|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
5.3.2011 20:07:11   
ronja
Js sm pa omenjala dejstvo, da gres sam k zdravniku oz. omenis nekomu kaj se ti dogaja!

Če si OTROK, tega sam ne moreš! Sploh če ne dobiš podpore!

Moram pa rect da (vsaj js) ne bi stala krizem rok, ce bi mi nekdo to rekel... in mislim da tudi marsikdo drug ne bi...
Marsikdo tudi povedat ne upa. In niti ne vemo. Čeprav bi radi pomagali.

No, potem pa ti meni povej, kje je sedaj on? In uzivanje z otroki ni letelo na njega, temvec na `zenske, ki padajo po stopnicah´... ampak ti vse moje besede enacis...!:S Zanj sem rekla samo da doma gleda tv...

Če hočeš, da vemo, kaj na koga leti, potem moraš to nedvoumno napisat. Jaz se zastopila enako kot frodica, pa nisva obe čisto zabiti.

ampak je gledanje tv nekaj kar ne mores rect da to pa zihr ne dela...
To bi delal tudi v zaporu, torej si lahko pomirjena - če je to bil tvoja argument...

vem kako je ko nekoga prepoznas cez toliko in toliko let...

Mene vsi OŠ sošolci komot prepoznajo. Pa sem se od takrat bistveno bolj spremenila kot se človek med 40 in 60.

Poglej, ce psihiater potrdi, da je clovek zmozen sodit sebi ali drugemu, potem ta clovek te pravice nima vec...
Mislim, da se ima vsak pravico ubit - sebe.

Pa podpis pod mateyko.

freya, torej ti se strinjaš, da bi v bistvu ravnala isto, da bi vsi ravnali enako v določenih okoliščinah, hkrati praviš, da okoliščine ne opravičujejo dejanja, torej smo vsi potencialni kriminalci in glede na to, da smo zmožni naredit totalno štalo, bi nas bilo vse najboljše pospravit v ustanove zaprtega tipa, da ne bi tega kdaj res naredili?... Ker to bi se dalo potegnit ven...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
6.3.2011 10:14:34   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin 
Poleg tega pa tudi `zenske, ki padejo po stopnicah´ po moji zdravi pameti ne bi smele potem moskih zastihat...
Vsekakor se strinjam. Vem pa, da vcasih ih tako zagrabi mlinski kamen, da ne vidijo drugega izhoda - ker so prepricane, da bo varno sele, ko tega cloveka ne bo vec. (ja ok, ampak pac moje misljenje je, da zaradi tega se ne more kar domov uzivat z otroci... ce ne druga ze zaradi lastne psihe...)



Takole je bilo citirano... in po tem si vidve ne prideta gor, da je letelo uzivanje na `zenske itd.´ in ne na storilca o katerem je govora na splosno...

Drugace pa, mislim da brezveze da se karkoli razglabljamo... ker sem hotela samo povedat (ponavljam), da mislim da taksen clovek ne bi smel kar domov, brez kakersnihkoli posvetov ipd...
Vse skupaj je moje mnenje... in vajino mnenje je pac drugacno od mojega...! Spostujem kar sta povedali, ampak mislim da imam tega dovolj... svojega mnenja ne bo spreminjala tako ali drugace...!
Tako da, pustimo kaj bo povedalo nadalnje sodisce in lahko se takrat naprej debatiramo, if u want:)

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
6.3.2011 17:28:56   
posh
Da ne odpiram nove teme: tudi v Mb-u se "štihajo"

V okolici Maribora se je zgodila družinska tragedija. Policija pravi, da je 40-letni moški prišel domov in začel pretepati svojo partnerico. Ženska naj bi nato moškega zabodla. 40-letnik je zaradi poškodb umrl.
 
Ne vem ali je tega vse več ali se samo meni tako zdi. Me zanima, če bodo to žensko oprostili, saj jo je mož pretepaluser posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
6.3.2011 20:24:42   
mika
Ne vem ali je tega vse več ali se samo meni tako zdi. Me zanima, če bodo to žensko oprostili, saj jo je mož pretepal
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Da ne odpiram nove teme: tudi v Mb-u se "štihajo"

V okolici Maribora se je zgodila družinska tragedija. Policija pravi, da je 40-letni moški prišel domov in začel pretepati svojo partnerico. Ženska naj bi nato moškega zabodla. 40-letnik je zaradi poškodb umrl.
 
Ne vem ali je tega vse več ali se samo meni tako zdi. Me zanima, če bodo to žensko oprostili, saj jo je mož pretepaluser posted image


Ravnokar slišala.
Me pa zanima kakšna bodo  mnenja...a si ženska zasluži prostost zaradi umora, ker je njo in otroka trpinčil.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
6.3.2011 22:55:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Ne vem ali je tega vse več ali se samo meni tako zdi. Me zanima, če bodo to žensko oprostili, saj jo je mož pretepal
IZVIRNO SPOROČILO: posh

Da ne odpiram nove teme: tudi v Mb-u se "štihajo"

V okolici Maribora se je zgodila družinska tragedija. Policija pravi, da je 40-letni moški prišel domov in začel pretepati svojo partnerico. Ženska naj bi nato moškega zabodla. 40-letnik je zaradi poškodb umrl.
 
Ne vem ali je tega vse več ali se samo meni tako zdi. Me zanima, če bodo to žensko oprostili, saj jo je mož pretepaluser posted image


Ravnokar slišala.
Me pa zanima kakšna bodo  mnenja...a si ženska zasluži prostost zaradi umora, ker je njo in otroka trpinčil.


/sarcastic mode on/

Ma kako razumevanje. Bi samo zdravniku omenila ali policistu na cesti, pa bi se vsi "raztrgali" resiti je. To, da jo je trpincil je samo izgovor. Tudi otroka v VVZ, saj je podlegel in siri lazi enako kot njegova mati - kaj ni komu omenil- vse bi bilo kot v pravljici, samo omeniti bi bilo potrebno. Sicer pa itak - oba v zapor. Za vse enako, ne glede na okolicine (itak niso pomembne).  Vsi so Metod Trobec, razlike ni.

/sarcastic mode off/

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
6.3.2011 23:06:49   
mika
Frodo, kako grozljivo prav imaš

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 7:24:50   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ravnokar slišala.
Me pa zanima kakšna bodo  mnenja...a si ženska zasluži prostost zaradi umora, ker je njo in otroka trpinčil.


/sarcastic mode on/

Ma kako razumevanje. Bi samo zdravniku omenila ali policistu na cesti, pa bi se vsi "raztrgali" resiti je. To, da jo je trpincil je samo izgovor. Tudi otroka v VVZ, saj je podlegel in siri lazi enako kot njegova mati - kaj ni komu omenil- vse bi bilo kot v pravljici, samo omeniti bi bilo potrebno. Sicer pa itak - oba v zapor. Za vse enako, ne glede na okolicine (itak niso pomembne).  Vsi so Metod Trobec, razlike ni.

/sarcastic mode off/


O moj bog.. ocitno mi res ne preostane drugega da komentiram se naprej:S
Poglej, NIKOL nisem rekla da si je ta moski (takrat decek) bil kakorkoli sam kriv za dejanja, ki mi jih je storil...! Omenila sem pa moznost, da bi lahko komu povedal naprej...! Moznost, ki jo imamo vsi... ampak to pa ne pomeni, da ce te moznosti ne izkoristis, da si kriv sam...! Mimogrede, marsikdaj nic ne naredijo, ker po zakonu ne morejo... je pa zato to nekje vseeno zapisano, v primeru da se ponovi...!
Ampak ne... ti bos moje besede raje okrog obrnila in iz njih naredila tak halo, kot da sem rekla da je potrebno vse, ki kogarkoli grdo pogledajo, poslat v zapor! Tak da lepo te prosim, nehaj posplosevat in mi polagat besed na jezik!! Raje dvakrat breberi kaj napisem in kaj s tem mislim, potem pa kometiraj! Aja, pa ce ste o tem primeru (9x zaboden pedofil) prebrale oz. gledale kje drugje, mi ne bi skoz ocitale, da vse `sklepam´ iz enega clanka.

In ce te slucajno zanima... ne, te zenske ne bi poslala v zapor (a ni bla samoobramba je*emu?)... bi jo pa kljub temu poslala na vsaj kaksen pogovor... da predela kaj je naredila... ker je najslabse taksne stvari nosit v sebi ne da bi jih komu povedu oz. jih s kom predebatiru...!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 7:58:29   
mateyka
In ce te slucajno zanima... ne, te zenske ne bi poslala v zapor (a ni bla samoobramba je*emu?)... bi jo pa kljub temu poslala na vsaj kaksen pogovor... da predela kaj je naredila... ker je najslabse taksne stvari nosit v sebi ne da bi jih komu povedu oz. jih s kom predebatiru...!


a res. a da bi predebatirala, kaj ji je tipo delal leta in leta, a to pa ne?
mogoče bi to morala že prej it mal "debatirat", pa mogoče it na php in dobit kake tablete, da jo umirijo in ga ne bi štihnila v afektu..

p.s. aja, to je tud sarkazem - ne se preveč razburjat user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 8:23:08   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

In ce te slucajno zanima... ne, te zenske ne bi poslala v zapor (a ni bla samoobramba je*emu?)... bi jo pa kljub temu poslala na vsaj kaksen pogovor... da predela kaj je naredila... ker je najslabse taksne stvari nosit v sebi ne da bi jih komu povedu oz. jih s kom predebatiru...!


a res. a da bi predebatirala, kaj ji je tipo delal leta in leta, a to pa ne?
mogoče bi to morala že prej it mal "debatirat", pa mogoče it na php in dobit kake tablete, da jo umirijo in ga ne bi štihnila v afektu..

p.s. aja, to je tud sarkazem - ne se preveč razburjat user posted image



Se popravljam: da predela vse tezave ki jih je imela, jih ima in jih bo imela zaradi tega kar je njej naredu moz (ali partner) in kaj je ona naredila njemu... prav?:)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 8:24:59   
mateyka
ouki douki user posted image

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 9:33:06   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88
O moj bog.. ocitno mi res ne preostane drugega da komentiram se naprej:S 


Seveda ti preostane, vendar za to drugo izbiro potrebujes vsaj minimalno dozo kriticnosti do sebe in..... Ce bi se mi dalo in ce bi imela cas bi ti verjetno spisala traktat o tvojem zavajajocem pisanju, argumentiranju preko vsiljevanju obcutkov in custev, a ne preko logicne povezave ali razumskosti; o razkoraku med tem kaj menis in temu kar pises oz. sporocas.  Ne da se mi tega storiti zato, ker bi to bila cista zguba casa saj nisi in v kratkem najverjetneje ne bos pripravljena namesto kazati s prstom kako ti drugi nerazumno in nerazumavjoce delajo krivico, premislti o tem ali mogoce imas sama nekaj pri tem, da se te po tvojem ne razume.

Da ti pojasnim bolj "plasticno" - nekatere stvari so aksiom in ce zelis razumeti o cem se govori jih je potrebno poznati. Sicer se zgodi tako kot tebi. Zbanaliziran primer : govorimo o morju in planktonski juhi, a ti pribijes, da je tudi juha slana.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 9:44:48   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Freya88
O moj bog.. ocitno mi res ne preostane drugega da komentiram se naprej:S 


Seveda ti preostane, vendar za to drugo izbiro potrebujes vsaj minimalno dozo kriticnosti do sebe in..... Ce bi se mi dalo in ce bi imela cas bi ti verjetno spisala traktat o tvojem zavajajocem pisanju, argumentiranju preko vsiljevanju obcutkov in custev, a ne preko logicne povezave ali razumskosti; o razkoraku med tem kaj menis in temu kar pises oz. sporocas.  Ne da se mi tega storiti zato, ker bi to bila cista zguba casa saj nisi in v kratkem najverjetneje ne bos pripravljena namesto kazati s prstom kako ti drugi nerazumno in nerazumavjoce delajo krivico, premislti o tem ali mogoce imas sama nekaj pri tem, da se te po tvojem ne razume.

Da ti pojasnim bolj "plasticno" - nekatere stvari so aksiom in ce zelis razumeti o cem se govori jih je potrebno poznati. Sicer se zgodi tako kot tebi. Zbanaliziran primer : govorimo o morju in planktonski juhi, a ti pribijes, da je tudi juha slana.




user posted image moram si prebrat te 4 strani, da vidim za kaj gre pravzaprav. Sicer pa Frodo, imaš neverjeten način nekomu reči, da je khmm... g.l.u.p.user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 10:18:06   
alda
moje skromno mišljenje: če kdo koga ubije pa naj bo vzrok tak ali drugačen si zasluži kazen.
Po logiki nekaterih bi to pri nas lahko komot veljalo Šeriatsko pravo: zob za zob, oko za oko!
Je pa danes kar moderno ratalo vsa svoja dejanja opravičevat z raznimi zlorabami v otroštvu, sedanjem življenju,...
saj ne da tega ni...daleč od tega, ampak zdaj se na zlorabo izgovarja že vsak , ki mu kaj ni po volji.
evo dokaz:
pupa je v šoli dobila slabo oceno in je doma natvezila da jo je učitelj nadlegoval...še sreča da so bili sošolci tolko fer in povedali po pravici, da ji je profesor le rekel, da se naj bolj spodobno obleče in ne z napol golim trebuhom skače okoli sredi zime...
in kakšen linč in vse ostalo bi se lahko zgodilo, če bi takoj verjeli vsaki štoriji o nadlegovanju.
res je in vedno bo, da tisti ki se nažalost res znajdejo sredi tega ne upajo o tem spregovorit, ravno zaradi negativnih odzivov ob kvazi žrtvah!
Sicer pa :Frodo fajn si napisal!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 12:41:38   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: posh

user posted image moram si prebrat te 4 strani, da vidim za kaj gre pravzaprav. Sicer pa Frodo, imaš neverjeten način nekomu reči, da je khmm... g.l.u.p.user posted image


Pravzaprav nisem hotela tega povedat. Bi prej rekla, da je (domnevam relativno mlado) dekle zgolj nebrusena plemenita kamnina.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 12:44:23   
ronja
Moznost, ki jo imamo vsi...

Freya,to NI RES! Ti si imela srečo, da si imela okoli sebe ljudi, ki si jim lahko zaupala, ki so ti pomagali, te poslušali, preprečili, da bi se to ponavljalo, da je mogoče storilec v tvojem primeru bil celo kaznovan! Ni pa vedno tako! Veliiiiiiiiiiiiiko otrok te sreče nima! Nihče jih ne sliši ali pa jim pedofili psiho zmanipulirajo do te mere, da niti ne vejo, da lahko komu povejo. Drugače je tudi, ali se ti nekaj zgodi enkrat, takrat dostikrat poveš staršem, če se pa nekaj dogaja in dogaja, pa ne veš več, da to ni normalno, saj te storilec prepričuje, da je normalno. In to ni isto! To, da si ti imela možnost, ne pomeni, da jo imajo vsi, daaaaleč od tega!


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 13:04:08   
Anonimen
Če povzamem: svet je sestavljen iz množice odtenkov sive.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 17:14:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

En večjih lapsusov naših sodišč....če se spomnim da sem bil nadrejeni omenjenega osebka v službi, mi postane slabo...



Kako varna sem v svojem mestu? Toliko kot povsod drugje po svetu, kjer hodim.

Vprašanje mi je čudno, ker ogromno hodim okrog, pa še nikoli nisem bila ogrožena, niti pod razno (že trkam). Še bolj čudna mi je povezava med tvojo slabostjo, preteklo hierarhijo in kebabom.

Btw, če si mu bil nadrejeni - kaj si naredil takrat, da bi preprečil prihodnje posledice?

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 17:32:39   
Kerensa*
Kako varna sem? Točno toliko, kot sama poskrbim za to. Razen od redkih trenutkih sama ne rinem v nevarnosti, če pa že hočem oz. moram, potem se pa predtem zaščitim, kolikor se pač da za primer, če bi se kaj zgodilo.

Kar se pa dotičnega gospodiča z Jesenic tiče... Ima kriminalno preteklost, je povratnik. Spolna zloraba nad njim ni dokazana, temveč je samo domneva, pa še to zato, ker je on tako rekel. Sodeč po večinski praksi sodišč je, tudi kot uporabnik prepovedanih substanc, popolnoma neverodostojen. Ker je nekoga ubil, tisti nekdo ne more dokazati, da ga ni zlorabljal (ali zlorabil) in gospodič se na to tudi zanaša. Povrhu vsega pa naj bi šlo za dogodek/dogajanje izpred 20-ih let, ne od včeraj, torej tudi dokazov za to ni nikjer več. Teoretično je možno, da je takšen, kakršen naj bi bil, postal zaradi zlorabe, praktično oz. iz drugih primerov zlorab pa se mi zdi to zelo malo verjetno. In četudi je bil zares zlorabljen, je imel celih 20 let na voljo vsa pravna sredstva (če si že kot otrok ni upal, recimo), pa ni nikoli uporabil nobenega. Zakon vzameš v svoje roke takrat, ko pravni sistem odpove in ko res ne gre drugače. Če imaš določene stvari pošlihtane v glavi, pa v vsakem primeru veš, da ti ne dobljena tožba (in/ali odškodnina), ne umor ne bosta zavrtela časa nazaj - dejstvo, da si bil zlorabljen, bo ostalo. Odškodnina in/ali umor ne pomagata, če si normalen - oboje je samo delno zadoščenje, ki pa ne spremeni dejstva. In če ti je to, kot zlorabljeni osebi, dovolj, potem...

Umor je umor. Ne glede na to, kdo, zakaj, kdaj, kje in kako ga je storil. In če je bil ta nekdo v času dejanja neprišteven, potem je to kvečjemu še dodaten razlog, da se ga ne izpusti na prostost. Neprištevni (na tak način) se nimajo kaj sprehajati naokrog, morilci (z redkimi izjemami, pod katere pa ta gospodič po mojem mnenju ne spada) pa tudi ne.

V glavnem... takšen kiks sodnika je za moje pojme neverjeten. Ampak preseneča me pa nič več ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 19:41:29   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kar se pa dotičnega gospodiča z Jesenic tiče... Ima kriminalno preteklost, je povratnik. Spolna zloraba nad njim ni dokazana, temveč je samo domneva, pa še to zato, ker je on tako rekel. Sodeč po večinski praksi sodišč je, tudi kot uporabnik prepovedanih substanc, popolnoma neverodostojen. Ker je nekoga ubil, tisti nekdo ne more dokazati, da ga ni zlorabljal (ali zlorabil) in gospodič se na to tudi zanaša. Povrhu vsega pa naj bi šlo za dogodek/dogajanje izpred 20-ih let, ne od včeraj, torej tudi dokazov za to ni nikjer več. Teoretično je možno, da je takšen, kakršen naj bi bil, postal zaradi zlorabe, praktično oz. iz drugih primerov zlorab pa se mi zdi to zelo malo verjetno. In četudi je bil zares zlorabljen, je imel celih 20 let na voljo vsa pravna sredstva (če si že kot otrok ni upal, recimo), pa ni nikoli uporabil nobenega. Zakon vzameš v svoje roke takrat, ko pravni sistem odpove in ko res ne gre drugače. Če imaš določene stvari pošlihtane v glavi, pa v vsakem primeru veš, da ti ne dobljena tožba (in/ali odškodnina), ne umor ne bosta zavrtela časa nazaj - dejstvo, da si bil zlorabljen, bo ostalo. Odškodnina in/ali umor ne pomagata, če si normalen - oboje je samo delno zadoščenje, ki pa ne spremeni dejstva. In če ti je to, kot zlorabljeni osebi, dovolj, potem...





Kerensa, sori...ampak pojma nimaš o dinamiki spolne zlorabe...
Prvo kot prvo, spolna zloraba je zelo zelo težko dokazljiva oz. nedokazljiva. Dokazov praktično ni, so samo pričanja otrok/odraslih. In posledice, ki kažejo na to, da je otrok resnično bil spolno zlorabljen.
In nič ni teoretično možno, je kar zelo zelo praktično možno, da je postal ravno takšen zaradi spolne zlorabe. preberi malo o posledica sp. zlorabljanja pa boš videla.
Kar se tiče pravnih sredstev in prijave...Pa dejte že nehat s tem, ker sploh ne veste, kaj pomeni za žrtev izpostavljanje s prijavo...Prvo kot prvo je žrtev velikokrat prepričana, da je sama kriva za vse, zakaj bi šla torej človeka prijavit? Drugič: prestrašenost-ja, tut, ko si odraslel, se lahko tega človeka še vedno na smrt bojiš. Tretje:popolna potlačitev ali le delno spomnijanje zlorabe... Četrtič: sram, sploh za moške je to še večja stigmatizacija... Petič: če človeka prijavim, potem se MORAM soočit z vsem skupaj, to pa je za večino žrtev najtežja stvar v življenju. Sploh se ne morete zavedat, kakšni strahovi, občutki krivde, sram, gnus, žalost itd itd. preplavljajo človeka, ko se začne soočat z zlorabo...Resnično moraš bit močan človek, da se greš s tem soočit.
Šestič: če se vsaj malo spoznaš na to, kako delujejo institucije, potem ti je jasno, da ogromnokrat delujejo v prid tistim, ki zlorabljajo. Slišala iz prve roke jokajoče mamice, ki so pripovedovale grozljive zgodbe, ko so otroke pošiljali nazaj k očetom, čeprav sami niso hoteli in so jokali od strahu, ko so morali k njim!!!
In če žrtev pozna kako tako zgodbo (ali pa če je ne), jo je upravičeno strah, da bodo iz nje na sodišču naredili lažnivca ali pa vsaj nekoga, ki ne zna in ne more dokazat, da se je zloraba zares zgodila (pa se je lahko zgodila včeraj ali pa pred 20-imi leti).
Si še vedno tako prepričana, da je tako zelo lahko prijavit človeka, ki te je zlorablil ali celo zlorabljal leta in leta, te ustrahoval, itd??????

Se pa strinjam z zadnjim in predzadnjim odstavkom.


_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 20:19:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

In četudi je bil zares zlorabljen, je imel celih 20 let na voljo vsa pravna sredstva (če si že kot otrok ni upal, recimo), pa ni nikoli uporabil nobenega.



Pa dejte že nehat s tem, ker sploh ne veste, kaj pomeni za žrtev izpostavljanje s prijavo...


Enako kot imaš ti Kerensa* možnost pozvoniti na očetova vrata - pa oklevaš.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 21:10:11   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

En večjih lapsusov naših sodišč....če se spomnim da sem bil nadrejeni omenjenega osebka v službi, mi postane slabo...


Vprašanje mi je čudno, ker ogromno hodim okrog, pa še nikoli nisem bila ogrožena, niti pod razno (že trkam). Še bolj čudna mi je povezava med tvojo slabostjo, preteklo hierarhijo in kebabom.
Btw, če si mu bil nadrejeni - kaj si naredil takrat, da bi preprečil prihodnje posledice?

Kjut izziv. Misliš da bom takole javno pisal ''kaj sem naredil''? Že zavoljo tega, ker ne želim razkriti svoje identitete morilcu, bom tiho! V bistvu mi je žal da sem sploh odprl to temo. Če bi mogel, bi jo brisal! Milionarka (in vse ostale), fajn je da ne veste o čem se realno pogovarjamo. Moje izkušnje so osebne. Vaše pa so imaginarne in internetne. Sanjajte svoje sladke sanje!

G


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 21:14:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Colt

En večjih lapsusov naših sodišč....če se spomnim da sem bil nadrejeni omenjenega osebka v službi, mi postane slabo...


Vprašanje mi je čudno, ker ogromno hodim okrog, pa še nikoli nisem bila ogrožena, niti pod razno (že trkam). Še bolj čudna mi je povezava med tvojo slabostjo, preteklo hierarhijo in kebabom.
Btw, če si mu bil nadrejeni - kaj si naredil takrat, da bi preprečil prihodnje posledice?

Kjut izziv. Misliš da bom takole javno pisal ''kaj sem naredil''? Že zavoljo tega, ker ne želim razkriti svoje identitete morilcu, bom tiho! V bistvu mi je žal da sem sploh odprl to temo. Če bi mogel, bi jo brisal! Milionarka (in vse ostale), fajn je da ne veste o čem se realno pogovarjamo. Moje izkušnje so osebne. Vaše pa so imaginarne in internetne. Sanjajte svoje sladke sanje!

G



Ne vem, če boš pisal ali ne? Oziroma do katere točke je tvoja osebna izkušnja javna in na kateri posatne zasebna?

Če je zasebna in taka, da bolje, da ne vemo, za kaj gre - razlog več, da se piše o njej? Ali razlog manj?

Glej, jaz pojma nimam, samo odgovorila sem na tvoje vprašanje.

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 21:23:46   
Colt
V bistvu bi prosil moderatorje da se tema zapre/skensla.  Dam za penečo Rebulo., letnik 94 (ta je bla dobra....)



_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 21:26:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Colt

V bistvu bi prosil moderatorje da se tema zapre/skensla.  Dam za penečo Rebulo., letnik 94 (ta je bla dobra....)




Kaj te je nenadoma tako zelo iritiralo?

(odgovor članu Colt)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Kako varni smo še sploh v svojem mestu?
7.3.2011 21:47:37   
Colt
Skrb za lastno eksistenco in mojih ljubljenih! 

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?