|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
23.5.2013 9:12:57   
*žaži*
Pozdravljeni!

Če dovolte bi samo dodala... pri stresanju otroka se zgodi sledeče: http://rad.desk.nl/images/thmb_43ce0fd312babshaken-infant5.jpg (zgoraj sem prebrala, da nekdo stresa otroka)
Temu strokovno rečemo "shaken infant sindom", ki nastane ko otroka oseba stresa ob tem pa otroku glavica in okončine "mahajo" naprej in nazaj. Pri tem možganovina udarja ob kosti, nastanejo intracerebralne poškodbe ter poškodbe metafiz. Torej, če je res taka nuja, bolje po riti eno, kot karkoli drugega.
Lahko pa iz lastnih izkušenj povem, da se starše ki otroke tako ali drugače zares trpinčijo, ko pridejo na obisk k zdravniku, na preiskave... takoj prepozna. Največ informacij dobimo, ko otroka pogledamo in ga opazujemo. Otroške oči povedo več kot besede.TO SE NE DA SKRITI!

Hvala.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
23.5.2013 12:57:53   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: ronja



Če ji s tem škoduje
š? Nemogoče je vnaprej povedat, kako bo določen ukrep vplival na otroka, ker so različni. Vsekakor pa škoduješ vajinemu odnosu. Potem se pa čudiš, če ma očija rajši in ga bolj uboga...




Ja ji in se sploh ne zavedas, kako. Ti bojo leta pokazala in znas biti precej razocaran nad samim sabo. O odnosu otroka do tebe pa sploh ne bom govorila.

Stresanje otroka? Za boga milega!

Ker ti pa ne delas napak, vedno naredis vse prav, a ne?! In ce bi tebe nekdo s kuhalnico, pa stresal in bogsigavedi kaj se vse, ker si nekaj storil narobe, ob tem se ti pa se smejal, bi najbrz uzivaluser posted image

< Sporočilo je popravil mamamajča -- 23.5.2013 12:58:46 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
23.5.2013 13:08:11   
ronja
Žaži, nam so že v mš razlagali o tem stresanju in da tega absolutno ne smemo, sploh ne z dojenčkom. Takrat mi vse skup ni bilo čisto jasno, mislim, ker še nisem mela otroka in ker so tako prepovedovali, je zgledalo, kot da to ljudje delajo in sem sklepala, da verjetno z nekim razlogom in sem se ful bala, da ne bi otroka preveč stresla, ko ga bom preoblačila ali kaj takega (saj pravim, da še nisem mela otrok, no:D).
Ko sem enkrat dobila dete v roke, mi pa nekak ni bilo jasno, zakaj bi sploh stresala otroka - in to mi še zdaj ni jasno... Če ne gre az življensko ogrožujoče situacije, se po moje razjarjen starš lahko pomiri tudi, če enostavno reče: "Najrajši bi te kresnil/a!" če je že tako hudo. Pa daš ven svojo jezo, pa mali ni tepen:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu *žaži*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 10:28:25   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Doll, kulk mescev starega otroka pa imaš? Mislim, da več k dve leti in pol gotovo ne, Sej ne zagovarjam fizične vzgoje, ampak naša mi je v 8 letih ene 3x res spila zadnji živec in sem jo po riti enkratuser posted image , ni šlo drugač, pa še to lih tulk da sem jo...


je čisto vseeno koliko imam jaz starega otroka user posted image
pa misli kar naprej,kdor misli vsaj slabo ne dela user posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 10:29:05   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Torej jaz če otroku nisem nikoli dala čez rit,to pomeni da imam moderno vzgojo in da moja dca dirigirajo pol familije in še ostale user posted image ?!


Ne, niti slučajno to tega ne pomeni. Če napisanega ne razumeš, ti nisem kriv. Če tebi ni blo treba otroka udarit, ni nujno, da nekje na svetu ni otroka, za katerega je to edini vzgojni ukrep, ki pali in finta je, da se tega z zakonom ne sme prepovedati. Kaj od tega ti ni jasno?


Glej poznam kar nekaj staršev no ne nekaj ,ampak veliko ,ki pravijo da edino z udarcem uspejo priti kam. Mi je pa čudno ko pride takšen otrok k meni,pa ga ne rabim udarit user posted image

In ko gledam takšne starše kaj vse delajo oz. njihov način vzgoje,ja vidim da nimajo pojma vzgajat .. govorijo pa marsikaj .........


Preden greva naprej v tej debati me zanima, koliko imaš otrok in koliko so stari? Ni pomembno niti število niti leta


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 10:30:38   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Doll, po moje se tuji otroci pri nas drugače obnašajo kot doma - drugo okolje, drugo vse. Na rojstnodnevni zabavi je tudi pri nas šel kakat fantek, ki ga mama na noben način ni mogla v to prepričat, tu je pa sam rekel, sploh nisva vedela, da sicer ne gre oz. ima plenico in sva ga pač peljala in je bilo vse super - njegova mama pa vsa srečna:). Se sicer strinjam s teboj, da vsekakor verjetno večina otrok ne rabi fizične kazni, da skapira, da nečesa ne sme. če bi bilo to res,ne vem kako si potem tale fantek lahko privošči pri nekaterih da odrasle brcne v trebuh,pa jih pošlje nekam itn .
Lukka, provokacija gor al pa dol, tako nekateri res razmišljajo:
- prvo zaščiti vtičnice, ne smejo bit kar tako nezavarovane.
- drugo - če jo že udariš, ne naredi tega tako hinavsko, da se ji smeješ, jo odpelješ stran od problema in jo potem v drugem prostoru namahaš - pa res misliš, da je kaj razumela? po moji ji ni bilo nič jasno! Saj ni bilo nič povezano!
- tretje - daj kdaj malo poslušaj moža - zgleda da mu z malo kar laufa, mogoče se lahko kaj naučiš od njega. Imaš kup pravil in niso rangirana - otrok pa se potem ne znajde. Naredi si hierarhijo, kaj je res NEEEEE, kaj je NE, kaj ne in kaj "mogoče, če sem dobre volje". Če maš preveč stvari prepovedanih, ne bo nič več razumela...
- mislim, da na Norveškem že obstaja prepoved fizične kazni tako da boš moral najt nov način vzgoje.
Podpis pod josephine.

kajalin, ne pravim, ad se to pri vseh otrocih da, vendar vseeno - vsi otroci ne rabijo fizične kazni. Malih še nisem udarila, pa imam 3 in je tavelika stara 5 let (kmalu bo 6), tako da mislim, da se z nekaterimi pač da zmenit drugače. Sem jih pa odvlekla čez cesto, jim proti njihovi volji umivala zobe, iztrgala kabel iz rok, itd... Vse to jim je bilo tudi neprijetno, mogoče celo bolj kot ena čez rit, tako da se ne delam lepe, samo pravim, da delujejo različno in sem vsak dan vesela, da sem zadela loto z malimi:D.

PS. otroci nekak čutijo, kdaj si nekaj naredil za njihovo dobro, ker je bilo nekaj nevarno (sploh če jim potem razložiš) in si jih grobo potegnil stran, recimo, kdaj pa si popenil, ker ti je žilica počila. Prvo manj zamerijo.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 10:38:37   
petea
Doll,
a veš, da imaš (sicer malo skrito) objavljeno na RR tako število otrok kot njihovo starost?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 11:22:45   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Doll,
a veš, da imaš (sicer malo skrito) objavljeno na RR tako število otrok kot njihovo starost?


Petea a ti veš,da jaz nimam čisto nič skrito . Omg kakšen šok user posted image


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 11:27:11   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Doll,
a veš, da imaš (sicer malo skrito) objavljeno na RR tako število otrok kot njihovo starost?


Petea a ti veš,da jaz nimam čisto nič skrito . Omg kakšen šok user posted image




Vsak ima kaj skritega, tako na spletu kot v živo. user posted image


(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 11:36:04   
ronja
če bi bilo to res,ne vem kako si potem tale fantek lahko privošči pri nekaterih da odrasle brcne v trebuh,pa jih pošlje nekam itn .

? pojma nimam o čem govoriš? dala sem primer, da se otroci na obisku navadno lepše obnašajo. tale fantek sicer ni nikjer problematičen, samo kakat doma ne hodi, pri nas je pa šel.
Če to leti na tvojega sposojenega fantka, pa seveda: če si lahko dovoli, potem to proba pri tistih, ki dovolijo. To ne pomeni, da bo to probal pri tebi. Pa tudi če bi, bi mu ti lažje preprečila, ker si avtoriteta, ker te ne pozna tako dobro.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 12:28:23   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Doll


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Torej jaz če otroku nisem nikoli dala čez rit,to pomeni da imam moderno vzgojo in da moja dca dirigirajo pol familije in še ostale user posted image ?!


Ne, niti slučajno to tega ne pomeni. Če napisanega ne razumeš, ti nisem kriv. Če tebi ni blo treba otroka udarit, ni nujno, da nekje na svetu ni otroka, za katerega je to edini vzgojni ukrep, ki pali in finta je, da se tega z zakonom ne sme prepovedati. Kaj od tega ti ni jasno?


Glej poznam kar nekaj staršev no ne nekaj ,ampak veliko ,ki pravijo da edino z udarcem uspejo priti kam. Mi je pa čudno ko pride takšen otrok k meni,pa ga ne rabim udarit user posted image

In ko gledam takšne starše kaj vse delajo oz. njihov način vzgoje,ja vidim da nimajo pojma vzgajat .. govorijo pa marsikaj .........


Preden greva naprej v tej debati me zanima, koliko imaš otrok in koliko so stari? Ni pomembno niti število niti leta




Seveda je pomembno.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
27.5.2013 14:01:54   
ronja
doll, izkušnje dajo neko kredibilnost - zato ljudje sprašujejo. Tudi na intervjuju za delo se pozanimajo o tvojih izkušnjah na tem področju...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
28.5.2013 12:40:26   
nusi
preden sem imela otroke sem si rekla, da ena čez rit pač ni škodljiva in načeloma še vedno mislim tako, ampak sama se pa tega ne poslužujem (več). Enkrat se mi je namreč odpelo, ko sem bila sama s tamalima zunaj in je tavečji, takrat star 2 leti in par mesecev, začel dirakt naokol, pa skos uhajat k vodi in en vem kaj še vse (pa ta vzorec se je takrat vlekel že par mesecev, pač starost, ljubosumje)... jaz pa par mesecev starga dojenčka seveda tako nisem mogla nahranit oz. sploh nič več nisem mogla - totalen kolaps user posted image . in sem tavečjega prav grdo potegnila za roko, pa še ena čez rit je sledila. rezultata ni bilo nobenega, verjetno zato, ker sem vse storila v afektu in imela na koncu še slabo vest, kar je pa pomoje itak totalen minus in zgrešena uporaba ene po riti. Tako, da jaz tega ne uporabljam več, verjamem pa, da če npr otrok zlaufa na cesto, oz nekaj ful nevarnega naredi, da pač marsikdo tako odreagira in se mi tudi ne zdi nič slabega v tem ( za tiste, ki imajo v glavi pošlihtano glede fizičnega kaznovanja, to pomeni tudi, da ne sledi slaba vest).

Vseeno je pri podajanju mnenja glede tega pomembno koliko otrok imaš in koliko so stari, ker tako vidiš kolk je lahko en priden, druga pa user posted image user posted image , oz kakšne fore imajo pri različnih letih, ker ponavadi vedno izhajamo iz sebe oz svojih izkušenj in sama, dokler se nisem znašla v določeni situaciji se tudi trdila nekaj, potem so se pa stvari drugače obrnile - kako nepričakovano ane user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
5.6.2013 12:44:28   
bori2
Hm, mar ni večina vzgojnih "čez rit" v afektu?
Vsaj pri nas so tiste, ki so padle, ble vedno ker je šlo meni čez rob.
Pa slaba vest in vse to tudi paše zraven, ja,...
Da pa niso vzgojne, četudi v afektu, pa ne bo držalo,...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
5.6.2013 17:56:49   
ronja
Sama sem sicer res že večkrat zasledila stavek, da naj bi starš otroka lahko udaril samo, če ni jezen in lahko mirno presodi, da je to potrebno. Zato tega še nisem rabila - kadar sem jezna, jih ne tepem, ko sem pa mirna, pa navadno vidim kako drugo pot ven. Sem pa že bila nejezna in jo ornk držala za roko in odvlekla čez cesto. nisem bila jezna, ker se je upirala, ker mi je bilo jasno, da pač poizkuša, hkrati nisem mela pa nobene slabe vesti, ker sem vedela, da se pač mora naučit, da tu ni pogajanja, pa basta. Ok, nisem bila srečna, da se mi dere, ampak sem bila presenečena, da včasih pa sploh nisi jezen (če si naspan, recimo:D), ker enostavno veš, kaj se dogaja in se ti ne zdi nič strašnega. Pač moramo čez to. Čez kak mesec ali dva nas to čaka pri tamalem, kaj se čem jezit, če pa že vem, da pač pride čas, ko probavajo meje in jih pač morajo čutit?
Po moje kadar imamo vsega poln kufer, se vsi neprimerno vedemo: eni jih najurimo, eni ignorirajo, eni dajo dve čez rit,... Pač ne moreš bit ves čas starš iz knjige, ki vse lepo razlaga. In čisto ok je, da otroci vejo, da smo samo ljudje in imamo včasih poln kufer. Vseeno je pa fajn, da takrat naredimo čim manj škode. Kot recimo če smo jezni, lahko prebutamo povšter, navijemo glasbo na ves glas (če nimamo malih otrok:D), itd... Daš ven, samo pač vsak izbere svoj ventil:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
5.6.2013 22:43:54   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: bori2

Hm, mar ni večina vzgojnih "čez rit" v afektu?
Vsaj pri nas so tiste, ki so padle, ble vedno ker je šlo meni čez rob.
Pa slaba vest in vse to tudi paše zraven, ja,...
Da pa niso vzgojne, četudi v afektu, pa ne bo držalo,...


Jst sem 6 letnici in 3 letniku dala po riti glih ene trikrat vsakemu. Pa se tudi tega ne poslužujem več. Ker vseh trikrat je bilo v afektu, oziroma takrat, ko je MENI počil film. Ker JAZ nisem znala prej postavit meje, da ne bi prišlo do tega, da bi mi poču film. Če bi že prej urgirala, mi ju ne bi blo treba udarit. In sem razmišljala o tem in ugotovila, da je to samo sproščanje mojih ventilov in izraz moje nemoči, ker v tistem trenutku ne znam drugače. In predvsem, ker ne znam postavit meje že veliko prej in se potem nategujemo, dokler meni ne poči film. Torej ena po riti pri meni no go anymore... Zdej trenutno se pa ubadam s kričanjem. In postavljanjem meja že prej, da mi ne bo tolk tut kričat. In ugotavljanjem, kje jst pretiravam z enimi zahtevami po enmu obnašanju, ki je normalno za 6 in 3 letnike...
Skratka, jaz se osredotočam predvsem nase in na to, kaj JAZ lahko naredim, da mi ne bo treba dat otrokoma eno čez rit ali ju nadirat, ignorirat in kar je še takšnega nezdravega izražanja jeze. In mislim, da nam vsem manjka zdravo izražanje jeze. Tega nas pač niso naučil, ker tut sami niso znali...Sam krog je fajn enkrat pretrgat. Pa še fajn filing je, ko čutiš, da si bolj umirjen, da znaš bolj jasno postavit meje, da zmoreš bolj ločit vedenje od osebe v tistem trenutku, itd...
Moje splošno mnenje glede ene čez rit pa je, da otrok od parih čez rit glih ne bo utrpel neke hujše škode...zagovarjam tega pa glih ne...oziroma menim, da večinoma obstajajo boljši načini. Recimo zadnjič mi je tamali s kolesom ušel na cesto in bi ga komot lahko počla po riti... pa ga nisem. Ko sem prišla k njemu, sem najprej začela kričat na njega (da naj mu nikoli več ne pade na pamet kaj takšnega) in potem sem v tistem kričanju začela jokat in sem ga objela in mu povedala, da sem zelo jezna na njega in da sem se zelo ustrašila, da bi ga povozil avto. Tamali me je čist zaprepadeno gledal (in taveča tut) in od takrat naprej je ful bolj previden na cesti (itak ga pa vsakič spomnim, ko gremo na cesto).



_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
5.6.2013 23:02:54   
ronja
Zdej trenutno se pa ubadam s kričanjem.

Kako ti gre? Jaz sem mela tudi eno obdobje, ko se mi je zdelo, da skoz kričim. Zdaj je pa eno fajn obdobje:).
Zdravo sproščanje jeze - uporabljam, kadar se mi recimo začneta ravsat in dela zaenkrat 100%:
- glasna glasba in ples
- skakanje
- mesenje testa za kruh ali pico
- pillow fight
- kričanje (saj se ga da osmislit s kakim poizkusom, recimo;)
- tek
Neverjetno, ampak dejansko pomaga, če jih naučiš, da rečejo "Uf, sem jezna!" pa še tok srčkani so, ko to rečejo! Tam mali picajzl, pa se tako simpatiš razjezi:).

Pri prometu sem tečna in dosledna, tako da sta res pridni in še onidve babici nazaj vlečeta, če grejo te kar čez (itak da se noben odrasel ne ustavi prej, če vidi, da je fraj cesta;). Pa fajn je, da priznamo, če ga polomimo. pa da razložimo, zakaj pa un ne.... itd... Recimo čisto lepo jim poveš, da se njih še precej manj vidi, ker so nižji in jih voznik hitreje spregleda, hkrati pa oni manj vidijo, ker so nižje in morajo bit zato 2x bolj previdni. Poleg tega jih je pa bolj škoda, ker sta onidve pač najboljši punčki na svetu:). Se mi pa zdi pri neposredni nevarnosti uporaba sile najmanj vprašljiva oz. najbolj upravičena. Je pa boljše, če jih ornk potegneš stran kot da jih po riti, ker to dvoje daje drugo sporočilo - cilj prvega je, da ga spraviš na varno, čeprav verjetno enako boli, če te nekdo ornk potegne stran...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
6.6.2013 8:35:28   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Se mi pa zdi pri neposredni nevarnosti uporaba sile najmanj vprašljiva oz. najbolj upravičena. Je pa boljše, če jih ornk potegneš stran kot da jih po riti, ker to dvoje daje drugo sporočilo - cilj prvega je, da ga spraviš na varno, čeprav verjetno enako boli, če te nekdo ornk potegne stran...



Se strinjam, ja. Neposredna nevarnost se mi zdi eden redkih, dokaj opravičljivih razlogov, zakaj otroka udarit po riti. Drugače pa bi moral moj otrok naredit orng sranje, da bi se mi zdelo opravičljivo udarit ga in da bi rekla ''zaslužil si je''. Za vse ostalo, kar ni orng sranje, je pa za moje pojme zelo fajn, če se najde drugačna rešitev.

Če mi gre manj kričat? Čedalje bolj, ja. user posted image Pač poskušam najt razloge za moje kričanje in potem se poskušam v tistem trenutku zavedat, zakaj kričim ali še bolje, zakaj hočem kričat na njiju. To pri meni ni samo obdobje, ampak imam vzorec iz otroštva, ker je moja mama ogromno kričala name in v bistvu smo se v naši družini več ali manj skos pogovarjali v povišanem tonu, poleg tega je bilo pa zraven še veliko kričanja. Zelo nezdravo komuniciranje...user posted image Mi je glih včeraj hčerka rekla, zakaj sem ji tako grdo povedala nekaj...In sem ji rekla, da ima prav. Res sem grdo povedala in da res ni bilo nobene potrebe po takem načinu. Da se ji opravičujem in da sem žal takšnega načina navajena, ker je moja mami tako govorila z menoj. Da se sicer trudim, ampak mi včasih še vedno ne uspe. In predvsem ji večkrat povdarim, da ni ona kriva za to, da se jaz tako obnašam (ker jaz imam ogromno občutkov krivde v sebi-kot otrok sem mislila, da sem vsega jaz kriva in še zdaj se večkrat zalotim, da bi kar nase prevzela vse) In potem mi je rekla: ''Mami, veš, če se boš še naprej tako pogovarjala z mano, se bom potem jaz tut tako s svojim otrokom...'' Hahaha...sem se mogla kar nasmejat, čeprav mi je povedala kruto resnico...

< Sporočilo je popravil picola1 -- 6.6.2013 8:37:02 >


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
6.6.2013 8:52:12   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Zdej trenutno se pa ubadam s kričanjem.


Zdravo sproščanje jeze - uporabljam, kadar se mi recimo začneta ravsat in dela zaenkrat 100%:
- glasna glasba in ples
- skakanje
- mesenje testa za kruh ali pico
- pillow fight
- kričanje (saj se ga da osmislit s kakim poizkusom, recimo;)
- tek



Tole bom pa uporabila, hvala! user posted image
Sva pa midve s hčerko po nasvetu ene krasne terapevtke na steno nalepile en plakat, na katerem so žalosten, jezen in prestrašen obraz, potem naša družinska slika, da pove npr., na koga je jezna, potem sva narisali skalo od 1-10, da mi pove, koliko je jezna ali žalostna, itd. in še napisali sva 4 predloge, kaj naj jaz /mož takrat narediva (crkljanje, objem, pogovor ali da jo pustimo samo). In potem, ko se nekaj začne jezit (največkrat je to), greva pred ta plakat, kjer mi pokaže, kaj se v tistem trenutku v njej dogaja (je jezna), pove mi, kako močno je to čustvo, na koga je jezna in ponavadi se hoče crkljat oz., če ni tolk fejst jezna, zadostuje objem.
In ko sva prvi dan to delale, je bil tolk navdušena nad tem, da me je za vsako figo tja peljala in bila zraven jezno-vesela. user posted image Vesela je bila, da lahko končno izrazi svoja čustva (ker prej ji je delalo probleme to, da pove, kako se počuti in potem se je kar kujala v enem kotu in nisi mogu nič izvlečt ven iz nje, tamali se je pa drl ko žival in tut nisi mogu nič izvlečt iz njega), v bistvu še prej ji ta plakat pomaga, da svoja čustva sploh zna bolj natančno definirat (zadnjič sva npr. ugotovili, da je človek lahko jezen in žalosten obenem). Potem je ta plakat fajn, ker jaz usmerim svojo reakcijo iz njenih čustev (moja reakcija je bila prej jeza in nestrpnost do njene jeze) na spraševanje o tem, kako se počuti in kako ji lahko pomagam, da ji bo bolje. In v bistvu smo zdej prišli iz tega, da se jezim na njo, na to, da jo objamem in potolažim, ona se je naučila zdravega načina izražanja jeze (mi pove, da je jezna) in naučila se je predvsem to, da je izražanje čustev varno. Zdej nič več od nje ne zahtevam, da naj se neha jokat al pa da naj se neha jezit...(ker jaz ne zmorem takrat sprejet njene jeze ali žalosti ali kujanja) Enostavno greva do plakata in zadevo urediva v dveh minutah. Če pa ni plakata blizu (smo kje zunaj), jo pa samo sprašujem in je tut ok.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
6.6.2013 9:20:53   
ronja
ampak imam vzorec iz otroštva, ker je moja mama ogromno kričala name in v bistvu smo se v naši družini več ali manj skos pogovarjali v povišanem tonu, poleg tega je bilo pa zraven še veliko kričanja. Zelo nezdravo komuniciranje...

Hehe, tudi moja mama je imela tak način, pa verjetno večina mam takrat... In njej še vedno ne uspem drugače dopovedat, pa sem res že milijonkrat poizkusila - ona razume samo ta način oz. samo ta način dela. Če ji lepo razložim, sicer posluša, vendar naslednjič ne ve več, kaj sva se pogovarjali... Meni ta način ni všeč. Zato sem se pa zaklela, da ne bom takauser posted image in zato sem tako občutljiva, če se mi zdi, da se sam derem, čeprav baje drugi tega ne vidijo tako. Težko sodit, ker meni se zdi, da oni mene ne vidijo ves čas, sam sebe pa človek nikoli ne vidi čisto prav... Recimo zadnjič gremo z malimi po vrtcu v trgovino, poln kufer sem mela vsega, se mi je zdelo, da ju skoz neki priganjem. Pa pridemo do kruha, pa mi una prodajalka reče, da nas je fajn videt, ko smo tako umirjeni, da se drugim vsem tako mudi, pa da otroci ne smejo nič pogledat... Meni se je zdelo pa da sem zmaj. Ziher se pa zgodi tudi obratno, samo da ti tega ljudje ne povejo:D.
Me je pa včeraj Ronja opozorila, da sem šla skozi rumeno - in je mela prav, sem se opravičila. Za to glasno govorjenje oz. kapljo čez rob se navadno z lubijem spičita, ne vem, zakaj, je sicer zelo nekonfliktno bitje, v bistvu sta oba, samo njemu gre tok na živce, da pride težit glih ko maš eno sranje na glavi in takrat vedno popeni. Ona pa v jok, ker v bistvu ni ona takrat naredila tiste štale, samo neki je vprašala... Ali pa mene bolj tolerira iz neznanega razloga, ne vem, ampak meni se zdi, da nisem glih vozren starš... Je pa res, da mamo zdaj eno fajn obdobje (naj le traja:).

Vsekakor se splača vedno, kadar si živčen, pomislit zakaj, pa tisto otroku povedat. NI mu treba razlgat zdaj u nulo, kaj te skrbi, ampak komot pa recimo rečeš: "Oprosti, ker sem tečna, živčna sem zaradi službe." Otroci potem to nekak sprejmejo, vejo, da ni v njih fora in navadno celo sodelujejo:). Pa starejši ko so, več se da zmenit, meni je to tak noro dobro! Ko jim lahko razložiš, da tole moraš napisat in dajo 5 min. mir!

Aja, pa še nekaj se ful splača: če se ti kam mudi (navadno se takrat deremo;), se ful splača prej vzet 3 minute za pocartat. Enostavno pokličeš otroke, če se pridejo pocartkat. Se pocartate in potem so tiktak fertig, ker so meli svojo dozo pozornosti. Preverjeno, kadar se ti najbolj mudi, se najbolj splača - magari pol minute:).

'Mami, veš, če se boš še naprej tako pogovarjala z mano, se bom potem jaz tut tako s svojim otrokom...

Brihtna tale tvoja mala:). Meni se zdi ful fajn videt, ko se igrajo s svojimi punčkami in te oponašajo:) Točno slišiš, kje ga serješ, večinoma smo pa takrat pozitivno presenečeni, kako so nežne in kako vse skup od zunaj drugače zgleda:).

Ti, eno vprašanje glede tele krivde: sama dostikrat ne vem, kaj je v bistvu nabijanje občutka krivde, kaj pa normalna vzgoja - primer: če se mi mali dere, ko ga previjam (pač ne mara plenic, kaj čmo, zdaj jih pač mora met v vrtcu, ni debate) ali kaj drugega, kar mu ni všeč (ima toga;) in R. pride takrat zraven in začne z nekimi budaleštinami (da je L. naredila topato, ali pa te enostavno vpraša: "ti, mami, zakaj so meli dinozavri špice?" ali kaj čisto x)... To so uni primeri, kjer lubi včasih živce zgubi, pa v meni tudi ni dostikrat zavre. Ona noče takrat nič slabega, vendar bi jo rada naučila, da naj malo pogleda na druge, če so ok. Sicer je zelo empatično bitje, vsem hoče pomagat in z vsemi bi vse delila itd... Ampak tega, kdaj pa sva midva v zosu, pa ne vidi. No, takrat ji navadno rečem, da se zdaj ne morem pogovarjat in jo pa včasih vprašam, če ne vidi, da se mali dere in da mam polne roke dela s tem. Pa da to, kaj sta se spričkali ali kaj ma ona trenutno v mislih mogoče ni tako nujno kot to, da ga potolažim... In potem ji je žal in ne vem, a je v bistvu to slabše, kot če bi jo najurila, ker potem se pa počuti krivo...

PS: sama največkrat kričim, kadar sem nenaspana, preobremenjena in moram bit z njimi pa hkrati še nekaj drugega naredit, česar seveda ne morem (če je recimo en bolan, zato ponoči ne spim, čez dan moram pa delat za službo z malimi zraven - ubitač kombo:D). Če smo recimo doma in si vzamem fraj, potem ni problem. Ali če so v vrtcu in vmes naredim, kar mam za naredit. Sicer pa sem ju naučila, da sem zmaj, če mi malega zbudita - samo to je bilo kar namerno, ker sicer bi se mi utrgalo ga non stop uspavat:D. Samo vidim, da ne vesta, kdaj sta ga zbudili onidve in kdaj se je sam, kar spet ni ok. Enostavno očitno še ne vidijo povezave...

Pa sitna ratam, če me prosi nekaj, kar vem, da je dobro zanje, je pa slabo zame (recimo da bi bili na igrišču, kjer cveti neka trava, na katero sem alergična)... Takrat se sicer ne derem, sem pa sitna, ap mi gre na živce.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
7.6.2013 12:14:06   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Ti, eno vprašanje glede tele krivde: sama dostikrat ne vem, kaj je v bistvu nabijanje občutka krivde, kaj pa normalna vzgoja - primer: če se mi mali dere, ko ga previjam (pač ne mara plenic, kaj čmo, zdaj jih pač mora met v vrtcu, ni debate) ali kaj drugega, kar mu ni všeč (ima toga;) in R. pride takrat zraven in začne z nekimi budaleštinami (da je L. naredila topato, ali pa te enostavno vpraša: "ti, mami, zakaj so meli dinozavri špice?" ali kaj čisto x)... To so uni primeri, kjer lubi včasih živce zgubi, pa v meni tudi ni dostikrat zavre. Ona noče takrat nič slabega, vendar bi jo rada naučila, da naj malo pogleda na druge, če so ok. Sicer je zelo empatično bitje, vsem hoče pomagat in z vsemi bi vse delila itd... Ampak tega, kdaj pa sva midva v zosu, pa ne vidi. No, takrat ji navadno rečem, da se zdaj ne morem pogovarjat in jo pa včasih vprašam, če ne vidi, da se mali dere in da mam polne roke dela s tem. Pa da to, kaj sta se spričkali ali kaj ma ona trenutno v mislih mogoče ni tako nujno kot to, da ga potolažim... In potem ji je žal in ne vem, a je v bistvu to slabše, kot če bi jo najurila, ker potem se pa počuti krivo...



Po moje bi se počutila krivo v vsakem primeru...če bi jo najurila in če jo vprašaš na tak način...Jst mislim (če sklepam po sebi), da je tukej problem samo v podtonu. Takrat si pač živčna, ker je mali siten, ne veš, kako bi ga umirila in potem pride še ona z neko (tebi) brezvezno stvarjo in ker ne zmoreš pozornosti usmerit na dva konca naenkrat, te to vrže iz tira. Po moje tukej tamala ni čist nič kriva, ker tolk mejhni otroci pa res še ne zmorejo ugotovit, kdaj je kdo v zosu in da ga je takrat treba pustit pri miru.
Mogoče bi bilo fajn (zdej bom govorila tut sebi...;)), da ji poveš za konkretne situacije (pa lubi tut čist za konkretne zadeve, kdaj ga najbolj moti), kaj pričakuješ od nje...Npr., ko preoblačim tamalega in se dere zraven, se počutim nemočno in sem takrat razburjena. Prosim, če mi takrat lahko daš malo miru, ker se ne morem osredotočit na oba hkrati. Tamalega pa moram potolažit in ti moraš takrat malo počakat, razen, če je res kaj nujnega.
Sam to ji povej takrat, ko ste kul, ne pa ko ste v v situaciji (mogoče pa bo najbolj palilo, da ji poveš takoj po situaciji, ker si bo po moje tako najbolj zapomnila).
Če pa vseeno pride k tebi takrat, se pa dogovorite, da ji boš samo rekla na kratko: 'Je kaj nujnega? Ne? Potem počakaj.' In se ne ubadaj več z njo. Ko bo vsega konec, greš k njej in jo pocrkljaš in jo pohvališ, ker je tako lepo počakala.
Tako bi jaz naredila (in tut bom, ker se včasih tut zgodi podobno in jo tut napizdim, ker imam občutek, da bi pa ja morala vedet, da zdej pa ne morem).
Če pa jo že napizdiš ali pa ji grdo rečeš in se potem počuti krivo, je pa po moje ok, če greš kasneje do nje, se ji opravičiš in ji poveš, da ni ona nič kriva in da si takrat pač samo nervozna, ker ne zmoreš dveh stvari hkrati...itd itd...in da se bi jo rada samo naučila, da mora kdaj počakat s svojo ne tako zelo pomembno zadevo, če vidi, da so ljudje živčni. In da se bo tega itak sčasoma naučila...

IMO, seveda...;)


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
7.6.2013 13:17:55   
ronja
Mogoče bi bilo fajn (zdej bom govorila tut sebi...;)), da ji poveš za konkretne situacije (pa lubi tut čist za konkretne zadeve, kdaj ga najbolj moti), kaj pričakuješ od nje...

Ja, saj to smo meli že žnjkrat, sem ji lepo razložila, pa tudi lubi že parkrat, da vem, da noče ona nič hudega, da sva pa midva živčna, ker se mali dere In če jo vprašaš, ti zna čist lepo povedat: kadar se tamali dere. To je v bistvu edina taka situacija- ji tudi poveva, kdaj je to navadno. Ker takrat je niti ne slišiš dobro, niti ji ne moreš lepo odgovorit. Problem je samo v tem, da ko pride taka situacija, je ona ne prepozna - enostavno pozabi, da se on dere (če bi še meni to ratalouser posted image ).

Enkrat jo je vse okoli tega zanimalo, ker ji je bilo fascinantno, da naju to tok matra, če se mali dere, ker nje definitivno ne:D in smo meli celo debato, da smo starši vedno mal živčni, če se dojenčki jokajo, ker je to nagon, da jih zavarujemo. Da je to na splošno dobro, ampak je pa nepraktično za starejše otroke, ki morajo medtem počakat.

Smo se pogovarjali že vse, tudi to, kaj je tako nujno, da naj v vsakem primeru zmoti in vse šteka. Samo enostavno ne opazi, da se on dere... In potem pride in teži. In ji rečeš sam mal in čez pol minute spet pozabi in teži:D. Tamala recimo pa ima to v sebi, da prepozna take situacije in ne bo nikoli takrat težila (zato pa ne pospravlja nič, če se ne skregaš, tavelika pa vse pospravi ko mravljica:D). PO moje je fora v tem, da tavelika, kadar je ona sama živčna, rabi nekoga zraven, tamala pa mir. Zato tamal šteka, da kadar si živčen, hočeš mir in ti ga z veseljem da, saj se ji ne da kregat. Tavelika pa enostavno ne čuti tega - sva se pogovarjali enkrat (ni šlo za to, ampak da naj da sestrici mir, ki je bila slabe volje in pač ni hotela, da kdo vanjo dreza) in sem ji razložila, da kadar smo živčni večinoma ljudje rabimo mir, pa je bila čisto paf - ker ona pač ni taka... Res tudi vedno gre k tistemu, ki je najbolj zmatran.

e pa jo že napizdiš ali pa ji grdo rečeš in se potem počuti krivo, je pa po moje ok, če greš kasneje do nje, se ji opravičiš in ji poveš, da ni ona nič kriva in da si takrat pač samo nervozna, ker ne zmoreš dveh stvari hkrati...itd itd...in da se bi jo rada samo naučila, da mora kdaj počakat s svojo ne tako zelo pomembno zadevo, če vidi, da so ljudje živčni. In da se bo tega itak sčasoma naučila...

Ja, saj točno to vse delamo: da ji povem, da zdaj ne morem, če mi pa prekipi in ji grdo rečem, pa se ji potem opravičim in razložim - samo jaz bi tale proces rada malo pospešila, ker je to po moje res ena najbolj pogostih stvari, zakar se kdo od naju z R. krega (sploh onadva, njemu je to še bolj zoprno). S tamalo se recimo za igrače. Z malim pa za vseuser posted image , hvala krivine še pa još in se mora počasi naučit, kaj se sme in kaj ne (je pa to težje, ker mu včasih onidve potuho dajeta:D).

Predvsem bi pa to rada zato, ker je to tudi v bistvu no. 1 stvar, zakaj se malidve skregata. Tamala rabi mir, če je kaj narobe, karkoli. Se pride pocartat k meni, to ja, ampak na splošno rabi pa takrat mir. Nikakor pa ne sestrice, ki rine vanjo. In tudi ona ima pravico do tega. R. pa tega nikakor ne vidi in bi jo res rada naučila, da niso vsi ljudje taki kot ona in da se jih mora naučit opazovat - ker bo njima lažje - in nama seveda tudi. Ker R. je pa potem prizadeta, ko jo L. grdo odpika (ne morem pa tudi L. težit, da je ne sme odpikat, ker ima seveda pravico do svojega miru. POvem, da je treba lepo rečt in prvič navadno tudi reče kolikortoliko sprejemljivo, vendar vem, da še sama, ki sem odrasla, ne zmorem vedno 5tič R. lepo rečt in tega ne morem glih pričakovat od 4letnice... Ker tamala se umakne, tavelika pa za njo. Bolj ko je mala sitna, bolj bo vanjo rinila! Zato se mi zdi, da bi bilo lažje 6letnico naučit, da je treba pogledat, kako se počuti človek, preden ga napadeš;). Ker ima lahko zato probleme tudi pri drugih, saj je večina ljudi takih, da rabi mir, ko so tečni, ne da nekdo vanje rine z raznoraznimi x vprašanji, večinoma takrat pač tuhtamo svoje in to bo slejkoprej morala sprejet.

Ko maš več otrok, je problem, da ne moreš bit povsod. Če recimo rihtam malega, ta se dere, ker je že zmatran, ker smo bili dolgo na igrišču, da so se meli fajn, pride R. do mene, teži nekaj, ji rečem, da zdaj ne morem, gre do L., ki je tudi zmatrana in bi se rada samo v miru preoblekla in ji R začne težit in mala pop*. NIti pod razno ne morem sama medtem, ko malega tolažim še njiju mirit in gledat, kako bo kdo odreagiral. Mogoče obstaja supermama, ki to zmore, meni pa ne gre. Zato bi rada, da bi sama to znala videt, ker je res zmedena, ker noče nič slabega, pa dobi včasih kdo neprijazno zavrne (sploh tamala).

Tavelika je strašno družbano bitje in nekaj časa je recimo vse povprek objemala - in nekaterim otrokom je bilo to too much - enostavno jim je bilo nerodno. In sem imela kar precej pogovorov, da sem ji dopovedala, da vsem to vedno ne paše in ad je treba gledat, kaj je komu všeč... Ne bi rada, da se ne izraža, vendar če se ne bi umirila, bi jo drugi otroci začeli odrivat, to bi ji bilo pa sploh grozno... Na srečo ima v vrtcu eno punčko, ki dela podobne reči in grejo njen na živce, pa ji je potem lažje razložit, če je vsaj kdaj na drugi strani. Samo tega, kdaj nekomu nekaj ne paše, pa ne vidi. Enostavno ne vidi, ko se nekdo umakne - pa tamala lahko zleze v svojo posteljo, pa ji še vedno ni jasno, pa smo to že 100x razlagali (ne s kričanjem, tako lepo;). Ona mora to, kar ostali čutimo, prav razumsko gledat.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
7.6.2013 13:35:50   
ronja
Takrat si pač živčna, ker je mali siten, ne veš, kako bi ga umirila

Predvsem potem dlje traja - če pride ona vmes motit. Pogledaš njo, vmes se ti on obrne, ga moraš položit nazaj, zato se še bolj zjoka in vse skup traja še dlje. in potem ugotoviš da zato, ker ne ve, kake špice majo dinozavri:D. Ji večkrat poveva, da je prav, da je radovedna in da je prav, da sprašuje, da je pa fajn zbrat pravi tajming, če fališ, te pa včasih najurijo, je pa to še vedno boljše kot da ne sprašuješ. No, očitno je to zelo resno vzelauser posted image .

Po moje tukej tamala ni čist nič kriva, ker tolk mejhni otroci pa res še ne zmorejo ugotovit, kdaj je kdo v zosu in da ga je takrat treba pustit pri miru.

To je po moje ful odvisno od otroka - tamala recimo ne bo nikoli prišla težit, kadar je kdo živčen, če ne bo res neki nujnega, se ne spomnim enega primera, če je bilo pa kaj nevarnega (ali da je ona mislila, ad je, pa je prišla); bo šla takrat k drugemu staršu ali pa k sestrici ali delala kaj svojega. Samo ona tudi sama rabi ta mir, kadar je živčna, zato šteka. Bo pa recimo brez problemov naju prišla zbudit zelooooo zgodaj zjutrajuser posted image

Pri R. je pa problem, da ji lahko povem, da se bo lubi vrnil zmatran iz terena tik preden pride in se zmenimo, da mu bomo pustili kako minuto dihat, da k sebi pride (če sem sama še ok, dostikrat se samo umaknem in jih spustim nadenj:D) in je vse za itd... pa bo vseeno čim pride, planila nanj s svojim čvekanjem;). Če ne bo tok zmatran, pa ne.
Enkrat je tehnofil napisal, da nas hočejo razvedrit, kadar smo zmatrani - verjetno res to poizkuša, samo če rabiš mir, ti to ne koristi;). To ji dopovedat, je pa cela umetnost. Zdaj če je en od naju ves spočit in ok (in doma), potem je vse super - jo pokliče takrat, ko teži tistemu revežu, pa jo drži stran, pa je:D. Samo sva dostikrat kar oba zmatrana... mogoče rabi občutek varnosti, da tudi če boš čist sesut, boš še vedno našel energijo zanjo in zato hoče takrat pozornost, ne vem. Vsekakor je nepraktično:D. Je hecno, ker včasih sta se sposobni ure dolgo sami igrat in se mata super.

Ampak če je pa recimo nekdo siten/zmatran/bogi/bolan/whatever, bo pa R. zraven. Pa ji to res pogosto razlagam, sploh zdaj, ko je mela L. krizo v vrtcu, da pač rabi malo časa sama z mami ali sama zase... ampak ona rine zraven. Hoče pomagat, ne razume, da včasih ne more... L. gre pa strašno na živce, če se jo takrat dotika, hoče mir in ima tudi pravico do tega. In ker so trije, jih ful težko ločim v 2 sobnem stanovanju:D, sploh če sem sama z njimi. Odnesem tabogega drugam in v roku pol minute, so vsi tam in R. boža tistega, ki bi rad mel mir/zaspal/karkolipač... In tisti pop*...

Če je tamala ok, potem gre - jima razložim, da zdaj bom malega uspavala, potem pridem še njima prebrat pravljico, če se lahko tačas tiho igrata in sta neverjetno pridni! Po vrtcu, ko pa recimo mala rabi svoj del pozornosti in ni nikogar, ki bi lahko zabaval R. medtem, je pa problem. Z malim se dobro štekata, samo če je karkoli z L., hoče bit pa R. zraven in pomagat, tamali gre pa to na živce... Kakšna ideja? Ker sama tega ne znam drugače rešit, kot da jo naučim, da pač mora gledat na druge.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
10.6.2013 13:17:19   
DeVilla
Ko men popustijo ventilčki (in če je seveda mož doma), zavpijem da grem vn, pograbim mobitel (pa zdej še jopo) in grem za pol ure sedet pred tetino hišo... user posted image Tam odigram kakšen sudoku, pokličem mami, pa je tkoj boljš. Če pa to ne gre, se pa v kopalnico zaprem, pa nekaj časa štejem...


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Dr. Zoran Milivojević: Otroka je najboljš...
10.6.2013 17:01:37   
Nagajivkica
Sam zagovarjam vzgojo po zdravi pameti.
Raznorazne mamice in očki, katerih mulčki pri dveh letih dirigirajo pol familije zame niso pri zdravi pameti.

Ko men popustijo živčki, se razjezim na otroka, grem na balkon, pokadim cigarto v miru in se sama pri sebi umirim. Potem pa nastalo situacijo resujemo s pogovori.
Ceprav ko sta me dovolj razkurila, je tudi ze padla pest po riti, ampak, ko se to zgodi sta malija čist šokirana in točno vesta da sta presegla vse meje dovoljenega

< Sporočilo je popravil Nagajivkica -- 10.6.2013 17:03:09 >

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?