|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 16:09:37   
Lolita23
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

lolita, mi ga trenutno čistimo s fiziološko ter izpihamo s pumpico na sesalec. Sej je hudo za otroka, se buni ... a kaj naj, če pa ima poln nos in se muči pri dihanju?!user posted image user posted image


Kje si pa nabavila jo???


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 976
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 16:11:42   
Lolita23
IZVIRNO SPOROČILO: NoBady

Lolita -- pr meni je pa ravno obratno glede dojenja... ko sma pršla z bolnce je podnevi in ponoči jedu na 3-4 ure, ponoči celo na 5 ur... zdej je pa že več ko 1 mesec star in podnevi je lačen na 2 ure, zelo redko na 2.5 ure... no zvečer dobi dodatek in zdrži do 6ur, enkrat mnde celo 7 ur... potem pa spet na 2 ure...

Sem razmišlala da bi bil lahko razlog v tem da mam premal mleka in se ne naje dost pri meni, samo dokler zdrži 2 ure mu ne mislim še ćez dan dajat dodatka... ali pač? ka pa ve mislte?

Jerebica -- mogoč bote pa res spet zibaluser posted image no vsaj pri nas se tole čuvanje ni obneslouser posted image -- rezultat je mesec star sinkouser posted image user posted image

katja_p -- ni edina user posted image ko je sitna dans... naš je tut bil.. prou joku je ker je hotu zaspat pa ni mogu...sma šla na sprehod pa je komi zaspal, pa sma pršla nazaj se je zbudu in tok cajta joku dokler ga nisem spet pelala ven...ta svež zrak mu ful paše... pa pomoje tut mal tole vreme vpliva...





Sej moja od 3 do 8 zjutraj tudi bi tak jedla, pa ji dam, ampak poje bore malo.Jaz se pa počutim, kot da ne znam dojit.Včasih ko tak je preverjam dojke, pa so polne, pač mislim, da se hoče cartat.na začetku je jedla, celo na 1h.user posted image


_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu NoBady)
Neposredna povezava do sporočila: 977
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 18:15:49   
blue eye
končno sem vas našla mamice!Zdj k je Jernej končno zdrav . Se slišmo

(odgovor članu Lolita23)
Neposredna povezava do sporočila: 978
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 19:14:12   
_kathy_
Hojla!
Mi smo danes spet bili pri zdravniku, ker so se  Galu v zaliscah spustili neki fleki, videti kot lišaji, pa še po nogicah jih ima, samo brez barve. Tako da sem tudi jst na dieti. Nič mleka, nič jajc ... Martka, kje si, sotrpinka???user posted image user posted image

Glede včerajšnje prometne nesreče ... moj bratranc je bil na tem avtobusu, v katerega so se zaleteli (odnesel je samo z bolečinami v roki - sreča). Eden od teh dveh fantov pa naš sosed pri stari mami. Tko da res katasrofauser posted image user posted image . Vsi žalujemo ...user posted image
Res ne vem, zakaj takšna objestnost?!!! Prehitevanje kolone, na polni črti, skozi križišče!!! Pa fant je bil mlad, brez izkušenj ... ah, sedaj je prepozno o tem razpravljati. Rečem lahko le, bogi starši in sorodniki!

< Sporočilo je popravil _kathy_ -- 16.4.2009 19:15:10 >


_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 979
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 20:52:04   
katja_p
Dodajanje: ah, kje pa ... js bom konec maja, začetek junija, mal pred 6m.
Joj, js morm še patronažno poklicat ...

Aspirator na sesalec: http://www.minisvet.si/aspirator-nos-baby-vac-p-1057.php
Imajo pa neki podobnega v BC - sm vidla na eni reklami.

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 980
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 21:17:46   
_kathy_
Katja, a se tvoja kej joče, ko čistite nos? Naš ful.

_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 981
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 21:28:13   
Bethany
Hojla,

Katja, sem nakazala... Hvala za finančne storitve! user posted image Jutri sam preveri, če je ok.

Dodajanje: js tud še ne... bom konec petega meseca začela. Pa če ne bo patronažne na obisk, bom kr v posvetovalnico poklicala, kako in kaj, oziroma si pomagala s knjigo Velika knjiga o dojenčku, kjer je zelo lepo in po korakih napisano, kako začeti uvajati gosto hrano. Sem js tud pri novembrkah že kak mesec nazaj mal preletela debate in so tudi že veselo dodajale... ne vem, men se ne mudi. Dokler pač ne bo treba.

Čiščenje noseka: baby vac je super. Potegne ven smrkelj, ko misliš, da ga sploh ni not. Ja, naša se zram kr fejst dere, ampak takoj ko ga umaknema od noseka, neha in z zanimanjem gleda, kaj je to za ena pošast, ki ji po nosu štora. user posted image user posted image

Ej, danes pa nisem mogla, da ne bi vsaj nekaj kupila Elini, ko že dopoldan ni blo neke nakupovalne akcije. Sma šla popoldan iskat marele v BC, seveda brezuspešno, pa kupila v Idexe tako kjut džins kiklico in kratke hlačke iz blaga. Tak ko mi je za Elino fajn brskat in kupovat cotke, pa mi je za sebe živa groza... user posted image Še posebno pomerjanje cot v tistih groznih kabinah, kjer luči razkirjejo še tiste deke maščob, za katere še vedla nisem... user posted image user posted image Jooj, jutri pa v kopalke!! user posted image user posted image ... če mi bojo katere sploh prav... sicer ostanem ob bazenu, s fotoaparatom v roki, pa bo moj plaval z Elino, hehe.

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 982
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 21:35:37   
_kathy_
Bethany, a ji oba čistita nos? Midva tudi. Jst mu glavico držim, ker ful z njo opleta, Boris pa čisti. Pa je 1, 2, 3 vse zunaj. Ja mi2 imava kr onga za z usti ven vlečit, pa sva na sesalc sama priredila. Pa res use ven potegne. Se prav čudim, tko majhn nosek, pa tolk tega ima not.

_____________________________

Končno si se nama pridružil!

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 983
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 22:22:17   
blue eye
Zgleda mamo vsi probleme s tem noskom. Smrka in diha ko en medo. se mi zdi da ma not na tone tega smrklja. Kaj bi dala za en dan tega aspiratorja k ga majo v bolnici da bi mu olajšala. Ker tista stvar pa res vse vn potegne, čeprav te srce boli ko ga gledaš. In dokler bo mel nosek zamašen bo mel vnete učke. Čist skoz mu teče vn tak zelen gnoj in ima čist zlepljene.

Sem mal brskala po forumu in sem vidla da je mela martka tud svojo Gajo zarad raspiratornega virusa  v bolnici tk kot jst Jerneja. S tem da sva bla midva še več v bolnici.

Aja punce....jst sem pa že cele 3 tedne v svojem stanovanju...nčć več pr tašči v dnevni na 2 jogijih....kako je pa to zlata vredno.Sam pa delam in čistim od jutra in večera, tk da padem v poslo ko slon. hvala bogu da imam tako pridnega sinčka, ker ne vem kako bi drugač zmogla.

Kako ste kaj z ROTA virusom. A ste dale svoje sončke kej cepit? A se splača?

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 984
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 22:23:27   
blue eye
IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Bethany, a ji oba čistita nos? Midva tudi. Jst mu glavico držim, ker ful z njo opleta, Boris pa čisti. Pa je 1, 2, 3 vse zunaj. Ja mi2 imava kr onga za z usti ven vlečit, pa sva na sesalc sama priredila. Pa res use ven potegne. Se prav čudim, tko majhn nosek, pa tolk tega ima not.


JA midva mu tud oba čistiva nosek, ker sam enostavno ne moreš, sploh zdj k je že tak razbojnik

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 985
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 22:29:42   
Bethany

IZVIRNO SPOROČILO: _kathy_

Bethany, a ji oba čistita nos? Midva tudi. Jst mu glavico držim, ker ful z njo opleta, Boris pa čisti. Pa je 1, 2, 3 vse zunaj. ...


Ja ja, točno tak je pri nas. user posted image user posted image Pa za rokice jo tud morm držat, ker ful opleta z njimi. user posted image

(odgovor članu _kathy_)
Neposredna povezava do sporočila: 986
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 22:31:28   
Bethany
Blue eye: super za selitev in lastno stanovanje!! user posted image user posted image

Martka, Katja: cotke naročene, ko pridejo, se pa dobimo in raztalamo. Juhuu, komi čakam! user posted image user posted image Aja, pa vse je na zalogi, vsaj tako je pisalo.

Zdej pa spat!! papa

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 987
   RE: Celjske in okoliške mamice
16.4.2009 22:34:40   
blue eye
Eno lepo in mirno noč vam želim vsem skupaj.

_____________________________

21.01.2009 ob 5:57 uri naju je razveselil sinček Jernej

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 988
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 8:28:27   
blue eye
dobro jutro!

user posted image pa eno dobro kavico z mlekom. Zdj si jo lahk spet privoščim v večjih količinah ko se ne dojimo več.

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 989
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 8:56:28   
katja_p
Jutro!

Tjaša ima že dopoldanski spanec user posted image  Zjutri ji uspe bit pokonc sam kako urco, pa jo kr zmanjka.

Blue eye: ne dojita se več? Čak mal ... a ni tvoj mlajši od moje? Al sm js kaj pobrklala... user posted image

Cotke: user posted image

Čiščenje noska: no, js sm se naučila kr sama to čistit, ker takrat, ko ima zabit nosek, sem po navadi sama doma user posted image  Pa nekak gre. Dere se pa itak zraven kot zmaj user posted image  Ampak pol je pa vse OK. Pa zdej ima čist mal še ... mi ni treba beč pogosto čistit. Ji pa vsak dan še vedno fiziološko not kapam.

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 990
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 9:02:39   
urška13
Dobro jutro punce po dolgem času tudi od mene. user posted image
ja, prvi mesec je že za nami. mali je tak srčekuser posted image Imamo pa kar pestro zaradi krčkov. je bilo malo lažje sedaj, ko je bil tak sonček in sva se pridno sprehajala in se je mali vsaj malo naspal na zraku. upam, da ne bo veliko dežja, da bova lahko vseeno šla ven. mislim, da se mi lahko kar zmeša, če bova morala bit cel dan noter.

za nami že 1. posvetovalnica, vse ok, pridno se je poredil in zrastel kar za 6 cm.seveda sva dobila tudi ad3 kapljice in krčki so spet hujši:(

me zanima, če ste jih dale cepit proti rota virusom in katero cepivo ste izbrale. a res drži samo 2 leti? kaj pa potem? ga moraš dati ponovno cepiti? tiste, ki ste jih dale, a so bili kakšni stranski učinki?

Bethany, koliko pa morajo biti stari, da lahko greš z njimi na plavanje?


(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 991
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 9:53:37   
Bethany
Jutroooo,

bo danes dež al bo zneslo kak sprehod skupaj spravit? user posted image

Danes pa plavanje, juhu, komi čakam. Urška13, mislim, da je po dopolnjenem 4. mesecu možno it z dojenčkm plavat. Glavico že mora sam pokonc držati. Uuuu, Jaša je pa lepo zrastel. Mi smo 6 cm plusa dosegli šele pri dveh mesecih.

Rota virus: js nisem dala cepit...

Blue eye: sam res, ne dojita se več? Kako to? Js si kljub dojenju vsak dan privoščim belo kavo, ne vem, kak bi brez nje, hehe.

Katja, kak si danes zmenjena s skuštrano? Js pa danes planiram it prej na sprehod. Dokler je še budna, pa upam, da mi potem v vozičku zaspi. Ne vem, kok nej splaniram današnje spanje, da bo ob petih dobre volje za čofotat... tam okol treh bi blo fajn, da mal zalegne... bohvedi, če se bo strinjala user posted image user posted image

(odgovor članu urška13)
Neposredna povezava do sporočila: 992
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 9:58:04   
Lolita23
Živjo!!!

Ma jaz sem čist boga.user posted image

Naša mala se je odločila, da štrajka pri hranjenju.Včeraj je imela le dva močna obroka, druge pa parkrat povlekla,potem pa ni šans da še kaj.Potem pa sva se mantrale od 19.30 do 21.00 da je kaj pojedla, z dretjem takim, da se ti srce para, najhuje pa je da sploh je nisem navajena slišat jokat in potem končno zaspi, do petih, ko spet ni lačna parkrat potegne in zaspi in je ne zbudiš, in danes sem samo mantrava, ker jih sploh ni za jest.user posted image user posted image user posted image
Prej sem bila ponosna ker nama je steklo dojenje, zdaj pa mi gre kar na jok, ko noče jest.




_____________________________

18.3.2009

(odgovor članu urška13)
Neposredna povezava do sporočila: 993
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 10:04:55   
katja_p
Lolita user posted image user posted image user posted image user posted image  sej bo ... naša ima tud kak dan, dva, tri, ko ne bi jedla in sm js tud že čist fertik.

Bethany: skuštrana me bo poklicala, okol 10. Js pa razmišljam, da bi jo kr prot mestu mahnla ...  že preventivno ...

rota virus: js sm dala cepit, tisto cepivo, ko ga dajo pr 3m, reakcije ni blo nobene, martkina je pa menda mela mal vročine. Če se splača? Hja, ne vem ... Js sm predvsem zarad tega jo dala, ker je njen bratranec že 2x mel rv in bil v bolnici pa me je mal strah, da se kaj naleze.

(odgovor članu Lolita23)
Neposredna povezava do sporočila: 994
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 10:48:19   
Bethany
A Martka je cepila proti rota virusu? Sem mislila, da ni....

No, naša je pa postala zdele taaak tečna, kr skoz se dere, al na zizi al na rokah, pa itak tudi v postelji, pa sem jo dala kr spat... se bo že unesla... Ej, so hecni ti dojenčki, kr naenkrat spremenijo razpoloženje iz smeha v tak kričeč jok, kot da jih kdo tepe, al kaj? user posted image user posted image In je take ne mislim ven furat, nej se raje doma dere, za štirimi stenami, kot pa zunaj v vozeku, ko ne morš nič naredit, da neha...

Me pa skrbi, ko še zdej ni kakala?? Kak nej pospešim, da bo? Obstaja kaka metoda? Ne vem, če je tudi to kaj ne matra? Videt sicer ni, da bi jo kaj zvijalo, prdi pa take smrdeče, da skor dol padeš.user posted image


(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 995
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 11:00:09   
katja_p
sonček+dež user posted image user posted image  bomo še mal doma ...

men je pa tamala zakinkala na zizi, sm o odnesla in odložla v postlo, se mi pa začne smejat in čist budna user posted image

(odgovor članu Bethany)
Neposredna povezava do sporočila: 996
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 11:50:41   
katja_p
Ups ... mislim, da Marka ni cepla ... sm pobrklala ... Gaja je mela sam reakcijo na obvezno cepivo ... mislim, da je tk ... bo sama povedala.

Naša se je mal prebedela in zdaj je težk ji zaspat user posted image

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 997
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 11:52:51   
blue eye
že od začetka sem mela bol mal mleka, sam sem gaspravla skup za vsak obrok, pol sma šla pa v bolnico zarad RSV virusa in me je čist stres zdelal, pa jernej je nehal pit, tk da je bil itak 3 dni na infuziji ker je bil preslaboten da bi sam pil, pa sem si ga začela stiskat, ker me je tiščalo, ko sma pršla pa domov sem se še 4 tedne trudla s pivom, čajem za dojenje in belo knajp kavo, sam je blo prepozn. zdj ga pa že od nedelje nimam niti za en obrok.

pa še eno težavo mava že od začetka, kermi po vsakem obrokju 2-3 poliva in se bojim da ima reflux, tako dad sva že 5 tednov na umetnihrani Aptamil, zdj sem jo pa mogla zamenjat za dražjo ki je proti polivanju Novalac. Sam mi po njej tud poliva in sem že močno v skrbeh, ker so lahko resni zapleti zarad tega.

dobr da mava v ponedeljek posvetovalnico. v torek imava v celju ultrazvok sluha zarad preventive ker je imel ob rojstvu antibiotike in bodo še enkrat preverl. v sredo imava pa razvojno ambulanto tud v celju, ker je bil tako bolan ob rjstvu.

včasih sem že tako zdelana, da skor skup padem. hvala bogu je moj nastopu 8.4 porodniško in mi pomaga.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 998
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 11:57:52   
blue eye
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

sonček+dež user posted image user posted image  bomo še mal doma ...

men je pa tamala zakinkala na zizi, sm o odnesla in odložla v postlo, se mi pa začne smejat in čist budna user posted image

ja se spomnem kok je blo to, na zizi zaspal, k sem ga dala pa v zibko me je pa gledal ko sovica in bi se pogovarjal in smejal in to vsakič in tud ponoči. Dokler sem še dojila. zdj k mama pa umetn mlek je pa bol nasiten in res zaspi nazaj tk da nimam več problemov


< Sporočilo je popravil blue eye -- 17.4.2009 11:58:42 >

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 999
   RE: Celjske in okoliške mamice
17.4.2009 12:00:15   
blue eye
Midva sva šla zjutri na hitr spreho ker se pri nas vreme spreminja iz minute v minuto tk da sem izkoristla pol urni sonček. Zdj pa itak tako piha da ni za bit zunaj. Pa glih dans k sva se z jernejem hotla uglasit v celje na sprehod. Aj ti šment. 

(odgovor članu blue eye)
Neposredna povezava do sporočila: 1000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  38 39 [40] 41 42   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




kolikokrat greste brez partnerja ven
Spark



1x na teden (11%)

1 x na mesec (10%)

2x na mesec (4%)

redko (54%)

nikoli (21%)


Število vseh glasov: 416

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!