|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kam gre ta svet?!?
19.7.2012 8:18:15   
CUKRČEK
Berem spodnjo zgodbo: http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/megy-s-kladivom-po-mateji-zaradi-policista


In sem povsem šokirana, kam gre ta svet?!? KAko 18 letnici sploh pade kaj takega na misel? Zarad enga mulca bi kar ubila njegovo bejbo? Grozno, kam gremo...pa to se je nedolg nazaj dogajalo le v filmih.
user posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 8:25:20   
alda
Mislim da se je to dogajalo že tudi prej, sam mediji niso imeli "dostopa" oz niso smeli dajat v javnost take stvari.

Se pa podobno sprašujem tudi jaz in pošteno povem, da me je kdaj kar mal strah ko pomislim v kakem svetu odraščajo moji otroci,
kaj pa šele bo user posted image user posted image
ko pa tudi prihodnost ni niti bledo siva, kaj šele rožnata!
Žal!!


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 8:26:08   
Tippi
Mene pa ne čudi! Hočem rečt, nisem več presenečena nad takšnimi dogajanji! Socialna, finančna in še kakšna stiska vodi ljudi v nerazumna početja! No, da ne bom napačno razumljena. obsojam vsakršne vrste nasilja, ampak sem pa tudi vedno manj šokirana. Dogaja se tudi najboljšim. Danes si tukaj, jutri na psihiatriji. Moderna bolezen tega časa! In zgodba, ki si jo pripopala, je posledica te bolezni.

Dejstvo je, da bomo morali vedno bolj delati na sebi in na duševnem miru. In začeti uživati v malih stvareh, ki so nam podarjene. pehanje za materializmom, tekmovanje s sodobnim načinom življenja, jap, to te pripelje do roba!



< Sporočilo je popravil Tippi -- 19.7.2012 8:34:00 >

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 8:52:01   
liliana
No, v tem primeru je šlo za zločin in strasti in ni temu botrovala kaka finančna ali socialna stiska......


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 8:56:43   
alda
liliana welcome back!!  sem te prav pogrešala!!

< Sporočilo je popravil alda -- 19.7.2012 8:57:00 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 8:59:38   
liliana
Seveda sem se vrnilauser posted image ....ta RR je super za novice....pojma namreč nisem imela, da se je že pred nekaj dnevi, nekaj km vstran od mene, zgodil poskus umora....

< Sporočilo je popravil liliana -- 19.7.2012 9:00:27 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 9:06:26   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Seveda sem se vrnilauser posted image ....ta RR je super za novice....pojma namreč nisem imela, da se je že pred nekaj dnevi, nekaj km vstran od mene, zgodil poskus umora....


saj RR je bolj ažuren kot 24kur user posted image


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 9:06:29   
Tippi

Socialna, finančna in še kakšna stiska vodi ljudi v nerazumna početja!



Uf, o temu bi se dalo razpravljati. Profil nasilnežev, morilcev, posiljevalcev itd. itd., se ne meri samo po "končnih rezultatih", ampak se jih obravnava celostno. Od otroštva naprej! Tam pa strasti ni, in je to zgolj posledica, ne pa vzrok. Pa ne bi zdaj o tem... želim povedati le, da zadeve preveč površinsko gledamo. Bi ti predlagala, da si preberi kakšno vrstico na to temo, da boš bolje razumela, pa ne želim izpasti pokroviteljsko. Dejstvo je, da vsak zločin, ki se zgodi, je samo posledica nečesa. Socialne, finančne in še kakšne stiske (zloraba ipd.)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 9:13:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


Socialna, finančna in še kakšna stiska vodi ljudi v nerazumna početja!



Uf, o temu bi se dalo razpravljati. Profil nasilnežev, morilcev, posiljevalcev itd. itd., se ne meri samo po "končnih rezultatih", ampak se jih obravnava celostno. Od otroštva naprej! Tam pa strasti ni, in je to zgolj posledica, ne pa vzrok. Pa ne bi zdaj o tem... želim povedati le, da zadeve preveč površinsko gledamo. Bi ti predlagala, da si preberi kakšno vrstico na to temo, da boš bolje razumela, pa ne želim izpasti pokroviteljsko. Dejstvo je, da vsak zločin, ki se zgodi, je samo posledica nečesa. Socialne, finančne in še kakšne stiske (zloraba ipd.)


Seveda.....tudi tisti, ki pije in mlati dan za dnem svojo ženo doživlja stisko......tudi Silvo Plut je doživljal stisko...o tem bi se dalo na dolgo razpravljati......

samo če človek dobi batino, po moje ne more imeti razumevanja za stisko tistega, ki mu je batino dal, še posebno v tem dotičnem primeru, ko je ženska dobila po grbi zaradi tega, ker je njen partner pogledovala za drugimi ženskami in jo je ena od teh pač s hamrom po glavi......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 9:41:47   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


Socialna, finančna in še kakšna stiska vodi ljudi v nerazumna početja!



Uf, o temu bi se dalo razpravljati. Profil nasilnežev, morilcev, posiljevalcev itd. itd., se ne meri samo po "končnih rezultatih", ampak se jih obravnava celostno. Od otroštva naprej! Tam pa strasti ni, in je to zgolj posledica, ne pa vzrok. Pa ne bi zdaj o tem... želim povedati le, da zadeve preveč površinsko gledamo. Bi ti predlagala, da si preberi kakšno vrstico na to temo, da boš bolje razumela, pa ne želim izpasti pokroviteljsko. Dejstvo je, da vsak zločin, ki se zgodi, je samo posledica nečesa. Socialne, finančne in še kakšne stiske (zloraba ipd.)


Seveda.....tudi tisti, ki pije in mlati dan za dnem svojo ženo doživlja stisko......tudi Silvo Plut je doživljal stisko...o tem bi se dalo na dolgo razpravljati......

samo če človek dobi batino, po moje ne more imeti razumevanja za stisko tistega, ki mu je batino dal, še posebno v tem dotičnem primeru, ko je ženska dobila po grbi zaradi tega, ker je njen partner pogledovala za drugimi ženskami in jo je ena od teh pač s hamrom po glavi......


Ah ja user posted image Če nisi razumela, da moje besede ne pomenijo, da resnično ne zagovarjam nasilje (to sem celo poudarila), potem nimam več kaj pripomnit. Sem mislila, da boš debatirala bolj s strokovne plati, pa sem se uštela. Nič hudega user posted image

< Sporočilo je popravil Tippi -- 19.7.2012 9:44:49 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:06:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Ah ja user posted image Če nisi razumela, da moje besede ne pomenijo, da resnično ne zagovarjam nasilje (to sem celo poudarila), potem nimam več kaj pripomnit. Sem mislila, da boš debatirala bolj s strokovne plati, pa sem se uštela. Nič hudega user posted image



Skušam biti kratka in jedrnata......da ne postanejo sila enostavne zadeve večno večerno branje......user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:15:23   
Tippi
Da si bila kratka, o temu ni dvomauser posted image . Pri jedrnatosti se ti je pa malo zataknilo. Namreč strokovnost še ne pomeni razpredanje črev in mešanje kurjega futra. user posted image

Kakorkoli nasilnežev ne marava in nasilja ne odobravava. To nama je skupno. In dobro bi bilo, da se zavedava, da če nečesa ne marava, nama to še ne daje pravice, da obsojava in sodiva, a ne? No, vsaj s strokovne plati pomeni, da je treba razmišljati tudi malo širše še. user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:25:22   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Da si bila kratka, o temu ni dvomauser posted image . Pri jedrnatosti se ti je pa malo zataknilo. Namreč strokovnost še ne pomeni razpredanje črev in mešanje kurjega futra. user posted image




Jaz se itak nisem samooklicala za strokovnjaka.......user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Kakorkoli nasilnežev ne marava in nasilja ne odobravava. To nama je skupno. In dobro bi bilo, da se zavedava, da če nečesa ne marava, nama to še ne daje pravice, da obsojava in sodiva, a ne? No, vsaj s strokovne plati pomeni, da je treba razmišljati tudi malo širše še. user posted image




Kdo pa je obsojaluser posted image Povzela sem le tisto, kar piše v medijih......in dala konkreten odgovor na tvoje pisanje o doživljanju stiske nasilnika....kot protiutež sem ti namreč zgolj dala (konkretno iz dotičnega primera) doživljane stiske žrtve.......

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:29:15   
ronja
Tippi, če se lahko vmešam: sama sem zelo podobno razmišljala zelo dolgo časa - da pač ljudje niso sami krivi, da ratajo taki, ker so imeli slabe okoliščine itd... da je treba vedno gledat širše (no, to še vedno zagovarjam)... Vendar pa me je potem na realna tla postavila debata z nekaj takimi osebami, ki so imele prav tako slabe okoliščine, prav tako lahko "ne bi bili sami krivi", če bi zašli na kriva pota... vendar NISO. in so mi razlagali, da s tem, ko zagovarjam to, da drugi, ki jim to ni uspelo oz. se za to niso dovolj potrudili, dajem v nič njihov trud, vse, kar so oni naredili za to, da niso taki... In imajo prav. Meni se je vedno zdelo grdo sodit druge, ker imam sama srečo, da sem rojena na fajn koncu sveta fajn staršem in se mi ni prav dosti groznih stvari zgodilo, vsaj kot otroku - in vem, da vsi nimajo te sreče. Vendar pa z opravičevanjem nasilja (da ga ne obsojamo, ker človek ni rastel v optimalnih razmerah - to ni nihče;) v bistvu dejansko dajemo v nič vse tiste, ki so odraščali v prav takih razmerah, pa so postali boljši - torej nenasilni... Razmisli, meni so takrat kar odprli oči...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:37:12   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Dejstvo je, da vsak zločin, ki se zgodi, je samo posledica nečesa. Socialne, finančne in še kakšne stiske (zloraba ipd.)


al pa zlobe.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:37:49   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tippi, če se lahko vmešam: sama sem zelo podobno razmišljala zelo dolgo časa - da pač ljudje niso sami krivi, da ratajo taki, ker so imeli slabe okoliščine itd... da je treba vedno gledat širše (no, to še vedno zagovarjam)...

Da se še jaz vmešam... user posted image
ronja, takšno razmišljanje je možno, če samo "živiš" med takšnimi ljudmi. Če pa ti delaš z njimi in jim želiš pomagati, jih pa še kako moraš razumeti, predvsem zakaj jim ni uspelo.
Ne vem, zakaj bi se nekdo zaradi tega počutil manj vrednega ali njegov trud dajal v nič... tisto je drugi človek. Če je že tolko dozorel, da se je sam spravil na pravo pot, potem pa naj še naredi naslednji korak in naj ne bo njegovo počutje odvisno od tvojega, mojega,... mnenja.
Mene nisi prepričala in tudi tvoji prijatelji me ne bi. Super, naj se imajo zdaj fajn, ampak hvalospeva jim pa ni treba peti celo življenje ali pa nehati zato drugim pomagati. Saj so za sebe to delali. Mislim, da ti tvoji primerki še niso našli pravega razloga zakaj se jim je odprla prava pot in čemu je namenjena, če jih je motila tvoja simpatija do drugih.
Mislim, da so ti odprte oči, malo zaprli nazaj user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:40:28   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

v bistvu dejansko dajemo v nič vse tiste, ki so odraščali v prav takih razmerah, pa so postali boljši - torej nenasilni...

No, da bolj natančno pokažem... ni vse tako črno-belo. Jaz osebno ne vidim tukaj povezave. Vsaj jaz je ne dalam.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:44:59   
ronja
Če pa ti delaš z njimi in jim želiš pomagati, jih pa še kako moraš razumeti, predvsem zakaj jim ni uspelo.

To je vedno dobro vedet. Samo vedet zakaj in s tem opravičevat dejanje, ni isto. Je frodo enkrat to dobro razložila:).
Zakaj bi se tisti drugi slabo počutil? Ker ti rečeš: lej, tale je mel zafurano otroštvo, torej lahko mlati okoli svoje otroke, lahko se napije do mrtvega in ženo premlati, pač je mel zafurano otroštvo, ni sam kriv... Nekdo drug, ki je mel zafurano otroštvo, pa se je TRUDIL, da ni tak, da je šel čez to - tega se potem ne vidi, če ima tak človek kao pravico, da rata nasilen. Ali rečt: punca doma ni dobila dovlj potrditve in je v puberteti še ni razlog, da lahko nekoga s kladivom po glavi treščiš. Razlog je pomemben, ker sicer temu človeku ne moreš pomagat, da se spremeni, če se hoče, vendar pa moramo ljudje vseeno prevezet odgovornost za svoja dejanja, kljub temu, da imamo svoje razloge zanje.

ampak hvalospeva jim pa ni treba peti celo življenje ali pa nehati zato drugim pomagati

Ne, jim je pa lepo priznat uspeh:). Pa ravno to pravijo: da pač ni samoposebi umevno, da bo človek zašel na kriva pota, če je imel zafurano otroštvo. Da se da drugače - ravno oni to pravijo! Mi trdimo drugače, če nasilje opravičujemo. Težko ti povzamem cel pogovor, sploh bi bilo to še zame predolgo;), ampak vsekakor so imeli point. Če se oglasi frodo, bo mogoče spet lepo napisala, to je bolj njeno področje, jaz sem naravoslovka;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 10:49:37   
Tippi
O ja Lulu. Strinjam! user posted image

Liliana no zdaj pa mamo mešanje kurjega futra, pa se pejt, če se ti ljubiuser posted image . Meni ne. Pa brez zamere Ronja, ampak ponovno seciranje kaj, kdo, zakaj, čemu, kako, in včasih (obojestransko!) nerazumevanje napisanih besed, pripelje do takega razglabljanja, ki nam nikomur ne bo odprlo oči. user posted image Pinkponkat se mi pa ne ljubi. Sem to nekako prerasla.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 11:00:12   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

O ja Lulu. Strinjam! user posted image

Liliana no zdaj pa mamo mešanje kurjega futra, pa se pejt, če se ti ljubiuser posted image . Meni ne.


Kadarkoli lahko nehaš.....user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


Pa brez zamere Ronja, ampak ponovno seciranje kaj, kdo, zakaj, čemu, kako, in včasih (obojestransko!) nerazumevanje napisanih besed, pripelje do takega razglabljanja, ki nam nikomur ne bo odprlo oči. user posted image Pinkponkat se mi pa ne ljubi. Sem to nekako prerasla.


ne včasih obojestransko, večinoma obojestransko........

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 11:06:20   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Dejstvo je, da vsak zločin, ki se zgodi, je samo posledica nečesa. Socialne, finančne in še kakšne stiske (zloraba ipd.)


al pa zlobe.


Ja.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 11:08:11   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

O ja Lulu. Strinjam! user posted image

Liliana no zdaj pa mamo mešanje kurjega futra, pa se pejt, če se ti ljubiuser posted image . Meni ne. Pa brez zamere Ronja, ampak ponovno seciranje kaj, kdo, zakaj, čemu, kako, in včasih (obojestransko!) nerazumevanje napisanih besed, pripelje do takega razglabljanja, ki nam nikomur ne bo odprlo oči. user posted image Pinkponkat se mi pa ne ljubi. Sem to nekako prerasla.


Škoda. Jaz bi te pa brala. (v mejah  moje normale user posted image )  Prinašaš neko svežino  in nove poglede.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 11:12:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Če pa ti delaš z njimi in jim želiš pomagati, jih pa še kako moraš razumeti, predvsem zakaj jim ni uspelo.

To je vedno dobro vedet. Samo vedet zakaj in s tem opravičevat dejanje, ni isto.

Temu se z lahkoto izogneš v življenju, če se neha sodit. Ali je opravičeno ali si je kdo kaj zaslužil, kdo se je koliko trudil,... Kdo sem pa jaz, da bom ocene dajala, kaj je vredno, kdo dela pravilno, kdo ne,... Imamo eno tako ustanovo, Sodišče, ki sodi kaj je kaznivo,... Sam človek, civilna oseba, pa si te pravice ne sme jemati. Ker ni ga, ki bi bil najbolj fer na svetu in poznal vsa dejstva, zakaj je tako kot je.
Koliko sem pa takšnih ljudi spoznala, in vem danes, da nista dve družini isti, pa četudi sta imeli npr. isto vrsto nasilja,... se tisti, ki so imeli vsaj kdaj v življenju  malo zdravega jedra, lažje poberejo, kot pa tisti, ki ga nikoli niso imeli. Da pa ta jedra najdeš, pa so potrebna leta.
Ampak še vedno mislim, da človek, ki se počuti ogroženega, če ti nekomu pomagaš... še ni končal dela sam s sabo. Mi kar malo sebično deluje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
19.7.2012 11:48:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kam gre ta svet?!?
19.7.2012 12:04:31   
Tippi
Ankica če rečem samo hvala za tvojo dopolnitev, bo dovolj? user posted image
Jaz mnogokrat nimam energije pisati na dolgo in široko (čeprav bi bila verjetno veliko bolj razumljena!), in sem toliko bolj vesela, če se najde nekdo, ki zna tako lepo, širšemu občinstvu, razložiti kaj je bistvo problema današnjega časa in družbe.
Hvala!

Uškinamama vzamem to kot kompliment? user posted image Hvala user posted image Bo še svežine, sploh ko se vrnem iz zasluženih počitnic! user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?