|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 13:12:03   
kar_ena
Sam, dj se mal bolj pozanimaj, ker če prebereš na netu, povsod piše, da si upravičena do pravic iz starševskega varstva. Npr. http://www.csd-mb.si/sl/page/view/StarsevskoVarstvo
Pokliči še na kak drug CSD pa vprašaj.

(odgovor članu enamimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2651
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 13:13:30   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: Frutiq

Arwenko, kakšne znamke dude in flaške si pa nabavila?



Nabavila sem od MAM v Pikapolonici.

Punce, eno vprašanje, kaj pa je to DHA?

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2652
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 13:13:42   
Rosi*
Tudi meni je sumljivo, da te štejejo kao nezaposleno; četudi si preko javnih del. Malo se še drugje pozanimaj, ne verjemi jim vsega.

(odgovor članu kar_ena)
Neposredna povezava do sporočila: 2653
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 13:35:26   
kar_ena
Punce, eno vprašanje, kaj pa je to DHA?


To so omega 3 nenasičene maščobne kisline, Vsebujejo jih nekatera prehranska dopolnila za 2. oz 3. tretjino nosečnosti (ponavadi dodatna kapsula) ali pa jih kupiš posebej ... ali poješ veliko rib, orehov, lanenega olja ipd.

(odgovor članu Rosi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2654
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 14:54:19   
DeVilla
Ojla punce,

Vas občudujem vse, ki kar še delate. Jaz sem že od 30.9. na bolniški zaradi nosečniške sladkorne (sem na inzulinu 4x na dan), od včeraj pa imam zapovedano strogo ležanje, ker sem bila od sobote sem preveč aktivna doma in sem premalo počivala, pa me je začelo mal dol tiščat. MV imam sicer lepo zaprt, več kot 3 cm in trd, tako da ni nevarnost za kakšno prezgodnje seznanjanje z našim najmlajšim. Na srečo... user posted image  Sva z dohtrjem na hitro še našga brckota pogledala, je še vedno na glavo postavljen, ritko ima parkirano pod mojimi desnimi rebri, noge pa pri levih. To mi je pojasnilo sočasno miganje in raztegovanje trebuha! user posted image
V ponedeljek smo mislili za počitnice obiskat terme v Podčetrtku, pa zdej ne vemo kaj narest. Jaz sem se že skor 99% odločila, da ostanem doma, moj pa ne vem, če bo hotel sam s tavelkima... user posted image   Če bi bilo malo manj vožnje, bi rekla da grem, po eni strani je vseeno kje ležim na kavču... Kaj ve mislite?
-----
Ko se ravno pogovarjate o spolih - ravno zaradi tega, ker ti v bistvu do zadnjega momenta ne morejo točno povedat ali je fantek ali punčka, jaz nočem vedet spola dokler se ne rodi. Se veselim tistega vzklika po končanem porodu: Punčko / poba imate! user posted image  

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu kar_ena)
Neposredna povezava do sporočila: 2655
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 14:59:37   
Rosi*
IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla

Ojla punce,

Vas občudujem vse, ki kar še delate. Jaz sem že od 30.9. na bolniški zaradi nosečniške sladkorne (sem na inzulinu 4x na dan),

Ko se ravno pogovarjate o spolih - ravno zaradi tega, ker ti v bistvu do zadnjega momenta ne morejo točno povedat ali je fantek ali punčka, jaz nočem vedet spola dokler se ne rodi. Se veselim tistega vzklika po končanem porodu: Punčko / poba imate! user posted image  


DeVilla, jaz še delam, res pa je da celo nosečnost nimam težav. Še zgaga me manj pogosto matra, kot me je v začetku. user posted image  Kljub temu, pa me vožnja že malo matra, pa to sedenje za računalnikom. Sicer pa v sredo začnem z dopustom, tak da bom tudi bolj počivala. user posted image

Popolnoma se strinjam s tvojim komentarjem glede spola. Ko ti povejo punčko/fantka imate je neponovljivo. Z mojim sma se med porodom hecala, češ z vsakim popadkom sma bližje k temu, če imava sina ali hčer. In zato tudi sedaj nočema vedeti, kaj pričakujemo. user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2656
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 15:12:17   
Arwenko
DeVilla, če imaš mirovanje je pomoje bolje da si dejansko doma, nimaš ga za hec, vsaj pomoje, ker veš kako je, tudi če si ti zamisliš, da boš tam cel dan mirovala na enem ležalniku, bo v praksi najbrz to manj izvedljivo - odločitev je pa vsekakor tvoja. 

(odgovor članu Rosi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2657
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 18:03:02   
aischa1
Pozdravljene ,da se še jaz malo javim.Jutri imam pregled in komaj čakam saj mi je ginekolog obljubu uz pa,da vidimo če je še vednouser posted image ,da nam ni kaj zraslo med nogicami ker imamo vse rozasto.user posted image .Anaj bo kar bo samo,da je zdravo.Na mamini čvekalnici sem vidla da se je rodil že prvi januarček pa še rok je imela kot jaz.Sedaj pa upam da počakamo mi čim več 2v1 saj se nikamor ne modi.Sem komaj začela uživat v trebuščku in brcah.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2658
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 18:42:24   
zaljubljena23
Še moje današnje poročilo iz pregleda..Spola nismo videli, tako da od zdaj naprej sploh več ne sprašujem, ker očitno ne bomo zvedeli, tako da se puščam toku presenečenja..Pogledali srčka, naredili meritve, obseg trebuščka malo zaostaja (za približno 14 dni), smo bolj med suhceni je dejal G, imamo 1640g..Kontrola čez dobre tri tedne (spet UZ-kontrola rasti), oziroma sestra je malo prešvinglala in mi dala datum 16.11

Zdaj sem pa malo zmedena, po teži ziher ne zaostajamo in ne spadamo med bolj suhcene, ker vidim, da ima malček od beatricije skoraj enako težo kot naš...Sicer ne vem kateri podatki se vzamejo za izračun teže, ampak pri obsegu trebušča, torej AC, je prišlo dejansko res do odstopanja za približno 14 dni v minus


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 2659
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 18:57:50   
BabyKitty
zaljubljena23 tukaj imaš napisane povprečne vrednosti za vsak teden... ne samo teža, ampak tudi vsi drugi podatki, ki jih G pomeri... da imaš malo več občutka kje se giblješ...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2660
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 19:20:24   
KatyK79
pozdravljene user posted image

imam eno težavo....pekoča koža  in to direkt pod prsmi.
ni od nedrčka, največkrat pa peče po hranjenju, občutek kot bi me opeklo sonce!

je to kateri kaj znano?
kakšen nasvet?

hvala!



(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2661
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 19:32:50   
mag3
Eno obvestilo, ki bi znalo bit koristno za kakšno mamico.

http://www.zps.si/otrok/odpoklic-izdelkov-za-otroke/umik-duda-chicco.html?Itemid=398

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2662
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 20:41:12   
Dadi
enamimi pozanimaj se res še kje drugje. Tile CSD-jevci včasih sploh ne vedo vsega. Želim ti da se vse dobro izteče. Ker sem bila na podobnem kot ti, samo s to razliko, da sem vseeno v septembru dobila zaposlitev, kljub visoki nosečnosti in sem bila res vesela, ker se mi ni bilo treba ukvarjati še s tem. Če ne poskušaj najti kakšnega, ki ima firmo, da te zaposli vsaj tistih 14 dni pred nastopom porodniške.
user posted image  za srečo

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2663
   RE: Decembrke 2010 II.del
21.10.2010 22:29:14   
Tulipan12
IZVIRNO SPOROČILO: KatyK79

pozdravljene user posted image

imam eno težavo....pekoča koža  in to direkt pod prsmi.
ni od nedrčka, največkrat pa peče po hranjenju, občutek kot bi me opeklo sonce!

je to kateri kaj znano?
kakšen nasvet?

hvala!





Maternica se ti še širi in na koncu se konča točno pod prsmi. To peče. Lahko, da ti user posted image  brca gor in še bolj tišči. Žal nimam nasveta, če se da kaj pomagat. Za ziher pa vprašaj še svojo G, ampak mislim, da ti bo tudi nekako takole povedala, sem imela enako težavo v 1. nosečnosti.

(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 2664
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 9:20:28   
betricija
dan
Katy meni je včeraj Žigonova povedala (ker imam po zajtrku, ampak samo po zajtrku) povišan utrip tudi do 115 udarcev/min. je rekla, da je to zato, ker mi želodec celo noč počiva, je prazen in ko dobi hrano, se hoče raztegnit, pa nima kam, pa potem boli, peče, pritiska na srce. lahko koža srbi, peče in da je to čisto normalno.probi se mazat z kremo proti strijam vse do prsi. pa saj pomojem si jo a ne?

zaljubljena, meni je moja G včeraj rekla, da je to nekje zlato povprečje, da je tamala/tamal dobro prehranjena, čeprav ko je obseg trebuha merila, sem videla da po datumu zaostaja nekje za 10 dni. pa ni nič komentirala, ker je trebuh tudi težko izmirila. se mi zdi, da je trebuh pol sploščen bil videti, ona pa vzame za mero krog. pa glavice tudi ni izmerila natančno, ker je tamal/tamala tolk čudno navzdol obrnjen/a, da ni variante za točen podatek. teža pa predpostavljam, da se izmeri na podlagi nekih povprečij vseh izmer (od glavice, do trebuha, nogice...). sicer pa raje vidim, da je otrok malce lažji, okol 3-3,5kg, bom lažje rodila, kot pa tisti otroci ki so od 4kg naprej. uboga moja taspodnja tamala hehe...so nam zadnjič v MŠ slike kazali kako se spodaj vse razširi in je moj skoraj skupaj padel.jaz pa zraven. bi lahko film pokazal, je bolj human za gledat kot fotke.

aischa držim pesti za pregled. pa saj kot si sama napisala, je vseeno kaj bo. samo da bo otrok zdrav. čeprav so nama skoz govorili, da bo punčka in sva živela samo za to punčko, bo tudi če bo fantek zelo zelo toplo sprejet. roko na srce, za fantka sva imela izbran ime že po enem mesecu, ko sva začela hodit...samo da se rodi, pa da bo staršem kradel spanec ponoči...da bova vedela zakaj otroka imava :)


enamimi upam, da dobro zrihtaš. jaz bi kar težila. najprej na zavodu, če so ti rekli, da si zaposlena, potem nimajo kaj na sociali ugovarjat...sicer pa naši zakoni...ena služba ima take zakone, druga, ki je povezana s taprvo pa čisto druge zakone...

pri nas je sonček in huda slana. je tale mraz kar prehitro prišel a ne?

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 2665
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 10:49:15   
aischa1
Smo nazaj s pregleda vse v redu naredili uz lepo rastemo v 29tednu smo težki 1256g vse drugo je nekje z tedni normalno odstopanje.Pri FL se mo zdi da je malo več odstopanja saj je napisano da je nekje 27.6 tednov.Za enkrat je še user posted image .

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2666
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 13:17:40   
enamimi
Hvala punce za podporo, sem kontaktirala CSD Šiško, ki so bolj "pismeni" pa so mi rekli da mi pripada porodniška po 6.členu Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih. Potem sem javila še na moj CSD in zadeve uredila, samo še v sredo po službi grem zamenjat vlogo in podpisat ta pravo.
Ma vse se da samo če si vztrajen! user posted image

Jeeeeej petek, še malo delat pa na sonček.
Uživajte, lep vikend vsem! user posted image

(odgovor članu aischa1)
Neposredna povezava do sporočila: 2667
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 13:28:15   
jona klara
aischa1- user posted image user posted image user posted image za pregled, da je vse ok-

zaljubljena 23- vaš bo pa presenečenje decembersko, saj še lepše po eni strani ne? bo pravi strelec- lka. Važno, da je ok.


_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu enamimi)
Neposredna povezava do sporočila: 2668
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 13:57:07   
Rosi*
enamimi super, da si porihtala. Ja na žalost moraš biti pri nas tečen, pa vztrajen... sami od sebe ti nič ne povejo, vse moraš izbrskati. user posted image

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 2669
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 14:09:02   
Nina Nana 75
Enamini - user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

SUPER, da si dobro urihtala! Boš dobila, kar pripada!

Samo ne morem verjet, kako te lahko takole na hitro odpravijo in kar nekaj po svoje klobasajo na uradih. Se mi zdi, da gre po pravilu: če slučajno nečesa ne veš, tega pač ni. Ne da bi se kdo od uslužbencev POZANIMAL o tem. Upam, da so se ti vsaj opravičili!!!!!!

Vsem, ki ste imele preglede: user posted image  Fino, vidim, da vse lepo napredujete user posted image  in da vam stalno nekaj merijo. Jaz hodim v Leonišče, ampak UZ mi pa sploh ne delajo več. Zadnji pregled z UZ je bila morfologija, od takrat pa nič. Zdravnik samo posluša srček otročka s tistim aparatkom, s šiviljskim metrom user posted image  izmeri trebušček in to je to. Vsakič dam še vodo in/ali kri, pa pritisk mi izmerijo. Ni pa ne duha ne sluha o kakšnem merjenju velikosti otročka in njegove teže user posted image . Sem se pogovarjala tudi z drugimi puncami tam, pa so rekle, da UZ v 32 tednu ni več obvezen. ??? A to pomeni, da potem do konca ne bom imela več nobenega UZ????

Pa še eno vprašanje glede oblačenja bebice: meni se zdi najbolj praktična kombinacija bombažen bodi na preklop + bombažne žabice s stopali do pasu + čez če je mrzlo plišast pajacek na preklop.

Kako boste pa oblačile tiste, ki navijate za npr. benkice? A ne rata potem med majčko in hlačkami luknja tam okrog pasu?

He, he tudi jaz sem blondinka, pa še v MŠ še nisem bila, tko da....user posted image user posted image user posted image

Bodite lepo pa uživajte na sončku!

lp

A

(odgovor članu jona klara)
Neposredna povezava do sporočila: 2670
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 14:16:42   
Slavi83
Nina Nana 75 js tut hodim v Leonišče, sm pa mela do zdj že 5 UZ, 2.11. mam pa že šestega. Je pa Kavšek moj osebni ginekolog.

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2671
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 14:23:06   
Frutiq
Hmmm, kaj vam pa merijo s šiviljskim metromuser posted image Meni ni tega moja G nikoli naredila, ne v 1. nosečnosti, ne zdaj. Mi zveni kot neka zastarela metoda....user posted image
Nina Nana, če oblačiš v benkice, potem čez pampersko uporabiš še povijalno plenico in nimaš nobene luknje...user posted image

(odgovor članu Slavi83)
Neposredna povezava do sporočila: 2672
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 14:25:19   
DeVilla
Punce, hvala za mnenja. V pon. imam kontrolo, pa bomo vidl, kako in kaj...

Lep petek vam želim! user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2673
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 14:26:13   
Slavi83
zaljubljena23 moja tamala je mela v 30 t točn 1600 g pa je reku gin. da je to eno povprečje, tko da ne vem če je to glih suhceno.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2674
   RE: Decembrke 2010 II.del
22.10.2010 14:28:28   
Slavi83
Frutiq zmeri ti do kod sega maternica po tem tut vidjo če raste dete tko k more.

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  105 106 [107] 108 109   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...
Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?