|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 11:18:02   
Izabelina
hehe, no sej nima veze... nikol nism mela ravno velik denarja, da bi ga lahko darovala, rajši sm bla prostovolka in sm bla tako bolj koristna ker sm dejansko dala nekej kar sm mela konkretnim ljudem (tako sm bla spremljevalka slepih, pomagala sm na taborih namenjenim otrokom s posebnimi potrebami itd.)

zdej je pa tko, da časa nimam ravno na pretek, ker mam pač otroke, denarja nimam na pretek ker pač nimam službe... tko, da trenutno dam to kar mam (npr. obleke in igrače, včasih tut hrano) ljudem, ki sicer niso socialno ogroženi, ampak jih poznam in vem, da včasih težko pridejo skozi mesec, no težje kot mi...

sm pa ful razmišljala o tej temi in sm ugotovila kaj je privrel pri meni na dan: kot sm rekla sm iz družine z večimi otroki (pa smo samo štirje ampak se to menda tretira kot večja družina) in čeprou nismo mel velik denarja (oči je biu hišnik mami tajnica, vmes tudi čistilka pa brezposlna itd) me to, da nikol nismo šli na kšne posebne počitnice, pa da nism mela novih oblek pa da sm mela subvencionirano malco in učbenike v šoli bolj prizadelo to ker so nas vsi čudno gledal, da smo štirje...
vedno so pršli začudeni pogledi, pa stavki: o a kar štirje, sej zdej bo pa dovolj a ne, si pa kr upata itd. ko otroci nismo poslušal pa tut besede, ki ste jih uporable tuki: štancanje, pa a ne znajo pazit itd.
to veliko bolj boli kot dejstvo, da sem se včasih počutila izključeni, ker nism hodila smučat in ne vem kam vse...

tko, da bodite obzirni, ko se izražate, ker včasih take besede res zabolijo...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 11:33:54   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
MOTI me pa to, da tisti, ki nimajo za preživetje ne razmišljajo o tem in to se mi zdi neodgovorno!
...ampak nekje so meje in merila...


hja, tvoja precepcija neodgovornosti in tudi tvoja merila in meje. sej to je keč, če dobro pogledaš - različna merila in percepcija kaj je še v meji odgovornosti, da tako rečem. tebe moti da imajo oni drugačno. samo slej ko prej je to dejstvo tega sveta - raznolikost. verjamem, da bi se po tvojem afrika, južna amerika, indija in indonezija lahk kar sedaj skoraj čisto nehali razmnoževati, samo to se ne bo zgodilo.
tudi revni ljudje imajo pravico imet otroke, te pravice jim ne moreš vzeti. je pa res, da v skrajnih primerih to s sabo prinese dosti gorja. samo zdaj, a boš rekla etiopski mami, da bi blo bolje da ne bi mela nobenih otrok v primeru slabe žetve, ker je že zdaj na knap? verjetno določeni slovenci razmišljajo podobno "tuje" za tvoje norme in v tem tiči tvoj "MOTI".
po moje dosti ljudji razmišlja drugače kot ti in to je neizogibno...

Pri onih skrajnih, so pa ponavadi otroci sami, mama pa na kavicah, ali pa so njihovi otroci edini bolani v vrtcu,...


jah, pri skrajnih je ponavadi prisotna skarjnost - tudi na čustveni in duhovni sferi. mogoče jim (otrokom) niti niso sposobne več dat kot to kar dajejo? meni se vedno zdi, da če folk to dela ni sposoben več - mentalno sposoben, ni sposoben polno ali na določenem nivoju ozavestit.

tako da odgovorim na naslovno vprašanje - meni je jasno, samo ni mi pa treba to odobravat. razumem zakaj se to dogaja, ni pa to dobro. samo ni pa smiselno take ljudi v nekaj silit, če ne razumejo (recimo, ne met otrok - to je potem isto kot cerkev z "mejte otroke") - to je treba ozavestit.

Pa še to, rada pomagam če le lahko, ampak sem glede tega postala previdna, komu in kaj.


nič narobe s tem. podpiram da ima vsak izbiro komu in kako pomaga. je pa res, da naš sistem to izbiro prenese na državo..

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 11:41:14   
HHH
Nikoli ne sodim ljudi po oblacilih, avtu in dopustih. Vse to je lahko zelo drago ali slucajno cisto zastonj. Pomagam pa tam kjer cutim, da je prav in potrebno.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 11:42:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina
sm iz družine z večimi otroki (pa smo samo štirje ampak se to menda tretira kot večja družina) in čeprou nismo mel velik denarja (oči je biu hišnik mami tajnica, vmes tudi čistilka pa brezposlna itd) me to, da nikol nismo šli na kšne posebne počitnice, pa da nism mela novih oblek pa da sm mela subvencionirano malco in učbenike v šoli bolj prizadelo to ker so nas vsi čudno gledal, da smo štirje...
vedno so pršli začudeni pogledi, pa stavki: o a kar štirje, sej zdej bo pa dovolj a ne, si pa kr upata itd. ko otroci nismo poslušal pa tut besede, ki ste jih uporable tuki: štancanje, pa a ne znajo pazit itd.
to veliko bolj boli kot dejstvo, da sem se včasih počutila izključeni, ker nism hodila smučat in ne vem kam vse...

tko, da bodite obzirni, ko se izražate, ker včasih take besede res zabolijo...


ja, to pa res. poznam eno žensko, ki jih ima 12 in je od vedno želea veliko družino in niso na nobeni podpori, pa še vedno sliši podobne pripombe. zakaj ljudi to moti ali zakaj pripominjajo, če jih je sposobna preživet? čustvena in duhovna odgovornost gre v obe smeri in treba bit fer..

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 11:47:00   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

torej izhaja iz velike družine, pa ga imam kljub vsemu radauser posted image



Briljantno, res user posted image .

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 12:06:22   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

hehe, no sej nima veze... nikol nism mela ravno velik denarja, da bi ga lahko darovala, rajši sm bla prostovolka in sm bla tako bolj koristna ker sm dejansko dala nekej kar sm mela konkretnim ljudem (tako sm bla spremljevalka slepih, pomagala sm na taborih namenjenim otrokom s posebnimi potrebami itd.)

zdej je pa tko, da časa nimam ravno na pretek, ker mam pač otroke, denarja nimam na pretek ker pač nimam službe... tko, da trenutno dam to kar mam (npr. obleke in igrače, včasih tut hrano) ljudem, ki sicer niso socialno ogroženi, ampak jih poznam in vem, da včasih težko pridejo skozi mesec, no težje kot mi...

sm pa ful razmišljala o tej temi in sm ugotovila kaj je privrel pri meni na dan: kot sm rekla sm iz družine z večimi otroki (pa smo samo štirje ampak se to menda tretira kot večja družina) in čeprou nismo mel velik denarja (oči je biu hišnik mami tajnica, vmes tudi čistilka pa brezposlna itd) me to, da nikol nismo šli na kšne posebne počitnice, pa da nism mela novih oblek pa da sm mela subvencionirano malco in učbenike v šoli bolj prizadelo to ker so nas vsi čudno gledal, da smo štirje...
vedno so pršli začudeni pogledi, pa stavki: o a kar štirje, sej zdej bo pa dovolj a ne, si pa kr upata itd. ko otroci nismo poslušal pa tut besede, ki ste jih uporable tuki: štancanje, pa a ne znajo pazit itd.
to veliko bolj boli kot dejstvo, da sem se včasih počutila izključeni, ker nism hodila smučat in ne vem kam vse...

tko, da bodite obzirni, ko se izražate, ker včasih take besede res zabolijo...


Verjamem in tole čisto razumem ( user posted image ). Tudi sama se iz šole spomnim tretiranja takih velikih družin. Vendar lahko rečem, da je bilo v mojih otroških časih res malo tako velikih družin ( vsaj v naših koncih), kar se mi zdi za današnje čase drugače. To je tisto, ob čemer se človek podobno kot Kajalin zamisli. Kot se meni zdi , nam pred pbl. 20 leti ni bilo treba živeti v strahu, da bosta ata in mama čez noč nezaposlena, kot se to dogaja sedaj. V zadnjih vsaj desetih letih. Te velike družine niso štrlele z naslovnic časopisov in iz tv ekranov zato, ker niso imeli kaj dati v usta, ponavadi si o njih večkrat bral, ker so otroci v čem izstopali v pozitivo ( npr. vsi otroci nadarjeni glasbeniki, športniki...)..
In ker sedanja slaba situacija v državi ni od včeraj temveč traja že nekaj let in kar nekaj staršev je že kar nekaj let brez dela. In navkljub temu se jim na vsake dve leti rojevajo otroci, čeprav že v naprej vedo , da še tistega enega , ki so ga imeli pred petimi leti niso mogli preživljati brez službe. In potem jih vidiš v časopisu, na TV zaslonu, na plakatih tu in tam- kot da so včeraj postali odvisni od socialne službe in od dobrote drugih mogoče bolj preudarnih, ljudi. Da so bolj prepričljivejši , vedno zaigrajo na to noto, kako so bogi otroci. Res so bogi, vendar ne zaradi razmišljanja, ki je podobno mojemu.
In kot sem že rekla. Tudi če se doma vzdržimo vseh teh neprijaznih ( žal ne morem reči da vedno nezasluženih v smislu njihovih staršev) pripomb in označb, naši otroci niso slepi, gluhi in nevedni. Kljub temu, da jih učiš sočutnosti in podobno ( tudi mene so )pride tudi otrok vsej ko prej do realnega spoznanja.

Prav zato se mi še posebej smilijo otroci teh , ki si že 30 let iščejo službo, pa kljub temu delajo otroke, saj so jim časi sedaj , vsaj kar se tiče označevanja z neprijaznimi pripombami , čezdalje manj naklonjeni. Težje ljudje živijo- tudi tisti, ki krepko garajo- bolj so vidna izkoriščanja in hinavščina določenih. Seveda otroci niso zato krivi, vendar bodo to ob takih starših spoznali šele ko bodo odrasli. Do takrat pa bodo najverjetneje morali požreti marsikatero grdo.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 12:15:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: daddy
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
torej izhaja iz velike družine, pa ga imam kljub vsemu radauser posted image


Briljantno, res user posted image .


lol, frojdijan slip? nesrečni izraz - kljub vsemu; hahaha user posted image

kajalin, da se ne boš zdaj čutila, da moraš še to razlagat user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 14:24:07   
kajalin*
Ne, Matejka sploh ne ;) Vidim, da imam kljub samo enemu otroku dovolj dela in koristno preživljam nedeljo...ne nucam viset na compu in iskat koga bom piknila in mu v temi mešala stavke in besedeuser posted image Hja, in zelooo sem vesela, da imam tako kot imam.Tud na rr-ju si ne filam svojga ega,zato mirne volje ugasnem comp in sem s svojo družinicouser posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 15:10:26   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: daddy
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*
torej izhaja iz velike družine, pa ga imam kljub vsemu radauser posted image


Briljantno, res user posted image .


lol, frojdijan slip? nesrečni izraz - kljub vsemu; hahaha user posted image

kajalin, da se ne boš zdaj čutila, da moraš še to razlagat user posted image


Saj je že v uvodnem tekstu vse razložila user posted image .

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 15:19:08   
kajalin*
Ja daddy, ti pa prežiš,hmm?Na se bi lahko reklo babjem forumu,hehehe,življenje maš res pestro in zanimivo,svaka čast, bi lahko rekla briljantno, al kako žeuser posted image ,samo smijem se, i smijem...

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 16:01:25   
liliana
Jaz sem razumela uvodni post bolj v tem stilu....."velika družina s petimi otroki, mama ne dela, ker ima pač "pravico", da ne dela in ima plačane vse prispevke, soliden avto, solidno življenje.....poteka pa neka dobrodelna akcija, kjer se zbirajo prostovoljni prispevki za to, v bistvu tipično slovensko družino, ki izstopa iz te tipičnosti samo po številu otrok".....

Zdaj pa da gremo na število otrok.......moj mož je iz družine, kjer so bili štirje otroci.......od moža brat ima pet otrok.....tako da velike družine nekako "poznam" od blizu.....in za nobeno od teh velikih družin nikoli niso potekale dobrodelne akcije.......živijo pa te velike družine veliko bolj skromno kot recimo naša družina, ki ima enega otroka.......kar je tudi logično......ker če recimo razdeliš znesek 3000 EUR med 3 družinske člane ali med 7 obstaja velika razlika......in otroci iz velike družine moževega brata se recimo v šoli zadnji dve leti ne udeležujejo tistih aktivnosti (zimovanj, letovanj), ki so plačljive, ker si je pač njihova velika družina omislila novo hišo......in nekaj je pač potrebno žrtvovati......zato so se na račun hiše odpovedali določenim dejavnosti in solidnemu avtu in se vozijo z več kot 10 let starim kombijem.......lahko bi pa šli pihat določenim ljudem na dušo in se predstavili kot žrtev skorumpirane slovenske politike in bi se jutri za njih organizirala dobrodelna akcija v stilu "pet otrok je lačnih, ker politični vrh krade"....

Upam, da sem razumljivo napisala, kar želim povedati.......da pet otrok še ni razlog, da se organizirajo dobrodelne akcije finančnih pomoči, da se otrokom zasigura isti "finančni standard" kot ga imajo družine z enim ali dvema otrokoma.......in ker smo že večkrat ugotovili, da ni vse v denarju, da je pomembna ljubezen, povezanost, družina itd...potem je tudi to en tak vidik, ki mora biti pomemben tistim, ki se odločijo, da bodo imel več otrok.....in kot odgovorna, odrasla oseba se mora vsak tisti, ki se odloči za več otrok zavedati, da taki otroci imajo materialno manj, imajo pa zato "duhovno" več kot recimo edinci.......in odločitev za večje število otrok je povsem samostojna odločitev med partnerjema in zato ne more že v osnovi to biti razlog, da morajo pa te družine biti prejemniki socialnih pomoči in se moramo za njih organizirati dobrodelne akcije, zgolj zato, ker imajo več otrok......prejemniki socialnih pomoči in organiziranja dobrodelnih akcij bi lahko posatali le takrat, ko res finančno zaškriplje, ne pa zgolj zato, ker imajo 5 ali 7 otrok.......



(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 18:02:57   
kajalin*
liliana ti si prav razumela moj post, tako je bilo mišljeno.Drugi so se haklali na besede in stavke kakor jim je pač pasalo. Zaradi mene lahko imajo 7,8,9,10,12 otrok, osebna odločitev in to me nikakor ne moti.
Ampak kakšen takšen napadalec se najde na vsaki temi, tako da tudi moja ni izjema. Čakajo mnde pri compu,in napadajo user posted image , se pač morajo nekako zaposliti in popestriti dan. Me veseli, da sem ji pomagala, vsaj dva dni in jim razblinila suhoparnostuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 18:47:20   
petea

mislim da je *kajalin motil ta del zgodbe, saj kot sem razumela, družino pozna:

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
"velika družina s petimi otroki, mama ne dela, ker ima pač "pravico", da ne dela in ima plačane vse prispevke, soliden avto, solidno življenje.....poteka pa neka dobrodelna akcija, kjer se zbirajo prostovoljni prispevki za to ... družino...


ima pravico ne delati, a hkrati tudi dolžnost preživljati svojo družino; način, kako priti do sredstev za preživetje, pa je lahko različen:
a) mama izkoristi pravico do 'nedela', manjkajoča sredstva pa družina pridobi na relativno lahek način - z dobrovoljnimi prispevki drugih ljudi,
b) mama izkoristi pravico do 'nedela', ob dejstvu, da ima družina s prihodkom drugega starša dovolj sredstev za (spodobno) preživetje,
c) mama ne izkoristi pravice do 'nedela' ter namesto tega družinskemu proračunu pomagati tako, da se vsaj delno zaposli,
d) ob vsem tem pa seveda tudi nekoliko spremenijo svoj življenjski slog, če objektivno ocenijo, da imajo nepotrebne izdatke,
e) še kakšna druga možnost.


Kot sem jaz razumela kajalinin opis, je ta družina za reševanje svojih finančnih težav izmed možnosti najprej izbrala možnost a, zaradi česar je kajalin (in verjetno še tudi drugi, ki družino poznajo) sprejela z neodobravanjem; verjetno bi v primeru, če bi družina najprej aktivneje poskusila sama reševati finančno krizo z več samoangažiranja (beri: iskanjem dodatnih prihodkov, pridobljenimi z delom staršev), šele v primeru neuspeha pa prosili za pomoč druge ljudi.
Pač v stilu: če imam pravico koristiti neko pravico, jo bom izkoristil do konca, četudi mi to v resnici škodi in četudi bi lahko problem reševal drugače. Saj bodo že drugi iz sočutja priskočili na pomoč, če jih bom ustrezno pripravil do tega ...


In kot sem jaz razumela kajalinin zapis, je ta družina izbrala takšno, zanje najlažjo pot iz možnosti a.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: men pa neki ni jasno...
5.1.2014 18:51:23   
petea
sem med drugimi deli tako dolgo pisala odgovor, da je vmes že kajalin sama malo več pojasnila svoje gledišče
user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: men pa neki ni jasno...
6.1.2014 0:08:44   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Jaz pa ne razumemm ljudi, ko si ti. Zakaj se obremenjuješ z drugi, kaj tebi mar če ima sosed 5 otrok , ti pa enega, če se za kograkoli kakrkoli izbira... če je prijatelj oblečen v ne vem kakšne cunje..kaj veš kakšne zgodbe nosijo s seboj ti ljudje? S čim se spopadajo, mogoče sp le iznajdljivi, pa kaj...Res ne štekam, zakaj se je vedno in povsod potrebno vmašavati in drek mešati...še vedno mi je najbolj pri srcu rek: živi in pusti živeti!!!


Ti si pa z marsa padla???
Z drugimi se ne bi obremenjevali, ce ne bi bilo treba sedaj nam placevati za to, da smo pustili druge ziveti vsak po svoje. nekateri so lopovi, pgoljufi in prevaranti in njihove metode so njihove in naj nas ne bi brigalo?
Zivi in pusti ziveti? - vsekakor, samo meni ne pustijo , da zivim, vsiljujejo mi davke, pa prispevke, pa se nevem kaj za placevat ker so nekateri zivewli po svoje in smo bili tako fini, da se nismo vtikali...
Ne mesa ona drek, v dreku smo ker se nismo vtikali. Si bom omislila nacin zivljena, da bom vsak dan pri tebi kosila in se tusirala.. In od tebe pricakujem, da ztuivis in pustis ziveti ins e e vtikas kaj jaz delam...
Ma kaksne oslarije, ti bogca....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: men pa neki ni jasno...
6.1.2014 0:36:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Tudi zate lahko rečem, da sem te že večkrat brala, kako si skočil v zrak, kot bi ti stopili na rep,


Še enkrat ponavljam - kje vse ti vidiš ogorčenost ( ali skakanje v zrak ali kakorkoli pač že ), je čisto tvoj problem. Vse ostalo, kar pišeš, je pa zgolj mlatenje prazne slame, vsaj kar se tiče te tematike.

Daddy , preberi se v ostalih temah, kjer cviliš vedno, ko se nekdo dotakne tematike o proizvodnji štanci otrok pri ljudeh, ki jih niso sposobni preživljat sami. In ne, ni le moj problem , če se vedno sarkastično in nesramno usajaš nad tistimi, ki si čisto realno problematiko drznejo obsojati in je ne podpirajo. To je v prvi vrsti tvoj problem in problem tistega, ki ga ti s pripombami prizadaneš.
Če je to mlatenje prazne slame, se ve kam pes taco moli. Kot je verjetno res- mene tak odnos kot je tvoj moti, ker sem med tistimi, ki za enkrat še dajemo- tebe očitno ne, ker si med tistimi, ki verjetno prejemajo.



Tako.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: men pa neki ni jasno...
6.1.2014 0:39:14   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Ja, tudi zame so socialno opisani taki ljudje. In zame tudi ni socialno ogrožena družina tista, ki ima 5 otrok, mama ne dela, ker ji to pripada, lokalno pa se za njih zbira prostovoljni prispevek.
Vendar prostovoljni prispevek se velikokrat na zbira za ljudi, ki se znajdejo in znajo svojo zgodbo prodati. Pa na kak krajevni RK pridejo s položnicam taki, ki bi lahko sami plačali položnice, navzven se seveda ne pokažejo kot socialno ogroženi...

Moja teta je socialna delavka, ki je še pred krizo enkrat vsa besna razlagala, kdo hodi po socialno pomoč. Besna, ker je imela vedno skrb za tiste iz socialnega dna, tiste ki se sami ne znajdejo, delati pa je morala z mladimi, ki so samo iskali, kako čim dlje ne bi prav nič delali.


O nananaja.....pa se velikokrat zbira za ljudi, ki znajo svojo zgodbo dobro prodati, so bili tudi na RR taki primeri, čustva ljudi se da hitro zmanipulirati, če želiš, da ti pomagajo, samo na prave strune moraš zaigrati in ljudje hitro priskočijo s finančno pomočjo, ker želijo pomagati......in to mene jezi, da se izkorišča dobrota ljudi zgolj za lastne, egoistične namene, da bi nek človek lahko šel skozi življenje po liniji najmanjšega odpora.......

Tako kot se pojavlja taka iznajdljivost, ki jo pozna tvoja teta, socialna delavka.....tako se pojavlja že nekaj let iznajdljivost pri raznih zbiranjih dobrodelnih prispevkov.......



Podpis pod oba zadnja Lilina posta. Lepo in veliko boljše povedano, kot je uspelo meni.



Tudi moj.



Se pofockam se jaz.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: men pa neki ni jasno...
6.1.2014 0:50:57   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
hja, tvoja precepcija neodgovornosti in tudi tvoja merila in meje. sej to je keč, če dobro pogledaš - različna merila in percepcija kaj je še v meji odgovornosti, da tako rečem. tebe moti da imajo oni drugačno. samo slej ko prej je to dejstvo tega sveta - raznolikost. verjamem, da bi se po tvojem afrika, južna amerika, indija in indonezija lahk kar sedaj skoraj čisto nehali razmnoževati, samo to se ne bo zgodilo.


Pravzaprav ni zgolj njena percepcija odgovornosti, njena merila in meje. Ze kar nekaj muslimanskih drzav, ki imajo tezave s prenaseljenostjo (med njimi tudi Banglades) je k izjavi proroka - imej toliko otrok koliko jih bog podari (kar poznamo tudi v drugih verah) dodali pojasnilo, da to ne pomeni toliko, koliko jih zenska lahko rodi, temvec toliko koliko jih lahko sam osposobis za zivljenje in pravis h kruhu.
Tukaj je merilo odgovornosti. Osebne odgovornosti za lastne otroke.
Ni problem roditi otroka, problem je tega otroka spraviti do tega, da bo samostojna, zdrava oseba, ki bo imela odprte moznosti v zivljenju, ne da bo sredstvo za doseganje dolocenih ciljev - materalnih, demografskih, politicnih itn.

tako da odgovorim na naslovno vprašanje - meni je jasno, samo ni mi pa treba to odobravat. razumem zakaj se to dogaja, ni pa to dobro. samo ni pa smiselno take ljudi v nekaj silit, če ne razumejo (recimo, ne met otrok - to je potem isto kot cerkev z "mejte otroke") - to je treba ozavestit.


Treba je izobrazevati. V znanju je moc.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: men pa neki ni jasno...
9.1.2014 12:55:25   
saruška

IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Nikoli ne sodim ljudi po oblacilih, avtu in dopustih. Vse to je lahko zelo drago ali slucajno cisto zastonj. Pomagam pa tam kjer cutim, da je prav in potrebno.



F*k, zakaj nisem jaz te sreče, da bi dobila vse to čisto sličajno zastojn? Aja, ker je to najbrž malo verjetno... user posted image

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: men pa neki ni jasno...
9.1.2014 13:14:19   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: saruška


IZVIRNO SPOROČILO: HHH

Nikoli ne sodim ljudi po oblacilih, avtu in dopustih. Vse to je lahko zelo drago ali slucajno cisto zastonj. Pomagam pa tam kjer cutim, da je prav in potrebno.



F*k, zakaj nisem jaz te sreče, da bi dobila vse to čisto sličajno zastojn? Aja, ker je to najbrž malo verjetno... user posted image


še na rasprodajah nimam te sreče, da bi stvari, ki so meni všeč bile znižane vsaj 50% kaj šele "skoraj zastonj"user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: men pa neki ni jasno...
9.1.2014 13:15:24   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: saruška
F*k, zakaj nisem jaz te sreče, da bi dobila vse to čisto sličajno zastojn? Aja, ker je to najbrž malo verjetno... user posted image


še na rasprodajah nimam te sreče, da bi stvari, ki so meni všeč bile znižane vsaj 50% kaj šele "skoraj zastonj"user posted image



Imata prezahteven okus ...
user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: men pa neki ni jasno...
9.1.2014 13:25:42   
mateyka
ma jaz sem dobila kar nekaj zelo lepo ohranjenih oblačil fensi blagovnih znamk v smrkolinu in ene od prijateljic, ki so jih njihovi otroci prerasli. torej skoraj zastonj.
pa vem da je ronja napisala, da dobi (ne kupi) skoraj vsa oblačila zase, ki jih nosi. ena ma celo neke firme, če se dobro spomnim.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: men pa neki ni jasno...
9.1.2014 13:35:42   
saruška

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ma jaz sem dobila kar nekaj zelo lepo ohranjenih oblačil fensi blagovnih znamk v smrkolinu in ene od prijateljic, ki so jih njihovi otroci prerasli. torej skoraj zastonj.
pa vem da je ronja napisala, da dobi (ne kupi) skoraj vsa oblačila zase, ki jih nosi. ena ma celo neke firme, če se dobro spomnim.



Ja ok, eno so obleke, se strinjam. Ampak dober avto, dopust???

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: men pa neki ni jasno...
9.1.2014 13:39:08   
alda
men še oblek nihče ne podari, ker nisem po standardih uštimana user posted image


< Sporočilo je popravil alda -- 9.1.2014 13:40:36 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: men pa neki ni jasno...
9.1.2014 13:41:36   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: saruška

Ja ok, eno so obleke, se strinjam. Ampak dober avto, dopust???



če ti nekdo podari za obleke, ti nekaj več tvojega denarja lahko ostane za druge stvari, tudi za dopust, avto

(odgovor članu saruška)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?