|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 19:44:57   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

kak si pa to cifro dobila 16,40?

MOgoče je res na faksu računala za 5+user posted image - Ali se je pa zatipkala: 16,76 je za 4 člansko družino, kjer sta otroka starejša od 12 let.


Mogoče znam pa še vedno računat user posted image

4,19€ je cena za odraslo osebo v eno smer (druzinska vozovnica).
4,19€ x 2 je cena odraslo osebo v obe smeri, skupaj 8,38€
8,38€ x 2 odrasla = 16,76€.

Otroci do 12 let so 0€. Ronja ima vse otroke pod 12 let.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 19:46:47   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Slabih 20€ nas stane vožnja tja in nazaj z avtom, za vseh 5; z vlakom pa družinska za naju tja in nazaj 22,96 € (otroci so družinsko še zastonj) + bus, ki ga itak ni tako, da bi ga iz vlaka lahko ujeli (pelje samo 2x na dan), torej bi morali vzet taksi, ker je od železniške v večjem mestu do njegovega kraja še kar precej km. Tudi če bi računala bus in tudi če bi lahko šli peš, bi nas še vedno več prišlo z vlakom. Samo midva družinska tja pa nazaj, plus da je treba še družinsko kupit 1x letno. Nama so vlaki zelo všeč in sva se vedno rada vozila z vlakom in tudi zdaj smo večkrat hoteli kam z vlakom, vendar če moraš pač pogledat na ceno, se odločiš za cenejšo varianto, kar vlak do zdaj pač še ni bil.

Ne vem, kako dobro si včasih računala, ampak zgleda da so ti časi res minili.


Torej, razsvetli me.

20€ je bencin + kaj še vse?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 20:04:56   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Cena družinske vozovnice na relaciji Ljubljana - Celje je 4,19€, to pomeni 16,40€ v obe smeri za celo družino.

Kakorkoli obračam, me vožnja z avtom stane več user posted image


Razdalja CE-LJ po AC je (zaokroženo) 80 km. Naš avto ima porabe, če ga jaz vozim, največ 7l/100 km. Če ga moj dragi, manj. Če vzamem v izračun dražje gorivo, bencin, ki stane trenutno (skoraj) 1,48 €, me vožnja z avtom v obe smeri stane 16,54 €. Ne rabim pa kupiti urbane, ki me stane vsaj 2,4 € za dve odrasli osebi in ne družinske kartice za vlak.

V ceno vožnje z avtomobilom seveda ni vključena ne vinjeta ne ostali nujni stroški lastništva avta. A večina poti, ki jih ljudje opravimo, ni ob takšnih lokacijah, kjer je še vsaj nekaj javnega prevoza, ampak je treba od postajališča še nekako priti do - bolj ali manj oddaljenega - cilja oz. ciljev.


Ko pogledaš dejanske stroške prevoza med dvema lokacijama, ki nista ravno ob postajah železnice ali avtobusa, še bolj pa, če upoštevaš še daljši čas potovanja, se, na žalost, računica praviloma obrne v korist lastnega prevoza. Sploh na daljše razdalje in ob polnem avtu.




(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 20:14:58   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea
se, na žalost, računica praviloma obrne v korist lastnega prevoza. Sploh na daljše razdalje in ob polnem avtu.



ja, je tako, na žalost

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 20:15:45   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sicer imam pa dobre izkušnje s policisti zaenkrat, so mi vsi še rekli dober dan,


jaz tudi user posted image
se pa včasih z njimi na nož skregam, samo tiketa mi pa še ni upal napisatiuser posted image user posted image user posted image



Mi o volku, volk iz gozda ...

Oz. mi o policistih, meni danes policist izza grma. user posted image
Pa ravno ko se mi je ful mudilo, me še ustavijo. user posted image

Je pa lepo pozdravil 'dober dan', jaz pa cela živčna zraven.
Ker mi je malo pred tem na cesti delal družbo pes, sem vozila precej počasi.
In sem bila deležna 'samo' redne kontrole prometa. user posted image
Pa naj še kdo reče, da pes ni najboljši človekov prijatelj. user posted image


Sicer sem danes tekom dneva videla vsaj 3 policijska vozila na cesti, kar je precej nad povprečjem. user posted image Praviloma namreč ni nikjer nobenega, občasno kje kakšnega.
Zdaj pa ne vem, ali sem bolj selektivno pozorna nanje ali pa so res bolj aktivni.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
13.6.2014 20:27:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 20:27:37   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Cena družinske vozovnice na relaciji Ljubljana - Celje je 4,19€, to pomeni 16,40€ v obe smeri za celo družino.

Kakorkoli obračam, me vožnja z avtom stane več user posted image


Razdalja CE-LJ po AC je (zaokroženo) 80 km. Naš avto ima porabe, če ga jaz vozim, največ 7l/100 km. Če ga moj dragi, manj. Če vzamem v izračun dražje gorivo, bencin, ki stane trenutno (skoraj) 1,48 €, me vožnja z avtom v obe smeri stane 16,54 €. Ne rabim pa kupiti urbane, ki me stane vsaj 2,4 € za dve odrasli osebi in ne družinske kartice za vlak.

V ceno vožnje z avtomobilom seveda ni vključena ne vinjeta ne ostali nujni stroški lastništva avta. A večina poti, ki jih ljudje opravimo, ni ob takšnih lokacijah, kjer je še vsaj nekaj javnega prevoza, ampak je treba od postajališča še nekako priti do - bolj ali manj oddaljenega - cilja oz. ciljev.


Ko pogledaš dejanske stroške prevoza med dvema lokacijama, ki nista ravno ob postajah železnice ali avtobusa, še bolj pa, če upoštevaš še daljši čas potovanja, se, na žalost, računica praviloma obrne v korist lastnega prevoza. Sploh na daljše razdalje in ob polnem avtu.






Računice ni, javni prevoz je cenejši, pri avtu pa prevlada udobje in dosegljivost v vsakem trenutku. Sploh na podeželju le-te ni, zato so primerjave nesmiselne(vsebinsko), v recimo primestnem ljubljanskem prometu pa dobijo svoj smisel.

Ko primerjaš stroške, ne moreš primerjati enkratnega stroška javnega prevoza z enkratnim stroškom lastnega prevoza.

Vsaj približna primerjava se lahko naredi na nivoju enega leta, še bolje pa na več, kjer se upoštevajo vsi stroški transporta. Za kakovostno primerjavo bi bilo potrebno ovrednotiti še ne(produktiven) čas, ki ga v vsaki vrsti prevoza porabimo. Pol ure na busu je vsaj meni čisto drugačen porabljen čas kot pol ure v avtu (razen kadar se grem vozit z avtom iz užitka vožnje).

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 20:43:41   
LuLu
a si zamislite, da bi starši svoje otroke na 5 dodatnih dejavnosti popoldan vozili z avtobusi in vlaki? user posted image

jaz težko...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 20:59:27   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

a si zamislite, da bi starši svoje otroke na 5 dodatnih dejavnosti popoldan vozili z avtobusi in vlaki? user posted image

jaz težko...


Če so otroci toliko sposobni, da obvladajo toliko dejavnosti - mogoče bi šli pa še na lokalni bus kdaj sami.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 21:01:13   
Stanislava_
Je pa zanimivo, kako hitro je "kriva država Romuni DARS policija in vsi ostali" in kako počasi je vsak sam sposoben kaj prispevati. Ga ni čez komot, a ne.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 21:06:36   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

a si zamislite, da bi starši svoje otroke na 5 dodatnih dejavnosti popoldan vozili z avtobusi in vlaki? user posted image

jaz težko...


Če so otroci toliko sposobni, da obvladajo toliko dejavnosti - mogoče bi šli pa še na lokalni bus kdaj sami.


jah, imam svoje mnenje o teh dejavnostih, ne bi nadaljevala v tej smeri... samo spomnila sem se na pogosto viden tak način življenja staršev in otrok... oni brez avta ne preživijo. Umrejo! user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 21:09:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Računice ni, javni prevoz je cenejši, pri avtu pa prevlada udobje in dosegljivost v vsakem trenutku. Sploh na podeželju le-te ni, zato so primerjave nesmiselne(vsebinsko), v recimo primestnem ljubljanskem prometu pa dobijo svoj smisel.



Seveda je razlika med podeželjem in mestom.

Samo pri nas je polovica prebivalstva podeželskega, tako da je za mnoge od teh JPP slabša izbira.
Ali pa imajo takšne službe, da rabijo lastna vozila.

In razlika je, ali potuješ sam ali pa imaš s seboj otroke ali koga drugega, ki ju JPP predstavlja težave (npr. zaradi stopnic ipd.).

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 21:18:56   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Je pa zanimivo, kako hitro je "kriva država Romuni DARS policija in vsi ostali" in kako počasi je vsak sam sposoben kaj prispevati. Ga ni čez komot, a ne.



Glej, ravno danes sem opazovala vlak s kakšnimi 40 tovornjaki, ki jih je peljal v Avstrijo, ter razmišljala, da so do MB vsi ti tovornjaki prišli po cesti in seveda pri tem 'pustili svojo sled na njih'.

V totem našem ljubem mestu nikakor ne razumejo, da je treba narediti pločnike in prehode tako, da jih lahko s čim manj težavami uporablja čim širši krog uporabnikov. Opozarjanje pristojnih ne pomaga.

Najdejo se kolesarske steze, ki se začnejo in končajo brez znižanega robnika. Je čudno, da se po njih nihče ne vozi? Če bi slučajno kdo od 'nepooblaščenih' šel popraviti stanje na takšno, kot bi moralo biti, bi ga za 'nagrado' seveda pričakala še kazen.

In tako dalje in tako naprej.


Kadar je mogoče ali smiselno, uporabljam JPP. Kadar ni, ga ne.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 21:59:42   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sicer imam pa dobre izkušnje s policisti zaenkrat, so mi vsi še rekli dober dan,


jaz tudi user posted image
se pa včasih z njimi na nož skregam, samo tiketa mi pa še ni upal napisatiuser posted image user posted image user posted image



Mi o volku, volk iz gozda ...

Oz. mi o policistih, meni danes policist izza grma. user posted image
Pa ravno ko se mi je ful mudilo, me še ustavijo. user posted image

Je pa lepo pozdravil 'dober dan', jaz pa cela živčna zraven.
Ker mi je malo pred tem na cesti delal družbo pes, sem vozila precej počasi.
In sem bila deležna 'samo' redne kontrole prometa. user posted image
Pa naj še kdo reče, da pes ni najboljši človekov prijatelj. user posted image


Sicer sem danes tekom dneva videla vsaj 3 policijska vozila na cesti, kar je precej nad povprečjem. user posted image Praviloma namreč ni nikjer nobenega, občasno kje kakšnega.
Zdaj pa ne vem, ali sem bolj selektivno pozorna nanje ali pa so res bolj aktivni.




peteaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image

a boš verjela, da so me danes po ne vem kakšnem času dobili na pištolco???

samo vseeno so bili fajn dečki user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 22:32:59   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
peteaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image

a boš verjela, da so me danes po ne vem kakšnem času dobili na pištolco???

samo vseeno so bili fajn dečki user posted image



Torej še vedno nisi dobila svojega krstnega tiketa?
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 22:52:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Je pa zanimivo, kako hitro je "kriva država Romuni DARS policija in vsi ostali" in kako počasi je vsak sam sposoben kaj prispevati. Ga ni čez komot, a ne.


Izredno zanimivo.......z javnim prevozom se sami ne moremo voziti, ker je čas izredno pomemben dejavnik.....baraba kapitalistična pa z blagoslovom države namesto, da bi prevažala blago po železnici in ga dostavila ali prejela zaradi tega mesec dni kasneje izkorišča naše ceste in ljudi za to, da zadosti zgolj svojemu pohlepu.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 13.6.2014 22:53:25 >

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 23:05:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
peteaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image

a boš verjela, da so me danes po ne vem kakšnem času dobili na pištolco???

samo vseeno so bili fajn dečki user posted image



Torej še vedno nisi dobila svojega krstnega tiketa?
user posted image user posted image user posted image



Saj ima veze, zakaj bi ga potem dobila.....user posted image



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 23:08:21   
petea
Moti me takšno obračanje besed. user posted image

Seveda se lahko vozimo z JPP, kadar je ta ustrezno dostopen, urejen in razpreden.
Ne moremo pa se, kadar imamo ob njegovi uporabi več težav in je manj ekonomičen od lastnega prevoza.

Niti nimamo vsi služb in drugih obveznosti, kjer bi bili vedno stacionirani na enem mestu.



In ne se hecat, da transport blaga (in ljudi) po železnici traja 30x dlje kot po cesti.
Pogosto pa pri nas traja približno 2x dlje.


Na izbiro prevoznega sredstva vpliva veliko dejavnikov. Rešitev, ki ustreza enemu, ni nujno primerna za nekoga drugega.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 23:10:55   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
peteaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image

a boš verjela, da so me danes po ne vem kakšnem času dobili na pištolco???

samo vseeno so bili fajn dečki user posted image



Torej še vedno nisi dobila svojega krstnega tiketa?
user posted image user posted image user posted image



Saj ima veze, zakaj bi ga potem dobila.....user posted image



Kako pa naj jaz vem, zakaj je še vedno brez kazni?
user posted image



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 23:23:35   
pomlad08
Mi smo sprobali oboje: življenje z avtom in brez njega. Sploh ni nobene dileme, življenje brez avta je MNOGO cenejše.

Primerjati znesek za bencin s ceno karte za vlak za isto razdaljo je nesmisel. Zakaj? Ker strošek pri avtu še zdaleč ni samo gorivo, je še nakup, servis, registracija, rezervni deli, gume, zavarovanje, vulkanizer, prevleka za točo user posted image ipd.

Ronja, obe veva, da se da v LJ, kjer živimo mi pa vi, itak 90% voženj opraviti s kolesom (službe, vrtci, krožki ...) tako da vse tiste 2eurske vožnje z avtom, ki bi te v teoriji z LPP stale 4.8 eurov (z enim otrokom), te na ta način stanejo 0.0 eura user posted image Je pa stvar odločitve, jasno. Mi smo se totalno navadili koles, bus uporabimo cca. 4x letno (torej tiste 4 dni, ko v LJ sneži), ostalo striktno kolesa ...


Je pa jasno, da marsikje v SLO res ni enostavno biti brez avta (ni pa nemogoče).

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 23:28:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Na izbiro prevoznega sredstva vpliva veliko dejavnikov. Rešitev, ki ustreza enemu, ni nujno primerna za nekoga drugega.


Se strinjam....zato mogoče rešitev, ki ustreza tebi glede železniškega transporta ne ustreza tistemu, ki se raje odloči za prevoz po cesti.....ker na izbiro prevoznega sredstva vpliva veliko dejavnikov.......


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Nesreča na avtocesti
14.6.2014 0:58:36   
ronja
8,38€ x 2 odrasla = 16,76€.

Ja, samo napisala si pa 16,4 - nad tem se je lulu čudilauser posted image

20€ je bencin + kaj še vse?

Dizel. In z njim pridemo tja, kamor pač hočemo. Drugega ne rabimo, ker pridemo do konca s tem. Če misliš pa registracijo itd... pa bi imeli avto ne glede na to, a gremo do dedija z njim ali pa ne, tako da to je stalni strošek.

Ko pogledaš dejanske stroške prevoza med dvema lokacijama, ki nista ravno ob postajah železnice ali avtobusa, še bolj pa, če upoštevaš še daljši čas potovanja, se, na žalost, računica praviloma obrne v korist lastnega prevoza. Sploh na daljše razdalje in ob polnem avtu.

Res je. Pa mi živimo v Lj. in ne nekje bogu iza nogu... In se mi vseeno ne splača v mesto z busom (groza!) Grem, če sem sama vedno z biciklom, če smo s tamalimi pa tudi večinoma, preden Stanči začne iz ušes pihat;). Vendar se bus ne splača. Ker nas avto vedno pride manj kot 4,8 €, kar je minimum, če vzamem samo otroke s sabo (če gre še lubi pa še 2,4 zraven). NIti pod razno ne porabimo toliko z avtom za tistih par km.

Bicikel je super, vendar je pozimi s tamalimi to malo nevaren šport in se ne grem. Pozimi, sploh če je sneg, kolesarske niso splužene, folk te ne pričakuje in manj se vidi... ni šans, da grem takrat s prikolico po cesti in s tamalo na kolesu zraven (sama, ja, valjda, kolo je še vedno najboljše, ampak s tamalimi pa ne). Prej, ko smo živeli tako, da sem lahko šla povsod z biciklom po kolesarskih ali peš, sem šla. Zdaj pa ko bi morali po prometni cesti, je pa odvisno od vremena oz. pogojev.

Stanči, meni je vlak bolj komot kot avto, tamali pa obožujejo buse, tako da mi je javni prevoz všeč. Meni jih je zelo zoprno tlačit v sedeže in zategovat in po možnosti ti potem vsaj kakšen zaspi in se zbudi totalno naspan in ne gre spat do 2h ponoči... Na vlaku je pa super. Zato grem povsod rajši drugače - lubi me zeza, kako hudiča grem rajši peš par km kot pa z avtom. Ampak mi je lažje in kamor lahko, grem peš ali z biciklom in imam rada javni prevoz. Vendar dokler je to toliko dražje, pač ne grem.
Avto bomo v vsakem primeru imeli, ker je treba že vsake toliko na urgenco in za take primere je avto fajn (sem zadnjič vlačila vse tri brez avta na urgenco in ne, ni fajn, predvsem za tistega, zaradi katerega greš). In ker se do dedija drugače praktično ne da in ker lubi do službe nima nobene povezave. Tako da en avto bomo v vsakem primeru imeli, zato se vsi tisti tvoji stroški ne štejejo v vsako vožnjo, ker so enkratni strošek, ki bi bil ne glede na tisto vožnjo.
Pa še vedno se ne splača, celo če vse šteješ. Soseda sta kupila avto po nekaj letih življenja v centru LJ., ko sta dobila še 2. otroka, ker sta ugotovila, da je javni prevoz žal predrag in da se jima potem že bolj splača avto... Sta pa precej preračunala vse skup in jima bolj verjamem glede matematike kot tvoji;).

Torej če parafraziram: če avto že imaš, je javni prevoz vsekakor dražji. Če ga nimaš, se nekaterim mogoče bolj splača bit brez avta, če imaš povezave, seveda, vendar razlika ni prav velika, vsaj tako sta zračunala soseda (nimajo pa nekega hudega avta), njima se zdaj bolj splača. Je pa verjetno odvisno koliko se voziš in kam. Mi smo veliko okoli in bi nas vse te vožnje kar precej prišle. Mi pa na misel ne pride, da bi šla ponje v šolo in prej vrtec z avtom, čeprav je bilo tudi 4 km vsega skup. Ampak to se lepo da brez.

Pomlad, obe veva, da ne moreš vozit otrok v prikolici/oz. da sami vozijo kolo v vsakem vremenu, ker je to nevarno, razložila že zgoraj in ker se res veliko vozim z biciklom vem, koliko biciklistov srečam v katerem letnem času in ne boš verjela, pozimi zelo malo in praktično nobenega otroka. Tako da ne, ne moreš sredi zime poslat otroka, ki še ne obvlada bicikla 100% v takih pogojih na bicikel in na cesto. No, jaz ga ne bom, ti pa kakor želiš;). Dva otroka pokneš v prikolico, 3. mora pa sam na bicikel;). In otroci so včasih tudi zmatrani in jim ni tako izi par km prekolesarit, sem prepričana, da v več kot 10%, sploh recimo zvečer, pa od zdravnika, če so bolni, itd... Moji taveliki zdaj v tej vročini ni glih izi kolesarit 7-8 km, kar bi morala, če bi hoteli it v center s kolesi, sploh ker tam še kaj počnemo. Pa ne živimo tako daleč.
In mimogrede, tudi prikolica je strošek, pa kolo (za otroke vsake par let večje), pa čelade, pa servis koles, ključavnice, lučke, itd... Če že hočeš vse računat;). Ni primerljivo z avtom, vseeno pa nekaj nanese.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Nesreča na avtocesti
14.6.2014 6:49:42   
pomlad08
Ronja, strinjam se, da če izhajaš iz predpostavke, da avto ITAK moraš imet in itak plačuješ vse registracije, servise ipd, potem računica bencin:karte ni bohvekaj.
Če si se mu pripravljen čisto odreči, se pa res pozna. Ker kar naenkrat ni ne vseh teh rednih stroškov, niti stalnega zaganjanja keša na Petrolu. Tistih par kart za vlak vsak mesec ne nanese veliko (sploh z družinsko karto - do 12. leta zastonj, za starše pa 40% popust - do Bohinja nas npr. pripeljejo celo družino za 8,6eur!). Midva sva bila presenečena, ko sva ugotovila, da sva brez avta vsak mesec povprečno 200 eurov v plusu.

Taka je torej moja izkušnja in jo rada delim, ne mislim pa zdaj tukaj težit, da morate vsi takoj opustit avte itn ... To fazo sem že prerasla user posted image

< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 14.6.2014 7:07:16 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Nesreča na avtocesti
14.6.2014 8:02:02   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
peteaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image

a boš verjela, da so me danes po ne vem kakšnem času dobili na pištolco???

samo vseeno so bili fajn dečki user posted image



Torej še vedno nisi dobila svojega krstnega tiketa?
user posted image user posted image user posted image



Saj ima veze, zakaj bi ga potem dobila.....user posted image




slabo bereš lili....
nisem rekla, da ga nisem dobila. samo vseeno so fajn dečki user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 14.6.2014 8:13:15 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Nesreča na avtocesti
14.6.2014 8:03:53   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08


Je pa jasno, da marsikje v SLO res ni enostavno biti brez avta (ni pa nemogoče).



Ja, žal je nemogoče. Pri nas. Nimamo niti enega avtobusa. Od mesta oddaljeni ca. 10 km...mož do službe ca. 35....žal, pri nas ne gre brez dveh avtov.....

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




imena
łiłi

kako ime bi izbrali za fantka

teo (36%)

tian (45%)

adrian (20%)


Število vseh glasov: 241

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!