|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  130 131 [132] 133 134   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 15:18:45   
nejanejc
kepica, kaj si pa trenirala? Sje mogoce si ze povedala.. pa mi je "ušlo"

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 3276
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 15:45:55   
memole
IZVIRNO SPOROČILO: dacy

Petra Majdic - tud jaz pravim kapo dol ... 4 zlomljena rebra in baje tud predrta pljuca ... A si zamislite kaj bi nardila zenska ce ne bi bila poskodovana ??? Ma pometla bi z vsemi ... Samo oblak bi ostale vidle za njo user posted image ... Vglavnem kar ni mi vec do jamranja ko pomislim na njo ... in pol smo me kao boge user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83
Dacy nikoga nisem mogla k sebi poklicat. Mama dela, ata je 40km vstran, moj do 17:00 dela drugega pa ni. Najbližje mi je tatly .


tatly ajd hitro do kepice user posted image ...

kepica ma sej ce bo res hudo hudo kriza pa poklici resilca pac ... drugace pa sej bo hitro ura 17:00 pa bo potem tvoj dragi pocasi ze doma user posted image



Ja sem sigurna da bi bila prva in bi imela zlato medaljo če ne bi padla v tisti jarek!
Imajo pa letos zelo slabo zavarovano na teh OI!
Že prvi dan ko se je začelo je en fant umru!


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 3277
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 15:52:49   
Kepica83
nejanejc karate.

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 3278
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 16:00:19   
dacy
memole res je ... pa tud vcerajsnji smuk (zenske) je bil katastrofa ... proga je bila kot nalasc za ubit se ... Se prav cudim da se tam nobena ni hujse poskodovala ...

_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 3279
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 16:20:38   
Kepica83
V zadnjem obdobju nosečnosti lahko več tednov občutite predporodne ali tako imenovane Braxton-Hicksove popadke.



Številne pare skrbi, da ne bodo prepoznali, kdaj se bo porod začel, in bodo nato brezglavo drveli v porodnišnico ali pa se bo porod iztekel kar doma. To se včasih res zgodi, a zelo redko.
Veliko več je primerov, da pari prihitijo v porodnišnico, prepričani, da se bo otrok rodil čez nekaj minut, pa ugotovijo, da je pred njimi še kar nekaj ur nestrpnega pričakovanja.

Znaki bližajočega se poroda
Če ste znali prisluhniti svojemu telesu v dnevih in tednih pred prihodom otroka, boste verjetno lahko opazili tudi nekatere znake, da se vaše telo pripravlja na porod. Vendar morate vedeti, da ta predporodna doba lahko traja dva, tri ali celo več tednov, zato ne smete biti presenečeni, če se stvari ne dogajajo hitro.
- Nagon urejanja gnezda - občutek, da morate hiteti po hiši in vsako stvar postaviti na njeno mesto, preden jo s svojim prihodom počasti novi družinski član.
- Otrok se manj premika. Vzrok je preprost: v maternici je manj prostora, poleg tega pa se otrok tik pred začetkom poroda nekoliko umiri. Če vas skrbi, da je preveč miren, se pogovorite z ginekologom.
- Morda boste ob popadkih dobili manjšo drisko. Na ta način telo prazni črevo, da ne bo oviralo poroda.
- Morda boste skozi nožnico izločili nekakšen čep sluzi in krvi, ki je med nosečnostjo zapiral maternični vrat, zdaj pa se ta odpira, da bo otrok imel prosto pot. Ta čep lahko opazite na hlačkah ali ko greste na stranišče. Če ob tem toliko krvavite, da potrebujete vložek, to povejte ginekologu.
- Porodi na televiziji ali filmskem platnu se vedno začnejo tako, da ženski odteče voda, v resničnem življenju pa to ni najpogostejši začetek. Če vam voda odteče, pojdite v porodnišnico, saj večina porodničarjev najraje vidi, da se otrok rodi od 24 do 48 ur po razpoku plodnika. Ko otroka ne varuje več plodovnica, je namreč bolj izpostavljen možnim okužbam.
- V zadnjem obdobju nosečnosti lahko več tednov občutite predporodne ali tako imenovane Braxton-Hicksove popadke. Ti so praviloma zelo neenakomerni, včasih se pojavljajo na 20 do 30 minut, včasih za krajši čas celo na 5 do 10 minut, potem pa naenkrat ponehajo. Pravi porodni popadki se pogosto začnejo kot močni krči, pri katerih se bolečina širi po nogah navzdol, pa tudi v križ in območje trebuha. Postajajo močnejši, daljši, pojavljajo se na vse krajše razmike in trajajo več kot eno uro kljub počitku.

Kdaj v porodnišnico?
Ko veste, da se je porod začel, se morate odločiti, kdaj boste šli v porodnišnico. Če boste prišli v porodnišnico v prepričanju, da boste vsak hip rodili, pa vam bodo povedali,
da je maternični vrat šele malo odprt, boste verjetno razočarani. Prvi porod lahko traja dvanajst ur in več in marsikdaj je bolje, da več ur tega obdobja preživite doma. Naj
navedemo nekaj znakov, ki vam lahko pomagajo pri odločitvi, kdaj boste šli v porodnišnico:
- če se popadki pojavljajo na pet minut ali manj in trajajo več kot pol ure,
- če so popadki tako boleči, da potrebujete pomoč,
- če vam je odtekla voda ali krvavite.
Če ste v dvomih, pokličite porodnišnico in dežurni sestri ali babici razložite svoje simptome.
Ko pridete v bolnišnico
V porodnišnici bodo ob sprejemu popisali vaše simptome in vas vprašali, ali imate kakšne posebne želje glede poteka poroda. Izmerili vam bodo temperaturo, krvni tlak in srčni utrip ter vzeli urin, v katerem bodo ugotavljali prisotnost krvi, beljakovin in količino sladkorja. Ob sprejemu rutinsko opazujejo otrokov srčni utrip s kardiotokografom. Med preiskavo, ki traja 20 minut, ležite na postelji.

Če ni nikakršnih zapletov, boste do konca rojevanja lahko dejavni, vmes vas bodo le občasno pregledovali. Stalen nadzor otrokovega srčnega utripa in popadkov s
kardiotokografom bo potreben pri medenični vstavi, večplodni nosečnosti ali drugih posebnostih, pri katerih utegnejo nastati zapleti. Ob sprejemu in med porodom pregledujejo, kako se odpira vaš maternični vrat. Pri pregledu vam povedo, koliko ste že odprti. Če vas kar koli skrbi ali če katerega postopka ne poznate dobro, to čim prej povejte.




Hehe vse kaj je barvno mene že kar nekaj časa matrauser posted image . Danes sem že imela 6x drisko.Druga ne delam ko da si cel dan rit umivamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 3280
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 16:57:01   
babyloverka
kepica ti se že navajaš na brisanje rite tak da ti bo pri bejbiju dobro šlo user posted image  malo heca more bit

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 3281
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 17:13:55   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: babyloverka

kepica ti se že navajaš na brisanje rite tak da ti bo pri bejbiju dobro šlo user posted image  malo heca more bit


Ti se le smej. Prakse mam toliko, da nevem če nem s.p. odprlauser posted image user posted image user posted image . Mater kaj papira ponucam. user posted image user posted image

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 3282
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 17:30:33   
babyloverka
kepica mali si še namaži s kremo da ne dobiš vnetja user posted image  si res boga, vem kak je ko maš pogosto drisko, mam kronično vnetje želodca in črevesja ampak je zdaj med nosečnostjo hvalabogu mir, ker drugače sploh ne vem kako bi kombinirala to.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 3283
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 19:57:10   
legenda_m
čau punce. joj kepica teb pa nč ne zavidam. ma sj bo. navijam zate da bo use ok.
drgač pa mene ful srbi koža po trebuhu. a še kkšno. pa kko to rešujete k bom znorela in vse sprakala. ja mažem s kremo. bubchen al neki tazga. pa cunje mam večinoma bombažne gor. mogoče mam bolhe user posted image .

petra je zakon, ne kapiram pa kko da niso dal kkšne varnostne ograje. si predstavljate da bi se kj tazga pr nm nardil. tahujš balkanci bi bli zaostali in ne vem kaj še vse, pa še pol vlade bi mogl odstopt.

hrepenim po bureku...

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 3284
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 20:00:32   
memole
IZVIRNO SPOROČILO: dacy

memole res je ... pa tud vcerajsnji smuk (zenske) je bil katastrofa ... proga je bila kot nalasc za ubit se ... Se prav cudim da se tam nobena ni hujse poskodovala ...


Ja tisto sem tudi vidla ki je pred ciljem padla!
Res katastrofalne proge in varnost!


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu dacy)
Neposredna povezava do sporočila: 3285
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 20:49:11   
babyloverka
IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m



hrepenim po bureku...


jaz pa po mcdonaldsu, že dva dni user posted image  ampak ga nimam najbolj na dosegu, najbližji je oddaljen dobrih 20 minut z avtom. mogoče je pa tak boljše, ker bi bila pogosteje tam user posted image

trebuh si pa le namaži s kako kremo pa bo, no vsaj meni pomaga.

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 3286
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
18.2.2010 21:05:39   
memole
IZVIRNO SPOROČILO: babyloverka

IZVIRNO SPOROČILO: legenda_m



hrepenim po bureku...


jaz pa po mcdonaldsu, že dva dni user posted image  ampak ga nimam najbolj na dosegu, najbližji je oddaljen dobrih 20 minut z avtom. mogoče je pa tak boljše, ker bi bila pogosteje tam user posted image

trebuh si pa le namaži s kako kremo pa bo, no vsaj meni pomaga.


O jaz bi tudi enega mcdonaldsa pa imam do enega lih tko 20 min do drugega pa dobro uro in pol!user posted image


_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 3287
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 8:36:56   
Anonimen
Dobro jutrouser posted image

Jaz sem že s pregleda, in sem zeloooo vesela, saj sem končno dočakala UZuser posted image user posted image user posted image Veliki smo 42,5cm in smo že na glaviciuser posted image V ponedeljek pa imam CTG in pregled rasti plodauser posted image No, kile niso tako super fajn, saj sem v štirih tednih pridelala 4 kile in mislim, da sem med vami najdebelejša nosečnica, saj jih je sedaj +15 (spet pa nisem bila nič kreganauser posted image ). Potem mi je še sestra rekla, da se vidi, da še nisem pila jutranje kave, ker je bil pritisk dokaj nizek.

No, to je vse.

Tropical: za seznam: +15kg NP: 5.3. user posted image

(odgovor članu memole)
  Neposredna povezava do sporočila: 3288
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 8:45:00   
Anonimen
Samo toliko se vam javim. Sem še vedno v bolnici, sem verjetno imela poapdke, tako da me dajejo skoz na ctg. Zdej pa tamalga ful slabo čutiim in pravijo, da je preveč miren, tako da mi bojo delali neke pretoke.

No grem še prebrat kaj ste kej čvekcale.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3289
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 8:45:42   
nejanejc
aprilcica super za pregled! Ma mene na zadnej niso vagali,, sama se pa tud nisem, sem pa blizu pomoje.... bomo vidli1.3., ko me vagajo, me bo kap :) po dveh mesecih

kepica karateistka! wow :)


nax05, drzim pesti!

jst sme pa vcerej mal krvavela, ma zgleda, da nic hujsega, ker se je nehalo kmali. Pa pol sem kar pocivala, sicer sem spala bolj svoh, ma ok. Danes je predzadnji petek sluzbe! Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

pa lep dan vsem!

< Sporočilo je popravil nejanejc -- 19.2.2010 8:46:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3290
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 8:50:54   
Anonimen
Nax05: user posted image user posted image Upam, da bo vse v redu!!

Nejanejc: user posted image user posted image še malouser posted image Jaz bom na faxu še en mesec, mi je pa rekla, da naj malo izprežem in, če bo slučajno kaj narobe, da mi ne pusti na faxuser posted image No, jaz se počutim odlično. Je potrebno še na vse govorilne, vsaj to moram uredit, pa za seminarske se zmenit, potem bom pa mirnauser posted image
Tole zaradi krvavenja se pa ne sliši okuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image še zate nekaj pikapokuser posted image

(odgovor članu nejanejc)
  Neposredna povezava do sporočila: 3291
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 8:57:54   
tintin
Nejanejc: pikapoke....ne, krvavitve niso fajn.

Mene nekaj grlo matra, upam, da ne bo hujšega. V torek imam tudi jaz posvetovalnico, teden kasneje pa UZ. No, bomo videli takrat koliko je veliko naše dete....

Sicer pa sva bila v sredo z možem v ikei, sva nabavla še nekaj malenkosti in previjalno....in zdej imamo menda skoraj vse. Sem bila pa čisto kaput po šopingu, tako da tole ni več zame...

aja, v vmesnem času sem imela tudi ortopeda, je potrdil da je mtrvenje rok zaradi sindroma zapestnih kanalov, no izvedela sem o sebi novega to, da imam desno nogo malo krajšo od leve, posledično tudi medenico malo nagnjeno v desno in to pojasni težave z išiasom. Vsekakor sem doma do porodniške.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3292
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 8:58:46   
nejanejc
hvala aprilčica in tintin, bom pocivala pa se naspala, potem pa sam se en teden v sluzbi in grem "lenarit".... Sicer morem se nekaj kozmetike nabavit, ma to bomo ze :)

Aprilčica, Fajn porihtaj na faksu, upam, da rata vse! Pol pa poroka in pričakovanje na višku ane :)

Tintin, super, da mas vse za tamalo dete... Jst se se zdej nisem odloca kje rodit, morem jit malo na pogovor :) Uh, moja mama pa pravi,da ma krajso nogo, pa je tud zvedla, ko je bla ze starejsa.... Prej al slej vse na dan pride... Upam,da to mrtvinčenje rok obvladas.

papa

< Sporočilo je popravil nejanejc -- 19.2.2010 9:01:33 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3293
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 9:02:03   
amelie
Aprilčica, čestitke za pregled user posted image  Glede kil pa sva kar na istem - jaz sem jih tudi nazadnje pridelala 4 v enem mesecu. Upam, da bo ta mesec kaj bolje (ma vem, da ne bo ...), ampak vagat se pa ne upam, ker je moj dragi zadnjič stopil na tehtnico in mu je pokazala 100 kg, ima jih pa 75 user posted image  Pa ne bi rada rodila od groze, če se vaga odloči še mene zafrkavat user posted image  user posted image

Mene fuuuuuul boli, ko me dete brca. Še katero? Na srečo se še ni reber lotil, ampak področje levo in desno od popka pa imam že čisto razboleno - kaj še bo? user posted image  No, drugače sem pa vesela, da je aktiven, samo občasno malo zavriskam od bolečine.

Tiste, ki ste naročile kupončke od DM-a, kolk časa ste čakale?

Nax, upam, da bo vse okej in je mali bolj miren samo zaradi skrbi. Moj se tudi umiri, če me pestijo kakšne skrbi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3294
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 9:05:01   
photo
Tudi jaz imela včeraj pregled pri G. Merili pritisk, kile (total + 10,7 malo kregana, ker sem itak štartala z cca 8 kg preveč), maternični vrat je zaprt, merili utrip srčka. Naslednji petek pa imam UZ. Komaj čakam.
Bila pa je G zelo presenečena, kok hitro so me dali na insulin. No, sej je sam še 2 mesca...

Tudi moj je to predzadnji petek v službi. Še danes in naslednji teden oddelam, potem pa off - in lahko začnem z CSDjem, šolo za starše, večjimi šopingi in "visenjem na RR" user posted image

Me je pa pred dvema dnevoma začelo nenormalno srbeti okrog popka, sam sem pozabla povedat...

Drugače me pa zanima, a svoje bunde/jakne/plaščke slučajno še zapete nosite. Meni ni nič več prav. Pri plaščku lahko samo prva dva gumba zapnem. Jaknco moram met pa skoz odprto. Še dobr, da se je začelo malo topliti...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3295
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 9:05:46   
nejanejc
user posted image amelie, hudo... prov boli to brcanje. Na sreco mene ne prevec...Kaksna brca je hujsa kot druge, ma v glavnem se bolj premika in isce prostor se mi zdi. Mam potem res sreco.

drzim pesti user posted image user posted image

photo, potem sva na istem s sluzbo :) Jst sem sicer solo za starse dala skozi, in sem na CSD kar poslala po pošti in čakam, ce bojo kaj odgovorili. So mi  napisali, d alahko priporoceno posljem in sem, ker tezko pridem med uradnimi urami pred porodnisko. No, ce bo treba pa bom :)

Kaj pravte, lanolin al bepanthen?



< Sporočilo je popravil nejanejc -- 19.2.2010 9:10:01 >

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 3296
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 9:10:24   
teja***
živjo punce.....

glede na to, da je to moja tretja kepica, imam vseeno občutek, kot da bi bils noseča prvič. pa itak je vsaka nosečnost drugačna...si pa
vseeno želim, da bo tu čimprej april, da se končno srečamo s tem našim tretjim "karateistom" user posted image ....
zadnje dni sem res precej utrujena, trebušček mi kar precej otrdeva, počutje je pa kar uredu user posted image ...
ravnokar sem naša dva žužka pospremila v vrtec in zdej pa MAL POČITKA user posted image IN KOFEE TIME user posted image .....


POZDRAVČEK VSEM, ciao,caio....

(odgovor članu nejanejc)
Neposredna povezava do sporočila: 3297
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 9:11:15   
tintin
ja, jaz še normalno zapnem mojo "ta ozko" bundo.

(odgovor članu nejanejc)
Neposredna povezava do sporočila: 3298
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 9:13:00   
nejanejc
aja plašč... jst mam sreco, da mam takega nosecniskega :) Se pravi, da mam širokega spodaj pa sam zgoraj za zapet :)
Bunda za smucat, ki je ful siroka, stara ze 10 let je pa tud ok. Drugo pa gre bolj tezko gor...

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 3299
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.2.2010 9:13:19   
Kepica83
jutro!
Morem se takoj v nejanejc opičit. Kak je izgledala krvavitev?? Da se ti ni čep odluščil draga mojauser posted image .

A vam povejo koliko je dete veliko?? Meni še nikoli niso. Samo gramčke.

(odgovor članu nejanejc)
Neposredna povezava do sporočila: 3300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  130 131 [132] 133 134   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  130 131 [132] 133 134   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




adaptirano mleko
Sanikaa



(68%)

(32%)


Število vseh glasov: 182

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!