|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  107 108 [109] 110 111   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 17:23:27   
aurora28
V album 33. tednov 4/7 sem dodala sliko sebe in moje psičke. Poglejte si naju kako sva našemljeni za ven in moj velikkkkkkk trebuh. user posted image

_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 2701
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 17:23:40   
Taula
Ja baje da po ta novem ne delajo več morfe po 30 tednu? Ne vem, kje lahko to preverim?


Uradno zavarovalnica plača potrditveni UZ in morfo v 24 tednu. Samo ta dva UZja se plačata.  Kontrolo rasti v 30 tednu oz. kasneje ne plačajo več. Kaj pa imaš vpisano v kartoteki?

Upam da ste lepo preživele praznike. Midva sva bila malo pri našim na obisku. Sem dobila eno veliko škatlo oblačil za user posted image  od kolegice. Ven sem izbrala 3 vreče cunj. Samo velikosti 56,62,68+previjalne plenice. Bo user posted image  prava manekenka, ker sva že sama kupila ful cunj. Pa poleti bo itak še kako kiklico dobila.user posted image

Ta teden imava še samoplačniški UZ. Glede na to da je user posted image  prevelika, jaz temu mojemu izračunamu PDPju (glede na NS) nič ne verjamem. Prej bom po moje rodila glede na zadnjo M. Torej začetek maja žeuser posted image  Bo treba sobo do konca urediti.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2702
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 17:29:29   
Estrella*
aurora: luštna slikca. Si pa napravljena kot eskim in bi težko rekla, da si noseča. No, če pogledaš prav natančno bi mogoče lahko rekel.
Ste pa same manekenke. Sam v tredbuh gredo kile. Meni se pozna pa še na stegnih in nogahuser posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 2703
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 17:33:37   
Anonimen
aurora: opasan zgleda tvoj hov hov...user posted image user posted image  Pa zelo dobro ti skriješ trebušček ko se takole oblečeš...user posted image

(odgovor članu aurora28)
  Neposredna povezava do sporočila: 2704
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 17:36:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Ja baje da po ta novem ne delajo več morfe po 30 tednu? Ne vem, kje lahko to preverim?


Uradno zavarovalnica plača potrditveni UZ in morfo v 24 tednu. Samo ta dva UZja se plačata.  Kontrolo rasti v 30 tednu oz. kasneje ne plačajo več. Kaj pa imaš vpisano v kartoteki?



Nič mi ne piše v kartoteki tukaj v Slo. imam prazno saj sem prišla v Slo šele februaraj... mislim da tam okrog 25 tedna nosečnosti...
Tako da imam materinsko prazno...
Imam pa nuhalno in morfo sabo iz Egipta..

Kaj svetuješ?

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 2705
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 17:37:47   
Anitka
IZVIRNO SPOROČILO: jana81

IZVIRNO SPOROČILO: Anitka
In za kakšno pecivo si se odločila danes?



danes si je moj dragi zaželel jabolčno pito, torej to, in pa zase eno pecivo z gozdnimi sadeži in pudingom povrhu politem...dobr ko 100user posted image .



A dobim recept?user posted image user posted image user posted image

OjOJ Špelin@ upam, da uredite vse kot je treba.  Ti pa seveda v vsem tem kaosu še najbolj čuvaj in pazi nase in na user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sončnica.Sandra držim pestke, da jutri dobro zrihtaš in user posted image user posted image user posted image user posted image za 34 tednov.

**** daj še malo zateži pri G za UZ. Meni je G sama od sebe dejala, da me pa zdaj čaka še UZ.Upam, da boš zrihtala.Zgleda, da je to z UZ res odvisno od G do G.

Estrella trenutno sicer nimam časa, bom pa kasneje ali pa jutri skušala speljati to stvar s seznamom. Pa dajte še kaj dopisat, če se katera kaj spomni.






_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2706
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 17:54:39   
Taula
Tako da imam materinsko prazno...
Imam pa nuhalno in morfo sabo iz Egipta..

Kaj svetuješ


Problem je ker je točno določeno kdaj se dela UZ. Se pravi, zavarovalnica ima napisano, da krije potrditveni UZ in morfo. To sem brala v Mami. Upam da razumeš kaj hočem reči.  Če pa tega UZja ni..pa nikjer ne piše, da ti lahko delajo 2 UZja kar tako.user posted image
Je pa odvisno od G. Meni je naredila kontrolo rasti, čeprav zavarovalnica tega ne krije. Kako pa naj oni vedo kolikokrat se prižge UZ na dan.user posted image  Reči G da želiš UZ, drugače pa samoplačniško da boš mirna.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 2707
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 18:21:11   
katy82
**** glede UZ ti ne znam svetovat nč druzga kot to,da pejt pa samoplačniško,če ti G noče nardit.Če druzga ne,boš vsaj mirna k boš vedla,da je vse v redu.Škoda besed o G k eni ne vejo kako bi ti ustregli eni se pa obnašajo k da delajo za tekočim trakom-sam kar je nujn.

Jana dej recept gor plis,me to firbec matra kako si ga nardila

Anitka user posted image za tvojga lubija in tasta,sej je prav da te mal razvajata.A tašče pa ni več,če sm preveč direktna me pa kr preskoč?

Špelina ma v tvojmu lajfu se pa tolk dogaja.Ne živciraj se preveč k maš malo piko pod srčkom pa pazi nase.Vem da te to razpizdi sam ti tega ne boš spremenila,k pr nam doma je pa ista situacija sam je mama po očijevi strani.Groza k vidš kako si otroke razdeli katere ma rada katere pa izkorišča,da je njej dobro.Pazi na svojo mami še bolj pa nase,svoje bebice pa na lubija,da ne bo še z njim kej narobe.Ko ti bo pa hudo pa prid sm gor pojamrat sej je zmeri kaka gor za vzpodbudne besede,preverjeno deluje.Zdej ti pa pošiljam enga hugija za boljše počutje
user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 2708
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 18:27:47   
Naty*
Čer bejbike! Prazniki so že skor mimo, še dobr, da bo končno konec tega prenažiranja. Sej ne bom velik pisala, kaj se je dogajalo, u glavnem na kratko, midva po obiskih - hrana, drugi pri naju na obisku - hrana, sama doma - hrana user posted image , pa moj je denarnico izgubil, tko da bojo zdej stroški z dokumenti in novo kartico. Upam samo, da je zdej res čist povsod potrebna pin koda, da mu še kej niso s TRR-ja pobral user posted image ...

špelin@ kaj naj rečem.... ena tistih situacij, ko ni kaj rečt, ampak tole user posted image ponavad vsaj malo pove...

kasso glede krčenja maternice po porodu, naj povem, da ni odvisno samo od vsazga naslednjega poroda. Moja prijateljica je mela prvič fuuuul močne krče, je rekla, da jo je bolelo skor tko kot popadki, ta drugič jih pa skor ni mela. Je pa baje najhuje med dojenjem...

edina user posted image  za ticker, pa vam je ratalo s skupnimi močmi user posted image !

Anitka drugač sm si pa js ta seznam že od Tamare v 2. delu skopirala v word in sm si cel čas lepo označevala, kaj že imam in kaj še rabim user posted image , si lahko prav pregledno urediš.

**** se pa strinjam, da je treba razmišljat, da gremo za samo par dni v P in da pretiravat ni treba. Glede UZ bi pa js na tvojem mestu kr rekla, če ga lahko naredijo, če ne drugače pač samoplačniško. Sej vem, da se zdi butasto plačevat, če ni treba, ampak če ne gre drugač...

tally sej če si videla je zadnjič tekla debata o majhnosti in CR. Js sm sam 6cm večja od tebe (sm zasledila, da si ti 150?) tko, da je tud že moj G reku, da bo treba nardit bojni plan za dan Duser posted image . Ampak se nekak ne obremenjujem s tem, js sm mnenja, da bo kakor bo... Sej bomo vidl. Vsak user posted image  mora prit ven in ni druzga, da se sprijaznimo s tem, da smo odvisne od osebja in da zaupamo, da bojo že nardil tko kot je treba.

aurora vidve zgledata pa približno tko kot midve, ko se ven spravljamo user posted image .



_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 2709
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 18:49:05   
Estrella*
Naty: zdaj sem že jaz začela razmišljat o majhnosti. Sem tudi samo 160cmuser posted image , pa mi ni nihče od  3  G ni nikoli nič omenjal, da zaradi tega ne bi mogla rodit oz. bi znala imeti težave. Moja prabaica je rodila 13 otrok, pri svojih 150cm. Je pa res, da so včasih bili user posted image  bistveno manjši.
Jaz upam na povprečje. Sem prevelik optimist?user posted image
Se te pa krar predstavljam s tvojo psičko na sprehodu in z vso bojno opravouser posted image
 
Glede UZ , ki ti ga naredi kot potrditveni UZ, to se sploh ne mora primerjat z morfo. Rast user posted image  je po moje pomembno preveriti tudi kasneje, da izključiš zastoj. In tega se vsak normlen G zaveda. Je pa res , da na žalost v tej naši preljubi SLO vse bolj spogledujejo s tujino, kjer se vse plača. Škodo tega pa nosimo me user posted image . Probala bi izpogajat UZ, če pa ga ne bi uspela bi pa reskirala tiste evrčke in šla samoplačniško.

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 2710
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:08:46   
Naty*
Estrella* sej mislim, da ni nujno odvisno samo od višine. Ampak tiste, ki smo majhne mamo ponavadi tud temu primerno široko medenico. In po logiki je to zelo redko tolk široka kokr jo majo visoke ženske. Je pa seveda tud odvisno od posameznice. Mislim, da G ocenjo vse skupaj tud glede na konstrukcijo in velikost otroka. Merlo je videl mojga na morfi in je verjetno tud zato predlagal, da mal ocenmo velikost user posted image . Če bi pa vedel še to, da je bil že ob rojstvu ful velik bi blo pa še tolk bolj pomembnouser posted image . Sicer pa mislim, da se do konca res ne velja obremenjevat s tem, tud js upam na povprečje. Sicer se pa teb ni treba sekirat, če si že en porod dala čist dobr skoz user posted image , tko da si komot optimist.
Glede velikosti user posted image  je pa res, da se zadnje čase rojevajo ful veliki in težki otroci user posted image .

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2711
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:25:11   
Estrella*
Naty: moj možiček se je tud velik rodil, jaz pa majhna (2850, 49). Mali je bil (3100, 49), vendar je mali imel zelo majhno posteljco. Je rekla babica, da še v svoji karieri ni vidla tko majhneuser posted image . Baje je velikost user posted image  odvisna največ od lege in prekrvavljenosti posteljice. Bolj ko je prekrvavljena, več hrane dobi user posted image  in večji zraste.
Še dobro, da ne razpolagamo s temi podatki, drugače bi nas še tu panika hvatalauser posted image
Ja, imam pa srečo, saj so moji boki oz. medenica zelo široki(tipično za babnico) in res upam, na hiter naraven porod.

pa še eno vprašanje za Špelin in kasso: ali je pri vama držalo, da je bil 2 otrok večji in težji kot prvi?????

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 2712
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:28:55   
Estrella*
Sem se mogla kar nasmejati, kako smo jaz, Aurora in Taula poredani do Rima: 59,49 in 39 dni
A je res že tako bilzu????
 
 

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2713
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:35:02   
špelin@
Drage moje, hvala vsem za vzpodbudne besede user posted image  user posted image user posted image user posted image  Res ste zlate, ne utegnem vas vseh niti našteti, sem pa čisto vsaki posebej zelo hvaležna, da ste mi ob strani user posted image  user posted image
 
Ne vem, kako se bodo stvari razpletale, je pa trenutno fajn kriza, ker mojo mami ledvice že resno bolijo user posted image  Stric je pa skrajno nezainteresiran in se dela bebca user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*
pa še eno vprašanje za Špelin in kasso: ali je pri vama držalo, da je bil 2 otrok večji in težji kot prvi?????


Moji sta bili kar enako veliki - obe sta merili 53 cm, velika pika je tehtala 3620, mala pa 3510 g user posted image
 
Aja, ****, ti dolgujem še en odgovor: jaz bi šla na tvojem mestu nekam drugam na samoplačniški UZ (kontrolo rasti), potem bi se 0pa s tistim G pogovorila okrog roka, teže otroka,...
Sama zase vem, da bom v porodnišnico vzela s seboj poleg MK še obrazec, ki mi ga je izpolnila dr. Šelihova in vsebuje nov PDP ter primerjavo mer.
 
Grem zdaj stuširat malo piko pa še veliki moram pomagati oprati tiste dolge grive - joj, ta otrok se noče ostriči user posted image

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2714
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:36:01   
Estrella*


user posted image  PREGLEDI V MARCU 2008user posted image
 
25.03.2008: Zalazoya (GP), barbaw (GP)
 
26.03.2008: buccka (GP), Skye (GP)
 
27.03.2008: 80Kaja (GP), TamaraJ (GP), Jana81 (GP), hijenca (GP), Jana81(Cukrtest)
 
28.03.2008: edinaos (GP), Čmrlika (GP)
 
31.03.2008: Tancho (UZ)
 
user posted image  PREGLEDI V APRILU 2008 user posted image
 
01.04.2008: Pepita (GP), Anitka (UZ)
 
02.04.2008: narava (GP), Taula (GP), Sončnica Sandra (GP)
 
03.04.2008: Jana81(GP)
 
04.04.2008: Aurora28 (GP)
 
07.04.2008: Kasso (GP), Estrella*(UZ), MARTINA25 (GP)
 
08.04.2008: Katina (GP)
 
09.04.2008: CatJa (GP), Katy82 (GP)
 
10.04.2008: Suzy85 (GP), kodrana (UZ)
 
11.04.2007: Tally (GP), **** (GP)
 
14.04.2008: darmar (GP)
 
15.04.2008: Naty (UZ), Špelin@ (GP)
 
17.04.2008: Anitka (GP) 
 
OBRAZCI ZA UREJANJE PORODNIŠKEGA DOPUSTA
 
 
KORISTNE POVEZAVE:
 
CSD MARIBOR
CSD LJ-Šiška

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2715
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:37:51   
špelin@
Hvala, Estrella*, da si me spomnila user posted image
 
zalazoya, barbaw in Soncnica Sandra ***, dobro opravite jutri user posted image user posted image user posted image
 
Ej, jana81, kdaj imaš ti cukr test??

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 24.3.2008 19:38:35 >

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2716
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:39:54   
Estrella*
Jaz se za danes poslavljam. Špelin@, hvala za odgovor.
user posted image VELIKO SREČE ZA JUTRIŠNJI GPuser posted image
 
ZALAZOYA, BARBAW in Sončnica Sandra( cukrtest)
 
JUTRI PA PRAZNUJE RD, ŠE EN MAJČICA:
 
HIJENCA, VSE NAJBOLJŠE!!!!!!!!!

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2717
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:43:41   
Katina
Špelin@, upam, da si šivalni stroj že usposobila. Jaz imam v delovni sobi kar pult skoraj čez celo steno, kjer imam razstavljeno šivlijsko mašinerijo. Včasih sem kar veliko stvari zašila, zadnje čase pa mašince samevajo.
Zadnjič sem se ti pozabla zahvalit za skrb glede lokacije srečanja. Za pizzerijo Bokaccio vem kje je kakšna je ponudba pa nimam pojma. Tudi Via Bono poznam, tam je sicer zelo dobro za jest je pa to malo dražji lokal. Škoda je le, ker je Jurman res super izbira sam jaz res ne bi šla rada tja.

Zdajle sem prebrala tvojo kalvarijo s staro mamo. Kot da nimaš še dost drugih težav. Upam, da se bo zadeva rešila na čimbolj neboleč način. Zraven pa ti želim, da tvojemu jutri odkrijejo kaj mu je in ga prav hitro pozdravijo user posted image user posted image .

Kje si kupila raspirator in kakšna je cena? Jaz imam tisto navadno pumpico še od user posted image in se je kar dobro obnesla - sicer ni bila nič navdušena nad njo, ampak je delovala.

kasso, upam, da me ne doletijo poporodni popadki, sicer pa prvič slišim zanje.

mixi, ne sekiraj se za šefinjo, ki nima posluha za svoje delavce. Veš, jaz si vedno pravim, da za vsako rit palca rase - tudi to rit bo enkrat našla ena palica in tebi za to sploh mignit ne bo treba.

Estrella* ej, ne ga sračkat. Da ne bi s popadki. Saj veš brez špelinine odpustnice ni nič!
Sem bila pa danes totalno presenečena, ker so tri aprilčice precej pred rokom rodile. Sem hotla mojga mal nahecat, če mu kaj prpa dela, pa je rekel da mu, ker zier ne bomo pripravli sobe do takrat. krivda je seveda moja, ker ne napišem mag. naloge in imam v delovni sobi stanje: dan po atomski bombi. Tako da sem se odločila, da jutri resno štartam, ker je brez zveze da ne zaključim in mi bo vedno nekaj viselo nad glavo. Pa še user posted image se je potrudil in si sposodil notebooka, ker sem jamrala, da imam v delovni sobi premajhno mizo, da raje delam v jedilnici, kamor si lahko razprostrem literaturo in tam nimam dostopa do interneta. No in me je uslišal, zdaj pa res nimam izgovorov. user posted image

****, upam, da si začela pit veliko čajčka in da je s tvojimi ledvicami kaj boljše.
Glede UZja ti pa zastonjski ne pripada več - samo tisti "na lepe oči", al pa samoplačniški. Jaz bi na tvojem mestu en Uz še naredila pa naj ti prilagodijo PDP glede na tvoje prejšnje izkušnje in meritve. Zdajle sem prebrala še Estrellin komentar - mislim, da ima punca prav - če še nisi izkoristila bonusa v SLO, ga verjetno še lahko. Izsili, da ti ga naredijo zastonj.
Daj, prosim, prinesi na srečanje pokazat kakšno dokumentacijo dobiš v Egiptu pri G.

edinaos, tud zate velja, da odpustnice tala le špelin@ tko da si ne domišljaj, da lahko greš v P. Lepo, da si dala skoz eno vajo NNNP. Zdaj ko veš kako to gre lepo počakaj na PDP.

jana81, bomo v četrtek držale pesti, da ponovni cuker test mine brez panike.
Veš tvoj strah je čist normalen te čist razumem. Saj tudi mene občasno mal daje panika, kako bo tokrat. Vendar se poskupi prepričati, da bo tvoj porod hiter in da so popadki tvoji prijatelji, ki ti bodo v naročje poslali user posted image . Pozitivne misli ti ziher ne morejo škodovat. user posted image za user posted image , ki te je tko lepo potolažu. Boš vidla, da ti bo v porodni v veliko pomoč.

TamaraJ, lepo da se javljaš. Navijamo zate da vam rata vse uredit pred prihodom user posted image   user posted image user posted image user posted image .

Aurora28, zdaj gre pa res že zares! Ko tole berem me kar malo stisne. Jaz imam PDP 14 dni za tabo, ampak ker sladkorčicam velikokrat sprožijo porod v 38 t sva več ali manj na istem. Ampak jaz zase mislim, da imam še ful časa in da bom do poroda še vse nardila. Ja wrajt! Se bo treba kar podvizat!
Tvojega izmeničnega zatekanja jaz ne štekam. Sorry.
user posted image za tvojega moža. Včasih je treba tudi svojim staršem povedat kje je meja in da ima zdaj on svojo družino. Važno je, da ni mamin sinček user posted image .

Anitka, prav nič ti ne zavidam vsega dela. Tudi zate vztrajno navijamo user posted image user posted image user posted image .
katy82, tally, user posted image za "abrahamovo" - bom kmal za vama.
Sončnica Sandra user posted image za 34 t. Juri pa definitivno držim pesti. Naj ti čakanje na pikanje kar najhitreje mine.
Naty* user posted image za slabo izkušnjo z denarnico.
Naty, Estrella, tally, tud jaz sem majhna 158 cm, pa mi CR zaradi majhnosti ni prav nihče omenil.

Po pravici povedano se mi seznamčka ne da prebirat in komentirat, sem vidla, da so ga že druge in prepričana sem, da imate dovolj info kako in kaj. Strinjam se z ****, ki pravi da se morate zavedat, da ste v P le 3 dni in ne rabite vlečt preveč s sabo.

Mene danes kar stiska pri srcu. Kupila sem kruhomat, da bi ja jedla čimbolj neškodljiv kruh. Prva peka je bila samo za stran vrčt, ker sem spekla kruh izključno iz polnozrnate moke in se testo sloh ni naredilo. Drugo peko sem naredila po enem receptu. Pred in po malici sem pomerla cuker in me je skoraj kap, tolk preveč ga je bilo user posted image . Kako naj spečem polnozrnat kruh, ki ne bo vseboval bele moke in bo brez cukra? Men sploh ni jasno.  Ma sem čist zamorjena........ Špelin@, vem da imaš tud ti kruhomat in veliko izkušenj. Imaš kakšen nasvet zame?

Punce, jutri je materinski dan. Za vse tiste, ki ste že mamice in tiste, ki boste v kratkem en velik user posted image in user posted image .





(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 2718
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 19:45:53   
Katina

VELIKO SREČE ZA JUTRIŠNJI GP

ZALAZOYA, BARBAW in Sončnica Sandra( cukrtest)

JUTRI PA PRAZNUJE RD, ŠE EN MAJČICA:

HIJENCA, VSE NAJBOLJŠE!!!!!!!!!


Se pridružujem dobrim željam in čestitkam

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 2719
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 20:05:31   
jana81

danes si je moj dragi zaželel jabolčno pito, torej to, in pa zase eno pecivo z gozdnimi sadeži in pudingom povrhu politem...dobr ko 100user posted image .



A dobim recept?user posted image user posted image user posted image  


no a veste jst sem bolj na komot, in vsa peciva, ki jih pečem so na izi in malo po moje nareta.
 
Jabolčna pita:
naredim biskvit (rumenjake in sladkor naprej zmiksam, potem dodam pecilni prašek, malo mleka,malo olja in moko, na koncu še sneg iz beljakov, vse skupaj zmešam in dam pečt za 15 minut).Mere vzamem tako: kolikor jajc toliko žlic moke in sladkorja, recimo 3 jajca, 3 žlice moke in sladkorja-najbolj simpl, .ni treba vagat
potem počakam da se biskivit ohladi in ga namažem z marelično marmelado posujem z mletimi orehi, nato premažem z snegom iz beljakov (po želji lahko še sneg sladkate-jst ga ne), in po snegu posujem naribana jabolka, ki jih že prej sladkam in posujem s cimetom. Dam še za 5-10 minut v pečico, da se sneg in jabolka zapečejo. Moja mama pa dela malo drugače, vse nameče gor in da šele potem pečt.
 
Pecivo z gozdnimi sadeži (ali kakšnim drugim sadjem) in pudingom:
naredim biskvit
ga namažen z marmelado, potem naložim zmrznjeno sadje, ki ga prej napol odtalim, skuham puding in prelijem s pudingom,po pudingu posujem še ostalo zmrznjeno sadje. pustim da se ohladi in včasih potem povrhu še premažem s smetano.
 
Jst vse delam s polnozrnato moko in rjavim sladkorjem.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 2720
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 20:07:35   
jana81
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*
Jana: saj ni tako majhna user posted image Če pomisliš, da se razširi na 10 cm, ni tako malo. Z malo božje pomoči bo šlo. 

ja sej vem, sam ko pomislim na obseg glavice 35+ me kr zgrozi.

naty pa kaj smo vse pr tamalih...jst sem tud komi 164 cm...
 
špelin cuker test mam v četrtek ob 7h zjutri...sem ful jezna zakaj ga imam, ker doma ko si merim cuker ga imam skos normalno, in ne vem kje je ona vidla v urinu povišan sladkor.
Ja pa en objemček zate.
 
Katina hvala...v katerem tednu si ti zdaj?
Moja mami pa peče kruh iz polnozrnate moke, sicer ne v kruhomatu, ampak je fuuul dober. Naj ti še povem da recimo česen ful zbija sladkor.Moja mami ma ful rada sladko, zato tud pecivo pečeva z polnozrnato moko.Pa palačinke tudi, skratka vse kar je z belo moko nadomestiva z polnozrnato moko. Bom še malo mamco vprašala kaj pomaga za zbijanje sladkorja, pa ti sporočim.user posted image
 
 
 
 
 
 


< Sporočilo je popravil jana81 -- 24.3.2008 20:17:29 >


_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2721
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 20:15:43   
kasso
IZVIRNO SPOROČILO: Estrella*


pa še eno vprašanje za Špelin in kasso: ali je pri vama držalo, da je bil 2 otrok večji in težji kot prvi?????

Ja, ampak ni bilo veliko razlike:
1.  2980 g
2.  3200 g

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2722
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 20:34:35   
kasso
Katina, meni uspe le kruh iz mešanice, ki jo kupim v šparu, vse drugo mi je v kruhomatu en sam neuspeh. Najprej dam 3,5 do 4 dcl mleka in  0,5 kg mešanico polnozrnate moke (obstaja tudi bela in s semeni). Takoj, ko je konec programa vzamem iz pekača in dam v najlon vrečko, da se kruh spoti tako da skorja ne pride pretrda. Vedno pa pečem na standardni program za polovično dozo, se pravi 0,5 kg moke in srednje zapečena skorja.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 2723
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 20:39:45   
kasso
Kadar pa sem pekla kruh standardno sem vedno pazila, da je bilo vse toplo: deska, moka, kuhinjske krpe...vse sem prej dala pogret na radiator....zamesila kruh na deski, pokrila s krpami in dala na toplo, pustila da vzhaja, še enkrat zamesila in spet pustila da vzhaja ter potem dala v pečico. Med vzhajanjem moraš pazit, da se ne prehladi...npr. z odpiranjem vrat kuhinje, prepiha.,..... ker potem ti lahko ne rata.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 2724
   RE: Majčice '08 - 3.del
24.3.2008 20:41:40   
špelin@
Katina, do usposobitve šivalnega stroja po vsem skupaj sploh še nisem prišla user posted image
 
Tisti aspirator za nosek sem kupila v Avstriji, dala za njega precej veliko, zdaj pa vidim, da se ga dobi tudi pri nas - ena punca iz RR vem, da jih zrihta zelo ugodno. So že debatirale o tem na drugih forumih.
 
Glede polnozrnatega kruha brez bele moke ti pa žal ne znam svetovati user posted image  - jaz dam vedno zraven vedno en del bele, da lepo vzhaja, ker drugače pride totalno zbit. Mogoče bi pomagalo, če bi dala noter tudi pecilni prašek.
aurora28, tvoja user posted image  je prava pozerka user posted image
 
jana81, bomo stiskale pesti v četrtek, da te nehajo mučiti s temle cukrom user posted image  user posted image user posted image user posted image

SREČANJE???! Skrajni čas je, da dorečemo detajle user posted image
 
hijenca, VSE NAJBOLJŠEEEEEE  user posted image

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 2725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  107 108 [109] 110 111   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  107 108 [109] 110 111   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ali spolni odnos res lahko pomaga sprožiti...
Mnogi verjamejo, da lahko spolni odnos v zadnjih dneh nosečnosti spodbudi začetek poroda. Ali to tudi v resnici drži?
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




So vaše menstruacije boleče?
пеперутка16

Zadnje čase imam tako boleče menstruacije, da se celo onesvestim..nujno je, da mi da injekcijo in to je to..In zdaj, ko se staram, ko se staram. Stara sem 29 let, še nisem rodila itd.