|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  114 115 [116] 117 118   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 7:45:38   
julijka11
o matejita ti si pa zgodnja danes...

na srečo mi ni grozil prezgodnji porod, ampak so to samo straheci v moji buči, ki se jih komaj rešujem; razumsko vem vse, pa mi grdi škrati vseeno nagajajo...v 1user posted image  me je skrbelo 3/4 manj, sem pa potem začela vseeno bolj spremljati forume ( sploh ginekološke ) potem se pa zgodi: več veš, bolj paničarišuser posted image ; res pa mi je 1. šla voda, kar je bi naj pred zrelostjo mat. vratu imelo vzrok vedno v okužbah ( streptokoki  ) in me je med drugim najbolj obremenjevalo  to .... med Bachovimi esencami je za znane strahove posebej ena rastlina, ki na to deluje pozitivno, samo še čakam, da jo dobim; sicer mi gre na boljše že brez tega, ampak malo podpore zraven pa ne škodiuser posted image

(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2876
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 7:52:06   
julijka11
matejita še to; če sem prav razumela, se ti vračaš na delo že po 42 dneh po pdp?
jaz si tega ne predstavljam...se mi je zdelo prehitro, da pustim otroka še še po 11 mesecih, pa je bila v domačem varstvu ( babica )...jaz bi porodniško podaljšala na najmanj 2 leti (  če bi me kdo upošteval user posted image ), sicer je res, da pač takšno prakso sprejmeš, kot jo ima kakšna država ali pa obdobje ( tudi mene so dali v jasli že po treh mesicih, brat, rojen 3leta kasneje je pa bil že dalj časa pri mami )...ampakuser posted image

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2877
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 8:03:11   
frufru
Julijka,  za lupince je bil prej standard EU3 zdaj je pa EU4 al neki takega. V bistvu je isto, samo meje varnosti so višje. 

Kar se tiče porodniške je v sloveniji tudi samo 90 dni, pol je pa dopust za varstvo in nego, majo v tujini drugače odvisno od države. Če se prav spomnim imajo npr. v Franciji samo 45 dni

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2878
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 9:16:31   
total
Jutrouser posted image ,kakšen lep dan...pa še dober smo spali danesuser posted image .  Danes ne bom nč delala,ampak grem danes na obletnico srednje šole,že komaj čakam.Imamo srečanje na kmečkem turizmu in se že zelo veselim...user posted image user posted image user posted image ,tako da bo danes mami mal uživala.

Jutr kaj več napišem....uživajteuser posted image .

< Sporočilo je popravil total -- 7.5.2011 9:23:52 >


_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 2879
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 9:22:17   
total
Jutrouser posted image kakšen lep dan,pa še dober smo spaliuser posted image . Danes ne bom nč delala,ampak grem na srečanje srednje šole..že komaj čakamuser posted image .Imamo na kmečkem turizmu in bo po moje prav lušno spet videt  stare obraze. Tako,da bo mami danes uživalauser posted image user posted image .

Jutr kaj več napišem..lep dan.

< Sporočilo je popravil total -- 7.5.2011 9:23:32 >


_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2880
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 17:42:27   
Matejita
Julijka user posted image  no tole pa po svoje z veseljem berem, da ti ni grozilo, ampak, da si bolj sama sebi grozila user posted image . Se mi zdi, da rade premlevamo vse vrste misli, da smo prevec informirane in potem imamo nesteto kaj pa cejev, za katere bi bilo bolje, da jih ne bi premlevale. Jaz sem imela tudi nesteto vprasanj, ze ko sem se v prvem zakonu trudila 10 let zanosit, pa nisem zanosila. Odkar sem pa tule s svojim dragim, sem enkrat odprla to svojo Pandorino skrinjico travm in strahov, pa mi je rekel, da se strinja, da greva na preiskave in vse kar je potrebno v zvezi s tem ( v Sloveniji nisem nic od tega naredila, ker je bil moj prvi moz kronicni bolnik),  da pa bom zanosila po naravni poti. No najprej sem sla na eno alternativno zadevo, kjer te reprogramirajo - ne vem, kaksno mnenje imate v zvezi s tem, potem sem pa zamenjala ginekologa za ginekologa, ki je strokovnjak za plodnost in ko me je poslal na pregled prehodnosti jajcevodov, nikoli do tega nisem prispela, ampak sem zanosila, tocno tako, kot mi je obljubil mozek user posted image . Potem sem v zacetku krvavela in me je bilo strasno strah, pa enostavno nisem hotela brat kaj, kako zakaj, kaj se lahko zgodi,... Enostavno sem si v glavo dala, da so za to strokovnjaki, jaz kot mamica pa lahko najbolj pomagam, ce pocivam in mislim pozitivno. Imas prav, ja, v sluzbo se gre po 42 dneh. Ne morem ostati doma, ker si enostavno ne moreva privoscit, poleg tega pa sem nepopisno srecna v soli, kjer ucim. Placila so tocna, vsec mi je lastnica in direktorica sole, nacin poucevanja, lokacija, skratka vse in nocem izgubiti te sluzbe in potem it delat kasneje nekam, kjer bi bila ob vse to. Enostavno sem sprejela, da je tule tak sistem in ce toliko mio Mehicank zivi to, bom tudi jaz. Imam pa sreco, da delam od 7.30 - 14h, veliko zensk, ki dela po pisarnah delajo od 9-18h, prakticno so cel dan od doma, tako da skusam videti dobro v situaciji, ker je tako ali tako ne morem spremeniti.



_____________________________

Nina Karina se nama je rodila 1.7.2011, drugi rojstni dan pa smo praznovali 4.8.2011, ko smo dobili laboratorijske izvide, da je zdrava

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2881
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 18:20:53   
julijka11
matejita  pri nas imamo potem res srečo, da imamo plačano porodniško in dp za nego toliko časa; sicer te pa razumem, ker sem jaz oddelala svoje do konca meddrugim tudi zaradi financ ( vsaka bolniška bi mi znižala povprečje vseh 11m, kar se na koncu pozna, pa pri nama sem glavni vir dohodka jaz; no, v primeru resnih težav bi bila v staležu ne glede na finance)....na srečo mene moja služba čaka, ker mi je tudi delo in del. čas o.k, pa plača glede na izobrazbo tudi ( kljub temu pa zdaj vseeno že odštevam dneveuser posted image )

frufru  ali to pomeni, da bom plačala kazen, če me slučajno ustavijo in preverjajo lupinico?

(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2882
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 18:23:54   
julijka11
IZVIRNO SPOROČILO: Matejita

No najprej sem sla na eno alternativno zadevo, kjer te reprogramirajo - ne vem, kaksno mnenje imate v zvezi s tem,


jaz dam dosti na to, priznam, da več kot na klasično medicino












(odgovor članu Matejita)
Neposredna povezava do sporočila: 2883
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 19:28:02   
frufru
IZVIRNO SPOROČILO: julijka11

frufru  ali to pomeni, da bom plačala kazen, če me slučajno ustavijo in preverjajo lupinico?
Ne, samo prodajalci jih ne smejo več uporabljat prodajat

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2884
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 19:34:53   
aqua77
IZVIRNO SPOROČILO: julijka11

IZVIRNO SPOROČILO: Matejita

No najprej sem sla na eno alternativno zadevo, kjer te reprogramirajo - ne vem, kaksno mnenje imate v zvezi s tem,


jaz dam dosti na to, priznam, da več kot na klasično medicino



isto tudi jaz, po dolgih letih zdravljenja, diagnoz in po 4 neuspelih IVF - ICSI postopkih sem zanosila na koncu s pomocjo alternative, tako da definitivno verjemem!!!

_____________________________

" Neka bude, što biti nemože."
P.P.Njegoš

(odgovor članu julijka11)
Neposredna povezava do sporočila: 2885
   RE: Julijke 2011
7.5.2011 20:51:56   
Špelca21
No še jaz povem, kaj je meni rekla na CSD v Celju. Meni se PD začne 26.6. ii ker pri nas v službi plačo nakazujejo 10. v mesecu mi je rekla da naj ji po 10.6. prinesem papirje ker mora biti ta plača tudi zraven, čeprav sem jaz na spletni streni od CSD Šiška pa prebrala da bi morala oddat papirje "kao" do 25.5. user posted image Tako da jaz se bom ravnala po tem kar mi je ta v Celju rekla.

(odgovor članu aqua77)
Neposredna povezava do sporočila: 2886
   RE: Julijke 2011
8.5.2011 13:04:15   
Lunanai8
Špelca21, papirje na CSD LAHKO zacnes urejat sele 60 dni pred PDP in ne prej (torej cca 1 mesec pred zacetkom porodniske). Ce zelis, pa lahko pocakas se na zadnjo placo, da se ti ta steje v obracun za porodnisko. Torej lahko papirje oddas tudi kasneje, vendar vsekakor PRED nastopom porodniske-torej vsaj dan prej. Jaz sem v 1. nosecnosti papirje oddala slab teden pred zacetkom porodniske (par dni prej).

< Sporočilo je popravil Lunanai8 -- 8.5.2011 13:08:21 >

(odgovor članu Špelca21)
Neposredna povezava do sporočila: 2887
   RE: Julijke 2011
8.5.2011 14:17:24   
Špelca21
Lunanai8 hvala. Potrm se bom pa kar držala kot mi je tam ona rekla pa jih bom nesla po 10.6. da se mi upošteva še ta plača da si malo izboljšam povprečje. user posted image

http://geniusbeauty.com/wp-content/uploads/2009/08/Iced-Coffee.jpg

Pa še ena kavica za po kosilu. user posted image (ne gre mi prilepit slikce) user posted image

(odgovor članu Lunanai8)
Neposredna povezava do sporočila: 2888
   RE: Julijke 2011
8.5.2011 18:38:50   
total
Dan punce...kako kaj?? Jaz sem majčken utrujena,smo se včeri  ful dober imeli. Lepo je bilo videt zopet stare obraze iz srednjih šol.Že 10  let je mim..kuk čas beži. Eno sošolko skor nisem prepoznala,se je postrigla na kratko in pobarvalauser posted image ,sam gledala sm kdo je to?
Tut user posted image je še ena bila,ima za mano rok user posted image tut julija.Skratka lepo je it na takšna srečanja.

Danes smo pa zopet imeli piknik doma,je tast pekel in zopet nažiranje...user posted image . Jah kaj čmo..,
Komaj čakam torek imam pregled in UZ..da vidima z možekom user posted image .  Danes bom šla kmalu v posteljo kr verjetno z tamalim..da se spočijem.Da bom jutri bolša ko danes...user posted image

Lepo nedeljo želim..pa pa


_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Špelca21)
Neposredna povezava do sporočila: 2889
   RE: Julijke 2011
8.5.2011 19:29:10   
julijka11
pozdravljeneuser posted image ,

jaz še pol urce in pičim iz službe...in potem še 3x...komaj čakam

drugače pa sem se končno malo poredila ( v tem mesecu celo za 3 kg, tako da jih imam sedaj +1 kg od prednosečniškihuser posted image ; zdaj pričakujem pa malo večji prirast ( ko bom na dopustu ) če le ne bo preveč vroče

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2890
   RE: Julijke 2011
8.5.2011 19:42:59   
maca84
hej user posted image

no zdej bom pa verjetno spet mal bolj dejavna tule in ne samo prebirala. Tiste težave z odpiranjem RR strani je možek poštimal (nekaj v zvezi z enimi piškotki onemogočenimi - karkoli pač že to je, važn da je uštimal user posted image ) user posted image

Sem pa v teh dneh imela celo zbrko z diplomo, sem jo dobila vrnjeno iz referata in sem jo mogla dati ponovno vezati in še enkrat poslati. Problem je bil v tem, da sem jo printala obojestransko, diplome pa naj bi bile samo enostransko natisnjene user posted image no na to me ni noben opozoril, tudi iz referata ne, samo kakšne morajo biti platnice in črke na njej. Ma ok, važn da je zdej vredu in imam zagovor še ta mesec in ga že pospešeno pripravljam user posted image

Sicer sem se pa uspela dons dogovoriti z kolegom in njegovim računovodjo o tisti pardnevni zaposlitvi user posted image tako da bomo tudi pri nas imeli "porodniško" user posted image

No ko ste se pogovarjale o negi naših user posted image je ena razložila da skoraj ni uporabljala kremic in imela prvega otročka dosti na zračenju...tudi sama sem pristaš čimmanjše uporabe kemije in mi je ta zadeva kar povšeči možeku pa tudi. Tako sva se odločila da bo pri nas na zalogi bepanthen in mogoče kakšno hladilno mazilo za kakšne preventivne uporabe če se bodo slučajno kdaj pojavili kakšni izpuščajčki da bomo lahko takoj namazali in preprečili kaj hujšega. Sicer pa zračenje in medtem brcanje otročka po mili volji da se koža dobro osuši potem pa nazaj v pleničko.

Sva pa rekla da se bomo tudi dudi poizkusili izogniti, če se bo le dalo. Če pa ne jo bomo pa nabavili.

Sicer pa konec tega meseca pričakujeva voziček pa dogovorila sva se da greva po mojem zagovoru (ki bo v Novem mestu, ker je tam sedež šole) v šoping za zadnje potrebne stvari za dete in za mami (vse od kozmetike, potrebščin za v porodnišnico za mene in otročka, nekaj še rabimo v čemer bomo prišli domov iz porodnišnice...) skratka "mala nagarada" meni za opravljen zagovor user posted image , seveda upam da uspešno opravljen, v nasprotnem primeru najbrž ne bom pri volji niti zapravljati neuser posted image

Kar se pa tiče cotk jih pa pri nas rihta moja mami. Tudi sestri je pomagala z pranjem in likanjem in je rekla da bo tudi meni. Tako da nimam skrbi s tem.

Pomoč  pri prihodu domov - ja ta je pa huda pri nas. No prve dni bo možek doma da se navadimo vsi skupaj enega ritma in novega člana. Za naprej je pa tako. Ker smo na kmetiji, sredi poletja pride dete in takrat je tudi največ dela zunaj, bo tudi možek malce težje cel čas z nama. Tako da sva se dogovorila da bi kakšen dan na pomoč priskočila tudi moja mami, ki je doma 5 minut stran z avtom. Seveda ne vsak dan, ampak če se bo izkazalo da bi rabila pomoč jo bova poklicala. Smo se že zdej dogovorili da brez vsakršnega vtikanja v najin način skrbi in vzgoje za najino dete, ampak tu verjamem da bo potrebno še veliko dogovarjanja in najine trde volje in vztrajnosti da se bodo "nasveti" ki so bili v praksi pred 27 leti končali. No če bom rabila kakšnega bom seveda vprašala, na naju pa bo potem ali ga bova upoštevala ali ne. Tu pa se pozitivni del pripravljenosti pomagati s strani starih staršev zaključi. Moževa mama (torej tašča) bo namreč počela vse prej kot priskočila na pomoč. Že sedaj je tako pa po pravici povedano si njene pomoči niti ne želim in je nočem, niti ji ne zaupam. Pa da ne bo pomote, živimo seveda skupaj v hiši ampak vsak s svojim gospodinjstvom. Ampak je pač takšna da vsako pomoč obrne na slabo, ko vidi otroka vsi starši vse delajo narobe, ona najbolj ve kako se otroke vzgaja, kaj vse bi otrok moral pri kaki starosti početi, noben starš ni zrel za biti starš, v vse se vtakne,.....no seveda ko si ti z njo ne delaš nič narobe si najboljši starš, ko se obrneš stran pa, glej ga vraga, nič ne znaš, si najslabši starš....No poleg tega pa smo že od januarja nekako na formalnih pozdravih samo in nič drugega komuniciranja. Pa bi bilo lahko marsikaj drugače, sva se že trudila z možem vse popraviti itd...pa na koncu ugotovila da ni problem v naju, ampak v njej. Enostavno ne more sprejeti da so njeni otroci odrasli in imajo svoje življenje in se sami odločajo o za njih pomembnih stvareh. Do tega sklepa sva prišla ko je mojemu že nekakjkrat rekla stavek "ja včasih si bil pa tak priden in nežen fantek". No da ne bo pomote je priden (sem štejem delavnost, skrb za kmetijo,služba, pomoč v gospodinjstvu ko mene kaj zvije,...) in nežen še sedaj (preverjeno, ampak ok taka nežnost moje tašče najbrž ne zanima user posted image ). Skratka ja včasih je bilo sveto kar sta rekla starša in vse je bilo tako kot se je ona odločila potem pa se je začelo odraščanje in ustvaril si je svoje življenje. Tu pa se je očitno zaključilo. No lahko bi pisala še in še ampak ok. Se ne razumemo, jaz sem za njo vse kaj drugega kot človek (sem dobila vse možne žaljivke servirane na pladnju že v obraz) tako da pomoči z njene strani zagotovo ne!

No imava midva naslednji mesec. Je pa pri nas tako da dobiš vabilo v mesecu pred tistim v katerem imaš PDP. Torej če je PDP v juliju je MŠ v juniju. Tako da se nisva nikamor nič prijavljala ali kaj podobnega. Upam da izvemo kaj koristenag.

Nekje sem nekaj brala o porodnih načrtih - bo katera kaj napisala? Jaz imam le želje da bi lahko med popadki bila v gibanju in pa da mi ne bi ravno sprožali poroda po nepotrebnem da bi lahko rodila s svojimi popadki. Vse ostali je pa itak odvisno od samih okoliščin ali bi bil potreben CR , rezanje presredka (čeprav si želim tudi temu se izogniti če bi se dalo) itd. No pa želela bi si da mi nebi rekli da moram strogo roditi leže, bi se rada spogajala vsaj za pol sede. Sicer bomo pa videli kako bo.

Sicer sem bila pa danes bolj na izi, me rahlo križ boli ko sva včeraj z možekom okopavala krompir.

No zdej sem se pa že tolk razpisala da bo dovolj zaenkrat. Se še javim kaj.....

(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2891
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 9:07:10   
MetiLu
Dan, pridno klepetate user posted image

Jaz sem danes spet doma ... sva imela z možekom en kup planov za izpeljat, pa je nekaj vmes prišlo, tako da je šel sam in sem občepela v stanovanju user posted image  mah, bo že... sem iz ihte dala kopalniške tepihe prat, pa posesala sem, prah zbrisala, pa napo v kuhinji spucala, zdej grem pa še likat user posted image user posted image ... user posted image  mal sem počena, kaj čem... grem prej še na eno user posted image

Cunjice so že ready v omari, dones samo še pleničke spedenam, pa sem fertik kar se user posted image  kozmetike in garderobe tiče user posted image  pa še možek mi bo od tašče pripeljal lupinico in torbo od vozeka (imamo tam začasno spravljenega), da bom sešila še podlogo iz brisačk za v lupinico, da naši deklici ne bo tako vroče na tisti plastiki, pa še kakšno stvar zanjo bom pripravila v torbo za iz P user posted image  mi dogaja v glavnem user posted image  se že prav veselim, da grem rodit, da bo pri nas spet malo bolj pestro. Meni celodnevna poležavanja žal ne grejo od rok. Sej paše se za kakšno urco dol usest pa zadremat, če si res utrujen, sam vegetiranje po cele dneve mi pa res ne diši... No, kam sem zdej zabluzila user posted image  ...

Janez je zjutraj spet jokcal zarad vrtca in ga je peljal možek. Je vprašal vgojiteljico kaj je zdej na stvari, pa je rekla, da so zelo pozorne, da se tisti fantek ne spravlja nanjga, tud sedita vsak na svoji strani sobe, kadar pač ustvarjajo za mizo, samo naš mende tuli zdej tud, če ga zagleda na drugi strani sobeuser posted image  In je vzgojiteljica rekla, da že malo izsiljuje s tem user posted image  Res je, da naš Janez težko kakšno zadevo pozabi čez noč in se mu fržmaga in rabi neki časa, da vidi, da se je situacija spremenila. Po drugi strani pa ga je očitno tko strah, da se že v naprej boji, da se ne bi spet nanjga spravliuser posted image  user posted image  No, dones zjutraj je že znal vsaj za mano ponovit, kako mora reagirat, če mu kdo teži in kaj je treba rečt... bomo videli...

Grem kofetkat ven na sonček, se še kaj oglasim user posted image

_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu maca84)
Neposredna povezava do sporočila: 2892
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 9:31:32   
rakica82
Jutro,

da se najprej malo považim. Danes sem tako lepo spalauser posted image , sicer ne dolgo ampak brez letanja na wc, kolk me ni nič bolel. Sem se zbudila čist prerojenauser posted image .

Tako ,da sem že zložila posodo iz stroja, obesila en stroj cunj, pa na CSD sem že bila in v trgovini.

Papirje za porodniško morem oddat do 19.6, tako da bom nesla enkrat junija, da se mi štejejo se majski prispevki zraven.

Vikend je bil pa samo ležanje in preveč hrane. Najprej v soboto piknik, včeraj je mel bratranec birmo in smo spet popoldne preveč jedli. Tako, da me prav zanima kaj bo pokazala tehnica v četrtek pri ginekologinji.
Julijka11 jaz sem tudi zdaj zlezla na kakšen kg + od prednosečniških kil.

Total lepo, da ste uživali na obletnici. Mi imamo konec maja, ker je letos 10 let od konca srednje šole in že komaj čakam ,da se vidimo, nekaterih nisem vidla od konca šole.

Matejita meni se sicer tudi zdi kruto, da greš 42 dni po porodu že delat. Ampak je pa lepo slišat, da tako uživaš v službiuser posted image , res lepo prebrat nekaj pozitivnega o službah v teh časih.

Maca84 še malo pa bo konec faksa, Super.

Metilu upam, da se bo z Janezom kmalu uredilo. Ni lušno, če otrok v vrtec ne gre z veseljem.

lepe pozdravčke vsem

_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2893
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 9:48:50   
Suziiika
Pozdravljene punce user posted image

Ewo pa je vikend že spet za nami user posted image  Vreme je blo kolkr tolko vredi, včerej je malo pihat začelo pa neke deža je blo, ampak dobro..Prav hitro grejo tedni mimo.. Tak sem se hvalla kak bom kupla vse kar še rabim, pa lahko pol samo prat začnem, pa sem nabavla samo neki kozmetike (palčke, vatko, toplomer, termometre, škarjice, etc..), ker me je skor na rit vrglo, ko sem vidla bodije po 7 €user posted image  Sej jih nisem nameravala veliko vzet, ker sma tak dobla cotke na posojo, samo tolko da bi mela še par svojih.. Pa z kompletki je isto, po 20 evru? Majčka in hlačke? Joj kake cene.. Bom še šla v kiro drugo trgovino ta teden po materinski.. Ker tele cene v pikapolonci so ubijalske.. user posted image  Sem pa kupla flaško + cucej od neke nove firme MAM- za katero pravi,da je trenutno nabolj prodajana? Mogoče me je nahecala-- kaj vem, bomo sprobali pa vidli user posted image

Kremic pa js tudi nič ne bom, razen ene hladilne kreme, pa bom pol vidla kaj bom rabla..Bomo tud probal posušit kar se da naravno user posted image

maca84 pa MetiLu, vidve vem da si obe rihtate zaposlitev par dni pred pdp-jem, js bom naredla isto v začetku junija, zanima me samo, kako je pa z zavarovanjem v tem času? Z dodatnim zav. mislim? Nekje sem brala pa je na punca rekla, da se ji to ne splača, da ji je na csdju zračunala, da ji pol pride neto okrog 200evrov samo (ne vem kako sta prišle do samo 200), in da je bolše da gre kr na starševki dodatek? user posted image  Je pa ona študentka in bi se ji računalo od čiste min. plače..
Drugače pa maca84 čim boljše zrihtaj zagovoruser posted image
Se pa strinjam Metilu, js tudi že komaj čaaaakam da grem rodit, takle ko sem dopoldne sama, mi je kr težko ko se nimam kam dat -- ja sej bi se našu kak del, - kosilo (ki se mi ga zadne čase prav neee da kuhat -- sicer ga vseeno, ampak sem tak brez voljeuser posted image )

total super, da ste uživali na obletnici, kr paše mal oddiha takega ha?user posted image

Me pa zanima, punce kakšne podloge maste ve, tiste nepremočljive za med jogi in rjuho? Da se jogi ne zmoči? In kje jih dobiti? Bomo pa mi tudi z dudo počakali pa bomo pol vidli...

Se pa morem pohvalit, je šel moj ati v petek iz savinjske peš (z skupino ljudi) peš na brezje, in so včeraj vsi uspešno zaključili turo. Malo ga je skrbelo, da mu ne bo uspelo,  pol pa si je zadal cilj, da gre "za vnukinjo" in je zdej čis ponosn da mu je uspelo user posted image
Meni pa so v soboto prvič uspele čisto domače tortilje (prav ne morem verjet), pa lepo nafilane z mesekom pa zelenjavouser posted image  tak daa jeej tudi zameuser posted image  user posted image

Lep dan še naprej punce, pa čimveč počivajte.

_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2894
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 9:53:07   
soncek3
Pozdravček še od mene!

Spet ponedeljek, dan ki ga imam najmanj rada, ko treba v službo. No saj samo še neih par, pol pa eno leto mir...user posted image

Hvala vsem za dobrodošlico. Bom kaj pokomentirala, kolikor se bom spomnila.
Kis uporabljam pri vsakem pranju in sem prav vesela, da sem se znebila mehčalcauser posted image . Dam pa nekje 1 dcl kisa in 1 dcl detergenta ali malo manj. To dam skupaj v boben pred pranjem in je OK. Cunje lepo dišijo; OK ni nekega intenzivnega vonja in mehkobe, ampak ravno prav.  Sploh pri brisačah mi je fajn, da so bolj grobe, ker se mi zdi, da se s tistimi mehkimi ne obrišeš dobro. Moje mnenjeuser posted image

Cunjice zauser posted image : Kupila sem samo en kompletek bodijev. Drugega pa čisto nič. Sem čudna neuser posted image ? Od prve imam vse v nevtralnih barvah, nekaj za iz porodnišnice pa le moram kupit. Prala tudi še nisem nič. Le v eno škatlo sem vse skupaj zbrala, kar je za prve tri mesece. Pol sem moram pa lotit čiščenja posteljice, vozička, previjalne, lupinice...  Aha, za pranje sem jaz prve tri mesece uporabljala Persil sensitive in nič mečalca in je blo OK, nič alergij, pol pa normalni prašekAriel, Dasch, Persil navadni. Zdaj bom isto delala.

Matejita, prav zanimivo te je brat, ko so drugačne navade, ampak to da bi šla pa po 42 dneh že v službo, mi je pa grozno. Ampak, če si v takem sistemu nimaš kaj! Upam, da boš našla pravo varstvo in boste vsi trije zadovoljni. In ja, lušno ime sta zbrala. Moja je tudi Ninauser posted image .
Aja, glede tega dvignjenega ležišča na jogiju , to komot sama zrihtaš, daš dve knjigi pod jogi, ali brisačo, povšterček... Mi sicer nismo imeli problemov z refluksom, ampak s kašljanjem in ima praktično skoz rahlo dvignjen jogi.

CSD; tudi jaz sem slišala, da zdaj ne dobiš več tistega listka oz. treh listkov o PDP, ampak urejaš z materinsko. Hm, kaj pa pošlješ v službouser posted image  za obračun dohodkov. Pred tremi leti si imel tiste tri listke in si mel enga za CSD, enga za v Službo, kaj pa zdaj?user posted image . Jaz imam pregled čez dva tedna in takrat dobim vse za urejanje porodniške.

Julijka 11 tudi mene je tako strah tega prezgodnjega porodauser posted image , pri prvem se nisem nič sekirala. No je pa res, da sem dosti lažje prenašala nosečnost. Zdaj me pa skoz nekaj špika al v nožnici, al v trebuhu, pa v križu....user posted image . In potem si samo zamislim, da moramo zdaj zdaj šibat, kam bom s tamalo, varstva zraven nimamo... Res je, čim več berem, bolj se sekiramuser posted image .

Pomoč na začetku: Jaz rajši nočem nikogar. Mož je zelo dober v kuhinji in bo tiste dva tedna doma, pol pa upam, da si bom že toliko opomogla, da bom zmogla kaj več sama. No bomo videli, kako bo, najrajši pa bi, da smo ta čas na začetku sami.

Maca84 srečno na zagovoru!

Materinska šola se mi začne v sredo, pa me nič ne vleče. Že prvič nisem nič kaj dosti odnesla od nje, bomo vidli, zdaj grem v en drug ZD. Tiste, ki ste drugič, tretjič noseče; ste vsakič šle v MŠ?user posted image

Metilu, upam, da se tole v vrtcu zrihta z Janezom, ker je res grozno, če gre z odporom v vrtec. Naša ni nikoli prav rada šla, in ima obdobja, ko je šla z jokom v vrtecuser posted image . Ko sem jo pustila v vrtcu, sem še jaz jokala v avtu, ampak nimaš kaj.  Naša pravi, da ima samo dva prijateljčka, ostali so nekje vmes, enih parih pa ne mara, da ji nagajajo in se noče niti meniti o njih. Je pa tudi ona bolj take mile sorte in vem, da se ne zna zase postavit.user posted image
Pa prav pridna si, ko si že toliko oprala, pa skuhala za vnaprejuser posted image .




(odgovor članu total)
Neposredna povezava do sporočila: 2895
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 10:24:02   
MetiLu
Suzika, nam so se dude od mam že pri prevm obnesle in tud zdej sem kupila to njihovo novo. Načeloma jaz nisem proti dudi, ker že imamo izkušnje z njo user posted image  je pa naš tamal prve tri mesece sploh ni hotel zagrabit, se je hotel junak samo po zizah flancat... pa vozičkanje je bilo user posted image user posted image user posted image  en kup dretja... sem si potem namenoma zadala, da ga navadim na dudo in jo je po treh popoldnevih teženja le sprejel in življenje je bilo potem lažje user posted image  no, tudi odvadili smo ga BP in na zobih ni videt posledic, sem jih pa redno kupovala in menjala...

Pa jaz se ne bom zaposlila pred PDP, ker sem bila v zadnjih treh letih zaposlena in se mi bo obračunala najvišja porodniška brez dopusta, kar je možno in sem potem na istem, kot če si rihtam tele zadeve... tako, da se meni ne splača... bom dobivala 55% bruto minimalne plače povišane za 50% (2% za vsak mesec zaposlitve v zadnjih treh letih). 

Suzika, ne kupuj cunjc v Pikapolonici, so čist predrage... Pejd pogledat v leclerca, v NKD, v Kik, al pa počakaj naslednjo akcijo C&A, da bojo imeli vse 20% znižano. Ravno tale vikend so jo spet imeli, žal se je že iztekla...
Bodije dobiš pa tud v H&M-u za 5€ (4,95), pa še zelo kvalitetni so user posted image

Nepremočljivo podlogo imam jaz eno še od tamalga, sem jo kupila v Babycentru, ampak ni tako pocen, mislim da je okol 27€, odvisno od dimenzije. Sem pa zdej kupila eno dim. 50x70 v kiku za 5€, samo je pa iz umetnega materiala (zunaj mehek poliester, znotraj pa po otipu sodeč PVC polija). Tista iz BC je bombažna z neko obdelavo, da ne prepušča, vseeno pa diha.

Julijka in sonček, tele misli, da bom šla prej rodit pa tud mene dajejo user posted image  Zgleda, da je že res preveč informacij na voljo in si pol lahko čist prestrašen... Čeprav se zanašam na to, da več kot kakšen dan prej ne bom šla oz. se me mala ne bo usmilila user posted image  sicer pa tud mene tole špikanje v nožnici in tiščanje dol in otrdevanje prov sekira in tud zdej v drugo čutim, kako je že vse bilo enkrat raztegnjeno in kako se telo počasi že pripravlja... ampak nič bat, me smo julijke in takrat bomo tudi rodile user posted image





_____________________________

12. Februarja ´08 je na svet prikukal moj zlati fantek Janez

8. Julija ´11 pa je dobil sestrico Izo in postal ponosni veliki brat

(odgovor članu Suziiika)
Neposredna povezava do sporočila: 2896
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 10:54:24   
Suziiika
Dobro super pol za to flaško, dude še nimam, jo bom malo kasneje, ampak bom najbrž tudi njihovo user posted image
Pardon drugače glede zaposlitve, vem da smo se neki o tem pogovarjale,  pa nisem točno vedla al se boš al ne user posted image
Ja sem kr hitro zdevala cotke nazaj na poličko, ko sem vidla cene. Za to akcijo v c&a sem pa včeraj slišala ja user posted image  Bom šla še malo pogledat cene v h&m ja,pa bomo vidli.

Tak bi rada že mela vse zrihtano, ker mi gre miljon stvari po glavi, kaj še rabim naredit pa kaj ne pa to pa onooouser posted image  Pa se mi zdi,da nikamor ne pridemo user posted image  ehja.


_____________________________

Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind.

(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2897
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 11:20:49   
medipu
Pozdravček vsem.
Tudi za nami je naporen vikend - birma od nečakinje in rojstni dan prijateljičinega 6-letnika. Zopet mal preveč hrane in zeloo premalo počitka, se poznana na mojih gležnjih in bolečih nogah, tak da bo danes treba mal več ležat in več vode popit, da se zadeve umirijo.
Tudi mi se počasi pripravljamo, ampak res počasi (torbo za v porodnišnico in kompletek za domov), vse ostalo pa sledi v naslednih dneh.
So me včeraj kolegice čist prestrašle, ko so smo se pogovarjale o porodih in koliko jih je rodilo pred rokom. Tak da bom za vsak slučaj mal pospešila priprave. Pri prvi nosečnosti sem vse urejala v času porodniškega dopusta cca 14 dni pred porodom.

Tudi jaz imam bombažno podlogo iz baby centra in smo z njo zelo zadovoljni.

V prvo smo ritko negovali s kremico, ki jo delajo v lekarni, pa dosti smo zračili ritko. Umili s toplo vodo, rahlo osušili, zračili, ob vsakem drugem oz tretjem previjanju in pa obvezno zvečer namazali s kremico. Če pa je bila ritka bolj razdražena - ob izraščanju zob - pa sem uporabljala kremo Mustello - se super obnese in jo priporočam.

Sedaj so tudi mene napadle tegobe noči, težavno obračanje in sprehodi na WC.
Drugač pa skušam čim bolj uživat še teh nekaj tednov v brcah in gibih, to so prav neponovljivi občutki, čarobni.

Imate že vse izbrana imena, pr nas se kr ne moremo odločit kaj bi bila. Sem mal odločitev prepustila hčerki in možeku pa ima ona vsak dan drug predlog on pa modro molči. Upam, da bosta uspela izbrat še pravi čas.

Uživajte v lepem dnevu in ga izkoristite za sprehod.user posted image


(odgovor članu MetiLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2898
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 12:23:56   
škrpijonka
Jaz sem bila v soboto v c&a in imajo kompletke iz pliša, kar mi ne pride v poštev, so pa imeli dva lepa kompleta, samo kaj ko so pa št. bile 40. Nimam sreče z nakupom kompletka za iz porodnišnice, sem pa kupila ene tako lepe comaptek v obliki medvedka, da sem se potolažila. Pa da ne govorim o izbiri oblačil za nosečnice, včasih so imeli kar nekaj majčk in tunik, sedaj pa so imeli samo hlače. Naslednji vikend grem na poroko in ne vem kaj bom oblekla.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu medipu)
Neposredna povezava do sporočila: 2899
   RE: Julijke 2011
9.5.2011 12:31:51   
bucibirba
Pozdravljene souser posted image !

No, pa mi je uspelo vse prebrat...sem bla tri dni brez interneta in ste se tako fajn razpisale user posted image , pridne pridne!

No, vikend je mimo, v soboto sva z user posted image  preživela prav lep dan...sva praznovala najino obletnico, 7 let od kar sva skupaj user posted image   ! No, imela sva jo včeraj, a ker je mel tekmo, sva prestavila na en dan prej user posted image . Je blo prav lušno!

Cunjice in vse ostalo zauser posted image : no, sem nabavla kar nekaj bodijev in kompletkov št.56 in 62. Kompletek za iz porodnišnice je tudi že pripravljenuser posted image . Kar mi še manjka so žabice. Večje številke pa sem dobila od sorodnikov, bomo pa vsekakor sproti vidli kaj še manjka. Je pa tudi vse že lepo oprano in zlikano in čaka v omariuser posted image .
Kupila sem tudi že kozmetiko (večino od Welede, seveda ne bomo pretiravali z uporabo, raje manj kot več) in vse za nego (vatice, krpice, škarijce, krtačko in glavniček, gazice, fiziološko, 70% alkohol, ipd.), pa tetra plenice in pleničke za enkratno uporabo (joj, sem jih odprla in eno vzela ven...joj, take mici mici, prav simpatično user posted image ). Sem pa nabavla tudi eno flaško od Tomee Tippee in dudico od Mam (tisto Perfect, verjetno je to ta, o kateri ste tudi ve govorile).
Posteljca z jogijem je tudi že sestavljena, posteljnina čaka na pranje (moram samo še tisto nepremočljivo podlogo nabavit), zibelka tudi je (samo še na obrobo in baldahin čaka), voziček je v celoti (košara in športni del, moram samo še tisti senčnik Peppeny nabavit), lupinica je tudi že doma, za previjalno morava še premislit, sobica je končana (dekoriranauser posted image )...ja, samo še odštevamo user posted image ! Aja, mene še čaka priprava torbe za v porodnišnico user posted image .

CSD,  meni je blo rečeno, da vse urejaš z materinsko knjižico in ne rabiš nobenega potrdila. So mi pa dali tri papirje, enega za zavitek, enega za poslat v službo, da mi plače noter vpišejo in enega za enkratno pomoč občine, ki ga moram izpolnit po rojstvu, saj rabiš noter vpisat EMŠO otroka. Bom pa jaz to urejala konec maja oz. v začetku junija.

Pomoč na začetku: pri nas je tako, da mož dela v Italiji in tam ne poznajo očetovskega dopusta. Kar pa se tiče koriščenja njegovega dopusta...tam majo avgusta kolektivni (ker imajo vsi itaijani takrat ferragosto), tako da res ne vem, kako bo...ali si bo lahko vzel dopust prej. Prav zato mi bo mama pomagala...saj ne, da bo pri meni 24 ur na 24, ma vsaj za skuhat al kaj podobnega...saj na koncu vem, da bom sama hotla vse samo nardit (kot je v moji navadi) user posted image . Bomo vidli sproti kako bo šlo!

Aqua77, lepo da ste se odločila za shranitev! Midva tudi o tem razmišljava, sam ne veva še, al v zasebno al javno. Jaz bi raje v zasebno, sam ne veva, če nama bo uspelo finančno...ni malo, sam po drugi strani, dolgoročno gledano, niti ni tolko drago...

Piccolina1983 in MagicSpell77, super za pregled!

Matejita, super za urnik, res idealen...pa res je lepo slišat, da v delu uživaš, to je najbolj pomembno in prava redkost dandanesuser posted image !

Total, super za lepo preživeto obletnicouser posted image !
Metilu, joj, upam, da se bo lepo izšlo v vrtcu z Janezom! Pa pridna za vse pripraveuser posted image !

Maca84 srečno na zagovoru!

Suziiika, ma priden tvoj tata user posted image ! Kar se pa tiče bodijev in pajackov, jaz sem večino v C&Aju nabavlja, ker so meli res lušne.

Uf, pa sem se tudi jaz razpisala! Zdaj pa me je še lakota zgrabla user posted image ...nič, gremo kuhat, rižotka, njami user posted image !

Lep dan vsem!

(odgovor članu medipu)
Neposredna povezava do sporočila: 2900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  114 115 [116] 117 118   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  114 115 [116] 117 118   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?