|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 12:06:57   
uškinamama
Uškinamama vzamem to kot kompliment?

Vsekakor, je bilo tako mišljeno user posted image .  Lepo se imej na počitnicah.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 12:27:52   
mika
ki zna tako lepo, širšemu občinstvu, razložiti kaj je bistvo problema današnjega časa in družbe.


Problem razumemo vsi. So pa redki, ki se znajo držati bistva teme. In primer, o katerem govori buška, nima baš nikakve veze z vsesplošno družbeno socialno stisko.

Največkrat se takšni primeri dogajajo ravno ljudem iz povsem ''normalnih'' družin, brez kakršnegakoli nasilja ali pomanjkanja. Zato se se strinjam tako z liliano kot z ronjo. In ni 2x za reč, da tej punci ni nikoli popolnoma nič manjkalo v življenju, zato se ji je zazdelo, da ima vso pravico do tega tipa in do njega lahko pride samo tako, da ubije pratnerico.

Imamo podobne izkušnje, HB brez takšnih posledic-zaenkrat.

Ne dolgo nazaj sem brala, da se že iz otrokovih možgan vidi ali bo kot oseba nasilnež ali ne.


Grozljivo pa je to, da je za poskus umora, dobila le prepoved približevanja.

< Sporočilo je popravil mika -- 19.7.2012 12:29:07 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 12:28:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 12:29:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 12:33:55   
mika
Ampak če ne bi imela sredstev za preživetje in bi bili otroci lačni, izčrpala pa bi vsa različna sredstva, s katerimi bi si lahko hrano kupili, potem ne bi imela nobenih moralnih zadržkov, da ne bi na najbližji njivi ukradla kilo krompirja ali v trgovini liter mleka.


Kakšna socialna stiska bi te pa morala privest do tega, da umoriš žensko, ker hočeš njenega partnerja zase?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 12:39:22   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mika

In ni 2x za reč, da tej punci ni nikoli popolnoma nič manjkalo v življenju, zato se ji je zazdelo, da ima vso pravico do tega tipa in do njega lahko pride samo tako, da ubije pratnerico.


To je dostikrat zelo dober pokazatelj in vzrok, da je lahko kaj s tem otrokom narobe. 
O materialnem pomanjkanju seveda pišem.

< Sporočilo je popravil LuLu -- 19.7.2012 12:44:17 >

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 12:41:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 12:48:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Problem razumemo vsi. So pa redki, ki se znajo držati bistva teme. In primer, o katerem govori buška, nima baš nikakve veze z vsesplošno družbeno socialno stisko.



Tako je......

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 12:50:29   
mika
ampak sem skušala razumeti, kar je napisala Tippi oziroma naslov "Kam gre ta svet". Da nas enkratni priemri razburijo, splošne situacije v državi pa ne želimo videt. Hruška in jabčka, torej.


jp, hruška in jabolkauser posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 12:58:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mika

In ni 2x za reč, da tej punci ni nikoli popolnoma nič manjkalo v življenju, zato se ji je zazdelo, da ima vso pravico do tega tipa in do njega lahko pride samo tako, da ubije pratnerico.


To je dostikrat zelo dober pokazatelj in vzrok, da je lahko kaj s tem otrokom narobe. 
O materialnem pomanjkanju seveda pišem.


Večini naših otrok, ki smo udeleženi v ted debati, materialno prav nič ne manjka......torej...?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:04:43   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Večini naših otrok, ki smo udeleženi v ted debati, materialno prav nič ne manjka......torej...?

So razlike... ne da se mi na široko pisat. Že po tem, kolko in kaj starši zapravljajo, deca imajo vzorec, pa si potem želijo stvari.
Če ti bo otrok rekel, da hoče najnovejše kolo, ki stane npr. 1000 eur... pa ga v eni družini dobi, en pa si je samo zaželel kolo, pa ga je tudi dobil, za npr. 50 eur. Ja, oba imata kolo... itd.
En primer, da sem bolj jasna, kaj mislim...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:05:44   
goa
Punci ni nikoli nič manjkalo v življenju. In ja problem je to, če je otrok vzgojen tako, da lahko dobi vse kar hoče. In na tak način punca živi. Konflikti med tema dvema puncama so bili že prej. In ne sodim kdo je kriv in kdo ne. Ampak... če te partner vara in ti to veš, kaj narediš? Umakneš se. Jaz bi prekinila zvezo, šla in živela naprej. Ta pa je to lepo zraven gledala. Dopoldne je bil s to mlado, popoldne doma z drugo. In to je trajalo kar nekaj časa. Če je on idiot bi naj bila vsaj ona pametna. In NE ne zagovarjam nobenega. Ker so vsi trije krivi da je nekomu počilo.

_____________________________

Vedno lahko dosežeš vse kar si želiš, samo vztrajati je treba.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:07:13   
LuLu
Ni mi pa jasno, kdo je buška?
In, ker članka ne morem prebrati v celoti... kako je zapisano, da bi ona naj samo prepoved dobila? Ponavadi se da prepoved od tožilstva ali policije, potem pa še gre zadeva na sodišče in tam še kazen, če je kriva.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:08:42   
mika
Ni mi pa jasno, kdo je buška?


pardon...moja napakauser posted image ....cukrček...
sem prej brala nekaj od buške

na 24 ur piše,da je dobila le prepoved približevanja

< Sporočilo je popravil mika -- 19.7.2012 13:10:16 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:18:39   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ni mi pa jasno, kdo je buška?


pardon...moja napakauser posted image ....cukrček...
sem prej brala nekaj od buške

na 24 ur piše,da je dobila le prepoved približevanja

Aha... jasno zdaj user posted image
Ok, težko točno rečt, ampak ponavadi gredo te stvari dalje. Drugače bi vsak mahal s kladivom... ne verjamem, da bo to edini ukrep in kazen. Razen, če si potem premislijo, pa umakne žrtev prijavo.
To piše: "Proti njej so vložili kazensko ovadbo zaradi suma storitve kaznivega dejanja poskusa umora in kaznivega dejanja lahke telesne poškodbe."
To bo še dobila kazen...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:22:32   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Večini naših otrok, ki smo udeleženi v ted debati, materialno prav nič ne manjka......torej...?

So razlike... ne da se mi na široko pisat. Že po tem, kolko in kaj starši zapravljajo, deca imajo vzorec, pa si potem želijo stvari.
Če ti bo otrok rekel, da hoče najnovejše kolo, ki stane npr. 1000 eur... pa ga v eni družini dobi, en pa si je samo zaželel kolo, pa ga je tudi dobil, za npr. 50 eur. Ja, oba imata kolo... itd.
En primer, da sem bolj jasna, kaj mislim...


Pa to spet ni pravilo...vedenje neke osebe ali otroka ali odraslega je predvsem odvisno od njega samega. Starši se lahko razpnejo , pa bo kasneje kriminalec. Lahko pa živi v nasilnem okolju okoklju, pa skoz življenje gre čist o.k. Se pravi, da osebnost komot pretehta vzgojo in vzorce od doma.

Lahko analiziramo celostno podobo nekega kriminalca in iščemo vzroke, končni rezultat bo ostal isti-rop, umor itd...in ti ljudje so nevarni za okolico in jih je treba iz nje izključit. Tudi če je živel v takšnih razmerah, ki nanj so pustile posledice, da je postal kriminalec, se družba po analizi ne bo počutila nič bolj varno. Odtsranit ga je treba iz socialnega okolja, mu seveda pomagat in če zločin ni prehud, se lahko kasneje nazaj vključi v socialno okolje.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:23:03   
goa
V slovenskih novicah piše, da je po 48 urnem hlajenju v zaporu dobila samo prepoved približevanja tej osebi vse do glavnega sojenja. Takrat pa bo dobila kazen.
Tožilec pravi da je šlo za poskus umra - kazen 30 let zapora.
Tisti ki jo brani pa da gre za hujše kaznivo dejanje - koliko je pa zapora se pa ne spomnim.
Ona pa trdi da jo je hotela samo prestrašiti. Seveda...in jo 11 krat udari v glavo. Drugače pa najhuje pri vsem pa je to, da je na postelji stal tri letni otrok in vse to gledal user posted image
Naj še enkrat poudarim, da je družina dobro finančno preskrbljena.

< Sporočilo je popravil goa -- 19.7.2012 13:30:18 >


_____________________________

Vedno lahko dosežeš vse kar si želiš, samo vztrajati je treba.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:24:20   
ronja
Ankica, se strinjam in absolutno je vedno treba pogledat olajševalne okoliščine, vseeno pa ne bi recesije krivila za čisto vse, kar se slabega dogaja. Se strinjam, da se bojo živali, ki so pod stresom vedno bolj agresivno odzvale, zato se kriminal gotovo poveča in tudi sama bi bila pripravljena svašta naredit, če bi šlo za to, da prehranim otroke... vseeno pa sploh ni nujno, da je dotični punci kaj materialnega manjkalo, tako da sklepat direkt iz recesije na zločin iz strasti... vseeno ni tako direktne povezave.

lulu, če si gledala Monsunsko svatvo, je tam lepo povedano: če se ne postaviš na nikogaršnjo stran, je isto kot če si se postavil na stran nasilneža (lahko je v resnici on žrtev, velikokrat pa ipak ni tako). Če ne obsodiš pedofila, potem dovoliš, da uniči življenje še kakemu otroku. Če se skrivaš za kvazi skromnostjo (kdo sem jaz, da bom sodila) in to dela cela družba, potem dobimo anarhijo...

Problem razumemo vsi. So pa redki, ki se znajo držati bistva teme. In primer, o katerem govori buška, nima baš nikakve veze z vsesplošno družbeno socialno stisko.
To sem hotela rečt. Ne moreš za vse krivit družbe in stanja. Se stirnjam glede tatvin, tudi glede tega, da smo ljudje pod stresom bolj agresivni in prej naredimo večjo bedarijo... Vseeno pa moramo tudi sami prevzet osebno odgovornost. Ja, družba tudi, če je veliko kriminala oz. ta narašča, se je treba vprašat, kaj delamo narobe... Ni pa to izgovor, da smo vsevprek nasilni en do drugega, potem dobiš Splav meduze...

Pa če dam še sebe kot primer: v življenju mi ni na kraj pameti padlo, da bi karkoli ukradla. Ampak če ne bi imela sredstev za preživetje in bi bili otroci lačni, izčrpala pa bi vsa različna sredstva, s katerimi bi si lahko hrano kupili, potem ne bi imela nobenih moralnih zadržkov, da ne bi na najbližji njivi ukradla kilo krompirja ali v trgovini liter mleka.

Enako. Vendar vidim veliko razliko med tatvino in tem, da bi recimo šla in fentala eno nič krivo družino, da bi zasedla njihovo kmetijo, ker bi na ta način pa rešila problem za dlje časa... Ne moreš vsega kriminala tlačit v isti koš, hočem rečt.

Če so okolja socialno stabilna in šibkejše člane družbe podpirajo, je splošna stopnja krminalitete nizka.

Ja, zato sem pripravljena plačevat več za bolj socialno državo, da ne bo treba ljudem zganjat kriminala, čeprav bodo nekateri to izkoriščali (taki se pač vedno najdejo) - boljše to kot krimnal.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:29:26   
mika
n jo 11 krat udari v glavo. Drugače pa najhuje pri vsem pa je to, da je na postelji stal tri letni otrok in vse to gledal


o moj boguser posted image ....kje je pa bil partner?

(odgovor članu goa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:31:25   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mika
Pa to spet ni pravilo...

Ne, ni pravilo... sem napisala, da je dostikrat lahko kaj narobe z otrokom. Pa spet ne mislim, da bodo vsi, ki je kaj narobe, postali kriminalci. Ampak, od večine nas, npr. na tem forumu, če je že liliana dala to skupino user posted image ... je naš otrok sigurno kdaj slišal besedo NE.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:32:12   
goa
Partner teh dveh žensk pa naj bi ob štirih odšel v službo. In seveda pustil vrata odklenjena. Punca je pa okrog pol petih prišla direkt v spalnico in jo začela s svojim delom.


_____________________________

Vedno lahko dosežeš vse kar si želiš, samo vztrajati je treba.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:35:40   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: goa

Partner teh dveh žensk pa naj bi ob štirih odšel v službo. In seveda pustil vrata odklenjena. Punca je pa okrog pol petih prišla direkt v spalnico in jo začela s svojim delom.



Šit...na koncu bo izpadlo, da sta partner in ljubica bila dogovorjenauser posted image

(odgovor članu goa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:37:09   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
lulu, če si gledala Monsunsko svatvo, je tam lepo povedano: če se ne postaviš na nikogaršnjo stran, je isto kot če si se postavil na stran nasilneža (lahko je v resnici on žrtev, velikokrat pa ipak ni tako). Če ne obsodiš pedofila, potem dovoliš, da uniči življenje še kakemu otroku. Če se skrivaš za kvazi skromnostjo (kdo sem jaz, da bom sodila) in to dela cela družba, potem dobimo anarhijo...

Nisem gledala filma.
Jaz tak ne razmišljam. To je preveč črno-belo razmišljanje. Primerjava pedofil - otrok... anarhija... sori... drugače si to vse razlagam.
Pedofil mora biti odstranjen... da ne bo kakih nesporazumov.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:38:25   
ronja
če te partner vara in ti to veš, kaj narediš? Umakneš se. Jaz bi prekinila zvezo

Ma, kakor komu paše... Lahko te tudi ne moti, pa te zato še ne smejo fentat, saj to ni prepovedano...

Lahko pa v tem primeru res rečemo hvalabogu za tašče...

In kljub vsej recesiji, da greš vpričo 3 letnega otroka s kladivom napast njegovo mamo...to zame spada med tista 2% psiho... Zakaj je punca taka postala, je pa seveda drugo vprašanje, vseeno pa tako vedenje ni sprejemljivo, pa pika.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu goa)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:40:20   
ronja
Pedofil mora biti odstranjen... da ne bo kakih nesporazumov.
Aha. Kaj pa nekdo, ki se na spečo mamo spravi v prisotnosti 3 letnega otroka? Temu pa ni treba bit odstranjen? Meni je pa to malo čudno... Misliš, da to pa ne pusti otroku posledic? Že če bi jo samo napadla, pa da ji nič ne bi bilo, to hudimano zamaje otroško zaupanje v svet!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?