|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  89 90 [91] 92 93   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 8:04:00   
ironic
Zdaj če katera to bere, ki bo v ukc rodila.. Ni moj namen prestrašit. Vsaka ima svojo porodno zgodbo in situacijo. Lahko da bi na enako situacijo naletela na Ptuju. Kot npr kolk se že leta bere glede Postojne, pa potem ene napišejo da kak grozen odnos ipd.. Tak da ne v sebi to obračat, lahko da boste same imele super izkušnjo. Sploh da ste 3 dni noter, sploh nič ne opazite ali čutite Jaz sem prve 3 dni imela best cimro, imava privat stike ♥️🍀 in ful hvaležna za njo, res. Pa sva obe bili navdušeni, jaz takrat še nad hrano, ker sem imela diabetično zarad nosečniške sladkorne (dokler niso sami izmerili in sem imela pod povprečjem, kar je takoj pomenilo da nimam in je bilo nosečniško pa so mi prekinili super hrano s sadjem in zelenjavo).  Kasneje ko pa sem bila tolk dni, pa začneš opažati, čutiti in tudi videti kak stoji vse skupaj. Pa tudi glede na najino situacijo.. Tako da tiste ki ste se odločile, ne se prestrašit. V porodni sobi so tudi ok, čeprav je ena babica za vse sobe in ni z vami ves čas. Na splošno pa sem imela lepo porodno izkušnjo in bi komot šla še enkrat rodit 😁 ampak v normalnih tednih pa da bi bilo vse ok z otročkom potem. Glede na potek pa sem bila zadovoljna 🙂🙂

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2251
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 8:15:49   
foxy_cat
Ja jaz isto ko sem bila prve dni na 1ki sem imela dobre izkušnje, sploh sestre na 1.ki so bile super, no dlje ko si tam pa slabse je, ker vidis realno stanje (tudi večina dohtarjev katastrofa..). 11 dni je bilo več kot preveč. Sedaj ko me kdo vpraša kje bom rodila Mb al Ptuj rečem najraje Lj, če bi imela opcijo heheheh...

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2252
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 8:38:34   
4.mama
Se popolnoma strinjam s tabo foxy, če se bo le dalo grem v Lj. Izpolnila sem že vse papirje, ampak če se nekaj zgodi pa itak šibaš v prvo in to je pri nas Šempeter pri Gorici in ji ne zastonj rečejo klavnica res je katastrofa.

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2253
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 10:46:58   
ironic


IZVIRNO SPOROČILO: foxy_cat

Ja jaz isto ko sem bila prve dni na 1ki sem imela dobre izkušnje, sploh sestre na 1.ki so bile super, no dlje ko si tam pa slabse je, ker vidis realno stanje (tudi večina dohtarjev katastrofa..). 11 dni je bilo več kot preveč. Sedaj ko me kdo vpraša kje bom rodila Mb al Ptuj rečem najraje Lj, če bi imela opcijo heheheh...




Kako je pa s Ptujem? Pa mislim da je res povsod tak. Dlje si noter, več vidiš in slabše je... Mene ponovno s tem dojenjem neki forsirajo.. ma ponoči več poje, kakor čez dan, doma enako. Pač vzame kolk rabi.. ne, one so ji kar dodatek dale, ker sem videla ko sem šla da je šla iskat.. najraje bi jo... Joj.. in zdaj neki filajo otroka.. halo.. noro no! Samo da so tiho in da imajo mir. Bolano! Spet to tehtanje in tečnarjenje v eno...

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2254
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 11:11:24   
4.mama
Katastrofa Ironic kot da ni dovolj stresa že brez tega

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2255
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 11:33:37   
Pikcapokca
Ja itak sej more povsod bit tak.. pa pol ma ena sestra slab dan, drugic ma druga sestra slab dan, tretjic ga mamo mi pa vse opazmo 😂 pac .. jaz sem se vseen odlocla da grem v mb rodit ker sem zdej ze parkrat mela preglede, vedno si bili drugi ampak sem dobila dober vibe in sem imela dobre izkusnje. Kak bo potem ko bo slo zares pa ne vem..tud okus in kuhanje ima vsaka drugac tak da je vsakemu drugace.. ampak nekje morm rodit 😅 potem ko bomo enkrat doma pa bo tak druga zgodba :)

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2256
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 14:58:49   
foxy_cat
Ironic tak kot si napisala na koncu je pomoje povsod isti šmorn. Bi pa jaz mal popiz... če bi takle dodatek za Bv dajal... Sploh če imaš mleko in če dojiš.

(odgovor članu Pikcapokca)
Neposredna povezava do sporočila: 2257
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 16:56:46   
nevergiveup
Ja, pri teh stvareh je včasih malo sreče treba imet... Jaz pa recimo trikrat rodila v Ljubljani na različnih oddelkih vsakič bila pri kar enih babicah, s katerimi nismo bili nič zmenjeni in vsakič bila prezadovoljna s hrano, odnosom in podporo. Tudi ko se je ponoci pokakala so jo brez besed previli. Na pediatrični pa recimo v Ljubljani je bila cela katastrofa- ponoči bog ne daj koga "zmotit", spala sem vsa razbolela in porezana po porodu na stolu, vmes pa komentarije od sester: "Kako se vam ne zmeša, ko se vaš otrok nonstop dere???" Pa "Sigurno čuti, da ste živčni in nesrečni in zato je tudi ona..." Pa halo????? Če se mi dojenček dere že dva meseca nonstop, jaz pa naj sedim in se blaženo smehljam od sreče??? To namreč velja v obe smeri- ne more biti mama mirna in zadovoljna, če je z otrokom nekaj narobe... Tam sem živčni zlom dobila. Itak mi ni bilo nič jasno zakaj se res moja hčerka nonstop dere, potem pa še komentariji od sester... Na koncu so ji ugotovili hudo alergijo na mleko in jajca (ki sem jih jaz uživala in je dobila preko dojenja). Takrat je bilo ful pritiska na mame, da samo in izključno dojimo, ampak otrok s tako alergijo se zelo težko normalno doji, ker ima hude krče zaradi dojenja. Ko smo to rešili sva bili obe mirni in zadovoljni. Tako da vsekakor držim pesti, da prideta čim prej domov in normalno zaživite 💝💖💗💓

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2258
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 18:13:06   
ironic
nevergiveup o lubi bog.. ko sem to prebrala.. pa kaj je s temi sestrami.. obnašajo se kot da so vse z doktorati, dobro ne smem reči vse, ampak sploh kake starejše ko so že z dost delovne dobe in tečne.. kje piše da MORAŠ dojiti. Kje? Lahko se tudi odločiš da ne in otrok bo ravno tako zrastel, ma ne razumem tega, res ne. Ti pritiski, kakšna je korist, samo da te psihirajo in nič drugega, potem pa se sekiraš pa sprašuješ.. jaz sem že iskala za AM katero ji naj dodajam, potem po drugi strani pa jezna na sebe, zakaj ne spije dovolj.. doma se ne tehtava ali karkoli, da bi si nek pritisk ustvarjala, ampak sem sedaj tukaj videla, da če dojim iz leve spije manj, če iz desne spije 1x več.. vse ki že imate pa ste dojile, dajte mi svetovat, kaj narediti v tem primeru? Naj si čisto izčrpam, si bom kaj povečala s tem? Res ne bi rada AM, bi na tistem raje črpala pa ji prek stekleničke dajala... Pa kaj dejansko pripomore k navalu? To glede črpanja, da je treba popolnoma izprazniti, ma super, tudi nisem vedela- če se ne pove, potem pa ti pametujejo in izpadeš ko nek debil pa slaba mama, češ da ne daš dovolj otroku, res tak občutek 😔😔 nemorem je pa skoz imet na desni.. potem pa spet bo premal dobila.. groza in zdaj mam skoz to v glavi kak povečati vse skupaj? Sicer če bi kak obrok dala AM ni panike, definitivno pa hočem večino dojiti. V primeru AM, kaj priporočate (vem da je vsak otrok drugačen, pa je treba vse sprobat... Samo nekak berem za Hipp, da je najmanj alergen.. spet pa vsebuje palmino olje, za katero je cel halo - čeprav ne vem zakaj potem zakonodaja ne prepove)? 

Hvala vam punce! ♥️😘😊🥰

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2259
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 19:01:19   
nevergiveup
Draga Ironic, nikar ne skrbi, če boš dodajala!!! Jaz sem se izmozgala pri ta prvi s tem dojenjem in ker je vseeno zelo slabo napredovala je pristala pol izključno na formuli za alergike (pa kaj pol??? Živa in zdrava in ji nič ne manjka, alergija pa po prvem letu izzvenela), samo napsihirana sem bila. Pri dveh mlajših otrocih nisem več nobenega poslušala in začela zelo kmalu dodajat in sta se brez problema dojila še eno leto, ampak iz izkušenj povem, da NI res, da ima vsaka dovolj mleka- je ful odvisno od velikosti otroka, podpore doma (ko si cel dan iz dneva v dan izmozgan, ker si za vse sama je težko pričakovat zvečer naval mleka). Tako da jaz sem skoz dojila razen zvečer mi je skoraj vedno zmanjkalo, ker sem bila preutrujena. Ful sem si povečala naval mleka s kokosovo vodo- pila sem jo na litre pri ta mlajših dveh in se je res poznalo. Iz ta leve dojke mi je VEDNO priteklo več mleka pri vseh treh in sem zato dojila vedno iz obeh, ker iz ta desne je bilo vedno premalo. Pa načeloma načelo ponudba-povpraševanje res velja, ampak so še drugi faktorji (dovolj tekočine, dobra hrana, res čim se le da počivat in tudi zelo pomembno količina mlečnih žlez, ki je recimo pri meni bolj tako-tako...). Če si boš črpala pa ti zelo priporocam, da v to res investiraš- pri prvih dveh otrocih sem imela ročno črpalko s katero sem se samo matrala, pri ta tretjem sem le nabavila električno od Medele in je ful draga, ampak se je na koncu splačalo! Jaz se z dojenjem vsakič matram, otroke imam pa ogromne pa ful lačne, tako da sem res doktorirala iz tega dojenja. Sem si pa po prvi izkušnji s starejšo hčerko obljubila, da ne bom več izmozgala ne otroka ne sebe s tem prokletim dojenjem, ker na koncu je bila bolj zdrava v vrtcu pa v šoli od vseh unih, ki so se leta dojili. Brezveze... Pri ta drugem sem začela dodajat zvečer po parih mesecih pa se je normalno dojil do enega leta, ta tretja dodatka skoraj ni rabila, ampak kadar sem ji pa dala se tudi slučajno nisem sekirala. Absolutno se je fajn potrudit za dojenje, ampak na koncu je najbolj pomemben sit in zadovoljen otrok ter mama, ki se ne ukvarja izključno s tem, da ima dovolj mleka in se ne sekira cele dneve in noči ali bo uspela otroka nahranit. ❤

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2260
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 19:35:41   
4.mama
Zdaj mi je ena kolegica rekla da v Lj ne dajo dodatka tudi če otrok joka, če nima mleka ali pa če zgublja na teži. A ima katera izkušnje z Lj porodnišnico? Ker jaz nisem imela mleka, sem se full trudna a ni šlo. Tudi tokrat se bom potrudila max

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2261
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 20:32:19   
foxy_cat
4.mama ja moja cimra takrat v Lj je klicala sred noči da hoče dodatek, ker ona ve da je lačen, a niti probala ni dojit. Pa ji niso dal. Meni je to všeč in ne, ne strinjam se s tem da ženska nemore polno dojit, sem le iz zdr.stroke. 1% žensk je, ki ne more dojit na svetu, vse ostalo pa je v glavi in neizobraženosti žensk. Pa veliko je naivnih, vrjame vsemu kar kdo reče,.. potem pa so čist blesave.

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2262
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 20:58:22   
ironic
foxy_cat moja svakinja je skoraj doživela živčni zlom okrog tega dojenja. Dobila tehtnico, striktna navodila, zapisovati si je morala, bila je na koncu z živci, mali pa nonstop jokal. To kar si rekla je tak tak.. da te v eno drugi psihirajo, mislim da ni vredno, da si na koncu ti ob zdravje, otrok pa ob mamo. Kdo pa ga bo potem dojil? Če me razumeš? Prevelik pritisk je. In ravno ta zdravstvena stroka je tista,ki to dela. Doma nama ni bil problem, tu pa evo takoj... No zdaj pa so mi rekle da kak lepo se doji, da res dosti poje.. halo? A včeraj tako da sem se res zasekirala... Kr nekaj.. Ampak to je meni too much. Prevelik pritisk. Kje piše da mora ženska pod vsakim primerom dojit? 



Nevergiveup, kateri AM pa si imela? 

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2263
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 21:12:17   
4.mama
Jaz sem padla v hudo depresijo pri 2 otroku in tega ne privoščim nobeni. Vse bi dala na svetu da bi dojila, a nikakor več kot mesec. Se najmlajša ko se je rodila z 2 zobi in je bolelo in bradavice vse krvave sem vztrajala dokler mi ni babica rekla da dovolj da vse mame ne.morejo dojit in zaradi tega niso nič slabše ali manj vredne. Bom pa seveda tudi sedaj dala vse od sebe

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2264
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 21:22:06   
ironic
Točno tak. Res poskusiš in ni ti vseeno, ampak kaj boš gledala otroka lačnega, pa sama bila 24/h na otroku, se naspihirala, kot si rekla padla v depresijo.. in samo zaradi okolice, ker rečeno je da bi naj dojila. Ma daj.. Midve imava še po večerih krčke,ker mi kupčka ne podira, redkokdaj. Pa se trudiva ampak ne gre.. in potem črvičenje, tudi od tega ko ne vem kolk je sploh pojedla. Ima dovolj al ne. In res ste me potolažile, da sem res začela razmišljati da dodam kak obrok AM. Definitivno bom dojila, sploh čez noč ker takrat mi največ poje, več kakor čez dan. Se mi je pa tudi cartat začela in nikak je nemorem odstavit ker je totalni jok potem... Že zaradi sebe, bi res morala dodati kaka dva obroka dnevno, da se mi res napolnijo prsi z mlekom.. črpalko pa že imam, sicer ni medela ampak je tudi super, sem jo z amazona naročla. Medela me direkt boli, ker sem jo v bolnici uporabljala, premočno sesanje... Pri svoji pa imam stimulacijo otrokovega sesanja. 👍

Ampak glede AM pojma nimam 😔 mislim da sem brala za novalac da se lahko pri vsakem obroku doda 15ml da je po dojenju, hipp hvalijo, gledala pa sem nestle tudi? Nestle nima tega palminega olja..

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2265
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 21:27:22   
nevergiveup
Foxy_cat jaz sem tudi iz zdravstva in kar je najbolj pomembno iz lastnih izkušenj. Pri meni tako kot pri mnogih drugih zelo vpliva na količino mleka koliko pijem/spim/jem in tudi če sem preveč aktivna ne vpliva prav dobro na količino mleka. Skoraj vsaka lahko doji, ampak za polno dojenje je včasih potrebno malo več kot samo da vztrajaš!!! Vztrajala sem dva meseca pri ta starejši in za nič na svetu nisem hotela dat dodatka zaradi takih "strokovnih opažanj" kot je tvoje in na koncu pristala s tamalo v bolnici in je dobila diagnozo izstradanost. Da ne omenjam, da se je boga reva jokala res cele dneve in noči in ful shujšala!!! A to je pa ok???? Tako da prosim previdno s takimi komentariji, ker sem tudi iz zdravstva in absolutno proti takemu posiljevanju v eno ali drugo smer. Se lahko zelo slabo konča. Drugič in tretjič sem ze v porodnisnici rekla, da naj mi dajo dodatek drugi dan ker sem nosila otroka do štirih zjutraj pa sta samo jokala, ker jaz pač dobim mleko malo kasneje in ne glede na vso pristavljenje nič ni bilo od tega razen dretja. Oba sta se najedla, zaspala, jaz pa tudi in tretji dan in celo leto sta se oba normalno dojila. Jaz imam vse otroke čez 4 kile in ni primerljivo kako so lačni oni ali otroci, ki so ful manjši in so zadovoljni s tem da na začetku parkat povlečejo pa tudi če v prazno...
4.mama, to je res- nočejo dajat. In nosiš kričečega otroka celo noč in meni je to mučenje in otroka in sebe- brezveze. Jaz jim kar rečem, da mi prinesejo in konec. Prvi dan itak spijo, drug dan so pa pri menj vsi ful lačni, ker vedno rodim velike otroke (zdaj bo baje izjemoma manjši), potem je dretje in nošenje otroka nonstop, ob 4 zjutraj pa imam dost in zahtevam dodatek- se najemo, naspimo in normalno dojimo. In problem je bil samo pri ta prvi pri kateri ravno nisem zatežila in sem jo matrala več kot dva meseca, da bi izključno dojila in ravno ona se pol ni, ker so mi tudi v bolnici potem dali formulo, ker je preveč shujšala. Pa valda pri poplavi vseh teh informacij in pritiskov iz vseh smeri VSAKA normalna mama proba dojit polno pa včasih vsake toliko ali pa redno potrebuje dodatek pa kaj pol????? Joj, me to pogreje. Sploh če imaš doma še par otrok pa ne moreš ravno noge v luft pa ležat pa dojit cele dneve in samo na to mislit. Pa tudi je brezveze in nima smisla. Potrudi se pa itak vsaka v teh časih, res ne poznam nobene, ki se ne bi.. 

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2266
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 21:39:05   
foxy_cat
Jaz nisem napisala, da se mora žensko silit da doji, pač pa da če se ženska v glavi sama odloči da bo dojila, je samo 1% takšnih, ki res ne morejo, vse ostalo pa je odločitev posameznice. Tudi mi smo imeli pri prvi grozne težave, ker nismo vedli kaj ji ne odgovarja, dretje, spali nismo nič,.. šele pri tretjem letu so ugotovili da ima intoleranco na laktozo, mleko smo tako že hitro izločili v večinskem deležu.

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2267
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 21:45:31   
4.mama
Jaz sem slišala da ti dajo črpalko in potem tvoje mleko daš po flasi. Ne vem pa al je to res, ker itak po CR imajo slab sesalni refleks in res že zdaj se ful psihiram

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2268
   RE: Julijke 2023
29.6.2023 21:47:16   
ironic
nevergiveup se v celoti strinjam s tabo! 🍀 Morale bi se podpirat, ne pa s takimi, ko že itak se živciraš. Ni lahko. Že meni npr ko mi je edini otrok, ne pa da bi imela še vzadi jih, kakor si sama omenila. Že zdaj mi je napor, pa se mi je tudi tolk jokala, pa sem mislila da so krči, no zdaj pa vidim da je očitno premal dobila, ker sem jo iz tiste dojke dojila, ko pač očitno spije pol manj. Itak da bi želela polno dojenje, materino mleko je itak najboljše kar je možno. Ampak a naj jo gledam v krču in lačno? Sicer je pridobila na teži,ampak če ne bi imela tolk več v drugi dojki, vprašanje kak bi bilo... Grozno mi je zdaj za nazaj pomislit da je bila lačna, ma to se lahko jočeš poleg. Zakaj potem ne bi dala AM. Saj še vedno bom dojila, vendar bom dodajala. Pa imela sem jo zadnje 4 dni v eno na sebi, v eno. Kar zahtevala je. Jaz sem že bila obupana.. in sem se res sedaj odločila da bom dodala kak obrok in ne bom mislila da sem slaba mama. Ker sem ves čas mela tak občutek, da kak sploh lahko pomislim na to. Da pa si črpam... Primer... Pa mi poje stekleničko, za naslednji obrok še nimam dovolj polne, ostane pa mi samo leva kjer dobi pol obroka.. kaj naj potem naredim? No v takem smislu govorim. Raje vidim da je sita, ne pa lačna omg... V Sloveniji, ko imamo razvito deželo,naj bo otrok lačen.. ne in ne.

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2269
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 6:37:12   
Ypsilon
Ironic, t

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2270
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 6:51:22   
Ypsilon


IZVIRNO SPOROČILO: Ypsilon

Ironic, t


Ah, ta forum.Ironic, ti kar dodajaj brez slabe vesti. Mene so pri prvem tudi napsihirali. Pa ne v bolnici, tam mi je ena sestra takoj rekla da bo mali pac flaskon, ker je narobe vlekel. Tudi brez zob mi je pozrl bradavice do krvi. Pritisk je bil potem doma, najbolj od patronazne, nekaj pa tudi od moje lastne mame, ki je potem mimogrede priznala, da je tudi mene dala na AM pri treh mesecih. Res sem ji hvalezna za te traparije... Patronazna naju je pa tudi narocala k pediatru in se obnasala, kot da otroku tlacim cike v gobec s tem, ko mu dajem AM. Tamali pa suhcan, nekje na dvajset_i percentili, ampak je tam ostal tudi, ko smo ga 100% dali na AM. Tako da tezenje s temi krivuljami, pa da bi vsi morali bit na 50%+ je bolano. Ampak spet, vse zrastlo na patronazninem zeljniku, noben dohtar mi ni nikoli tezil zaradi tega.Pa vsi pametni, naj neham dodajat, ker bolj kot bom, prej bo koncal 100% na flasi. Na koncu je zastrajkal ravno zaradi tega, ker sem se odlocila odstranit flaso, on pa nonstop lacen, plus hudi krci vsak vecer. En teden tega, pa potem res ni hotel drugega kot flaso. Sem se potem se matrala en mesec s pumpo in lastnim mlekom, ki ga nisem mogla nacrpat dovolj in lastnimi zivci, navitmi do konca zaradi hormonov. Ko sem se sprijaznila s tem da ni vredno, je bilo dosti lazje zivet. Pa se en nasvet, ne beri LLL forumov in bezi cim dlje od svetovalk za dojenje. 
Aja se glede mleka. Pri taprvem ga je zacelo matrati zaprtje oz. trdo blato, ceprav je izlocal veckrat na dan. Na koncu se je najbolje obnesel hipp combiotic, sem ga tudi ze za v tadrugo preventivno nabavila eno skatlo, ki caka doma.

(odgovor članu Ypsilon)
Neposredna povezava do sporočila: 2271
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 6:51:44   
foxy_cat


IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Jaz sem slišala da ti dajo črpalko in potem tvoje mleko daš po flasi. Ne vem pa al je to res, ker itak po CR imajo slab sesalni refleks in res že zdaj se ful psihiram


Moja cimra takrar v Lj ko ga je imela na intenzivni, ko se je pokakal je mogla hodit dol v laktirnico črpat pa so mu dajal.

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2272
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 7:45:00   
4.mama
Ena znanka mi je rekla da je samo črpala in ji po flasi dajala  svoje mleko

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2273
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 8:06:32   
ironic
Saj to črpanje imam prvo namen, samo slučajno da ne bi bilo dovolj,ker sem čist zmedena zdaj,ko vidim da očitno imam v eni dojki 1x več me seveda skrbi in bi mela vzadi za rezervo, če bi še rabla, jaz pa ji ne bi mogla dati. Prvo bi to poskusila, potem pa AM. In mi je vseeno za okolico že.. Samo da mi ena oseba kaj komentira ji pokažem kje je njeno mesto. Zdaj pa res...In prej je bilo vse ok, zdaj pa mi je čez noč dvakrat kakala zeleno. Sicer ima tudi krčke po večerih, res tako zvijanje da joj, ampak doma sva skoz imele normalno rumeno.. po moje je to AM, pa ker so mene napsihirali z dojenjem da sem prehitro menjavala dojki... Joj to mi je zdaj šele 

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2274
   RE: Julijke 2023
30.6.2023 8:58:48   
Stella Marella
nevergiveup, lepo povedano, se strinjam s tabo! 
vsaka, ki je ze kdaj dojila, ve, in bi morala tudi priznati, da pri dojenju največkrat ne gre tako, kot bi sama rada. kolko enih stvari gre lahko "narobe" in ti pritiski iz okolice niti najmanj ne pomagajo. pac potrudis se, das vse od sebe, velikokrat prevec in potem pride nepotreben stres, ki nikomur ne pomaga. tako da ja - sprejet pomoc in resitve, ki so nam na voljo, da nekako prebrodimo ta tezki cas po porodu, in ga s tem zacnemo bolj uzivat in cenit. Škoda bi bila, da si ga zapomnimo samo po stresu zaradi dojenja. itak si bo vsaka priznala, ko bo dojencek malo večji, da se ni splacalo za vsako ceno sekirat.
moj je bil 1.dan nonstop na dojki, da me je ze vse zacelo bolet. pil skos, mlekca dovolj, pa je vseeno ze prvi dan zgubil 240g (5% teze). vceraj sem ze zacela dobivati naval mleka, dojke so skos trse in malemu to sploh ni vsec. dretje, ko sem ga pristavila, nocna mora vsake mame. potem sem dobila nastavek - olajsanje... mali spet pije nonstop. ampak ja, kdo ve, kaj se pride 🙂 pri ta prvem otroku je slo vse narobe, ampak to je ze druga zgodba.... 
ironic, drzi se, nisi sama! 💜

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  89 90 [91] 92 93   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  89 90 [91] 92 93   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko traja nosečnost: devet ali deset me...
Zdrava nosečnost traja 40 tednov. In ker ima vsak mesec štiri tedne, ali to pomeni, da nosečnost v resnici traja deset, ...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?