|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 20:24:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: anžetka

Men je pa ful smešno, kako se vse (no, nekatere) zdej kregate in pregovarjate, vsiljujete svoja mnenja in hočete, da jih drugi razumemo, se vtikate druga v drugo in dajete "dobronamerne nasvete" vsem ostalim, samo tej, ki vas je prosila za razumevanje in deljenje izkušenj ne...user posted image  Kr neki, za take stvari odprite svojo temo pa filozofirajte gor...user posted image


Iz wikipedije....

Komunikacija je torej proces, v katerem vsi udeleženci sprejemajo, pošiljajo in interpretirajo sporočila oz. simbole, ki so povezani z določenim pomenom. Je vedno dvosmeren proces, saj je povezana s sočasno medsebojno zaznavo in hkratno medsebojno izmenjavo sporočil.
Komunikacija nam omogoča usklajevanje mnenj, doseganje različnih ciljev, pa tudi vzpostavljanje, vzdrževanje in spreminjanje medosebnih odnosov. Čeprav je veščina komuniciranja najpomembnejša izmed vseh, ki jih ljudje sploh imamo, se je le malokdaj načrtno učimo..

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 20:24:55   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: rija

saj sem vedela, da ti vtikovanje pašeuser posted image


odvisno kdo in kam se vtikuje user posted image

Ja no, pa še polpismena sem očitno vtikanje/vtikovanje...mi ne bi škodilo v kak slovar pogledatuser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 20:38:07   
anžetka
Gina, pomojem si pa preobčutljiva ti, ampak si tega ne priznaš, ker je lažje delat po "knjigi" in tako kot bi bilo "prav", kot pa normalno, človeško, kakor pač čutiš tisti trenutek. Če res počneš vse tako kot si napisala, potem si pravi asket...in za to vsaka ti čast...ali pa tudi ne, odvisno. Sicer pa ne vem zakaj si tako burno odreagirala name...Si se mogoče prepoznala v tem mojem postu? Ali se samo rada vtikaš kamor se ni treba...? Blejajo pa ovce in to zagotovo nisem jaz...
Liliana, kaj bi rada zdej povedala s tem prepisom iz Wikipedije...? Mislim, razumem napisano, ampak kaj imam jaz s tem?
Povem svoje mnenje...

< Sporočilo je popravil anžetka -- 7.2.2010 20:39:33 >


_____________________________

Sasa84

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 20:41:01   
picola1
Se v glavnem strinjam z Gino&Co. Nič te ne more prizadet, če sam tega ne dovoliš. AMPAK, ker smo samo ljudje, je to meni čist nekaj normalnega-da te pač vsake toliko časa kaj prizadane... Nobeden pa mi ne bo rekel (oz. nikomur ne bom verjela), da ga vsake toliko časa kaj ne prizadane (kakšno mnenje pa to). Je pa fajn, da se takrat zamisliš malo nad sabo pa se vprašaš, ZAKAJ me je ta stvar tolk prizadela...Tut ton je tisti, ki nam nekaj sporoča oz. nam vzbuja neke asociacije. In spet se moram sama vprašat, kaj sem si sama napletla v svoji glavi, ko je oseba na tak in tak način nekaj povedala. '
Je pa res tudi to, kot smo že večkrat ugotovili, da imamo pač različno mnenje, kar se teh stvari tiče. nekateri se ne vtikujejo v druge in poskušajo čimmanj 'solit pamet' nekaterim in istočasno od drugih pričakujejo isto. nekateri povejo vse, kar imajo za povedat in jih istočasno ne moti, če drug kaj pove...Spoštujem obe strani. Ker sem mnenja, da imamo pravico bit različni tudi tukaj.
Bi pa povedala še nekaj:sama pri sebi opazim razliko, kdaj samo povem svoje mnenje in kdaj hočem pametovat oz. povedat svoje mnenje zato (pa naj bo to deloma ali pa v celoti), da bom izpadla pametna oz. da bom izpadla kot nekdo, ki nekaj ve (vem pač, da v tistem trenutku kompenziram s tem svoje zaupanje v svojo inteligenco). In menim, da ljudje začutimo, kdaj je nasvet res samo nasvet in kdaj je pametovanje zavito v nasvet.
Zanimivo mi je pa tut to, da vas je večina (predvsem tisti, ki vas mnenja drugih motijo) tukaj gor povedala, kako so drugi imeli neko mnenje, ki so vam ga hotel vsilit...A sebe pa nikol ne vidite v tej vlogi? A res mislite, da tega pa vi nikol ne počnete? Kolikor sem razumela, so namreč vedno drugi tisti, ki vsiljujeo mnenje...Ali pač?

Sama večinoma na različna mnenja gledam kot na normalno komunikacijo, včasih me kaj vrže iz tira, včasih celo jaz komu hočem vsilit svoje mnenje (sploh če se debata razvname in sva z osebo totalno na različnih koncih, povrhu vsega pa je zadeva zame recimo ful pomembna-npr. če nekdo reče npr., da pa občasno pretepanje partnerke ni nil takšnega, mu bom skor 100% hotla vsilit svoje mnenje)...Mislim, da sem čisto človeška in normalna...Ali?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 20:42:17   
Sibil_
Evo, priznam-jaz sem en tak človek, ki ponavadi zaserje in dostikrat rečem kaj, pa izpade čist drugač in pol so surle do plafona in folk ne govori z mano in zameri. Ampak jaz vem, da sploh ni mišljeno tako, kot oni razumejo. In enostavno raje ne govorim več, ker se bojim teh večnih zamer.

Ma to je šit....user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   [Brisano sporočilo]
7.2.2010 20:43:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 20:45:15   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

Evo, priznam-jaz sem en tak človek, ki ponavadi zaserje in dostikrat rečem kaj, pa izpade čist drugač in pol so surle do plafona in folk ne govori z mano in zameri. Ampak jaz vem, da sploh ni mišljeno tako, kot oni razumejo. In enostavno raje ne govorim več, ker se bojim teh večnih zamer.

Ma to je šit....user posted image


nimam tega občutka pri tebiuser posted image

ali pa sem imuna na tovrstno vtikovanjeuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 20:59:25   
Sibil_
Eh, večina me zastopi narobe, pa zdej pač mislim, da sama napačno povem, kaj pa vem?
Jah, zdej kot pravi Gina se izogibam dat svoje mnenje, pa je...Rija, mislim da me ti ne bi razumela narobe, tko da...user posted image

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 21:00:06   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: anžetka

Gina, pomojem si pa preobčutljiva ti, ampak si tega ne priznaš, ker je lažje delat po "knjigi" in tako kot bi bilo "prav", kot pa normalno, človeško, kakor pač čutiš tisti trenutek. Če res počneš vse tako kot si napisala, potem si pravi asket...in za to vsaka ti čast...ali pa tudi ne, odvisno. Sicer pa ne vem zakaj si tako burno odreagirala name...Si se mogoče prepoznala v tem mojem postu? Ali se samo rada vtikaš kamor se ni treba...? Blejajo pa ovce in to zagotovo nisem jaz...
Liliana, kaj bi rada zdej povedala s tem prepisom iz Wikipedije...? Mislim, razumem napisano, ampak kaj imam jaz s tem?
Povem svoje mnenje...


JOj, anžetka, jaz ne vidim nobenega burnega reagiranja. Meni je to normalna komunikacija, zato jo tudi v obratni obliki kot tako sprejemam. In meni se to ne zdi nič asketsko, ampak edino normalno. Vzgojena sem bila tako in funkcioniram tako, pa če je tebi to še tako čudno ali dvomljivo. So mi pa te reči razlagali od rojstva gor in če se v vsem tem času tega ne bi naučila, bi bila precej zabita.

O blejanju je pisal nekdo drug par postov pred mano na odgovor od rije, češ da ona bleja, tisto sem komentirala, ni letelo nate - ne vem zakaj se počutiš napadeno. Problem je to, če človek vse tako osebno vzame.

Jaz se sicer strinjam s picolo, da je vse odvisno od situacije, vsak človek je v neki točki prizadet, tudi jaz sem, sem tudi napisala primer pod misko, kdaj se pri meni to zgodi. Samo za take malenkosti, kot jih zgoraj opisujete pa nisem. Težko bi mi bilo živet tako, da bi vse nase vzela. Zakaj neki?

In če vse to pišem ne pišem zato, da bi koga prepričala v to, da se meni to dogaja ali ne dogaja, ker to je itak nepomembno, ampak samo zato, da bi mogoče kdo začel razmišljat, kako nekdo drug razmišlja med nekim dogodkom - da ni tako zelo prizadet ob nekih besedah, ki letijo nanj. Ker naše lastne misli ustvarjajo to, da nam je nekaj grozno ali ok. Ne dogodek sam po sebi, naše misli, ki se nanašajo nanj. In tega se da naučit. Če so mene moji starši, se pa lahko tudi vsak drug nauči tega, če se hoče. Ne zaradi drugih, zaradi sebe. Ljudje bodo vedno govorili, ne morete jih ustavit. Lahko pa ustavite vaše čudne misli v lastnih glavah, kadar do njih pride.

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 22:41:18   
Barbara_L
Mene pa nekaj drugega zanima: pravite, da vam taka mnenja delijo "kolegice". Aja, takim se reče kolegice? Če mi nekdo v lastni hiši serje po glavi, mu naslednjič ne odprem vrat. Če nekdo pred kolegi serje čez mene in se obenem kaže kot moja kolegica, ji naslednjič (in nikoli več) ne dvignem telefona. So simple. Ne vem, zakaj bi si oteževala življenje in misli z mnenji drugih. Imam krog ljudi, s katerimi se lahko pametno posvetujem. Ostalo je šrot,nevreden mojega časa. Kaj šele mojih misli.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
7.2.2010 23:44:08   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
K sreči imam okoli sebe ljudi, s katerimi se imamo za pogovarjat milijon drugih stvari ne pa tega, kakšne ploščice ima nekdo, kako ima opremljen balkon in kakšno hrano daje svojim otrokom.
 

ne vem sicer, kaj se potem pogovarjate....o vremenu?




In še to s skrbno izbranim besediščem, povsem ustreznim skladenjskim razmerjem znotraj posameznih stavkov in povedi, s popopolno kohezivnostjo in koherentnostjo celotnega besedila.
Pri tem pa seveda ne pozabijo na ustreno naglaševanje in intonacijo.



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 0:16:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija
jaz umrem v družbi, kjer imamo vsi enaka mnenja. od dosade.

tudi meni bi bilo dolgčas... pa zdi se mi, da me ravno zadeve, ki niso po moji presoji, krepijo kot človeka.

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop
voham nov bestseller Smiljana Morija- Kako povedati nekaj, brez da te obtožijo vsiljevanja user posted image user posted image user posted image


user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: anžetka
dajete "dobronamerne nasvete" vsem ostalim, samo tej, ki vas je prosila za razumevanje in deljenje izkušenj ne...user posted image  Kr neki, za take stvari odprite svojo temo pa filozofirajte gor...user posted image

če si dobro prebrala, nas niti ni prosila za to. samo zahvalila se je za branje.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: BAGI
Jaz razlikujem med mnenjem in vsiljivim mnenjem.


tudi jaz. ampak v končni fazi je oboje le mnenje.

nejcko user posted image

tale tema je pa zelo interesantna.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 9:01:37   
eee35
nejcko: pozabila si, da NAJPREJ morajo vse predložiti v pisni oblikiuser posted image . Pol se prečrta kaj ne paše in vljudno dovoli s tihim glaskom povedat ostalo.
A dajte no...user posted image

Barbara_L: kruto, kruto, kruto, pa tok dobronamernosti gre zaradi tebe v prazen nič!!!user posted image .

Grem vržt kakšen kulturni nasvet avgustovkam, nekaj mi pravi, da ga rabijo na ta danuser posted image

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 9:33:54   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Če mi nekdo v lastni hiši serje po glavi, mu naslednjič ne odprem vrat. Če nekdo pred kolegi serje čez mene in se obenem kaže kot moja kolegica, ji naslednjič (in nikoli več) ne dvignem telefona.


vse je zopet star tvoje interpretacije: in dojemanje "nasvetov" in sranje po glaviuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 10:02:58   
Anonimen
Grem vržt kakšen kulturni nasvet avgustovkam, nekaj mi pravi, da ga rabijo na ta dan


user posted image


Barbara_L šele zdaj sem dobro prebrala tvoj post_huh,... previdno, da se ti krog ne zmanjša na enega_nič,...

< Sporočilo je popravil k.tja -- 8.2.2010 10:04:09 >

(odgovor članu eee35)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 10:25:55   
CatJa
anžetka, jaz se bom vtaknila v tvoj avatar (user posted image ): daj reši ubogo dete izpod te gmote, hm, kaj pa vem česa. Ko človek gleda fotko, ima filing, da se bo revček zadušil user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 10:34:32   
rija
samo res....sem se že tudi sama spraševala, kaj hudiča se dogaja s tem detetomuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 11:24:01   
Anonimen
jah, no. k.tja pa mačko muči. in kaj? user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 11:58:32   
Anonimen
user posted image  

bi kar jaz morala biti ta mačka_vsakič, ko pridem na forum, me spomni, kaj bi morala delati_

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 94
   [Brisano sporočilo]
8.2.2010 12:17:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
8.2.2010 13:12:12   
Teya D.
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

IZVIRNO SPOROČILO: Teya D.

Jaz niti več ne komentiram, samo vklopim 'gumb za ignor' in to je to.

a bi ti men tk dobronamerno povedala kje se nahaja pri teb, mogoč ga tud jaz najdem....user posted image



user posted image user posted image user posted image    v ušesih je, na avtomatsko narejen...tako da ko kdo začne vtikovat nos vsepovsod, moji 'pretvorni bobniči' kar preslišijouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
9.2.2010 7:44:35   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

jah, no. k.tja pa mačko muči. in kaj? user posted image
Ti pa smrkce sovražišuser posted image user posted image

če jih sovražim, še ne pomeni, da jih mučim user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
9.2.2010 9:21:13   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: anžetka


Liliana, kaj bi rada zdej povedala s tem prepisom iz Wikipedije...? Mislim, razumem napisano, ampak kaj imam jaz s tem?
Povem svoje mnenje...


Jaz tudi povem svoje mnenje......user posted image

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
9.2.2010 20:57:35   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78
K sreči imam okoli sebe ljudi, s katerimi se imamo za pogovarjat milijon drugih stvari ne pa tega, kakšne ploščice ima nekdo, kako ima opremljen balkon in kakšno hrano daje svojim otrokom.
 

ne vem sicer, kaj se potem pogovarjate....o vremenu?




In še to s skrbno izbranim besediščem, povsem ustreznim skladenjskim razmerjem znotraj posameznih stavkov in povedi, s popopolno kohezivnostjo in koherentnostjo celotnega besedila.
Pri tem pa seveda ne pozabijo na ustreno naglaševanje in intonacijo.





Ok, pretiravat glih ni treba, ne...user posted image Samo je pa dejansko res, da ton in barva glasu STA pomembna. V bistu velikokrat še bolj kot pa same besede. A si že slišala za to, da so besede same le 10% komunikacije? Ostalo je neverbalna komunikacija in med njo spada med drugim tudi ton glasu (pa drža telesa in mimika obraza ipd.). Pa velikokrat znamo tut med vrsticami kaj povedat...pa to lahko razbereš samo takrat, ko to v živo slišiš. če bi ti pa kdo iste besede napisal na papir pa tistega vmes med vrsticami ne bi mogla razbrat...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Zakaj se je tko luštno vtikovat v druge?
9.2.2010 21:49:34   
eee35
Ej, babe, ta gmota, pod katero je otrok od anžetke, ni gmota, ampak rita od psa, ali medveda, ne spomnim se original slikeuser posted image , ne težite, če se je tako namestil, zgleda, da mu pašeuser posted image .

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?