|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  112 113 [114] 115 116   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 16:19:33   
mismis
Dan...

priznam punce, da vas vsak dan preberem, ampak pišem pa bolj redko... nekako zelo težko ležim na boku, se mi zdi, da mojim pupam tole ne ustreza, se takoj bunita in potem imam bule po buškotu, ko se upirata ob steno trebuha. Uglavnom me smo v redu, rastemo, danes smo imele svoj prvi CTG (HB je vse ok), pa dobile smo napotnico za porodnišnico in rešilca. Naslednji pregled pa spet čez dva tedna, ko bomo že 32. tednov user posted image .

šnofla, kakšnega pesjanarja imaš, po sliki sodeč je njufko (a se motim), kako sta se pa zadnjič odrezala na tekmi in v kateri disciplini tekmujeta (rally obidence, agility, razstave,...), pa super da prenova napreduje user posted image

Akvič, si sestavila sobico, daj jo že poslikaj, pa super za voz user posted image user posted image user posted image

škrpijonka, super da je vse ok, pa lepo težo imate tudi že user posted image user posted image user posted image

sonček3, dobrodošla med nami, na seznamček te bom dodala, ko ga bom naslednjič obnavljala, glede mokrih hlač ti pa lahko takoj povem, da jih imam jaz tudi, še sploh sedaj, ko je že vroče, pa noge skupaj tiščim user posted image user posted image user posted image

maca84, fajn za zagovor, ma sem ti kar fovš, mene to še čaka


CSD... dajte mi povedati, a katera izmed vas "hodi" na CSD Vič, a je treba se prej naročiti, ali samo prideš tja. Namreč mene to še čaka naslednji teden

, midva sva hodila v lj. porodnišnico, moram povedati, da je ena babica zelo zanimivo predavala, saj ne da mi je povedala, kaj tekega kar še nisem slišala, ampak vam povem pa tole. MŠ je dobra za moške, namreč v tistem kratkem tečaju, ki ga imajo očetje posebaj, jim sigurno ne morejo povedati veliko, pa kot vse vemo, moški si redko kakšno stvar preberjo na temo otrok, handlinga, dojenja, hranjenja,... Tako je moj priznal, da je  bilo dobro, da je šel, je vsaj kaj slišal, pa sploh pri nas, ko bova že od začetka oba za vse

pomoč, za začetek bova probala sama, jaz imam kar srečo, ker je moj zelo prirorčen, vse naredi, skuha, opere, zlika,... če se nam pa ne bo izšlo, torej če bota pupi nemirni, bova pa babico (mojo mamo) vpoklicala na pomoč user posted image


_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 2826
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 16:22:04   
aqua77
IZVIRNO SPOROČILO: mismis

Uglavnom me smo v redu, rastemo, danes smo imele svoj prvi CTG (HB je vse ok), pa dobile smo napotnico za porodnišnico in rešilca. Naslednji pregled pa spet čez dva tedna, ko bomo že 32. tednov user posted image .


No tole sem čakala že cel dan!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Super miši, da se oki doki!!! Kar tako naprej!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 2827
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 16:37:57   
MagicSpell77
IZVIRNO SPOROČILO: Šnofla

Za lupinico pa kolikor jaz vem v vsakem primeru rabiš nosilec za v avto - finta je samo ali isofix ali običnega. Isofix je baje bolj varen, fiksira se direktno na sedež in rabiš avto, ki to ima. Navaden nosilec se fiksira s pasom in nanj potem prišneš lupinico. Ampak...kolikor gledam "mojo" lupinico imam zraven nosilec od iste firme, kot je lupinica (peg perego), tako da verjetno ti bodo znali najbolje povedati tam kjer sta lupinico vzela user posted image



Tole pa ne bo držalo, da ima vsaka lupinica nastavek. Naša lupinica (Jane) nima nobenega nastavka in avto tudi ne premore Isofixa. Ja pa super rešeno tako, da pas napelješ okoli lupinice. Pa pri MaxiCosi je podoben sistem. Samo za info, da ne bo katera letela kupovat nastavkov user posted image Se pa strinjam, da bi bilo z nastavkom lažje, ker lupinico samo klikneš gor. No, jaz mislim pupiko itak vozit v košari, ki je pri Jane tudi avto sedež. Pa še bebi leži na ravnem in gremo lahko na daljši izlet. Samo kuža bo imel manj prostora, ali pa se bo peljal spredaj. Frajer! Imamo tak povodec za pritrditev na pas, tako da ne more motit voznika.

_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu Šnofla)
Neposredna povezava do sporočila: 2828
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 17:02:24   
mismis
Še tole, ko smo že pri temi isofixov, jaz imam Mondea karavana, tudi pri njem se je zdelo, da nima isofixa, potem smo pa klicali na pooblaščeni servis in so nam zatrdili, da Mondei ta letnik imajo 100% vgrajen isofix, samo je skrit v avtosedežu. Tako je potrebno narediti samo majhno zarezo v avto sedežu, itak se ne vidi, ker je zareza na tistme delu, ki gleda v prtljažnik.

Uglavnom, najprej se pozanimajte, ali vaš avto sploh ima isofix, da ne boste kupovale nastavkov brezveze, druga stvar je pa v tem, da je odvisno kakšno lupinico oz. avtosedež kupujte, eni so prilagojeni za isofix, druge pa fiksiraš s varnostnim pasom.

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu MagicSpell77)
Neposredna povezava do sporočila: 2829
   Julijke 2011
4.5.2011 17:03:16   
medipu
Pozdavljenje julijke
sem te dni odkrila forum in sem se odločila da se vam pridružim. Sem vas pridno prebrala in ste prav fajn punce.
Tudi jaz pričakujem 7.7.2011 - punco, če se niso zmotil.
Doma pa že imam eno tri letnico in se zelo veseli da bo velika sestrica. Drugač pa sem doma iz okolice Krškega.

Moj buši pridno raste, tako pridna s pripravami potrebščin kot ve pa še nisem, bom mogla začet.

Pomoč - meni je prvič zelo prav prišlo da je mami priskočila na pomoč v kuhinji, drugač pa me je in me še vedno moti, da se preveč vtika v vzgojo in si mojega otroka prisvaja - če preveč dovoliš postanejo babice kr mal posesivne, zato je potrebno pravi čas postaviti merila. Je pa luštn če te kdaj pa kdaj mal pocartajo.

Lep dan vsem in uživajte še teh nekaj tednov s trebuščki.

(odgovor članu mismis)
Neposredna povezava do sporočila: 2830
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 17:10:40   
julijka11
ko ste že pri lupinicah; jaz moje ne morem voziti zadaj, ker je pas prekratek...vam svetujem, sa sprobate pred nakupom če je kompatibilna z avtom; tudi kasneje vsi sedeži ne pašejo v vsak avto; pri lupinici tega žal nisem preverjala, kasneje pri sedežu pa sem...sploh pri starejših modelih avtomobilov je to pomembno, ker podatki na artiklu so za novejše modele avtov

(odgovor članu MagicSpell77)
Neposredna povezava do sporočila: 2831
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 17:18:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MagicSpell77

IZVIRNO SPOROČILO: Šnofla

Za lupinico pa kolikor jaz vem v vsakem primeru rabiš nosilec za v avto - finta je samo ali isofix ali običnega. Isofix je baje bolj varen, fiksira se direktno na sedež in rabiš avto, ki to ima. Navaden nosilec se fiksira s pasom in nanj potem prišneš lupinico. Ampak...kolikor gledam "mojo" lupinico imam zraven nosilec od iste firme, kot je lupinica (peg perego), tako da verjetno ti bodo znali najbolje povedati tam kjer sta lupinico vzela user posted image



Tole pa ne bo držalo, da ima vsaka lupinica nastavek. Naša lupinica (Jane) nima nobenega nastavka in avto tudi ne premore Isofixa. Ja pa super rešeno tako, da pas napelješ okoli lupinice. Pa pri MaxiCosi je podoben sistem. Samo za info, da ne bo katera letela kupovat nastavkov user posted image Se pa strinjam, da bi bilo z nastavkom lažje, ker lupinico samo klikneš gor. No, jaz mislim pupiko itak vozit v košari, ki je pri Jane tudi avto sedež. Pa še bebi leži na ravnem in gremo lahko na daljši izlet. Samo kuža bo imel manj prostora, ali pa se bo peljal spredaj. Frajer! Imamo tak povodec za pritrditev na pas, tako da ne more motit voznika.


Aha, ti boš pa lepo poskrbela za varnost svojega otroka. žal ti Slo zakonodaja ne dopušča vžnje otroka v tej košari, verjemi.user posted image In HB da tega ne dopušča, ker se sploh ne zavedaš očitno v kakšno smrt spravljaš lastnga otroka.

(odgovor članu MagicSpell77)
  Neposredna povezava do sporočila: 2832
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 17:21:46   
MagicSpell77
Taki grdi anonimni komentariji si pa res ne zaslužijo nobene pozornosti.


_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2833
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 17:23:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MagicSpell77

Taki grdi anonimni komentariji si pa res ne zaslužijo nobene pozornosti.



Se ti zdi, da so grdi? Zakaj? Zato, ker te postavljam na realna tla, da lastnega otroka zavestno spravljaš v nevarnost? user posted image Čudne mame, nimaš kaj.

(odgovor članu MagicSpell77)
  Neposredna povezava do sporočila: 2834
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 17:28:56   
mismis
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: MagicSpell77

Taki grdi anonimni komentariji si pa res ne zaslužijo nobene pozornosti.



Se ti zdi, da so grdi? Zakaj? Zato, ker te postavljam na realna tla, da lastnega otroka zavestno spravljaš v nevarnost? user posted image Čudne mame, nimaš kaj.



tudi, če jih ima... se da svoje mnenje izraziti na lepši način, ne se pa skrivati pod krinko zajedljive anonimnosti.

_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2835
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 17:32:11   
MagicSpell77
Pa kaj težiš? Zase se brigaj!

Mene ne bodo anonimke na realna tla postavile, ampak slovenska zakonodaja, ki predvideva da mora avtosedež ustrezati standardu ECE-R44/04. Za ta standard pa imam potrdilo proizvajalca. Res me razkuri, ko se ludje tako vtikajo, pa nimajo niti jajc povedat kdo so, kaj šele, da bo od blizu videli opremo, ko jo kritizirajo.

In še eno tako žaljivko okoli čudnih mam in te bom prijavila kot sovražno osebo na forumu!

Lep dan še naprej!

_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2836
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 17:49:44   
Špelca21
Hoj. Hoj

Hvala, hvala vsem.

Jst sem pa danes popoldan preživela z letanjem okrog po upravni enoti in CSD. user posted image Gužva povsod da dol padeš.

Glede šole za starše. Midva jo imava v ponedeljek prvič bova pa šla v Domžale, kjer imam tudi G, ker tukaj v Celju je samo dopoldan user posted image in to nama odpade, ker delava oba takrat.

(odgovor članu MagicSpell77)
Neposredna povezava do sporočila: 2837
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 19:41:43   
Suziiika
Midva sva pa ravno iz materinske, iz zdr. doma v mb. Smo bli za slabo urco fertik, enako velja za ta teden..
Tak da nekej predavanj je naslednji teden, oz. 2 če smo natančni, smo se pa že kr razdelili v 2 skupine, da bomo lahko vsi delali z lutkami naslednji teden.  Bo pa 7 predavanj,(zdaj še 6) na vse najbrž ne bom šla, pa noben ne bo kompliciru zaradi tega, vsaj tak je dala vedet. Tak, da to je super. user posted image  Sma pa kr v Evroparku parkirala, pa lepo peš čez mostek, pa sma bla tam.. Škoda res za parkirplac dajat.
Glede lupince pa bom zgleda mogla pogledat kak je z avtom, pa kaj na jajčki piše..

Špelca21 je tečno to z šolami, js sem drugače iz savinjske, pa tud v poštev ni prišu celje, ker je dopoldan,G mam pa na dobrni, drugače sma z dragim na Ptuju, pa tud ni šans blo, ker je isto taka čudna ura od 11-13 al neke takega, tak da sma se odločla za Mb user posted image  

MagicSpell77 ne se razburjat zarad takih, niso vredni, verjemi. Čeprav verjamem, da ti dvigne pritisk, ko te nekdo ko te sploh pozna ne, gre obsojat kr tak iz dolgčasa. Ti boš mama svojemu otroku, ti veš kaj delaš in da je to prav. Kdorkoli/karkoli druga pa čez eno uho not, pa čez drugo ven. Danes si šla v materinsko?
mismis super za pregled. user posted image

medipu ti pa pozdravljena med nami user posted image

user posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu Špelca21)
Neposredna povezava do sporočila: 2838
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 20:27:31   
marjetka15
Živijo punce,

uf ste napisale, sploh ne vem kje naj začnemuser posted image .

Pomoč: Midva bova tudi sama probala vse zrihtat. Moja mami in tud tašča sta še v službi.
Živiva v zgornjem nadstropju pri tašči, vendar si njene pomoči res ne želim. Mi gre ful na živce, ker je ful pametna in se na vse spozna (tko ona misli).
Od tega kere plenice naj uporabljam, 5x na teden vpraša če sva že ime zbrala, itd, itd...

Spol otroka: mene bo kap, če se rodi fantek, resnično. Čisto vse imam v roza, ker sem tudi sama nora na roza. Voziček je roza, vijolčno, siv z rožami, sobica je v roza, cunje, deke, dude,...
Vglavnem vse, razen banca je rumena :-) Tko da 3x so mi rekli da bo punčka in upam da je to dovolj.

MŠ: Midva začneva v ponedeljek v ZD Bežigrad, a je še katera?
Upam resnično da bo kaj pametnega.

Oblačenje: jaz bom mela par bodijev s kratkimi rokavi, drugega pa ne. V ta hudi vročini ne bomo zunaj, za notri pri 24 st. C je pa dolg bodi po moje čist ok.
če bo po meni jo bo itak skoz zeblouser posted image .

Jaz sem v službi do 20.5 pa še to bom zadnji teden delala po 5 ur da pokurim ure. Potem imam pa stari in 10 dni novega dopusta in potem porodniška.
Naslednjo sredo imam pregled in upam da mi bo naredila UZuser posted image .

Joj sm se pa zapičla da bi mela košek za prve 3 mesece tistega iz BC od Italbaby, je tok lep za znoret...Pa mož pravi če ga res nujno rabim.
Sicer sem od kolegice dobila zibko, samo mi ni všeč in bi raje košek mela user posted image .

Čestitke za poroko (sorry nisem si zapomnila kateri), pa dobrodošle nove na forumu.

No tko nekaj sem pokomentirala sigurno pa ne vsega, me mal spomin dajeuser posted image .

Lepo bodte, božajte trebuščke pa se še kaj javim.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2839
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 21:31:33   
MagicSpell77
Hello spet jst!

Suziiika tvoja izbira za materinsko je očitno boljša... Mi imamo pa kar 9 predavanj, pa so nam že na prvem povedali, da na lutki ne bomo vsi delali user posted image Danes smo imeli fizioterapevtko, pa je malo pohitela in smo kar brez pavze oddelali. Ampak so tudi ene face. Nam je rekla, da nam mora danes vse povedat, ker se ne bomo več videli... Tako smo obdelali vaje za pozno nosečnost in po porodu. Še dobro, da je na koncu razdelila knjižico z vajami, ker jaz bom to čez en mesec vse pozabila. Še posebej tiste poporodne. Aja, zraven pa en listek z številkami TRR, če bi kdo kakšen prispevek rad nakazal, ke rje ocenjena vrednost brošurice 5€. Sicer pa še dobro, da nam niso kar zaračunali.

Marjetka15 vsa čast, da prenašaš taščo, midva sva oba taka, da nama gredo še sosedje na živce, če se kdo kaj vtika..user posted image Upam, da res punčka ven pride, ker imaš vse tako punčkasto pripravljeno. Nama še po treh NS in treh UZ niso čisto za ziher potrdili. Ampak, mislim da bo kar držalo, da bo punčka. Sem bolj okrogla, kitajski horoskop tako pravi, pa pe lepoto mi jevso pobrala user posted image Sem kot ena pubertetnica, koža na obrazu je polna mini mozoljčkov, pa po hrbtu tudi. Prej pa še v puberteti nisem imela teh problemov. Očitno vsak pride slej ko prej na vrsto user posted image user posted image
Pa kako to, da imaš samo 10 dni novega dopusta? A imaš za določen čas pogodbo? Ker drugače, ti pripada cel dopust.

Lep pozdrav vsem novim! Zdaj nas je pa že ful julijk. To bo pestro poleti. Jaz že komaj čakam. Zdaj, ko se je ta materinska šola začela, imam končno občutek, da bo res en nov član družine, pa da bo treba rodit user posted image user posted image

No, božajte bušije, čim manj nočnih pohodov, bolečin v hrbtenici in otečenih nog!


_____________________________

As long as you believe that time is money, you will spend money all the time. Time is not money. Time is free. You have all the time in the world.

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2840
   RE: Julijke 2011
4.5.2011 21:52:43   
Anonimen
Dober večer vsem skupaj, upam da ste preživele lep dan. Jaz sem bila zelo 'leteča'...najprej obisk na CSD, da sem dobila nekaj informacij in vse papirje za porodniško, potem sva z možem morala peljat računalnik na servis (in nama tam rečejo...'ja, lahko ga dobite nazaj čez en teden al' pa en mesec, kdo bi vedel'), nato pa sva šla še na en obisk. Je bilo prav lepo malo poklepetati s prijateljico in si izmenjati par novičk user posted image Zdaj pa ležim na kavču in čakam, da se malo stisnem k možu.

Da ne pozabim...špelca21 iskrene čestitke za poroko in veliko sreče na skupni poti user posted image user posted image se že dva dni pripravljam, da ti čestitam, pa se mi vedno nekako izmuzne iz sporočila.

medipu
, dobrodošla med nami, vsem, ki ste imele v teh dneh preglede pa čestitke za dobre rezultate user posted image

bubu_bibi
lepo te je spet brati, odgovor na tvoje ZS pa prihaja kmalu. Sem bila 10 dni brez interneta, telefona ipd. in še nisem imela časa odpisati. Se počasi vračam v civilizacijo user posted image JA, drug teden pa se definitivno lahko kaj dobimo, se dogovoriva user posted image Kar se pa knjigice tiče...jaz jo bom kmalu prebrala in ti jo lahko posodim, če želiš...jo prinesem naslednji teden, pa lahko sama presodiš kakšna se ti zdi.

Zdaj pa se počasi poslavljam...jutri imam že ob 8 pregled pri G in se vam kaj javim, ko končam. Lahko noč vsem skupaj in lepe sanje user posted image

(odgovor članu MagicSpell77)
  Neposredna povezava do sporočila: 2841
   RE: Julijke 2011
5.5.2011 1:42:25   
Matejita
MagicSpell tole ja, da bo clan druzine in da bo yteba rodit, to se mi se ni cisto usedlo... Najprej, ko sem bila od same srece cisto iz sebe, da sem zanosila, tega nisem dojela. No zdaj vem user posted image , da sem noseca, celo tako zelo, da se sanjam, da sem noseca, zdaj sem pa na dojemanju tega, da se malo, pa se bo rodila in jo bova res lahko crkljala in da bomo druzina user posted image .

Marjetka, smo hecne s temi nakupi za nase user posted image  a ne. Vse ja tako lusno, da se je strasno tezko vsemu upret.

Anonimna, se vedno ti dajem bonus dobronamernosti, samo se mi pa ne zdi najlepse v takem napadalnem tonu in niti ne pod Nickom komentirati. Meni je ravno ta prijazen duh julijk tule izredno simpaticen, zaupamo si skrbi, izkusnje in ideje, kar dejansko lahko najbolje razume samo zenska, ki gre skozi podobno, tako da se mi zdi skoda zganjat tule tako nestrpnost.

Medipu user posted image  dobrodosla! Imava na isti dan PDP. Meni so rekli, da bom po vsej verjetnosti rodila 3. ali 4. teden junija, ampak nikoli se ne ve, ker bo moja mala tudi Mehicanka, ti so pa znani po zamujanju user posted image user posted image .

Mismis, ne skrbi ce nisi najbolj skljocajoca, zdajle je najbolj vazno, da se ti in tvoji dve user posted image user posted image  pocutite optimalno, vse ostalo je irelevantno. Super, da si zakljucila 30 tednov, pa da je vse O.K. user posted image user posted image user posted image .

Snofla, si kar fino aktivna vidim in polna nacrtov, fino!

Aqua, kaksen paket za popkovnico to omenjas? Si pa ze skoraj popolnoma pripravljena, vsaj na ta velike stvari. No midva sva nekje na polovici zdaj, recimo, se polovicka nama manjka user posted image

Skrpjonka user posted image  za pregled.

Julijka, tvoj tudi ze s karto za ven user posted image .


Jaz sem prvi dan po 2 tednih pocitnic crkavala v soli, je bilo kot v cebeljnjaku, otroci tudi razstelani, no danes je pa ze bilo malo bolje. Je pa malo tezje ze zdaj sedeti in popravljat karkoli, ker se moram kar hitro dvignit v kaksno drugo pozo. Jutri imamo praznik, ne delamo, v petek pa spet v solo. Sem si pritrogala delovne zvezke domov, da jih pregledam, da naredim se kolikor le lahko preden ostanem doma.

Sicer je pa zdajle kar malo hladneje, tako da ne skakljam vec zjutraj v kratkih rokavih. Sicer ke videti, da imam termostat malo drugacen, ker so vsi sodelavci imeli oblecene dolge rokave, jaz pa bila v kratkih user posted image , pa sem sicer zmrznjena, da je kaj. Nosecnisko brezplacno kurjenje user posted image , ampak kar hocem povedat je to, da na sreco zdajle ni visokih temperatur in se cisto manj izzeto pocutim.

Jutri dobim pa injekcijo za RH-, kar tule poteka tako, da narocis po telefonu iz lekarne, potem pa poisces nekoga, ki bi ti dal injekcijo. Tule si ljudje kar sami dajejo injekcije, doma, je cudno, ce jih ne znas dajat user posted image , no jaz se tega se nisem navadila in mislim, da se tudi nikoli ne bom.

Fajn cetrtek zelim vsem!

_____________________________

Nina Karina se nama je rodila 1.7.2011, drugi rojstni dan pa smo praznovali 4.8.2011, ko smo dobili laboratorijske izvide, da je zdrava

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2842
   RE: Julijke 2011
5.5.2011 6:40:38   
mismis
Dobro jutro vsem skupaj,

user posted image

ekola ena kavica, da boste lažje in lepše začele dan user posted image  Pri nas ga je začel kosmati otrok že pob pol šestih, ko je tako milo jokal pred vrati spalnice, da je bilo treba vstati in mu jih odprti, v zahvalo sem dobila zvrhan koš poljubčkov user posted image user posted image user posted image

Matejita, ma tale inekcija za RH ni nič hudega, lepo si jo zabodeš v mišico pri riti, torej ne čisto v maščobo (kako to napisati, da ne bo izpadlo grdouser posted image user posted image ), ampak malo višje. Jaz sem pa inekcij vajena, imam za sabo že toliko IVF, kjer sem se morala špikati enkrat v roko, drugič v nogo, pa v rit, pa trebuh...tako da sploh ni problema pri nas za špikanje, smo že vsega hudega vajeni. Kdaj pa pri vas začnete s porodniško, a tudi ene mesec prej oz. 28 dni, ali imate to bolj narejeno po PDP-ju? Aha, pa kdaj imate poletne počitnice, so tudi dolge dva mesece kot pri nas, ali so krajše? Si pa kar predstavljam, kako mora biti težko s takim trebuhom biti v šoli user posted image user posted image user posted image , jaz sem kar vesela, da sem doma


_____________________________

"Če ne moreš pomagati, nagajaj.
Važno je, da si zraven!"

(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2843
   RE: Julijke 2011
5.5.2011 6:52:51   
frufru
Dobro jutro, dober dan, odhajam v "zadnji delovni dan"... pol pa dopustuser posted image  

Pri nas je materinska šola čisto zblojena. 1. torek ob 14ih, prva sreda 15-17 drugi četrtek ob 16 ih ,drugi ponedeljek ob 15ih,... No comment pol naj pa zaposlene mamice in očki hodijo nanjo. Tista v ZD je pa po prejšnji izkušnji čisto brezveze. Sestra kaže diapozitive in folije na grfoskopu, kjer še ni CTG, ampak ena priprava podobna lesenemu tulcuuser posted image , kukr umiva plastičnega dojenčka za mizo, česar polovica stršev ne vidi, pa predavanje o zobeh in ena ura telovadbe... Baje so za to dobili celo priznanje.user posted image  No ja meni ni v prvo nič nucala in sem šla potem še v porodnišnico

Glede anonimnih comentarjev. Skrit za anonimnostjo, ki trosijo "dobronamerne" nasvete so navadni oprostite izrazu pezdetje. Če si ne upaš niti z nickom postaviti za svoje besede, jih raje ne trosi okoli. Vsaka mam dela najbolje za svojega otročka. Normalno da bo uporabila lupinco/košaro/jajček kakorkoli ji kdo reče. Jaz bom imela staro od prvega otroka , ki še nima E4 standarda pa če se vsi anonimneži spravijo name. Če je bila pred 3 leti dobra, bo tudi teh 7 mesecev...

Naj trgovci služijo na komu drugemu. Dokler ni bila udeležena v prometni je varna. Ne nazadnje smo tudi mi zrastli brez lupinc, avtomobilskih sedežev, ščitnikov za glavo in kolena, pa smo preživeli vse padce s kolesom, vožnje na morje, ... Ja varnost gre naprej, se strinjam, jo upoštevam in prakticiram vsak dan. Ponavadi take "dobronamerne" anonimne mame kupijo kolesarsko čelado za otroka, same se pa seveda vozijo brez. In ne pomislijo, da same dajejo otroku največji zgled, da o varnostnem pasu ne govorim... Videno vsakodnevno na cesti PIKA.


(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2844
   RE: Julijke 2011
5.5.2011 8:04:07   
monika2011
Dobro jutro vsem skupajuser posted image user posted image user posted image

Tud jst mam nekaj za povedat...glede bivšega sva rešila vse skupaj, vsaj začasnouser posted image Kar pa sem hotla deliti z vami pa je stvar glede mojega regresa za lansko leto, ki ga še do sedaj nism prejela od bivšega delodajalca pa mi po zakonu pripada. Uglavnem, ko mi je pretekla pogodba decembra in mi niso podaljšali, nisem dobila še regresa, šefa sem prijavila na Inšpektorat za delo, kjer so mu poslali vabilo, vmes ugotovili da mi regres v celoti pripada. Gospod je obljubil, da mi bo nakazal regres po obrokih do 1.maja in ker je ta datum že mimo, nakazila pa ne, sem se zopet javila pri inšpektorici, da jo popvprašam kaj je naslednji korak...JA TOŽBA...še prej pa je predlagala naj mu sama napišem pisno opozorilo, postavim nek rok in če še v tem roku ne plača, naj grem v tožbo. In res, napisala sem super stvar, ki bi jo dala kar v okvir tako mi je v zadoščenjeuser posted image , poslala priporočeno,tako da zdaj vrjetno že bere.... Inšpektorat mu bo dal iz svoje strani kazen, ker se ni držal dogovorjenega, jaz pa če grem v tožbo, kjer zagotovo zmagam, dobim še zamudne obresti...Da vam povem, da se mi sploh ne gre več tako za denar, ampak za princip. Z atijem sta dobra prijatelja in to mi gre najbolj v nos, delala sem pošteno, plačeval me je redno, edino regresa ne.... Upam, da bo kakšen odziv. Držite pesti. No pa sem se razčvekala....



Glede pomoči pa imam tudi jaz slabe izkušnje z mamo in taščo, vsi ratajo kar naenkrat preveč pametni, men so čist preveč zasolili pamet, glede na to da sem rodila pri 19, brez kakršnihkoli izkušenj in bila zelo prestrašena ko smo štručko prinesli domov....res ne rabiš da ti ena govori tako druga tako, še patronažna je bla vsa presrana, kot ne bi imela dovolj izkušenj... Jaz pa še bolj prestrašen otrok....ampak kmalu sem vzela stvari v svoje roke, začela delati po svojem občutku in res je vse skupaj zalavfal tko kot more,in še zdaj je super...čeprav morm svoji mami večkrat povedat, da je ona svoje opravla že pri meni in mojemu bratu, da zdaj je pa samo babica, naj se ne vtika in naj mojemu Eneju ne daje potuhe ko si jo ne zasluži, potem pa surla do.... Mogoče jo kar malo zaboli, ker ji jaz odločno povem, ona se svojim staršem ni mogla tako upreti, očitno karakterja nimam po njej.


Tud mi imamo že vse " ta velik" zrihtan, drug mesec pa še kozmetika...pa smo pripravljeni. Morm rečt da čist nč ne kompliciram.

Glede šole se vam pa velikokrat prav nasmejim, pri nas v kranju ni obvezna in seveda, ker bo to moj drugi otrok tud nimam želje hodit. Hvalabogu smo se ji izognili, ker si svojega ne predstavljam tamuser posted image

Tako, sedaj grem pa lahko malo postorit, mali je v vrtcu, dragi v službi...tako je pri nas vsak dan....zato če se le da zjutraj postorim kar moram, popoldne pa kašen sprehod....pa mine dan.

Lep pozdrav vsem skupaj, in upam da nisem katere zdolgočasila s pisanjem glede na to, da redko kaj napišem.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 2845
   RE: Julijke 2011
5.5.2011 9:46:55   
total
Jutro,jaz pijem eno velikouser posted image da se zbudim. Namreč danes ponoči sem prvič tako zelo slabo spala odkar sem noseča....OMGuser posted image ,celo noč sem se neki premikala,tamal je mel  dirke non stop,lulat sem skoz hodila...no commnet! Tako,da sem šla nazaj spat zjutri ko sta moja dva šla..do zdaj.
No upam,da vas nisem preveč prestrašila z ugotavljanjem spola..a ne Suzika,sam tko pač je..user posted image .
Mi še sestavimo posteljico in to je to.Potem pa počasi začnem likat cotice za user posted image ,oprano je že vse. Si bom pa drugi tedn počasi še nabavila stvari za sebe in kar spakirala torbo in pospravila na varno..nikoli ne veš.

Uživajte v sončku...mi zagotovo bomo.




_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu monika2011)
Neposredna povezava do sporočila: 2846
   Julijke 2011
5.5.2011 9:55:16   
medipu
Sonček, sem prec boljše volje ko vidim lep sončen dan.

Morem vas povprašat kolk so kej težki vaši user posted image  ob 30 tednu. Men skoz grozijo daje velika in pretežka, v prvo pa je imela le nekaj malega manj pa ni noben nič grozil, sedaj pa cela panika ima namreč 1760 g, kar je po izračunih UZ za dva tedna preveč - sedaj pa so me dal na dieto (sladkor in OH).

Ima tudi katera od vas podobno dieto - nosečniško sladkorno?

Sama se materinske šolen nisem udeležila ne prvič in tudi sedaj se je ne bom, pravijo, da ni obvezna, edina uporabna stvar, ki se jo naučiš oz. ti jo predstavijo je pravilno predihavanje popadkov. Sam ko pa te zagrabijo pa tako dihaš po svoje in vse pozabiš.

Ko vas prebiram, je še mene zagrabla nakupovalna mrzlica in grem danes in jutri po nakupih - veliko pa imam tako od prve punce, tak da samo kak nov kompletek, kozmetika in .....velika želja po novem vozičku ... čeprav imam doma dva rabljena, sam sedaj pa kr norim ko vidim nove modele... si morem še mal po trgovinah pogledat, pol pa nabava in zabava.

lep se imejte in  užvajte na sončku


(odgovor članu monika2011)
Neposredna povezava do sporočila: 2847
   RE: Julijke 2011
5.5.2011 10:02:09   
rakica82
Ojla,

kako smo kaj. Za mano je še ena bolj ali majn neprespana nočuser posted image . Spet me je krč v nogo prijel, ampak to sem sama kriva ker sem seveda pozabila vzet magnezij. Poleg tega me je desni kolk spet bolel za znoret, da sploh ne morem nazaj zaspat, ker me tok boli. PA še zbujanje zraven. Ja, mene zdej očitno čakajo nosečniške radosti, tiste malo manj lepe user posted image . Se vidi, da nisem imela do zdaj še čisto nobenih težav.

Tako sem mogla malo pojamrat, sej vam ni treba prebrat tega.

Mismisuser posted image za tvoji pupi,krasno se držita.

Medipu dobrodošla.

Marjetka15 taščo poskusi preslišat. Si pa faca vse v roza, kat povej svoji punčki, da bo roza če ji kaj vmes zraste user posted image .

Frufru
super za zadnji delovni dan, lepo ga preživi pol pa uživaj.

Monika2011 ja tole z regresom je sranje. moreš sam reagirat, če ne ni nič. Amapk, če se ti gre za princip, pol vztrajaj da ti plača. Jaz te čist razumem.

Zabica81 a se da papirje za porodniško oddat tako pozno? Da gre še maj zraven? Jaz bom šla na CSD verjetno v ponedeljek pa me zanima, kaj bodo meni rekli.

Lep dan

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2848
   RE: Julijke 2011
5.5.2011 10:02:56   
škrpijonka
Jaz sem imala včeraj UZ in sicer 31t 4/7 pa je mala težka 1802 g in tudi prehiteva po rasti za kak teden, vendar ni nič rekla, da je kaj narobe. Je pa res, da hodim non stop na teste za sladkorno in sem negativna. Bom pa naselednjič ko imam spet kontrolo, rekla da naj mi dajo kako brošuro glede diete in se je bom držala.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu medipu)
Neposredna povezava do sporočila: 2849
   RE: Julijke 2011
5.5.2011 10:27:15   
Suziiika
Heheh total sej me nisi tolko prestrašla, sej dejansko nekje globok v sebi, vem, da je neko dejstvo, da se to lahko zgodi, po drugi strani pa neki že ud majo prav G (čeprav se lahko tudi zmotijo seveda), mi je pa žal, da sem to omenla dragemu včeraj, ker je bil čis bogi pol user posted image  Ker sma že oba bla bol za fantka skos, pol sma zvedla da bo punčka, se je sicer čis sprjaznu zdej s tem, pol mu grem pa to rečit včeri, je bil pa čist zmešan, uno "fantka boma melaaa" heheheh ehja.. user posted image

Drugače pa js oprati še moram vse, od rabljenih do novih (nove morem še nabavit user posted image ), povejte mi samo, a je kakšna razlika na kolko pereš tiste sposojene, pa te nove? Js sem misla one ko sem jih na posojo dobla, na 40 preprat malo sam, kak pa je z novimi? Pa tetra plenice? Te kuhate? Pa če to naredim zdej že, do julija oz. kdaj pač bomo pokukali na svet, ne rabim več prati?

Glede teže pa ne vem kak smo kaj, ko sma bla na 3dju konc marca, je reko da smo okrog kilo težki, da pa tudi prehitevamo za en teden po velikosti in teži, to je blo nekje okrog 25 tedna, zdej pa nič ne vem.. bi mogla vprašat G če lahko pogleda za sekundo na UZ user posted image  Že kr more bit razlika po 5 skoraj 6 tednih.

Kaj pa ste kej glede kozmetike nabavle za bejibja?

Ajde punce uživajte pa lep dan user posted image

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2850
Stran:   <<   < Prejšnja stran  112 113 [114] 115 116   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  112 113 [114] 115 116   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?