|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrke 2013
23.7.2013 8:24:39   
tintin
ja, res je od CSD dobiš po rojstvu, če si upravičen do tega....isto za otroške dodatke....
dobrodošla Evylish- še ena kranjčanka?


(odgovor članu stračatela)
Neposredna povezava do sporočila: 626
   RE: Novembrke 2013
23.7.2013 13:11:33   
the seven

IZVIRNO SPOROČILO: iris1978

Pozdravljene punce,

da se še malo tu javim in ne samo na fb. Sem v 21. tednu, rok imamo v sredini novembra -17.11. Kaj bomo dobili še ne vemo, ker vztrajno skriva in ima popkovino med nogicami. Upam, da se bo jutri kaj več videlo. Počutje je ok, včasih me samo malo dol tišči, trebušček pa vztrajno raste. Ker sem na dieti zaradi sladkorne, sem iz prvotnih + 7, prišla na samo +2, kg grejo samo dol. Ampak dokler otroček dobi vse, me sploh ne moti, ker jih tako imam viška. Če katera rabi kaj dodatnih kil jih podarim user posted image . Uživajte user posted image


Po kaj naj na FBju iščem skupino noveberk 2013 .. mogoče kakšen link

(odgovor članu iris1978)
Neposredna povezava do sporočila: 627
   RE: Novembrke 2013
23.7.2013 19:46:38   
*zvezdica zaspanka*
pozdravček vsem ;)

vidim, da ste se kar razpisale in sem rabila kar nekaj časa, da sem spet prebrala vse :)

konec junija smo imeli morfologijo. rok se mi je ponovno prestavil nazaj na 1.11. - datum mi ni najbolj všeč, ampak važno, da je z najino malo bibo (jap, punčka je) vse ok ;))) je pa precej živahna :D tudi na julijskem pregledu je bilo vse ok. od vseh znakov nosečnosti, me najbolj muči zaprtost, zato sem ponovno/še vedno na "dieti" - ne smem sladkorja in ogljikovih hidratov, ker imam preleno prebavo in sem zgleda čisto preveč občutljiva, plus da se mi pojavi preobilen izcedek. zredila sem se 5-6 kg, zaenkrat se najbolj pozna prsim in trebuščku ... ravno v teh dneh sem bila na lovu, da kupim kakšne nove - nosečniške (kratke) hlače, ker sedaj mojih res ne spravim več na boke, pa sem kar malce razočarana nad ponudbo (H&M, C&A, Bambini nimajo nič, BC, La Vie, Popek so dragi). kje ve kupujete hlače, kratke hlače, krila - da niso predraga in so primerna tudi za v službo?

dobila sem že nekaj oblačilc, moj je prenovil in prebarval mojo staro posteljico, kupila sva še jogi in dobila odejice ... v ikei sem si privoščila še en naslanjač ;) končno sva se odločila tudi za nakup vozička. ojoooj, to pa je stres! huje kot bi kupoval avto ali računalnik ... pregledala sva trgovine, nekaj ponudb preko bolhe, na koncu pa sva se odločila za nakup PP Pliko P3 Modular v BCju za 460€ (akcijska cena; ravno ugotavljam, da ga nimajo več, sva zgleda vzela zadnjega :D) in sva čisto navdušena. ima sicer precej majhna kolesa (ni za off road), je pa zelo vodljiv, stabilen, zložljiv (v marelo, ne zasede veliko prostora), lahek, ima vso opremo (košara, lupinica, športni sedež s prekrivalom za noge, torba) ... mislim, da nam bo super služil ;) sedaj pa razmišljam o previjalni mizi - gledala sem v BC/Rutarju/Lesnini te omarice na kolescih s predalom in policami (cena nekje od 80-140€ plus podloga), moj sicer pravi, da bi lahko dala kar na pralni stroj, ampak mislim, da bo premalo prostora (pralni stroj je ozek, stisnjen v kot pod bojler, mogoče za začetek ja, ampak definitivno ne, ko mala postane večja). nvm ... moram razmisliti, kaj se nam bo najbolj splačalo.

lepo se imejte, pa upam, da dobro prenašate tole vročino (mene je že začela zdelovati :S) ... ampak, bomo zmogli ;)))

lp.

(odgovor članu the seven)
Neposredna povezava do sporočila: 628
   RE: Novembrke 2013
23.7.2013 21:51:31   
tintin
Zvezdica zaspanka:
glede zaprtosti...morda poskusi s smoothiji na tešče...notri daš še laneno seme, otrobe, kako namočeno suho slivo z vodo vred, kivi, jabolka, kake sveže borovnice...pa izogibat se belemu cukru/moki...jaz od žit jem pretežno oves (kosmiče, krekerje...) in sem kar ok s prebavo.
oblačila - sama sem par poletnih krilc kupila v Sariku (pisana, pas iz jerseya), poceni in super, imam še krajše jeans krilo La vie (kupljeno preko bolhe, ampak skoraj nič nošeno), ostalo imam od prejšnjih dveh nosečnosti (2 nosečniške hlače narejene po meri, par lanenih hlač, ki niso na gumbe in zadrgo ampak z jersey pasom) oz. običajnih časov (poletne oblekice)....priznam pa da že kak mesec nisem imela hlač na sebi:) Splača se pogledat med običajnimi oblačili, ki imajo jersey pas.
previjalna - mi smo bolj na knap s prostorom, pa tudi realno sem previjalno uporabljala le dokler se otrok ni začel obračat (slaba izkušnja, 1. otroček mi je med obuvanjem nogavičk padel iz previjalne na tla, ker se je tako obračal...), potem sem previjala na tleh...tokrat bom preko bolhe kupila zložljivo previjalno Ok baby colibri, ki jo lahko uporabljaš na tleh, na postli, na mizi...

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 629
   RE: Novembrke 2013
23.7.2013 22:14:55   
mala zirafa
To pa prvič slišim da se nakaže šele po rojstvu.No bom pokukala na našo csd stran.hvala za info.

(odgovor članu stračatela)
Neposredna povezava do sporočila: 630
   RE: Novembrke 2013
23.7.2013 22:16:53   
mala zirafa
evo, kopiram:pomoč ob rojstvu otroka: 60 dni pred predvidenim datumom poroda oziroma najkasneje 60 dni po rojstvu otroka,
nikjer pa ne piše kdaj nakažejo.Logično bi bilo da pred rojstvom.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 631
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 7:43:56   
november2010
Ja jaz sem obakrat dobila pred rojstvom, to je tista pomoč ko lahko izbereš ali paket ali denar... oddaš pa vlogo ponavad talrat ko za porodniško....

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 632
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 14:14:15   
anit6
zvezdica zaspanka:

Jaz sem si kupila 2 nosečniške hlače v C&A, mislim da so bile 19 €. Vse ostalo mi je bilo predrago. Nič drugega si niseč kupila na nosečniškem oddelku,majice, tunike, oblekce,...itd. sem kupla v C&A , NY in Tom Tailorju. V teh vročih dnevih si za v službo oblečem kr oblekico, ali pa tuniko in pajkice.
Ker imam pa namen delat do poroda si bom verjetno mogla omislit, še kakšne hlače, če bo trebušček tko lepo še naprej rastu user posted image user posted image user posted image


A ste si že urejale papirje za porodniški dopust? Jaz imam namen v septembru.

Pozdravček in držite se sence :)

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 633
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 18:43:24   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: tintin

ja, res je od CSD dobiš po rojstvu, če si upravičen do tega....isto za otroške dodatke...


Dobiš po rojstvu, ker upoštevajo že novega člana, kar je prav fajn, ker se potem zaslužek razdeli na eno osebo več. Ni pa več paketov, samo še denar dajo. Tudi na spletni strani recinko.si, kjer sem jaz pred letom in pol naročila robo, ki je ista kot v paketu, ne obstaja več.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 634
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 19:04:10   
Evylish
živjo user posted image
upam da ste use u redu, me pa nekej zanima...
a ma kera slučajno menstrualnim podobne krče? pa to ne blage ampak kr močne al pa občasno z iglo podobno zbadanje okoli popka?
js mam te probleme od včerej zvečer pa niso prisotni po ceu dan ampak tko na kašne 3 urce se pojavijo pol pa zginejo..user posted image
+ zjutrej se je pojavila belkasta/mlečna tekočina na stegnih..vem da ni beli tok ker je bilo precej bolj redko (kot mleko) sicer brez vonja...
drugače mala še vedno brca kot za stavo in sem pomislila da bi lahko bilo to posledica te bolečine al pa ta izcedek da bi preveč pritiskala navzdol...


(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 635
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 19:23:10   
Matkurja

me najbolj muči zaprtost, zato sem ponovno/še vedno na "dieti" - ne smem sladkorja in ogljikovih hidratov, ker imam preleno prebavo in sem zgleda čisto preveč občutljiva,


No tole z OH je pa malo pretirano. Ne smeš prečiščenih OHjev, ker ti res upočasnijo prabavo. So pa zelo dobrodošli polnozrnati OH-ji, ki imajo eno in edino funkcijo v telesu, da pomagajo pri prebavi oz pri izločanju odpadnih snovi iz telesa. Tako da čimveč polnovrednih žit, pomaga tudi namočeno laneno seme. Pa veliko zelenjave. Meni pa pomaga tudi Donat, ki ga pijem, kadar me muči zgaga in je istočasno tudi fajn diuretik.


sedaj pa razmišljam o previjalni mizi - gledala sem v BC/Rutarju/Lesnini te omarice na kolescih s predalom in policami (cena nekje od 80-140€ plus podloga), moj sicer pravi, da bi lahko dala kar na pralni stroj, ampak mislim, da bo premalo prostora (pralni stroj je ozek, stisnjen v kot pod bojler, mogoče za začetek ja, ampak definitivno ne, ko mala postane večja). nvm ... moram razmisliti, kaj se nam bo najbolj splačalo.

Mi imamo kar previjalno komodo. Priporočam, če imaš prostor jo kam dat. Imaš spodaj še predale, kamor spraviš vse kar rabiš pri previjanju (plenice, oblačila, robčke oz. krpice in posodo z vodo). Je pa na tavelikem stroju zadosti prostora. Mi imamo toploader in je premalo prostora gor, pa še skoz bi mogla umikat blazino dol. Na začetku sem Lojzeka samo odložila gor, ko sem ga kopala, toliko da sem ga zavila v brisačo.

(odgovor članu *zvezdica zaspanka*)
Neposredna povezava do sporočila: 636
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 19:29:44   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: november2010

Ja jaz sem obakrat dobila pred rojstvom, to je tista pomoč ko lahko izbereš ali paket ali denar... oddaš pa vlogo ponavad talrat ko za porodniško....

in od takrat se je zakon spremenil. Sem jaz rodila januarja 2012 in je že polno razlik.

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 637
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 19:31:07   
Matkurja




A ste si že urejale papirje za porodniški dopust? Jaz imam namen v septembru.


Prej kot 60 dni pred PDP itak ne moreš urejat. Tako da septembra je prva možna.

(odgovor članu anit6)
Neposredna povezava do sporočila: 638
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 19:35:49   
Matkurja


a ma kera slučajno menstrualnim podobne krče? pa to ne blage ampak kr močne al pa občasno z iglo podobno zbadanje okoli popka?
js mam te probleme od včerej zvečer pa niso prisotni po ceu dan ampak tko na kašne 3 urce se pojavijo pol pa zginejo..user posted image
+ zjutrej se je pojavila belkasta/mlečna tekočina na stegnih..vem da ni beli tok ker je bilo precej bolj redko (kot mleko) sicer brez vonja...
drugače mala še vedno brca kot za stavo in sem pomislila da bi lahko bilo to posledica te bolečine al pa ta izcedek da bi preveč pritiskala navzdol...


Ti krči so lažni popadki. Ali si imela tudi kaj trd trebuh? Ni pa nobene panike za zganjat, razen če bi postali tako močni, da so komaj za zdržat. To se drugače telo samo pripravlja na porod.
Izcedek pa s tem ni povezan. Normalno je,da je prisoten izcedek pri nosečnici. Jaz nosim kar tamale ščitnike za perilo.

(odgovor članu Evylish)
Neposredna povezava do sporočila: 639
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 19:54:56   
Evylish
hvala matkurja si me kr mal potolažla..sm se ustrašla da je kej hujšga drugač pa ne nism zaznala da bi trebuh tud otrdeval

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 640
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 20:20:26   
tintin
ja, mene tudi trebuh boli/zateguje, če jem kako "napenjalno" hrano, če predolgo sedim (npr. v službi)....beli tok, ja je normalen, v nosečnosti je bolj redek, včasih se malo bolj ulije....meni vložki ne odgovarjajo (hitro fašem vnetje, tud če so bombažni), tako da uporabljam kar bombažne vatne blazinice (tavečje - take kot so za dojenčkovo pucanje riti) in mi to super odgovarja, pa si parkrat na dan zamenjam. Od začetka nosečnosti do pred nekaj tednov nazaj sem imela probleme z belim tokom in glivičnimi vnetji, pa sem super sanirala z uporabo gynophilus vaginalnih kapsul (kapsule z laktobacili) in je tudi izcedek nekak izginil.

(odgovor članu Evylish)
Neposredna povezava do sporočila: 641
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 21:48:46   
Matkurja
Mene bolj kot te bolečine skrbijo bolečin v predelu jajčnikov, ko malo bolj hitro hodim. Kar začne in potem tudi počasi komaj grem z bolečino v trebuhu.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 642
   RE: Novembrke 2013
25.7.2013 23:07:26   
Anonimen
Dober večer babuške,

Sem na hitrco prebrala vaše poste in kako zelo me pomiri, da nisem edina z nosečniškimi težavami, saj mi vse ženske okoli mene, ki niso noseče, pripovedujejo, kako niso imele nobenih težav. In se potem počutim že kot na pol invalid user posted image . Mogoče je pa to "ženska faušija" user posted image . V glavnem, tudi moja prebava ni idealna, popoldne mi redno trebuh otrdeva, tako da včasih komaj hodim, tudi izcedek imam kakšen dan bolj, drug manj, pa tudi H.Brixtonove popadke sem imela že enkrat ponoči - bolečina v jajčnikih in v križu kot menstrualni krči, priznam da sem se kar malo ustrašila, da ne bi slučajno prehitro rodila. S spanjem imam že zdaj težave, tako da mojega vsakega toliko vprašam, če bom zdržala še 3 mesece, se mi zdi, da zdaj v drugo veliko težje prenašam nosečnost. Nimam kaj, emšo dela svoje user posted image .

Vas jutri bolj temeljito preberem in odgovorim user posted image .

Lahko noč user posted image ,
NenaLena

(odgovor članu Matkurja)
  Neposredna povezava do sporočila: 643
   RE: Novembrke 2013
26.7.2013 12:00:35   
tintin
matkurja, mene muči podobno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 644
   RE: Novembrke 2013
26.7.2013 20:40:14   
ni_ka21
Tako mi smo tudi dali pregled skos in je vse okuser posted image . Imam sicer povečan beli tok pa sem dobila Canesten svečke. Sem pa bila zelo vesela ker pričakujemouser posted image user posted image . Imam tudi z prebavi probleme ampak ko zgodaj zjutraj spijem Donat in še potem za zajterk jem kosmiče se mi vse skupaj porihta. Meni se zdi to normalno da ponavadi popoldne trebuh otrdeva zato se malo vležem in Donat mi pomaga lajšati te stvariuser posted image

Upam da vredi prenašate to neznosno vročino
Lahko noč

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 645
   RE: Novembrke 2013
27.7.2013 20:23:20   
mala zirafa
Jeste tudi chia semena?Meni jih je tašča prinesla.Malo sem prebrala o njih in ostal akar presenečena, kako koristijo.Tudi pri prebavi pomagajo.treba pa je tudi ogrooomno pit.Kar nisem mogla verjet, da je tudi to pripomoglo h prebavi.

(odgovor članu ni_ka21)
Neposredna povezava do sporočila: 646
   RE: Novembrke 2013
28.7.2013 9:23:21   
LolaTin
Hei so user posted image

Js za enkrat nimam problemov s prebavo, je boljša kot pred nosečnostjo user posted image . Tak da za enkrat ne prakticiram nobenih zadevščin user posted image

Me pa enako kot matkurjo špika v jajčnikih in včasih ne morem nardit niti koraka več ... pomoje je to podobno kot otrdevanje trebuha - lahko da se dojenček spusti ful nizko in pritiska na kaj user posted image . Samo razmišljam ... Me pa včasih tak boli, da ne pridem niti do sape.

Trebuh pa meni otrdeva zjutraj, takoj ko se zbudim user posted image . Sem pila Magnesol skos, zdej sem mal prenehala pa bom vidla, če bo huje, bom spet začela.

Od vseh teh sladkih težav pa mene najbolj muči križ (se ne morem niti vstat včasih) in zatekanje. Mi niso nobeni natikači prav user posted image .

No, poletja bo še prekmal konec tak da je treba še mal uživat user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 647
   RE: Novembrke 2013
7.8.2013 16:48:35   
Tamara35
Pozdravljene mamice, in pa tiste ,ki boste to še postale:)
Tudi sama se se odločila, da se vam malce pridružim na čveku. Včasih je fajn s kom deliti kakšno informacijo, podatek in izvedeti še kaj več, novega uporabnega.
Drugače pa sem sama že mamica 5 letnega sina in pričakujem konec novembra punčko:)
Zaenkrat poteka nosečnost OK, no razen tega da sem se spet kar nekaj zredila, pa hm, še ginekologa nič ne skrbi. Na zadnjem pregledu sem imela spet malce povišan sladkor, 5,5, ne vem če je to zaskrbljujoče, ker ginekolog mi ni nič rekel, edino sestra je malce pripomnila kdaj je bil nazadnje obrok.
Da se malce pozanimam o vas, bom pa še prebrala par strani nazaj, da bom bolj na tekočem:)



(odgovor članu LolaTin)
Neposredna povezava do sporočila: 648
   RE: Novembrke 2013
8.8.2013 18:04:33   
Evylish
punce kje kej kupujete nosečniška oblačila?user posted image user posted image
js ksmrkol grem mi je use ful prevelko ker mi trebuh ni nevem kolk zrastu ampak lih tok da svojih hlač ne morem več nosit in me vse tišči..user posted image glede na to da mam pa rok novembra bom pa hlače sigurno rabla kašneuser posted image
zaenkrat si pomagam še z oblekcami ampak ne bojo več z adolg user posted image

a kera ve kje bi se dal dobit jeans hlace z naramnicami (tiste ki se jih da še regulirat) ?
preiskala sem cel kranj pa nikjer ničuser posted image

(odgovor članu Tamara35)
Neposredna povezava do sporočila: 649
   RE: Novembrke 2013
8.8.2013 21:45:51   
reza1
Evylish za jeans hlače z naramnicami v Kranju lih ne vem, sm si pa ene 14 dni nazaj v c&a kupila dvoje kavbojk za nosečnice. Ni blo ne vem kako velike izbire, ampak meni so ble všečuser posted image Pa zraven sem kupila še čist navadne "pajkice", pa čez oblečem malo daljšo majčko in je - to bo oprema npr.za jutr, k bo bl "mraz" user posted image Drugač pa si nisem nč posebej nosečniškega kupila, ampak kupujem kr na "navadnem" oddelku. Moj trebuh je že večji, in že zdavnaj več ne morem nosit hlač, ki sem jih imela pred nosečnostjo. Zato mi je pa tok všeč ta vročina, ki jo brez problema prenašam, pa še za oblečt ni problemov user posted image

(odgovor članu Evylish)
Neposredna povezava do sporočila: 650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




tjaša
bonicefa

Jaz mislim da vzamejo vse,,sorry probavam kako se vklučit

haloooooo (72%)

ne vem (28%)


Število vseh glasov: 151

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!