|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 10:56:01   
si.pikica
lep pozdrav!

me veseli, da vidim, da nisem edina brez profila na FB... tudi jaz imam namreč svoje pomisleke....

zelenkaa vidim sicer da si nekje s primorske, ma ne vem kam greš na AC. jaz sem bila v LJ prejšnji teden. ker nisem bla prej na genetskem posvetu, sem to opravla takoj zjutraj, ko sem prišla gor. to je samo pogovor z zdravnikom, kjer te malo vprašajo, če imaš v dužini že kakšen primer s podobnimi težavami. sam odvzem je dejansko tako kot so opisale sestre tam, skoraj tako kot odvzem krvi, zato sploh ne rabiš bit tešč, le s praznim mehurjem. res ni nič posebnega in hudo bolečega... potem te dajo na ene stole, kjer počivaš še dobro urco, ti dajo navodila za naprej in greš domov. vsekakor pa moraš imeti prevoz....

kar se pa morja tiče.... ga imam skozi tukaj v bližini... ma verjetno bova vseeno šla za kakšen dan kam na dopust konec junija, če bo toplo, avgusta gremo pa malo v hribe, na svež zrak

fajn bodite in LP

(odgovor članu ellaMarela)
Neposredna povezava do sporočila: 1076
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 11:26:14   
anak
Shilou tudi jaz nekaj čutim pa ne vem če je to to :) Sploh ne znam opisat...podobno kot prebava, samo da ne gre nič ven :):):) Čutim pa najbolj kadar jem in kadar sem sklonjena naprej. Enkrat samkrat je bilo kot, da bi počil mehurček, drugače so pa drugi občutki. Kaj pa druge? Kako občutite svoje pikice?

(odgovor članu si.pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 1077
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 12:11:13   
inja22
ojla user posted image js sla dns vodo dt se enkt,upam d jutr sporocijo d je zdj ok..sm se silla pit,upam d blo sm to to...sm pa optimiska hehe,js tud nekj cutm ze ene 5 dni pa ne vem al je to to al ne :)js sploh ne znam opist tega no :):)pa enkt je bl spodi pr mehurju,enkt pa pod popkom ..tale moj user posted image bo mogu orng brct d bom js zihr d je to to heheeh :):)cist zaspan dan..ej punce a je sploh se katera z dolenske al sm edina??:)mi bomo pa vidl ce bomo sli na morcka kako bom prenasala js to vrocino ..za ksn dan zihr  :)fajn bodteuser posted image

(odgovor članu anak)
Neposredna povezava do sporočila: 1078
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 12:27:51   
primana
Hejla punce!
Evo sm se prdružla FBjevkam user posted image .
Pridno delam, zdej sm si pa mal časa vzela da preberem RR in prečikiram FB user posted image . Včeraj smo imeli žur, mali je brcal in brcal user posted image super občutki! Na morje pa greva začetk julija, verjetno na Cres v kamp, še kdo?

Se še oglasim, nenapovedano delo...

Lp nosečkeuser posted image

(odgovor članu inja22)
Neposredna povezava do sporočila: 1079
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 13:05:37   
betipol
Pozdravljene sonosečke!
Tudi jaz se nisem že dolgo oglasila, ampak berem vas pa sproti oz. kolikor se le da.
Jaz sem imela 9. maja pregled, je GIN. samo poslušala srčka in lepo bije. user posted image
Morfologijo imam pa 07.06. in jo z mojim že komaj čakava. On sploh, ker je rekel, da bo vprašal za spol, ker pravi, da če jaz nočem bo pa on.
Na zadnjem pregledu sem imela premalo železa, zato sem dobila tablete in jih moram jesti zjutraj na tešče.
Glede brc oz. premijov dojenčka je pa tako, da jaz skoz neki čutim kot neke mehurčke oz. kot, da bi me napenjalo. Je pa težko vedet, če si prvič noseč. user posted image
Kilogrami ajoj, jaz sem jih tudi že pridelala 6. Gin. mi je rekla naj malo pazim, ampak bolj ko pazim bolj letijo. So mi pa rekli ljudje, tisti ki so me vidli nazadnje pred nosečnostjo, da se nisem nikamor drugam zredila, samo v trebuh. Trebuh je pa za mojih 20 tednov ogromeeennn. user posted image  Moj mi je rekel, da bom v devetem mesecu kot žoga. Sej verjetno ima kar prav. Ampak po drugi strani je pa lepo pokazat nosečniški trebušček.

Evo zdaj sem se pa še jaz malo razpisala.

(odgovor članu primana)
Neposredna povezava do sporočila: 1080
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 13:18:04   
sončica25
Živjo!user posted image
kako ste souser posted image ?ja, zelenkaa lepo da si spet med nami user posted image upam, da si vredu in ti želim čim manj slabosti in čimveč uživanja preostale nosečnostiuser posted image

anak, bravo za FBuser posted image , imam pa nekaj težav in se ne znam učlanit.....pomoč?kako pridem noter?

pa zanima me kaj hudiča pomeni BS in AC??user posted image pač mi ni vse to znano ker je moja 1.user posted image in hvalabogu obstaja tale forum da kaj zvem....se pa res vidi da nimam pojmauser posted image
hja, tudi meni se dogaja da me kdaj pa kdaj kaj špikne al pa mal boli pa ne vem če je to to....sicer sem pa malo za vami ker imam PDP šele 30.10. in sem 16.tednov user posted image ....danes sem nesla urin v laboratorij ker imam jutri kontrolo pri G in komaj čakam da mi pove da je vse okuser posted image
za tiste ki se bojite da ne bomo več toliko gor na RR........brez panike......jaz imam svoj profil na FB pa sem več tukaj gor kot tamuser posted image tako da mene ne boste zgubileuser posted image
lepo se imejte pa se spet kaj javimuser posted image

(odgovor članu primana)
Neposredna povezava do sporočila: 1081
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 14:51:29   
Rižkoo
Punce,
ker nam ne privoščijo Ikee, sem se odločila, da nam pomagam :-).  

Zavedam se kako zelo jo včasih rabimo :-) in da pot do nje ni prav hitra in poceni.

V Ikeo bom šla predvidoma 2x na mesec oz. odvisno od naročila. Nabavim kar potrebujete. Od otroške opreme, lučk, okvirjev za slikce..., skratka vse kar lahko spravim v malo večji avto in kar tako zelo »nujno« potrebujemo za lepši dom :-).

Vse za kar je potreben prevoz s kombijem/kamionom žal odpade.

Na spletni strani Ikee (www.ikea.de) izberite izdelke, dodajte v košarico in enostavno prilimajte v mail. Mail naj vsebuje: - ime artikla, -št. artikla, po možnosti tudi sliko, da ne pride do pomote.

Na spodnjem linku se nahaja tudi IKEA katalog 2011:  http://onlinecatalogue.ikea.com/2011/ikea_catalogue/DE/

Naročeno lahko prevzamete v CE, LJ, MB..., po dogovoru.

Ker moram pa mejčkan tud zaračunat uslugo, so tukaj številke :-):
10% od naročila, 25 EUR prevoz (najmanj tri naročila). Možen  je tudi odhod zaradi enega ali dveh naročil katerikoli dan v tednu, vendar po dogovoru.

Naročam tudi izdelke iz nemške spletne strani www.mytoys.de. Strošek naročila je odvisen od višine nakupa in števila naročil.

Če vas zanima in imate kakršnakoli vprašanja, me kontaktirajte na spodnji email. dinamis.shopping@gmail.com

No, zdej pa v šoping!!!! :-)

Pozdravček



_____________________________

Prvi Rižko v meni je pustil sledi :-).. a imam še dva mala Rižkota :-)

(odgovor članu sončica25)
Neposredna povezava do sporočila: 1082
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 15:04:57   
Anonimen
Hej...
sem s ev prejšnejm postu mal zatipkala.. BS --> hotela sem napisat NS (nuhalna). AC pa je amniocenteza, invazivni test za ugotavljanje kromosomskih nepravilnosti.
Glede RR in FB. Jaz tudi raje berem na RR ampak zaradi takih smotkotov sem prisiljena v FB.
lp

(odgovor članu Rižkoo)
  Neposredna povezava do sporočila: 1083
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 15:19:09   
oktober11
sem vas/nas poiskala na fb user posted image
mi2 greva junija na morje, čeprav je bilo letos v planu septembra. ampak je user posted image hotel hitro do naju priti, pa sva mogla prestaviti plan user posted image
jaz user posted image največkrat čutim kot neko žgečkanje oz. metuljčke, čeprav nikoli nisem ziher če je to to. prav tako me na trenutke stisne (kot da bi me krč prijel) v določenem delu trebuha, nato pa je tisti del par sekund otrdel. včasih pa se čuti kot neka prebava. škoda ker ne delam pri kaki ginekologinji, da bi bila ziher da user posted image res zavzeto miga user posted image ker določene dneve fajn čutim te zadeve, včasih pa kaki dan al pa 2 dni nič user posted image
upajmo da nas glede na včerajšnje vreme res fajno poletje čaka, da se nam dnevi do oktobra ne bodo preveč vlekli user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1084
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 15:43:04   
frutolino
Lep pozdrav vsem!
Pred pol urce prispela od dohtarjev! GROZZZAAA! Od 8 zjutraj do 15 ure popoldan!
Najprej prihod v ordinacijo, čakanje, pregled teže in pritiska, odhod v laboratorij (urin), čakanje, pregled pri ginekologu, ki opravi morfologijo in ugotovi, da se dobili nova navodila in, da morajo vse mamice, ki imajo krvni sladkor nad 5,1 na posvet k diabetologu, sledi napotnica,  ponovno v laboratorij ker je sestra pozabila, da morem dat tudi kri, ponovno čakanje, čakanje, čakanje, prihod nazaj v ordinacijo kjer ugotovijo, da so rezultati jutranjega urina že prispeli, ugotovitev, da voda ni vredu in ponovno oddaja urina, labiratorij in čakanje, čakanje. Sedaj je ura že poldne in ugotovim, da je najbolje it še kar k diabetologu, da mi ne bo potrebno jutri še enkrat hodit! Tam me je pa čakal 2 urni pregled (papirologija, pregled pri zdravnici, brošure in predavanje o prehrani in načinu kontrole krvenag sladkorja).

Z maleckenim je vse super, lepo raste ter mam par novih slikic iz UZuser posted image ! Imeli bomo fantka user posted image !
Mal me edino skrbi tale sladkor, čeprav je zdravnica rekla, da ni nič kritičnega (sladkor na tešče zjutraj je bil 5,98 (rezulati izpred 1,5 meseca), danes pa 4,7 (kar je v meji normale)! Sedaj se morem en teden kontrolirati krvni sladkor in zapisovati vrednosti, potem bo pa zdravnica vidla ali potrebujem inzulin ali ne! Upam, da se bo vse dobro izteklo!

Mal se bomo mogli odpovedat sladoledu, beli moki, cukru in soli, pa bo!

Zdele mi pa je ostalo le tolko energije, da se grem za pol urce uležat in spočit!

pa pa

(odgovor članu oktober11)
Neposredna povezava do sporočila: 1085
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 15:55:21   
Anonimen
oj oj,

brcamo, brcamo, brcamo....user posted image  user posted image  user posted image  Kako lep občutek. user posted image  V četrtek mam pregled pri G, komej čakam da vidim najino mrvico. Upam in VEM da bo vse OK, more bit, tko smo zmenene z user posted image

Drugače pa sem mela peeeestre dni, tašča in tast sta se selila in je bla uzbuna na fuuuul. Norišnica, da je kej. In jaz kot pridna nevesta sm bla cele dneve tam in jim pomagala, nazadnje pa dobim lonček za prekuhavanje mleka, star najmanj 20let, ves skurjen in nikakav. Češ. zdej boste to rabl. user posted image  Rajš vidm da me pošle u ...., kot da me "zalaga" s šaro ala "če hočeš vzemi, čene je dobro za v smeti". user posted image  Jao, jao, me je pol od vse nervoze 4 dni tako špikalo v spodnjem delu trebušča in user posted image  je brcal ko zmešan, da sm si KOOONČNO rekla, pa dej, ko jih ....., naj si pomagajo kot vejo in znajo. In včeraj je mela gospa tašča roj. dan., jst pa nism šla. Haha, sm sam mojga vprašala, če mi bo zameru, pa je reku da on ne, mogoče mi bo kdo drug - za to mi je pa švedsko ravno, hihihi. Baš me briga! Tko da sm lepo doma ostala, sm zlikala goooooro perila, in pojedla, khm, khm....kilo češenj. Jah, tako je, ko začnem ne morm nehat. user posted image

Dns sm bla u Pikapolonici, mal firbcanja pa to, in so mel bodije znižane 50% (po dva skup). Če veste al bo user posted image  al user posted image  pa je sploh tolk lažje ker itak majo al roza al modro. user posted image  Kok me to moti. Mi2 nočva vedet in je cel hudič pol nekaj nevtralnega dobit. Ampak se ne damo, mal bl morm pogledat pa tud kej najdem. user posted image

Trebušček se mi že lepo pozna, v sredo sem že v 20. tednu - madonca gre hitro, danes pa sm na šihte nesal vlogo za Solidarnostno pomoč (sem že ves čas na bolovanju, in po 3 mesecih bolniške ti pripada okrog 500€ pomoči). Tko da bomo spet zapravljal. user posted image

Nič, zdej grem pa mal po hiši šarit, mogoč se me navlaka ustraši in se sama od sebe pospravi - jea right. user posted image

Lepo bodte, user posted image  moje.

(odgovor članu frutolino)
  Neposredna povezava do sporočila: 1086
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 16:57:18   
primana
Hej user posted image !

Sedaj sem pa že doma.
frutolino res ti ne privoščim, da si morala danes cel dan skakati po bolnici, ampak važno da je z malim vse okej!user posted image in čestitam za fantka!user posted image Joj jaz tudi komaaaj čakam 31.maj, da vidim kaj bomo imeli user posted image . Glede sladkorja, pa tudi jaz upam, da me ne bo doletela kakšna n. sladkorna, čeprav ni nemogoče, ker pojem veliko belega kruha in sedaj, ko sem noseča mi paše slano. Držimo pesti, da bo vse uredu - optimističnouser posted image !

betipol super za pregled. Kileuser posted image hja... tudi meni je G. rekel, da naj pazim malo, ker mi gre prehitro gor 7+... ampak, če povem po pravici, bi rada saj 1x uživala in se ne obremenjevala s temi kg, ker sem se že prej... nisem ravno med suhicami in sem vedno hujšala. Tako, da upam da me tudi to ne spravi iz tira user posted image .

Evo toliko od mene. Pridno božajte svoje trebuščkeuser posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1087
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 17:17:22   
jenny700
anonimna...ja res zoprna reč, če te takole preverjajo (firbcajo)...zato me malo skrbi kaj bo pri FBju, se bo tudi vsak firbc lahka pridružu??..sicer jaz sem se pridružla, anak tako da me prosim sprejmi (Danaja)
pikomiko...čimprejšne okrevanje ti želim! user posted image

ali je že katera dala skoz test za sladkorno? Ali res moraš pojesti pol ure pred pregledom nekaj sladkega??

zanima me tudi, če ima katera že kaj informacij glede trgovin v italij?? Zagotovo je že katera kaj gledala za trgovince??

Na morje definitivno!! sicer ne delač..kakšna dalmacija, istra, pa zagotovo grem plavat...pa naj reče kdo kar hoče user posted image  hehe (zadnje čase slišim preveč pripomb na to kaj lahko in kaj ne...)

lep pozdrav


(odgovor članu ellaMarela)
Neposredna povezava do sporočila: 1088
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 17:50:45   
Rižkoo
Malo površnosti in mi je ušel en odstavek. :-)
Dodano je napisano z odebeljenimi,rdečimi črkami. :-)




Punce,
ker nam ne privoščijo Ikee, sem se odločila, da nam pomagam :-).  

Zavedam se kako zelo jo včasih rabimo :-) in da pot do nje ni prav hitra in poceni.

V Ikeo bom šla predvidoma 2x na mesec oz. odvisno od naročila. Nabavim kar potrebujete. Od otroške opreme, lučk, okvirjev za slikce..., skratka vse kar lahko spravim v malo večji avto in kar tako zelo »nujno« potrebujemo za lepši dom :-).

Vse za kar je potreben prevoz s kombijem/kamionom žal odpade.

Na spletni strani Ikee (www.ikea.de) izberite izdelke, dodajte v košarico in enostavno prilimajte v mail. Mail naj vsebuje: - ime artikla, -št. artikla, po možnosti tudi sliko, da ne pride do pomote.

Na spodnjem linku se nahaja tudi IKEA katalog 2011:  http://onlinecatalogue.ikea.com/2011/ikea_catalogue/DE/

Naročeno lahko prevzamete v CE, LJ, MB..., po dogovoru.

Ker moram pa mejčkan tud zaračunat uslugo, so tukaj številke :-):
Vzamem 1 EUR na artikel za naročila do 500 EUR, nad 500 EUR 10% od naročila in 25 EUR prevoz ne glede na naročilo (Najmanj tri naročila).
Možen  je tudi odhod zaradi enega ali dveh naročil katerikoli dan v tednu, vendar po dogovoru.

Naročam tudi izdelke iz nemške spletne strani www.mytoys.de. Strošek naročila je odvisen od višine nakupa in števila naročil.

Če vas zanima in imate kakršnakoli vprašanja, me kontaktirajte na spodnji email. dinamis.shopping@gmail.com

No, zdej pa v šoping!!!! :-)

Pozdravček

P.S. Vesela bom tudi, če moj mail pošljete svojim sorodnikom, prijateljem, znancem.. Hvala!

_____________________________

Prvi Rižko v meni je pustil sledi :-).. a imam še dva mala Rižkota :-)

(odgovor članu agotha)
Neposredna povezava do sporočila: 1089
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 18:14:46   
inja22
me again :)js mal pomagam anak na fb-ju,tko d do zdj sm vas vse sprejela ;)mislm d nobena od nas noce zraun firbcev :) tko d js mislm d najbol d poveste svoj nick na rr d vemo d ste res ve ve :)to predlagm js..ce pa katera ve se kej pa nj kr pove :)rebecca js bom pa v cetrek v 20 tednu hehe,pa sm cist na istm kot ti;)pa se tko si me nasmejala zdj s tvojo tasco,mislm d ma vsakoa kako zgodbo s tem al pa podobnim starim saram hehehe :)mas pa sreco kr bosta oz sta na svojm ce sm prou razumela;)frutolino cestitke za fantkaa :)vauu ej ene mate ze kr morfologijo :):)

(odgovor članu si.pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 1090
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 18:59:54   
Jana73






user posted image
user posted image
 
PDP,
nick, starost, število , pregled, amniocinteza, kraj, morfologija
 
1. 10.
amon , x , 1 ,  x, KP
*Anna*, 28 let , 1 ,  x,   Notranjska
miska 21,  x, 0 ,  x,  x
sensiTive,  23 let, 0 ,  po 23. maju,  okolica Ljubljane
superstar7, x, 0 ,  x,  x
 
 2. 10.
igriva,  27 let, 0 ,  23. marec, Lj
marelicadoo, 35 let, 0  23. marec, Novo mesto  
 
 3. 10.
pikomiko, 27 let, 0 , 1. junij, okolica Lj, 1. junij
 
4. 10.
agotha,  x, 1 11. april,  x  
anonimna7 , x , 1 ,  x, x
anna_,  22 let, 0 ,  9. junij, Gorenjska, že mimo
becky27,  28 let, 1 , x, Lukovica
frutolino, 33 let, 1 ,  x, Krško, 16. maj
 
5. 10.
Shilou, 0 ,  x,  Ptuj

6. 10.
nanita, 22 let, 1 , 9. marec, Velenje
betipol, x, 0 ,  x, x, 7. junij
Aikido,  x, 1 ,  x, Ce
Nevihta123, 34 let, 1 , 17.marec, Sl. Konjice/CE
inja22 , 24 let, 0 ,  12.maj, Ivančna Gorica, 26.maj


 
7. 10.
vanilija,  25 let, 0 ,  x, Dolenjska
 
8. 10.
lana777, 33 let, 1 ,  31. marec, Štajerska
anonimen,  x, x ,  11. marec, x
pozi,  x, 1 ,  21. marec, Ce

9. 10.
Weeda, x,  0 ,  x, x

10. 10.
  primana,  22 let, x ,  31. maj,  Logatec, 31. maj
ŽanaTaja,  32 let, 2 ,  9. april, Kamnik
janja 506,  23 let, 0 , 12. maj,  Štajerska, 7. junij
pokamoka,  30, 0 ,  3. maj,  Z SLO



11. 10.
*rebecca*,  27 let, 0 ,  19. maj,  Notranjska
diksy,  x, 1 ,  11. april,  Štajerska
 
12. 10.

13. 10.
ribica81, 29 let, 0 ,  6. junij, KP
carmik, 20 let, 0 , x, Ljubljana, 30. maj
oktober11,  x, 0 ,  5, maj,   Maribor
 
14. 10.
vvvv,  x, 1 ,  17. marec, Štajerska
divja,  29 let, 1 ,  29. maj,  x, x


15. 10.
 jeannetka,  31 let, 0 ,  14. marec, MB/Francija
miska_piska, x, 2 ,  x, LJ
jagodka1, 28 let, x ,  1. april,  Gorenjska
veselka,  29 let, 1 ,  29. marec,  x
 
16. 10. 
SRCE,  x, 0 ,  x, x
 
17. 10.

18. 10.
jenny700, 24 let, 0 ,2. junij, Gorenjska, 2. junij
Nia*, 30 let, 0 ,  10. maj,  Celje

19. 10.
babkaa, 25 let, 0 ,  6. april, MB, 2.junij
marjanita, 30 let, 0 ,  23. maj, Gorenjska

20. 10. 
barb71,  x, 0 ,  x,  Lj
si.pikica, 33 let, 0 ,  1. junij, AC 12. maj, Koper

21. 10.
ella Marela,  x, 1 , 13. maj, Koroška, 13. junij

22. 10.
sonc7nica, 30 let, 0 , 6. maj, Ce, 20. junij
špelca marelca 1,  x, 2 ,  x,  Lj
strumf, 28let, 1, 1.junij,  Kranjska,x
 
23. 10.

24. 10.
Sa.Ka, x, 1 ,  18. marec,  x

25. 10.
Jana73, 38 let, 1 , 3.5., AC 23. maj, Štajerska

26. 10.
Zelenkaa, 28 let, 0 , 28. marec, AC 17. maj, Primorska, 20. junij
škorec, 30 let, 1 , x, x
nosek5, 27 let, 1 ,  18. marec, LJ
Neya26,10071008 let, 0 ,   x,  Lukovica, 13. junij
anak, 28 let, 0 ,  10. junij, CE, 10. junij

 
27. 10.

jagodaaa, x, 0 , 28. marec,  NM
pikapolonica5, 27 let, 0 ,  x, x
pamb,  28 let, 1 , 0 ,  14. april, okolica Maribora
 
28. 10.

29. 10.
drejčy,  x, 1 ,  x, x
frnikola 982,  x, 0 ,  x, x
asdf81,  x, 0 ,  18. marec, x  

30. 10.
sončica25, 26 let, 1 ,  17. maj, okolica Velenja

31. 10.
 tedi2, 23 let, 1 ,  x, x
lananai , 30 let, 1 ,  11. maj, Savinjska, 15. junij
Klara-1,  28 let, 0 ,  1. junij, Gorenjska
 

user posted image

SKUPAJ NAS JE :  66
NOSEČKE : agotha, asdf81

 Z NAMI ZAČELI:
 



user posted image

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
- otročarije.net                          - mama.si
      - nosečnica.si                             - babybook.si
          - noseča.com                             - pregnancy.org
    - bibaleze.si                               - bambino.si
                     - mojezdravje.si                         - parrentsconnetct.com
- novorojenček.com (darilo ob rojstvu otroka)
NOSEČNOST PO TEDNIH
   OTROŠKA IMENA
   ŠOLA ZA STARŠE

NOSEČNOST IN DELO:
- dokument 1                       - dokument 2

UREJANJE DOKUMENTACIJE:
-
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1
-
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
priloga S-1 (ista kot zgoraj)
- Priznanje očetovstva
- Kako do otroškega dodatka?


INFORMATIVNI IZRAČUN VIŠINE OSNOVE STARŠEVSKEGA NADOMESTILA



(odgovor članu inja22)
Neposredna povezava do sporočila: 1091
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 19:03:14   
Jana73
Seznam posodobljen. Kot rečeno sem izbrisala NS in dodajam datume za morfologijo. Za tiste nosečke,ki pa ste ali bomo imele AC sem pa tudi pripisala. Veseli me, da sem usprela priklicati kar nekaj user posted image , ki nas samo berejo. Fino bi bilo, če bi vse napisale starost in vsaj približen kraj bivanja, če že ne točen.

Lepo nosite!

(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1092
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 20:56:36   
sensiTive
Hvala za seznam, Jana73. Bi te pa prosila, da ko boš kaj urejala, pri meni popraviš starost na 25 let. Morfologijo pa imam morda že jutri, 17.5. , čeprav nisem ziher, ker G ni posebej omenila. In sem v dilemi, a ve boste partnerje vzele s sabo na morfologijo? Jz bi imela rada mojega zraven, pa se bojim, da bi zastonj prišel, če ne bi smel it v ordinacijo z mano. Tiste, ki ste jo že imele, ste imele lahko partnerja zraven?

(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 1093
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 21:23:01   
Janja506
Jaz sem pa prejšnji teden pri ginekologinji prav vprašala, če sem se preveč zredila, ker imam 6kg več, pa mi je rekla, da to ni nič narobe, da sem sedaj že tako na polovici. Tako da jaz se s tem tolažim. Je pa res da se malo brzdam pr kruhu, nuteli in ostalim sladkim pregreham.

(odgovor članu sensiTive)
Neposredna povezava do sporočila: 1094
   RE: Oktobrke 2011
16.5.2011 23:24:35   
frutolino
Jenny700 test za sladkor v krvi poteka tako:
Zjutraj na tešče daš v laboratoriju kri in vodo, nato ti v laboratorijo zmešajo 100g sladkorja z vodo in greš v čakalnico sedet in čakaš 60min, ko ti ponovno vzamejo kri in vodo. Kri in vodo ti vzamejo še na 120 min in 180 minut. Ves postopek traja 3 ure, ker je kar malo zoperno, zato si nesi s sabo kaj za čitat, ker jaz nisem smela zapustiti čakalnice! Po pravilih bi celo morala ležati med posameznimi vzemi krvi, ker je nevarnost da se ti zavrti zaradi zavžitja tako velike količine sladkorja. Zemu po domače rečejo triurni test na sladkor.
Obstaja tudi 1 urni test, ki traja zelo podobno kot je opisano zgoraj le, da je mešanica narejena iz 50g sladkorja in vode in kri ter vodo ti vzamejo samo čez 60min.

No jaz sem šla najprej na 1 urni test in rezultati niso bili idealni, zato so me poslali še na 3 urni test, ki je pokazal, da je vse OK! Vse to sem delala v 15 tednu, ker je rezultat klasičnega pregleda krvi dal malo slabše rezultate kot bi jih moral!
Okoli 22 - 24 tedna pa je 3 urni test tako ali tako obvezen!

Upam, da sem dovolj jasno napisala!

pa pa

(odgovor članu jenny700)
Neposredna povezava do sporočila: 1095
   RE: Oktobrke 2011
17.5.2011 8:42:22   
frutolino
Ja je že jutro!
In jaz spet na svoji vsakodnevni rutini z manjšimi spremembami! Pravkar sem si zmerla krvni sladkor (zjutraj na tešče) zdajle sem si pa prvoščla takoimenovani diabetični zajtrk in vam moram povedat, da ni tako zelo slabo oziroma lahko kar pritrdim, da je super! Imam občutek, da se bom po takem prehranjevanju počutila mnogo bolje! Hrana je veliko lažja oziroma vsebuje malo ogljikovih hidratov in telo hrano hitreje prebavlja. Ješ nekaj vsaki 2 uri! Je pa mal narodno ker se moreš s celodnevnim jedilnikom dobesedno celi dan ukvarjat saj zahteva malo več pozornosti in preračunavanja ampak kar se more se more user posted image ! Zato pa sem očitno na bolniški, da imam čas! Ko ti tole pride enkrat v rutino se verjetno tudi lažje privadiš zdravejšega načina prehranjevanja, kar je pa itak dobra stvar user posted image ! No bomo vidli!

Jaz in moj mali se počutiva super! Naslednji pregled pri G imava 6.6.2011!
Morem vam povedat, da se mi je končno uspelo dogovorit z majstrom, da mi pride naredit novo veliiiikkkkoooo kopalnico! Do zdaj smo se stiskali v 3 m2 veliki kopalnici, sedaj ko bomo pa štirje pa rabimo malo več prostorauser posted image ! Majster pride tudi 6.6. in upam, da bo kopalnica v roku 10 dni končana!
Ko bo fertik pošljem kakšno slikico!

Zdej pa grem še nam novice pogledat pa FB!
Bodite v rožicah user posted image !
pa pa

(odgovor članu frutolino)
Neposredna povezava do sporočila: 1096
   RE: Oktobrke 2011
17.5.2011 8:54:58   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Hej...
sem s ev prejšnejm postu mal zatipkala.. BS --> hotela sem napisat NS (nuhalna). AC pa je amniocenteza, invazivni test za ugotavljanje kromosomskih nepravilnosti.
Glede RR in FB. Jaz tudi raje berem na RR ampak zaradi takih smotkotov sem prisiljena v FB.
lp



Pa si zamenjaj ime na RR in od tu naprej ne govori več tako osebnih stvari, po katerih bi te lahko spoznali. user posted image

frutolino, čestitke za fantka! user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1097
   RE: Oktobrke 2011
17.5.2011 8:55:05   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: *rebecca*
Če veste al bo user posted image  al user posted image  pa je sploh tolk lažje ker itak majo al roza al modro. user posted image  Kok me to moti. Mi2 nočva vedet in je cel hudič pol nekaj nevtralnega dobit. Ampak se ne damo, mal bl morm pogledat pa tud kej najdem. user posted image


Ti verjamem. Midva sva za 1. vedela, da bo punčka, ampak ful ne marava neki roza / modro omejevat oblekic, tako da sva hotela vse čim bolj nevtralno kupovat. Pa je kar težko. Pa še obiski so popolnoma brez domišljije, so vse roza prinesli. Zdej moram vsaj jst kako nevtralno stvar za zraven kupit, da jo lahko skombiniram in ni cela rozika. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1098
   RE: Oktobrke 2011
17.5.2011 8:59:08   
lananai
IZVIRNO SPOROČILO: sensiTive
In sem v dilemi, a ve boste partnerje vzele s sabo na morfologijo? Jz bi imela rada mojega zraven, pa se bojim, da bi zastonj prišel, če ne bi smel it v ordinacijo z mano. Tiste, ki ste jo že imele, ste imele lahko partnerja zraven?


Jst sem mojo G na zadnjem pregledu vprašala in je rekla, da je lahko zraven. user posted image Pri moji prejšnji G si se moral pa posebej zmenit, da bo zraven, da si je več časa vzela.

(odgovor članu sensiTive)
Neposredna povezava do sporočila: 1099
   RE: Oktobrke 2011
17.5.2011 9:40:12   
Nia*
IZVIRNO SPOROČILO: sonc7nica


Sicer pa Nia* jaz sem z Otoka :) čisto blizu Anskega... Jaz odkar sem noseča še nisem gor lezla, se že po ravnem zadiham... Ponavadi grem do Visečega mostu pa nazaj, če imam pa voljo pa okrog čez Petriček... Super ture mamo tle :) Midve se po moje če prej ne, vidiva v porodnišnici ;) Ali pa na materinski šoli? user posted image




Kdaj pa začneš z materinsko šolo, kateri mesec?


Sama še vedno nič ne čutim, včasih se mi zazdi, da nekaj čutim ampak nisem čisto prepričana. user posted image
Me pa jezi, ker nobenih pametnih hlač ne najdem zase. Zadnjič sem bila v H&M in so imeli sam ogromne št. ali pa premale (38 in 46 ???). Pa nasplošno se mi zdi žalostna izbira oblačil, vsaj v Celju. A ve katera, kje bi še v Celju lahko našel oblačila za nosečke? Res nam manjka ena trgovina za nosečnice. :P

Drugače se pa zdaj dosti bolje počutim, popoldan me sicer spet daje slabost in še vedno sem mal utrujena ampak ni prehudo.
Naslednji pregled imam 10.6. (verjetno tudi morfologijo, mi G nič ni omenila).

Drugače pa z nakupi še nisva začela, imava le 3 bodije, ene hlačke in kapico. Precej "tavečjih" stvari bova dobila od fantove sestre, ki ima vse še lepo ohranjeno (njena tamala je stara dobri 2 leti), tako da bova pol videla kaj vse še morava kupiti.

Ena je omenila, da bi lahko na FB ustvarili skupino oktoberskih nosečk...jaz sem ZA. user posted image

Drugače pa tudi sama že komaaaaaaj čakam na oktober! user posted image

(odgovor članu sonc7nica)
Neposredna povezava do sporočila: 1100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  42 43 [44] 45 46   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Darilo za otroka
nada56

Bi kupili otroku personalizirano darilo presenečenja preko interneta?

DA, v vrednosti med 20 in 30 eur (24%)

NE, ker ne vem kaj je v darilu (76%)


Število vseh glasov: 25

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!