|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  90 91 [92] 93 94   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 9:05:54   
foxy_cat
Na spet ta forum.. pa vse sem že napisala. Ironic kaj pa če si 10ml prednjega mleka črpaš, prvo mleko je bolj vodeno za odžejat, potem pa bolj mastno. Torej 10ml izčrpaš, ponudiš dojko, če je še lačna ji ponudiš še teh 10ml po flaški. Tako sem jaz po nasvetu patronažne morala delat ker se ni dovolj redila na začetku kao. No.. pri 4 mesecih so mi pa rekli da je predebela da jo moram dat na dieto hahhha.. ja ne hecam se dobesedno to je rekla pediatrinja, a hči se je izključno dojila. Aja nisem pa jaz nikoli več kot 10ml uspela načrpat na eno dojko, pa se je samo dojila.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2276
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 9:31:40   
4.mama
Foxy 36 polnih sva pricapljale kljub vsem težavam 😁

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2277
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 9:51:27   
nevergiveup
Jaz vam lahjo samo povem, da res je to najslabše obdobje v življenju ženske, ki nosi in pristavlja nonstop otroka, ta pa vseeno joka in joka in joka in hujša in hujša in hujša, ker pač ne boš dodajala, ker te vsi napadajo kot da mu strup dajaš. Doji lahko res skoraj vsaka, ampak otrok pa vsak ni nujno, da sodeluje tako kot bi mogel zaradi zlatenice/alergije/ne vem kaj še vsega boga obstaja. Jaz sem mislila, da me bo dobesedno kap, ko sem zagledala diagnoza IZSTRADANOST. V 21. Stoletju v Sloveniji mi je uspelo zaradi moje napsihiranosti IZSTRADAT otroka?!?!?! Najhuje mi je pa bilo, ko sem jo previjala in prijela za ritko in začutila kosti??? Jaz sem mislila me bo pobralo. Je pa res, da je bilp to PRED dobo forumov in internetov in sploh vedela nisem ne za alergije, ne za to, da lahko kar doma v bistvu otroka tehtaš... Zdaj je vseeno malo drugače, ampak se mi zdi, da tudi ta poplava informacij včasih človeka zmede, namesto da mu pomaga. Skratka takrat sem si prisegla, da če še kdaj bom imela otroka, ga nahranim pa naj bo to AM ali moje mleko, samo ne spet ta jok im dretje in obup kaj je z njim narobe??? In to iz ure v uro in ih dneva v dan in iz tedna v teden in če kdaj slišim, da mogiče nisem dovolj vztrajala, bi najraje zalimala nekoga, ki to reče... Tako da ja- vse se potrudimo, ampak nekaj zdrave pameti pa mora biti. In ja- v Afriki vse samo dojijo in je tudi ogromno smrtnosti zaradi podhranjenosti, tako da...
Ne morem pa opisat blaženega občutka, ko se je ona prvič najedla in ZASPALA!!!!!! Uboga revica prvič se ni zvijala od krčev in lakote po dojenju 😪😪😪 še zdaj si to očitam, ampak so mi VSI okrog govorili, če jo skoz pristavljaš ne more biti lačna, očitno ima krčke... Ampak pri nas zaradi alergije je bil začaran krog- ful je bila lačna, ko je pa začela piti je hitro nehala ker jo je začelo zvijat zaradi krčev (tudi o tem da ima alergijo seveda pojma nisem imela in sem uzivala mlecne izdelke in jajca ko sem dojila). Ampak prosim da vas ne prestrašim- takih primerov spet ni toliko... Večina se po prvih mogoče težkih dnevih čist lepo doji ❤❤❤

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2278
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 9:56:45   
Anonimen
Punce kako ste pridneee! Jaz se res oproščam, nisem prebrala celotne debate, postov, sploh je utegnem.Upam, da ste vse dobro. Je že kakšen novi sonček se pridružil? ❤️ 
Na hitro, pri nas doma je pestro. Mali je sicer pridkan, ponoči lepo spimo, zbudi se na 2-3h da ga nahranim. Je malo lenček še (zlateničen, upam da se uredi)… pa desni učko ina vneto; skos mu teče rumeno ven.Patronažna nas je obiskala v sredo in mo povsem pokvarila vse… zasekirala, da je premalo dobil na teži (ki je bila večja od odpusne, ampak po njeno premalo). Ker imam polne dojke in ne bolijo sem rekla, da boom mleko črpala in mu dodajala… ker sem se zasekirala, da pri meni premalo dobi :( jokala sem kot dež… včeraj pa sem vprašala na FB skupini Dojiva se za nekaj napotkov in dobila odgovor, ki mi je situacija čisto drugače prikazal. Miško je sedaj samo pri meni, flaške ne dodajava, je zadovoljen, plenice polne… pa bohnedej da bi kdo mislil, da je zame dojenje sveto… ampak bi se pa rada potrudila, če bo le šlo. 🍀
Šivi od raztrganine še bolijo… manj, skozi pa jih čutim. Dobila sej napotnico za UZ anusa :( … opazila sem, da ko imam poln mehur in npr odprem pipo, bi mi lahko kar ušlo, komaj zadržim…’prav tako ful uhajajo plini. Eh.
Uglavnem, mamo se lepo, sem pa zelo čustvena postala (v N tega ni bilo), če mali ful joka, jokam še jaz, ker imam slabo vest, da mu ne znam pomagat. Pa tko no… sicer je pa zelo lepo ❤️
Saša

(odgovor članu 4.mama)
  Neposredna povezava do sporočila: 2279
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 10:03:51   
foxy_cat


IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Foxy 36 polnih sva pricapljale kljub vsem težavam 😁



Jjejjjj jaaaaa. Ej sam da se ne bova danes v Lj vidli hahah... Moj mora službeno v Lj, jaz si pa ne upam bit sama s tamalo doma, ker so vsi sosedi na dopustih, pa sem potem raje staršem iz dolenjske pisala če lahko prideta v Lj, da si ne upam bit sama doma. Tako da evo če moram že rodit bo to tam kjer želim hehehe,...
Saša a si imela epiduralno?

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2280
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 10:32:08   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: foxy_cat
Saša a si imela epiduralno?



Foxy ne, ničesar. Ni bilo časa. Ob prihodu v P 4cm, po klistirju takoj na 7cm, v porodni pa že čisto odprta. Če nebi šlo tako hitro bi pa sigurno kaj vzela, ker sem čutila, da nebi šlo. 
Saša

(odgovor članu foxy_cat)
  Neposredna povezava do sporočila: 2281
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 10:34:26   
ironic
Moja je od včeraj na danes pridobila 74g. So bili vsi danes tiho, samo pohvale... Mislim wft, a prvo pa me čisto napsihirali do konca. Groza.. samo zato ker ko sem ji iz tiste dojke dala je pol manj pojedla.. mogoče pa ji je tolk odgovarjalo? Kaj ni tak, da si otrok vzame kolk želi? Lahko bi si črpala, samo tu ne morem, te bi morala it v drugo sobo si črpat, ker svojo sem doma pustila. Ker mi hoče skoz bit gor. To mava mal probleme, ker pol se že carta, in bi morala bit uro in pol na meni... Jaz pa tak ne morem več. Zato sem ji začela dajat dudo, čeprav je ne sprejema. Ampak nekak pol vzame in se uspava Ma ne morem več res. Danes so bile težave, pa potem pride en v sobo, pa drugi pa vizita in so mi jo skoz zbujali al pa da sem jo morala previt ko se je polulala, ker kriči. Ko je pokakana ni panike, urin pa groza. In vmes previjat pa spet pristavljat. Dude tudi nisem uporabljala, pa jo bom, saj pa nemorem skoz bit priklenjena. Ko pa bo treba odvajat pa bomo že. Saj nam ko smo bili mali, so tud kar potisnili dudo, pa smo ravno tako ok. Pa mene je mami dojila 3t, nato sem bila na AM, ker je imela vodeno mleko, sem baje skoz zgubljala težo, potem pa je še čisto začela izgubljati.. no in sem popolnoma ok, nimam nobenih težav, alergij ipd... Tako da.. pa s tem da takrat ni bilo izbire AM, kot sedaj. Pa živim. Tako da ja, sem se sprijaznila.

Kaj pa AM od dm? Je ful pohvaljen pa tudi na nemških testih zelo dobro ocenjen, aptamil ni ok. Sem gledala da najbolj bi naj bil ta Hipp da ustreza... Sploh ne vem.. bi pa rada imela za vsak primer pripravljeno doma. Bom pa si res čisto izčrpala dojki pa da vidim kolk gre ven, ker me res res zanima... Samo nekaj časa traja da se mi potem napolni... Upam da bo ravno zadostovalo in šlo skoz s hranjenjem... Ker je pri nama začaran krog in traja in traja in sploh me morem stran. Če bi se to nadaljevalo pa res ne morem tak da bom res 20/h pri njej.

Želim vam uspešne porode, da vse steče kakor bi moralo! In da bo poporodno obdobje čim bolj prizanesljivo. Ker ravno poporodno je težko,pa se o tem tako malo piše, še dobro za današnje medije, da se to čim bolj ozavešča, ker ženske ne vemo kaj pričakovati ko smo prvič v tem. 🍀♥️

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2282
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 10:37:37   
ironic
Dobra si Saša! Pa hitro ti je šlo, super! Jaz sem se ves dan mantrala, nikak odpirala, zato sem vzela EA, ker sem dost brala in slišala da se sprostiš in odpreš, pa je res bilo tak. Samo so mi vseeno dali umetne popadke poleg. Joj to niti predihat ne moreš, pa je že nov, pa so res bolj boleči kakor naši naravni, ampak se je dalo. Mi je bilo vzdržno, sem pa popolnoma vse čutila, tudi ves pritisk in tiščavnike, tako da sem sama potiskala. Očitno nisem neke doze dobila ali pa sploh še ni vredu prijelo. V tistem bi vzela karkoli, samo da bi se odprla čimprej ker sem vedela da ne bom imela dovolj moči za iztis. Zato pa Saša bravo!

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2283
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 10:53:38   
4.mama
Ironic jaz sem dajala od DM, ker imam kolegico v farmaciji in je po testih bolje od aptamila

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2284
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 10:55:08   
ironic


IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Ironic jaz sem dajala od DM, ker imam kolegico v farmaciji in je po testih bolje od aptamila




Ker sem res tega gledala. Kaj pa glede palminega olja, je res kaj na tem ali je to bolj fora okoljevarstvenikov zaradi izseka?

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2285
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 18:14:05   
nevergiveup
Joj, kaj to delajo z nami zdaj- dude ne smeš, dodajt ne smeš, da vam ne bom razlagala glede vzgoje česa vsega tudi po ta novem ne smeš tiste, ki imate prvega otroke boste še tukaj se naposlušale..  Jaz pa pravim- POSLUŠAJ SEBE IN OTROKA (čeprav prvič mamam je to zelooo težko, ker ste še brez izjušenj)! Najbolj je pomembno, da je, spi in da sta oba mirna in zadovoljna. Ne pa ali ima dudo ali AM ali karkoli. Če se le da... Je tudi res, da čisto brez joka pač pri dojenčkih ne gre na žalost in sem jaz tudi imela hude težave to sprejet- ni hujšega kot da gledaš dojenčka, ki se joka 😭😭😭 tako da želim vsem veliko potrpljenja in čez nekaj let boste videle kako nobenega več sploh ne briga kok ste dojile/dodajale/dude in tako naprej ❤💔❤💔 Pa ful je smešno, ker imamo v družini zobarja, ki mi je skoz razlagal kako lahko še pri enem letu otroku dudo dajem in da je to groza in bla bla bla. No, zdaj ima pa on otroka, ki ima dudo še vedno pri treh letih 🤣😅🤣😅🤣 Toliko o temu. Dokler nimaš otroka ali težav z otrokom je lahko biti pameten, se pa zadeve hitro obrnejo, ko se sam znajdeš v podobni situaciji.
Saša in Ironic, lepo zrihtajta in sebe in otroke 😘😘😘❤❤❤ p.s. Mleko sem jaz imela in DM in Aptamil za dodajat...

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2286
   RE: Julijke 2023
1.7.2023 19:47:10   
Pikcapokca
Kak je kaj z ostalimi puncami? Kaj novega pri vas? 😊

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2287
   RE: Julijke 2023
1.7.2023 21:17:24   
foxy_cat
Pikcapokca lunca se bliža, danes sem za vsak slučaj tamalo peljala babici pa dediju na počitnice. Slab filing mam hehe...

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 2288
   RE: Julijke 2023
1.7.2023 21:19:07   
4.mama
Pikapokca pri meni nič, mala je hiperaktivni da me ves trebuh boli, kislina me daje prav boleče res in itak sem celo hišo spucala in oprala in zlikala en kup cunj in zdaj sem jaz ko cunja. Kako si ti?

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 2289
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 9:24:25   
nevergiveup
Mi se selimo... Sovražim selitve tako kot vsaka normalna oseba verjetno... Sploh v tem stanju 😳😳😳😭😭😤😤😤 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2290
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 10:41:05   
foxy_cat
Nevergiveup te razumem. Nam so v četrtek garderobno omaro prišli montirat, še zdaj se nisem spravila preložit cunj, jih imam še vedno na začasnih kalaxih.. Ne morem in ne morem se spravit.

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2291
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 11:10:08   
4.mama
Nevergiveup kapo dol res, upam da ste pri koncu in da vse poštimaš pred porodom. Jaz sem se novembra selila in hvala bogu sem se takrat ker zdaj bi bil kaos. Zdaj samo še prenavljamo in že to mi je preveč.

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2292
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 13:24:04   
cbelca2
Dočakale smo naš mesec.💪🙂 No nekaj jih je sicer malo pohitelo... Pri meni se je pa moj zelo živahen otrok precej umiril in je imel tako nežne gibe da mi nič ni jasno. Sem se danes lotila pripravit torbo za v porodnišnico in oblačila za domov. Pa sem glede na vreme kar malo zmedena kaj naj pripravim. En dan ful vroče včeraj pa nič kaj. Kaj ste ve pripravile za otročke za domov?Do PDP imam še 8dni🙂 tudi pri nas delovno. Beljenje, nove omare itd. 🙈 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2293
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 15:12:30   
Stella Marella
nevergiveup, oh, vi se še selite! sem cisto pozabila... naj bo vseeno cim manj stresno in s cim vec pridnimi pomagaci.

jaz tudi ne vem, kaj obleči nasega fantica 🤷‍♀️ sem mislila, da bo rabil kapico in jopico itd. vsaj prve dni, ampak je cisto kontra... ker je 13 dni cez rok, njegovo telo ocitno ze cisto drugace regulira temperaturo, in smo zaenkrat vecinoma v bodiju z dolgimi rokavi + vcasih hlacke (ali pa brez, ce ga povijem v kaj). v porodnisnici sem ga bolj oblacila, pa je potem imel povisano temperaturo! sicer mu pa babica meri temperaturo in se sproti odločamo tudi glede na vreme... 

(odgovor članu cbelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 2294
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 16:29:42   
nevergiveup
Ja, hvala za vzpodbudne besede vsem- ni bilo planirano, ampak pride tako v življenju... Tukaj nimaš kaj kot pač stisnit zobe in gurat naprej.
Ena kolegica mi je enkrat ful pomagala, ko je imela tamala krče in sem mislila, da me bo pobralo od njenega kričanja. Rekla je: "Vse mine... Tudi to... Samo na to misli..." Saj v bistvu ni nič takega, ampak sem kot mantro takrat začela ponavljati: "Tudi to bo mimo" Pa je bilo res mimo 🤣😅🤣
In ravno to sem tudi tuhtala pa saj kaj se mi v bistvu sploh še da? Niti omar se mi ne bi dalo rihtat, niti vrta, niti prenavljat ničesar 🙃😉 Samo še jedla bi pa rodila čim prej 🙈🙉🙊
Tako da naj nam vsem čim prej mine... 😘❤❤❤ 
Glede oblačil pa bom imela body z dolgimi, nogavičke pa pajacek in kapco za iz porodnišnice. Malo bom tudi seveda prilagodila mogoče glede na vreme (en dan 30 stopinj, drug dan 22 pa dež??) Je pa bolj slabo vreme napovedano naslednji teden baje.

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 2295
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 17:15:10   
Pikcapokca
Jaz imam pdp cez 12 dni, drugace pa tudi nic posebnega. Ste mi dale za mislit zdaj zaradi vremena ja.. jaz mam samo bodije s kratkimi rokavi, bom vrjetno se dodala v torbo kaksnega z dolgimi. To vreme se tak cudno obraca da ne ves kak spakirat.. jutri spet pregled v porodnisnici, bom vidla kak bo s plodovnico. Drugace se pa lepo premika vsak dan, komaj cakava ze da jo spoznava.Me pa sosedje zivcirajo ker nevem kaj studirajo. Da zdj k sm tok pred rokom bom pa se kosila pa ma vrtu delala pa stopnice pomivala pa nevem kaj vse.. nc uvidevnosti 😅

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2296
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 17:26:31   
foxy_cat
Jaz sem mu pa samo dolge zaenkrat pripravila, bom vrgla še za vsak slučaj kratke hlačke in kratke rokave noter v torbo. To vreme je res tak tak.. Jaz imam tudi kapico in jopico za vsak slučaj v torbi saj ne veš. Hči je bila rojena avgusta, sem imela dolg body, dolge hlačke in nogavičke.

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 2297
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 17:32:22   
4.mama
Foxy jaz imam tudi samo dolge in niti pomislila nisem na kratke, saj v porodnisnici so v dolgih in se pokriti s koutrom

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2298
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 18:10:01   
foxy_cat
4.mama saj to potem gredo pa tako v avto na klimo.. 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2299
   RE: Julijke 2023
2.7.2023 18:17:35   
4.mama
Ja tako sem jaz razmišljala, edino kapice nisem napravila je kolegica par dni nazaj šla iz porodnišnice in da ni imela kapice. Poleti je res najtežje kombinirat za oblect. Jaz imam enega spomladi, pozimi in jeseni. Poletna bo prva

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  90 91 [92] 93 94   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  90 91 [92] 93 94   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Koliko traja nosečnost: devet ali deset me...
Zdrava nosečnost traja 40 tednov. In ker ima vsak mesec štiri tedne, ali to pomeni, da nosečnost v resnici traja deset, ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?