|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 21:42:51   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


liliana,
bi se strinjala s tabo, če ne bi imela za sabo že veliko prevoženih kilometrov po AC, predvsem po Avstriji. Ko sem tam prvič obstala v zastoju, sem samo debelo pogledala, ko sta se mirno in brez izjem formirali koloni z vmesnim koridorjem. Tako da vem, da se brez nekih velikih težav to da izvesti. Tudi v urah gneče, ko so ljudje hiteli. Doživeto dovoljkrat, da lahko potrdim, da sistem deluje.
Edine izjeme, ki niso spoštovale pravil, ali so mislile, da smo se ostali blagovolili umakniti njihovi pomembnosti, so po koridorju vozile s tablicami držav iz naše nekdanje skupne države. user posted image




Seveda se da.....če so vsi disciplinarini, razsodni in preudarni kot ti, ne pa balkanci kot večina Slovencevuser posted image .....da se najprej vsi postavijo lepo v vrsto in formirajo dve koloni, potem pa eno budalo krši pravila in se mu mudi naprej, pa mu takoj 10 elementov sledi......in tem 10 še 20 ostalih, pa je.......

ko vozniki na drugih krakih cest slišijo sireno, se praviloma vsi veliko previdneje peljejo v križišče in skoraj vsi počakajo, četudi imajo zeleno
je pa user posted image , če se ravno najde en pametnjakovič, ki ne razume, da se reševalcem mudi z razlogom ... in pač pelje, ker ima zeleno luč ...user posted image


Pri nas baje ne.....je to misija nemogoče.......drugače pa nisi razumela, kar sem ti želela povedati, namreč vedno ne moreš reagirati tako, da bi bilo ZA VSE NAJBOLJE......

je razlika, ali se po cesti pelje 10 ali 100 tovornjakov; 10, ker se ostalih 90, ki so namenjeni v daljne kraje, preusmeri na železnico, ali pa vseh 100 tlači naše AC
razumljivo je, da se ves promet ne more preusmeriti na vlake, tega niti noben ne pričakuje;
a naše AC je treba razbremeniti
in narediti naše ceste varne; tudi s kaznovanjem tistih, ki (potencialno) ogrožajo sebe in druge


Torej je tudi razlika, če se po cesti pelje 10 avtov ali 100 avtov.....zakaj samo tovorni promet preusmeriti na vlake....zakaj tudi "potniškega" prometa ne bi preusmerili na vlake in avtobuse.......bistveno bolj bi razbremenili avtoceste in bi ljudje bolj mirnih živcev prišli v službo, kljub temu, da bi vstali pol ure prej......user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ne opravljajo dela....kar se vidi na ACso radarji, ki čakajo na izvozih, včasih carina; edini, ki vozijo, so radarji na pol prazni pomurki od Murske do Lendave.


Tam je fajn.....cesta je na pol prazna (kljub romunskim tovornjakomuser posted image ) in omejitev je 110.....in redki so tisti, ki se omejitve držijo.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 12.6.2014 21:45:29 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 21:45:20   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Seveda se da.....če so vsi disciplinarini, razsodni in preudarni kot ti, ne pa balkanci kot večina Slovencevuser posted image .....da se najprej vsi postavijo lepo v vrsto in formirajo dve koloni, potem pa eno budalo krši pravila in se mu mudi naprej, pa mu takoj 10 elementov sledi......in tem 10 še 20 ostalih, pa je.......



ko bi bila le ena budala in 10-20 sledilcev... po moje je 25 budal in 5 sledilcev

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 21:46:36   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


ko bi bila le ena budala in 10-20 sledilcev... po moje je 25 budal in 5 sledilcev


Kaj pa ti veš, ko se ne voziš po avtocesti.......user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 21:49:55   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


ko bi bila le ena budala in 10-20 sledilcev... po moje je 25 budal in 5 sledilcev


Kaj pa ti veš, ko se ne voziš po avtocesti.......user posted image



a da se ne? zakaj ne?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 21:53:31   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ena domača anekdota:

V našem kraju trenutno obnavljajo kanalizacij, zato je med drugim delno zaprta tudi glavna cesta.
Delavci so 'seveda' z opremo napolnili tudi pločnik, tako da pešcem ni preostalo drugega, kot da gredo po cesti (ali zelo daleč naokrog).

Ko je moj dragi tako skoraj povozil peško, ki ji je na cestišču zdrsnilo, je poklical policijo, naj naredijo red in zahtevajo od izvajalcev, da pešcem sprostijo pločnik.
Je policist izjavil, da oni niso pristojni za to.

'No, kadar me ustavite, mi vedno rečete, da morate skrbeti za varnost v prometu,' mu je odgovoril.

Drugi dan smo videli, da je pločnik spet postal prehoden.


Pešci na gradbišče ne smejo, izvajalci del pa naj bi označili zaporo za pešce in obhod... če delajo kot se zagre...


Niso šli na gradbišče, ampak ob njem.
Zapore za pešce in obhoda seveda niso označili ...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 21:58:30   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


a da se ne? zakaj ne?


Sama si nekoč pisala o tem, da se ne in zakaj se ne......da se po avtocestah ne voziš, oziroma izjemno redko, ker v bistvu praktično v istem času prideš na določen kraj, ne glede na to ali greš po AC ali ne......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 22:01:47   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


a da se ne? zakaj ne?


Sama si nekoč pisala o tem, da se ne in zakaj se ne......da se po avtocestah ne voziš, oziroma izjemno redko, ker v bistvu praktično v istem času prideš na določen kraj, ne glede na to ali greš po AC ali ne......



ni glih bilo tako... z peteo sva si pisali, da je isto dolgo oz., da ni.. od Ce, do Mb po lokalni ali po ac... dovolj se vozim po slo AC, še preveč... da vem, kake budale so na ac

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 22:06:34   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Seveda se da.....če so vsi disciplinarini, razsodni in preudarni kot ti, ne pa balkanci kot večina Slovencevuser posted image ....


No, v tem opisu se nekako ne najdem. user posted image
Disciplina ni ravno moja vrlina, razsodnost in preudarnost pa me tudi pogosto zapustita. Tudi v prometu. user posted image
A določenih zadev se res držim. Vsaj pri vožnji preko meje, ker vem, da drugače ne bi bilo milosti za mojo denarnico. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pri nas baje ne.....je to misija nemogoče.......drugače pa nisi razumela, kar sem ti želela povedati, namreč vedno ne moreš reagirati tako, da bi bilo ZA VSE NAJBOLJE......

Saj vem, da je včasih težko presoditi, kako bi bilo najbolje izvesti določeno zadevo.
Zato pa je dobro, da diskutiramo in se s tem učimo, da bomo drugič morda le boljše reagirali v takšnih situacijah, ko se reševalcem, še bolj pa pomoči potrebnim, zelo mudi.




IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Torej je tudi razlika, če se po cesti pelje 10 avtov ali 100 avtov.....zakaj samo tovorni promet preusmeriti na vlake....zakaj tudi "potniškega" prometa ne bi preusmerili na vlake in avtobuse.......bistveno bolj bi razbremenili avtoceste in bi ljudje bolj mirnih živcev prišli v službo, kljub temu, da bi vstali pol ure prej......user posted image


Seveda bi bilo smiselno. Žal smo v Sloveniji v zadnjih desetletjih popolnoma razsuli javni potniški promet. Tako z ukinitvijo lokalnih železniških prog, trol, ekspanzijo lastnih avtomobilov in posledičnega ukinjanja rednih prevoznih linij, nerentabilnosti JPP in njegovim neposodabljanjem.
Stvari se sicer počasi premikajo na bolje, a odločno prepočasi.

Drugače pa - 100 avtomobilov naredi vseeno manj škode kot 100 tovornjakov.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tam je fajn.....cesta je na pol prazna (kljub romunskim tovornjakomuser posted image ) in omejitev je 110.....in redki so tisti, ki se omejitve držijo.......


Zakaj že?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 22:11:42   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
z peteo sva si pisali, da je isto dolgo oz., da ni.. od Ce, do Mb po lokalni ali po ac...


a veš, da še vedno, ko vozim po tem odseku AC, razmišljam, kako ti le uspe po lokalki priti praktično enako hitro kot po AC
user posted image

jaz še od tiste moje zadnje vožnje po lokalki nimam kakšne resne želje, da bi pot ponovila; je bilo preveč ovinkov in trajalo je veliko predolgo, da sem jo prevozila user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
dovolj se vozim po slo AC, še preveč... da vem, kake budale so na ac

nekje je treba biti ''najjači''

< Sporočilo je popravil petea -- 12.6.2014 22:12:45 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 22:15:19   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
z peteo sva si pisali, da je isto dolgo oz., da ni.. od Ce, do Mb po lokalni ali po ac...


a veš, da še vedno, ko vozim po tem odseku AC, razmišljam, kako ti le uspe po lokalki priti praktično enako hitro kot po AC
user posted image



jaz pa tudi, ko sem na AC za Mb razmišljam, ali mi je res uspelo user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 22:16:50   
LuLu
mene mika ta lokalna cesta, ker mi je lepa, je pa AC bolj komot... čeprav zadnje čase prevečkrat slišim, da nekdo vozi v nasprotno smer... ne počutim se več varno niti na AC, tako kot včasih

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Nesreča na avtocesti
12.6.2014 22:54:31   
ronja
Sožalje vsem družinam, vsakič, kadar vidim nesreča na cesti, me stisne, ker vem, da se lahko zgodi komurkoli in vsakič trznem, ker vem, da je lubi veliko na poti.

Stana, mi bi javni prevoz z veseljem več uporabljali, če ne bi bil toliko dražji od osebnega.

petea, tudi policaji so samo ljudje. Lahko ti pokažem eno 15 cm dolgo brazgotino v dokaz, da delajo tudi oni velike neumnosti včasihuser posted image . Pa jih vedno zagovarjam, mislim, da se trudijo, da jih večina hoče delat dobro. Vendar delajo tudi oni neumnosti.

Da se ljudje ne umaknejo reševalcem, je pa nedopustno in bi moralo biti kaznovano. Je pa res, da če ti ponoči nekdo blenda, ne veš, kaj je - sama sem doživela že vse možne scenarije: pijanega voznika zadaj, policiste, ki so na ta način preizkušali, ali bom zato prekoračila hitrost in tudi reševalce, vendar ko ti nekdo blenda, ne vidiš, kakšno vozilo je... Ampak podnevi in v koloni to res ni problem in se da videt in umaknit, v mestu v glavnem kar se.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 6:09:16   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tam je fajn.....cesta je na pol prazna (kljub romunskim tovornjakomuser posted image ) in omejitev je 110.....in redki so tisti, ki se omejitve držijo.......


Zakaj že?



Mogoče tudi zato.....:

IZVIRNO SPOROČILO: petea

No, v tem opisu se nekako ne najdem. user posted image
Disciplina ni ravno moja vrlina, razsodnost in preudarnost pa me tudi pogosto zapustita. Tudi v prometu. user posted image
A določenih zadev se res držim. Vsaj pri vožnji preko meje, ker vem, da drugače ne bi bilo milosti za mojo denarnico. user posted image






(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 7:18:02   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Je pa res, da če ti ponoči nekdo blenda, ne veš, kaj je


Tudi ponoči imajo vozila na nujni vožnji vklopljene modre luči, ostali pa imajo (praviloma) na voljo samo bele ...



Ja, samo ljudje so. In so tudi njihove nesreče v poduk tako policistom kot tudi ostalim ljudem.


Ronja, tebi se pa res dogajajo same ekstremne stvari ... user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 7:25:17   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tam je fajn.....cesta je na pol prazna (kljub romunskim tovornjakomuser posted image ) in omejitev je 110.....in redki so tisti, ki se omejitve držijo.......


Zakaj že?



Mogoče tudi zato.....:

IZVIRNO SPOROČILO: petea

No, v tem opisu se nekako ne najdem. user posted image
Disciplina ni ravno moja vrlina, razsodnost in preudarnost pa me tudi pogosto zapustita. Tudi v prometu. user posted image
A določenih zadev se res držim. Vsaj pri vožnji preko meje, ker vem, da drugače ne bi bilo milosti za mojo denarnico. user posted image





In če bi takšen sistem veljal tudi pri nas, bi se stanje verjetno vsaj delno izboljšalo. Že tudi samo opomin policista ob prvem prekršku mnoge umiri.


P.S.: Ne morem mimo tega user posted image : kriva je država. user posted image

P.S.2: Jaz se hitrostnih omejitev precej držim. Četudi zraven besnim, ker sem ob tem na AC med najpočasnejšimi ... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 9:20:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea
nekje je treba biti ''najjači''


Ceste in avtomobili omogocajo dosti hitrejso voznjo kot je predpisana, je pa problem da imamo v Sloveniji kot se je izkazalo ogromno stevilo kupljenih vozniskih in voznikov, ki so ocitno na lepe oci naredili izpit....
Spomnim se ko je neka uporabnica razlagala kako ona na prehitevalnem pasu zavira do 80 uro, da spametuje prehitre voznike, vidim vsakodnevno tudi take, ki zajahalo prehitevalni pas in ne mrdne z njega... vprasanje je ce sploh vidi kaj se okoli dogaja... In ja vsak od njih je "najjaci".... pa smo vsi skupaj potem "najjaci" ....
O kamionarjih pa raje ne bi. Srecas taksne in drugacne. Na zalost so pa dolocene "drzave" zelo problematicne. :(

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 9:24:00   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.


Se strinjam.


a sta vedve pred kratkim kak tiket fasale? user posted image user posted image user posted image


Ne, zakaj user posted image .



po 23 letih nekak dobim filing za podobne izjave kot mata ti in petea user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 10:58:26   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.


Se strinjam.


a sta vedve pred kratkim kak tiket fasale? user posted image user posted image user posted image


Ne, zakaj user posted image .



po 23 letih nekak dobim filing za podobne izjave kot mata ti in petea user posted image user posted image user posted image user posted image


Moram te razočarati. user posted image
Od moje do sedaj edine kazni je minilo že precej let. Pa še tista je bila minimalna, a upravičena.
Imam pa malo več težav s parkirnimi kaznimi; redarji me večkrat 'najdejo'.
user posted image


Mene so policisti ustavili prvi dan, ko sem imela izpit, na redni kontroli prometa. Sem od presenečenja, ko mi je nenadoma pomahal sredi ceste, skoraj povozila policista. user posted image

Krst je bil uspešen, kasnejših srečanj iz oči v oči malo. user posted image
Sem pa se pred nekaj meseci 'ujela' na radar, a dobila samo opomin. Mi je bila dobra šola, čeprav njen vpliv počasi popušča.


Več izkušenj z možmi v modrem ima moj dragi. In sedaj mi na tistih odsekih, kjer je moral plačati, vedno teži, če sem prehitra. user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 11:01:04   
ronja
Tudi ponoči imajo vozila na nujni vožnji vklopljene modre luči, ostali pa imajo (praviloma) na voljo samo bele ...

No, ta jih ni imel, vsekakor se jih ni videlo. Če ti nekdo blenda za ritjo, tudi ne vidiš kombijevih modrih lučin na vrhu vozila, ker ti enostavno nabija not s tistimi žarometi.

Jap, ni vsak pol leta na berglah zaradi pijanega policaja, sploh z vsemi okoliščinamiuser posted image . Se mi je pred kratkim še ena ekstremna zgodila, samo ne bi (še) o tem na forumu:D.

Sicer imam pa dobre izkušnje s policisti zaenkrat, so mi vsi še rekli dober dan, pa tudi ustavijo me redko, ker nisem veliko v avtu in kar pridno vozim. Moja edina kazen doslej je bila na biciklu, sicer sem pa še 1x plačala narobe parkiranje. Se pa vseeno strinjam, da je prav, da so korektni in da je treba kontrole postavit tja, kjer je nevarno, ne pa da lovijo ljudi, ki grejo 20 prehitro čez cestninsko (ki jih ni več), ker tam dejansko s tem nikogar ne ogrožajo. Sama zmanjšam, ker pač nočem plačat, se mi zdi pa neumno in verjamem, da če dobiš tam listek, se ti zdi še bolj neumno.

< Sporočilo je popravil ronja -- 13.6.2014 11:04:53 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 11:12:34   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Sicer imam pa dobre izkušnje s policisti zaenkrat, so mi vsi še rekli dober dan,


jaz tudi user posted image
se pa včasih z njimi na nož skregam, samo tiketa mi pa še ni upal napisatiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 17:30:38   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.


Se strinjam.


a sta vedve pred kratkim kak tiket fasale? user posted image user posted image user posted image


Ne, zakaj user posted image .



po 23 letih nekak dobim filing za podobne izjave kot mata ti in petea user posted image user posted image user posted image user posted image


Žal ti z leti peša user posted image .

Zadnji je bil še v tolarjih, z razlago, da vsak dan vozim tako hitro user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 17:39:55   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Stana, mi bi javni prevoz z veseljem več uporabljali, če ne bi bil toliko dražji od osebnega.


Dražji user posted image

Cena družinske vozovnice na relaciji Ljubljana - Celje je 4,19€, to pomeni 16,40€ v obe smeri za celo družino.
LPP Ljubljana mesečna vozovnica je 37€ za odrasle, 20€ je šolska, za 5 člansko družino je to 134€.

Včasih so rekli, da računam za 5 +, ampak očitno so ti časi minili. Kakorkoli obračam, me vožnja z avtom stane več user posted image


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 19:34:57   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Cena družinske vozovnice na relaciji Ljubljana - Celje je 4,19€, to pomeni 16,40€ v obe smeri za celo družino.


kak si pa to cifro dobila 16,40?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 19:37:35   
ronja
Če grem na drugi konec Lj., recimo 5 km stran, me mestni bus pride 2,4 €, ker nimam mesečne, ker se mi ne splača. Če grem z avtom na isti konec, me pride manj (slaba 2€). Pa računaj, da gre z mano še osnovnošolka, torej 4,8 za pot tja in nazaj, kar je precej, čeprav sta maladva še zastonj. Z avtom je precej ceneje, pa kakorkoli obračaš. Glupo ko noč, vendar tako je.

Če gremo k dediju, smo že večkrat računali, pa ne samo, da ni povezav, je tudi salamensko dražje kot če se odpeljemo. Slabih 20€ nas stane vožnja tja in nazaj z avtom, za vseh 5; z vlakom pa družinska za naju tja in nazaj 22,96 € (otroci so družinsko še zastonj) + bus, ki ga itak ni tako, da bi ga iz vlaka lahko ujeli (pelje samo 2x na dan), torej bi morali vzet taksi, ker je od železniške v večjem mestu do njegovega kraja še kar precej km. Tudi če bi računala bus in tudi če bi lahko šli peš, bi nas še vedno več prišlo z vlakom. Samo midva družinska tja pa nazaj, plus da je treba še družinsko kupit 1x letno. Nama so vlaki zelo všeč in sva se vedno rada vozila z vlakom in tudi zdaj smo večkrat hoteli kam z vlakom, vendar če moraš pač pogledat na ceno, se odločiš za cenejšo varianto, kar vlak do zdaj pač še ni bil.

Ne vem, kako dobro si včasih računala, ampak zgleda da so ti časi res minili. Z matematiko res nisem mela težav, nazadnje namesto petk desetkeuser posted image , tak da mogoče še enkrat preračunaj, midva sva že večkrat, ker bi rada večkrat kam šla z vlakom, ker je to dogodivščina, kar avto ni. Pa vstaneš lahko v vlaku in sploh je bolj komot, če ni ful nabasan. Če se voziš vsakodnevno, se verjetno splača, za vsake kvatre enkrat in za več ljudi, pa navadno žal avto ceneje pride. Narobe svet, ampak je tako.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Nesreča na avtocesti
13.6.2014 19:39:18   
ronja
kak si pa to cifro dobila 16,40?

MOgoče je res na faksu računala za 5+user posted image - Ali se je pa zatipkala: 16,76 je za 4 člansko družino, kjer sta otroka starejša od 12 let.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




SPANJE
riba5

KJE SPI VAŠ OTROK

PRI VAS V POSTELJI (22%)

V SVOJI POSTELJICI (52%)

V SVOJ SOBI (26%)


Število vseh glasov: 223

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!