|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  102 103 [104] 105 106   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 10:40:05   
jana81
**** si že peljala Samio ven na sneg nardit snežaka? si jo že kej nakepala? Pri nas se je sneg kar obdržal, pa verjetno se bo še par dni, ker je mrzlo napovedano.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2576
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 10:52:52   
Anonimen
Ja, ravno sedaj je zunaj. Z babico. In tud za snežaka bo dovolj...upam. Jaz se tud odpravljam zdele ven...
Ampak veš kak je bilo smešno... sem jo posnela na snegu in poslala Očiju v Kairo.. pa pravi oooo a zna Samia po snegu hodit? Sem rekla ja seveda zna...user posted image user posted image user posted image  Ker njim se to zdi taka umetnost user posted image user posted image user posted image

Veš ko sva bila še v Sloveniji on hodi po snegu kot po jajcih, pa mu rečem, pa daj stopi malo hitreje no...
In potem res pospeši korak in puf je bil na tleh in zvin zapestja...
Ne moreš verjet res... Pa ne bi rekla da bi imel salbe čevlje, gojzarje s podplatom za sneg...
Zato je tok začuden kako da mi vsi tečemo , hodimo v glavnem sneg nam ni ovira...user posted image user posted image

Aja so pa včeraj imeli v Kairu 37 stopinj... user posted image

(odgovor članu jana81)
  Neposredna povezava do sporočila: 2577
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 10:54:38   
Anonimen
Zdaj pa grem še jaz malo ven na zrak...user posted image user posted image  Probat naredit tistega snežaka, če mi prsti ne odmrznejo...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2578
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 11:15:29   
tally
dobro jutro ženske,
Vidim da so eni že pridni pa že snežake delajo user posted image , **** upam da vam bo uspelo narediti snežaka in da bosta s Samio užival na snegu. Verjamem pa da je njim sneg ful zanimiv, se spomnim lanskega BB-ja, ko so naredili izmenjavo v hiši in je v SLO hišo prišel en fant iz Filipinov, pa so mu pokazali kako sneg zgleda in je bil ful navdušen.

Jst pa čakam da se moj zbudi, pa greva tašči na kosilo. Prej pa grem še koffe spit.

Aja pa še ena Jasmina tukaj....

pa pa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2579
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 11:56:37   
aurora28
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Špelin@: Ja meni je tud za deklico bilo v ožjem izboru Jasmina ali pa Rania.
Ampak tok da povem Aurori: če bo prišla v Egipt in povedala da ji je ime Jasmina se arabci začnejo kar topit user posted image user posted image . Saj veš rožica Jasmin opojni vonj...nežen...
No res full lepo ime.user posted image user posted image  Ampak mi imamo user posted image .


Hvala **** za lep kompliment user posted image user posted image .

Midva sva tudi nazaj, sva bila pri tašči in tastu in se napokala jajc, hrena, vratovine, kislih kumar, potice...ni da ni in sem že spila dve kavici. Zdaj sem pa spet postala zaspana. user posted image Popoldan pa greva še k mojim staršem.

Za pisanko sva dobila kinder jajčki in sem jo kot mali otrok hitro pojedla in vsebino iz jajčke sestavila. user posted image user posted image

Jana in Špelin@
vidve pa obvezno poslikati sobico od novega člana. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2580
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 12:04:53   
Soncnica Sandra ***
Zdravo punce!

Samo da vas malce na hitro pozdravim!
Najbrž vse uživate ob velikonočnih dobrotah, kajne?
No midva bova pa danes pri tašči na kosilu, tako da user posted image user posted image user posted image  za taščo, ki bo kuhala kosilo.

NO zdej pa šibam, da mi je pojejo vsega user posted image user posted image user posted image

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu aurora28)
Neposredna povezava do sporočila: 2581
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 13:07:13   
aurora28
Vidim, da ste vse nekje na potepu, no midva greva okrog štirih še k mojim staršem, do takrat pa sva doma in bova verjetno kar pred tv okupirana. Danes sva rekla, da ne bova nič delala, jutri pa naju čaka pranje oblačil, likanje, preoblačenje posteljine...šivanje, kar pestro.

No v glavnem uživajte. user posted image


_____________________________

30.4.2008 ob 15. uri se nama je rodil najin sonček Gal.


************************************************

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 2582
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 13:17:07   
Anonimen
Pozdravljene mamiceuser posted image

Pri nas res prava snežna idila, sva šla že z mojim user posted image na velik sprehod.

aurora: včeraj si mi rekla, da imajo v DM 15% popust, a si to mislila samo na peleničke? No skratka sem kupila peleničke, povijalne p., kremce, jooj fuul lepih mičkanih stvari.

Midva pa pospravljava na veliko (še vedno najino novo spalnico) pa vmes malo čekirava BB, so dobili kar zanimivo tedensko nalogeuser posted image

(odgovor članu aurora28)
  Neposredna povezava do sporočila: 2583
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 13:19:36   
Anonimen
Pa dober tek vsem tistim, ki imate tako dobre tašče, ki bodo danes poskrbele za vaše želodčke. Moja žal ne spada v ta kroguser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2584
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 14:14:05   
Anitka
Ojla mačkice v tem prazničnem popoldnevu!

Ste kar pridne s pisanjemuser posted image user posted image user posted image glede na to, da so prazniki. Sem včeraj zvečer napisala kar dolg post in ne boste verjele kaj se mi je zgodilo  user posted image    user posted image Pa vedno si napisano najprej shranim, včeraj, ko si pa nisem pa je šlo vse k  user posted image

Bananino pecivo je pri nas že zmanjkalo. Je bilo tako finooooooooo, da se mu ne moreš upreti, ampak ga lahko samo ješ, ješ, ješ.... user posted image   user posted image   user posted image

Danes pa smo opravili bogat velikonočni zajtrk. Jaz sem sicer pojedla le en košček šunke, sem si pa nesla k žegnju še puranjo šunko, katere lahko pojem nekaj več. Jajc pa tako ali tako ne maram, tako, da ne bo blema s tehtanjemuser posted image user posted image user posted image Razen, če prištejemo pecivo  user posted image

Pa skuhala sem kosilo  user posted image za tasta, dragega in zase (žal nimam tašče). Sem hrustljavo zapekla piščanca, skuhala govedino, naredila govejo župco, rizibizi, restan krompir, solato s krompirjem in na koncu sladica  user posted image

Zdajle pa bo prišel en tip in verjetno kupil najin motor. Mi je kar malce žal zanj, ampak brezveze, da bo stal v garaži, če se nekaj časa itak ne bova vozila z njim. Ga bova spet kupila, ko bo user posted image večji. Sicer pa naju čakajo sedaj lepše vožnje z vozičkomuser posted image user posted image user posted image user posted image


Uživajte še naprej in se beremo  user posted image


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2585
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 14:38:32   
Anitka
Sem na enem drugem forumu našla tale seznamček in ga dam v obravnavo. Predvsem prosim, da se vključite tiste, ki ste že rodile, pa seveda tudi druge.

I. SEZNAM ZA DOJENČKA IZ PORODNIŠNICE

1. 5 tetra plenic (ali 3 tetra in 2 Pampers)
2. 1 povijalno plenico
3. žabice
4. 2 spodnji majici (tetra)
5. 2 vrhnji majici (bombaž - mako)
6. 1 tetra ali bombažna kapica (taka navadna, mehka)
7. 1 vrhnji kompletek (jopca, hlačke, kapica) - bombaž ali 1x pajacek
8. copatki ali nogavičke
9. otroška odejica za na avtosedež oz. košaro
10. avtosedež za pot domov
11. rokavičke (da se ne popraska - če so potrebne tudi za doma)
12. duda


II. MAMIN SEZNAM STVARI V POTOVALKI ZA V PORODNIŠNICO

A. DOKUMENTI
1. vsa nabrana zdravstvena dokumentacija - izvidi
2. materinska knjižica s potrdilom o opravljeni MŠ (če je potrebno)
3. obrazec Prijava stalnega prebivališča otroka, Izjava o določitvi osebnega imena  (?? - od kod, kako??)
4. zdravstvena izkaznica (potrjena)
5. napotnica za porod (dobiš od svojega G.)
6. poročni list ali dokazilo o očetovstvu
7. osebni dokument

B. STVARI
1. toaletna torbica: zobna pasta in ščetka, krema za telo in obraz, deodorant - brez vonja, tekoče milo in šampon (suhi), škarjice in pilica, krtača ali glavnik za lase, vazelin za ustnice, papirnati robčki …
2. Bepanthen ali Lanolin (se dobi v porodnišnici, če rečete!) za mazanje prsi – ali pa krema od Aventa, ker je ni treba pred dojenjem brisati, blazinice za prsi, nastavek za bradavice
3. damske vložke - vir 80
4. sp. perilo - več kosov, ker je potrebno zamenjati večkrat na dan (priporočljive so tiste za enkratno uporabo)
5. nogavice 5 parov
6. copate
7. 2 x nedrček za dojenje
8. halja, spalna srajca
9. obleko za domov – hlače, majica, čevlji (pripelje partner naknadno)
10. pijačo
11. mobilni telefon in polnilec
12. fotoaparat in baterije
13. denarnica z drobižem
14. piškoti
15. če ste bile šivane, vam bo izredno prav prišel obroček za napihnit, da se boste lažje vsedle


Črpalka pa je tako v porodnišnici (po potrebi nabavi partner naknadno)


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 2586
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 14:47:56   
Anitka


user posted image


27.April 2008
user posted image
 Čmrlika(80´),1.user posted image , user posted image : user posted image Taja , MB, (O: 103cm, +10kg)

29.April 2008
user posted image  Majci23  , user posted image :user posted image                                            

 01.Maj 2008
user posted image  
Peli, 2.user posted image , user posted image :user posted image      
user posted image  
medika1 , user posted image :user posted image  
user posted image  Tiana(77´), 2.user posted image , user posted image : user posted image  Erazem, KR, (O: XXcm, +10kg)    
 
02.Maj 2008              
user posted image  
majanagaja(80´),1.user posted image , user posted image : user posted image , Kranj, (O:XXcm, +7kg) 
user posted image  
petrahh(80´), 2.user posted image , user posted image :user posted image ,LJ,  (O:XXcm, +7kg)  

03.Maj 2008 
user posted image
 Mozart, 1.user posted image , user posted image :user posted image , (O:94 cm, +8kg)               
user posted image  Cat_ka, 1.user posted image , user posted image :user posted image
user posted image  filipinka (77´), 2.user posted image (user posted image user posted image ), user posted image :user posted image ,(O:95cm, +xx kg) 

04.Maj 2008
user posted image Aurora 28/Velenje/ (79´), 3.user posted image , user posted image :user posted image   ,Trbovlje, ( O:118cm, +17Kg )
user posted image  Monika
user posted image CatJa(75´), 2.user posted image , user posted image : user posted image  , SG, (O:95 cm, 9,5kg)
user posted image  Tjaška28, 1.user posted image , user posted image :user posted image  
         
05.Maj 2008 
user posted image  Sončnica Sandra*/Poljanska dol./(80´),1.user posted imageuser posted image :user posted image
, KR (O:116cm, +12kg)  
user posted image  majčica24, user posted image :user posted image  
user posted image  Pepita
(81´) , 1.user posted image ,user posted image :user posted image , Slovenj Gradec, (O:+6 cm, +11Kg)

user posted image  zusi/Vrhnika/, 1.user posted image , user posted image :user posted image   ( XXcm, xxkg) 

07.Maj 2008                 
user posted image  Natali99,
1.user posted image , user posted image :user posted image

user posted image  Jana 81,1.user posted image ,  user posted image :user posted image Nejc, CE, (O:103 cm, +13 kg) 

08.Maj 2008
user posted image  Aurea , user posted image :user posted image  ,
 (O:94cm, +11kg) 
user posted image  Pika 18 (78´) , 1.user posted image , user posted image :user posted image , Trbovlje

09.Maj 2008
user posted image  bobika, 2. user posted image , user posted image :user posted image   
user posted image  .muki. (71´),  3. user posted image , user posted image :user posted image  Maša , (O;XXcm, +6,7kg) 

user posted image  Barbaw, 2.user posted image , user posted image :user posted image Maja, (O:97cm, +15kg)

10.Maj 2008            
user posted image  luksi,
1. user posted image , user posted image :user posted image       
user posted image  aria81
(81´),1. user posted image
, user posted image :user posted image , (O: 93cm, +7kg )
user posted image   
buccka (85'), 1.user posted image , user posted image :user posted image , (O:97 cm, + 9 kg)
 
11.Maj 2008
user posted image Naty*/Logatec/ (78´), 2. user posted image , user posted image :user posted image , Postojna, (O:+31/101 cm; 11,5kg ) 
  

12.Maj 2008
user posted image  modrooka, 2. user posted image ,
user posted image :user posted image (O:XXcm, +3,5kg)
user posted image  zvezdica 05, user posted image :user posted image       

user posted image
 Svojeglava user posted image :user posted image (O:XXcm, +1kg)
user posted image  Taula (82´), 1.user posted image , user posted image :user posted image Ella , (O:XXcm, +12kg)  
user posted image   
sankica (75´), , 1.user posted image , user posted image :user posted image     
     
13.Maj 2008 
user posted image  Katy82(82´), 1. user posted image , user posted image :user posted image ( o:xx cm, +4kg)   
user posted image  Tally, 2.user posted image , user posted image :user posted image  Emilija,  (O:XXcm, +11kg)

user posted image  KRISSTTINA, 1.user posted image , user posted image :user posted image

14.Maj 2008  
user posted image
Maja22 (74´), 6.user posted image  , user posted image :user posted image , Jesenice
user posted image  Kasso(74´), 3.user posted image , user posted image :user posted image , PO, (O:101cm, +8kg) 

15.Maj 2008
user posted image  U_SURDI
user posted image  Katina (68´), 4.user posted image , user posted image :user posted image    
user posted image  Hijenca(79´), 1.user posted image , user posted imageuser posted image  Ana , MB, (O:xx  cm, +6,5kg) 
user posted image  Sashy (88´),  1.user posted image , user posted image :user posted image Anej
 
16.Maj 2008
user posted image  Suzi85, 1.user posted image , user posted image :user posted image , (O:108cm, +11kg) 

user posted image  mixi,user posted image :user posted image Kaja, KP (O:XX cm, +10kg) 
 
17.Maj 2008
user posted image  m.g.k,1.user posted image , user posted image :user posted image , KR (O:XXcm, xxkg)

18.Maj 2008   
user posted image
 Liza, user posted image :user posted image  

19.Maj 2008
user posted image
 StBarbara (80´), 2. user posted image , user posted image :user posted image ,(O:XX cm, kg)   
user posted image  
80Kaja (80´), 3.user posted image ,user posted image :user posted image (O:XX cm, +10,5kg)
user posted image  TULIPAN 13 (77´), 1.user posted image  , user posted image :user posted image Brina, LJ, (O: 97cm, +7kg)

20.Maj 2008
user posted image  
mali pingo/Ljubljana/ (81´), user posted image :user posted image Patricija/? , Ljubljana (O:100 cm, +9kg)
user posted image  Goya (77´), 2.user posted image ,(user posted image user posted image ) user posted image :user posted image , Postojna, (O:XXcm, +4kg)
user posted image
 najča (82´), user posted image :user posted image , (O:XX cm, +2kg)
user posted image  Kastanjeta, 3.user posted image , user posted image :user posted image  

21.Maj 2008
user posted image  
Naja 3 (78´) ,2.user posted image , user posted image :user posted image , (O:XX cm, +5,5kg) 
user posted image
 Zalazoya (79`), 1.user posted image , user posted image :user posted image , Ljubljana, (O:97cm, +11kg) 

22.Maj 2008
user posted image  Estrella*(74´), 3.user posted image , user posted image :user posted image , Postojna, (O:104 cm,+10kg ) 

user posted image  ****(73´), 4.user posted image  , user posted imageuser posted image ,  Omar, LJ  
 
23.Maj 2008
user posted image  darmar(78´),2.user posted image , user posted imageuser posted image Zala? , KR (O:XX cm, +10kg)

    
24.Maj 2008                              

user posted image
 ninula , user posted image :user posted image     

25.Maj 2008                          
user posted image  Suzi 27 , user posted image :user posted image  
user posted image  Majabo ,2.user posted image , user posted image :user posted image , KR
user posted image  edinaos 1.user posted image user posted image :user posted image  Anja-Tia, (O:101cm, +6kg)

26.Maj 2008
user posted image  Anitka/Prekmurje/ (78´),1.user posted image , user posted image : user posted image Tian, Sven, Maj/Alina, Tara , MS (O:95cm /+25cm/; +9kg )
user posted image  eole (78´)user posted image :user posted image    
user posted image
 sesil (77´), user posted image :user posted image Postojna, (O: XX cm, +7kg) 

27. Maj 2008   
user posted image  Žanai, 2.user posted image , user posted image :user posted image                         
user posted image  Valentina 2006, 2.user posted image , user posted imageuser posted image  Matevž            

28.Maj 2008
user posted image  narava (83´), user posted image :user posted image , (O:XXcm, +5kg)   
user posted image  TamaraJ/Cerknica/ (79´)  2user posted image ,
user posted imageuser posted image  Jaka (O:112cm, 10 kg)  
user posted image  
Skye/Maribor/ (76´), 1.user posted image ,user posted image user posted image  : user posted image Tia user posted image Lia , (O:102 cm /+35 cm/;+17 kg)  
user posted image  Tancho(82´), 1.user posted image , user posted image :user posted image , LJ

29.Maj 2008 
user posted image  Portugalka , user posted image :user posted image

30.Maj 2008
user posted image  Kodrana/Novo Mesto/ (84´), 2.user posted image ,user posted image :user posted image Ožbej/Tara, NM,(O:XXcm, +12kg)
  

user posted image  MARTINA 25 (82´), 1.user posted image , user posted image :user posted image  Tjaša , Kranj, (O: xxcm, +12kg)
user posted image  Nataša 34 (73´),2.user posted image , user posted image :user posted image  Eva , Trbovlje,(O:94 cm, +5kg) 
 
31. Maj 2008
user posted image  Špelin@ (76´) , 4.user posted image user posted image :user posted image , Ljubljana  ( O: 91cm, +10kg ) 
 
user posted image  Kaja08 (78´), 1.user posted image , user posted image :user posted image , Ljubljana ,(O:XXcm, +5kg) 

xx.Maj 2008 
user posted image  NOVOJUTRO, user posted image :user posted image   
user posted image  Winnie 017, user posted image :user posted image    


SKUPAJ NAS JE 80 SREČK user posted image         


Imamo 12user posted image : user posted image user posted image   

 
Anonimnauser posted image , Neža81, mettyy ,pikicaa25,  ...Martina... Joob, BOJANC 
user posted image  stumfek 
user posted image  aradej
user posted image  murva
user posted image  KAHLO
user posted image  maska

RAZVESELJUJE NAS: user posted image : 18Xuser posted image ,user posted image : 20Xuser posted image  in user posted image : 42X user posted image



_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2587
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 14:49:01   
Anitka


user posted image  PREGLEDI V MARCU 2008user posted image
 
25.03.2008: Zalazoya (GP), barbaw (GP)
 
26.03.2008: buccka (GP), Skye (GP)
 
27.03.2008: 80Kaja (GP), TamaraJ (GP), Jana81 (GP), hijenca (GP), Jana81(Cukrtest)
 
28.03.2008: edinaos (GP), Čmrlika (GP)
 
31.03.2008: Tancho (UZ)
 
user posted image  PREGLEDI V APRILU 2008 user posted image
 
01.04.2008: Pepita (GP), Anitka (UZ)
 
02.04.2008: narava (GP), Taula (GP), Sončnica Sandra (GP)
 
03.04.2008: Jana81(GP)
 
04.04.2008: Aurora28 (GP)
 
07.04.2008: Kasso (GP), Estrella*(UZ), MARTINA25 (GP)
 
08.04.2008: Katina (GP)
 
09.04.2008: CatJa (GP), Katy82 (GP)
 
10.04.2008: Suzy85 (GP), kodrana (UZ)
 
11.04.2007: Tally (GP), **** (GP)
 
14.04.2008: darmar (GP)
 
15.04.2008: Naty (UZ), Špelin@ (GP)
 
17.04.2008: Anitka (GP) 
 
OBRAZCI ZA UREJANJE PORODNIŠKEGA DOPUSTA
 
 
KORISTNE POVEZAVE:
 
CSD MARIBOR
CSD LJ-Šiška



_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 2588
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 14:58:45   
TamaraJ
Ojla..

Sem prišla za minutko do compa.. da vas pozdravm. Mi smo snežakca že naredili, zdaj pa se lotevamo kosila. Kuhe mislim.. smo imeli malo pozen zajtrk, ker je moj prišel šele zjutraj domov in se je moral malo naspat. je delal včeraj na Seki na Gospodarcu. Pa je še vedno čist gotov, ker ima ''tirli, tirli, tirli-ja'' za lep čas dovoljuser posted image .


Sicer pa čakam zdaj še okna in potem grem malo cujnice prat in zlagat. Danes sem malo pogledala tisto velikansko vrečo in bo kar nekaj dela, da vse spravim k sebi. Tam notri so zmešane cotke od novorojenčka do enega leta nekje. Komaj čakam, da se malo vržem končno v priprave za prihod našega novega člana. Zdaj me pa že malo matra vse skupaj..ker naš čas počasi prihajauser posted image

No, upam, da se uspem še kaj oglasit danes.. za nazaj ne grem brat, ker ste res pridne in mi ne znese.

Uživajte v praznični nedelji..


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 2589
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 15:10:25   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: Anitka

Sem na enem drugem forumu našla tale seznamček in ga dam v obravnavo. Predvsem prosim, da se vključite tiste, ki ste že rodile, pa seveda tudi druge.

I. SEZNAM ZA DOJENČKA IZ PORODNIŠNICE

1. 5 tetra plenic (ali 3 tetra in 2 Pampers)
2. 1 povijalno plenico
3. žabice
4. 2 spodnji majici (tetra)
5. 2 vrhnji majici (bombaž - mako)
6. 1 tetra ali bombažna kapica (taka navadna, mehka)
7. 1 vrhnji kompletek (jopca, hlačke, kapica) - bombaž ali 1x pajacek
8. copatki ali nogavičke
9. otroška odejica za na avtosedež oz. košaro
10. avtosedež za pot domov PRIPELJE OČKA, KO VAJU PRIDE ISKAT
11. rokavičke (da se ne popraska - če so potrebne tudi za doma)
12. duda


II. MAMIN SEZNAM STVARI V POTOVALKI ZA V PORODNIŠNICO

A. DOKUMENTI
1. vsa nabrana zdravstvena dokumentacija - izvidi
2. materinska knjižica s potrdilom o opravljeni MŠ (če je potrebno)
3. obrazec Prijava stalnega prebivališča otroka, Izjava o določitvi osebnega imena  (?? - od kod, kako??) POJMA NIMAMuser posted image ... JAZ TEGA NISEM IMELA
4. zdravstvena izkaznica (potrjena)
5. napotnica za porod (dobiš od svojega G.)
6. poročni list ali dokazilo o očetovstvu TUDI TEGA NISEM IMELA S SEBOJ...SMO UREJALI POTEM DOMA
7. osebni dokument

B. STVARI
1. toaletna torbica: zobna pasta in ščetka, krema za telo in obraz, deodorant - brez vonja, tekoče milo in šampon (suhi)??, škarjice in pilica, krtača ali glavnik za lase, vazelin za ustnice, papirnati robčki …JAZ SEM IMELA ŠE ZA BRAT S SEBOJ.. ČAPRAV NI PRIPOROČLJIVO ZARADI OČI... AMPAK MI JE PRAV PRIŠLO, KER MI JE BILO MALO DOOOLGČAS
2. Bepanthen ali Lanolin (se dobi v porodnišnici, če rečete!) za mazanje prsi – ali pa krema od Aventa, ker je ni treba pred dojenjem brisati, blazinice za prsi, nastavek za bradaviceJA, ČE RABIŠ NAJ TI PRINESE NASTAVEK RAJE PARTNER V PORODNIŠNICO NAKNADNO
3. damske vložke - vir 80
4. sp. perilo - več kosov, ker je potrebno zamenjati večkrat na dan (priporočljive so tiste za enkratno uporabo)
5. nogavice 5 parov
6. copate GUMIJAST PODPLAT.. DA NIMAŠ POTEM PREMOČENIH NAVADNIH, KO SE GREŠ TUŠIRAT
7. 2 x nedrček za dojenje NISEM RABILA.. ŠELE POTEM DOMA
8. halja, spalna srajca NE V POSTOJNI.. VSAJ 4 LETA NAZAJ NE
9. obleko za domov – hlače, majica, čevlji (pripelje partner naknadno)POZOR: NAJBOLJE TRENIRKO, KER KAVBOJK ŠE NE BOSTE USPELE OBLEČI
10. pijačo ČIMVEČ VODE.. MENI JE MOJ ŠE MLEKEC NOSIL.. SE MI JE TAKOOO LUŠTAL
11. mobilni telefon in polnilec
12. fotoaparat in baterije
13. denarnica z drobižem
14. piškoti IN VSE SLADKO, KAR IMATE NAJRAJEuser posted image
15. če ste bile šivane, vam bo izredno prav prišel obroček za napihnit, da se boste lažje vsedle RES JE


Črpalka pa je tako v porodnišnici (po potrebi nabavi partner naknadno)JA.. JAZ JE NAMREČ NISEM RABILA IN JO JE ŠKODA KUPOVATI PREJ

SENDVIČ ALI KAJ PODOBNEGA.. JAZ SEM BILA PO PORODU ZELOOOO LAČNAuser posted image


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 2590
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 15:38:32   
Anitka
Super TamaraJ za dopis seznamčku. Glede spalne srajce pa je bilo tudi nam povedano, da raje ne nosit svoje, ker jih je škoda, pa saj jih itak imajo v P. Torej na seznamček dodamo še kakšno knjigico, revijo, za šampon pa sem tudi jaz kar za navadnega.

Ja glede potrdila za očetovstvo - midva bova šla to urejat pred porodom (nisva poročena) in potem vzamem tisto potrdilo s sabo.


< Sporočilo je popravil Anitka -- 23.3.2008 15:39:20 >


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2591
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 16:33:59   
barbaw
Dober dan!
 
Kaj ste se že najedle? user posted image  Jaz sem pri zajtrku pojedla malo več in sem tako sita, da do jutri verjetno ne bom nič več jedla. Še vedno nimam apetita. Kil se je dovolj nabralo, tako da nimam nič proti. user posted image

jana verjetno se nisi zavzela, ampak si poglej uro in datum na tvojem včerajšnjem postu, ki si ga napisala pred polnočjo.
Toliko mačk ko pri nas hodi naokrog bi jaz že zdavnaj bila okužena s toxo, pa nisem bila. Meni mački ne motijo, motijo pa me njihovi iztrebki med mojimi rožami. Mi je ful glupo delat z rokavicami, če nisem noseča. Roke mi švicajo v rokavicah, pa me potem pečejo. Z drugimi kot plastičnimi pa je težko delat, ker so prevelike.
Barvala sem jaz na steno z jupolom in dipiji. Tempere je treba kasneje dol šmirglat, ker temnih tonov baje jupol ali pa druge barve ne pokrijejo.

špelin@ user posted image user posted image  za sobico. Do konc aprila pa bomo imele vse končane otroške sobice. user posted image  Sem si že shranila voščilo. Bo pa pomagalo, ker je res lepo napisano. Hvala.

Jasmin pa tudi meni lepo diši in ime mi je všeč za punco Jasmina. Imam v planu v prihodnosti nasadit jasmin na našem vrtu. Zdaj pa se omamljam s sosedinim. user posted image

**** si prav predstavljam tvojega kako je talebnil. Božček je bil, da je tako nerodno padel. Se pa meni tudi zdi hecno, da bi kot po jajcih hodili. Saj malo drsi, ampak zato še ne pomeni, da ne moreš normalno hoditi. user posted image

edinaos user posted image . Ne bom rekla, da se vse tašče unesejo prej ali slej, ampak moja se pa je. user posted image  Kaj pa tvoja mami?

Anitka ti si pa res pridna. Uf, še mi manjka, da bom tako pridna. user posted image
Za v P sem jaz imela od dokumentov samo kartico, napotnico in materinsko knjižico. Drugega nisem rabila. So pa komentarji od Tamare tako dobri, da ni kaj dodati. Brala pa jaz nisem kljub temu da sem imela zraven, ker sem po čudežu samo spala vmes, ko je Jaka spal. Še v življenju nisem toliko spala kot v P. user posted image



_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 2592
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 16:34:02   
TamaraJ
Anitka.. sploh se ne spomnim natanko, kako sva urejala (in kdaj) to s potrdilom o očetovstvu. kolikor se spomnim po porodu.. Bom še mojega vprašala, če se kaj spomni.

Sicer pa sem v službi sestavila en seznamček zase (potrebščine za dojenčka, za v porodnišnico,...) in ga še dopolnjujem. Po vsej verjetnosti grem v torek v službo in ga bom kopirala na forum, da še malo podebatiramo. Veliko stvari na seznamih, ki sem jih zasledila na raznih forumih je odveč ali pa se jih dokupi, če se pokaže potreba. Recimo prsna črpalka je ena takšnih investicij, ki jih je pred porodom škoda kupovati, saj ni rečeno, da jih bomo rabile. Ali pa nastavki za dojenje,... Tudi modrčke za dojenje bi jaz kupovala kasneje (jam kakšnega lahko imamo prej).. v prvih dneh po porodu se lahko prsi močno povečajo.. kakor pri kateri seveda. Meni se niso pretirano, moji prijateljici pa neverjetnouser posted image

No, mi pa končno na poti do hraneeeeeuser posted image


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Anitka)
Neposredna povezava do sporočila: 2593
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 16:36:50   
barbaw
IZVIRNO SPOROČILO: TamaraJ
Tudi modrčke za dojenje bi jaz kupovala kasneje (jam kakšnega lahko imamo prej).. v prvih dneh po porodu se lahko prsi močno povečajo.. kakor pri kateri seveda. Meni se niso pretirano, moji prijateljici pa neverjetnouser posted image



Se podpišem pod tole. V P modrčka itak ne rabiš. Razen če ima katera kakšne ekstra želje po tem, da bi ga nosila.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2594
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 16:37:41   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: barbaw
Še v življenju nisem toliko spala kot v P. user posted image




Jaz tudi... takrat sem bila res naspana.. potem pa doooolgooooo ne več takouser posted image . Izkoristite.. predvsem tiste, ki vam lahko vsaj prvo noč otročka odpeljejo, da se odmarate. Potem sva pa čez dan skupaj dremuckala (nič pospravljenja, nič pranja cujn, likanja,.......)


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 2595
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 17:14:49   
barbaw
Tamara jaz še zdaj nisem tako naspana kot takrat v P. user posted image  Je bila tretja noč huda, ker se jaz user posted image  babji na dudo nisem spomnila, ampak je minilo. Sem se potem čez dan naspala. Moja cimra pa tudi. Nobena ni imela več kot en obisk cel čas. Sva šle isti dan domov.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2596
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 17:14:53   
Naty*
En hiter comment, pol grem pa počivat, ker sva kr okrog hodila pa jedla en zelooo naporen dan user posted image .

jana js sm slikala s temperami, ena je potem komentirala, da jih težko spraviš s stene, ampak s tem se bomo obremenjevali takrat user posted image .

Anitka glede komentarjev k seznamu se večinoma strinjam s Tamaro (ampak očitno ne iz lastnih izkušenj user posted image ). V MŠ nam je rekla, da nastavkov za bradavice ne nosimo s sabo in da jih ne uporabljamo, če se le da.

Očetovstvo sva pa midva že uredila, ampak nisva dobila nobenga potrdila user posted image , kako gre torej zdej to? Aja pa na MŠ je rekla, da poročnega lista pari ne rabijo več s sabo (tud to ne vem zakaj).

edina user posted image  za nakupe, počas se nam bo vse nabralo user posted image ...

Aja pa tole pokomentirajte tiste, ki ste že rodile. Sm se pogovarjala s parimi, ki so že tud rodile in so rekle, da za odhod iz  P zase niso mele nobenih posebnih oblačil in so oblekle tisto v čemer so prišle tja, ker so nosečniške hlače itak raztegljive, trebuh ti pa še ne uplahne. Predvidevam, da v primeru, če ti voda odteče (oz. odteka) vmes to ne pride v poštev, kaj pa drugače? Kaj ve mislite?

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2597
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 17:25:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barbaw

edinaos user posted image . Ne bom rekla, da se vse tašče unesejo prej ali slej, ampak moja se pa je. user posted image  Kaj pa tvoja mami?



Moja mami je pa najboljša mami na svetu, res zlata osebauser posted image , za taščo pa mi je itak že vseeno sem rekla, da če se ne bo kmalu poboljšala jo bom morala zamenjatiuser posted image



(odgovor članu barbaw)
  Neposredna povezava do sporočila: 2598
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 18:14:16   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Naty*
Aja pa tole pokomentirajte tiste, ki ste že rodile. Sm se pogovarjala s parimi, ki so že tud rodile in so rekle, da za odhod iz  P zase niso mele nobenih posebnih oblačil in so oblekle tisto v čemer so prišle tja, ker so nosečniške hlače itak raztegljive, trebuh ti pa še ne uplahne. Predvidevam, da v primeru, če ti voda odteče (oz. odteka) vmes to ne pride v poštev, kaj pa drugače? Kaj ve mislite?


Ma jaz sem šla iz porodnišnice kar v nosečniških kavbojkah user posted image  So take, ki pridejo pod trebuh in sem pač samo zategnila tisto nastavljivo elastiko user posted image  Čeprav mi je trebuh v tistih 3 dneh po porodu izredno uplahnil user posted image  Drugače mi je pa user posted image  za odhod domov prinesel sveže perilo, nogavice in bluzico user posted image
 
Če vas zanima, kako zdaj izgleda naša otroška soba, sem odprla nov album s to tematiko - geslo: prenova user posted image  Detajli pa še pridejo, ko "odidejo" s sten stari user posted image

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 2599
   RE: Majčice '08 - 3.del
23.3.2008 19:15:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Naty*
Aja pa tole pokomentirajte tiste, ki ste že rodile. Sm se pogovarjala s parimi, ki so že tud rodile in so rekle, da za odhod iz  P zase niso mele nobenih posebnih oblačil in so oblekle tisto v čemer so prišle tja, ker so nosečniške hlače itak raztegljive, trebuh ti pa še ne uplahne. Predvidevam, da v primeru, če ti voda odteče (oz. odteka) vmes to ne pride v poštev, kaj pa drugače? Kaj ve mislite?


Ma jaz sem šla iz porodnišnice kar v nosečniških kavbojkah user posted image  So take, ki pridejo pod trebuh in sem pač samo zategnila tisto nastavljivo elastiko user posted image  Čeprav mi je trebuh v tistih 3 dneh po porodu izredno uplahnil user posted image  Drugače mi je pa user posted image  za odhod domov prinesel sveže perilo, nogavice in bluzico user posted image
 
Če vas zanima, kako zdaj izgleda naša otroška soba, sem odprla nov album s to tematiko - geslo: prenova user posted image  Detajli pa še pridejo, ko "odidejo" s sten stari user posted image


Špelin@: lepa sobica, vse plavo , a ste ve malo mahnjene na plavo kakor jaz na rozauser posted image user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 2600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  102 103 [104] 105 106   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  102 103 [104] 105 106   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Ali spolni odnos res lahko pomaga sprožiti...
Mnogi verjamejo, da lahko spolni odnos v zadnjih dneh nosečnosti spodbudi začetek poroda. Ali to tudi v resnici drži?




So vaše menstruacije boleče?
пеперутка16

Zadnje čase imam tako boleče menstruacije, da se celo onesvestim..nujno je, da mi da injekcijo in to je to..In zdaj, ko se staram, ko se staram. Stara sem 29 let, še nisem rodila itd.