|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
27.7.2010 21:40:34   
Anonimen
Dekleta, bosta vsa dorila v Ljubljani v porodnišnici ali bo katera šla kam drugam?

(odgovor članu katrinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
27.7.2010 21:42:19   
Masha_M
Jaz grem v Postojno. Oz. sem že bila v Postojni poskusno to nedeljo. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
27.7.2010 21:51:06   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M


Lej, tole sem spraševala že pri avgustovkah, pa bo morda tudi tukaj znala kakšna povedati. Kopiram od tam:
Imam eno vprašanje za mamice, ki ste že rodile kdaj prej. A med pravim popadkom vedno otrdi tudi trebuh? Ker meni se zadnje dni občasno dogajata dve "sorti" bolečine. Ena je ta, ki jo občutim takrat, ko trebušček rata kot kamen in je nekako podobna bolečini pri začetku menstruacije. Druga sorta je pa ta, ki se mi je danes pojavila prvič, ko me dokaj ostro boli celoten križ in spodnji del trebuha. Nekaj vsekakor se počaaaaasi dogaja, ker sem malo že tudi odprta, tako da so detajli v bistvu zgolj stvar semantike. Me pa vseeno firbec matra čemu od tega dvojega so bolj podobni pravi popadki. Pa hvala vam za odgovore!

Drugače pa draga katrinka... ne vem kaj naj ti rečem. Spremeniti itak nič ne morem, mi je pa zelo hudo, da se moraš v tej tednih spopadati s takimi skrbmi. Res si želim, da bi ti lahko kakorkoli pomagala ali olajšala tole obdobje, tako da če se spomniš česarkoli kar bo v moji moči, mi le povej.


uf...popadki...pri meni trebuh sploh ni bil trd,moja bolecina je bila enaka kot krci pri menstruaciji samo seveda mocneje,v krizu me ni bolelo,le noge so mi bile tezke pa seveda vse vecji pritisk dol,
upam da sm kej pomagala

ja hvala,mi veliko pomeni...vem da ne morem nic spremeniti le upati na najbolje,me je pa tako strah - ne poroda ampak bojim se za otroka...solz vec ne zadrzim...mah brez veze jokat k ne bom nic dosegla

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
27.7.2010 21:51:23   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: PilotGirl7

Dekleta, bosta vsa dorila v Ljubljani v porodnišnici ali bo katera šla kam drugam?


v ljubljani

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 7:13:27   
sky77
jutro

IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

masha in sky - kako kej kaze...ste se v enem kosuuser posted image user posted image user posted image


Še v enem kosu, čeprav sem mislila da bo treba ponoči že kam it. So se popoldne začeli popadki, samo kaj ko so bili totalno neredni in so trajali tam do cca 12. Pa jenči je imel še za povrhu vsega eno hudo fešto v trebuhu. Popadki in fešta. Auč boleče. No pa se je vse umirilo. Čakamo kaj bo dan prinesel.

Imam pa danes ful opravkov. Vse včerajšnje ko zaradi išijasa nisem bila mobilna, pa še današnje zraven. Pol pa tud če grem rodit user posted image

katrinka user posted image Drži se

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 7:29:58   
katrinka
se pravi, da si opravke prestavila na danes in ko so naredjeni pol gres loh mirne vesti v rim...hehe,
tak je tud moj plan...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sky77)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 7:33:23   
sky77
Ja nekaj takega. user posted image Pa da vidimo če imam kaj besede pri vsem tem 

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 8:36:56   
katrinka
no, jaz imam pa 10 dni da popolnoma vse porihtam k bodo pol najbrz sprozl,tako da je tud podoben plan,
ja upam da bos ti sefica in bo tvoja obveljalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sky77)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 10:37:23   
pikizenc
IZVIRNO SPOROČILO: PilotGirl7

Dekleta, bosta vsa dorila v Ljubljani v porodnišnici ali bo katera šla kam drugam?


Hmmm najbrž kar LJ. Niti nisem razmišljala drugam, kaj pa vem ... vse je prvič in bi bla mal živčna po moje, če bi vedla, da se moram še do PO pripeljat ko me začne zvijat (to bi bla recimo alt_ernativa).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 10:39:26   
tinaaleks
masha-popadki... Meni tudi ni trebuh nič otrdeval, samo možna bolečina v trebuhu in v križu. Boli pa tako, da točno veš, da so to popadki...

Mi do zdaj v službi ni delal računalnikuser posted image ..................

Katrinka- zate pauser posted image , boš videla da bo vse ok!

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 12:44:09   
tinkatonka
HEJ user posted image !

jaz sem tud ljubljanska user posted image , sicer že na seznamu, a na tej temi nič kaj aktivna. Pa glede na to, da smo iz istega kraja, sem se odločila, da še tu kaj napišem. Jaz sem iz okolice Sostra (še katera mogoče?). Rok imam čez dober mesec, in sicer 5.9. in bo to moj drugi otrok, saj imam doma že enega navihanega fantka (med otrokoma bo 4,5 let razlike).

Rodila bom v Lj. porodnišnici. Sem pa slišala, da dobiš po novem (4 leta nazaj ni blo tako) samo en paket vložkov Vir80, ostalo si moraš prinesti sam. Mrežastih hlačk pa naj bi bilo dovolj na voljo (2× na dan). Sem pa klicala danes v Tosamo (DOmžale) koliko so Vir80 v njihovi trgovini in pride paket 1,13€. Ker kolikor vem je v navadnih štacunah cena tm okrog 1,4€. Porabile bomo pa zihr vsaj tm ene 6-10 paketov odvisno od trajanja čišče.

No toliko za zdaj.

LP Tina




_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu tinaaleks)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 12:59:01   
petrca2507
Pozdravljene vse nove user posted image

Masha...jaz sem šla v P z navadnimi popadki = bolečina, podobna menstrualnim krčem + potenje pri vsakem popadku. Šele ko so mi v porodni dodali umetne popadke, sem videla, kaj pomeni imeti prave popadke. V trebuhu me je ornk stisnilo, trebuh je otrdel, manjša bolečina v križu, pritisk navzdol (kot bi me lulat in kakat hkrati prijelo) in sem tudi dihanje prilagodila. Prej sem lahko normalno dihala.

tinkatonka...v ljubljanski P sem dobila le 1 paket vložkov, 2 sem si prinesla sama, vendar niti enega svojega nisem do konca porabila. Mogoče tudi svojega paketa ne bi rabila, če ne bi zaradi težav po porodu močno krvavela in so mi prve dni vstavili tudi po 2 do 3 vložke naenkrat. Se mi zdi, da je čist odvisno od čišče. Vsekakor je bolje s sabo vzeti rezervo. Mrežaste hlačke smo dobile 2x na dan.

katrinka...stiskam pesti, da bo vse v najlepšem redu user posted image


_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 13:27:23   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaleks

masha-popadki... Meni tudi ni trebuh nič otrdeval, samo možna bolečina v trebuhu in v križu. Boli pa tako, da točno veš, da so to popadki...



ja,dober opis...tudi ce gres prvic rodit tocn ves kaj je popadek k zacutis prvegauser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: tinkatonka

Rodila bom v Lj. porodnišnici. Sem pa slišala, da dobiš po novem (4 leta nazaj ni blo tako) samo en paket vložkov Vir80, ostalo si moraš prinesti sam. Mrežastih hlačk pa naj bi bilo dovolj na voljo (2× na dan). Sem pa klicala danes v Tosamo (DOmžale) koliko so Vir80 v njihovi trgovini in pride paket 1,13€. Ker kolikor vem je v navadnih štacunah cena tm okrog 1,4€. Porabile bomo pa zihr vsaj tm ene 6-10 paketov odvisno od trajanja čišče.



ja tinka prav imas, na vlozkih ful sparajo,so ze lani, je pa res da ce naletis na fajn sestre ti jih se dajo, svoje pa daj v omaro da se ne vidijo ... tko bos loh se kake dobilauser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

katrinka...stiskam pesti, da bo vse v najlepšem redu



hvala, sedaj tako nimam kaj razen cakanje na naslednji petek....

(odgovor članu tinaaleks)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 13:28:19   
katrinka
sem pa danes nakupovala drobnarije za novega clana...dnar je kar izpuhtel iz denarnice, pa jogi sm narocila,sem boljse volje k vem da nisem cist nepripravljenauser posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 13:47:21   
Masha_M
katrinka: Čisto verjamem, da tebi vsak dan šteje in da te skrbi za user posted image . Poskusi se ob takih temnih trenutkih spomniti, da danes delajo že čudeže pri zgodaj rojenih otrocih, da je veliiiiiiiika večina njih brez kakršnihkoli posledic in da so v Ljubljani veliki strokovnjaki z lepimi uspehi pri neonatalni negi. In to kljub temu, da je scena tam baje včasih precej podobna tisti iz bolnice Franja. Najvažneje je to, da točno vedo kaj delajo, kaj morajo v tvojem primeru narediti in da te pozorno spremljajo!

Bosta pa najina otročka očitno precej skupaj praznovala r.d., če ti sprožijo čez 10 dni. Pri meni je namreč danes vse mirno, spala sem kot polh, eno noč prej me je pa kar kake 3 ure po malem zvijalo in matralo. user posted image

pikizenc: Moja izbira je Postojna, ČE bo vse v redu. Svoje in sinove glave ne bom nosila naprodaj, če bo minimalni znak, da gre lahko kaj narobe. Je pa po mojih opažanjih precej razlike med Postojno in Ljubljano, saj je Ljubljanska porodnišnica daleč najbolj oblegana že številsko, potem še glede rizičnih primerov in je temu primerno osebje obremenjeno, ga je premalo, prostorska stiska, manj oseben odnos itd. Aja, pa midva živiva na Dolgem Mostu, blizu AC izvoza Brezovica, tako da imava skozi center do P LJ ene 15-20 minut, do Postojne pa nekje 25-30.

tinaaleks: Hvala za odgovor. Očitno sem prav predvidevala, ker tisto kar občasno spremlja otrdevanje je zgolj neprijetno, medtem ko je tisto zbadanje v trebuhu in križu kar boleče in sem si takoj rekla, da bo še zabavno, če tole doživljaš nekaj ur non stop, ne da bi se imel vmes možnost spočiti. :)

petrca: Res mi je zanimivo kako različni so lahko poteki poroda. Bom torej pozorna na vse možne znake. ;)

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 14:02:36   
tinaaleks
Jaz bom šla tudi v Postojno in to samo zaradi EA. Sem šla prvič ravno tako in imam samo pozitivne izkušnje. Seveda kakor je rekla masha, če bo vse ok. Prejšnji vikend, ko sva z mojim user posted image , sem dobila že popadke (ne smao lažnih), in sem prebedela do 2 zjutraj, če se bodo slučajno stopnjevalo, samo na srečo so se umirli. Sem pa takrat razmišljala, da če rodim takrat, ne morem v Po, nič nimam pripravljeno, na srečo ima tašča dopust in bi lahko pazila našo prvorojenko,... Skratka, precej me je prestrašilo.

Zdaj je seveda že vse ok in normalno.

Sem pa drugače iz Šiške, blizu Kino Šiška.


(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 18:50:58   
katrinka
tinaaleks - uf to je pa bil sok ja, kam bos pa drugac dala hcerko...jaz jo bom dala mamici k je edina ki ne hodi v sluzbo,sicer moj ta teden dela kljub kolektivnem dopustu zato da bo imel vec frej potem,samo varstvo bomo vseeno rabiliuser posted image

masha - sej se probam zaposliti da odmislim ves...samo ponoci ko morem ene 100krat na wc in pol ne morm nazaj zaspat k samo o tem razmisljam,sej pri nasih julijkah - lanskoletnih sta 2 ki sta imeli skoraj identicni situaciji pa sta rodili pod 2 kili a se je vse uredilo,tako da upanje ostaja,
ja ljubljana je polhna, se spomnim lansko leto ene 2 tedna preden sem rodila je bilo tok zabasan da so zenske lezale na hodnikih in ce ni blo nujno so jih v druge p posiljal...
a na dolgem mostu si...ja pol mas pa ac res blizu in sploh ni panike do postojne ituser posted image


a ja - recept da spis ponoci k polh je.............

(odgovor članu tinaaleks)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 20:11:36   
ljubljana
katarinka čim bolj pozitivno, pošiljaj svoji bebiki lepe misli. Verjamem, da je težko ampak mame smo fajterke. Kdaj so pa ugotovili zastoj v rasti, šele sedaj 1,5 meseca pred koncem ali se je že prej videlo?

Jaz grem pa v Lj rodit imam res same pozitivne izkušnje.

Vložki za po porodu: Jaz sem si v sanolaborju nabavila vatirance 15x25, ki jih prepogneš na pol. So identični kot tisti v porodnišnici, samo da sterilnih ne rabiš kupovat. So mnogo boljši kot pa tisti vložki ki jih imajo v porodnišnici in so me vse v sobi spraševale kje sem jih dobila, tako da jaz niti enega porodnišničnega vložka v vsem času nisem ponucala. Najhujša varjanta za po porodu je pa always ker so totalno plastični in se ti spodaj vse uname. Hlačke za enkratno uporabo, za kasneje za doma, pa prodajajo v Mullerju.


(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 20:12:40   
bcljka
sm na hitr preletela pa bi odgovorila mashi_m o popadkih... jst sm šla v P k sm mela take popadke da nisem mogla več ne stat ne hodt ne sedet ne nč... bli so na 2-3min in v sprejemni mi je babica povedala woooooow sam vi pa mate pogoste in močne popadke user posted image user posted image user posted image  tko da takrat k ne morš več živet je to to user posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
28.7.2010 23:46:56   
Masha_M
bcljka: Samo ti si itak special. user posted image Če se prav spomnim si omenila, da te je dragi opozoril, da je tvoje špikanje nekje na 5min, skoraj takoj za tem pa je postalo full močnejše in pogostejše, tako da je šlo vse ekspres. Večina srakic se mi pa vseeno zdi, da je tam nekje do porodne sobe popadke doživljala kot še kar znosne in so trajali kar nekaj časa, tako da bi znalo biti tudi tisto moje špikanje kaj obetavnega. user posted image

Drugače sem pa pred spanjem hotela samo še poročati, da se mi zdi da se je popoldan moj sine končno spustil v medenični kanal, ker sta zdaj buški od njegove rite in nogice občutno nižje, kot sta bili prej. Sem prav vesela (čeprav vem, da to samo po sebi ni nobeno zagotovilo in da se marsikakšni trebušček spusti tudi več tednov pred porodom)! Važno da se stvari odvijajo naprej. user posted image

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
29.7.2010 1:57:59   
bcljka
IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

bcljka: Samo ti si itak special. user posted image Če se prav spomnim si omenila, da te je dragi opozoril, da je tvoje špikanje nekje na 5min, skoraj takoj za tem pa je postalo full močnejše in pogostejše, tako da je šlo vse ekspres. Večina srakic se mi pa vseeno zdi, da je tam nekje do porodne sobe popadke doživljala kot še kar znosne in so trajali kar nekaj časa, tako da bi znalo biti tudi tisto moje špikanje kaj obetavnega. user posted image



prav si si zapomnla user posted image  on je hotu da greva jst sm pa na vsak način trdila da ne grem še ... no pa sva šla user posted image  pol je blo itak samo še huj... sm mogla priznat da je tokrat pa le mel prav, bemtiš user posted image  no sej, enkrat ma pa tud on loh glavno besedo user posted image

sicer pa ti morš do postojne pridt, je mal več vožnje, morš prej it... jst sm mela 2min do P (je bla rdeča luč umes) user posted image


srečno tebi in vsem ostalim user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
29.7.2010 7:31:52   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: ljubljana

katarinka čim bolj pozitivno, pošiljaj svoji bebiki lepe misli. Verjamem, da je težko ampak mame smo fajterke. Kdaj so pa ugotovili zastoj v rasti, šele sedaj 1,5 meseca pred koncem ali se je že prej videlo?


Vložki za po porodu: Jaz sem si v sanolaborju nabavila vatirance 15x25, ki jih prepogneš na pol. So identični kot tisti v porodnišnici, samo da sterilnih ne rabiš kupovat. So mnogo boljši kot pa tisti vložki ki jih imajo v porodnišnici in so me vse v sobi spraševale kje sem jih dobila, tako da jaz niti enega porodnišničnega vložka v vsem času nisem ponucala. Najhujša varjanta za po porodu je pa always ker so totalno plastični in se ti spodaj vse uname. Hlačke za enkratno uporabo, za kasneje za doma, pa prodajajo v Mullerju.




pri morfologiji v 20t,pol sva delala pri g se enkrat uz v 22t,pol se je pa zacela odesijada po porodnisnici....

tile vatiranci so mi pa vsec - kok pa stanejouser posted image

masha
- mogoče bo pa danes tvoj dan...
sky - se tu....

(odgovor članu ljubljana)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
29.7.2010 8:23:53   
tinaaleks
Jutro!

Katrinka- varstvo za malo? Tašča je rekla, da bo probala vzet dopust, lahko pa vskoči moja mama ali pa ata,... Tako da so vsi v pripravljenosti.user posted image

masha- mogoče bo ša že kaj počasiuser posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
29.7.2010 9:30:44   
katrinka
no fino...jaz loh le na mami racunam ker svakinja ki bi lahko je na dopustu,
noben razen moje mami pa tko ne ve da bom najbrz prej rodila...

(odgovor članu tinaaleks)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
29.7.2010 9:49:17   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: bcljka

sicer pa ti morš do postojne pridt, je mal več vožnje, morš prej it... jst sm mela 2min do P (je bla rdeča luč umes) user posted image

Nama je samo 5-10 min razlike do Postojne ali Ljubljane, ker živiva čisto blizu AC izvoza za Brezovico, tako da sva tik tak v Postojni, do Ljubljanske porodnišnice morava pa čez cel center. In hvala za pikepoke! user posted image

Drugače sem pa jaz še vedno v enem kosu. user posted image In vse mirno. Spala sem kot bubica, razen ZAspala sem malo težje od vseh misli kaj in kako bo. user posted image Me zelo zanima, kaj bo drugače jutri povedal pregled pri ginekologu. user posted image



(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?