|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 8:10:59   
kpmk
IZVIRNO SPOROČILO: T.Z.

a res? leže? a ne na boku? meni je bilo pa svetovano na boku! dobro da vem! hvala!  ja tudi v bolnici sta oba morala leže!!!!! da steće F do grla, ker če je kao na boku, pol ven steče, ni takega učinka

a res, da spirator pa naj ne bi škodoval? meni je pa ravno ena pri septembrkah napisala, da naj pazim kolikokrat sesam ven, ker lahko škodi.... ampak kaj pa naj? pustim otroka s čisto polnim noskom?! sicer že tako pazim, da posesam na hitro in ne držim babyvac-a na nosu, ker tisto se mi pa res ne zdi primerno. naju je to blo full strah, ker mali na 10min in malemu tudi in sva spraševala dr in je rekel da morava, da nima kej bit in primer..... v bolnici ko so mu le 2* sicer res aspiriral, je tam dobil še ušesa, doma pa mu milionkrat pa jih nikol ni mel. nujno ven, kar mora ven!

aaaaaa sem zadnjič pozabila povedati user posted image  sem babyvac sprobala na sebi! zaaaaakoooooon!!!! sem prvič v tistem dnevu lepo zadihala skozi nos, res pa je, da za F. uporabim najmanjšo moč sesalca (itaaak halooo), sebi sem pa dala sesalec na max user posted image  user posted image  user posted image    ja mi2 sva tud pr nama probala, da sva vidla kak je to sploh in ja ZAKON!!!! mala ima na min, mali na maxi in je RES SUPER ZADEVA; nobelovo tistemu ki ga je izumiluser posted image user posted image

woow a tebi pa svetujejo že kar hg? o madona, jaz bi še kak drug nasvet poiskala no... kaj pa močnejše mleko? npr. št.2? ali pa druga znamka mleka?  ma ja ej KAP ME JE RES user posted image  sem hotela še vsaj kaka dobra 2t poočakat, pr malemu se je tudi tk začel, da se je ponoč začel zbujati, pa take fore..... mleka 2 ne mora imeti ker imamo ADC Aptamil user posted image  tako da upam, da vsaj kak teden zdržimo, pol pa očitno res začnemo z kakim sokcom user posted image  aja pa to so nama svetoval na pediatriji


_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 876
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 8:11:44   
kpmk
arvenko - jst moji čist po potrebi, res da je bolana in da ji skor na 5min...s fiziološko pa NE šparam,....

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 877
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 8:12:44   
kpmk
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Ravno prej sem se namreč tak namatrala ne...tamala je imela ful zamašeno, pa dam F not, pa sesam, pa sesam, pa ni šlo ven, pa spet zmočim, pa še kr ne gre...šele v tretje je šlo, zdaj končno spet lahko diha revica.


mogoče je najbolj najprej mal pokapat, da gre začetek ven, da se pol lahko sploh da F not, da pride ćistto do zadaj in pol gre full

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 878
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 8:14:01   
kpmk
TZ - mi moramo imeti zaradi obeh 60%!!! tako da vlažimo na POLNO!!!!

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 879
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 8:20:22   
nadka30
jutro

no danes je bila že malo boljša noč smo bedeli samo vsake 3 ure tako da je še kar bilo, jutri pa ji bom dala prvo žličko riževih kosmičev pa da vidimo kako bo ali pa mogoče žličko pire krompirja.
a veš kpm tudi jaz imam kolegico, ki so ji na pediatriji v mariboru rekli da mora otrok do 4 meseca pojesti 10 žličk jabolka pa je to rekel priznan pediater v bolnišnici tako da bo očitno počasi res časuser posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 880
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 8:37:09   
janca27
kako je to zanimivo glede gh, vsak pravi drugače, določene punce se na kakšnem forumu prav sprejo, ko je govora o gh in kdaj se začne. Se res izkaže, da je potrebno zdravo pamet in otroka poslušat., ker stroka si res ni tu enotna. Npr. moja sodelavka je svoji mali, ki je zdaj stara 3 leta pri 3 m dala kokošjo juho za poskusit. Pa mala ni danes ne debela ne z alergijami nič.

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 881
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 8:42:31   
nadka30
ja po mojem je najboljš poslušat otroka ter svojo ZDRAVO PAMET poskusiš in vidikš kaka bo reakcija pa ne pričakovat da bo otrok prvič pojedel vse kar mu daš mogoče bo ven špukal da se reče v glavnem počasi in z veseljemuser posted image

(odgovor članu janca27)
Neposredna povezava do sporočila: 882
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 10:54:21   
nadka30
punce želim vam lahek skok v leto 2011,
naj bo vsaj pol tako lepo kot je bilo to leto
ali pa še lepše,
veliko veselja z malimi štručkami,
oglasite nam se kaj ne nas pozabit v
nslednjem letu
tiste, ki pa še čakate svoje sončke pa
želim da jih kmalu dobite- pa ne prekmalu
ampak ob času , ki mu je namenjen
PUNCE SREČNO 2011



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image






(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 883
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 10:58:06   
kpmk
gh - ma jst nočem nikamor hitet, sam če pa je kriza, ma... pr prvem sem začela pri 3,5m in se izkazalo za 1A potezo, ker od takrat nimamo težav s hranjenjem user posted image  danes sem še skočla po sokec kamilica+jabolko in ko/če ji bom dala, vam javim odziv.

nadka30- ma mene je kap, ker to so mi na P rekli.... mi je pa že patronažna rekla da so se kao meje iz 6 spustile na 4.... eh res vsak otrok je zase.....

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 884
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 11:02:57   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: kpmk

gh - ma jst nočem nikamor hitet, sam če pa je kriza, ma... pr prvem sem začela pri 3,5m in se izkazalo za 1A potezo, ker od takrat nimamo težav s hranjenjem user posted image  danes sem še skočla po sokec kamilica+jabolko in ko/če ji bom dala, vam javim odziv.

nadka30- ma mene je kap, ker to so mi na P rekli.... mi je pa že patronažna rekla da so se kao meje iz 6 spustile na 4.... eh res vsak otrok je zase.....


jaz imam tudi sokec doma pa me mika da bi ji dala probat tudi jaz javim če bom ali ne bom dala sokeca melanie v glavnem vsem čim več zdravja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 885
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 11:44:10   
kpmk
nadka30-mogoče pa danes obe punci nazdravita user posted image
jst sem še malo prpa.... kličem na alergološđko da mi javijo rezultate testov.... se bom mogoč pol opogumila user posted image

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 886
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 11:47:07   
nadka30
jaz sem se opogumila in ji dala žličko za probat najprej je na veliko odprla usta ko je pa probala je pa en delček špuknila ven potem pa ko sem ji še enkrat ponudila je pa naredila enako user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ampak usta je odprla pa vedno, tako da jutri situacijo ponovimo za danes je bilo dovoljuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 887
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 12:02:43   
kpmk
nadka30- jej jst še kr ne, hb mala spi..

moja mala - nič spet ne je. ČISTO NIČ user posted image

aja pazi to, mi je dr reku, da moram pazit koliko lula, ker če bo čist nehala, bo pač mogla na infuzijo.... pa reče meni moj, pa če bo kej narobe, mu jst bučo ofnem, pa bo pač velik šivan user posted image  he he mene pa je skor kap,

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 888
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 12:28:08   
Anonimen
punce kakšne sokce to kupujete? ker jaz bi tudi počasi dala kak sokec, prav gh še ne ampak sokec pa... toliko, da se navadi oz. da spozna da obstaja še kak drug okus kot sam moje mleko!

(odgovor članu kpmk)
  Neposredna povezava do sporočila: 889
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
31.12.2010 12:40:55   
kpmk
tz - jaz sem kupila jabolko - kamilice, jabolko in še jabolko - korenček.... za začetek, ko vidim reakcijo kremo na kašice (korenček bo prvi...) he he sam se še morem opogumit, verjetn se bom še v letu 2010user posted image  hb da me moj spodbuja user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil kpmk -- 31.12.2010 12:41:40 >


_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 890
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 8:42:29   
nadka30
punce dobro jutro v novem letu 2011user posted image user posted image user posted image user posted image vstop v leto smo preležali v postelji sma bedela ampa vstat se mi pa ni dalo da bi gledala ognjemetuser posted image user posted image user posted image user posted image sem čakala če bo to pokanje zbudilo melanie pa je ni user posted image user posted image user posted image

sokec sem pa jaz kupila enga jabolko-kamilice od fruteka tako da jo počasi navadim na drug okus, je pa res da ne smemo biti presenečeni če bodo to naši otroci ven špukali, ker mleko je pa le mleko tako da sedaj ji bom vsak dan dala kako žličko da se navadi na drug okususer posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 891
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 10:07:02   
kpmk
nadka30-men Nia samo sokca ne zbruha ali špukne, tako da je to edino upanje verjetno da ne gremo na infuzijo user posted image    user posted image user posted image
sem ji včeraj dala in ga ni ne špuknila, ne zbruhala,.... vse ostalo pa zbruha (mleko, vodo) ali pa špukne ven user posted image user posted image user posted image
imam pa tudi tega kot ti jab-kamilico user posted image

vsem želim sreče in ZDRAVJA polno v l.11

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 892
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 10:37:19   
janca27
jutro punce

najprej vsem želim lepo, mirno, zdravo in srečno 2011. user posted image
Novo leto sem prespala, čeprav ga je pa mali biksal čez noč, postal je neverjeto lačen, jedel je ob pol desetih, enih in petih. Toliko ni jedel kot novorojenček. Ne vem a ma kak poskok v rasti?
Drugače ste me pa čist navdušle s temi sokci, bom tut jaz šla mal v akcijo s temuser posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 893
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 10:46:10   
kpmk
janca27-upam, da se nisem zmotila, si ti napisla da dodajaš nekaj v mleko?? kaj pa?

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu janca27)
Neposredna povezava do sporočila: 894
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 10:54:56   
janca27
ja naš je že od začetka dosti polival, pa sem mu v flaško dajala malo rižolina od milupe, ampak to ne polne merice na 120, 130ml mleka in to ne vsak obrok. In je polival manj, to sem delala precej na začetku, zdaj pa skoraj ne več, ker se preprosto ne spomnim, pa tut polivanja sem se navadla. O tem mešanju sem veliko prebrala na različnih forumih in naš Žan nima nobenih težav zaradi tega.

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 895
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 11:26:14   
kpmk
IZVIRNO SPOROČILO: janca27

ja naš je že od začetka dosti polival, pa sem mu v flaško dajala malo rižolina od milupe, ampak to ne polne merice na 120, 130ml mleka in to ne vsak obrok. In je polival manj, to sem delala precej na začetku, zdaj pa skoraj ne več, ker se preprosto ne spomnim, pa tut polivanja sem se navadla. O tem mešanju sem veliko prebrala na različnih forumih in naš Žan nima nobenih težav zaradi tega.


kaj to mislišuser posted image

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu janca27)
Neposredna povezava do sporočila: 896
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 11:39:32   
kpmk
nosek - (kar sem napislaa pr septembrkah)
moja izkušnja z noskom....vedno delala da je otrok ali bil na boku ali pa injekcijo stisnila ko je sedel in je nepravilno (tako je rekel dr) in verjamem, ker sem vidla razliko.... ker so rekli, da F ne sme ven stečt, ampak čim globje in potem posesat ven, da gre vse...
v bolnici so mu aspiriral in je kričal zraven in mi je takoj rekla, o gospa to pa ne gre tako... mora biti čimbolj leže (ker je bil pri meni na rokah) da gre čimveč notri in potem so sledile muke - aspiriranje ... naj povem, tako so naredili pri obeh (20m in 3m) pri mali pa je bila razlika le ta, da je lažala na mizi in je nisem držala..... sedaj ko to prakticiram doma, vidim da gre res (sploh pri mlai) VELIKO ven in da je sesalec rees 1a..... mali mi je staknil v bolnici še ušeske in verjamem da zato ker so mu aspirirlai le 2*/dan, jaz pa z sesalcen povlečem ogromnokrat...
in sem pred 2ema dnevoma ponovno vprašala dr ali lahko (predvsem mali) kaj škodim, ker ji res vlivam in sesalec laufa 100/h in je rekel da ne , da moramo to početi, ker je sesalec najbolša stvar, ki gre ven.... sicer res ni aspirator je pa tudi superca....user posted image

evo moja izkušnja in vedno isto ko vprašam , dobim isti odg....

je pa res da to kar sem zgoraj napislaa velja za nas, ki smo bolani in imamo res zadelan nos...

če moja2 nimata težav , potem le preventivno malo špricnem in posesam in je to to....

sem pa prvič jaz tudi debelo gledala ko mi je ena rekla da je treba leže in sem mislila svoje, sedaj pa sem vidla zakaj.....

to je samo moje in dr mnenje in kako to delajo v Ce na pediatriji....

so mi pa še svetovali eno kremo nisitra in je tudi super za nosek, za otroke in dojenčke, tako da imamo tudi to.



_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 897
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 11:41:39   
janca27
v smislu kakšnih alergij, izpuščajev, v tem smislu. Veš jaz vedno pravim, da so si otroci različni in nikomur ne vsiljujem mnenja, kar paše mojemu, mogoče drugemu ne bo. Vsaka mamica ve najbolje, čeprav je to moj prvi otrok sem se že dosti naučila delat po svojem filingu, ampak, verjetno ga bom tut kaj pobiksala, tako kot vsak starš, če pa človek ni prepričan, je boljše vprašat P

Kot sem rekla jaz rada slišim kakšen nasvet, vendar ne v smislu soljenja pameti, pol se pa tak vsak odloči kako bo ravnal.

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 898
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 11:42:39   
kpmk
evo tale krema je NISITA

http://www.lekarnaljubljana.si/si/spletna-lekarna/ponudba/samozdravljenje/nos_2/753/nisita-mazilo


_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 899
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 11:45:47   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: kpmk

evo tale krema je NISITA

http://www.lekarnaljubljana.si/si/spletna-lekarna/ponudba/samozdravljenje/nos_2/753/nisita-mazilo



jaz imam pa to raztopino nisita za nos, kako se pa to mazilo uporabljauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




odločitev za otroka


Koliko časa ste bili v resni vezi, ko ste se odločili, da začnete delati na projektu "otrok"?

manj kot mesec dni (3%)

1- 6 mesecev (6%)

7- 12 mesecev (6%)

1- 2 leti (12%)

2- 4 leta (28%)

več kot 4 leta (44%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!