|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  177 178 [179] 180 181   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
26.10.2011 9:59:00   
neika
joj, da bi jaz dodajala toliko oh, bi me samo razneslo. Sem se nekaj časa držala teh načel zdravega prehranjevanja, pa je šlo le narazen. Mislim, da mi je uspelo pogruntati delovanje mojega telesa, ki zgleda zahteva res minimalno količino hrane s čim manj oh-ji...

mene najbolj skrbi za prsi, ker bodo res vrečkice postale. Temu bi jaz rekla kolateralna škoda. user posted image


(odgovor članu nova_tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4451
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
26.10.2011 14:07:26   
miška17
taly jaz sem šele s tehtanjem hrane ugotovila, da sem pojedla karprecej in zdraven hujšala ob povečanem gibanju.
Sem že hujšala v preteklosti z samo manjžri, ampak sem prišla do tega, da je dobro jest vso hrano v manjših količinah, paziti kako jo pripraviti in delati predvsem na mišični masi.

nova_tukaj mene bi pobralo, da bi imela samo vodni dan. Kaj si ti ne zmanjša količina mleka pri dojenju, ko imaš vodni dan?

Lili28  res je, včerajšni jedilik mi je bolj všeč. Tudi pri meni bo danes telovadba.user posted image

neika delaj na povečani mišični masiuser posted image , potem neboš več imela toliko problemov z zmernimi količinami oglikovih hidratov. Govorim iz iskušenj. user posted image

Lep deževen dan vam želim

< Sporočilo je popravil miška17 -- 26.10.2011 14:08:55 >

(odgovor članu taly)
Neposredna povezava do sporočila: 4452
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
26.10.2011 14:40:13   
neika
miška, saj vas občudujem s tem gibanjem, moj orbi pa še kar sameva....user posted image user posted image .

ima katera kako fraj brco v rit, da me zvečer spravi gor...ko je pa tak fajn, ko se vsi trije zvečer na kavču valjamo...user posted image .

Kako si ti začela, kake uspehe si imela in motivacijo?

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 4453
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
26.10.2011 17:28:46   
Lili28
Hoj hoj,

nova_tukaj, sprašujem, ker mene bi tudi verjetno pobralo, če bi imela vodni dan, kakšen greh bi tudi verjetno bil user posted image  Glede na napisano, tebi res gre brez pregreh (to, kr si napisala, zame niso pregrehe user posted image )

Neika, te povsem razumem, res se je lepo stiskat in crtat na kavču, meni to tudi sede user posted image  Kaj kakšen drug termin, čez dan recimo, tudi ne bi prišel v poštev? Poskusi pa se spravit na orbija za 15 - 20 min (tudi to je nekaj) in se za nagrado valjat po kavču. Ali pa se ruhni pred kavč, naredi par trebušnjakov, kakšno vajo za rit, tvoja dva naj pa ponovitve štejeta user posted image user posted image  Hec, lahko pa tudi poskusiš user posted image

Uživajte, jaz grem migat, glede hrane bom pa še poročala, obljubim user posted image

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4454
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
26.10.2011 18:15:18   
neika
hvala za vzpodbudo! Se bom potrudila. Sem prestala prvo skupno kosilo po dolgem času, ampak le zato, ker sta mož in sin orng kosilo jedla pri tašči, zdaj zvečer smo si pa naredili mešano solato in cvetačo v pivskem testu. Tudi me ni mikalo orng jest, torej mislim, da bom zmogla v bodoče se odpovedati polni mizi.


(odgovor članu Lili28)
Neposredna povezava do sporočila: 4455
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
27.10.2011 12:03:26   
karmy85
Ojla!

Z zamudo sporočam,da se je zdaj začelo spet premikat in imam trenutno -0,5kg. user posted image user posted image user posted image
Trenutna teža 65,5, skupaj 5,5kg. Če pa gledam,ko sem res začela že prej hujšati,sem pa do sedaj izgubila 7kg. user posted image user posted image

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4456
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
27.10.2011 12:57:48   
Neža7
Pozdravljene

Že dolgo me ni bilo tu gor.
Vidim, da ste ene zelo lepo vstrajale do uspeha pri hušanju user posted image

Jaz sem tudi ponovno začela 19.9.2011.

Začetek 95,5kg
Zaželeno: 70kg
Trenutno: 89,2kg
Izgubila: 6,3kg

UPAM, DA MI BO SEDAJ USPELO user posted image



_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu karmy85)
Neposredna povezava do sporočila: 4457
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
27.10.2011 13:48:41   
neika
karmy, čestitke!

neža, enako čestitke, seveda bo uspelo. Tudi jaz sem povratnica, se matram skupaj s sotrpinkami cel mesec.

jedilnik danes do sedaj - zjutraj jabolko, malica pest pistacij, kosilo pol pleskavice (pa mi ni pasala, sem napihnjena).

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 4458
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
27.10.2011 14:17:30   
Vilma
Malce pozno javljam stanje.
Tedensko: -0,7 kg user posted image
Skupaj: -10,5 kg
Začetna: 78 kg
Želena: 65 kg
Trenutna: 67,5kg

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 4459
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
28.10.2011 14:29:48   
happy85
Sonček je prišeluser posted image user posted image user posted image bo treba iti še na en sprehod, ker jutranji je potekal v megliuser posted image user posted image

miška17 danes sem pojedla eno jabolko user posted image to je zame že velik napredek. se pa trudim, da bi našla nekako ravnovesje in pri vsakem obroku dodala sadje/zelenjavo - sendvič sedaj vsebuje še kumare user posted image tako da bomo poskusili povečati vnos sadja in zelenjave, sladkarije pa čimbolj omejiti user posted image

nova_tukaj vodni dnevi uspejo? Jaz sem danes nameravala dop. malico izpustiti, pa se mi je že vrtelo, si ne predstavljam, da bi imela vodni dan... Verjetno potem naslednji dan tudi lepši pogled na tehtnico?

lili28 kako pa pripraviš solato s tuno? Bi mogoče kaj takega lahko tudi jaz poskusila... Pomarančnega soka ne pijem, ker mi ne dene dobro, limone mam pa v hladilniku, tako da to pa lahko še probam user posted image

Neika pohvala za uspešno izogibanje pri pregrehah pri skupinskem obroku, pa nasvet od lili28, da delaj vaje pred kavčem in naj malčki sodelujejo se mi zdi tudi zelo zanimiva ideja. Verjetno bodo navdušeni še oni zraven migali... Naš je še premajhen za štetje ali pa sodelovanje, se pa prav prikupno smeje, če začnem kakšne gibe delatuser posted image

Drugače prav vesela, ker sem že včeraj opravila en malce daljši sprehod, pa danes tudi. Prehrana pa v sredo čisto nezdravo, včeraj malce bolje, danes pa kar navdušena nad sabo user posted image Namreč se zaenkrat prav uspešno upiram sladkarijam...

Orbitrek ta teden vse skupaj laufal ene pol urce, ga počasno uvajam (po ene 10 min), tako da si bom zadala cilj za drugi teden 1 urca (vem, da se sliši malo, ampak pomembno je to, da začnem mar ne user posted image ).

Upam, da tale sonček tudi čez vikend ostane, da se bomo lahko več zunaj zadrževali user posted image


(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 4460
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
28.10.2011 20:30:30   
miška17
IZVIRNO SPOROČILO: neika

Kako si ti začela, kake uspehe si imela in motivacijo?



Začela sem z planinarjenjem v otroštvu s starši. Tako je postala hoja moj priljubljen šport iz otroštva. Nadaljevala s telovadbo za hrbtenico,... in na koncu še vzljubila tek.

Uspeh: zmanšani kg, zmanjšan obseg v cm, hrbtenica manj boleča...

Motivacija: boljše zdravje,...

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4461
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
28.10.2011 20:53:09   
miška17
neika gibanje boš vzljubila, ko boš začutla potrebo za gibanje. To željo do gibanja boš pridobila samo z gibanjem . user posted image Začni, vztrajaj in pričela se boš veseliti gibanja.user posted image

Lili28 jaz imam veliko prigod z mojimi škrati ob gibanju.user posted image Vedno so za popestritev.
karmy85, Vilma za -kg.user posted image user posted image user posted image
Neža7 čestitke za uspeh po novem začetku.user posted image user posted image user posted image Skupaj bomo zmogli do cilja.user posted image

happy85user posted image user posted image user posted image tudi jaz sem danes migala: tekla sem in zvečer še telovadla. Prav dobro sem se potem počutila.

Lep večer vsem


< Sporočilo je popravil miška17 -- 28.10.2011 21:00:44 >

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4462
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
29.10.2011 6:54:39   
neika
komaj sem čakala, da mine ta teden. Psihično utrujajoč je bi, za znoret. Včerajšnji dan je bil polomija, od doma sem šla ob pol petih, prišla domov ob pol devetih zvečer, ves dan terenski, odrezan od sveta, jaz pa s sabo za jest le jabolko, kos sira in malo poli posebne.....in čakanje, in čakanje. Prvo ponujanje čokolad sem uspešno odbijala, proti večeru ni šlo več in sem zmazala tri rebra tamale milke. Ko sem se privlekla domov, zmatrana, pa še kos kruha z nutello....ko se bi mi je vsaj luštalo, pa se mi je ni, ne čokolade, ne nutelle. Po moje je bilo to samo psihično hranjenje...

imam malo slabe vesti, a zaradi tega ne bom nehala, itak sem dobila porcijo tiščanja v želodcu in seveda nov zagon.

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 4463
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
30.10.2011 12:58:25   
miška17


TABELA                
Ime:                Tedensko:   Skupaj:          Začetna:  Želena:  Trenutna:
miška17                -0,3kg        -20,2kg         97,6kg       68kg     77,4kg
sramežljiva           +0,5kg         -5,6kg          72,5kg        65kg    67,3kg
nova_tukaj            -0,5kg        -15,1kg         78,7kg       60kg     63,6kg
bambixxx   
           -0,3kg         -17,0kg         86,0kg       65kg     69,0kg
malabiba30           -0,0 kg       -18,5kg          82kg          65kg     63,5kg
Lili28                     +0,2kg         -1,4kg           71kg          60kg    69,6kg
taly                         -0,0kg        -1,6kg            64,2kg      60kg    62,6kg
HuAnita                   -0,0 kg       -2,3kg           65kg          58kg   62,7kg
neika                      - 0,5kg        -2,1kg           80kg         65kg    77,9kg
happy85                 -0,0kg        -8,0kg           67kg         55kg    59,0kg
sesil                         +0,5 kg      -3,5kg           84,0kg       70kg    80,5kg
loremi                       -0,0 kg      -8,6kg             83,6kg     65kg    74,5kg
tinca35                     user posted image kg         -0,9kg        83,5kg       65kg    82,6kg
27.10.2011:
karmy85                -0,5kg           -7,0kg        72,5kg       60kg    65,5kg
Vilma                      -0,7 kg        -10,5kg        78kg          65kg    67,5kg
Neža7                      user posted image kg          -6,3kg          95,5kg       70kg    89,2kg

Niso javili kg, ponedeljek 24.10.2011:
1.teden
urshak                   -0,2 kg        -2,4kg         104,2kg       80kg   101,8kg
vila                           0,0 kg      -37,0kg         125kg        73kg    88,0kg
zvoncki                   +0,5 kg      -1,0kg           82kg          60kg    80,0kg
RAKICA1                +0,8 kg         -2,0kg          70kg         60kg    68,0kg

2.teden
janapan                 -0,7 kg         -5,7kg          70,0kg       57kg    64,3kg
pricakujeva            -1,0kg           -5,1kg        84kg          63kg   78,9kg
tejci1981                user posted image kg          -2,1kg        98kg          70kg   95,9kg


NASLEDNJE TEHTANJE:ponedeljek,31.10.2011

Če sem napisala ponesreči kak podatek napačno v tabelo, me opozorite in bom popravila.

Iz tabele bo izbrisana vsaka, ki ne bo javila kg 3 ponedeljke zaporedoma.


Ve, ki ste izbrisane, pa ste vedno dobrodošle , če se odločite vrniti med nas.



[/quote]

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 4464
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
30.10.2011 13:01:18   
miška17
Želim vam lep današnji dan !user posted image

< Sporočilo je popravil miška17 -- 30.10.2011 13:02:35 >

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 4465
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
30.10.2011 14:50:06   
neika
jaz res ne vem, a bom res kaznovana tako hudo za tisto nutello, al kaj? Celo kilo sem dobila nazaj gor, no, pišuka. Saj ne, da bi nehala ali kaj podobnega, samo to je pa res smešno.

danes nimam nobenega apetita, zjutraj le jogurt in tri rezine poli posebne, zdaj bo omleta z jajčki, gobicami in polno česna ter peteršilja, pa še to mi ni nekot v usta za dat. Zvečer med Kmetijo grem na orbija. Končno, a ne?? user posted image

jutri ne pričakujem minusa, kvečjemu plus, tako da, Miška, si varna!!!user posted image

(odgovor članu miška17)
Neposredna povezava do sporočila: 4466
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 6:46:50   
nova_tukaj
Punce dobor jutro!

Pa je spet ponedeljek tukaj. Danes je tehtnica pokazala 62,2 kg. user posted image user posted image user posted image  Po treh mesecih moje ločevalne diete, vam sporočam, da sem izgubila 16,5 kg. Pa je bila tudi kakšna (vendar res bolj malo) pregreha vmes. Gibanje pa tako. Če bi še več športala, bi še bila kakšna kila manj!!!

Skratka, sem zelo zadovoljna! Vendar vas ne zapuščam. Še bom z vami in še vam bom javljala svoje kilograme. Bi še rada kaj izgubila user posted image  (npr. 8 kg). Saj mi pomagate in ste dobra motivacija!

Pa lepe praznike vsem, če kam greste, pa tudi tistim, ki moramo žal stati po grobovih svojih najbližnjih user posted image

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4467
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 7:16:53   
miška17
Ojla!
Pri meni tokrat nič sprememb.

Čestitke vsem za -kg!user posted image user posted image user posted image Vsem ostalim pa: drugi ponedeljek bo bolši.user posted image

Lep pozdrav

(odgovor članu nova_tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4468
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 7:18:53   
neika
jaz javim svoje kg kot ponavadi, v torek zjutraj. Počutje je porazno, nekam napihnjena sem in čudna, no. Ugotavljam, da postanem taka, ko pojem jabolko, in se mi to vleče še čez cel dan. Je možno, da jih ne prenašam več? Cel mesec jih nisem jedla, je bilo ok, ko sem jih začela jest, se mi je že med grizljanjem trebuh napihnil, zvoki v njem pa, kot da bi imel noter simfonični orkester uglaševanje inštrumentov.

včerajšnje stanje na tehtnici je bilo porazno, bomo videli, kako bo jutri zjutraj.

nova, čestitke, res! Impresivna izguba kg, vztrajaj še naprej!

(odgovor članu nova_tukaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4469
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 7:54:55   
sesil
dobro jutro

jaz imam spet 0.5 +. Upam da je to pripisati vodi v telesuuser posted image . sedaj sem opazila da je prišla teta s krvavca po 2 mesecih - je bil že čas (sem se že ustrašla da bomo še enga user posted image imeli).
No, jutri je že november in imam natanko še 2 meseca, da se spravim v moje standard hlače. Predvsem me skrbi za smučarske hlače, ker jih res ne mislim kupovat. Zdej pa ene dve po riti in z železno voljo manj jest.

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4470
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 7:55:50   
sesil
dobro jutro

jaz imam spet 0.5 +. Upam da je to pripisati vodi v telesu. sedaj sem opazila da je prišla teta s krvavca po 2 mesecih - je bil že čas (sem se že ustrašla da bomo še enga imeli).
No, jutri je že november in imam natanko še 2 meseca, da se spravim v moje standard hlače. Predvsem me skrbi za smučarske hlače, ker jih res ne mislim kupovat. Zdej pa ene dve po riti in z železno voljo manj jest.

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4471
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 9:40:41   
bambixxx
jutro user posted image ,

kakšen lep sonček je zunaj user posted image . ta teden nisem bila nič pridna in sem pridelala +0,6 kg user posted image . izgleda, da sem imela tako v glavi zakoreninjeno, da moram priti pod 70 kg, da se je zdaj spet malo tu ustavilo in da pač vzdržujem. bo že.

nova_tukaj user posted image user posted image user posted image  zavidljiv uspeh. tudi ostalim čestitke!

(odgovor članu sesil)
Neposredna povezava do sporočila: 4472
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 10:29:43   
neika
zgleda, da bomo skoraj vse ta teden dodale nekaj dkg. Seveda si jih ve, ki že tako dolgo vztrajate, lahko privoščite, mene pa hudičevo tepejo. Hočejo mi na vsak način vzeti voljo za naprej, a se ne dam, šment.....user posted image

ni hudič, da ne bom tudi jaz do spomladi nosila kiklc in lepih majčk. Prazaprav si ravno kvačkam tako travno zeleno oblekco iz garna, da bo za čez kopalke. To bom moj motivator.

vsem veliko uspeha in čim manj stresne praznike!

(odgovor članu bambixxx)
Neposredna povezava do sporočila: 4473
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 11:32:33   
zvoncki
Pozdravljene!

Čestitke vsem, ki uspešno bojujete boj s svojimi kg.

Jaz sem v obdobju, ko mi res ne gre, ko bi najraje se sesedla na kavč in nažrla do onemoglosti. Zadnjič je prišlo do majhne napakice na seznamu. Pridelala sem + 0,5kg in je bilo skupaj 81 kg in ne 80 (kar bi bilo meni sicer neznansko všeč, če bi šlo tako user posted image ). Ta teden sme pridelala še + 0,5 kg in sem sedaj na 81,5kg. Sram me je. user posted image

Saj če gledam, začela sem pri 85 kg (še predno sem se vam pridružila) TOrej nekaj je šlo dol. Ampak odkar sem tukaj, ni posebnega napredka. Ne gre in ne gre. In potem, ko vidim, da ne gre, še lažje grešim, saj mi itak pade morala in zanos. user posted image   Problem so večeri, ko se utrujena usedem, lačna kot volk in pol itak jem, saj se mi ne zdi fer, da po predelanem natrpanem dnevu pa ne bi smela jesti. Vem, s takim mišljenjem mi kg res ne bodo šle dol, ker to je samo samopomilovanje. user posted image  Pa še nekaj sem opazila- ko sem se tehtala vsak teden sem ob nenapredovanju rvo polovico naslednjega tedna grešila, saj se mi tako zdelo nesmiselno, da se trudim, ker rezultata ni potem sem se pa spet trudila, da bi tehtnica ja pokazala kaj vzpodbudnega. Sedaj sem se odločila, da se bom tehtala samo vsake 14 dni, saj sem z tehtnico res že preobremenjena.

Ok, trenutno sem v nekem čudnem obdobju, zato niti ne vem, če trenutno spadam sem, saj s svojimi regrehami nebi rada še katero drugo potegnila s seboj.

Vztrajajte, ker se vam bo splačalo! (jaz moram dejansko do takega mišljenja še priti)

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4474
   RE: hujšanje na dolgi rok 2011
31.10.2011 11:36:27   
malabiba30
jutrooo...no je že bolj dan...sem že kosilo skuhala, hišo pospravla in en stroj cunj oprala....tko da - ja - dober dan :-)

no evo - ta teden je pa tudi pri meni pokazal 0.5 kg +...ggggggrrrr user posted image user posted image user posted image

ja vem da sem sama kriva...ta vikend je mela moja miška rojstni dan in smo res skoooozzzz jedl, poleg tega pa sem dva tedna imela "post v gibanju" - prvi teden sem mela virozo, sam se na tehtnici ni nič poznalo, ta teden sem pa spet mirovala, ker me pa spet tale moj išias daje (tokrat potrjen pri zdravku...pa sem mislila, da tale zadeva samo starejše napade...user posted image ) + še teta iz krvavca je prišla....mah sami izgovori, sej vem...

danes sem se pa že zjutraj odpravila na hitro hojo in se počutim odličnoooo


tko da!!! dekleta, gremo novim zmagam naproti - gremo v novi teden, z novo voljo po uspehu!!!

(odgovor članu neika)
Neposredna povezava do sporočila: 4475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  177 178 [179] 180 181   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  177 178 [179] 180 181   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?