|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke 2013
3.9.2013 14:24:24   
mala zirafa
Jaz se pa že zdaj sprašujem kako bom oblekla malega iz bolnice domov in doma.ali je dovolj plišasti pajacek s stopalkami in dolgimi rokavi in ena dolga majčka s trakci ter volneni copatki čez?Seveda ga bom za ven oblekla še v zimski pajac.
rok imam zadnjega v oktobru, pa pri nas niso neke hude jeseni in zime.Nekateri se še celo kopajo v oktobru.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 676
   RE: Novembrke 2013
4.9.2013 13:29:37   
Danijeladejan
Pozdravljene!

Po dolgem času se vam spet malo oglašam. Prebiram vas sicer redno, napišem pa ničuser posted image Ja še malo pa bomo naše bebike cartale. Noro kak je minlo.

kg-jaz sem v 32. tednu in sem pridobila cca.12 kg. Najbolj verjetno v trebuh pa drugod tudi malouser posted image

oblačila - poletje sem preživela večji del v oblekicah, zdaj sem si kupla sicer ene nosečniške hlače v h&m za 20€, kaj več pa ne mislim kupovat ker se mi zdi škoda. Doma sem tako v trenerki ki ima hvaležen pas za moj trebuh user posted image Za našo malo pa imamo skoraj vse, oblačila sem kupovala nekaj 56, nekaj pa 62. Večina plišaste pajacke, pa nekaj toplih hlač in jopic. Manjka nama v bistvu še samo kozmetika.

porod-priznam da vedno več razmišljam o tem pa preberem kako lepo porodno zgodbo, čeprav me zaenkrat ne daje prevelika panika. Vseeno jemljem to tak, da bo to moj najsrečnejši dan. Upam da bo čim lažje. Rodit bom šla v Mb porodnišnico, ker imam 5 min z avtom do tja in sploh ne razmišljam kakorkoli drugače.

Drugače je pa tudi naša mala zeeloo aktivna v trebuhu, res lepi občutki. V 28. tednu sem dobila injekcijo hemoglobina, pa železove tablete jem, drugače pa počutje kar ok. Gibalno sem pač manj sposobnauser posted image V petek me čaka spet pregled pri ginekologinji. Drug teden pa v akcijo z urejanjem papirnatih zadev. Danes pa greva z mojim na prvo predavanje v šolo za bodoče starše. Upam da bo fajn user posted image

user posted image uživajte še zadnje tedne pa tipkajte kaj. Tudi jaz bom v bodoče bolj pogosto, obljubimuser posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 677
   RE: Novembrke 2013
6.9.2013 11:00:59   
the seven

IZVIRNO SPOROČILO: the seven

hei hei ... danes pa sem nekaj dogaja z mano ... zanima me ali ima katera (ali je kdaj imela) podobne težave ...

že nekaj dni me matra bolečina v hrbti in v stegnih danes pa se je bolečina poleg tega preselila še v spodnji del trebuha, tako, da me danes že od zjutraj močno boli vse od križa pa skozi celoten spodnji del trebuha ... ko ležim na boku se bolečina malo umiri ampak se takjo ko vstanem zopet vrne ... nevem kaj to pomeni, ali je to normalo, da se mi dogaja ali se dogaja kaj posebnega - malo sem v dilemi ... so takšne bolečine pričakovane ali kaj napovedujejo ... jutrim imam sicer pregled ampak me malo skrbi - bom pa vsekakor jutri o tem poročala svoji G ... in nato tudi vam ...

pozdravček ...




... bila pri G in omenila zgoraj opisano težavo, smo takoj UZ delali, da nebi prišlo do kakšnega prezgodnjega poroda mapak je use OK, edino kar se je naše dete sedaj v skoraj 30 tednu nepričakovano obrnilo na rit in sedaj sedi, G pravi, da ima še čas, da se obrne in upam, da se tudi bo ... spremljati moram kje točno brca, da vem ali se bo obrnil ali ne ... naslednji pregled pa imam v 34t ...

... za krče - če se mi bodo še pojavljali mi je pripisala Buscopan - po potrebi in 1 tableto dnevno Magnex (Mg) in to naj bi zadostovalo do poroda ...

... zanima me še ena stvar, v materinsko mi je G pod gest. starost napisala 31 1/7, po ZM pa sem bila v 29 3/7 ... to pomeni, da je plod razvit za 31 teden - je to tudi možnost, da prej rodim ...

... počasi je use pripravljeno, hodimo tudi v šolo za starše ... še to damo čes potem smo pa pripravljeni ... nevem ali bo prehitro amapk računam, da bom imela mesec dni prej use nared ...

.. še o pralnih pleničkah sem danes začela razmišljati ... res, da je začetna investicija kar visoka za moj buget - se pa pomoje pozna kasneje in zato resno razmišljam o tem ... mogoče bi na začetku malo kombinirala z navadnimi pamprskami ... potem pa bi videla, kako se kaj obnesejo pa jih sproti nakupila ... bi bilo malo lažje ... no to še pride ... mogoče ima katera tudi kakšno izkušnjo ...

... pozdravček ...

(odgovor članu the seven)
Neposredna povezava do sporočila: 678
   RE: Novembrke 2013
7.9.2013 22:33:38   
Anonimen
Dober večer babuške user posted image !

Moj gleda košarko, jaz pa na rr user posted image . Nisem ravno neka huda navijačica, raje sama športam kot pa gledam druge v akciji user posted image .

Matkurja - Tudi meni je G rekla, da mi svetuje kar CR. Je žal kar nekaj ginekologov v Slo, ki so prepričani, da enkrat CR, vedno CR, čeprav WHO priporoča, da se po CR vsaj poskusi vaginalen porod, če ni nekih drugih težav, saj vsak naslednji CR prinese veliko večja tveganja za morebitne zaplete. Tako da če nimaš nekih posebnih težav, mislim, da bi tudi ti lahko poskusila vaginalno roditi, samo pravo strokovno podporo bi morala dobiti.

tintin - Ja, res je, kar se tiče porodničarstva, je Slovenija zelo nazadnjaška in večina G in porodničarjev tako zelo trmasto vztraja pri preveč medikaliziranem porodu, da je to prav groza . To me včasih tako razjezi, saj ne morem verjeti, da je lahko nek strokovnjak z medicinskim faksom tako omejen in kratkoviden user posted image . Pa tudi meni Lili skače po mehurju in me brca v kolke, se mi zdi, da si je zavzela celo trebušno votlino user posted image . Ah te naše novembrske bebice so očitno vse orng aktivne user posted image . Pa pridna za kilce, greš lepo počasi gor, kot je treba user posted image .

*zvezdica zaspanka* - Ko se bo porod začel, ne bo več časa, pa tudi ne prave energije za dogovarjanje, kaj bi želela pri porodu, zato je zelo smiselno napisati porodni načrt. Sicer te čaka rutina, ki jo imajo v tisti porodnišnici, v kateri boš rodila. Zato je dobro pred porodom obiskati porodnišnico in preveriti, kakšni so njihovi rutinski postopki, da nisi potem preveč šokirana ali razočarana. Je pa res, da v vseh slo porodnišnicah porodnega načrta ne sprejmejo enako dobrodošlo, te znajo kje postrani gledati češ "kaj pa ta komplicira in si zmišljuje". Tega ti seveda ne bodo rekli v obraz, toda lahko pa je čutiti takšno energijo, ki zagotovo ne vpliva pozitivno na porod. To sem jaz doživela na Ptuju in ni prav nič pomagalo, da so navzven spoštovali moj porodni načrt, kar so ga tudi morali po zakonu o pacientovih pravicah. V glavnem, na porod se je dobro pripraviti, sicer si lahko 123 potisnjena v postopke in situacije, ki ti ne bodo všeč in jih drugače ne bi sprejela. Toda, ko ženska rojeva, še posebno prvič, pač ne ve, kaj naj pričakuje in se zato veliko bolj prepusti odločitvam drugih, kar zdravstveno osebje žal prevečkrat grdo izkoristi. Pa super za sladkorno, da je več ni user posted image .

the seven - Mene ponoči tako boli noga na tisti strani, na kateri spim, da se komaj skobacam na drugo stran. Pa tudi križ me vsake toliko orng boli, še posebno, ko pridejo pripravljalni popadki. Včasih me vse tako boli, da že kar paničarim, da bom predčasno rodila, imam ful neko paranojo pred tem, odkar sem imela vse te moje zaplete. V glavnem, pridejo trenutki, ko mi prav noben položaj ne prinese olajšanja in se mi zdi, da bom ali počila ali rodila user posted image . Toda potem se nekako Lili umiri, jaz pa končno zaspim in koooončno pride jutro. Pa držim pesti, da se tvoja pikica čim prej nazaj obrne na glavo user posted image . Ti ti nagajivček ti, hecaš svojo mami user posted image . Če se boš odločila za pralne pleničke, pa mi piši na ZS, ti jih lahko zelo ugodno prodam, saj smo jih kupili za prvo (Lotties, zelo mehke in iz eko bombaža), toda je bila tako majhna, da so ji bile prevelike (jo je bila sama plenica user posted image ), potem smo pa že prešli na bio za enkratno uporabo. Lili bi naj bila še bolj drobčkena, tako da nam zagotovo spet ne bodo prišle prav in se mi jih zdi res škoda, saj so nam tistih nekaj tednov, ko smo jih poskušali vendarle uporabljati, zelo super služile. Če boš pa uporabljala pleničke za enkratno uporabo, pa nikar Pampersk, saj vsebujejo kemične snovi, ki prehajajo tudi v urinski trakt dojenčka. V Mullerju imajo zelo poceni bio pleničke za enkratno uporabo Moltex, ki so res prijazne dojenčku - naša prva ni imela niti enkrat pleničnega izpuščaja. Je pa res, da tudi vlažilnih robčkov nismo uporabljali, ampak le vodo in bombažne krpice Toto, pa tudi kremico za ritko od Welede, ki je zares naravna. Je treba biti pri otroški kozmetiki kar zelo previden, saj prodajajo svašta, povsod piše dermatološko testirano in mislijo, da je to dovolj. V resnici pa je noter sama kemija, ki jo otroška koža dobesedno poje user posted image .

mala zirafa - Glede na to, da imam rok 4. 11., občutek pa, da bo konec oktobra, mislim, da ni treba pretiravati z oblačili. Itak dojenčka pokriješ z dekco in mu je toplo. Jaz bom najverjetneje imela le majčko, hlačke in jopico, pa nogavičke in kapico ter čez dekco. Itak jo bom nesla samo do avta, v avtu ji bo fino toplo, potem pa v topel domek user posted image .

Lepe sanje, pa se kmalu spet tipkamo user posted image ,
NenaLena




(odgovor članu the seven)
  Neposredna povezava do sporočila: 679
   RE: Novembrke 2013
8.9.2013 16:18:08   
mala zirafa
Kkao sem neučakana, zdaj se mi bo najbolj vleklo.Vem kako je bilo pri prvem.Sedaj me je pa ta križ začel zelo matrat, dobesedno se počutim invalid, vsag gib moram previdno izvest.ta prva mi je pustila za posledico išias, upam da ne bo zdaj spe tisto.Samo da bo sta malimi vse ok, si mislim na koncu.
glede pampersk sem tudi brala tuje forume, kako jih kritizirajo, vse drugo kupit samo teh ne.Jaz sem pa ravno sleep and play kupila, ker nisem vedela prej.pa itak jih hitro porabiš.
Koliko pa stanejo moltex bio?Kaj menite o johnsonovih vlaž. robčkih sensitive?Žal previjalne nimam v kopalnici in bo malo nerodno ponoči.Podnevi bom že z vodo in milom umivala, ponoči si pa kot mesečnik.a se jih sploh previja ponoči?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 680
   RE: Novembrke 2013
8.9.2013 16:25:50   
tintin
Jaz tudi ne obrajtam pampersk:( sem jih sicer porabila, če sem jih dobila za darilo, amapk kupovala jih nisem nikoli. Meni so všeč dm-jeve bio plenice (sicer niso glih cele razgradljive), moltex, baje so super Bambo plenice, se jih po novem dobi v Baby Centru.
Po večeru, ko sem imela brcanja v mehur zadosti sem naredila vaje za obrat dojenčka in se je res obrnil! Zdaj me brca v želodec in pod rebra. Me pa po daljši hoji zelo boli sramna kost, lepote 3. nosečnosti;)

Za oblečt: jaz bom imela pripravljene žabice-body-mako majčko-toplejši pliš pajacek-kapco in copatke. Detece bom v lupinci zavila v zimsko vrečo /dekco za lupinco, ki jo moram še sešit (2 plasti flanele in polnilo).

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 681
   RE: Novembrke 2013
8.9.2013 16:26:28   
tintin
robčki: jaz sem vedno uporabljala dm-jeve sensitive, so bili kar ok. na začetku pa vodo.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 682
   RE: Novembrke 2013
9.9.2013 16:05:41   
ni_ka21
No jaz sem vedno uporabljala pamperske in planičke pa vlažilne robčke, pa sem zadovoljna z njimi. Nikoli ni imel izpuščajev ali rdeče ritke. Pa kremico sem imela iz Ptujskih lekarn njihovo kremo za otroške ritke pa sem bila zelo zadovoljna. Ponoči ga nisem nikoli budila ali previjala razen če je blo nujno potrebno.

V porodnišnico si bom nesla: Rokavičke, zokenčke in dudico
Iz porodnišnice pa jo bom oblekla v body, majčka,hlače, zokenčki, kapica pa pajacek


(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 683
   RE: Novembrke 2013
9.9.2013 18:49:11   
marelcaspelca
mala žirafa.....

za previjanje in umivanje z vodo se da takole narediti....
obstajajo take termoflaše, iz katerih črpaš na pritisk in ti ni treba je odpirat in nagibat,. enostavno stoji na mizi... (ma približno tako deluje kot pumpica pri tekočem milu....)
Kupi si tako, nalij notri toplo vodo in imej na previjalni, spodaj si pa en podstavek postavi, da ne zmočiš vsega... potem pa s tem zmočiš vato ali kar koli že uporavljaš za čiščenje ritke.... mila pa nikar vsakič uporabljat, ni zdravo, voda je dovolj. Pa ni potem treba do kopalnice sploh hodit....

joj, upam no, da sem ok razložila :)

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 684
   RE: Novembrke 2013
9.9.2013 21:54:14   
ni_ka21
kje pa kupiš tako flašo? Ja jaz sem na začetku imela posodico z vodo za zapiranje, pa sem vato samo namočila not. Če pa greš kam pa so super vlažilni robčkiuser posted image

(odgovor članu marelcaspelca)
Neposredna povezava do sporočila: 685
   RE: Novembrke 2013
10.9.2013 10:17:25   
Anonimen
Lepo pozdravljene kmalu mamice user posted image !

plenice - Ravno sem preverila v Mullerju in so najmanjše Moltex2, ki so za od 3 do 6 kg, pakirane po 44 komadov, stanejo pa le slabih 6 evrov. Od takrat, ko smo jih uporabljali za starejšo hčerko, so se celo pocenile user posted image . So pa prijazne do dojenčka in do narave, tako da jih bomo ponovno uporabljali brez slabe vesti user posted image . Pa še do denarnice so prijazne user posted image .

umivanje ritke in vlažilni robčki - Mi se bomo zagotovo tako kot pri prvi poskušali popolnoma izogniti vlažilnim robčkom in milu na področju ritke, saj se da z vodo tako doma kot na poti vse super umiti. Doma sem se znašla tako, da sem si na rob previjalne obesila kanglico, ki sem jo vsakič pred previjanjem napolnila s toplo vodo, na poti pa imamo itak vedno s sabo kakšno flaško vode za pit ali pa se gre zmočit toto krpico na stranišče in je stvar rešena. Hudič z vlažilnimi robčki je, da je težko najti neparfumirane in takšne zares naravne, ki ne bi dražili ritke, četudi morda ritka ne postane vidno rdeča.

nočno previjanje - Kolikor se spomnim, je prvi mesec dobro dojenčka previjati tudi ponoči, saj pogosteje je in kaka. Mi smo starejšo prve tedne morali obvezno previti tudi ponoči, saj smo jo tako zbudili, da je bila pripravljena jesti, saj je bila suhcena zaspanka, ki bi lahko preveč spala in premalo jedla. Čez čas, ko smo jo lahko pustili spati čez noč (je spala v kompletu tudi po 8 ur user posted image ), pa je seveda nismo budili in kmalu ni bilo več nočnega previjanja. Tako da to nočno previjanje je aktualno bolj na čistem začetku, pa še takrat ga je treba izvesti v zatemnjeni svetlobi in s čim manj ropota, da otrok začuti, da je noč in lažje zaspi nazaj.

tintin - Bravo za obrat in da je vaja delovala user posted image user posted image user posted image ! Jaz imam v četrtek pregled in moram preveriti, kako se je obrnila naša pupa, da ni slučajno v ocupit posterior položaju (na glavi, vendar s hrbtenico ob moji hrbtenici, namesto s hrbtenico ob mojem popku) kot je bila starejša hčerka in se zato ni spustila v porodni kanal in smo zato končali s CR. Imam tudi na zalogi kar nekaj vaj, ki bi naj takšne male nagajivčke obrnile, tako da me prav zanima, kako se je postavila user posted image . Glede brcanja pa: meni skače po mehurju, pa brca me v kolk (tega prvič nisem čutila user posted image ), pa včasih se mi zdi, da mi je nogo potisnila do grla user posted image . Prva ni bila niti pol tako aktivna, tako da me vedno bolj daje radovednost, kakšna bo ta naša druga punčica po karakterju. To bo veselo user posted image .

Kar ne morem verjeti, da sem stopila že v 34 teden in je samo še mesec in pol do poroda user posted image . Ni kaj, počasi bo treba pripraviti posteljico, vzeti iz omare jajčko, oblačila od starejše sem že nekaj pregledovala in nam verjetno ne bo treba ničesar dokupovati, morda kakšne tetra pleničke, ker so te kar nekam porumenele user posted image , v sredini oktobra nabavim še kozmetiko od Welede, pa je. Pa vse bo seveda treba še oprati, posteljino, preobleko od košare, oblačila ... toda ne prej kot v sredini oktobra, da se spet ne naberejo pršice in prah. Joj punce, komaj čakam, da objamem svojo malo punčico, tako sem že radovedna, kako bo izgledala user posted image user posted image user posted image . Si kar ne morem predstavljati, kakšna bo, ker imam v glavi samo "model" od starejše user posted image .

Se javim čez vikend po pregledu, pa pridno božajte svoje bušije user posted image ,
NenaLena

(odgovor članu ni_ka21)
  Neposredna povezava do sporočila: 686
   RE: Novembrke 2013
10.9.2013 10:19:49   
Anonimen
na koncu mi je namesto pikapolonice pripelo nagajivčka user posted image ,

To je bilo mišljeno: pridno božajte svoje bušije user posted image
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 687
   RE: Novembrke 2013
10.9.2013 11:53:02   
*zvezdica zaspanka*
pozdravček vsem.

ravnokar prihajam s pregleda - z našo živahno user posted image  je vse super (z mamico končno tudi - počutje super, energije imam še dovolj, edino spanca mi manjka), obrnila se je na glavo (in se mi zdi, da vem kdaj - že par dni me boli/razteza/pritiska v spodnjem delu maternice, drugačen občutek kot prej), je pa baje malce večja za svojo "starost" user posted image

prejšnji teden sva kupila cotke za iz porodnišnice v h&m-u (ful majo lušne, imam pa žabice, bodi, hlačke in jopico), pa ninico za malo (nisem si mogla pomagat, da je ne bi vzela user posted image ) ... ostalo sva dobila vse in mislim, da nama nič kaj ne manjka, tako da me sedaj čaka pranje ...

ok, imam pa par vprašanj.
* kupila sva sicer nov voziček (ampak tudi nove hlače prepereš, a ne) - a ste ve "preprale" (piše namreč ročno pranje) vse tiste dele/prevleke, ki so se dale odstranit (recimo podloga v košari, strehica ipd.)? kaj pa pri lupinici - mislim, da se ne da nič odstraniti ... je dovolj, da dobro prebrišeš?
* manjkajo mi še kremice ipd. katera hladilna mazila, kremice ipd. priporočate?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 688
   RE: Novembrke 2013
10.9.2013 12:32:43   
tintin
Jaz sem skoraj vse cotke oprala ta vikend, sem izkoristila lepo sončno vreme, da sem jih posušila zunaj.
Voziček: jaz sem sicer kupila rabljenega, izgledal je čist, ampak sem vse oprala v stroju - program ročno pranje), isto lupinico - ponavad gredo na lupinicah, avtosedežih vsi tekstilni deli dol.

Kremice: čimmanj, tem bolje. Za ritko bom kupila pavlovičevo mazilo (dm), se je ok obneslo pri mlajšemu...mazala sem samo po potrebi, ne skoz. Za vneto ritko je fajn imet še kak Sudocrem ali Praško pasto. Drugih krem, razen Bepanthena roza (ki je uporaben tudi za bradavice) in Lanolina (tudi za bradavice) ne mislim kupovat. Pa olivno olje, fiziološka, par alkoholnih robčkov...to bo vse od substanc:)

Plenice: kupila bom dm nature ali pa moltex. Vzela bom kar št.2.

Še pišem kaj kasneje.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 689
   RE: Novembrke 2013
11.9.2013 17:57:51   
Matkurja
Zvezdica zaspanka, po moe se da pri lupinici vse dele odstanit. Mi smo imeli pri prvem eno ful staro in se jo je dalo slečt do konca.
Vozička novega pa jaz nisem vsega prala. Samo notranje obloge.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 690
   RE: Novembrke 2013
12.9.2013 8:47:49   
mala zirafa
Glede kozmetike , ste kdaj uporabljale pasto di fissan baby?Dobiš jo samo v Italiji. Je odlična, tudi za odrasle, bogata s cinkom in neverjetno hitro celi.Sem si nabavila kar njihovo kolekcijo.
Glede pumpice za vodo pa prvič slišim.Ne morem si pa predstavljat da pokakano ritko samo z vodo lahko umiješ.
Je pa naš mali bistveno bolj miren od hčerke, ki je nenormalno brcala in ni imela miru. Razlika je kot dan in noč.Upam da rodim pred rokom, tako sem neučakana.Ali res drugega prej rodiš?

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 691
   RE: Novembrke 2013
12.9.2013 9:47:42   
tintin
fissan poznam, je super za vneto ritko, ja.
drugega sem jaz rodila (skoraj) na rok- zamujal je 1 uro:) prvega so mogli pa ven zbezat  - sprožitev 6 dni po pdp.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 692
   RE: Novembrke 2013
13.9.2013 14:36:37   
mala zirafa
A ima katera krče v vpodnjem delu trebuha? danes sta me dva zagrabla v eni uri, tako da sem komaj hodila.sem se že ustrašila da ni kaj hujšega.Kako kaj spite?Sploh ne vem več kaj je spanje.Non stop na wc-ju, Pa brca me v žolčnik, ki je vnet, tako da res komaj čakam rodit.se je katera odločila za epiduralno?
Jaz imam datum za razgovor.
Sem jo že enkrat dala skozi in sploh ne vem kaj so porodne bolečine.Žal mi je samo, ker je bil potreben vakuum, saj nisem čutila sfinktra.Če bo pa vse skupja šlo zelo hitro pa potem odpade.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 693
   RE: Novembrke 2013
13.9.2013 22:18:15   
*zvezdica zaspanka*
takole nekako sedaj izgleda naš seznam ... kar nekaj nas ;)
upam, da mi ne boste zamerile, če sem spisala kakšen napačen podatek ... prosim, sporočite mi, pa bom popravila (pa če katera hoče še kakšen podatek dodati, tudi naj pove) ;)
ps: a je že katera rodila? ;)))


user posted image


PDP, ime, starost, kraj, št. user posted image , št. user posted image doma, spol user posted image , porodnišnica

31.10.
mala zirafa, 35, 2user posted image , 1user posted image , user posted image

1. 11.
ni_ka21, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , Ptuj

2.11.
Jane77, 35, Krško, 2user posted image , 1user posted image

4.11.
pin, 35, LJ, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
NenaLena, Muljava, 4user posted image , 1user posted image , user posted image , Jesenice
november2010, 3user posted image , 2user posted image
butterfly.., 1user posted image , 0user posted image

5.11.
mehurcica, 34, PO, 2user posted image , 1user posted image ,
Danijeladejan, user posted image

6.11.
*zvezdica zaspanka*, 26, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , Trbovlje
nikicaa, 2user posted image , 1user posted image ,
marelcaspelca, KR

7.11.
kresnica, 39

09.11.
Sončnica, 23, Ljutomer, 23, 3user posted image , 0user posted image , user posted image
babysmile, 28, 2user posted image , 1user posted image ,

10.11.
slavica86, 27, 1user posted image , 0user posted image
Neya26, 3, 1

11.11.
neli87, 25, 2user posted image , 1user posted image ,
drobtinica35, 35, 1user posted image , 0user posted image
eee35, 40, 2user posted image , 1user posted image ,
anjamiha, 2user posted image , 1user posted image ,

12.11.
bran, 25, LJ, 1user posted image , 0user posted image

13.11.
sasa2008, 3user posted image , 1user posted image
lokvanj22, 26, 1user posted image , 0user posted image
zoja10, 2user posted image , 1user posted image , user posted image

14.11.
november1982, 30, LJ, 3user posted image , 1user posted image , user posted image

15.11.
Tmra, 23, 1user posted image , 0user posted image
janchy1986, 27, okolica LJ, 1user posted image , 0user posted image
Arabella1

16.11.
_kiti_, 30, LJ, 2user posted image , 1user posted image ,
the seven, 23, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , LJ

17.11.
iris1978
tanjita, 34, Gorenjska, 2user posted image , 1user posted image ,
KulGirl, 2user posted image , 1user posted image

18.11.
Mini ME
bibaleze84, 28, Škofja Loka, KR

20.11.
Miši25, 1user posted image , 0user posted image
Enelin, 25, 1user posted image , 0user posted image , user posted image

21.11.
kovanček

22.11.
september, 27, 1user posted image , 0user posted image

23.11.
mojesanje
Evylish, user posted image
mina88, 2user posted image , 1user posted image

24.11.
reza1, 27, 2user posted image , 0user posted image , KR
tintin, KR, 5user posted image , 2user posted image , KR
aikalana
lejla346
mimi28, 4user posted image , 1user posted image

25.11.
vesnni
cvetka_m, 30, 1user posted image , 0user posted image

27.11.
tenerife, 31, 2user posted image , 1user posted image

28.11.
briljantina, 2user posted image , 1user posted image
anit6

29.11.
srečkicanosečkica
LolaTin, CE, 1user posted image , 0user posted image
Metuljčica 2013
marjanita, 3user posted image , 1user posted image , KR

30.11.
suri_

1.12.
Matkurja, 2user posted image , 1user posted image


?.9.
irenaaa74,
stracatela, 26
petraaaa
sanjava
monika2011, 24, KR, 3user posted image , 2user posted image
Anketa
BODOČA 77
Tamara35, 2user posted image , 1user posted image , user posted image
Zara_


user posted image Z nami so bileuser posted image
Medvedek315
aja18
Occiblu

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 694
   RE: Novembrke 2013
14.9.2013 9:49:26   
november2010
Pozdravljene punce,
se že dolgo nisem nič javila, ampak sem še delala plus dva škrata doma, plus še kaj in potem zmanjka časa :)

Pri meni vse ok, mali zlo živahen, me pa zelo boli sramna kost, zadnjič sem se ponoči zbudila s tistimi lažnimi popadki, sem se po moje šele takrat začela zavedat, da zdaj pa res ni več daleč do poroda :) Tako da sem nanosila skup stvari za dojenčka, še posteljico čakam, da mi sestra vrne, pa lupinico moramo še nabavit....
sem bila pa včeraj v Tosami in sem se založila z vložki, mrežastimi hlačkami in ostalimi pripomočki... Manjka mi še moderček za dojenje, za začetek bom kupila samo enega, ker pri prejšnjih dveh dojenje ni steklo in sem ga potrebovala res samo na začetku... če pa bo dojenje steklo 8saj pravijo da v tretje gre rado? :) ) se bom pa z veseljem še založila :)

Zvezdica zaspanka - pri meni lahko dopišeš 30let, pa fantka pričakujemo, rodila bom pa v Kranju.

Plenice - tud jaz se bom poskušala izognit pamperskam, bomo pa videli, kako bo malemu odgovarjalo.... pri prejšnjih dveh je bilo obdobje, ko so samo pamperske zalegle, ker sta bila oba bolj bunkice in so papmperske najbolj elastične oziroma imajo tiste raztegljive trakove.... kasneje pa smo uporabljali mullerejeve...

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 695
   RE: Novembrke 2013
14.9.2013 10:54:58   
Danijeladejan
*Zvezdicazaspanka* lepo si nam to spisala,superuser posted image Edino moj PDP je 3.11, ne 5.11, pa če hočeš lahko dopišeš starost:24 let, prva user posted image , kraj:MB, pa porodnišnica tud MB.

Mene tud na čase ti lažni popadki grabijo in me vsakič znova to nekak pocuka za rokav, da pa je zdaj dan D že res blizuuser posted image

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 696
   RE: Novembrke 2013
14.9.2013 12:36:07   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Glede kozmetike , ste kdaj uporabljale pasto di fissan baby?Dobiš jo samo v Italiji. Je odlična, tudi za odrasle, bogata s cinkom in neverjetno hitro celi.Sem si nabavila kar njihovo kolekcijo.
Glede pumpice za vodo pa prvič slišim.Ne morem si pa predstavljat da pokakano ritko samo z vodo lahko umiješ.
Je pa naš mali bistveno bolj miren od hčerke, ki je nenormalno brcala in ni imela miru. Razlika je kot dan in noč.Upam da rodim pred rokom, tako sem neučakana.Ali res drugega prej rodiš?

Poznam pasto di fissan in ni več tisto, kar je včasih bila.
Mi malemu skoz ritko samo z vodo umivamo. No pri kopanju je tudi navadno trdo milo.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 697
   RE: Novembrke 2013
15.9.2013 19:25:39   
*zvezdica zaspanka*
user posted image


PDP, ime, starost, kraj, št. user posted image , št. user posted image doma, spol user posted image , porodnišnica

31.10.
mala zirafa, 35, 2user posted image , 1user posted image , user posted image

1. 11.
ni_ka21, 2user posted image , 1user posted image , user posted image , Ptuj

2.11.
Jane77, 35, Krško, 2user posted image , 1user posted image

3.11.
Danijeladejan, 24, MB, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , MB

4.11.
pin, 35, LJ, 1user posted image , 0user posted image , user posted image
NenaLena, Muljava, 4user posted image , 1user posted image , user posted image , Jesenice
november2010, 30, 3user posted image , 2user posted image , user posted image , KR
butterfly.., 1user posted image , 0user posted image

5.11.
mehurcica, 34, PO, 2user posted image , 1user posted image ,

6.11.
*zvezdica zaspanka*, 26, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , Trbovlje
nikicaa, 2user posted image , 1user posted image ,
marelcaspelca, KR

7.11.
kresnica, 39

09.11.
Sončnica, 23, Ljutomer, 23, 3user posted image , 0user posted image , user posted image
babysmile, 28, 2user posted image , 1user posted image ,

10.11.
slavica86, 27, 1user posted image , 0user posted image
Neya26, 3, 1

11.11.
neli87, 25, 2user posted image , 1user posted image ,
drobtinica35, 35, 1user posted image , 0user posted image
eee35, 40, 2user posted image , 1user posted image ,
anjamiha, 2user posted image , 1user posted image ,

12.11.
bran, 25, LJ, 1user posted image , 0user posted image

13.11.
sasa2008, 3user posted image , 1user posted image
lokvanj22, 26, 1user posted image , 0user posted image
zoja10, 2user posted image , 1user posted image , user posted image

14.11.
november1982, 30, LJ, 3user posted image , 1user posted image , user posted image

15.11.
Tmra, 23, 1user posted image , 0user posted image
janchy1986, 27, okolica LJ, 1user posted image , 0user posted image
Arabella1

16.11.
_kiti_, 30, LJ, 2user posted image , 1user posted image ,
the seven, 23, 1user posted image , 0user posted image , user posted image , LJ

17.11.
iris1978
tanjita, 34, Gorenjska, 2user posted image , 1user posted image ,
KulGirl, 2user posted image , 1user posted image

18.11.
Mini ME
bibaleze84, 28, Škofja Loka, KR

20.11.
Miši25, 1user posted image , 0user posted image
Enelin, 25, 1user posted image , 0user posted image , user posted image

21.11.
kovanček

22.11.
september, 27, 1user posted image , 0user posted image

23.11.
mojesanje
Evylish, user posted image
mina88, 2user posted image , 1user posted image

24.11.
reza1, 27, 2user posted image , 0user posted image , KR
tintin, KR, 5user posted image , 2user posted image , KR
aikalana
lejla346
mimi28, 4user posted image , 1user posted image

25.11.
vesnni
cvetka_m, 30, 1user posted image , 0user posted image

27.11.
tenerife, 31, 2user posted image , 1user posted image

28.11.
briljantina, 2user posted image , 1user posted image
anit6

29.11.
srečkicanosečkica
LolaTin, CE, 1user posted image , 0user posted image
Metuljčica 2013
marjanita, 3user posted image , 1user posted image , KR

30.11.
suri_

1.12.
Matkurja, 2user posted image , 1user posted image


?.9.
irenaaa74,
stracatela, 26
petraaaa
sanjava
monika2011, 24, KR, 3user posted image , 2user posted image
Anketa
BODOČA 77
Tamara35, 2user posted image , 1user posted image , user posted image
Zara_


user posted image Z nami so bileuser posted image
Medvedek315
aja18
Occiblu

< Sporočilo je popravil *zvezdica zaspanka* -- 15.9.2013 19:26:32 >

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 698
   RE: Novembrke 2013
15.9.2013 19:49:47   
*zvezdica zaspanka*
ojla punce, kako ste kaj?

medve pridno rasteva, mala je prav poskočna, mamica pa pogosto lačna (jaaa, ful me lakota daje zadnje dni), trebušček je že včasih malo v napoto, ampak energije zaenkrat še ne primanjkuje user posted image končno sem v grobem pripravila torbo (zase; za malo pa še moram preprati oblačilca). v službi mi je ostalo le še nekaj delovnih dni, pa še kakšen dan dopusta vmes ... za vikend greva pa še na vikend izlet, preden se nama pridruži mala.

ima katera info glede možnosti ogleda trboveljske porodnišnice?

ta teden grem uredit papirje na csd. tiste, ki ste že urejale - kaj vse potrebuješ? vlogo matere + prilogo o plači, vlogo za očetovski dopust + potrdilo o plači, potrdilo o pdp ... še kaj?

a katera od vas trenutno hodi v šolo za starše v zd šiška? user posted image

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 699
   RE: Novembrke 2013
15.9.2013 22:02:02   
november2010
papirji - jaz sem nesla samo tisto vlogo in izpolnjeno prilogo od delodajalca glede plač. pokazat sem mogla še materinsko in en osebni dokument...
za očetovski dopust, enkratno pomoč ob rojstvu, ter otroške dodatke se pa uredi po porodu, ko imaš potrdilo o rojstvu otroka... jaz imam že vse potrebne papirje priravljene in bomo potem samo dopolnili in bo moj nesel....


_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 700
Stran:   <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  26 27 [28] 29 30   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Fantek
slovenka

Prosim za Vaše mnenje, katero od naslednjih imen za fantka Vam je najljubše:

Adrian (12%)

Rok (31%)

Vid (29%)

Nobeno (27%)


Število vseh glasov: 565

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!