|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 14:06:49   
DeVilla
IZVIRNO SPOROČILO: zaljubljena23

DeVilla, hja jaz se temu zaenkrat še izogibam..z dieto furamo zelo dobro...


Jaz sem si cukr v krvi merila 14 dni doma, pa so bile vrednosti skoraj vedno previsoke, zato me je kr dala na insulin. Ful se mi pozna stres, pa imam potem nenormaln cukr... Saj zdej, ko bom doma bom bolj pridno lahko sledila urniku prehranjevanja pa bom bolj mirna, ker bom dopoldne počasi lepo doma naredila, kar imam na seznamu...   user posted image

Punce, hvala za podporo! user posted image user posted image user posted image

Drgač pa stanje pri nas: brce so noro močne, še posebej zvečer. Zadnjič me je naš brcko brcnil v popek, je bilo ful smešno videt. Taveliki dve žverci zelo radi držita roki na trebuhu in se hihitata, ko jih brca. Pa zdej jih spodbujam, da kaj povesta dojenčku, se jima tud zdi fajn. Doma pa imamo vedno polno risbic mami - bombija (tko mi pravita, pa še sliši se lepše kot bajsi). To pomeni da je narisana ena velika krogla, notr dojenček, pol okol so pa moje preostale okončine... user posted image  Pri taveliki še sošolke mene rišejo in potem naši dajo, da domov prinese... ŠE mal, pa bom lahko imela razstavo...

V kilogramih sem pridobila cca. 6,5 kg, se pozna, da pazim kaj jem. Zvečer pijem magnezij - na mojo nesrečo je ta napitek samo z okusom limone. Bljak... user posted image   Evo, samo omenim pijačo, pa imam suha usta... Grem pit...

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1951
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 15:18:37   
zaljubljena23
ula, jaz bom tudi prvič, pa še se lovim...Dejansko je nekaj znanje, drugo pa praksa user posted image ..Glede oblačilc pa približno vem kaj je kaj, ker sem delala v BC-ju...Kar se pa cuker diete tiče, se človek navadi, res da je vse skupaj bolj enolično, tako da včasih me prav mine, ampak hitro pozabim, za kaj se moram temu odpovedovat...HB po porodu tole zgineuser posted image user posted image

ababanana, mene tudi begajo te njihove številke...Drugače pa luštni moderčki...Kar se pa tiče mako in tetra majčk pa sva na istem, meni tudi niso najbolj praktične..Tako da bomo mi kar pri bodijih vztrajali...

DeviLLa, ja stres se pri tem zelo pozna...Ampak tudi inzulin ni neki bav bav...Boš zdaj na boljšem kot jaz, ne boš rabila več tako pazit pri hrani..Se je ravno ena zadnjič pri zdravniku hvalila, kako je raje šla na inzulin pa ne rabi pazit pri hrani...Ampak dobro je, meni itak tole ne škodi, preživeli pa bomo tudiuser posted image user posted image




_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 1952
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 15:58:40   
Frutiq
Da se še jaz malo vmešam ....
kar se tiče mako majčk al pa bodijev, sem jaz v prvo ful bolj uporabljala majčke kot bodije (prve tri mesece, da se razume). Meni so se zdele veliko bolj praktične od bodijev, zlasti če uporabljaš pralne plenice ali pa moraš povijat na široko. Bodije sem začela uporabljat šele po 3. mesecu. Tako majhnemu user posted image velikokrat gre tudi kakec mimo pri nogicah in ga moraš potem celega preoblečt, ker se tudi bodi umaže, majčka pa se ne. Ne vem, meni je bilo bolj praktično imet mako majčko in potem čez pampersko povit še s povijalno plenico, kot pa imet samo body. Tudi otročka potem lažje primeš, ker je bolj trdno kot če imaš samo body.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1953
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 16:24:21   
zaljubljena23
Evo še moj buši pri 27t3d, čeprav je potrebno ugotavljat koliko je nosečniškega in koliko je toplotnih oblog user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image


< Sporočilo je popravil zaljubljena23 -- 28.9.2010 16:26:53 >


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 1954
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 16:59:32   
aischa1
Zaljubljena23 lep bušiuser posted image .
Joj komaj čakam,da se konča ta dan pa da pride jutri pa gremo na 3Duser posted image in upam,da zvemo kaj skrivamo med nogicamiuser posted image user posted image .

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1955
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 17:22:52   
mag3
IZVIRNO SPOROČILO: ula77


Danes  sem  prebrala, da so od 28. tedna dalje pregledi na 14 dni,jaz ga pa imam čez mesec,oz. na 5 tednov. Kako je pri vas glede tega?


Jaz sem imela do polnih 30-ih tednov tud na 4-5 tednov, zdaj pa me je naročil čez 3 tedne, ko bom imela polnih 33t. Saj mi je ratalo že vseeno če grem tam al pa ne. Razen da dam vsakič vodo, kri in mi izmerijo pritisk, ni nič novega že od morfologije. Zdaj pri 30-ih tednih mi niti krvi niso vzeli, ne vem al so pozable al zakaj. No, pa srčka vsakič poslušamo. Ampak imam doma Angelsound in ga itak lahko poslušam, kadar želim. user posted image   Mi pa še nikoli G ni meril MV. Tudi vaginalni uz se ne spomnim kdaj mi ga je sploh dela, mogoče čist na začetku enkrat, če se prav spomnim.

Tudi moja likalna deska že nekaj časa stoji polna cunj v spalnici, ampak volje pa nobene. user posted image

Ababanana koliko je bila pa poštnina za ta modrček?

Naj še povem, da moj prehlad se še kar vleče in je danes že en teden. Na začetku me je bolelo grlo, pa pol nehalo in sem samo šmrkala, pol me je pa v soboto ponoči spet fuuuul začelo bolet grlo, kot bi mi ga rezali, če sem zakašljala in sem pol mojega v nedeljo zjutraj poslala v lekarno.

Tudi jaz največ brc doživim ko sem pri miru. V postelji zjutraj in zvečer obvezno.

KG-jaz sem včeraj stopila v 31-i teden in sem tam nekje na +4,5kg, ampak imam od prej že viška. Upam, da mi sfolga še ta dva meseca čim manj pridobit.

Tudi jaz sem v prvo uporabljela samo benkice in nič bodijev prvih nekaj mesecev. Zdaj v drugi user posted image  sem si en komplet body-benkic kupila, in še enega za domov iz P, ki je pasal h kompletu. Saj imam v albumu slikice. user posted image  Drugač bom pa ponucala tiste benkice od prve punce.


< Sporočilo je popravil mag3 -- 28.9.2010 17:23:29 >

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 1956
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 18:34:01   
KatyK79
zaljubljena23- luštn buši!

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 1957
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 18:47:57   
betricija
punce, tiste ki vas grlo boli...kaj ste vzele oz. s čim ste se pocajtale?
limonada, pomaranče in med sem že vzela, žajblja ne bom grgrala, tekočine pa itak preveč popijem...


(odgovor članu KatyK79)
Neposredna povezava do sporočila: 1958
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 19:13:40   
zaljubljena23
aischa in katy, hvalauser posted image

mag, vaginalni UZ se itak zdaj dela samo zato, da se zmeri MV...Naš bebi se več ne vidi...Vsaj mislim si tako, ker se pri meni vedno trudijo preko trebuščka...Z betricijo vama želim čimprejšnje okrevanje...

Naša pikica je danes proti prejšnjim dnem zelo mirna..Zjutraj je bila malo aktivna, pa zdaj je začela svojo potuser posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 1959
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 20:47:03   
kar_ena
čer!

A so se že začeli prehladi? mene je tega kr strah, ker imam zelo slab imunski sistem in po navadi vse poberem in sem bila lani ves december in januar bolna :S. Se mi zdi, da če bi bilo letos enako bi bil kr user posted image . Ampak sem v tej nosečnosti postala obsedena s pesinim sokom - ful mi je dober, pa še endovital (pesin sok + med) sem si kupla in zaenkrat kar drži, pa še kri imam super. Mogoče še pa prepariram proti virusomuser posted image user posted image user posted image .

Betricija - midve imava pa očitno zelo podoben okus! Zgleda, da imava čist isti kombinezonček in tud js sem čist navdušena nad njim, tista ideja z nogicami se mi zdi totalno super. Pa še tak nežen je in nevtralen (pri meni si namreč še sedaj niso na jasnem kaj bo).

Je bila zdaj pri nas na obisku ena, ki so ji pri 3. otroku celo nosečnost govorili, da bo fant. Baje je G na nuhalni bila ful pametna kao, da se včasih pa res ful dobr vidi in ne moreš zgrešit ... no imajo punčko user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1960
   RE: Decembrke 2010 II.del
28.9.2010 22:05:17   
zaljubljena23
punci, zdaj še mene mika tale kombinezonček user posted image user posted image ...še ga tudi nimamo...Koliko pa je cena?

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu kar_ena)
Neposredna povezava do sporočila: 1961
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 8:04:19   
Frutiq
IZVIRNO SPOROČILO: betricija

punce, tiste ki vas grlo boli...kaj ste vzele oz. s čim ste se pocajtale?
limonada, pomaranče in med sem že vzela, žajblja ne bom grgrala, tekočine pa itak preveč popijem...



Jutrouser posted image user posted image

Meni se je vlekel prehlad in boleče grlo dva tedna, pa sem lizala Granobil, pila smrekove vršičke, Apisirup, med.... pa ni bilo nič boljše. Potem sem začela zjutraj pit po 2 dcl grenivkinega soka od Fructala, zvečer sem pa vzela eno šumečo tableto Fidimag 300 (Mg + C vitamin) in sem bila že naslednji dan boljše, v dveh dneh pa zdravauser posted image . Ne vem ali je res grenivka in Fidimag pomagal, ampak ni greh poiskusitiuser posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 1962
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 8:07:57   
ManUr
imajo ga. V bistvu je edini,ki je lep v h&m,pa se cena je smesna okoli 25eur,na pram ostalim cenam podobnih kombinezonov.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1963
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 8:19:52   
ManUr
beatricija: zaupas tako nakupovanju preko spleta,da bi placala kar z Mastercard? Si ze kdaj to prakticirala? Mene mika,pa sem vseeno malo skepticna. Drugace sem vedno placevala karkoli iz tujine na banki.

(odgovor članu ManUr)
Neposredna povezava do sporočila: 1964
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 8:24:53   
betricija
jutro souser posted image

evo moje grlo se očitno umirja. sem včeraj ko sem prišla domov popila še kak liter vode, čaja, pomarančnega soka, pa žlico meda, potem sem imela pa celo noč obiske wc. pa kar vrtet se mi je hotl. jejhata. no samo, danes je že bolje. čajček je že skuhan, še limono in med vanj stresem, pa ga bomo pupcal cel dan. dobr da imam klimo, da si lepo bajto grejem. vročine pa na srečo ni.

frutiq hvala za nasvet, samo mene pripravit do pitja grenivke...no če se ne bom pocajtala, bom pa še to probala.

zaljubljena, meni je ta kombenizon takoj padel v oči. sploh zaradi spodnjega dela, ko se lahko za nogice odpre. no doma sem šele ugotovila, da se da narediti namesto vreče še nogice, glede na to, kako kupujem cotke in me moj že mal postrani gleda, je bil nad tem kombenizonom res navdušen. bil je pa skoraj 10€ ceneje kot v Pikapolonci, po kvaliteti se mi zdi pa precej podoben.

no lepo se imejte, danes bo sonček

(odgovor članu ManUr)
Neposredna povezava do sporočila: 1965
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 8:27:27   
vektor13
ali je bila morda katera na vadbi za nosečnice prošport kranj...jaz nekaj bi

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1966
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 8:27:48   
betricija
manUr, sem malo zadržana že tako na splošno s kupovanjem preko spleta. če le morem, naročim in potem plačam po povzetju ali osebnem prevzemu. sicer pa sproti kontroliram na kliku stanje porabe na kartici in bi takoj ugotovila, če bi nekdo preveč odtrgal. moj svak pa redno kupuje v tujini, pa do sedaj še ni imel problemov...
sem pa bolj za ne kot za ja..

(odgovor članu ManUr)
Neposredna povezava do sporočila: 1967
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 9:12:41   
betricija
no pravkar dobila potrdilo, da je posteljica plačana in da jo bodo danes odposlali. nekako računam, da bo naslednji teden dostavljeno.

jaz pa imam drug problem; glede stopne luči. včeraj sva kupila lampinjonček, pa se je izkazal za zelo grdega. ga bom nesla nazaj, me pa zanima kakšne stropne luči imate v otroški sobi (jaz ne morem imeti plafonjere, ker je strop postrani). v upoštev pride samo viseča, pa ne bi rada, da žarnica preveč sveti otroku v oči, ali naj me to ne skrbi?

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 1968
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 9:45:28   
zaljubljena23
Punce, hvala za info glede kombinezončka...Ga bom morala it pogledat in upat, da še imajo kakšnegauser posted image ...

Betricija, midva imava vsepovsod te reflektorske luči...



_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 1969
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 9:56:28   
Tulipan12
Dober dan!Sonček je!user posted image
Evo, ponedeljkov pregled je mimo, sem mislila, da ga nikoli ne bom dočakala!user posted image
Detece je ok, lepo raste, pregledala je vse, delala mi je vaginalni UZ in preko trebuha, izmerila MV... v glavnem, vedno mi vse pregleda. user posted image  tehta 1046g, vsaj zdi se mi, da se to slišala, ko je narekovala sestri, ker potem ko sem šla gledat v materinsko knjižico, je samo neka mera 334g - zdaj pa ne vem ali tehta 1334g ali se je zmotila ali pa je to mera za kaj drugega, čeprav ne vem za kaj bi bilauser posted image
user posted image Tiste, ki imete PDP 23.12. - je že katera med vami, ki je dobila datum nastopa porodniške? Ker meni je sestra pri G. napisala v knjižico 22.11., pa mi nikak ne štima? Ne vem kaj je ona v ponedeljek pisala?user posted image
Pregledi jaz imam naslednjega v 32. tednu, od takrat naprej pa na 2 tedna.
Za razpredelnico: NP 22.10.

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1970
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 10:02:19   
ababanana
Pozdravljene decembrke!

Evo kava za vse....



Danes sem kot rožica, HB. Sem včeraj preležala celi dan, pa še spat sem šla zvečer ob osmih, danes pa sem kot nova... JOj, res je enkraten občutek, ko človeku nič ne manjka...

Kako pa ste ostale, ki vas mučijo prehladi?

zaljubljena23, zelo lep trebušček....

mag3, jaz sem vzela dva modrčka in še pralne blazinice za dojenje, tako da ni bilo poštnine (pri nakupu nad 50 evrov), drugače pa mislim da je poštnina 3,5 EUR; ma pri vseh spletnih trgovinah je poštnina tu nekje, ker je itak po ceniku Pošte Slovenije. Drugače pa komot nabereš za 50user posted image , vsaj jaz. Sem videla, da imajo tudi tisto napravico za čiščenje nosa, ko vlečeš na usta. Mi imamo od enega drugega proizvajalca in ne zamenjam za nič na svetu...

Drugače pa jaz kar precej kupujem preko spleta; v naših trgovinah vse plačujem po povzetju, za nakupovanje v tujih trgovinah pa imava z možem posebno kartico, na katero si nakaževa toliko denarja, kolikor pač znaša tisti nakup... Do sedaj nisva imela res nikakršnih težav...

Lep dan vsem...

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 1971
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 10:03:24   
zaljubljena23
Tulipan, super za uspešen pregled...Kar se pa tiče nastopa porodniške, jaz imam rok 22.12, pa naj bi s porodniško začela 24.11...Tukaj imaš povezavo, kjer si lahko izračunaš http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/izracunOSNOVA.asp

ababanana, daj povej mi nekaj, koliko prsnih blazinic je v tistem kompletu?


< Sporočilo je popravil zaljubljena23 -- 29.9.2010 10:06:01 >


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 1972
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 10:04:40   
ababanana
Tulipan, čestitke za uspešen pregled. Če imaš rok 23. 12, potem bi naj nastopila porodniško 25. 11., torej 28 dni prej, vsaj po mjih izračunih....

(odgovor članu ababanana)
Neposredna povezava do sporočila: 1973
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 10:16:09   
Tulipan12
Hvala za odgovore, tudi jaz sem si izračunala 25.11., ampak me je sestra pri G. malo zmedla, ko mi je tak datum v MK napisala. Verjetno je bila malo zmedena, ker mi nič ne štimauser posted image

(odgovor članu ababanana)
Neposredna povezava do sporočila: 1974
   RE: Decembrke 2010 II.del
29.9.2010 10:22:18   
mag3
Tudi jaz sem dobila ta list k se nese na CSD in imam nastop porodniške 8.11. glede na PDP 6.12. Mislim, da se ti je malo uštela. Opozori, pa bo popravila, saj je prav 28 dni pred PDP, kar je v tvojem primeru 25.11. user posted image

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 1975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  77 78 [79] 80 81   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?