user posted image  pri meni je danes že fešta na trampolinuuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Nannn)
Neposredna povezava do sporočila: 537
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 7:42:41   
simonas
Jutro punce!

A ve si ze vse rihtate papirje? A najprej potrebujem potrdilo od gin. o PDP ali naj grem najprej po papirje na socialno? Meni še gin namreč ni dala potrdila in tako si še nisem nič urejala. Na porodniško pa grem 30.12.

In kako ste kaj drugače? Jaz sem kar ok, še kar spim in odkar sem si nabavila nosečniški pas me tudi med hojo ne muči več tiščanje. Sem kar zadovoljna.

Naš user posted image  še menda spi, ker se še nič ne dogaja. Mogoče smo ga včeraj preveč utrudili s hajko po trgovinah.

A ima katera od vas zibelko? Kje bi dobila odejico za zibelko? Včeraj sem obupala (sploh nad "strokovnostjo" prodajalk v Baby centru).

Lep dan!

Simona

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 538
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 8:50:44   
*hana*
Dobro jutro!!
Simonas, mislim, da brez potrdila od G, na CDS ne boš dobila papirjev. Najbolje pa je, da si vse obrazce sprintaš iz strani CDS Šiška ali Min. za delo...., potem pa skupaj z potrdilom odneseš na CDS, če takrat nastopiš, potem je prvi datum, da neseš 26.11.-mislim da se ne motim, ker jaz nastopim 31.12., pa je 60 dni pred rokom 27.11.
Punce ali mislite, če oddam papirje 28.11., da bodo dinarčki 15.12., ali 15.1.?
Čau

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 539
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 9:20:39   
Anonimen
Dobro jutro

Vidim, da je govora o papirjih. Jaz sem upala, da bom dobila 8/11 pri G potrdilo za na CSD, pa sem imela pregled prestavljen na 15/11. Takrat pa naj bi bila stavka. Tako, da sploh ne vem, kdaj bom prišla do G.

Mogoče pa mi lahko ve poveste katere papirje naj si sprintam, ker sem študentka (živim pri mami). Verjetno ne pridejo vsi v poštev.

No, drugače pa smo kar dobro. Zadnje čase tudi boljše spimo. Ko vsaj ne bi bilo tistih nočnih pohodov na WC - potem bi spali še boljše. Sicer pa je naša pupa kar pridna. Ponoči brca samo če jaz čujem. Drugače spi. Upam, da bo tako tudi po rojstvu. Čez dan me nič ne moti, če je budna. Dva dneva nazaj je bila budna od 12 popoldne pa do večera.

Uživajte

(odgovor članu *hana*)
  Neposredna povezava do sporočila: 540
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 9:35:28   
AlenkaIST
Uf, sem imela za prebrat, pa samo en dan me ni bilo!

Zadnje dve noči spim zelo slabo, mislim, da samo z enim očesom user posted image . Kar naprej mi gre po glavi porod, pa eni otroci,... nočne more!user posted image  si lahko predstavljate kakšna sem zjutraj user posted image

Včeraj sem imela pregled in je naš user posted image  obrnjen z glavo dol. Upam, da tako tudi ostane. Malo sva se pogovorili, drugače pa nič posebnega. Čez 14 dni imam UZ user posted image .

Predlagala mi je tudi naj razmislim, da bi se šla cepit proti gripi. Ne toliko zaradi sebe, ampak bolj zaradi user posted image . Od januarja do marca je pri nam gripa na pohodu in user posted image  še ne moreš cepit. Tako je zaščiten že od mene, oziroma dobi zaščito z mlekom. Ve katera kaj o tem?

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 541
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 9:52:31   
Nyah*
Hmmmmmmm, Alenka, zanimivo vprasanje. Mislim, da je kr pametno, da se gremo cepit, ce je tako, ceprav jaz recimo v to smer sploh se nisem razmisljala, pa bi najbrz mogla.

Moj dragi user posted image  brca v zelodec, je zelo bolece , ponoci, med jedjo, ..., na straniscu sem pa tudi non-stop, ker ima rokice na mojem mehurju, pa me zgecka, pa stokauser posted image user posted image user posted image .

Mislim, da bom brcike kar pogresala, ko rodim.

Ah papirjiuser posted image , ne vem kako se bom spravila to rihtatuser posted image .

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 542
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 11:54:52   
uniq
Dan user posted image  in user posted image ...
Upam da ste vsi uredu. Midva sva dones mela kar mirno noč...brez bolečin brez prebujanja...le en pohod na wc....zjutraj telovadbo...in se nama ni ljubilo zbasat iz postelje.
Dones bom mislim da naročila mal kozmetike prek pc...k v trgovine tko ne pridem k user posted image  skor nič ni doma. Poj pa treba mal za jutr pripravit k ma mala no ja zej ma že 8 let rojstni dan....tortico smo kr pri sodelavki naročil....tko da....sam men nič ne diši sladko...
Ja pa malo učenja bo tudi še dobro, da nardimo v pon še ustni izpit...
Blebečem kaj...no ja sej tko nimam s kom blebetat tko da dobr da lohk kle kej napišem...
Bodite pridne, zdrave in čuvajte in crklajteuser posted image  prek bušijev...

(odgovor članu Nyah*)
Neposredna povezava do sporočila: 543
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 13:29:37   
Joly
Ojla!

Glede ceplenja proti gripi, smo lih danes v materinski razglabljali s pediatrinjo. Ona pravi, da se user posted image  NE SMEMO CEPIT. Priporoča pa, da se cepijo ožji družinski člani, ker so več v stiku z ljudmi in lažje prinesejo kakšne bacile.
Pri nas je materinska v redu, pogrešam pa res kakšno predavanje s psihologom, da bi razložil malo o dobri vzgoji ipd.

Mejte se lepo.

(odgovor članu uniq)
Neposredna povezava do sporočila: 544
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 13:50:48   
AlenkaIST
Nyah, jaz tudi nisem razmišljala v to smer glede cepljenja. Sem načeloma bolj proti. Zdaj pa vseeno mislim, da se bom šla. Prav veliko verjetno ne bom mogla bit na zraku z user posted image . Bo bolj not zaprt ves čas user posted image .

Meni tudi zelo pritiska na želodec in mi je zaradi tega tudi rahlo slabo na momente. G priporoča jesti večkrat po malem. Tudi počivat ni dobro, da greš takoj ko se naješ.

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu Joly)
Neposredna povezava do sporočila: 545
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 14:51:58   
Kornelija
Tole glede ceplenja proti gripi je pa zanimiva tema, saj vsaka mamica želi , da bi storila tisto, kar bo najbolj prav za user posted image . Ampak, kaj je zdaj prav, da se cepimo ali ne? Dekleti, ki so vama ravno nasprotno svetovali v materinski šoli ali lahko napišeta kakšne razloge so vama navedli glede ZA in glede PROTI(mogoče opisali stranske učinke in pozitivne stvari)? Našem zdravstvu ni preveč za zaupati. Sama sem prišla pred kratkim iz bolnice in v poteku zdravljenja sem imela napisano, da moram po 27t dobiti injekcijo Dexamethason preventivno pri svojem G. Na internetu sem se pozanimala vse o tem, kaj tale Dexamethanson vsebuje in tako sem izvedela, da je dober zato, da se pljuča prej razvijejo in tako lažje otrok, ki se rodi predčasno, sam zadiha- zelo dobro za otroka....toda pisalo je tudi, da se ga preventivno več ne daje, ampak samo takrat, ko res pride že do predčasnega poroda, zaradi tega, ker tole zdravilo povzroča, da so ostali organi majnši, nekateri pa celo spremenjeniuser posted image  Ko sem mojemu G omenila, da sem nekaj prebrala o vplivu tega zdravila na ostale organe mi je rekel, da se to naj ne bi poznalo pri teh malih dozah, ki jih dajejo, vendar pa, da je on videl že veliko otrok, najbolj deklic, ki so imele zaradi tega zdravila povečan ščegetavček tako, da je izgledal, kot mali lulek, ter zelo povečane sramne ustnice, jajčnike pa veliko manjše, kot so normalni in tako mi je na koncu sam svetoval, da naj raje samo zelo strogo počivam in ko si enkrat v 32t itak začnejo pljuča že sama delovat(seveda še ne popolno, pa saj tudi zaradi zdravila ne bi delovala popolno pri teh tednih)Tako nisem dobila injekcije! Po nekaterih postih pa sem videla, da je kar nekaj punc dobilo tole injekcijo kot preventivno, če bi predčasno rodileuser posted image

Rija jaz sem bila tista v zadnji vrsti, ki že ima 10 letnega otroka. Mislila sem, da bom izvedela kaj novega, saj se je v desetih letih nekaj res moralo spremeniti, pa  se razen tega, da otrokom ni potrebno več ležati v vodoravnem položaju v košarici ni na tem našem koncu nič spremenilouser posted image
Tako dekleta zdaj sem pa vam že malo zatežila, nič čudnega, ko pa je zunaj spet ta grda megla.
Malo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  da vam popestrim dan in nikar ne pozabite svojim user posted image user posted image  povedat vsak dan nekaj lepega, saj smo mamice take srečnice, da nas naši sončki lahko slišijouser posted image

LP Kornelija - ki je bila prej februarčica, sedaj pa so mi spremenili porodni datum na 29.1 2006!

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 546
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 14:56:03   
puri
Punce, ali ima mogoče katera že tisti seznam, ki se ga dobi v materinski šoli (no, vsaj jaz sem ga pri prejšnji nosečnosti),....katere in koliko stvari se potrebuje za novorojenčka. Jaz sem ga imela, sedaj ga pa ne najdemuser posted image in ker bom šla kmalu po nakupih, sem čisto izgubljena, kaj moram vse kupit.


(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 547
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 15:08:01   
AlenkaIST
Puri ti pošljem seznam.........

Glede cepljenja pa tako. G mi je rekla, da naj pač premislim. Evropska zdravstvena organizacija tega ne omenja (ali pa ni nujno), ameriška pa zelo zagovarja. G mi je rekla, da je prav da vem kako in kaj, tudi če bi kje kaj brala o tem, sama pa se moram odločit ZA ali PROTI.
Sama cepljenja ne zavogarjam, ker pravim, da je bolje da tistih nekaj dni odležiš in da si tudi telo spočije. Če se cepiš pa mislim (videla nekaj primerov) da nisi ne bolan ne zdrav, samo nekaj se packa po telesu. V tem primeru, ko gledam tudi na orokovo zdravje pa mislim, da bom le potrpela tisto injekcijo.

_____________________________

Princeska SARA rojena 17.1.2006
Sestrica LARA pa 7.3.2010.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 548
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 19:14:14   
pinka1
Hojla nosečke! Jaz sem pa danes bila zadnji dan v službi in mi je kr malo čudno, da ne grem več delat. Zdaj bom porabila en teden dopusta, potem pa bolniška do porodniške.

No, se bomo vsaj malo spočili in se malo več posvečali sami sebi in malčku, ki neutrudno brca, da me kr prestavlja.

Lep večer!

(odgovor članu AlenkaIST)
Neposredna povezava do sporočila: 549
   RE: JANUARČICE
11.11.2005 22:15:59   
rija
Kornelija, jaz pa tista najbolj radovedna v prvi vrsti....user posted image user posted image  se mi je kar zdelo, da si ti, ali pa ona, ki je sedela za mano. Saj se mi zdi, da nas treh edino ni bilo sram  kaj vprašati.user posted image
Dobrodošla med januarčice.
Glede tega cepiva za razvijanje pljučk, pa mislim, da ga dajejo bolj na blef, je bila ena moja prijateljica januarčica ravno prejšnji teden hospitalizirana dva dni, da so ji dajali te injekcije...

Jaz pa sem si danes privoščila en samoplačniški UZ pri dr. Miglarju v MB. Malo za dušo....in mir v srcu. Z našim otročkom je vse v najlepšem reduuser posted image  tudi obrnil se je že v ugoden položajuser posted image  in posteljica ni več predležeča ampak tako kot mora biti.user posted image
Fuuuullll sem srečna. Se pravi da ne bo CR...Pa še datum za sestanek z anestezistom za EA sem dobilauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Kornelija)
Neposredna povezava do sporočila: 550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Kje živite?
sashy



v stanovanju (26%)

v hiši (43%)

v najemu v stanovanju (9%)

v najemu v hiši (1%)

Pri njegovih/svojih straših (20%)

drugo (1%)


Število vseh glasov: 438

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!