|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke 2013
16.10.2013 22:52:54   
mala zirafa
Mogoče ima pa luna res vpliv tudi na daljše spanje.user posted image Kakorkoli, glede popadkov nimam pojma kako točno izgledajo. Tudi menstr krčev nisem nikoli imela. Vem da pri ta prvi sem zjutraj 4. dan čez rok dobila dve svečki za odpiranje, zvečer pa sem občutila kot rahel krč maternice, sploh ne boleč ampak bil je v intervalih in to je baje pomembno. Zdaj me pa malo panika glede lažnih, ampak itak smo par minut do bolnice, tako da sam torbo vzamem pa je.Če ne bodo lažni ne bodo nehali.Koliko naj potem počakam?

Ne vem pa kako zgleda ko ti voda odteče.A je to naenkrat v šusu, ali po kapljicah? Danes popoldan sem imela filing kot da mi kaplja, pa seveda ni blo nič iz tega.Očitno samo močan tok.
No se grem počasi zrihtat pa probat se vleč. Zjutraj oz. dopoldan si pa želim na sprehod po sončku z možekom.
Pa lahko noč če še ni prezgodajuser posted image

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 801
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 7:56:27   
marelcaspelca
Voda lahko odteče v šusu, ali po malem. Če je v šusu se takoj usedi, ne hodi sama v porodnišnico, niti če si blizu!
Če pa ovoji počijo zgoraj pa lahko odteka po malem. Ampak odteka konstantno, vsakič ko ustaneš se malo ulije....
To sem se naučila v bolnici, ko sem imela reeees full izcedka, pa sem mislila, da mi voda odteka. Cimra mi je pa tam povedala, da po morju diši..... da ima slan vonj in da je ona tako vedela, da je to plodovnica... pa so jo potem še 36 ur pustili, če bo dobila lastne popadke, predno so ji dali umetne....

Punce, jaz hodim na akupunkturo, kot pripravo na porod v porodnišnico in po vsaki terapiji par noči spim kot polhek :) Danes sem 2 krat se zbudila za na wc in takoj nazaj zaspala, sem spala 9 ur :) Milina!!

Sploh nisem vedela za tole stvarco.... sem mu pojamrala, da veliko jokam in to, pa mi je dodatno iglo zapičiu, mi je razložil da je za pomiritev... zdej pa ne vem, če je od tega, ampak sem vsekakor bol pri stvari zdej...
Pa ena teta je bila tam, ki strašno bruha, hodi na terapije in pravi da je bolš... po nekaj dnevih naj bi se pa čisto umirilo.. joj, če bio jaz to prej vedela... jaz pa 3 krat v bolnici, ker sem bruhala, pa nihče ni omenil, da imajo to... :/

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 802
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 8:17:48   
tintin
super slišat tole za akupunkturo:) to imajo v Kr, ne?
Glede vode: ne vem kako izgleda, v prvo so mi mehur predrli...v drugo je pa držal sam do konca. Ko je šla ven glavca je tud mehur počil in je odtekla voda v šusu:)

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 803
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 9:45:16   
marelcaspelca
Ja, mene ima dr. Rozman v Kranju.
Super potrpežljiv človek :)

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 804
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 9:47:06   
marelcaspelca
OK, punce, zj mam pa še js en blesav vprašanje.....
Tiste ki ste prišle že odprt v bolnico... se to kaj čuti, da se odpiraš?


(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 805
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 9:49:41   
ni_ka21
V prvi nosečnosti je meni začela voda odtekat. Tako zgleda kot bi se polulal, samo da tega ne moreš zadržat. Pa vsaki čas se ti vlije po malo, fajn je imet za vsak slučaj vložke zraven, če se bilo kje to zgodi. Mela sem to srečo, da se mi je zgodilo tik pred tuširanjem. Potem sem šla v porodnišnico in celo noč tam ostala zjutraj ob 7.00 so mi dali še umetne zraven dali ob 7.12 pa sem rodila. No zaj pa še tudi čakamo pa čakamo, mam včasih tako napet trebušček pa občutek da bi mogla potiskat, tako napetost imam spodaj. Saj upam da bo hitro minilo.

Aja za obris pa se nisem odločila, mi sploh v prvi nosečnosti ni nihče nič rekel o tem pa sem rodila. Pa dve moje kolegice so tudi vsaka 2X rodile pa niso nič vedele o tem. Pa je bilo vse ok.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 806
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 10:34:44   
november2010
Meni je v prvo po malem voda odtekala, ko me je pa v sprejemni sestra pregleala se ji je pa ulilo vse po nogah user posted image

Hm, tale zadeva z akopunkturo se pa dobro sliši - kolk prej je pa to priporočljivo, pa kolko stane? Kakšna doza dobrega spanca bi se fino prilegla :)

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu ni_ka21)
Neposredna povezava do sporočila: 807
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 10:36:21   
november2010

IZVIRNO SPOROČILO: marelcaspelca

OK, punce, zj mam pa še js en blesav vprašanje.....
Tiste ki ste prišle že odprt v bolnico... se to kaj čuti, da se odpiraš?




Jaz sem bla pri obeh že 14 dni prej 2 cm odprta, v P sem pa obakrat 4 cm odprta pršla, ampak nisem imela nikoli nobenega filinga "odprtosti"... tako da ne vem...

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 808
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 10:55:25   
Danijeladejan
pozdravljene user posted image

No da vam javim, v torek na pregledu so mi rekli da naša pupa pridno raste, naj bi imela malo manj kot 3100g. Je pa ctg bil kao bolj tak tak, ker bi naj bil njen utrip malo visok, tak da drug teden spet kontrola v porodnišnici. Čeprav visok zato ker se je premetavala sem in tja, če mene kdo kaj vpraša. Povem vam samo da komaj čakam da naša pupa prijoka na svet, ker sem že tak blesava od vseh teh ctg-jev. Priklopli so me spet na tisto staro mašino, ki je iz druge svetovne vojne, in glede na to da sem takrat v enem tednu ležanja v porodnišnici dala tolko ctg-jev skozi, na tej stari mašini nikoli ni bil ok, ker vmes kar ne riše tiste krivulje. Čudim se ne, ker je tak šrot da si morem z roko zraven držat tiste zadeve na trebuh. Pa tud kaj je za njih ok nisem pametna, ker ko spi ni ok, in mi prerukajo trebuh da se zbudi, ko je preveč živahna spet ni ok....grozauser posted image Včeraj sem že skoraj šla preventivno v porodnišnico, ker so se mi gibi zdeli taki bolj nežni(ni mi ravno prestavljalo trebuha) in po vsem tem kolko so me psihično zdelali me je vsak dan strah.No, potem sem jo malo zbudla s čolodaouser posted image Mi je pa jasno in sem jim takrat tud tam v bolnici rekla, da tud mi nismo vsak dan enako razpoloženi, smo kdaj bolj leni. Kaki pa so vaši gibi, tiste ki ste že pri koncu? No drugače tud mene na čase tak nekak čudno zvije spodaj kot krč ampak pol popusti pa je nekaj ur mir. Res pa je da našo malo čutim čisto čisto spodaj(pri sramni kosti), kot da me požgečka včasihuser posted image Drugače spanje kar ok,če odmislim 2 krat na noč najmanj lulanje, ampak kar zaspim nazaj hvala bogu.
Pa sem napisala romanuser posted image Uživajte user posted image

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 809
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 11:52:07   
marelcaspelca
Am v Kranju je tako, da je sklop akupunktur 80€, začne se v 36tem tednu, potem je pa enkrat do dvakrat na teden, tako da pride 4-6 terapij.
Potem pa lahko, če je med tvojim porodom tapravi anasteziolog v službi, med samim porodom tudi dobiš porcijo špikanja... tisto pa stane 20 €, se mi zdi.

Je pa tako, da se s tem stricom da super dogpovort za uro in vse....

(odgovor članu Danijeladejan)
Neposredna povezava do sporočila: 810
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 11:53:49   
marelcaspelca
No, pa drugo smešno vprašanje... kako je za z lulanjem med akcijo? pismo, zdej, ko se bliža dogodek, ko so popadki spet tu, ko dol tišči, se mi porajajo sama taka nenavadna vprašanja ... :/

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 811
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 13:05:19   
november2010

IZVIRNO SPOROČILO: marelcaspelca

No, pa drugo smešno vprašanje... kako je za z lulanjem med akcijo? pismo, zdej, ko se bliža dogodek, ko so popadki spet tu, ko dol tišči, se mi porajajo sama taka nenavadna vprašanja ... :/


to je pa ravno zadnjiič z eno kolegico debata na to temo nanesla.... jaz ne bi vedela, ker sem bila v porodni obakrat v manj kot dveh urah konec - prvić sem v porodno prišla o 9.00 in rodila 10.49, drugič mal čez 19.00 in rodila 20.23.... prej si pa itak na wc - klistir pa to.....
če te lulat poveš, ti dajo tisto račko...

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 812
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 14:24:58   
mala zirafa
Mi smo še vedno zelo aktivni, sploh ponoči ob določenih urah, tako da res takrat se ne da spat, potem pa se nekako umiri.Danes sem tudi potegnila do 10.30h, res milina, kaj pomeni se naspat, sicer pa imam itak nočna vstajanja na wc.

Bomo vidli kako bo s to vodo, baje odteče le 15% ženskam, sem nekje zasledila.Pa spet kolcamouser posted image .A vaši tudi tolko kolcajo?

Glede akupunkture ni slaba stvar, moja mama je hodila ko je imela išias in ji je zelo pomagalo.Nekaj podobnega je tudi akupresura s tem da se uporablja pritiskanje s prsti in ne z iglami.Poskušam si tudi sama občasno pritiskat na določena mesta, baje si lahko sprožiš porod.

Komaj čakam ctg, UZ dvomim da mi ga bo še delala, ker zdaj sem tik pred zdajci.Ga pa zelo pogrešam videt na zaslonu.Joj komaj čakam pestovat, a ste ve tudi tako neučakane.Danes sem voziček dokončno zrihtala, oprala.Pa kengurujčka. in torbo.Upam da bo takrat sonce in da se bo dalo malo pred hišo sedet.Se mi zdi da ti da dodatno energijo.
A ve tčistite kaj stanovanje, imate sindrom gnezdenja?Jaz se nikakor ne morem spravit okna pra, pa kuhinjske omarice pa še kaj bi se našlo, razen to kar sproti postorim.sicer pa moj dragi dosti naredi.

Ravnokar prihaja ta večja iz šole, vas zapuščam pa obvezno poročajteuser posted image !


(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 813
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 14:42:11   
marelcaspelca
Jaz sem imela pred zadnjim alarmom grozen gnezditveni nagon, sem bila kar živčna, če nisem prala, pucala, likala, zlagala... očitno mi je bilo zadnjič res namenjeno roditi, pa smo ustavili....

Sedaj sem pa mirna, mogoče tudi, ker nimam energije... se pa uspešn redim :) Še kakšno kilo, pa bom ravno pravšnja :)

Moj grozno veliko kavca, pomojem več kot dve ure na dan, če seštejem skupaj... me učasih že boli... no, vsaj brca ne več pod rebra :)

Me pa ob vseh teh telesnih neudobjih zjutraj v dobro voljo spravi zajtrk, ki me čaka na postelji zraven mene.. mi ga mož pripravi ob 6ih, ko sam zajtrkuje :)

Jaz mojega deteta komaj čakam, zadnje dni vsako noč nekaj sanjam ali od poroda ali od deteta ko je še čisto majhen... joj, upam, da pri naslednjih otrocih ne bom tako neučakana :)


(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 814
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 16:47:04   
mala zirafa
Še malo moramo zdržat.Saj vem da ne bo mali za vedno v trebuhu a kaj ko se proti koncu vse toliko bolj vleče, pa še doma smo in imamo toliko več časa za razmišljat.
A garderobo ste že zamenjale za zimsko?jaz imam še vse poletno na policah, se bom morala spravit še to uredit.Kar se ne morem spravit na delo.Verjetno me daje jesenska utrijenost user posted image . A ste tudi ostale proti kocu z močmi?

A pozimi boste šle kaj na sneg, tiste ki ste vajene vsako leto smučat?Mi bomo rezervirali 5 dni pa bo ta večja vzela sestrično s sabo za družbo. Bomo vidli kako se bo izteklo in upam da bomo zdravi.Je katera že prakticirala s tako majhnim user posted image ?



(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 815
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 18:43:39   
*zvezdica zaspanka*
uh, jaz zadnje čase prav sanjam o smučariji (vsako leto sva si privoščila en teden na belih strminah) ... ampak to zimo ne bova/bomo šli. se bomo pa zagotovo odpravili na sanke, če bo kaj snega. drugače pa tudi pri nas že komaj čakamo malo. vsi me kličejo in sprašujejo, kako sva, če je že kaj novega ipd. no, midva pa tudi že imava vse pripravljeno in komaj čakava, da se nama pridruži. prav nestrpno pričakujem, da se nekaj začne dogajati - vem, da bo verjetno bolelo, ampak nima veze, ker vem, da bom končno lahko malo k sebi stisnila user posted image vsake toliko časa še kaj postorim, zorganiziram, pobrišem prah, včeraj sem oprala še prevleke od košare, ampak večinoma je pripravljeno.

danes sem imela pregled - vse ok, mala zaenkrat še ne misli prit user posted image no, saj ima še tri tedne. za streptokok bris pa se po posvetu s svojo ginekologinjo nisem odločila. čez dober teden pa spet.

jaaa, mi tudi kolcamo skoz ... ravnokar ... medtem ko kolca pa še krili in brca in se prestavlja, tako da je kar napeto v trebuhu, nožice mi neprestano bulijo ven na levem boku. včasih se prav zdrznem ob kakšnem močnem udarcu in moram zadihat (kot da me uščipne, ponavadi v mehur oz. sramno kost). tu in tam ima kakšen bolj miren dan, da sem potem pozorna, ali dovolj giba, ampak večinoma je zelo aktivna user posted image

tole z akupunkturo se pa dobro sliši. sem slišala že veliko pozitivnih izkušenj in pohval ... sicer sem nekaj brskala po internetu in skušala najti kakšno ponudbo, pa me je čas prehitel ... morda pri naslednjem user posted image

a se bo katera odločila za dianatal gel? http://www.dianatal.eu/slovenia/zakaj-dianatal-porodni-gel.html

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 816
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 21:13:04   
november2010
jaz bom vzela ultivo če bo kriza user posted image do zdaj sem 2x rodila v lj in tam so mi ble dovolj njihove protibolečinske zadeve in seveda mska, v kr pa je nimajo zato imam ultivo za backup plan... user posted image

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 817
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 21:57:02   
Danijeladejan
Ravno danes sem brala forum da tega gela več ni nikjer za dobit.

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 818
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 21:58:30   
Danijeladejan
Ima katera izkušnje z čajem malinovih listov? Ga katera mogoče pije?

(odgovor članu Danijeladejan)
Neposredna povezava do sporočila: 819
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 22:27:48   
*zvezdica zaspanka*
IZVIRNO SPOROČILO: Danijeladejan
Ravno danes sem brala forum da tega gela več ni nikjer za dobit.

Ima katera izkušnje z čajem malinovih listov? Ga katera mogoče pije?


ja, jaz sem danes malce brskala po netu in tudi ugotovila, da se ga v spletnih lekarnah ne da več dobit, mogoče bom šla pa v lekarno vprašat - samo malo se pozanimat. dobila sem info, da je ok zadevica, ki pomaga, ampak nisem se še odločila zanj ... plus da je menda kar drag ... zato pa vas malce sprašujem, če imate kaj v planu oz. če poznate.
ps: tiste, ki ste že rodile, kako je s protibolečinskimi sredstvi? ja? ne? saj verjetno ti tam to potem povedo in dajo na izbiro a ne?

jaz pijem čaj, 1-2 skodelici na dan. škoditi ne more, če bo kaj pomagal, bomo pa videli ;)

(odgovor članu Danijeladejan)
Neposredna povezava do sporočila: 820
   RE: Novembrke 2013
17.10.2013 23:05:35   
mala zirafa
Me veselizvezdica zaspanka, da je bilo pri G vse ok, samo da ni kakšnih zapletov. Glede čaja, se ga jaz z limono nacejam po liter dnevno, upam da bo res pomagal, baje da škodit ne more.Ravno danes sem kupila novo vrečko.

Glede protibolečinskih sredstev zaupam samo epiduralni. Sem tudi iz med. stroke, pa vem da pri nas v P, če si že precej odprt, ti jih ne dajo, ker itak bo kmalu konec poroda in se z analgetiki samo še zavleče. Takega mnenja je večina babic v Izoli, na žalost. Epiduralni kanalček pa ti vstavijo že na začetku, ko si vsaj 3 cm odprta in potem ti morajo brizgat. Zaradi tega sploh ne vem kako zgledajo te bolečine, zato se jih tako bojim, kot hudič križa user posted image .
Samo da bo z malimi vse ok.
No jutri pa se res spravim kaj postorit, ker me preveč vest peče in imam preganjavico.Kako ste ene pridne, samo kaj ko so tako lepi dnevi in je kot spomladi. Vsak izgovor pride prav:)
Lepe sanje!


(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 821
   RE: Novembrke 2013
18.10.2013 12:24:19   
Anonimen
Čao babuške,

Vidim, da smo že vse nestrpne user posted image . Jaz sem bila že prepričana, da bom v par dnevih rodila, saj sem po tistem jesenskem sprehodu imela ful pogoste krče tako ponoči kot podnevi in skoraj ves čas trd trebuh. Toda ni pa me bolelo, tako da nisem zganjala panike. To noč se je vse skupaj umirilo in sem spala kot user posted image , tako da je očitno bil lažni začetek poroda in bo treba še malo čakati. Ali pa nas bo polna luna ta vikend vse po vrsti predčasno nagnala v porodnišnico, jaz ne bi imela nič proti user posted image . Mislim, da se krčev nisem ustrašila predvsem zato, ker je Lili enako živahna in ja, tudi ona veliko kolca, ravno takrat, ko se uležem, da bi si malo odpočila, tako da potem ne morem niti zaspati, ti mala nagajivka user posted image .

spanje - Jaz se zjutraj ob 6.30 vstajam, da zrihtam večjo in skupaj pojemo zajtrk, ko pa jo oči odpelje v vrtec, pa seveda hop nazaj v posteljo in tudi jaz vstajam okrog 10.30 user posted image . Prejšnje mesece sem kar ostala pokonci, toda sedaj, ko so noči kar švoh, pa si brez slabe vesti privoščim dopoldansko spanje. Nimaš kaj, sedaj si moramo nabrati rezervo, saj potem nekaj mesecev ne bo priložnosti za pravi spanec user posted image .

marelcaspelca - Super za akupunkturo, sama sem tudi o njej razmišljala, pa sem jo nekako zamudila ob vseh drugih pripravah user posted image . Sem pa že od večih punc slišala, da baje zelo pomaga in je potem porod veliko lažji user posted image . Jaz računam na mojo dulo-shiatsu maserko, me je enkrat v nosečnosti zmasirala (sploh ni kot masaža, ampak kot bi izjemno nežno premikala dele telesa) in sem bila po 5 mintah mehka kot gumica. Upam, da bo isti efekt sprostitve tudi pri porodu, bo Lili kar sama skočila ven user posted image user posted image user posted image . Glede lulanja med akcijo pa jaz predvidevam, da če si sredi iztisa in te lulat, se pač zraven še polulaš, nimaš kaj. Isto je s kakanjem. To upam, da osebje razume, saj takrat pa se ne moreš ravno zadrževati user posted image . Če ne naletiš na kakšno nesramno babico, ki zna spustiti kakšen žaljiv komentar, lahko s tem celo zaustavi porod. Tako da mislim, da se je treba požvižgati na vse skupaj in se predati porodni energiji, če pa koga ti naravni izločki motijo, pa naj si jih potisne nekam user posted image user posted image user posted image .

odpiranje - Kolikor se spomnim iz prvega poroda, sem bila že teden dni pred porodom 2 cm odprta (G je rekla, da se učbeniško medim) in nič čutila, tudi ko sem se med porodom odpirala, ni bilo nekega posebnega občutka, da bi lahko rekla "Čutim, da sem odprta". Toda imam pa sedaj, ko imam te lažne popadke, ful občutek, da se že odpiram, saj me nekako špika tam spodaj (poleg rahlih bolečin v križu in kot da menstrualnih krčev), bomo videli v ponedeljek, ko imam pregled. Najbrž mi bo rekla, da sem čisto zaprta in je to vse moja domišljija, ki bi rada že rodila user posted image . Sicer pa zadnji teden spodaj čutim tak pritisk, predvsem ko hodim, da semi zdi, da mi bo Lili kar ven pokukala user posted image user posted image user posted image .

Danijeladejan - Uf ti CTG-ji user posted image , mi je že toliko žensk povedalo, kako so jih napsihirali z njimi, ker ni bilo slišati pravega utripa. Včasih jih sploh ni bilo, so s stetoskopom preverili, da srček bije, ženske so bile pozorne na gibe in je bilo to to. Sedaj pa te ravno na koncu, ko smo že itak vse malo znervirane od pričakovanja, še prestrašijo, da z otrokom ni vse ok. Super, da je vse v redu in da pikica pridno raste user posted image user posted image user posted image .

sindrom gnezdenja - Mene je tudi te dni zagrabil, sem si kar rekla, da pa moram najprej vse pospravit, šele potem gremo lahko rodit user posted image . Sem hodila po bajti s krči in se prepričevala, da to pa še moram urediti user posted image . Sicer že kakšen dober mesec gledam umazana okna, pa kuhinjo bi bilo treba sčistit elemente, pa oken nekako ne upam, kuhinje pa se mi ne da lotit, bo očitno morala počakati do spomladi user posted image .

mala zirafa - Jaz imam še vedno na pol poletno in na pol zimsko garderobo, ker mi sedaj itak nič več ni prav in hodim vse dni v treh opravah, ki jih še spravim nase user posted image . Za te zadnje dni se mi pa res ne splača ničesar kupovati, tako da se bom omare očitno lotila, ko pridem iz porodnišnice, ko bom preverjala, kaj lahko spravim nase user posted image . Joj, priznam, komaj čakam, da ne bom več imela trebuha, tako kot je bilo lepo, mi sedaj vedno bolj moti in že pomalem sanjarim o postavi brez trebuha user posted image .

Sedaj pa tudi jaz laufam na en sprehod na sonček user posted image , da se malo razmigam, saj to poležavanje nikamor ne vodi. Še posebno, če bi rada čim prej rodila, moram čim več hodit in hodit. Lep petek in me daje firbec, kaj bo prinesla polna luna ta vikend user posted image ,

NenaLena

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 822
   RE: Novembrke 2013
18.10.2013 15:41:47   
Danijeladejan
Ja Nenalena,ta luna bi res lahko pomagala. Tud jaz jo čutim čiiistooo spodaj in res je tak obcutek kot da bo kar ven prilezla.Haha,ko bi le ja.Prav nestrpna postajam da stisnem to šrručko k sebi.So pa ravno zadnjič sestre v P povedale da so tistih 42 tednov,zdaj spremenili na 41.Drugače pa tud našo kolca pogosto ja.Jaz osebno sem z misijo čiščenja in ostalega dela zaključla,so mi preveč zabičali da moram počivat in zdaj ko vem da je za malo to res pomembno in koristno to upoštevam.Sem pa preden sem šla v P delala in čustla kot norec.Tak da nič pretresljivega,pač to sprotno kaj se nabere pa mogoče vsak dan malo zrihtam.
Uživajte pa glejte da se javite,sploh če bo kaka akcija :-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 823
   RE: Novembrke 2013
19.10.2013 8:43:04   
reza1
Hello user posted image

Jst sm si pa med tednom!! (A ni to fajn ko maš skoz cajt? user posted image ) prvoščla izlet v domače kraje, da sem poklepetala s prjatli, ki jih že (pre)dolg nism vidla, pa mama je spletla jopico in copatke za prihajajočega člana user posted image Pa še tko lepo vreme je te dni, da sem si res nafilala baterije user posted image . Mogoče sm zato danes spala k dojenček user posted image No, razen občasnih "motenj" - fant je tolk smrčal, da sm skor živčnga fasala ponoč, ampak ko sm ga še v tretjo zbudila je pol na srečo nehal user posted image

Drugač je pa spanje večinoma katastrofa, in spim v kosu po par ur, pa na WC vmes, pa ni šans da nazaj zaspim, potem ko obupam grem dat cunje oprat, pa potem sušit...tko da sm še ponoč aktivna user posted image

Gnezdenje me že prijema, in sm se učeri lotila pucat kuhno-odlašam že neki časa, zdej sm se pa resno odločla, da jo bom v nulo spucala. Ampak morm priznat, da me kr matra tole gor pa dol iz stola, čepet tko ne morem dolgo...tko da sm se šla med čiščenjem uležt parkrat - počasi se daleč pride user posted image

Mam pa tut jst eno vprašanje glede epiduralne - sm bla na materinski šoli in tut na temu predavanju za epiduralno, pa ne vem al nism slišala al pa niso točno povedal...uglavnem, mene zanima, če je možno, da ti tist kanalček vstavijo, potem ko se pa akcija nadaljuje in vidiš da se recimo da zdržat bolečine, da ti pač nič ne vbrizgajo? Sej ne vem a sem zadost razumljivo napisala user posted image

Dianatal gel so nam za KR tut rekli da ga nimajo več.

Garderoba je pri meni še vedno poletna...tko al tko pa niti nimam kaj dost izbire za oblečt, ker si nism nič kaj ekstra kupovala. Za ta zadnji mesec se mi pa tut brezveze zdi, tko da si zdaj za vn, če je mrzlo, oblečem pač 2 tanjši majčki. Sem šla parkrat v šoping, da bi zase kaj kupila, pa po nekem čudežu vedno pristanem na baby oddelku, tko da sm obupala user posted image

user posted image uživajte, jaz šibam v trgovino, da bo kaj dobrega za kosilo, popoldan pa računam na kak izlet v tem lepem vremenu user posted image

(odgovor članu Danijeladejan)
Neposredna povezava do sporočila: 824
   RE: Novembrke 2013
19.10.2013 9:54:01   
mala zirafa
Jutro nosečke user posted image ,

še sem med vami, sicer me pa konstantno špikav sp. del trebuha enkrat na levi drugič na desni..se pa da zdržat.Ta luna je bla res to noč samo za okras, kako je svetila v hišo, res noro.
Glede gnezdenja vam moram povedat da smo bli vsi trije včeraj zelooo pridni, ta mala je dala povod, da kaj če bi spucali vso hišo in bi se vse svetilo.Si mislite.v glavnem otroška soba je popedenana v nulo, okna tudi, tla so naloga mojega, zdaj pride na vrsto še kopalnica, pa eno pojstlo sem razšraufala in nosila kose v klet, tako da sem bila zvečer kot stara babica, samo palica mi je še manjkala.Res nisem imela več ravnotežja in kot sem se vrgla na kavč tako sem tudi ostala.Mislim da je skrajni čas da iztisnemo te otročke.

Pa še to zelo pomembno, kot info ostalim, včeraj me je iz ambulante klicala sestra in rekla da sem pozitivna na streptokok in da je izvid pri njih.Da v primeru če rodim pred torkom,ker sem takrat pri njih naročena, da naj v P povem za antibiotik.Sem ostala kar malo šokirana, ker nisem pričakovala.Imela sem slutnjo da moram test opravit.Tako malo za razmislek tistim, ki imate še čas.

Glede epiduralne je tako, da ko si 3 cm odprta ti vstavijo kanalček, potem pa ti poveš koliko te boli po lestvici od 1-10 in anest. ti na podlagi tega vbrizga dozo. No saj jaz sem je imela preveč ke rnisem hotela trpet in je bil na koncu vakuum ker preprosto nisem čutila sfinktra, tistih mišic za potiskanje in je nisem mogla iztisnit.Se je kar malo vse skupaj zavleklo.Rekli so mi če tako ne gre pa carski rez.Takrat sem se šele ustrašila, ampak je uspelo brez CR.

A tudi ve sanjate dojenčke?Danes sem ga prvič pa tudi spat mi uspeva dlje. Ja očitno si telo nabira moči.

Grem razmišljat kaj za kosilo pa dat prat perilo, ja v poned. bo dež tko da moram izkoristit sonce.Lepo se imejte!

(odgovor članu reza1)
Neposredna povezava do sporočila: 825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Velikost prsi po dojenju.
пеперутка16

Ali so vaše dojke po dojenju ostale enake ali so manjše/večje kot pred nosečnostjo in dojenjem?

Manjše. (15%)

Večje. (23%)

Enake. (15%)

Enake, le bolj sproščene. (46%)


Število vseh glasov: 13

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!