|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 11:47:43   
kpmk
janca27-ah ja to.... ja ja itak je vsak otrok poglavje zase.... lej men so na pediatriji svetovali naj dam mali še kaj druzga kot mleko (stara 3m)..... je moj 2 otrok in se lovim kot da je tisočkrat prvi, je pa res, da je bolj bolana kot velik user posted image  in me skrbi na puno

jst mislim da si z mnenji na forumih samo koristimo, narediš pa tako kot ti pravi tvoj čut.
mi odkar smo sedaj bili v bolnici gledam na marsikatero stvar drgač.....

samo to, tisti ki nima nekih težav, je lahko pametn kaj delamo nekatere narobe user posted image  (mislim na dojenje,...itd)mah

samo da so zdravi user posted image  pa je vse ok,, ne glede na to kdaj začne jest,.... in kdaj shodi... user posted image

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu janca27)
Neposredna povezava do sporočila: 901
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 11:51:33   
janca27
ja kpmk se strinjam s tabo, že tako so tile otročki zahtevni, če pa jih še kaj zdravje matra pa sploh ni debate, je hujše.

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 902
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 12:22:16   
kpmk
nadka30 - ima tak "tulec" ki stisneš kremo v nos in pol nosek zmasiraš od zunaj.... ampak ker jo imam prvič in za oba, jima dam po palčki (se mi zdi higieničn) in pol isto zmasiram... je full fajn

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 903
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 12:43:49   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: kpmk

nadka30 - ima tak "tulec" ki stisneš kremo v nos in pol nosek zmasiraš od zunaj.... ampak ker jo imam prvič in za oba, jima dam po palčki (se mi zdi higieničn) in pol isto zmasiram... je full fajn


A tako jaz imam pa isto NISITO ampak razpršilo dobila pri pediatru ko je bila moja taveča stara cca 2 meseca in še sedaj kupim da imam na zalogi jeseni in pozimi ko ima nahod in res pomaga tako da mi tudi to uporabljamo ampak zaenkrat nam pri melanie še ni bilo treba še vse super funkcionirauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 904
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 13:43:41   
Anonimen
Novo leto je topel stisk tvoje in moje dlani.
Novo leto je tista pesem, ki vsem enako zveni.
Novo leto je gaz še neutrte poti.

SREČNO, VESELO, ZDRAVO in LJUBEZNI POLNO leto 2011!!!!


Dan bejbe!

Eto, mi smo pa kr fino pričakali 2011 v družbi še enega super para, ki je razumel, da se bomo držali naše rutine - kopanje, dojenje, uspavanje. Je šlo pa vse presenetljivo hitro (sploh zadnji del) in je bil A. odsoten od družbe ene 15min zaradi kopanja, potem pa še jaz slabe pol urce. Sem pa imela včeraj spet malo mleka zvečer (medtem, ko sem imela predvčerajšnjim dovolj, sploh ne vem kaj se dogaja) in sem mu dala flaško in je ok pojedel, brez večjega upiranja ampak mu ne naredim polne doze ampak 100ml ker potem še vedno sprazne joško. Je pa potem spal 6h v kosu po dolgem času, tako da mislim, da je bila za njegovo pogosto prebujanje res kriva lakota.

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 905
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
1.1.2011 18:05:13   
Arwenko
Punce srečno in zdravo 2011 vsem skupaj. user posted image

Mi smo preživeli v MB novo leto in se je tamala ravno malo pred polnočjo zbudila, ker je bila lačna in ravno pravi čas pojedla in kupeč podrla, da smo jo lahko ob polnoči vsi polubčkali user posted image  No, pol smo pa gledali čez okno ognjemet, ker so vsi sosedi pokali kot nori in je tamala tak z zanimanjem gledala te rakete, prav obračala je glavico in se odzivala na svetlobo, odvisno s katere smeri je prihajala. Pol je pa zaspala, danes smo pa z dvema vmesnima prebujanjema za hrano in previjanje spale do 11h user posted image . Tako da resnično se zbudi samo na dobre 3 urce za hrano in to je to, takoj zaspi nazaj. Do jutri še ostanemo v MB, ker naš ati spet dela dopoldne, pol pa šibamo domov počasi. Upam, da bo v naslednjih dneh kaj sončka, da bo čas za sprehode.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 906
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
2.1.2011 10:56:54   
nadka30
dan

punce ne pozabit oddati vlogo za uveljavlanje družinskega člana oddati morate do 7.2.20011
na tej strani najdete vlogo

http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobiVlogo.esju?id=1241

pa še par informacij kaj je to

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=579&sid=1366

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 907
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
2.1.2011 12:33:06   
Anonimen
nadka: zakon si, hvala ti za te linke! sem ravno vložila kar preko e-davkov, tako da sem rešena user posted image

moj mali je pa prvo noč prespal v SVOOOJIII SOOOBIIIII user posted image  user posted image  user posted image  sicer od pol 5ih nisem nič več spala, ampak ni bilo ker bi mali tečkal ampak ker se je zbudil za hranjenje in je pojedel kolikor je bilo (je pa trajalo kot da se je lepo najedel), potem sem ga dala pa nazaj v poseljo in je v spanju kašljal (sem uredila, da je v njegovi sobi končno primerna vlažnost, ker drugače imamo čisto presuh zrak v stanovanju), motil ga je zabit nosek ter na koncu sem ugotovila, da je laaačeeeeen user posted image
no sem ga dala še na drugo zizo, prej še očistila nosek (to še nikoli ni bilo treba narediti ponoči) in je potem spal do 9:30, itak, če je bil pa čisto izmučen od kašljanja, kihanja, lakote.

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 908
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
2.1.2011 13:51:19   
obcinarka
najprej vse lepooooooooooo vsem celjskim čvekam naokoli... veliko dobrih misli, optimizma, zdravja, sreče, ljubezni in iskric v očeh..
malce poročila... t.z+nadka, hvala za info o čaju... mamo pridelavo mleka zaenkrat... mala je, vleče, dans je bla patronažna tiu, v 2 dneh je pridobila 63 g... zdej smo že na 2834( urnebesuser posted image user posted image user posted image ) sva ble kar pohvaljene... jaz pa sem si oddahnila ker ne bo psihiranja s tehtnico.. no stari smo pa 10 dni...ko smo šli pa domov pa smo tehtali pred tednom dni 2710g...
naša mala je zaspanček, bi spala tud po pet ur če bi jo pustila, ampak.. pol je dretje, pa se utrudi, hlasta za hrano , se prehito naje... zdej jo nekak zbujamo na 3 ureuser posted image .. piovejte mi, kdaj se je pr vas začelo s krčki, vetrovi?? blato je že rumenkasto, veliko kaka in lula.. zvija jo zlasti ponoči... mama ne je kej posebnega, ( zdej sm si že napisala)... kakšen nasvet kaj naj NE JEM...( jem vse prekuhano)... drugače je priden zaspanček, ki ob enih zjutraj bistro gleda, mami se pa že suče tam zraven... in a ponoči ne previjate??..in kolk dolgo vztrajate da podre kupček???
full pazim, jo nazaj bremzam, ko vleče zizo na polno, pa še vedno se mi zgodi da jo potem kolca.. in pol smo budniuser posted image
vem da sem nekaj natrosla, se potrudim da bom zdej bolj pogosto spet tu pr vas...
lepo praznujte vse skupaj s svojimi najdražjimi... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 909
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
2.1.2011 14:46:50   
Anonimen
hej obcinarka!

super za pridobljene gramčke user posted image  in za dojenje user posted image . meni zmanjkuje mleka, ampak sem se odločila, da si ne bom več povečevala proizvodnje, ker mi je vse skupaj že preveč mučno. ne vem, če je bil en teden skupaj, da je bilo vse ok in super; tako da bom dojila kolikor bo, ostalo pa dodajala. imam pa še en skoraj cel čaj, tako da če bi katera imela naj pove, šenkam.

krčke smo mi imeli kakšne 14dni (ali pa še to ne) in to nekje pri 3-4 tednih.
jedla sem vse, razen hrane, ki ima veliko kisline (npr. kislo zelje), pikantne hrane in nisem pretiravala z mlekom.
če kupčka ne podre v pol ure ga tudi ne bo, tako da jaz sem v obdobju, ko je najbolj polival vztrajala tudi po 45min. sem pa potem ugotovila, da poliva takrat, ko se napenja za kakanje in ni bilo toliko odvisno od kupčka to. če ne podre kupčka potem prdi ko velik - posledično ga seveda zvija.
nekaj časa sem previjala ponoči, ampak ne po 3h ampak po 6h; zdaj pa ponoči previjem le če se pokaka (pa ne vem če je ponoči vse skupaj 3x kakal) ali pa da je toliko polulan, da gre "čez"....
kolca F. samo takrat, ko mu "gor vrže" pa se trudi pogoltniti nazaj ali pa če ga zebe in ne zato, ker bi se najedel zraka med dojenjem, saj pravim, edina posledica tega, da se zraka naje je zvijanje ker ga tišči prdeti user posted image
sem kaj spustila?


eto, naš tamal je ravnokar doživel tuš, se je 2x pokakal, enkrat sva ga lahko lepo poštimala brez preoblačenja itd itd, naslednjo rundo (čez ene 15min) je šlo pa vse čez plenico, body,... tako da sva ga slekla kar v kopalnici, stuširala (spucati to je skoraj misija nemogoče menda brez, da ga stuširaš) in oblekla v sveže cotke. se je najedel (70ml am ter ziza - eno zizo je pa pol urej prej spraznil) zdaj pa lepo spančka (spet v svoji sobi).

(odgovor članu obcinarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 910
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
2.1.2011 17:12:28   
nadka30
na tej strani si pa izračunanjte komu se bolj splača uveljavljat otroka- ponavadi tistemu, ki ima večo plačo ali pa če si otroka delita vsak malouser posted image user posted image user posted image


http://edavki.durs.si/OpenPortal/CommonPages/Documents/New_Doh_Odm.aspx

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 911
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
2.1.2011 17:14:27   
kpmk
davkarija - ali pa kar na koncu leta, odvisno kaj se splača. najbolje je zračunat komu in koliko (link nadkauser posted image )

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 912
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
2.1.2011 20:08:31   
Arwenko

IZVIRNO SPOROČILO: obcinarka

piovejte mi, kdaj se je pr vas začelo s krčki, vetrovi?? blato je že rumenkasto, veliko kaka in lula.. zvija jo zlasti ponoči... mama ne je kej posebnega, ( zdej sm si že napisala)... kakšen nasvet kaj naj NE JEM...( jem vse prekuhano)... drugače je priden zaspanček, ki ob enih zjutraj bistro gleda, mami se pa že suče tam zraven... in a ponoči ne previjate??..in kolk dolgo vztrajate da podre kupček???
full pazim, jo nazaj bremzam, ko vleče zizo na polno, pa še vedno se mi zgodi da jo potem kolca.. in pol smo budniuser posted image
vem da sem nekaj natrosla, se potrudim da bom zdej bolj pogosto spet tu pr vas...
lepo praznujte vse skupaj s svojimi najdražjimi... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   


Obcinarka...welcome back user posted image


Glede spanja....jaz svoje nisem budila in je tudi nebi, dokler normalno lula in kaka in dokler pridobiva na teži. Krčki so se pri nas začeli relativno hitro, niso pa to tisti močni, neutolažljivi krči, bolj napenjanje in vetrovi in še kr trajajo. Nam so v porodnišnici VSI pediatri govorili...jejte VSE v normalni meri, ni se treba ničemur odpovedat, dokler ne pretiravaš.

Previjanje...ponoči ne previjam, če ni pokakana...ponavadi je 1x treba vmes. Kupček naša ful lepo podira, tako da ni treba dolgo vztrajat. Kolca pa našo fuuulll, vsaki dan in to večkrat, nimam pojma kaj naredit.

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 913
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 8:23:21   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: obcinarka

najprej vse lepooooooooooo vsem celjskim čvekam naokoli... veliko dobrih misli, optimizma, zdravja, sreče, ljubezni in iskric v očeh..
malce poročila... t.z+nadka, hvala za info o čaju... mamo pridelavo mleka zaenkrat... mala je, vleče, dans je bla patronažna tiu, v 2 dneh je pridobila 63 g... zdej smo že na 2834( urnebesuser posted image user posted image user posted image ) sva ble kar pohvaljene... jaz pa sem si oddahnila ker ne bo psihiranja s tehtnico.. no stari smo pa 10 dni...ko smo šli pa domov pa smo tehtali pred tednom dni 2710g...
naša mala je zaspanček, bi spala tud po pet ur če bi jo pustila, ampak.. pol je dretje, pa se utrudi, hlasta za hrano , se prehito naje... zdej jo nekak zbujamo na 3 ureuser posted image .. piovejte mi, kdaj se je pr vas začelo s krčki, vetrovi?? blato je že rumenkasto, veliko kaka in lula.. zvija jo zlasti ponoči... mama ne je kej posebnega, ( zdej sm si že napisala)... kakšen nasvet kaj naj NE JEM...( jem vse prekuhano)... drugače je priden zaspanček, ki ob enih zjutraj bistro gleda, mami se pa že suče tam zraven... in a ponoči ne previjate??..in kolk dolgo vztrajate da podre kupček???
full pazim, jo nazaj bremzam, ko vleče zizo na polno, pa še vedno se mi zgodi da jo potem kolca.. in pol smo budniuser posted image
vem da sem nekaj natrosla, se potrudim da bom zdej bolj pogosto spet tu pr vas...
lepo praznujte vse skupaj s svojimi najdražjimi... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   


jutro sedaj pa lepo po vrsti z odgovori;

KRČI -  začeli nekje pri 14 dnevih pa trajali cca 1 mesec proti večeru, pri nas je bilo na začetku veliko odvisno kdaj sem ji dala kapljice ad3, ker cca 10ur po tem ko sem ji jih dala so se pojavili krči, tako da nasvet je da ji daš čim bolj zjutraj kapljice

HRANA
- jedla vse razen FIŽOLA in KISLEGA ZELJA, ter ne pretiravaj z jajci in mlečnimi izdelki

PODIRANJE KUPČKO
V- ponoči nikoli in to res nikoli, podiramo čez dan, če ne podre v cca 10 minutah ga tudi nikoli ne bo, tudi pri nadji nikoli nisem podirala kupčka ponoči nikoli

PREVIJANJE PONOČI
- tudi nikoli, oz. smo enkrat na začetku ko je bila pokakana do vrha


(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 914
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 8:24:48   
nadka30
KOLCANJE- to smo pa mi tudi full veliko vsaj na začetku cca 2 mesca res kar naprejuser posted image

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 915
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 8:51:41   
kpmk
Jutro!!!! A sedaj smo/so vse Ce rodile???? jej jej user posted image user posted image

pri nas pa je takole:

KRČI - full dokler nismo menjali mleka 
HRANA - hmmm jedla vse (ko sem dojila) tud P sem dobila vse za jest
PODIRANJE KUPČKOV-mi jih še kr ne glede na dan/noč
PREVIJANJE PONOČI - če se le da nikoli (če je pa pokakana, potem pa , čeprav zelooo redko.... če pa zaspi, pa ne

naj še povem, da se nam je stanje hb umirilo in ne bo treba na p. (trkam na les), mi je mala skoraj dehidrirala in če včeraj ne bi bilo bolje bi morali it na infuzijo..... po prašku se stanje izboljšuje....sem full hepi!!!! user posted image  ni še to to je pa velik korak user posted image



_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 916
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 9:12:58   
nadka30
Včeraj zvečer malo pred enajsto uro mi je D3lfink4 preko SMS-a sporočila, da odhaja danes s pupama domov iz bolnice! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image       Rekla je še, da sta punčari ful fajn, da pridno jesta in se redita, tako da je vse OK. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

TO SEM PREKOPIRALA PRI FEBRUARKAHuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako da bravo in prihajajo še naše zadnje punce letnika 2010 domovuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Iskrene čestitke in upam da se nam tudi sama kaj oglasiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 917
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 9:45:47   
kpmk
d3lfink4-super super bravo punci!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu nadka30)
Neposredna povezava do sporočila: 918
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 11:02:32   
nadka30
no jaz sem pa danes melanie naredila domač jabolčni kompot in ji ga dala poskusit malo spije malo špuka tako da uživamo na polnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kpmk)
Neposredna povezava do sporočila: 919
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 11:15:12   
Anonimen
supeeeeeer d3lfink4 user posted image  user posted image  user posted image


uvajanje: hehehehe face, jaz si pa še ne upam. pa me ima, da bi s kakšnim sokcom začela, res; ampak ne upam.

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 920
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 11:17:26   
nadka30
IZVIRNO SPOROČILO: T.Z.

supeeeeeer d3lfink4 user posted image  user posted image  user posted image


uvajanje: hehehehe face, jaz si pa še ne upam. pa me ima, da bi s kakšnim sokcom začela, res; ampak ne upam.


saj ni nič takega skuhala sem kompot in ji dala malo žličko kar bo pač bouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ni tako hudo t.z. vešuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image saj v bistvu je dobila v sebe kako kapljico tekočine in nič večuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 921
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 11:30:01   
Anonimen
ma saj vem... prpa sem, resno. ampak veš, še s flaško imamo težave, nočem si zdaj še enih nakopat. preberi pri septembrkah kakšno taktiko mam, da nafutram otroka no user posted image

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 922
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 11:31:46   
kpmk
sokec- ja jst sem tud prpa, pa me je moj prepričal (mi je mala skor dehidrirala, sokca pa je dobla kako žličko v sebe in jga obdžala v želodčku) pr malemu je blo pa kontra, da je bil moj prpa, jst pa ne user posted image user posted image user posted image  


_____________________________

... prvi zaklad.... 12.4.2009...
... drugi zaklad .... 29.9.2010...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 923
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 11:32:19   
nadka30
sem glih brala, ma meni bi se začelo furat, mogoče bo pa žlico sprejel brez problema te pa čist zastopim sem bila jaz pri nadji istauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 924
   RE: Celjske srečke nosečke II. del
3.1.2011 11:35:00   
Anonimen
kaj a naj mu am futram po žlici? sej ni težava v čaju al pa mojem mleku, to spije po flaši. težava je v am... user posted image  jaz pa premalo mleka, da bi se najedel (sploh zvečer je problem), tako da ga dejansko moram navaditi na flaško user posted image  in bi rada prvo to, da se otrok sploh naje; šele potem bi pa začela še z uvajanjem, ki bo verjetno tudi vzelo nekaj energije.

(odgovor članu nadka30)
  Neposredna povezava do sporočila: 925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Branje knjig na dopustu
Michonne RR

Ali bereš na dopustu knjige?

Da (67%)

Ne (33%)


Število vseh glasov: 12

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!