|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  118 119 [120] 121 122   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 6:45:50   
Mjavmjav
hehe, si predstavljam to paniko alma82... user posted image bogi možek... je treba priznati da so kar srčki včasih ane, ker jim sploh ni vseeno... user posted image

jaz imam spet dokaj neprespano noč za sabo, z veliko kotaljenja, otrdevanja in posledičnega stokanja... in me moj dragi kar v spanju začne nekaj po trebuščku božat, da bi pomagal.. in nimam srca da bi mu rekla, da mi v tistem trenutku to niti ne paše user posted image
je tako simpatično in pozorno

(odgovor članu alma82)
Neposredna povezava do sporočila: 2976
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 8:35:39   
Frutiq
Jutro!user posted image

Hvala vsem za nasvete glede Hiconcila. Zdaj sem pomirjena.user posted image

Alma, ha, ha, ha..... ta je bila pa dobrauser posted image

birdy, zdaj že več kot 10 let nisem imela problemov s sinusi, prej pa kar pogosto. Pa ravno ko sem user posted image  me mora spet to doletet user posted image user posted image  No, pa saj danes se mi zdi, da sem že malo boljeuser posted image

Tudi jaz še nimam pripravljene torbe. Moram še v nabavo in kupit blazinice, pa vložke, pa ....  Katero kremo boste uporabljale za prsi? Vem, da ti v bolnici dajo Bepanten, ampak meni je bila veliko boljša Lanolin. 



(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2977
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 10:09:47   
Dadi
Vidim, da se počasi vse pripravljamo na nizki štart..user posted image  No tudi jaz zaenkrat še delam, sicer ne več dolgo, še nasl. teden potem pa v bolj aktivne priprave. Torbe tudi še jaz nima pripravljene, poleg tega me čaka še kar nekaj pranja cunjic itd.
Danes sem pa dobila odločbo za porodniško user posted image . V ponedeljek imam pregled, ko bom noseča 36. tednov, se mi je pa v zadnjih 14 dneh trebuh opazno povečal, tako vem da dete pridno raste in se redi.

No zdaj pa počasi v službo in potem uživat v vikenduuu...upam,da nam ju3 uspe priti do Ikee.



_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2978
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 10:11:19   
zaljubljena23
Alma, tole pa je dogodivščina...bogi tvoj...

Krema za prsi, nekako se nagibam k lanolinu...

Punce eno vprašanje imam..Včeraj sem printala papirje za csd...Me rabimo dva obrazca in očetje prav tako (za koriščenje očetovskega), a je tako? Tam sem brala, da morajo očetje za koriščenje očetovskega priložiti zraven prilogo s-1, a to je enaka kot za nas, vendar izpolnjena s strani njegovega delodajalca?

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 2979
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 10:17:46   
Arwenko
Krema za prsi, sem kupila Lanolin, tudi v mb porodnišnici dobiš Lanolin zato ker ga ni treba spirat, bepanten pa je grenek baje in ga je treba spirat pred dojenjem.

zaljubljena...papirji, tudi on rabi S1 prilogo izpolnjeno s strani njegovega delodajalca ja.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2980
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 10:31:52   
mag3
Ojla.

Končno sem se uspela prebit do RR. Mi sploh ni hotel odpirat strani na RR. user posted image

Jaz sem si nabavila lanolini za bradavice. Pa še tiste multimam  comprese od lanolina imam doma, ki sem jih dobila. Je pa oboje od Bioclina. 

Torbo si bom pa pripravila zdaj čez vikend, v ponedeljek imam pa pregled in CTG ob napolnjenih 36-ih tednih. Jeeeeeeeeej. user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2981
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 11:15:24   
Nina Nana 75
Alma82 - vidim, da ste že imeli generalko user posted image Zelo simpatična zgodbica, si jo morate zapomniti, da jo boste potem bebici pripovedovali! (no, tvoj dragi je doživel malo stresa, pa si bo že opomogel user posted image )

Hiconcil - tudi jaz sem ga jemala v drugem tromesečju zaradi vnetja sečil. Takrat sem prebrala vse možno na to temo antibiotikov in tale Hiconcil je baje ok in ni nevaren za plod, hkrati pa je tudi še kar ''švoh''  in velikokrat sploh ne prime user posted image , tako da te kasneje dajo na kaj drugega (obstaja še cela zbirka dovoljenih antibiotikov). 

Za bradavice - enako kot Mag3 - lanolin (ker ni treba spirati), pa Multimum Comresses, za katere je ena tukaj gor (ne vem že katera) tako fino reklamo naredila, da sem jih takoj letela kupit

Zaljubljena23 - ja, glede papirjev za očeta - obrazec S-1/2 + priloga S1 (je res kar ista kot pri mamici). Izpolni očetov delodajalec. Res sta samo dva papirja, razen če se dogovarjata o kombinirani izrabi dopusta za nego in varstvo otroka.  Ponavadi te papirje vloži oče šele po rojstvu otroka na istem CSD kot mamica, ampak najkasneje do datuma nastopa očetovskega dopusta (tako da bodo imeli naši dragiji v dneh po rojstvu tudi kar nekaj administrativnega letanja naokrog).


Torba za v porodnišnico, oprema za dojenčka in ostale potrebščine - hmm, kot je napisala Birdy: tudi pri nas se še ne opazi prav dobro, da pričakujemo novega člana. Posteljica iz Lip Poljčane naj bi prišla ta teden (hmm, nič ne zgleda, glede na to, da je danes petek user posted image , cunjice še čakajo na dopolnitev, da lahko potem vse naenkrat operem, torba za v porodnišnico...do tam pa sploh še nisem prišla user posted image . Danes je prvi dan dopusta, potem pa akcija naslednji teden, da vas dohitim s pripravami. Upam, da  user posted image ne prehiti mojih načrtov.

Čestitke vsem za uspešno srečanje - mi je bilo res žal, da se vam nisem mogla pridružit user posted image . Upam, da ste popapcale tudi kakšno fino tortico (tiste, ki niste na dieti).

saška26 - tudi jaz pogrešam čase spanja na trebuhu. Sicer si domišljam, da še vedno nekako spim na trebuhu (deloma na trebuhu + ena noga pokrčena, tako da rata spodaj lep prostorček za trebuh user posted image ), ampak TO PREPROSTO NI TO! Še malo....

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2982
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 11:41:52   
Tulipan12
Alma posrečena zgodbica, čeprav se tvoj dragi v tistem trenutku verjetno ne bi strinjaluser posted image  Si mislite kak bi bilo, če bi bil položaj obratenuser posted image user posted image  po mojem se me ne bi tak hitro pomirileuser posted image  
Krema za bradavice jaz bom uporabljala Lanolin, ga tudi v MB P dajo, ga ne rabiš spirat, medtem ko Bepanthen pa moraš.

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2983
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 11:43:57   
Tulipan12
Torba za porodnišnico v prvi user posted image  sem si jo prištimala v 37. tednu, šla rodit v 42. tednu in seveda pred odhodom v P še enkrat celo prekontroliralauser posted image  No, zdaj ne razmišljam preveč o njen, ker se je takrat lepo prah gor nabiraluser posted image

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 2984
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 11:50:23   
pinkalonca
hvala za vse info o vsebini torbe za v P user posted image user posted image user posted image zdej se lahko počas začnem pripravljat user posted image

BabyKitty še tukaj - sem vesela, da sta OK in uživata doma, naj tako ostane še kakšen teden user posted image

Baje jst napotnice za rešilca sploh ne bom dobila, ker je prevoz nosečnice, ki ji odteče voda nujen prevoz in napotnica ni potrebna - tako so nama razložili v šoli za starše... peljejo te pa v najbližjo porodnišnico ja.. ne v tisto kjer si ti mogoče želiš roditi user posted image

jutri dobiva previjalno mizo, vozek tudi kmalu dobiva - vsaj upam user posted image potem pa mali oziroma mala lahko pride v najino naročje user posted image

joj punce jst bi tut se dobila kdaj na kavici user posted image upam, da mi rata kdaj priletet, kdaj bo naslednje srečanje user posted image jst sm že veliiiko boljše z nogo user posted image

alma joj to je bla pa res panika user posted image user posted image user posted image user posted image
zaljubljena ja tudi oči rabi papirje od delodajalca ...
arwenko nam so rekli da se za bradavice uporablja tudi bepanten MAZILO ki ga ni potrebno izpirati pred dojenjem.... ampak jst sm rekla da bom kr lanolin nabavla...

lep petek vam želim user posted image user posted image user posted image in pa lep vikend seveda user posted image

(odgovor članu ababanana)
Neposredna povezava do sporočila: 2985
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 12:07:07   
Frutiq
Malo sem zmedena... O kaki napotnici in rešilcu govoriteuser posted image  Pri nas tega ne prakticirajo. Ko je meni odtekla voda in sem klicala v P vsa šokirana (ker sem povsod prebrala, da ne smeš več hodit, ampak leči na desni bok) so mi rekli naj me kar mirno počasi možek pripelje....

(odgovor članu pinkalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 2986
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 12:20:58   
špica84
Jaz sem si tudi kupla lanolin,po nasvetu prijateljice.

Alma si pa imela dogodivščino,pa hvala za prevoz.
Včerajšnji čvek je biv super,upam da ga ponovimo

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2987
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 12:25:59   
ababanana
Zdravo nosečkice!

saška26, jaz se nekako nisem odločila za odvzem popkovnične krvi... Ne vem niti zakajuser posted image . Nekako se nisem preveč poglabljala v to, kolikor pa sem prebrala, pa nihče vb bistvu še ne ve točno, koliko bi ti to dejansko prav prišlo... Pa če si prvorodka, komot še do Kopra pridešuser posted image

DeVilla, user posted image  za bebico in ustrezne mere.... Vzela pa bom denar in ne zavitek...

zaljubljena23, ti si pa dobrauser posted image . Ma boš že še vse porihtala...

Tulipan12, po moje pa si že preutrujena in sploh ne moreš spati zaradi tegauser posted image . Izkoristi vikend za maksimalno počitka... Pač kolikor se da zraven majhnega otroka... Jaz sem prebrala, mislim, da ravno tukaj na forumu, da pa je baje zdaj v MB spet 24-urna epiduralna... Nikoli pa ne veš, kaj bo še do decembra...

alma82, user posted image  to pa je dogodivščina. Čeprav tvojemu verjento ni bilo smešno...

Frutiq, jaz imam modrček in pralne blazinice za dojenje od da-da, za bradavice pa Lanolin Multi-mam. Imela že prvič in je super, pa še izpirati ga ni potrebno pred dojenjem...

Aja, glede napotnice za rešilca... Meni je prvič doma odtekla voda in me je kar mož peljal...

LP

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 2988
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 12:40:06   
zaljubljena23
Punce, hvala za info glede papirjev...

Nina Nana, ne ne bova nič kombinirala, bom ga jaz v celoti izkoristila, itak sem doma, da pa bi bila oba doma, pa se preveč pozna potem pri proračunu...

Frutiq, ne rabiš biti zmedena...Pusti tole...Me prav zanima koliko nosečk se dejansko res pripelje v rešilcu v porodno...Meni je G rekel, da glede tega naj ne kompliciram...Sem ga ravno vprašala kako je s tole napotnico, če sme jaz slučajno v Račah, pa kličem rešilca, če mi odteče voda me avtomatsko odpelje v MB, jaz pa želim roditi na Ptuju...In je rekel, da naj ne kompliciram, da ko je njegova žena prvič rodila, ji je tudi odtekla voda, pa sta se z avtubosom peljala v MB...Dejstvo pa je ja, da babice full povdarjajo, da naj bi se v primeru, ko ti odteče voda, nosečnica pripeljala v P v strogem ležečem položaju iz razloga, ker same ne vemo, če se je glavica že toliko spustila v medenico, da hoja več ni ovira...Sicer pa ležanje lahko tudi same prakticiramo v avtomobilu...

ababanana, a ne?




_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu ababanana)
Neposredna povezava do sporočila: 2989
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 13:09:37   
pinkalonca
kot sem jst razumela je rešilec rešitev v primeru ko te nihče ne more pripeljat... tut to se lahko zgodi user posted image drugače pa ja - možeki nas bodo pripeljali user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2990
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 13:13:56   
mag3
Tudi nam v materinski šoli, ko smo se pogovarjali o tem, niso nič omenjali rešilca, samo je povdarila babica naj si zapomnimo KDAJ? točno je plodovnica odtekla in naj bomo pozorne KAKŠNE BARVE? je bila.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2991
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 17:24:15   
KatyK79
hej punce,

da se vam še jaz malo javim!
lepo da ste se zadnjič dobile, upam da bo še kakšna priložnost oz. srečanje.

samo me pa kr malo strašite in delate panično s temi torbami in CTG-ji...joj samo res saj smo tik pred ciljem.
jaz svoje torbe še nimam, samo vidim da bo treba tudi to urediti, saj jutri vstopim že v 36t....o joj.

s katerim tednom pa naj bi se drugače začeli CTG-ji???
jaz imam v pon. pregled, se pravi v 36t in ga glih še ne pričakujem...ali pač user posted image
računam pa, da bom dobila napotnico za P in rešilca...bomo videli!

punce uživajte v vikendu, čuvajte svoje že velike pikice in zdržimo še malo ane user posted image

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2992
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 17:28:58   
špica84
Mislim da ga lahko že pričakuješ.Prvi ctg naj bi se delal med 36-37t.Koker sem jaz brala na netu-

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 2993
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 18:30:42   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: KatyK79

s katerim tednom pa naj bi se drugače začeli CTG-ji???
jaz imam v pon. pregled, se pravi v 36t in ga glih še ne pričakujem...ali pač user posted image



Jaz imam v ponedeljek prvi CTG, ko bom napolnila polnih 36 tednov in vstopam že v 37-i teden, tako, da ga tudi kr pričakuj.

< Sporočilo je popravil mag3 -- 5.11.2010 18:32:23 >

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 2994
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 19:29:28   
BabyKitty
Jst znam CTG že na pamet user posted image bi si ga lohk že sama prklučla user posted image sm bla vsak dan 2x-3x prkloplena... s tem da sem vmes ko sem čakala poslušala kakšno zraven mene rojevat... saj so CTG-ji pri porodni... tako, da sem pripravljena na vse user posted image

mag3 ane kako mineva čas... v 37. teden greva... še 3 do konca (če zdržimo) user posted image

alma82 t
i boš svojga še v grob spraula user posted image po drugi strani... naj pa še oni malo trpijo user posted image

Jaz sem šla pa danes v DM in si nabavila vse novo in sveže za v porodnišnico user posted image sem vzela tista mini mila, zobne ščetke, šampončke ipd. so mi tok simpatični user posted image tko da bomo zdej bol pripravljeni user posted image

Glede rešilca pa pozabte nanga user posted image tud če vm voda odteče se usedite v avto in se odpeljite... sem imela 2 sosedi v porodnišnici, ki jima je voda odtekla, pa so ju še vseeno dali na oddelek in čakali, one so se pa vmes veselo šetkale... tko da pomoje kšne velike panike ni... Sploh pa če greš rodit 1... Sama sem rekla, da grem v porodnišnico zdej šele takrat ko bo glavica že skoraj zunaj user posted image ker če ne te znajo kar mučiti pred porodom...

Punce a mate mogoče kaj izkušenj oz. veste, kaj pomeni če imaš res skoz popadke... namreč sama jih imam skoz čez cel dan... otrdevanje trebuha s srednjo bolečino, non-stop... mislite, da to pomeni, da se maternica kaj bolj intenzivno pripravlja na porod... ali je to pač normalno...

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2995
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 19:37:35   
mag3
Mene pa zanima kako je kaj z nakitom v P? Ali je boljše, da ga doma stakneš, zahtevajo, da ga daš dol al ga imaš lahko gor? Jst se nč ne spomnim od prvič. user posted image

BabyKitty glede tvojega vprašanja o popadkih ti pa tud ne morem nič pomagat, ker nisem imela klasičen porod v prvo, ampak so mi vse sprožili in je šlo kot po tekočem traku, brez da bi kaj razmišljala, brez da bi zdaj imela kaj pojma kako to zgleda in kdaj je res pravi čas za it v P. user posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2996
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 19:52:41   
birdy
Mag, med porodom moraš met ves nakit dol. Tko da prvič sem med sranjemuser posted image  (dobesedno) vse uhane ven iz ušes pobirala. No, zdej pa nimam problemov ker nimam nobenega nakita.
Baby Kitty, ti pa možno da maš tud lažne popadke? al pa prave neredne... Če maš res željo it v P ko bo že porod zelo proti koncupol ne skrbet, tisti ta končni so kr pasji in jih ne boš spregledala... Sem pa pri obeh puncah mela že pred porodom (pri prvi 2 dni prej, pri drugi pa že teden dni prej) popadke, tudi cel dan, ki pa so naslednji dan ponehali, al pa vmes za par ur... Take rahlo boleče, bolj neprijetne, ne pa tist k rečeš, joj kok boli, to ni za zdržat...
Mene sicer bolj skrbi da bi mi voda odtekla, glede na izkušnje pri Neli je bolje da res ne bom hodila... Neli se ni spuščala ker se je zataknila (je bila prevelika) in glede na to da bo ta verjetno tud velik se zna zgodit isto.


_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2997
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 19:54:28   
Tulipan12
Babykitty jaz v 1.user posted image  sicer nisem imela popadkov čez dan, so me pa zbudili ponoči, bili na 2 minuti in to je skoz enakomrno butanje, tak da točno veš, da je čas, da se odpraviš. Ne vem pa kak je, če jih imaš npr. na 15 min... meni so se na 2min začeli, sem se porihtala, kavico skuhala dragemu, ga zbudila, čakala, to je trajalo 2 uri, da sva se odpravila v P, jaz pa skoz popadke na 2min, sem jih lepo predihavala in je bilo super. Pa sem prišla odprta komaj 1cm v P. So sestre rekle, naj gre partner kar domov, ker bo to trajalo, pa fajn, da ni šel, ker so se popadki pogostili na 1min in sem se v 2 urah odprla še za 4cm, kar je super...
Če pa jih imaš tak čez dan tu pa tam, pa mislim, da ne boš decemberka, boš kar za Martinovo kako štručko v roke dobilauser posted image

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2998
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 19:59:15   
Tulipan12
Mag ves nakit moraš snet, pa tudi lak za nohte lahko imaš le prozoren.

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 2999
   RE: Decembrke 2010 II.del
5.11.2010 20:02:51   
Mjavmjav
Tudi mene to zanima ja, kaj pomeni cel kup teh lažnih popadkov (no vsaj pri meni so lažni, ker še ne bolijo, so bolj neprijetni), ampak se pa ne nehajo in ne nehajo... podnevi in ponoči... Očitno je moja maternica prava športnica in hoče biti v top formi za porod, al kaj? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 3000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  118 119 [120] 121 122   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  118 119 [120] 121 122   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?