|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 0:50:41   
dacy
Previjanje ponoci - jaz tud mislim da je prevec pustit otroka celo noc polulanega ali poakanega ... sem ravno danes s kolegico klepetala o tem in je rekla da se tud ona ne drzi lih cist tega ... da pac patronazni rece da ga ni nic previjala , sama pa nardi kot pac misli da je najboljse user posted image Tak bomo verjetno tud vse ostale nardile, saj tud nam ne bi bilo fajn s posrano ritjo it spat itd... Ne vem kje jim je fora da forsirajo da se naj ponoci ne bi previjalo ...
Kar se hrane tice, pa vsaka sam ugotovi kaj ji pase in ce otroku ob dojenju skodi ali ne ... moja sestra naprimer ni smela pod nobenim pogojem jest fizola ker je tamala dva zvijalo od bolecin potem po dojenju ... kolegica v nosecnosti ni smela jest pekoce hrane ker ji je htelo raztrgat zelodec ... moje dete pa pekoco hrano cist dobro prenasa ... to ma po mami in atiju user posted image edino po svezi cebuli ali cesnu pa bruham se zdaj, tega pa otrok verjetno tud potem ne bo maral ...
memole vsekakor pa se strinjam s tem kar si ti napisala ... vsak bo svoje forsiral od zdravnikov do patronaznih itd... najboljse pa je nardit po lastni presoji ali po nasvetih kolegic, mam, sester itd...


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 1301
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 1:23:13   
NATAŠA35
previjanje ponoči jaz sem svoje tudi previjala ponoči, ker so se tudi pokakali, sploh pa tretji, ki je kadarkoli jedel tudi naredil tortico v plenico, potem pa ni hotel zaspat, dokler ga nisem preoblekla...pa tudi otroka ne zbudiš čisto, ker nekateri so kar zaspane sorte...bolje previjat ponoči in otroka zbudit, kot pa da ga pustite, pa imate potem težave z rdečo ritko, ker potem res ne bo hotel več noči spat, ker ga vse peklo, kadarkoli se bo polulal...patronaža vam bo svoje povedala, doktor tudi, vi pa delajte kakor mislite...vsak vam bo dajal nasvete o tem in onem, vi pa dobro razmislite kateri nasvet boste uporabile...vi boste vedele najbolje, naj vas ne skrbi preveč...

pa še nekaj vam polagam na srce, čeprav je malo dete, ga ne navajat na čisto tišino, ker ga bo potem najmanjši šum zbudil...na začetku se mora navaditi na šume, potem pa ga ne bo več motilo in bo spal četudi bo ropotal stroj v kopalnici, čeprav boste sesale, čeprav bo zvonil telefon...user posted image user posted image

vse boste zmogle, zaupajte vaseuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 1302
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 9:02:52   
Anonimen
No pa mamo spet snegca, tale vreme pa res trga letos.

široko povijanje
- men so rekli, da je to nujno v vsakem primeru, tud če so kolki ok, ker lahko kasneje pride do zapletov.

povijanje ponoči jaz ga vsekakor bom povijala. Ne vem da bi otroka pustila celo noč mokrega ali pa pokakanega mi pa res ni.

cojka a to maš une modelčke za peko piškotov k jih prodajajo na tv? Te sem jaz dobila od babi za novo leto in komaj čakam, da jih sprobam.

neka_noč a v prvi si rodila v Lj? Moja kolegica je rodila v Postojni, je imela CR, ampak je bila res ful zadovoljna z osebjem.

tropical revca no. Upam, da boš kmalu bolje.

Nataša to pa itak se strinjam. Otrok more bit navajen na hrup. To sem si pa jaz že takoj rekla, da ne bomo ič pazili, ker potem se bo zbudil za vsak drek.

(odgovor članu memole)
  Neposredna povezava do sporočila: 1303
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 9:51:40   
memole
Jutro!

Kako kej?

Mi imamo dež!user posted image

Se strinjam z Natašo normalno delat stvari tudi ko pride dojenček v hišo prej ga navadiš na hrup boljše bo,ker potem ne boste po hiši oz stanovanju nič naredile kajti ko bo spal ne boste hotele da se zbudi oz boste pazile ko bo zbujen bo pa zahteval vašo pozornost in ne bo doma nič narejeno!
Pa še to ne ga za vsak jok dvignit oz vsakič ko mal zajoče dvignit ker boste imele probleme!
Vidim pri sestri od mojega vsakič ko je tamala zajokala hop v roke in zdej še jest ne moreta normalno,more eden tamalo držat in eden je potem se pa zamenjata,in tudi vsakič ko zajoka niso otroci lačni,no sej s časoma se navadiš na vse vrste jokov oz prepoznaš vsak jok ker se razlikujejo!

In kaj kej počnete?
A ste na snegecu?


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1304
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 9:58:45   
dacy
Vsem vam zelim dobro jutro ... meni drugace to jutro ni prav nic  vsec ... mam polno glavo snega ze in v MB je pravkar zacel padat kot nor user posted image

Ce ne drugo je vsaj koncno Lisicka mariborska taka kot treba in ne da morajo delat umetni sneg ali celo prestavit celo lisico v Kr. Goro user posted image

Vceraj je moja sestra pekla krofe in seem se jih tak hudo najedla, da sem imela obcutek da otrok v trebuhu vec ni imel prostora sploh user posted image ... je pa zato divjal kot mali norc ko sem krofke papala user posted image

No ponoci sem spet tolk slabo spala , da bom zdaj verjetno se sla malo pocivat ker komaj drzim oci odprte user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1305
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 10:42:12   
neka_noč
Dobro jutro  user posted image

Sneži, sneži, sneži user posted image user posted image user posted image   Kako je sin vesel user posted image . Me bomo pa jutri malo manj... ko bo treba kam it. user posted image

Včeraj oz. še danes ponoči smo imeli pravo žurko 40+ . Sem preživela, user posted image pa ni bilo preveč všeč, ker smo imeli tudi D.J.-a in muziko do fula. Je protestiral in brcal .user posted image

Danes smo bolj v easy. Dobimo en obisk in otroci se bodi šli ven drčat z opatkam. Sin pravi, da so sanke brez veze, lopatka pa zakon. Bolj leti. user posted image

Nax vem za Po. porodnišnico, da so zelo pozitivne izkušnje. Hvala. Veš, jaz bi vseeno raje rodila v Lj. , ker jo imam v bistvu pred nosom, pa še zaradi obiskov - predvsem sina in mojega euro koruznika. Bi bilo časovno lažje prit v Lj. porodn. kot v Po. ker moj tako dela in se vozi iz Mengša. user posted image Ostalim itak ne bo (verjetno) dovoljeno hoditi na obisk, pa še vem ne, ali mi bo tokrat všeč, da bi kar vsi hodili. Zaradi mojih dveh user posted image bi raje v Lj. rodila, da smo si bližje. Bom le 6-7 dni notri. user posted image

Zdaj pa grem. Me čaka sadna kupa s sladoledom in smetano. Njami!

(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 1306
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 10:48:11   
babyloverka
IZVIRNO SPOROČILO: NATAŠA35


mi smo včeraj šli gledat vozička in je user posted image dal zeleno luč za vozekauser posted image user posted image , edino me moti ker je črno rdeč, da user posted image ne bo poleti slučajno prevroče user posted image user posted image



Mi lahko prosim poveš v kateri trgovini si ga gledala? Ker midva sva včeraj dala vse trgovine v MB skozi pa ni bilo nikjer tega, v baby centru je bil en podoben pa mi je lubi rekel  da ni preveč fiksen oziroma je neki zrahljan. zdaj sem pa na podnu. sestra mi je sicer namignila da imajo tudi v Arielu Haucke samo sma bila prepozna za tja. Tako da te lepo prosim če mi poveš v kateri trgovini ga prodajajo.



_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 1307
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 10:57:19   
babyloverka
no pozdrav še od mene user posted image

midva z lubijem sva imela včeraj športni dan, sva šla v akcijo za vozičkom ampak neuspešno. No kupila sem pa nekaj za malega mišeka : slinčke, pižamico, bodije z dolgimi rokavi ( v c&a 2 bodija za 3 evre), trenirko, pajacka, majčko in pa niniko mu je ati zbral user posted image  mam polno vrečko cot in sem zapravla 40 evrov tako da sem skrajno zadovoljna.
naslednji mesec pa grem v šoping po kozmetiko in flaške in pleničke user posted image  potem pa počasi oblačilca prat da nas kaj ne preseneti.

glede previjalne: jaz nekako nimam prostora zanjo v spalnici oziroma če jo dam not bo vse natlačeno. v kopalnici pa bi bil prostor zanjo. kaj mislite je bolj uporabna v kopalnici ali spalnici? če se da kupit samo podloga potem lahko imam podlogo v spalnici in jo dam na posteljo, ali ne? ne vem to še morem premislit.

moj mali pošteno brca, ful mi je zanimivo ko gre čez eno stran trebuha na drugo stran pa spet nazaj... user posted image  to mi je res ful všeč.

upam da ste vse ok, tiste ko imate težave upam da jih čimprej rešite. IN ČUDOVITO SNEŽENO NEDELJSKO POPOLDNE VAM ŽELIM user posted image user posted image user posted image

še to: glede srečanja štajerk se javim da sem za tako da se zmenimo kdaj pa kje in je to to.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 1308
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 11:00:58   
Wannabemommy
Jutro souser posted image

Jaz pa sem se zbudila v lepo zasneženo jutro, kak je lepo ko sneži. Danes sem proti pričakovanju spala kot top, nič me ni zgaga žgala, smo bili včeraj na Hrvaškem na obiskih in rojstnih dnevih, kr 3 in sem spila ogromno fante in ponoči pa nič, jaz pa sem mislila da me bo po fanti raztrgalouser posted image , tak da očitno mi pomagauser posted image

Previjanje - glede na to da nimam s tem izkušenj me nekaj zanima, a to previjanje ponoči poteka pred hranjenjem ali po hranjenju, glede na to da otrok je oz. se doji in mora potem kao kupček podret a je dobro da ga potem previješ al je bolje prej, tiste ki mate žeuser posted image  a mi lahk poveste kako je s tem, kr tud sama si ne predstavljam da je otrok celo noč v isti pleniciuser posted image

Katy83 - itak bi se lahk me s štajerskega konca tud dobile, ne, še lepše pa bi bilo če bi se vse Aprilčice skup dobile, npr. moja prijateljica je pr majčicah in so se ta teden dobile vse v Trojanah, na krofu in tortici, mislim da so Trojane kar blizu in to bi lahk tud me sprakticirale, kaj pravite?
Lep sneženi dan

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 1309
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 11:04:24   
babyloverka
ja lahko bi se vse skupaj dobile, saj se lahko naprimer štajerke 4 v enem avtu peljemo, pet bo že preveč glede na to kako smo široke user posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Wannabemommy)
Neposredna povezava do sporočila: 1310
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 11:08:38   
Getreal
Dobro jutro punce!! user posted image user posted image

Zdej sem par dni zmanjkala ker mam tako gužvo na faksu..user posted image Moji starši so šli na smučanje, tako da mam zej odgovornost z našim malim kužijem in ne vem kako ga bom vzkladila s tem, da moram bit ju3 v ljubljani..najbrž ga bo kar moj lubi malo pogledal, pol pa itak pridem čimprej domov, ker mam ta teden tri predavanja v MŠ..user posted image

Pa še dve skupinski oddaji na faksu, kar me res bremeni, saj so od mojega dela odvisni drugi ljudje in si ne morem privoščit, da bi njihova ocena trpela na moj račun..jojuser posted image Pa res nobeno leto ni blo tok skupinskega dela kot ga je letos, ko sem noseča in mi to res ne ustreza...Pol deluje, kot da mam skoz neke izgovore...user posted image

no tolko o meni, zdej vas grem pa malo prebrat, pa bom pol še kaj napisala user posted image


aja ps: učeraj sem rezala en karton za maketo ki jo moram nardit in mi je odrevenel palec, ker sem tok pritiskala. Najbolj me skrbi ker mam v njem že več kot 24 ur mravljince kot da bi mi zaspal user posted image kaj je to???? user posted image Nekje sem brala da ima ena podobne težave s celo roko in da je povezano z nosečnostjouser posted image kao ta sindrom kanala v zapestju ko gredo živci al kako?


< Sporočilo je popravil Getreal -- 17.1.2010 11:14:43 >

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 1311
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 11:10:48   
Wannabemommy
IZVIRNO SPOROČILO: babyloverka

ja lahko bi se vse skupaj dobile, saj se lahko naprimer štajerke 4 v enem avtu peljemo, pet bo že preveč glede na to kako smo široke user posted image


Zdaj sem se pa res nasmejalauser posted image user posted image , jaz sem za user posted image

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 1312
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 11:47:03   
Getreal
no, sedaj pa še par komentarjev in vprašanj 

neka_noč sem vidla da si mela CR in da veš da ga boš mela tudi zdaj, tko da bom kr tebe prašala ker boš najbrž ti vedla---> Kaj če je malček z nogicami dol se še dela vaginalni porod al je kar direkt CR?

tropical-upam da si kaj boljše v teh dveh dneh!!

dacy hvala za info z obračanjem bebike zadnje čase res dosti razmišljam o tem, ker se bliža ta april..upam da se bo naša porednica obrnila da mamice ne bo več skrbelo

spanje - jaz še vedno spim res res slabo..to se mi vleče že dva tedna..zadnjič ko me je vidla nona je res kar prebledela ko je vidla moje podočnjake res ne vem vač kaj nej nardim, zaspim šele proti jutru ko se zunaj dela dan in takrat spim res trdno...ampak tega si ne morem privoščit vsak dan, razen za vikend

ela24 mene je tudi še vedno strah in to vedno bolj nisi sama, saj veš..tud jaz pomislim glede na to da že zdaj ne spim, kako bo šele potem, ko bo še ta mala z nami..in ko ne bom upala kar teko neodgovorno it kamor bo meni pašalo ko mi bo pašalo... pa sej bo šlo..

punce najbrž sem še kej izpustila ampak me nizek pritisk načenja in grem kr ležat.. lepo se imejte se kmalu še kej javim papa!!

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 1313
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 11:52:04   
ela24
Pozdravljene user posted image !

Danes pa nam ga je spet vrglo snegeca. Saj mi je lepo, samo zdaj ko se nam mudi z deli v stanovanju bi jaz imela 20 stopinj, da bi se čimprej sušilouser posted image

Vem, da je to mogoče tema za kak drug forum, ampak sem zasledila, da je tu med nami ena ki ima trgovino z barvami? Pa me zanima, če mi lahko svetuje, kakšne barve lahko kombiniram... Kuhinja bo bela, stene pa delno bele delno rdeče, zdaj pa me zanima za dnevno in jedilnico, ter hodnik, ker je to en malo večji skupen prostor... Nekako mora bit usklajeno, bo pa bolj moderen stil.
Tako, da res prosim za nasvet! Ker še imam tedn dni časa, in niti malo pojma kaj naj kombiram, da ne bo izpadlo kičasto ali preveč hladnouser posted image

Hvala za mnenja glede previjanja. Tudi meni se zdi, da te lahko precej zmedejo z raznimi teorijami. Jaz sm pa sploh alergična na "dobro mišljene" nasvete  sorodnikov. Ker včasih pri drugih otrocih dobim občutek, da hočejo kar nekaj ko

(odgovor članu Wannabemommy)
Neposredna povezava do sporočila: 1314
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 11:52:45   
Anonimen
Hey, jaz se samo na hitro javim. Danes sem šla končno k dežurnemu in imam eno bedno virozo. Nič hujšega, saj nimam vročine, ampak mene bo pobralo, ker NIČ ne spim, danes sem ponoči 4 ure zjala tv, ker ne morem spat, saj neprestano kašljam in imam zabit nos. Groza. Upam, da bom šla lahko v torek na fax, imam en izpit (predrok) in bi se ga res rada znebila. Najprej je pa seveda zdravje. Bom videla. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za vse.

user posted image

(odgovor članu Getreal)
  Neposredna povezava do sporočila: 1315
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 12:22:39   
photo
Dobro jutro. A ni danes en tak fajn dan za poležavanje in lenarjenje?

Punce, res ste super - spet sem se veliko naučila, glede nočnega previjanaja. Meni še na misel ne pride, da je ne bi, se mi sploh ne zdi higienično. Me prav zanima, kaj bodo povedli v MŠ. Sem se odločila kar za ZD Center.

Glede matičnih celic se mi pa zdi, da zadnje čase v časopisih prav bombardirajo s temi temami. Če že, se bolj nagibam za javno banko, kot pa za "osebno" hranjenje. Bojda celice tudi niso uporabne doživljensko in je vse odvisno od kvalitete hrambe... ne vem, pa tudi 2000 € v tem trenutki niti ni malo, a?

Včerja sem bila po dolgem času doma in je mami iz omare potegnila moje tetra plenice in neke pajacke in potem bila blazno užaljena, ker sem rekla, nej vrže vse stran. Sam z njo pa res nikol ne znam biti diplomatska - samo - HALO? - ne more mi 30 let starih zaprašenih plenic ponujat in pajackov, k so že na otip zgledal čist prepereli... Oh, ti starši. . .

Drugače pa sva tudi midva naredila ŽE (user posted image ) prvi skok v trgovino za vozičke. Najbolj se nama dopade CAM x3 tris evolution, čeprav je cena kar med višjimi, a če naj bi ta voziček uporabljal 3 leta in potem znesek deliš s tri, na leto sploh ne pride toooooook zloooooo velik.

Aprilčica10 ti pa res najprej na zdravje popazi, ker druge stvari ne smejo biti pomembnejše.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1316
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 13:22:18   
NATAŠA35
babyloverka kaj v mb je ariel, ker oni so bli glavni uvozniki za hauck proizvode, samo mislim, da jih je kupil baby centeruser posted image user posted image drugače sem vozek gledala v BC v BTC, je pa samo taki - vsaj na ogled, ki ga jaz hočemuser posted image user posted image ...moj ga je dobro pogledal in rekel, da je res kvalitetno narejen, blago sploh ker se ne bo nič vpilo, košara je dobra za spat, kolesa so pa iz gume in jih ni treba pumpat...daj prosim če je res ariel tam pri vas, pa da pogledaš kolikšna je cena, ker tu je 429,99€ zaenkrat, čeprav ga bom jaz naročila iz nemčije sigurno, ker je poštnina samo 16€, ali pa bi mi sorodniki od mojga, ki so v nemčiji pripeljali magari do mb, ker gredo naprej v hrvaško malo čez mejo...bom pa še v avstriji pogledala v soboto, mogoče ga prodajajo kje, pa ti sporočim...

previjanje in previjalka če nimate prostora, potem kupite samo podlogo in jo dajte ali na pralni stroj ali pa kar na mizo...če pa boste previjale na postelji, morate obvezno sedeti, ker vas lahko v hrbtu prime, uščipne, pa bo hudo...jaz nisem imela prostora, pa tudi teh podlog takrat še ni bilo, pa sem dala eno lepo deko, povrhu pa še plenico, pa kar na mizo in je bila patronažna ful vesela in ni nikoli komplicirala, še pohvalila me je, kako sem se spomnila tegauser posted image

memolese čisto strinjam s tabo, najbolje ga je navadit na vse hrupe, ker drugače boste prave sužnje otroka...če se spomnim, ko je bratranec dobil hčerko, so jo navadli na čisto tišino in se je zbudila, ko je nekdo v drugi sobi malo bolj naglas prdniluser posted image user posted image , pa vse mobi telefone so dal na potiho, ker se je zbudila, če so imeli na vibro naštiman...če si prišel k njim si moral šepetati, pa jo je še tole zbudilo...ko so dali spat so se mučli tudi po tri ure z spanjem, ker ni hotela spatuser posted image ...moji so pa spali, čeprav je bila muzika do daskeuser posted image user posted image , ko so bili zaspani so samo popadali dol



_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu photo)
Neposredna povezava do sporočila: 1317
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 13:43:11   
babyloverka
natasa35 bom jutri preverila glede ariela pa ti javim kako in kaj. upam na čimboljše novice

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 1318
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 14:23:40   
memole
Ejla!

Kako kej?

Jaz sem dala Laro spat pa sem še jaz zadremala zraven in je prav pasalo!

Previjanje jaz sem jo po vsakem obroku previla in ne prej,ker potem bi jo mogla dvakrat saj se naje podre kupček in potem se še polula in pokaka,tko da bom tudi zdej po hranjenju previla in ne prej!

Shranjevanje celic al karkoli že je ne bomo,kot prvo res ne traja celo večnost in pa drago je,kakšna stvar bi bila lahko tudi zastonj v tej preljubi državi!

Previjalna jaz sem tu pri mami imela tisto trdo previjalno podlogo ki ima zaščito iz obeh strani,ko je taka ozka in sem jo imela kar na posteljici saj je bila dovolj velika da sem jo lahko kar gor dala in sem potem na njej previjala!

Oblačilca
jaz sem Laro prinesla domov v oblačilcih kerih sem tudi jaz prišla domov iz porodnišnice,pa eno oblekco je imela mojo pa še nekaj stvari!Če je dobro shranjeno ne vidim nobenega problema,pa tudi ene plenice so še ble!To smo vse lepo preprali in zlikali in je blo kot novo!Veliko oblekic od mene in moje sestre je pa moj stric v smeti vrgel!grrrOd mojega moža imamo pa kovterček ki ga bomo nesli v čistilnico in bo lih tko v redu kot tisti iz trgovine!user posted image user posted image

Joj snegec jaz bi ga tudi,mi imamo samo dež!user posted image


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 1319
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 16:44:14   
Wannabemommy
IZVIRNO SPOROČILO: memole

Ejla!

Kako kej?

Jaz sem dala Laro spat pa sem še jaz zadremala zraven in je prav pasalo!

Previjanje jaz sem jo po vsakem obroku previla in ne prej,ker potem bi jo mogla dvakrat saj se naje podre kupček in potem se še polula in pokaka,tko da bom tudi zdej po hranjenju previla in ne prej!



Hvala za odgovoruser posted image

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 1320
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 17:48:40   
neka_noč
Getreal glede medenične vstave (ritka dol) sem nekje brala, da je razlog za Cs , a žal ne vedno. Navadno prej poizkusijo, da ženska tudi tako rodi. user posted image Največ je odvisno od porodničarja. Žal pri nas (v Lj. ) še vedno kar nekaj forsirajo, da bi ženska kljub medenični vstavi rodila vaginalno. Moja mami je mojo mlajšo sestro rodila z medenično vstavo in je bilo .... grozno boleče. Ne morem te potolažiti, ne vem, kako bodo tebe "tretirali". Takrat, ko je rojevala moja mami, še ni bilo UZ, zdaj si zato v nekako boljši situaciji. Poskušaj se prej kaj pogovoriti oz. dogovoriti. Moja prijateljica je pred 4-imi leti v lj. porod. šla isto tako rodit, je poizkušala vaginalno - ji niso hoteli delati Cs. , češ, bodo probali vaginalno, nato pa so ji po sedmih urah matranja le naredili Cs. Resnično iz srca ti ne želim takšne porodne izkušnje, zato pa ti polagam na srce, prej se poskusi kaj pogovoriti, dogovoriti, ker menim, da ni hujšega, kot da ne veš kaj te čaka oz. kaj lahko pričakuješ. TAko je bilo pri meni in je bilo grozno. Nujno se pogovori!
Sicer pa ti želim, da se ti user posted image obrne in ti bo ta skrb prihranjena. user posted image user posted image

Aprilčica tako virozo sem imela tudi jaz. Še vedno gre iz mene sluz.. Ni da bi govoril. Želim ti, da se čimprej pozdraviš!  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Previjanje mojega sina sem tudi previjala po hranjenju. Pri nas je bil problem zv. kopanje v banjici.... ker je bil kar naprej lačen... pa tudi ni jedel, temveč je prav pujsasto jedel, potem pa zraven požrl kup zraka in zato posledično takoj ko sem ga odstavila - je že letelo iz njega vse ven. Ko je bil čas za kopanje, sem bila v dilemi kaj narediti, da se mi ne bi v banjici zadavil z lastnim bruhkotom.... ali pa da se mi ne bi drl od lakote.... pa mi je patronažna svetovala, da naj ga prvo podojim iz ene dojke, ga skopam, ter nato še iz druge. To je potem funkcioniralo - pri kopanju se ni drl od lakote, niti ni polival in sem bila tako mirna.
No, ni vsak user posted image tak. Naš je bil glede tega malo ekstrem, pa mogoče kateri prav pride - če bo tudi imela kakšnega takega požruščka. user posted image

(odgovor članu Wannabemommy)
Neposredna povezava do sporočila: 1321
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 20:16:14   
Anonimen
A pa ni tako, da ti naredijo prvo nek obrat če se otroček noče obrniti? Od moje sestre kolegica je imela cr v Lj ker se mali ni obrnil, tako da Getreal pozanimaj se kako je s tem. Glede na to kaj je neka_noč opisala je zgleda pri vsaki drugače.

Punce zlate ste k pišete izkušnje. Vas je prov super brat, ker vsak dan zvem nekaj novega. Aja veste kaj me zanima. A po dveh mesecih že prideš kaj k sebi? namreč če mi ostane kak izpit kar mi itak bo, me zanima, če se bom sposobna junija, julija učit?

(odgovor članu neka_noč)
  Neposredna povezava do sporočila: 1322
   [Brisano sporočilo]
17.1.2010 21:00:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1323
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 21:42:15   
živa
Hoj!

Se bolj malo javljam, čeprav vas redno berem user posted image . Zihr bi bila v prvi nosečnosti taka čveka kot ve, pa sem se na RR vpisala šele po 4 mesecih nosečnosti in takrat nisem odkrila čveka punc, ki bodo rodile v istem mesecu user posted image .

Carski rez - nax05, Getreal in če še katero zanima: ni nujno, da po operaciji zelo boli. Dobro, pri prvem me je kar, pri drugem pa ne, sem že drugi dan brez problema vstala in dvigala malega iz posteljice in ga prestavljala pri dojenju (pri prvem sem rabila ene četrt ure, da sem se dvignila iz postelje, vzela malega in se vlegla, da sem ga lahko dojila, in potem ene 10 minut, da sem ga uspela prestaviti iz ene dojke na drugo; je pa res, da nisem hotela vzeti nobene tablete proti bolečinam). Menda je najhuje, če se najprej nekaj ur matraš, da bi rodil po naravni poti, pa ti šele potem naredijo CR. Če imaš otroka v medenični vstavi, pa je odvisno, kje rodiš, še najbolj verjetno je, da te bodo z vaginalnim porodom mučili v LJ, drugod se menda hitreje odločijo za CR.

Obrat otroka v glavično vstavo: res se še ni treba s tem ukvarjati, ker je še dovolj časa za obrat, do 37. tedna, in še potem poskušajo z zunanjim obratom (G ti pove za nekatere položaje, da se otrok lažje sem od sebe obrne, če pa ne gre, pa pošlje v P, kjer ti prek trebuha obrnejo otroka). Moj mali se še večkrat na dan obrne in brca ali v mehur ali v popek ali proti rebrom.

Previjanje ponoči: jaz sem ga previjala le, če je bil pokakan. Polulanega ne, ker se res zdrami in potem dejansko ne loči dneva od noči. No, razen če mu je spustila plenica oz. je postrani kaj priteklo ven in je imel moker bodi/pajacka, potem sem ga seveda preoblekla in previla. Meni se ti nasveti ne zdijo tako neumni, saj boste videle - ponoči si itak tako munjen in komaj čakaš, da spiš naprej, da se ti tudi ne da vsake tri ure previjati otroka, ker je polulan. V tak m primeru se prve mesece potem ne bi sploh mogle dovolj naspati in odpočiti, kar je že itak problem.

Shranjevanje celic: ugotovila, sem, da jih lahko shraniš zastonj v javno banko, in še razmišljamo o tem. Ampak ne vem, če bi se ob CR in sterilizaciji hoteli ukvarjati še z odvzemom celic ... Se moram pozanimati.

Oblačila in oprema za dojenčka: jaz sem bila presrečna, če mi je kdo kaj podaril/posodil, ker sem na ta račun prihranila ohoho denarja in ga porabila za kaj bolj pametnega kot nove oblekice, ki jih lahko nosi mesec ali dva. Za krst sta imela moja dva kompletek, ki ga je najprej imela moja svakinja, nato moj mož. In zdaj čaka na našega tretjega člana user posted image . In večina oblek in čevljev je od nečakinje, ki je stara 13 let, prav tako posteljico in jogi in posteljnino in tudi voziček ipd. Ni fensi, je pa uporaben. Od nečaka, ki ima 7 let, pa imamo lupinico, previjalno, malo bolj fantovske obleke in čevlje ipd. Tako kupim samo kar, kar nujno rabim ali kar mi je res všeč, pa kake spodnje dele trenirk, ker se pač obrabijo, ali čevlje, kadar nimam številke za določeno sezono.

Kozmetika: ena je spraševala za Mustelo, če se ne motim - je res super user posted image .

Toliko se spomnim. Bolnim nosečkam user posted image . Upam, da se v čim večjem številu vidimo v torek na torticah user posted image .

Lp,

živa

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 1324
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
17.1.2010 22:33:09   
dacy
IZVIRNO SPOROČILO: nax05

A pa ni tako, da ti naredijo prvo nek obrat če se otroček noče obrniti? Od moje sestre kolegica je imela cr v Lj ker se mali ni obrnil, tako da Getreal pozanimaj se kako je s tem. Glede na to kaj je neka_noč opisala je zgleda pri vsaki drugače.

Punce zlate ste k pišete izkušnje. Vas je prov super brat, ker vsak dan zvem nekaj novega. Aja veste kaj me zanima. A po dveh mesecih že prideš kaj k sebi? namreč če mi ostane kak izpit kar mi itak bo, me zanima, če se bom sposobna junija, julija učit?



Ce se otrok do 37.tedna ne obrne  sam bi se naj nardil obrat ja ... s tem da najbolj pametno se je o tem pogovorit s svojo G user posted image

Glede ucenja pa vso sreco ... ce bo tvoj  otrok lepo ajal in se bos uspela spocit tudi ti, pol verjetno ne bos imela problema z ucenjem user posted image , drugace pa ce ne bos spocita pa bo zelo tezko.

cojka naslednji vikend pa sem tudi jaz tam ... vsaj upam da ne bom imela spet kake kontrole prehitre user posted image ... pol pa obvezno kava ! user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




LJUBOSUMNOST MED SOROJENCI
nataly33

Ali je vaš starejši otrok ljubosumen na mlajšega?

DA (40%)

NE (29%)

VČASIH (31%)


Število vseh glasov: 142

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!