|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.7.2009 22:42:44   
Muca83
M1987, ne vem točno, kje se kupijo tiste brizge, najbrž pa v lekarni, ali pa mogoče v kakšnem Sanolaborju. Samo pomoje da kar imajo v lekarnah. Bom videla, ko se bom spravila v lekarno s spiskom.

Poopsie, user posted image user posted image user posted image user posted image Lepo, da sta že doma.

modrasmotka, če bi medenična lega pomenila avtomatsko CR mene sploh ne bi bilo tok strah tega, ampak kaj ko se tudi tukaj ne moreš kar ti odločit in potem hočejo it naravno z ritko naprej. Tega me je pa res strah user posted image Moja čebela pa očitno toook uživa ko na ritki sedi user posted image


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu modrasmotka)
Neposredna povezava do sporočila: 901
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.7.2009 22:53:17   
aprilčica07
Še moje mnenje glede obračanja: naš Jakob je tudi ležal prečno in mi ginekologinja ni predlagala nobenih obratov... me je vprašala, če bi šla provat obrnit otroka, ampak med vrsticami povedala, da mi tega ne priporoča in valda nisem šla... imela sem že datum za cr zaradi take lege in ko pridem na še en kontrolni pregled pred dnevom d, ugotovijo, da se je lumpaček obrnil v pravi položaj... takrat mi je šlo kr na jok, ker sem bla že uber prepričana, da bo cr in mi bojo bolečine prikrajšanje... pač prvorodka in vsa panična.. ampak če pogledam zdaj HB, da je blo tako, jst sem po normalnem porodu ful hitro okrevala, vprašanje kaj bi blo po cr.. tako, da sem kontenta, da se je takrat tako izšlo..  naša bejba je pa itak trenutno obrnjena v pravi položaj in pripravljena na izstrel:)

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 902
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.7.2009 22:53:39   
romana24
Aprilčica evo ti naslov 

  • Mami, trgovina in storitve, d.o.o., Borovec 10, 1236 Trzin

  • telefon: 01 562 33 50, fax: 01 562 33 55, e-mail: info@mami.si                                  

  •  

  •  

  • mislim pa da delajo bolj dopoldne ker je tu veleprodaja. Je pa na njihovo spletni strani napisano da bodo od 1.8. imeli tudi obično trgovino na tem naslovu. Pol bo pa vrjetno normalno tut popolde odprto.

    (odgovor članu Muca83)
  • Neposredna povezava do sporočila: 903
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    2.7.2009 22:55:45   
    aprilčica07
    romana24: hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image

    _____________________________


    Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
    Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


    (odgovor članu romana24)
    Neposredna povezava do sporočila: 904
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 6:58:41   
    Tanchy
    Dobro jutro!!!

    Poopsie ČESTITKE user posted image user posted image user posted image  za hiter prihod domov in lepo se štimajte....ja pa slikice bi....
    Joob mal se je pa treba považit sploh ko ste  tako lepo uštimali sobico user posted image user posted image , res je srčkana. Zdej pa še Nik manjka user posted image .

    Aprilčica07 mi imamo srečo, da Leon pravzaprav sploh ni več v vozičku že nekaj časa. Sem pa tudi jaz razmišljala o nakupu take zadevice, mi pa tudi ni všeč kar si tud sama napisala in da so majhna kolesa. Verjetno bomo potem po potrebi kar kakšno dilco našli in namontirali ena večja kolesa (sej verjetn se da nabavit v kakšnem Bauhausu) zraven pa montirali na Quinnyja pa bo. Sta moj oči pa tud user posted image  bl praktična tipa in bosta že kej pogruntala user posted image user posted image user posted image . Jah, cena je pa tud.... Po moje pa vsaj pri nas ne bo veliko aktualno....bomo videli.

    23tina v prvi vrsti pazi nase!!! in še dobro, da si ok po "trgovinskem" podvigu. Kako si se pa odločila glede obiskov v porodnišnici je to tvoja pravica pa če je komu prav ali ne. Itak, če bo vse ok, boš kmalu doma. Meni je pasalo, da so prišli domači, ker sem imela cr, pa sem bila noter 6 dni. Itak pa ni bil nihče za dolgo. Mi je bilo pa grozno, ker mi je kolegica obljublala, da bo na vsak način prišla k nama v porodnišnico, pa sem šla na srečo prej domov. Nisem pa vedela kako naj ji rečem ne user posted image . Moram pa rečt, da sta bila tudi doma prva dva meseca zelooo naporna - imela sva en kup nenapovedanih obiskov, kakšen dan so si kljuko kar izmenjavali user posted image . Grozno. Upam, da bo sedaj bolje.

    Se še kaj javim, zdaj pa na user posted image .

    _____________________________

    Najlepše je živeti za svoje otroke!


    (odgovor članu aprilčica07)
    Neposredna povezava do sporočila: 905
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 7:05:35   
    Alisa
    Jutro nosečke user posted image

    miška mccute- saj se drugače zaradi teže otročka ne sekiram veliko, sm rekla je da je kar lahka in da ne bo tako težka kot je bil 1. otrok, prvi je bil rojen v 38 tednu in je imel 3.520 in 50cm, pa mislim da je kar lepa teža. Zdaj pa je punčka in verjamem da bo lažja. Sem pa tud jaz bolj majhne rasti in srednje teže, tk da ne pričakujem glih neko velikanko.

    Jaz sem bila po porodu noter v bolnišnici 4 dni, ker je imel Anže malo povečano zlateco, jaz sem se drugi dan jokala kot dež, ker je rekla da bom še en dan noter. Meni je tud to grozno, zdaj mi bo pa še težje ker me bo doma poleg možeka čakal tudi moj sinček.

    Zunanji obrat- meni bolj ko berem manj mi je všeč, sm CR pa tud nebi rada. Ali ni ena pisala o nekih vajah za obrat otročka?
    Kje bi jih našla?

    Presredek- v prvi nosečnosti si ga nisem masirala in si ga tud zdaj ne bom, dobila pa sem 2 šiva in sem sedela brez problema, tako da upam da bo zdaj tudi tako. Sem pa jaz isto gledal z ogledalcem kako so zašili, ni bilo lepo videt to, tako da tud jaz ne priporočam da gledate.



    _____________________________

    preden si bil spočet, sem si te želela,
    še preden si bil rojen, sem te ljubila
    in komaj si se rodil, bi zate umrla.
    To je čudež življenja.



    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 906
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 7:22:27   
    Alisa


    aprilčica-
    jaz bi še malo pobrskala, če imajo to v kaki štacuni in bi vozek peljala s seboj, sm kje pa prodajajo to pa žal ne vem.

    Popsie- res lepo da sta že domauser posted image user posted image , zdaj pa le uživajta!

    Joob- res lepa sobica, a je iz Ikee, res luštno!

    23tina-  ne memi se ne zdi nič grozno, saj rabiš svoj čas da se navadiš na nov način življenja, imaš vso pravico, da sama rečeš, da ne žeiliš obiskov in kdaj so doma dobrodošli. Ti boš najboljš vedla, pa saj bosta ji poslala slikico pa jo bo vidla oz. videli. V živo pa ko boš pripravljena.

    Nič to je to, zdaj pa je kofetek že kuhan user posted image


    _____________________________

    preden si bil spočet, sem si te želela,
    še preden si bil rojen, sem te ljubila
    in komaj si se rodil, bi zate umrla.
    To je čudež življenja.



    (odgovor članu aprilčica07)
    Neposredna povezava do sporočila: 907
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 8:25:18   
    Tanchy
    Alisa meni vaj za obrat niso dali, sem pa v P v Kranju dobila navodila, naj čim več pijem - vodo in čim dlje držim mehur. Tako naj bi kao user posted image  prisilili, da se zaradi prostora sam obrne, pa se ni. Moj rekord je bil, ko sem spila 5! litrov vode v enem dnevu. Sem mislila, da me bo razneslo user posted image

    _____________________________

    Najlepše je živeti za svoje otroke!


    (odgovor članu Alisa)
    Neposredna povezava do sporočila: 908
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 8:43:45   
    HeGa
    Ojla user posted image !

    Poopsie res super, da sta že doma. Zdaj se pa le cartajte in lepo rihtajte. Pa čimprej kakšno slikco pripopaj, da vidimo malo princesko.

    Joob full luštna sobica za Nika user posted image user posted image user posted image . Mene pa še čaka urejanje sobice. Sam jo moram najprej spraznit, potem pobelit, mislim, pa da mi konec drugega tedna že sobico pripeljejo. Jst pa čist brez energije.

    Živa25 moje sožalje, da si se mi pridružila na insulinu, pa saj ni tako hudo, boš vidla. Res pa je, da gre nosečnost že proti koncu, vsaj nekaj. Še malo zdrživa pa bo.

    23tina tudi jst pravim, da nisi čudna. Meni tudi ne paše, da bi vsi po vrsti uletavali v porodnišnico. To je rezervirano za mojega dragega, potem pa en obisk mojih staršev in sestre, in en obisk tašče in brata z familijo. Tako je bilo tudi prvič in mi je čisto pasalo. Familija itak ne visi dolgo. Mene je sicer presenetila še ena kolegica s familijo, ampak sem preživela, so tudi odšli po 20min. Vsi ostali sorodniki in prijatelji pa so bili dobrodošli po prvih 3-h tednih. Sva jim kar povedala, da tri tedne ne sprejemamo obiskov in so upoštevali. Sem pa videla, da so mi obiski doma zelo naporni. Ljudje se kar ne znajo spravt, pa strežt jih moraš in mi je bilo včasih res odveč. Pa bil je januar in nekateri še smrkasti pridejo - to me pa sploh pogreje. Boljš da neham.

    Kar se pa masiranje presredka tiče sem ga prvič masirala (oz. moj dragi ga je) skoraj cela dva meseca pred porodom, pa sem imela notranje in zunanje šive, celo razdejanje vglavnem. Sem rabla en mesec, da sem se kolikor toliko k sebi spravila. Tko da zdaj bom to spustila, ker mi očitno nič ne pomaga. Tudi jst sem mnenja, da kolikor je tkivo raztegljivo je, potem pa malo sreče, majhna, glavica, dobra babca,.... pa pride kar pride. Recimo.

    Zdaj grem pa nazaj spat. Nisem spala skoraj celo noč. Še vedno me noro boli grlo, kaljam kot za stavo, švicam, sinusni kanali čist zabasani, glavobol in vsa omotična. Neki luštnga sem vglavnem pokasirala. Samo upam, da se čimprej k sebi spravim.

    Aja kar se pa fiziološke tiče jst kupim ponavadi pollitrško. Enkrat sem kupila od Ljubljanskih lekarn Fiziološko raztopino - pršilo za nos, 20ml, je taka steklena flaška in gor nastavek za pršenje v nos na navoj. Flaško na vsake toliko steriliziram, nastavek ornk preperem, in v bistvu samo polnim iz une pollitrške flaše. Mi je res praktično in priporočam tudi ostalim. Pa še tako lepo ornk razprši notri v nos, ne samo na začetek. Ampule so mi res smotane.

    Lep dan vam vsem želim!

    (odgovor članu Alisa)
    Neposredna povezava do sporočila: 909
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 9:22:56   
    go_ta
    Hej, babeuser posted image  Jst sm pa zadnji dan v službi, že odštevamuser posted image  Po drugi strani me pa kr malo stiska ... čeprav si bojo moji gležnji odpočili - sedenje za rač. me ubija!user posted image  pa doma bom naredila eno hudo čistko, ker mam zdaj skoraj vse stvari na previjalni. Tko da naslednji teden bom pridna, da mi ne bo dolgčasuser posted image
    Mater sta naklofale, sploh ne vem, kaj bi komentirala ...:)
    Poopsie, super, da ste doma in je blo vse v redu!!!!user posted image Še mal pa bomo tud me na tvojem mestu, komaj čakamuser posted image  Pa slikce prosiiiimuser posted image
    Joob, ful lepa sobica za Nika (moj bo pa Nikouser posted image )!!! Mi bomo še letos naredili prizidek, tko da bo sobica verjetno drugo leto. Ful mi je pa lepo, ko vidim, kako lepo zrihtate za svoje žabiceuser posted image
    Hel32, tvoj G pa mal pretiravauser posted image  Moj hemoglobin je od začetka user posted image  do zdaj padel s 128 na 116 pa mi ni nč težil. Pač sama se pomatram s sokom rdeče pese pa zeleno zelenjavo. Moj hemoglobin sicer ni bil nikol bleščeč (okol 120), tko da se mi 116 zdi super v user posted image  user posted image  Glede mojih 15 kg viška bi me pomoje kr ustrelu, če bi pa videl moje gležnje ... ufuser posted image
    23tina, nisi čudna, pač maš pravico, da odločaš. Jst sm rekla, da hočem samo svoje pa njegove na obisku pa njegovo sestro, ne rabim pa vse ostale žlahte, pa ne tolk zarad sebe kot zarad cimer v sobah. Jst se tud ne bi dobro počutila, če bi bil skoz en folk v sobah, jst pa vsa živčna z otrokom.
    aprilčica, moja soseda je imela to desko, sam njen mali je bil takrat star leto in pol, pri 2 letih pa mislim, da niso več uporabljali ... uf, na morje greste, foužuser posted image  Jst bi šla še enkrat, sam zdj smo na stand by-juuser posted image  Glede na to, kako julijke rojevajo, se bom jst držala domauser posted image
    Glede teže otročka ... Flora, tvoja je pa reeeeeeeeees velikauser posted image  Moj je imel v 34 t okol 2440 pa je rekla, da je velik. No, te meritve so relativneuser posted image
    Zdj pa mal delat, ker je ravno zadnji danuser posted image

    _____________________________

    23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
    1. mesec: 56, 4715
    3. mesec: 64, 7030
    4 meseci 3t: 7980
    6. mesec: 71,5, 8590

    (odgovor članu HeGa)
    Neposredna povezava do sporočila: 910
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 9:28:49   
    Drnula
    No, pa imam končno doma računalnik in sem priklopljnena na svet. Saj prav posebej ga ob Neci nisem pogrešala, mal pa že. Tako bom tud s službo lažje na vezi ... če pa je to prednost pa je ? user posted image
    Grem v službo naslednji ponedeljek mal pomagat, ko so se nabrale stvari, v torek 7.7. imam pa spet pregled.

    No, zdaj vas bom malo lažje spremljala. Pa še kakšen recept za kako dobro pecivo danes najedem.

    Poopsie
    , Lepo, da sta že doma.

    hel32-user posted image tole vse skup se mi zdi mal čudno s tvojim Guser posted image Ne sekiraj se. V bolnici ti ni treba kar tako veš, nisi kos pohištva ampak imaš svojo glavo in nič ni pod prisilo. Na tvojem mestu bi morda šla v bolnico po drugo mnenje pri tem kar si povedala pa mislim da te ne bi not hotli imet. Itak pa mislim, da so glede na to kar si povedala bile samo ene kao sitne grožnje in da to ni resen namen ???
    Jaz sem pridelala +12 kg, pritisk sem imela zadnjič 130/70 in je rekla da je OK. Saj je še pri nenosečnih toleriran 140/75-??? Prej bi bil razlog za teženje slabokrvnost, prenizka oskrba s kisikom .... ????

    Flora - uha , vaša user posted image je pa nekam velika že?! Lahko greš kar rodit user posted image
    sams - jaz bi si tud ziher gledala presredek takoj, ko bi to zmogla naredit
    modrasmotka - če nimaš rizične nosečnosti ti nima kaj škoditi. Če ti paše

    Alisa - Meni so vaje očitno pomagale. So sicer čist enostavne, sam mal časa si je treba vzet. Če jih še nisi staknila kje drugje ti jih prepišem sem gor - sporočil.
    Aja, pa tud taka lega vedno ne pomeni takojšnjega CR. Ga pa recimo če je bil CR že v prvo, če je user posted image večji pa seveda še vilko drugih kriterijev, ki so bolj 'dohtarski'

    Jaz bom danes doma. Itak me je v torek pičila čebela v lice in sem danes še vedno čist otečena. Imam ogromno lice in dvojni podbradek. Nič lepo ne zgleda.
    Če mi uspe bom danes poskusila za sosedovega fantiča sešiti jopico iz flisa. Eno sem mu lani, zdaj bi radi mal večjo pa upam, da sem tole urezala ustrezno in ne bo kaj čudnega padlo ven. Mislim, da bom mogla počakat, da gre Neca spat najprej user posted image

    Uživajte !





    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 911
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 9:35:30   
    hruškolinka
    Živjo, punce!

    Poopsi, čestitam, da ste že doma!
    Mene tudi bolijo ne vem ali kosti al kake vezi spodaj med nogami. Vstajanje s postle je težko pa tudi hoja majo boli. Počasi imam vsega dovolj. Zredila sem se za 13 kg in dohtarca kar besni! Do PDP pa je še 4 tedne. Pravzaprav 3, ker G pravi, da je za 6 dni starejši. Ampak tile user posted image znajo ponavadi kar malo potegnit, tako da bo verjetno kar v avgustu pokukal ven. Jaz bi šla najraje že kar rodit. Se skor vsak dan šetam mimo porodnišnice (ki je 5 minut stran) in pogledujem gor ter vzdihujem, če loh že počasi pridem. Pol me pa nekaj špikne pa sem že vesela, da so kakšni popadki, pa ni nič. Sicer pa je za user posted image najbolje, da pride ven, ko bo pripravljen. Bom že potrpela. user posted image Moj dragi tud vsak dan voziček gleda pa zibko, pa ostake stvari preizkuša, ali vse štima. Kar ne more dočakat....Pa skos se neki spravla na moj trebuh, ga boksa... Čist je že neučakan. Se mu zdi, da sem že od nekdaj noseča in da naj pride mali ven, da se bosta lahko boksala!! user posted image

    (odgovor članu go_ta)
    Neposredna povezava do sporočila: 912
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 9:44:57   
    eee35
    drnula: ti kar napiši te vaje sem, saj nas je več takšnih, ki jimuser posted image nagajajouser posted image

    Glede obiskov familije in drugih doma: če se kdo ne bo najavil prej, sploh nima kaj hodit...Mogoče sem zdaj čudna jaz, ampak pismo, zakaj naj bi šla preko svojih moči in želja, da nekomu ugajam???? Treba je po moje včasaih delat tako, kot nam paše in se ne ozirat na druge, ker to nikamor ne pelje.
    Jaz tudi ne hodim v bolnice, če se kakšen otrok v familiji rodi. Mislim, da mora imeti mami pa user posted image svoj mir.

    Sploh še ne bi vstala, ker mi je bilo čisto fajn se po postelji valjat, ampak je neki psiho pod blokom travo začel kosit...Z enim traktorjem po moje, takšen zvok je bil. Pa je že vroče, ni pretirano fajn, grem se stuširat, z mojim hočeva it danes v Postojno malo pogledat.

    (odgovor članu Drnula)
    Neposredna povezava do sporočila: 913
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 9:48:12   
    hel32
    Jutro
    Spet bo vroče, za pop****, upam, da bo vsaj tolk danes, da sem bom lahk kopala, dragi ima drugo delo,
    mora prebelit okna za otr.sobico.
    Drnula, tudi jaz mislim, da je bil moj G zadnjič malo natakjen in me je orng sprovociral, pa saj nimam takih groznih rezultatov
    pa še naročil me je spet 7.7., mislim res je čuden, dobro, za kg ne rečem, ker po pravici povedano, sem začela že z preveč
    85kg, sem se v 2 letih zredila za 17kg, in jih imam trenutno 90. Pa dobro, držim se diete za sladkorno, kej naj še več, pa brez soli sem
    pa še to je, da imam gležnje debelejše od rojstva, in so res pač taki, kot so, in je reko, da meni se tak vse zdi normalno!!!! Halo, če se pa dobro
    počutim, res ima včesih izpade, bomo vidli kaj bo reko zdaj v torek!
    Go ta, ja glede hemoglobina pa da ne govorim, saj še nisem bila po tablete, grem v ponedeljek,doma imam pritisk 120/70,user posted image pa je rekel, da moj aparat
    ne dela prav, user posted image v bolnici pa tudi imam 124/74,user posted image a on bluzi svoje, gdo me bo pa vzel v bolnico kr tak, brez konkretnih težav?
    Joob, lepa sobica, ko bo naša gotova, jo poslikam.
    Lep dan
    Helena 32t 2dni

    _____________________________

    TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
    MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
    MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

    (odgovor članu Drnula)
    Neposredna povezava do sporočila: 914
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 9:51:55   
    go_ta
    hel32, tvoj G pretirava pomoje glede vsega, ampak kaj češ, sj boš videla 7. 7. kaj bo. Alpa je mal preveč paničen. Če bi bila jst na tvojem mestu, bi me v bolnico poslal že pred 2 mesecema očitnouser posted image  Važno, da user posted image  napreduje!

    _____________________________

    23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
    1. mesec: 56, 4715
    3. mesec: 64, 7030
    4 meseci 3t: 7980
    6. mesec: 71,5, 8590

    (odgovor članu hel32)
    Neposredna povezava do sporočila: 915
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 10:03:48   
    cowgirl
    Dobro jutro! Novsaj zame je še jutro...
    Že dva kofetka danes.. enega z možem, ki je danes na dopustu in enega z možem in kolegom, ki bosta polagala ploščice v kopalnici danes. Zdej gre pa že zares!!! Banja je že postavljena, prve ploščice že prilepljene, stene so v dnevni prebeljene... u glavnem finiš! user posted image user posted image user posted image user posted image
    Drug teden moram pa v ikeo po predalnik in poličke za v kopalnico, da bom imela tam bodije in plenice spravljene. Še laminat po tleh, pa smo že noter! Kok sem vesela. KOOOoončno svoja kopalnica... in komaj čakam, da vse stvari, ki jih imam pripravljene za user posted image razpakiram in pripravim. Potem grem lahko rodit. Prej ne. Danes grem pa mogoče še v baby center pogledat posteljice... ja, tudi tega še nimam... jaz počnem vse v zadnjem trenutku... karkoli počnem. Tud na avion na počitnice letim v zadnjem trenutku. user posted image

    Poopsie: super, da ste že doma in da se lepo štimate! Pa čim manj obiskov ti želim. user posted image
    Jaz jih bom kar prepovedala, če mi ne bo všeč, oz. če se bomo slabo počutili, čeprav sva midva zeloooo družabna in skoraj ne preživiva dneva brez kolegov, prijateljev, sorodnikov...

    Glede slabosti sem pa ugotovila, kaj mi pomaga: 3 blazine pod glavo! Malo boli hrbet zjutraj, ampak slabosti pa ni. Druge stvari sem tudi sprobala, pa ni delovalo.


    _____________________________

    Carpe diem

    (odgovor članu go_ta)
    Neposredna povezava do sporočila: 916
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 10:28:16   
    Anonimen
    jutro punce!!!
    jao, kok mene daje tisto lezanje po porodu v porodnisnici!!!!ze zdaj sem celauser posted image user posted image user posted image in user posted image user posted image user posted image ...kako bojo moji fantje brez mene in jaz brez njih!!!
    zdaj pa sem brala, da obstaja moznost ambulantnega poroda. se pravi, da gres po treh urah, ce je vse ok, domovuser posted image user posted image user posted image
    sam ok, jaz bi zdrzala 24 ur. kaj pravite na to?
    seveda, da je vse super in z mano in z dojenckom...

    (odgovor članu cowgirl)
      Neposredna povezava do sporočila: 917
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 10:31:59   
    Anonimen
    grem kar temo odpret....sj vem, da me bojo babe okregale, ma briga meuser posted image user posted image user posted image

    (odgovor članu Anonimen)
      Neposredna povezava do sporočila: 918
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 10:52:44   
    Muca83
    Ojla, punce! Se mi zdi, da sem danes malo dojela, da sem doma user posted image Vsak dan skoraj isto, dolgo spanje, kavica, pozen zajtrk, računalnik, pa vsak dan nekaj malega pospravim in pripravim za user posted image Po tistem bolečem križu ne upam preveč naenkrat.

    Tiste ki imate že otroke boste sigurno vedele - A ko so razprodaje tudi v Baby centru znižajo cene vseh oblačilc?
    Ali pa v trgovini Chicco v Hali A? Tam imajo meni NORO lepe cunjice, ampak so tudi cene nore user posted image Mogoče če bi bilo 40 ali 50% znižano, bi bilo pa kar sprejemljivo. Mislim, da bom 13. zjutraj kar odpeketala v Ljubljano user posted image

    Danes grem tudi v Lj, se s prijateljico dobiva, se bom spet lahko malo načvekala. Ona je točno tisti mesec, ko sem jaz zanosila začela delat na user posted image in sva skoz upale, da bova lahko skupaj vozičkale vsake toliko časa, ampak ji še ni uspelo in kot kaže ne bo nič iz tega. No in danes grem še darilo za mojega kupit, ker ima drug teden rojstni dan.

    Joooj, jaz sem nekje brala tele vaje, ki naj bi pripomogle k obratu otročka, so bili opisani neki trije sklopi po 20 minut, zdaj se pa ne spomnim kje je to bilo napisano. Preveč literature berem, zdaj pa ne vem, a je bilo v reviji, knjigi ali na internetu user posted image

    Sem pa našla en Pušenjakov odgovor na to temo, ampak je on tudi napisal, da ne verjame v to, da bi vaje imele kakšen poseben učinek. Baje naj bi se otrok obrnil tako, kot se najbolje počuti, na to pa naj bi vplivala bolj oblika maternice in količina plodovnice. No, kljub temu je napisal tole:
    "Zjutraj namesto ,da se takoj vstane in gre izpraznit sečni mehur, se še dodatno popije čim več vode (kozarec ali dva ali tri...) ter počaka, da es nevzdržno tišči na vodo, pred tem pa se pod zadnjico namesti blazino ali dve ter se uleže na tisti bok, na kateri strani so plodovi mali deli(torej ročici in nogici - tam kjer plod brca). Nekateri pravijo, da plodu ta položaj ne ustreza in se začne boriti za drugačen položaj pri čemer ga od medenice odriva prepoln sečni mehur nosečnice. Če imate željo in živce, lahko poskusite...sicer pa se pozanimajte glede možnosti zunanjega obrata na glavico od 37. tedna nosečnosti dalje."


    _____________________________

    Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
    6. mesec: 7.430 g, 67 cm
    7. mesec: 8.240 g, 68 cm

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 919
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 11:07:38   
    Muca83
    Zadnjič sem tukaj našla eno luštno zloženko v kateri je lepo zapisano in narisano večina tistega, kar nam je nevrofizioterapevtka razlagala v MŠ. Če še kateri pride prav...

    http://otrocarije.blogspot.com/2009/02/drzanje-prenasanje-dvigovanje-handling.html


    _____________________________

    Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
    6. mesec: 7.430 g, 67 cm
    7. mesec: 8.240 g, 68 cm

    (odgovor članu Muca83)
    Neposredna povezava do sporočila: 920
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 11:19:02   
    Muca83
    Evo punce, našla sem vaje user posted image user posted image

    Do 35. tedna nosečnosti otročiček pogosto menjava svojo lego v maternici, saj ima zaradi svoje majhnosti še zadosti prostora. V 36. tednu pa mu zaradi njegove hitre rasti zmanjka prostora za pogosto obračanje. Tako si otrok najde najudobnejšo lego in ostane v njej do konca nosečnosti. Navadno si plod izbere položaj z glavico navzdol, ker se tako bolje prilega jajčasti obliki maternice. Včasih pa iz različnih razlogov otrok ostane v medenični vstavi, to pomeni z ritko ali nožicami naprej. Ko zdravnik ugotovi, da je plod še vedno v medenični vstavi, lahko nosečnica z nekaj povsem preprostimi, a zelo učinkovitimi vajami spodbudi plod, da se obrne.

    Najboljši čas za tri preproste vaje, ki vam jih predstavljamo, je od 34. do 37. tedna nosečnosti, pri dvorogi maternici pa v 27. tednu nosečnosti. Vaje v zdravi nosečnosti ne škodijo in nimajo stranskih učinkov, zato jih je vredno preizkusiti. Vseeno pa se pred izvajanjem vaj posvetujte s svojim ginekologom, ki spremlja nosečnost.
    Kadar je otrok v pravilni, glavični poziciji, omenjene vaje niso priporočljive, saj se otrok lahko iz glavične vstave obrne v zadnjično vstavo!

    1. Nosečnica se postavi na vse štiri. S koleni in komolci se nasloni na tla, zadnjico ima dvignjeno. Z zadnjico in boki miga sem ter tja, levo in desno ter gor in dol. To dela 20 minut. Prej si lahko z mehkimi blazinicami zaščiti kolena. Po 20 minutah vadbe naj si nosečnica vzame dve uri počitka in nato preide na drugo vajo.

    2. Ženska leži na tleh. Noge pokrči v kolenih in dvigne zadnjico. Pod zadnjico si lahko podloži 2–3 velike vzglavnike, da si olajša vajo in tako čim dlje drži zadnjico navzgor. Z zadnjico začne zibati levo in desno, sem ter tja in po malem gor in dol. Vajo dela 20 minut. Po 20 minutah naj si nosečnica vzame dve uri počitka oziroma poljubno preživlja svoj čas, nato naj preide na tretjo vajo.

    3. Ženska se plazi – pomika po prostoru po vseh štirih. Dobro je, če si pred tem zaščiti kolena in dlani. To dela 20 minut.

    Omenjenim vajam posvetimo 1–2 dni. Po navadi zadostuje že en dan. Naslednji dan preverimo lego otroka. Če se otrok ni obrnil v pravilno lego, vaje drugi dan ponovimo.
    Včasih kljub našemu prizadevanju otrok vztraja v svojem izbranem položaju. Plod take lege nikoli ne zavzame brez razloga. Odvisna je od materinega telesa, dela, ki ga mati opravlja, gibanja, dražljajev iz okolice, od popkovine, prostora v maternici, od mesta posteljice …


    _____________________________

    Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
    6. mesec: 7.430 g, 67 cm
    7. mesec: 8.240 g, 68 cm

    (odgovor članu Muca83)
    Neposredna povezava do sporočila: 921
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 12:05:55   
    simonalokar
    kuk ste napisale

    najprej poopsie dobrodošla spet med namiuser posted image user posted image user posted image .

    sem bolje vsaj ne bruham več. no za nameček sem se pa udarila v trebuh joj kako je bolelo. drugače bo kar.
    glede masiranja jaz sem si v prvič in sem dobila 2 šiva tudi zdaj bom - sam se bojim da mi ne bo kj zapasaluser posted image user posted image user posted image user posted image . moj pa noče večuser posted image user posted image . pa lilh zdj ko pravjo da je dobr tudi za poroduser posted image

    drugače pa ful težko prenašam vročino in sem bolj notr.

    joob lušna sobicauser posted image user posted image user posted image . sam še nekaj manjka ki bo kaml prišel.user posted image user posted image

    simona

    (odgovor članu Muca83)
    Neposredna povezava do sporočila: 922
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 12:32:51   
    cowgirl
    IZVIRNO SPOROČILO: Muca83

    Evo punce, našla sem vaje user posted image user posted image

    Do 35. tedna nosečnosti otročiček pogosto menjava svojo lego v maternici, saj ima zaradi svoje majhnosti še zadosti prostora. V 36. tednu pa mu zaradi njegove hitre rasti zmanjka prostora za pogosto obračanje. Tako si otrok najde najudobnejšo lego in ostane v njej do konca nosečnosti. Navadno si plod izbere položaj z glavico navzdol, ker se tako bolje prilega jajčasti obliki maternice. Včasih pa iz različnih razlogov otrok ostane v medenični vstavi, to pomeni z ritko ali nožicami naprej. Ko zdravnik ugotovi, da je plod še vedno v medenični vstavi, lahko nosečnica z nekaj povsem preprostimi, a zelo učinkovitimi vajami spodbudi plod, da se obrne.

    Najboljši čas za tri preproste vaje, ki vam jih predstavljamo, je od 34. do 37. tedna nosečnosti, pri dvorogi maternici pa v 27. tednu nosečnosti. Vaje v zdravi nosečnosti ne škodijo in nimajo stranskih učinkov, zato jih je vredno preizkusiti. Vseeno pa se pred izvajanjem vaj posvetujte s svojim ginekologom, ki spremlja nosečnost.
    Kadar je otrok v pravilni, glavični poziciji, omenjene vaje niso priporočljive, saj se otrok lahko iz glavične vstave obrne v zadnjično vstavo!

    1. Nosečnica se postavi na vse štiri. S koleni in komolci se nasloni na tla, zadnjico ima dvignjeno. Z zadnjico in boki miga sem ter tja, levo in desno ter gor in dol. To dela 20 minut. Prej si lahko z mehkimi blazinicami zaščiti kolena. Po 20 minutah vadbe naj si nosečnica vzame dve uri počitka in nato preide na drugo vajo.

    2. Ženska leži na tleh. Noge pokrči v kolenih in dvigne zadnjico. Pod zadnjico si lahko podloži 2–3 velike vzglavnike, da si olajša vajo in tako čim dlje drži zadnjico navzgor. Z zadnjico začne zibati levo in desno, sem ter tja in po malem gor in dol. Vajo dela 20 minut. Po 20 minutah naj si nosečnica vzame dve uri počitka oziroma poljubno preživlja svoj čas, nato naj preide na tretjo vajo.

    3. Ženska se plazi – pomika po prostoru po vseh štirih. Dobro je, če si pred tem zaščiti kolena in dlani. To dela 20 minut.

    Omenjenim vajam posvetimo 1–2 dni. Po navadi zadostuje že en dan. Naslednji dan preverimo lego otroka. Če se otrok ni obrnil v pravilno lego, vaje drugi dan ponovimo.
    Včasih kljub našemu prizadevanju otrok vztraja v svojem izbranem položaju. Plod take lege nikoli ne zavzame brez razloga. Odvisna je od materinega telesa, dela, ki ga mati opravlja, gibanja, dražljajev iz okolice, od popkovine, prostora v maternici, od mesta posteljice …



    Preden se spravite tele vale počet se posvetujte z ginekologom!!!!!!!!!!! Tudi pred zunanjim obratom preverijo tvoje stanje in ZAKAJ se otroček ne obrne... seveda ima razlog, zato lahko da vaje ne bi bile koristne za vašega otročiča. Nasprotno: lahko imajo tudi negativne posledice.
    Jaz bom mojo gin. vprašala po UZju, če je OK, da začnem z vajami, vendar samo ko bo preverila stanje moje maternice, plodovnice, dolžine popkovnice itd!
    Če bo potreben zunanji obrat bom seveda probala najprej z vajami. Upajmo, da bo user posted image sama salto nardila. user posted image



    _____________________________

    Carpe diem

    (odgovor članu Muca83)
    Neposredna povezava do sporočila: 923
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 12:36:32   
    Drnula
    Muca - sem vesela da si me prehitela, mi ni treba prepisati user posted image

    Jaz sem imela spet obiske, tako, da šivanje odpade za 1x. Zdajle pečem pecivo, Neca bo šla spat in mogoče kasneje.

    Obiski - v P imam rada prvi dan rezerviran samo za mojga in to vedo (bodo vedeli) tudi drugi. To še posebej pri CR. Ostale dni mi je vseeno. Ko bomo doma mi je pa itak vseeno kdaj kdo pride pa če prav takoj prve dni in tudi če se ne najavi. To mene nič ne moti.

    Sicer pa bi tud jaz najraje pobegnila iz P, če se da po enem dnevu. En dan bi bila tam, da se dobro naspim in odpočijem in sem v miru, več mi je pa že vse odveč. Pa še Neco bom skrajno pogrešala. Zandnič sem bila 6 dni zaradi CR in sem mislila, da se mi zmeša.

    (odgovor članu simonalokar)
    Neposredna povezava do sporočila: 924
       RE: Avgustovke 2009 2. del
    3.7.2009 13:17:04   
    Muca83
    cowgirl, jaz imam namen počakat do naslednjega pregleda v sredo, da vidim kaj mi bo G rekla glede lege moje user posted image Upam, da je ne bom pozabila vprašat glede telih vaj. Tudi jaz razmišljam o tem, da najbrž mora biti en razlog, da je tako obrnjena. 

    _____________________________

    Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
    6. mesec: 7.430 g, 67 cm
    7. mesec: 8.240 g, 68 cm

    (odgovor članu Drnula)
    Neposredna povezava do sporočila: 925
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
    Stran: <<   < Prejšnja stran  35 36 [37] 38 39   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    Oton ... iz avtomobila
    He, he ... Moj tretji porod, zelo zanimiva in pravzaprav zelo lepa izkušnja.
    7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
    Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




    Kajenje med nosečnostjo.
    пеперутка16

    Zanimajo me izkušnje KADILCEV glede te teme, ali še kadite/ste kadile, ker vem, da nekadilci reagirajo zelo ostro in ne razumejo želje po cigareti.