|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke 2013
5.10.2013 18:51:45   
tintin
potem je res velik otrok. Midva sva tudi oba visoka (179 in 190), je imel moj starejši 4,2 kg in 54 cm..mlajši je bil pa povprečen:) Da komaj kuhaš kosilo ti čist verjamem, že mene hudo moti trebuh...pa niti ni nekaj zelo velik, ampak je pa tretja runda in se to pozna...meni se zdi takoooooooooo težek.

(odgovor članu pin)
Neposredna povezava do sporočila: 751
   RE: Novembrke 2013
5.10.2013 20:03:58   
the seven
živjo, tudi mi smo s pregleda in smo naslednjič naročeni ćez 4 teden, ko bom že v 38t kar se mi zdi kar pozno, no kakorkoli upam,da moja G ve kaj dela, res pa je, da skozi nosečnosti nisem imela nobenih težav in vse poteka super, gor sm šla +13kg zatekam pa ne - hvala bogu ... uglavnem čaka me ctg in spet se bomo merili in videli našega user posted image ...

... za user posted image imam torbo že pripravljeno poleg lupinice, čaka - morem use prpravt, da dragi kaj ne pozabi vzeti s seboj ... sm pa prštimala bodi, žabice, flis pajacek in za vsak slučaj še flis jopico ter seveda kapico(sm se odločla ker za št 56) ... drugače imam na lupinici prštimano še zimsko vrečo tako, da vrjetno nebom pretiravala z oblačili ... aja sm pa še notri dala 3 tetra pleničke in pleničke za enkratno uporabo ...

... zdj pa počasi še svojo torbo pakiram - malo po malo pa bo polna :) ...

pin orng poba :) naše dete je tudi kar težko tako, da vrjetno nas čakajo veliki otročki ... ampak saj bo - pogumno ...

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 752
   RE: Novembrke 2013
5.10.2013 20:53:03   
pin
Ja, velik otrok. Jaz sem najbolj vesela, da imam doma pripravljeno "šele" št. 62 in 68, ker manjše bi bile pri nas le potrata denarja. Še 62 ne bomo dolgo nosili user posted image

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 753
   RE: Novembrke 2013
5.10.2013 21:01:43   
tintin
hehe, tudi pri nas mislim da 56 ne bo prišlo veliko v poštev ali pa sploh ne. Plenice bom kupila kar št.2...3-6kg.

(odgovor članu pin)
Neposredna povezava do sporočila: 754
   RE: Novembrke 2013
5.10.2013 21:03:16   
tintin
ja, sicer pa bom tudi jaz imela na lupinci zimsko vrečo (jo še šivam...) da ne bo treba kombinezona oblečt:)


(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 755
   RE: Novembrke 2013
5.10.2013 21:32:00   
ni_ka21
Tudi jaz pričakujem, da bo naša tamala kar težka, zato sem kupila kar 68 št. oblačilc pa pajaca 62. Naš tamali je imel 3970 g pa 55 cm. Zaj pa mam isto velik trebuh tako da se že komaj premikam, ampak se mi zdi da mam polno energije. Pripravljeno imam vse samo še čakam, ker sem na zadnjem pregledu izvedela, da se mi je datum za rodit prestavil na 22.10. Tako upam da še malo pa mojo user posted image cartamuser posted image

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 756
   RE: Novembrke 2013
6.10.2013 6:39:50   
pin
tudi sama nisem kupovala plenic št. 1 (2-5 kg). Kar s št. 2 smo štartali...pa št. 3 (4-9) imam 100 kosov, so bile tako poceni, akcijska cena.
Kombinezonček in lupinico sem dobila na izposojo user posted image . Vidim, da se na kupu nabiramo bodoče mame z težkokategorniki. user posted image

Zdaj je treba ugotoviti le kako jih bomo ven spravileuser posted image , jaz bi šla kar naslednji teden rodit, meni je že od avgusta dosti.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 757
   RE: Novembrke 2013
6.10.2013 11:15:27   
the seven
... ja naš je imel v 29t skoraj 2 kg sedaj pa čakam na pregled in UZ, da vidim mere v zadnjih tednih ...upam, da nebom preveč presenečena :) ... jst bi tut najraje že kar sedaj rodila ampak bo treba še kakšne mesec počakat ... jst imam sicer nekaj 56 pripravljeno in nekaj v 62, potem bomo pa dokupovali kar bo treba ... plenice pa bomo imeli itak pralne tok, da imam samo nekaj tistih za enkratno uporabo št 1 (vsaj za iz porodnišnice) ... orng škorpijončki bodo to ja :)

(odgovor članu pin)
Neposredna povezava do sporočila: 758
   RE: Novembrke 2013
6.10.2013 11:27:26   
*zvezdica zaspanka*
IZVIRNO SPOROČILO: pin
Vidim, da se na kupu nabiramo bodoče mame z težkokategorniki. user posted image


zgleda bodo naši novembrčki "veliki" ljudje user posted image tudi naša user posted image je v 33. tednu s kilami prehitevala za dober teden, ampak važno, da je vse v redu ... nekako bodo že prišli ven user posted image naslednji pregled imam v začetku 38. tedna. upam, da bomo spet pogledali, koliko smo zrasle - bi rada bila pripravljena, če bo na koncu res tako "velika".

(odgovor članu pin)
Neposredna povezava do sporočila: 759
   RE: Novembrke 2013
6.10.2013 17:13:28   
mala zirafa
Meni je pa spanje največja muka.Šele proti jutru mi rata zaspat.Non stop vstajam na wc, pa z žolčem imam težave, križ vsake toliko, odvisno od giba, ki ga naredim tako, da kooomaj čakam že enx rodit.Torbi sem že spakirala.
Boste tudi ve imele mrežaste spodnjice za domov? V mulerju sem jih kupila vsaj za prve dni, itak da bomo na začetku bolj not kot zunaj.
A že pijete malinov čaj?Sedaj sem v 36 t in 3 d pa kar po tri šalice na dan spijem.Morda bo pripomogel h hitrejšemu porodu, upajmo.Še boljše bi blo če bi ga sprožilouser posted image . Me prav zanima katera bo prva.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 760
   RE: Novembrke 2013
7.10.2013 11:22:50   
november2010
Jaz se javim, da grem prva... :) se mi zdi da so me v zadnjem tednu tolk.hormoni zacel dajat da je za.znort... :) sama seb sem odvec... Se tamlajsega imam doma ker je bil nekaj bolan... Ponoci zanic spim, skoz se zbujam... Grrrr. :) poznam pa dve, ki sta imelo na isti dan.pdp kot jaz in sta ta teden obe ze rodili...

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 761
   RE: Novembrke 2013
7.10.2013 11:25:16   
november2010
Aja men pa.moja G sploh nic ne rece glede velikosti in teze tako da sklepam da je v povprecju... Tudi prva dva sta bila 50in 51 ter tezka med 3300-3400...

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 762
   RE: Novembrke 2013
8.10.2013 16:54:20   
mala zirafa
Danes sem s pregleda, sicer uz mi ni delala, kar sem bla malo razočarana.vzela mi je bris za streptokok in našli so mi sledi beljakovin v urinu.Zatekam ne, pritisk ok.
A so te sledi zelo nevarne? G mi ni nič o tem omenjala.Samo sestra me je vprašala če zateakm. Poskušam veliko pit, drugače imam hemoglobin še nižji, 87. Ima še katera podobne težave?

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 763
   RE: Novembrke 2013
9.10.2013 12:38:23   
Danijeladejan
Pozdravljene!
No da se še vam jaz malo javim,sem bla en teden v porodnišnici,v nasprotju z vašimi bi naj bla naša predrobna,so sumli na zastoj rasti ker je imela trebušček malo premali.V tem tednu je pridobila skoraj kilogram,zdaj ima cca 3000 g,tak da sma spet doma.Pocivanje je res edino kar je ful pomagalo,hvala bogu.Zdaj tud doma vecji del dneva mirujem,ker so me kar konkretno prestrašli v porodnišnici.
No user posted image zdaj pa smo ze res v ciljni ravnini,sploh še ne dojemem cisto,prav kmalu se lahko zgodi ta težko pricakovan danuser posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 764
   RE: Novembrke 2013
9.10.2013 13:53:38   
tintin
o ja danijeladejan, to je pa res že skor ciljna ravnina:) srečno do konca!

(odgovor članu Danijeladejan)
Neposredna povezava do sporočila: 765
   RE: Novembrke 2013
9.10.2013 14:12:33   
mala zirafa
Neverjetno kako hitro čas beži. Non stop sem z mislimi na prve popadke, kako bodo izgledali kako se bo vse začelo..
To noč spet nisem spala, za znoret.Mali me je 2 uri brcal kar konkretno, da sem morala vstat.Pa drisko sem mela zjutraj in že cel dan me občasno špika v trebuhu.A tudi vas kaj trebuh opominja?Pa v 2 tednih sem šla 2 kg gor.Mislim da bo kar velik pobauser posted image .Kdaj bo že tega konec?

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 766
   RE: Novembrke 2013
9.10.2013 15:26:04   
tintin
mene vse tišči navzdol...kot bi nosila medicinko (uno na težko žogo) na mehurju...nevem, a je to posledica tretje nosečnosti...vse raztegnjeno ipd? prav neudobno se počutim!

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 767
   RE: Novembrke 2013
9.10.2013 17:46:14   
Anonimen
Čao babuške,

*zvezdica zaspanka* - Pa lahko nosečnice uporabljamo Faktu? Sama ga imam doma, toda ker sem prebrala v navodilih, da ga lahko nosečnica uporablja samo v primerih resne indikacije, si ga nisem upala uporabljati. Sedaj imam eno rastlinsko mazilo, ki mi ga je priporočila proktologinja in tudi hemeroid je skoraj čisto izginil, tako da še dobro, da se nisem odločila za rezanje, bi sedaj imela rano za čisto brez veze user posted image .

zgaga - Mene kakšen dan kar konkretno muči in to predvsem proti večeru, če sedim, ko se pa uležem, pa je bolje, mi to ni logično user posted image . Jem seveda majhne obroke, toda nič ne pomaga, tako da sem nekako sprijaznila, da bo treba teh nekaj tednov še potrpeti, saj se mi zdi, da imam želodec že pri grlu user posted image .

Matkurja - Tudi moja babi ga je delala tako, kot si opisala, toda tudi pri takšni pripravi so temperature nižje kot če jajce skuhaš ali spečeš, gre na nek način še vedno za surovo jajce. Alkohola je res malo, toda nosečnice bi se ga naj v celoti izogibale, čeprav verjetno tako majhna količina ne more škoditi.

pin - To bo pa res pravi nogometaš, je treba čestitati mamici, da ga tako pogumno nosi v svojem trebuščku user posted image . In če ti je to kaj v tolažbo, naša pikica je šele pri 2.700, pa komaj kuham in pospravljam, zvečer me pa tako boli križ, da še hoditi ne morem user posted image . Jaz tudi ne morem ležati cel dan, sem ugotovila, da je potem še slabše, kar nekako zakrnim, tako da se prisilim v gibanje, ko pa je res hudo, pa grem za 5 minut počivat na bok, da se mi trebušne in križne mišice spočijejo, in nazaj v akcijo. Pa brez skrbi glede "težkokategornikov", baje ni toliko pomembna teža kot širina ramen, ki se najraje zataknejo. Toda ziher bo šlo vse ok tudi pri vas, ki imate večje dojenčke, narava že ve, kaj dela user posted image .

mala zirafa - Jaz bi tudi najraje kar kakšen teden preskočila, saj vsak večer komaj čakam, da bo jutro. Noči se mi namreč takooo vlečejo ... wc, prestavljanje iz enega boka na drugi, včasih še zgaga, tako da mi prav nobena poza ne paše user posted image . Toda, saj bomo kmalu tam. Pri meni je lahko že jutri, pa ne bo nobene panike. Toda ne, pred 15. ziher ne sme biti, ker imam še ene opravke do takrat user posted image . Mene tudi zanima, katera bo odprla sezono Novembrk 2013 user posted image . Glede hemoglobina pa ti predlagam, da si skuhaš tisto mešanico, za katero sem napisala recept, meni je ful pomagala in se mi je konkretno popravila kri.

november2010 - Ti dve prijateljici sta rodili mesec pred PDP ali celo več? Pa je bilo vse ok? Pa se jima je spontano začel porod tako hitro? Zadnje čase namreč slišim same zgodbe, ko rojevajo preko roka in jim celo sprožijo porod, ker so tako zelo čez rok. Jaz resnično upam, da je moj občutek pravi, da bom rodila konec oktobra user posted image .

Danijeladejan - Očitno biva midve malo pokvarile povprečje novembrskih težkokategornikov, ker je tudi Lili zelo drobčkena user posted image . Pri meni so tudi posumili na zastoj rasti, ker je bila premajhna glede na PDP, toda ker raste enakomerno, so pač zaključili, da je pač bolj drobne konstitucije - po mamici in očiju, ki tudi ni ravno omara user posted image . Toda glede na to, da sta že na 3 kg, sta itak super user posted image , saj so meni sedaj v ponedeljek Lili ocenili na 2.700, pa smo vsi zelo zadovoljni, saj je imela prva hčerka ob porodu 2.850, pa se je rodila le en teden pred rokom.

tintin - Ta z medicinko pa je kar prava primerjava, tudi meni se včasih zdi, da nosim 100-kilski trebušček user posted image . Mislim, da že vse čakamo, da pride dan D, da se bomo spet lahko normalno sklonile. Danes sem skoraj rodila, ko sem si strigla nohte na nogah user posted image . Sem si rekla, bolje danes, saj drug teden ne vem, če bo sploh še šlo user posted image . Še štumfe si komaj obujem user posted image .

Hitim na en kratek deževni sprehod user posted image , se tipkamo in da katera ne pobegne rodit user posted image ,
NenaLena


(odgovor članu tintin)
  Neposredna povezava do sporočila: 768
   RE: Novembrke 2013
9.10.2013 21:07:50   
*zvezdica zaspanka*
nenalena meni je faktu mazilo predpisala sicer osebna zdravnica, ki ve za nosečnost, tako da zaupam njeni presoji, sem pa vseeno malce preverila na netu in tudi pušenjak na MOD pravi, da je za kratkotrajno in lokalno občasno uporabo v redu. jaz namažem minimalno, predvsem kadar me moti - peče, srbi ipd. in moram reči, da pomaga. veliko pa narediš že s pravo prehrano, ki vpliva na prebavo, in redno higieno po odvajanju. trenutno (moram hitro potrkat) skoraj nimam težav. pušenjak drugače priporoča modolex. katero mazilo je pa tebi priporočila?

mala žirafa a ti niso nič razložili, kaj pomenijo beljakovine prisotne v urinu? če niso zagnali kakšne panike, potem zagotovo ni nič hudega user posted image

jaaa, še malo, pa bomo cartale svoje bibe! evo, me sva danes stare točno 36. tednov user posted image in od danes naprej sem uradno na porodniški - saj je fino, ampak moram se naučit lenarit user posted image ker nisem imela posebnih težav v nosečnosti, sem delala do konca, poleg tega sem rada skoz v pogonu, mora se kaj dogajati, tako da se kar malce hecno počutim - dolgčas mi je user posted image nosečnost in počutje zaenkrat po starem, me pa že dva dni tako bolijo noge - notranja in zadnja stran obeh stegen, da komaj vstanem ali se usedem, po nekaj časa je sicer ok in če se gibam je tudi ok, ponoči mi desna noga velikokrat zaspi ... je katera imela takšne težave? predvidevam, da mala že tako pritiska na živce ... user posted image ponoči spi (jaz tudi zadnji teden precej bolje kot prej) in se ponavadi raztegne malce zatem, ko se jaz zbudim, čez dan je pa aktivna (joj te brce v mehur!) :D

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 769
   RE: Novembrke 2013
10.10.2013 16:16:28   
mala zirafa
Je kar pestro zadnje čase.Vedno bolj napeto postaja.Danes ponoči sem že mislila da grem rodit.Krči najprej na pol ure potem pa na 5 minut vedno močnejši.Nakar sem se malo sprehajala po hiši in šla nazaj ležat in zaspala.Očitno niso bili pravi.Pa tako sem se jih veselila.Danes sem v 37. tednu in bi res lahko že kaj bilo. Pa zjutraj sem bla vsa razbolena in včeraj tekom celega dneva me je po male špikalo.
Sem zdej zadremala za pol ure, najlepše je ko zunaj dežuje in poslušat dež pod odejo.
Glede hemoroidov mi uporabljamo modolex, je kar fajn zadeva, sicer sem si jaz mazala samo zunanje.mislim da ni nobenih kontraindikacij.
A ni super na porodniški, kar paše malo lenarit.user posted image

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 770
   RE: Novembrke 2013
10.10.2013 19:10:42   
november2010

IZVIRNO SPOROČILO: tintin

mene vse tišči navzdol...kot bi nosila medicinko (uno na težko žogo) na mehurju...nevem, a je to posledica tretje nosečnosti...vse raztegnjeno ipd? prav neudobno se počutim!


jap.... men je rekla G da je to za tretjo nosečnst čist normalno...

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 771
   RE: Novembrke 2013
10.10.2013 19:11:50   
jagoda80
tintin, ali imaš mogoče kakšen kroj, kako sešiti vrečo za lupinico? Jaz bi jo tudi sešila, pa ne vem kako. V trgovini sem gledala takšno iz flisa, potem se pa kar z ježki skupaj pripne, ampak sem mi je zdela čist predraga. Sem že brskala po netu, pa nisem nič našla. Iz katerega materiala jo pa ti šivaš?
Hvala!
Uživajte še zadnje nosečniške tedne user posted image

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 772
   RE: Novembrke 2013
10.10.2013 19:14:00   
november2010
Nenalena ja obe mesec dni pred PDP pri obeh vse ok.
Jaz pa kar nekako upam, da bi v drugi polovici oktobra že šla, tisti vikend 18. je polna luna, sicer v te lune ne verjamem ampak če kaj pomaga, bom pa tud to verjela. :))) Pa glede na to da sem ta drugega slaba dva tedna prej rodila... nkol neveš :)


_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 773
   RE: Novembrke 2013
10.10.2013 23:10:05   
mala zirafa
Jaz tudi upam na to luno.Glede na to da ima tako velik vpliv na vse, bi se nas lahko usmilila.Danes je moj mali nekam zelo miren v peimerjavi z včeraj.A mislite da je to kak znak? Imate tudi ve lažne popadke? Še kar se mi nič ne spi, ve hodite kmalu spat?

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 774
   RE: Novembrke 2013
11.10.2013 9:04:27   
Jana1986
Živjo,
jaz sem bila kar nekaj časa odsotna s tega foruma, sem pa tudi spremenila nick - prej sem bila Janchy1986, sedaj sem pa Jana1986. Pdp imam iz 15.11. uradno popravljen na 14.11., zato bi prosila, če lahko spremenite v seznamčku.
Drugače zaenkrat vse okej z mano-standardne težave so itak prisotne, kot je zgaga, pa zatekanje prstov na rokah, pa občutek da sem ko sod :)
Je pa z mojo malo punčko vse okej, bila ravno včeraj na pregledu. Težka je skoraj 2500g, noseča pa sem bila včeraj točno 35 tednov, tako da imam še 5 tednov do veselega dogodka. Plodovnice imam še kar nekaj, tako da nič ne pričakujem kaj preveč prezgodnjega poroda. Rada bi da bi punčka zdržala v meni še vsaj 2 tedna, da dopolnim 37 tednov, potem pa naj pride kadar ji bo zapasalo :)

Pa lep pozdravček vsem!

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




kolikokrat greste brez partnerja ven
Spark



1x na teden (11%)

1 x na mesec (10%)

2x na mesec (4%)

redko (54%)

nikoli (21%)


Število vseh glasov: 416

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!