|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:45:06   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pedofil mora biti odstranjen... da ne bo kakih nesporazumov.
Aha. Kaj pa nekdo, ki se na spečo mamo spravi v prisotnosti 3 letnega otroka? Temu pa ni treba bit odstranjen? Meni je pa to malo čudno... Misliš, da to pa ne pusti otroku posledic? Že če bi jo samo napadla, pa da ji nič ne bi bilo, to hudimano zamaje otroško zaupanje v svet!

Ej, umiri ponije user posted image
Saj nisem jaz izrekla ukrepa tej punci... Vprašaj odgovorne, zakaj tako...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:49:15   
ronja
Ne, ti si rekla, da nikogar ne sodiš in da se ta primer z otrokom ne da primerjat. Ja, če nekdo napade mamo ali očeta (ki skrbita zanj), je otrok hudičevo naskral! pa glej še tu širše.
Verjamem, da je policija ne more kar zapret in zato so izdali prepoved približevanja, ampak rečt, da pa tega ne obsojam, da se mi zdi, da je čisto ok nekoga v pasnju skladivat vpričo malega otroka, ker maš pač svoje razloge... to pa ni "my cup of tea". Sodili ji bojo itak drugi, vseeno pa ne bom zagovarjala takega dejanja z recesijo, ker mislim, da niso vedno za vse "drugi krivi".

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:54:28   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pedofil mora biti odstranjen... da ne bo kakih nesporazumov.
Aha. Kaj pa nekdo, ki se na spečo mamo spravi v prisotnosti 3 letnega otroka? Temu pa ni treba bit odstranjen? Meni je pa to malo čudno... Misliš, da to pa ne pusti otroku posledic? Že če bi jo samo napadla, pa da ji nič ne bi bilo, to hudimano zamaje otroško zaupanje v svet!



Strinjam! Absolutno je treba pedofile, morilce, posiljevalce, itd. odstraniti iz okolja! Vsekakor pa je, predno se jih odstrani, treba pravemu soditi in ga seveda tudi primerno obravnavati. Vseeno reskiram besedni bombni napaduser posted image in pravim, še predno pa se jih odstrani iz okolja, je treba, sploh pri pedofilih dokazati, da to res so. Mu dokazati zločin. Kajti si tudi jaz ne predstavljam, da bi nedolžnega obsodili in mu zamajli zaupanje v pravičnost tega sveta. Gre za to, da je vedno, VEDNO, ne glede na to, za kakšen zločin gre, ne glede na to, katera stran nam je bolj "simpatična", kateri strani bolj verjamemo in zaupamo, bit pravičen do obeh strani in obema ponuditi možnost obrambe, zagovora, bla bla bla. In v tej zgodbi, ki je v uvodnem postu je prav tako medalja, ki ima dve plati. Nam so seveda servirali samo tisto medijsko, ostalo ostane skrito.

No, zdaj pa je res čas za odhod. Uživajte! user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 13:55:05   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ne, ti si rekla, da nikogar ne sodiš in da se ta primer z otrokom ne da primerjat. Ja, če nekdo napade mamo ali očeta (ki skrbita zanj), je otrok hudičevo naskral! pa glej še tu širše.
Verjamem, da je policija ne more kar zapret in zato so izdali prepoved približevanja, ampak rečt, da pa tega ne obsojam, da se mi zdi, da je čisto ok nekoga v pasnju skladivat vpričo malega otroka, ker maš pač svoje razloge... to pa ni "my cup of tea". Sodili ji bojo itak drugi, vseeno pa ne bom zagovarjala takega dejanja z recesijo, ker mislim, da niso vedno za vse "drugi krivi".

Hočeš me vlečti v neko debato, ki bo s takim pisanjem in mojim počasnim rač. trajala cel dan. Ko se naslednjič srečava, ti lahko dam moj pogled na to. Tu, zdaj pa mi res ni za tako razlaganje, kaj s tem in onim sem mislila.
Na kratko... ti boš REKLA... "OBSOJAM!"... jaz bom pa TIHO.
Razlagaj si po svoje. Kaj s tem jaz mislim, pa ti bom v živo povedala, če te bo zanimalo user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 14:17:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 14:20:59   
mika
Vseeno reskiram besedni bombni napad in pravim, še predno pa se jih odstrani iz okolja, je treba, sploh pri pedofilih dokazati, da to res so. Mu dokazati zločin. Kajti si tudi jaz ne predstavljam, da bi nedolžnega obsodili in mu zamajli zaupanje v pravičnost tega sveta.


Eno je raziskat vzroke, zakaj je nekdo postal kriminalec, popolnoma drugo pa dokazovat zločin. Morda vzroki prinesejo kakšno olajševalno okoliščino ob obsodbi, ampak ni isto, kot dokazovanje zločina. Se pa absolutno strinjam, da je treba dokazat, ker je lažnih obtožb, mnogo preveč.

V tem primeru dokazovat ni teško, edinoa možnost je, da je še kdo zraven obdolžen sodelovanja.

Sicer je pa na naših sodiščih vse možno. In tu je že v štartu nekaj narobe, da ni dobila pripora do sojenja, zaradi ponovitvene nevarnosti...pa 11x jo je stolkla...đizs,

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 14:23:02   
Tippi
Kaj pa vem no, meni je zelo zaskrbljujoč trend močnega povečanja psihičnih bolezni in samomorov. Samo o tem se ne bo govorilo, niti se glede tega nič kaj konkretnega ne ukrene in tu je tisti problem - kam gre ta svet.


Tudi meni!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 14:55:06   
ronja
Strinjam! Absolutno je treba pedofile, morilce, posiljevalce, itd. odstraniti iz okolja! Vsekakor pa je, predno se jih odstrani, treba pravemu soditi in ga seveda tudi primerno obravnavati. Vseeno reskiram besedni bombni napaduser posted image in pravim, še predno pa se jih odstrani iz okolja, je treba, sploh pri pedofilih dokazati, da to res so.

Se absolutno strinjava:) Ne moreš nekoga zapret na podlag rekla kazala! Samo spet v tem primeru naj to niti ne bi bilo vpršaljivo, kolikor razumem - mislim, če je njegova mama reševala partnerko itd... so priče in nihče ne zanika dogajanja... Ne glede na to, kaj so imeli... meni se zdi strašljivo to, da nekdo planira tak napad, ni to v navalu besa, ko se skregata... ampak dejansko planira, čaka, da bo ženska sama doma, vzame kladivo s sabo, pa je pri vsem tem nič ne moti, da je otrok zraven... ma, to je res izven mojega dosega razumevanja... sem preneumna.

Eno je raziskat vzroke, zakaj je nekdo postal kriminalec, popolnoma drugo pa dokazovat zločin. Morda vzroki prinesejo kakšno olajševalno okoliščino ob obsodbi, ampak ni isto, kot dokazovanje zločina. Se pa absolutno strinjam, da je treba dokazat, ker je lažnih obtožb, mnogo preveč.

V tem primeru dokazovat ni teško, edinoa možnost je, da je še kdo zraven obdolžen sodelovanja.

Podpis.

Razumem ankica, jabčka in hruške - to sem hotela tudi sama pvoedat - da ne moreš rečt, da je jabolko gnilo, zato, ker so hruše v drugi kleti nezrele ali gnile ali karkolipač;).

Se pa strinjam, da se situacija v držai odraža tudi pri porastu kriminala, samomorov,... in da je treba nekaj naredit - samo v bistvu ne vem, kaj... mislim, tako kot posameznik - spomnim se kake malenkosti, nekega univerzalnega recepta pa nimam...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 14:57:21   
ronja
Sicer je pa na naših sodiščih vse možno. In tu je že v štartu nekaj narobe, da ni dobila pripora do sojenja, zaradi ponovitvene nevarnosti...pa 11x jo je stolkla...đizs,

No, vsekakor ima zveze na policiji, pa še skoraj mladoletna je... Čeprav to potem res meče en čuden občutek na vse skup...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 15:15:06   
TomTaylor
joj, ko se mi vas ne da brat.user posted image

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 19.7.2012 15:20:20 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 15:21:35   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sicer je pa na naših sodiščih vse možno. In tu je že v štartu nekaj narobe, da ni dobila pripora do sojenja, zaradi ponovitvene nevarnosti...pa 11x jo je stolkla...đizs,

No, vsekakor ima zveze na policiji, pa še skoraj mladoletna je... Čeprav to potem res meče en čuden občutek na vse skup...


A vmes je imela cajt šteti? Mislim. 11? To je precej taka točna številka.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 15:46:29   
ronja
A vmes je imela cajt šteti? Mislim. 11? To je precej taka točna številka.

Verjetno so šteli zdravniki, ker udarci niso vsi na isto mesto navadno, pa kladivo verjetno na vsakem mestu pusti neko posledico... Ne vem, ugibam.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 15:48:33   
TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

A vmes je imela cajt šteti? Mislim. 11? To je precej taka točna številka.

Verjetno so šteli zdravniki, ker udarci niso vsi na isto mesto navadno, pa kladivo verjetno na vsakem mestu pusti neko posledico... Ne vem, ugibam.


Na to pa res nisem pomislila. V bistvu niti članka še nisem prebrala.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 19:38:12   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Strinjam! Absolutno je treba pedofile, morilce, posiljevalce, itd. odstraniti iz okolja! Vsekakor pa je, predno se jih odstrani, treba pravemu soditi in ga seveda tudi primerno obravnavati. Vseeno reskiram besedni bombni napaduser posted image in pravim, še predno pa se jih odstrani iz okolja, je treba, sploh pri pedofilih dokazati, da to res so.

Se absolutno strinjava:) Ne moreš nekoga zapret na podlag rekla kazala! Samo spet v tem primeru naj to niti ne bi bilo vpršaljivo, kolikor razumem - mislim, če je njegova mama reševala partnerko itd... so priče in nihče ne zanika dogajanja... Ne glede na to, kaj so imeli... meni se zdi strašljivo to, da nekdo planira tak napad, ni to v navalu besa, ko se skregata... ampak dejansko planira, čaka, da bo ženska sama doma, vzame kladivo s sabo, pa je pri vsem tem nič ne moti, da je otrok zraven... ma, to je res izven mojega dosega razumevanja... sem preneumna.

Eno je raziskat vzroke, zakaj je nekdo postal kriminalec, popolnoma drugo pa dokazovat zločin. Morda vzroki prinesejo kakšno olajševalno okoliščino ob obsodbi, ampak ni isto, kot dokazovanje zločina. Se pa absolutno strinjam, da je treba dokazat, ker je lažnih obtožb, mnogo preveč.

V tem primeru dokazovat ni teško, edinoa možnost je, da je še kdo zraven obdolžen sodelovanja.

Podpis.




Jst se pa tukej s tem ne morem strinjati...Prvo kot prvo. lažnih obtožb je veliko MANJ kot pa mi mislimo. Govorim za pedofilijo.
Imam tesne stike s Katjo bašič iz Združenja proti spolnemu zlorabljanju in sva se tut o tem menle in je rekla, da se hitro vidi, kdo lažno obtožuje in kdo ne...In da je takih primerov zelo malo. Mnogo mnogo mnogo več je takšnih (v bistvu 90%), kjer je otrok dejansko bil zlorabljen pa nihče ne verjame oz. kr neki cincajo,manipulirajo, itd.
Sem slišala mnogo mnogo osebnih izpovedi mamic, ki so šle čez celo kalvarijo, da so dokazovale, da je njihov otrok dejansko bil zlorabljen, ljudje so jih pa obtoževali, da so očete namerno obtožile tega, ker so ga hotele uničit...(otrok se je pa očeta na smrt bal, imel nepojasnjene uroinfekte, močil posteljo, risal čudne slike, postal popolnoma zaprt vase, itd.) In ko vidiš tako mamico, ki pripoveduje tako zgodbo na enmu seminarju za tožilce in odvetnike, ko vidiš v živo tisto njeno stisko, ko se mora dobesedno borit za varnost svojega otroka, ko se bori s tem, da ji nihče ne verjame, da se to res dogaja, ampak jo obtožujejo vsega mogočega, ko med pripovedovanjem joka in komaj do konca pove, kaj se je dogajalo...potem težko verjameš tooooolikom lažnim obtožbam, kot jih navajaš...
Kot drugo...Pedofila je treba odstranit takoj, ko obstaja sum. Ker VELIKO večja je verjetnost, da obtožba ni lažna in je temu primerno tut treba zaščitit otroke/otroka. Torej, tveganje, da zajebeš situacijo je tukaj večje, če človeka, ki je osumljen pedofilije pustiš na prostosti. Drugače povedano: pravica otroka do varnosti ali pravica človeka, da mu dokažejo krivdo.
Če bi šlo za vašega otroka, ni težko odgovorit, katera pravica je nad katero, ane?

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 19:56:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Se pa strinjam, da se situacija v držai odraža tudi pri porastu kriminala, samomorov,... in da je treba nekaj naredit - samo v bistvu ne vem, kaj... mislim, tako kot posameznik - spomnim se kake malenkosti, nekega univerzalnega recepta pa nimam...


To je sicer dvorezen meč......recimo Prekmurje spada manj najmanj razviti del Slovenije, ima največjo brezposelnost, največ ciganov.....kriminala pa najmanj (to, kar se je pred dnevi zgodilo je bolj izjema kot pravilo, že precej časa ni bilo kakega podobnega primera)....po številu samomorov je baje Prekmurje v Slovenskem vrhu (sicer so vse prekmurske narodne pesmi tudi take, da bi si kar žile rezal, ko jih poslušaš, očitno je prekmurska duša bolj melanholična kot slovensko povprečjeuser posted image )....

zato ne moremo kar tako trditi, da se situacija v državi odraža pri porastu samomorov oz. kriminala.....vsaka družba se srečuje s tako ali drugačno vrsto nasilja oz. deviacije......v izrazito verski Avstriji recimo (ki je sinonim za razvito in visoko socialno družbo), kjer zelo spoštujejo družino, je v vsaki drugi vasi z več kot 1000 prebivalci nočni klub s seksi plesalkami (in Avstrijci ga precej obiskujejo), uličnega kriminala tam ni verjetno toliko, kot v drugih državah, je pa bolj tisti "kletni, prikriti kriminal", ko so ljudje navzven fini in lepi, v kleti pa skrivajo svoj drugi jaz.....

V vsaki družbi je in vedno bo obstajal določen procent ljudi, ki se bo drugače obnašal....

Ne vem ravno, če družbena klima toliko pripomore k porastu kriminala, kot se ji to pripisuje.....to se mi zdi bolj prikladen izgovor, da se opraviči lastno deviantno obnašanje oz. prevzemanje odgovornosti nase.....



< Sporočilo je popravil liliana -- 19.7.2012 20:02:52 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 20:55:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 23:33:38   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Slučajno imam moža, ki je dipl. varstvoslovec


kaj pa varuje - slovnico?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: kam gre ta svet?!?
20.7.2012 0:51:02   
ronja
Picola, nesporazum: strinjala sem se z delom, da je treba preverit, kaj se je dogajalo - pri vseh kaznivih dejanjih - ampak to je delo policistov in kot si napisala, tudi oni pravijo, da ni veliko lažnih obtožb pedofilije, kadar pa je, se pa navadno hitro vidi (sem enkrat nekaj delala zanje v zvezi tudi s to tematiko).

Kot drugo...Pedofila je treba odstranit takoj, ko obstaja sum. Ker VELIKO večja je verjetnost, da obtožba ni lažna in je temu primerno tut treba zaščitit otroke/otroka. Torej, tveganje, da zajebeš situacijo je tukaj večje, če človeka, ki je osumljen pedofilije pustiš na prostosti.

no, to sem hotela rečt s tem, da če se ne postaviš na nobeno stran, si se že na storilčevo... Če rečeš: jaz ne bom sodil, jaz bo tiho, naj se sami zmenijo... bomo meli kup zlorabljenih (tako ali drugače) otrok, ki bodo potem spet mnogokateri zašli na kriva pota... So primeri, ko je storilec dejansko žrtev (bil dolgo časa, potem mu je pa počilo in je znorel), ampak povsod kjer naskrajo otroci se mi zdi bolj nevarno pustit takega človeka v okolju kot pa ga odstranit, dokler se ne razjasni kako in kaj. Zato pa pravim, da ni ravno ok, če pustiš žensko, ki je napadla mamo s kladivom vpričko 3 letnika še naprej mirno šetat tam okoli (v radiu prepovedi približevanja).

Lilijana, nisem mislila, da se odraža v obojem povsod, samo da ne eno (kriminal), ne drugo (samomori) niso fajn in da če katerokoli poraste, je fajn poiskat vzroke in jih popravit (uvozit bolj vesele pesmi mogoče?;). Se pa strinjam, da ne moremo obesit družbi glih čisto vsega, kar se nam zahoče - hočem enega tipa, grem, pa pobijem njegovo partnerko in rečem, da je to zaradi gospodarske situacije - to tudi meni ne potegne.

Je pa res, da so ljudje, ki so pod eksistencialnim stresom, bojl vzkipljivi, ker so pač non stop polni adrenalina. Ampak to se odraža potem v konfliktih, ki pridejo čez rob, pa seveda v tatvinah, ko si ljudje iščejo vir preživetja. Ne pa v planiranem zločinu, ki ima čisto druge motive,...

Kljub temu pa imaš tudi družbe, ki so zelo revne (večinski del prebivalstva, en del je vedno bogat), pa zelo solidarne in med njimi ni veliko kriminala (če so vsi revni itak nihče nima komu kaj ukrast)... Odvisno od marsičesa, od bogov, koliko so krvoločni (naš ni glih nek zgled), do vzgoje, varnosti otrok pri starših itd...

Vedno pravim, da bi bilo treba samo eno generacijo res pazljivo vzgojit, da bi mi vsi res pazili, da otrok ne bi zlorabljali in ne bi nikomur pustili, da bi kateremu kaj takega naredil, da se jim ne bi nič zelo hudega zgodilo v otroštvu (tudi to, da mu nikoli ne rečeš ne, je baje zloraba po enih teorijah, ker s tem otroka tudi poškoduješ)... pa bi bil svet veliko lepši...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   [Brisano sporočilo]
20.7.2012 8:18:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: kam gre ta svet?!?
20.7.2012 11:11:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Vedno dvomljiva Liliana, mora sama sprobat, preden kaj verjame user posted image



Eden predavatelj na faksu je nekoč dejal, da ni problema v vasi, ko ima vsak eno kozo......problem nastane takoj, ko se v vasi naselita dva, ki imata vsak po pet krav.....in si nekaj od tistih ljudi z eno kozo, želi imeti kravo......

Ljudje pač ne kradejo zgolj zato, ker to rabijo za preživetje, kradejo bolj zato, ker se počutijo manjvredni, ker želijo imeti tisto, kar imajo drugi več.....in če prenesemo to na današnjo situacijo in krizo (to imeti več in bolje, ne krajo) imeli smo avto, vendar smo želeli večjega in boljšega....imeli smo hišo, vendar smo jo morali obnoviti....

V bistvu ni toliko kriva sama družba, kot tisto, kar je v ljudeh......imeti več, biti boljši, biti enak najgogatejšim.....

In če se vrnemo k kozam in kravam.......ne bo vsak, ki ima kozo želel imeti dve kravi......nekaj takih pa se bo našlo....pa živijo v istih razmerah, v istem okolju, v isti družbi...

Torej, revščina sama po sebi ne pomeni večje "nevarnosti" za razvoj kriminalitete.....je namreč mnogo revnih ljudi, ki niso kriminalci, precej več kot tistih, ki so......

večjo "nevarnost" za razvoj kriminalitete pomenijo vrednote, ki so privzgojene v družini in če je v družini denar daleč na vrhu piramide vrednot, je sigurno večja verjetno, da bo nekdo postal kriminalec......vsaj po mojem.....ker bo po vsej sili, želel priti do denarja na lahek način.....

Recimo, jaz sem bila praktično zgrožena, ko sem slišala 22 letnega mulca reči, da je pustil fakulteto zato, ker je to predolga pot do denarja.....dobesedno tako je rekel (in na kakšen način lahko na kratek način prideš do denarja pa vsi vemo).....torej, znanje ni vrednota, vrednota je denar.....in to je problem današnje družbe, ne revščina in razslojenost družbe (ker nikoli ne smemo pozabiti, da družbo sestavljamo ljudje, mi vsi, s svojimi vrednotami)....na lahek način želimo priti do cilja......brez naprezanja.....od koze želimo takoj preiti na pet krav......ker se nam krave zdijo boljše od koz.....

Na žalost pa danes ne poznam sistema, kjer bi imeli vsi enako....niti iz preteklosti se takega sitema ne morem spomniti....vedno se je našel kdo, ki je imel nekaj več.....



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: kam gre ta svet?!?
20.7.2012 11:55:10   
Vijoličarka
Jaz bom o hruškah, jabolkah in slivah samo brala, da ne bom raztegovala teme s svojimi  romani. user posted image

O konkretnem primeru sem prebrala, kar se je na hitro dalo najti in kaže, da je storilka precej nestabilno dekle, ki marsičesa nima razčiščenega v glavi in rešitev svojih problemov vidi v odvzemu človeških življenj, pa naj se gre za tekmico ali celo za otroka.  

To je bil čisto resen poskus umora. Če ga je bila nesposobna izvesti, še ne pomeni, da ni nevarna.  Grozi ji ena najvišjih kazni. Zato mislim, da bi morala do sojenja ostati v priporu. Njene izjave prijateljem in na njenem FB pričajo, da ji ne gre zaupati. Vsaj jaz ji čisto nič ne zaupam, da bo spoštovala prepoved približevanja.

Tako pa je bila spuščena na svobodo in, po moje, obstaja veliko možnosti, da bo, ker je že itak toliko jeze v njej, zdaj še bolj krivila tekmico. Zdaj namreč ne doživlja samo jeze in frustracij, ker njen žrebec ni čisto njen, zdaj je v resni godlji in čisto možno je, da za to krivi tekmico, namesto da bi krivila sebe.

Dokler  je bila še v priporu, do ljudje iz njenega FB citirali nekaj izjav - njen FB priča, da je dejanje načrtovala, sanjarila o njem in to že nekaj časa. Ko je prišla na svobodo, je FB profil zaprla in s tem odstranila uporabne dokaze.

Če že ne v pripor, bi jo morali poslati v ustrezno ustanovo, kjer bi ji lahko poskusili razjasniti nekaj življenjskih dejstev.

Zato se precej namiguje, da jo ščiti njen žrebec, ki je tudi sam policist. Pa bi vendar moral biti on prvi, ki bi si moral prizadevati, da zaščiti svojega otroka.

Upam samo, da ne bo še kakšne hujše tragedije.

< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 20.7.2012 11:56:27 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: kam gre ta svet?!?
20.7.2012 12:12:10   
liliana
Jaz se namerno nisem spuščala v podrobnosti o dotičnem primeru, ampak sem se omejila zgolj na tiste informacije, ki so bile javno uradno objavljenje.....ker govori tu okoli pri nas se marsikaj, tudi po forumih se marsikaj piše, vendar ni nujno, da je vse res.....ker v takih situacijah je marsikaj prenapihnjeno....

Vendar, moti me ena podrobnost.....on je star 26 ali 27 let.....veza s to punco pa naj bi trajala že nekaj let.....torej, kje je imel on pamet, da se je spravljal kot odrasel in vezan moški v razmerje s pubertetnico......?




(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: kam gre ta svet?!?
20.7.2012 14:28:11   
Vijoličarka
Seveda je treba vse, kar ljudje govorijo, vzeti z rezervo. In ja, tale 26 ali 27 letnik, ki ima nekaj let razmerje s to punco, je pravzaprav zavajal mladoletnico. Policist.

Ne glede na vse govorice, sama mislim, da je z dekletom nekaj hudo narobe in bi potrebovala ali strokovno pomoč ali pa disciplino (odvisno, kje so vzroki), nikakor pa ne samo prepoved približevanja. In politično korektno bi bilo, da bi bil policist začasno suspendiran - dokler se ne ugotovi, kakšna je bila njegova vloga pri vsem tem.  Tako pa je vse skupaj zadišalo po znani in preizkušeni: kdo koga pozna, kdo ima kje moč in kako se čim bolj izogniti kazni.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: kam gre ta svet?!?
20.7.2012 14:57:19   
ronja
Zato se precej namiguje, da jo ščiti njen žrebec, ki je tudi sam policist. Pa bi vendar moral biti on prvi, ki bi si moral prizadevati, da zaščiti svojega otroka.
To sem mislila s tisto čudno lučjo...

Ne glede na vse govorice, sama mislim, da je z dekletom nekaj hudo narobe in bi potrebovala ali strokovno pomoč ali pa disciplino (odvisno, kje so vzroki), nikakor pa ne samo prepoved približevanja. In politično korektno bi bilo, da bi bil policist začasno suspendiran - dokler se ne ugotovi, kakšna je bila njegova vloga pri vsem tem.

Kaj NI suspendiran???

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: kam gre ta svet?!?
20.7.2012 15:36:05   
Vijoličarka
ronja, uradne informacije so precej skope, kar je razumljivo, saj je preiskava še na začetku. Nikjer nisem zasledila, da bi bil suspendiran. Uradno se govori samo da so policisti ovadili osumljenko,  pa da ji je sodnik odredil prepoved približevanja in jo poslal domov.

Tudi med 'rekla kazala' nisem nič zasledila. Razen prepisov njenih izjav iz FB in nato je bil njen profil izbrisan.

Citiram:



Pred nekaj dnevi je 18-letnica na svojem Facebook profilu tudi zapisala, da ima dosti jokanja za svojim ljubljenim in da bo zdaj vsem pokazala, kdo je Megy. »Od gnes dale san se odločila ka folga poniževanj, jokanja za osebami kere so to niti najmenje nej vredne in dejanjami ka mi grenijo život. Ta ka dragi moji či san ze zdaj za vas opasna bila, mo sce zdaj idnauk bole ;-) In zdaj te kumaj vidli sto je Megyca,« je zapisala na profilu, ki ga je včeraj popoldan sicer izbrisala.


Mene to najbolj žre. Če že ne v zaporu, bi morala biti v kakšni ustanovi. Prepoved približevanja osebi, ki je prepojena s tako blazno grenkobo in je zanjo ponižanje, da obstajata tekmica in njen otrok in da je to treba eliminirati, da bo lahko ona srečna, ne more biti zanesljivo sredstvo. Koliko nasilnih partnerjev, ki so imeli to slavno prepoved približevanja, je vseeno šlo ter nadlegovalo in celo ubilo svoje bivše partnerice. Ko je enkrat tako neracionalno sovraštvo v glavi, takrat je vse mogoče.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?