|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  165 166 [167] 168 169   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.7.2008 14:48:10   
willma
Čmrlikauser posted image user posted image
da se ti čim prej zaceli rana in želim ti da bo praktično nevidna.
Mene so pred leti tudi rezali, s tem da so meni izrezali 4 velika "materina znamenja".

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 4151
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
23.7.2008 19:29:50   
trnuljčica
Blacky res sem vesela, da je tvoja druga porodna izkušnja čisto drugačna od prve. Sedaj pa uživaj.user posted image user posted image user posted image

Čmrlika. a ti si že nazaj? No, saj je tako vreme za ...user posted image user posted image . Mene pa ni čez vikend. Bo  user posted image ob sončku, a ne? user posted image Ko si že pri vremenskih vplivih, naš pa je sedaj že drugi dan ratal pravi zaspanec. Spal celo eno uro zjutraj in eno popoldan.user posted image user posted image user posted image Je mojuser posted image rekel: Kaj pa mu je?user posted image

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 4152
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
24.7.2008 9:29:25   
Čmrlika
Čmrlika
da se ti čim prej zaceli rana in želim ti da bo praktično nevidna.
Mene so pred leti tudi rezali, s tem da so meni izrezali 4 velika "materina znamenja".


Hvala ti....user posted image ...ma me zdaj ko bolje razmislim sploh ne skrbi več brazgotina...vidlo se itak bo...da se mi le ne bi ponovilo...user posted image  ...ker sem očitno po atiju, ki ima s tem hude probleme, gene gor pobrala...

Sicer pa sem tud jaz že teh dvoran tam navajena...me že poznajo in se mi že norca delajouser posted image  sem mela vraščen noht na nogi že 4 krat operiran...nazadnje februarja v sedmem mesecu user posted image ....

Trnuljčica- saj smo šli samo za 4 dni k babici..hvalabogu...user posted image , saj mam rada taščo ampak kar je preveč je.......user posted image  preveč?

Za kavico pa velja ja...sonček pa to,,,,,,,user posted image  za malega da je začel spat bolj pogosto...

Punce, boste kaj na oni forum prišle, ko so nam ene  gor pobegnile, pa nič povable...user posted image
Mariborčanke se imenuje!! grrrr jaz pa nisem taka da ne bi povabla...user posted image



_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 4153
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
24.7.2008 9:46:39   
*bubi*
Dobro jutro, Mariborčanke! user posted image

Jaz sem danes sama doma, bubija sem dala k babici na počitnice. Pa bom verjetno danes šla kar po njega, ker pogrešam jutranje cartanje user posted image


Za kavico pa sem drug teden kadarkoli, samo povejte kak dan prej user posted image


Čmrlika, o kakem forumu ti to? Če je na Dojenčku, potem itak še ne spadam tja user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 4154
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
24.7.2008 22:12:01   
gold fish
.....samo malo, da nas spet na prvo stran dvignem.....smo že padle na drugo stranuser posted image .... A ste kar vse pobegnile k Mariborčankam?

....kolko sem zasledila so tam že mamice z user posted image , me user posted image   pa še ne....no to sem čekirala pred par dnevi...če je kaj drugače user posted image

Pozdravček, user posted image  

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4155
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
25.7.2008 8:35:45   
*bubi*
Nič ne skrbi, user posted image , še malo, pa nas gre nov paket na drug forum user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4156
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
25.7.2008 9:12:10   
renatka
Dobro jutro! Evo ena user posted image  za vse, ki ste že vstale. Nekatere so že lahko šle na drug forum, mi pa še bomo nekaj časa tukaj. Meni nič ne manjka tukaj.
Kako tečno vreme user posted image , da znoriš, te pa so napovedli ne vem kakšno vročino za julij, no meni paše, da ni preveč vroče. Zanima me kam boste šle rodit in kakšen razlog imate za to?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4157
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
25.7.2008 9:28:41   
frutka_
Draga renatka naj ti ne bo tečno! Počivaj, ker pol ne boš več mogla. Če ti je tečno gled DVD-jeuser posted image . Hvala za kofi! Ampak prava bi bila boljša. Si jo grem zdaj kar skuhat!
Willma zadnjič si me klicala ampak nisem slišala telefoan, ker smo bili v avtu. Greš kaj ven? Jaz se noter bolj držim, če pa je taki veter. Imaš malega doma? Naš je doma ampak pravi da pogreša prijatelje iz vrtca. tako da bomo videli kako bo.
Bubi nasednjič, ko se dobite kje zunaj se vam morda že pridružim.
Trnuljčica mali lepo napreduje? Že kaj govori nazaj?user posted image

(odgovor članu renatka)
Neposredna povezava do sporočila: 4158
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
25.7.2008 9:33:28   
*bubi*
Bubi nasednjič, ko se dobite kje zunaj se vam morda že pridružim.


Bom zelo vesela, če bom spoznala tvojo Lili user posted image  Ker po slikicah sodeč je prava lepotička user posted image user posted image user posted image


Mi bi tudi tako imeli user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4159
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
25.7.2008 10:44:03   
willma
Willma zadnjič si me klicala ampak nisem slišala telefoan, ker smo bili v avtu. Greš kaj ven? Jaz se noter bolj držim, če pa je taki veter. Imaš malega doma? Naš je doma ampak pravi da pogreša prijatelje iz vrtca. tako da bomo videli kako bo.


Ojla frutka!
Kako si?
Za telefon, ni panike, sem si mislila, da pač ne moreš do njegauser posted image
Jaz hodim ven, ne glede na vreme, če dežuje pač grem samo za urco ali dve ven, dam sleepy wrap in crocse gor, dežnik v roke pa marš user posted image
Žan je pri babici na počitnicah.
Tudi pogreša vrtec, ampak ga še ne bo tam do druge polovice septembra. Zdaj je malo pri eni babici, malo pri drugi, pa obiski, pa morje in še enkrat morje. Če pa je doma, pa mu je skrajno tečno.
Kako je vaš big brother sprejel sestrico?
Naš jo ima zelo rad. Morda celo preveč?user posted image
Tako jo žuli, cmuli in buli. Uf, on bi najraje vse z in za njo, jo čuval, previjal, hranil, se igral z njo,... Če joka ga zelo razjezi, če je ne more pomirituser posted image
Faca je. Sam, ko vmes dela takšne bedarije, da meni živci popustijo. Je zadnjič mali tako roko zasukal na hitro, da sem se zbala, da se ji je spahnila, pa sem zakričala in seveda Žan v jok user posted image (mali k sreči nič ni bilo).
Ko bo pa vreme bolj ugodno oz. sigurno, (da vem da bove suhi, če greve do tebe in nazaj) pa vas prideve mal pogledat, velja?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4160
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
25.7.2008 11:01:57   
trnuljčica
Willma in Frutka, a vidve se še upata biti tukaj?user posted image user posted image user posted image Jaz sem komaj opazila, da je drug forum za nas. Pa še nisem šla tja. Sentimentalnost...


IZVIRNO SPOROČILO: frutka


Trnuljčica mali lepo napreduje? Že kaj govori nazaj?user posted image


Zelo lepo napreduje 15+ cm v treh mesecih. Nazaj že nekaj časa govori...user posted image Predvsem: A buu, a baa, guu,guu,aaa, uhhh- to zadnje vzdihuje. Ata pravi, da je glede vzdihovanja kot mama.user posted image Glede ostalega pa ne vemo kaj pomeni...user posted image
Je pa tvoja Lili kot naš v tem času. Res. Neverjetna podobnost. Zdaj vem zakaj ga vsi zamenjajo za punčko.user posted image


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4161
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
25.7.2008 11:30:30   
B.M.
Pozdravljeneuser posted image
Kaj se zdaj dogaja nekaj malega sem uspela prebrat da nekatere odhajate s tega foruma. A to je zato ker ste že mamice. Kaj pa me mislim da smo vse,ki še čakamo bile vesele kakšnih nasvetov in izkušenj vas ki ste že mame,kaj pa zdajuser posted image
Pa ve to resno mislite da vas ne bo več semuser posted image
Drugače smo mi OK user posted image brca zelo aktivno vrjetno tudi naš trenira neko borilno veščinouser posted image .Mi2 pa sva v polnem pripravljenju danes greva po previjalno mizico,sva jo šla včeraj gledat in nama je res zelo všeč,tako da že komaj čakam da jo sestavivauser posted image .Košarico ki bi jo morala dobiti ta teden pa bova morala še kak teden ali dva počakat ker so šli sedaj na morje. V avgustu pa gremo še po voziček ki sva si ga izbrala tako je vsaj rekel dedek,ki se je ponudil da ga kupi za prvega vnuka.

Uživajte vse in mamice se še vedno kaj oglasite tu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najina sreča je Matic in od 27.9.2008 nama vsak dan sije sonček tudi če so na nebu oblaki !!! RODILA SE JE NAJVEČJA SREČA !

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4162
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 9:22:00   
*bubi*
Ajde, punce, tonemo.... user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu B.M.)
Neposredna povezava do sporočila: 4163
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 13:24:42   
Blacky30
Da ne bi slučajno kam ušle!!!user posted image user posted image user posted image

Evo, da vas zadržim tukaj, vam objavljam svojo porodno zgodbo, da bo vam hitreje čas minil ob dolgemmmm branju.user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4164
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 13:25:48   
Blacky30
KAKO SEM PRIŠLA NA SVET

Zadnji mesec pred PDP me je začelo malo stiskati pri srcu, ko sem se spomnila, da se bliža porod in da bo treba tega tako težko pričakovanega otročka spraviti na svet. Strah je postajal iz dneva v dan večji, ker sem se vedno bolj spominjala prvega poroda, ki je bil težek in naporen. Nanj me je vezalo veliko neprijetnih spominov, ki so se zabrisali ob pogledu na mojega sončka, ki nam je s tistim dnem polepšal življenje. Zadnji mesec sem se intenzivno psihično pripravljala na porod. Pretehtala sem vse možnosti, od poroda s protibolečinsko terapijo Ultivo do naravnega poroda. Lahko rečem, da sem bila na koncu pripravljena na vse. Celo sprijaznila sem se na umetno sprožen porod, kar je bila moja nočna mora. A se je vse čisto drugače izteklo.
Naše detece se torej ni strinjalo z menoj, da bi prišlo na moj rojstni dan in mi tako podarilo najlepše darilo. Očitno je izredno posebna osebnost, ker je želela imeti čisto svoj rojstni dan in prav je tako. Naslednji dan, na večer 16.7. sem se spravila tuširat, ko se mi je zdelo, da mi nekaj čudno dol pritiska v križu. Enkrat in potem nič več. Ta pritisk ni bil niti malo podoben popadku, pričakovala sem namreč vsaj začetno menstrualno črvičenje, ki se potem stopnjuje, kot je bilo prvič. Preden sem se porihtala in končno spravila v posteljo, je bila ura 1.50 zjutraj (ja, ena tistih nosečnic, ki ni mogla zvečer zaspati J). Ko sem se ulegla na bok, sem znova začutila pritisk navzdol v križu. Pa sem še rekla otročku, kaj se zdaj toliko preteguje, da je to neprijetno, naj lepo spančka, ker je že pozno. Pa se je spet čez čas ponovilo. Aha, očitno mu moja lega ni odgovarjala. Obrnila sem se na drugi bok. Ležim….. spet enako. Hmmm, danes pa ne bom spala ali kaj. Občutek je bil tak, kot da bi se otroček v trebuščku raztegnil narazen, nogice od telesa proč in mi pri tem raztegnil maternico proti križu. Ni bolelo, je pa bilo neprijetno. Potem pa sem začela razmišljat, da je to bilo zdaj v nekem časovnem zaporedju, ti trije »popadki«. Usedla sem se na posteljo in čakala. In pride spet. Opa!! To pa ni bilo več kar tako, v pokončnem položaju še takega raztegovanja nisem nikoli čutila. Pogledala sem na uro, od prejšnjega popadka je minilo 5 minut. Zmedena sem šla iz spalnice in začela hodit po stanovanju, pripravila sem si listek in začela pisat popadke. Čez 5 minut spet. Ugotovila sem, da so to očitno popadki, čeprav takšnih še nisem nikoli čutila. Jaz ne morem reči, da sem takoj pri prvem vedela, da je to to. Rekla sem si, da  bom lepo hodila sem in tja, ker hoja med popadki pomaga in bom vmes lepo prečekirala moj nahrbtnik za porodnišnico, če imam vse, kar potrebujem, če bo le slučajno treba kam iti. Sem si pa mislila, da se bo itak vse umirilo, ker kar na 5 minut pa se menda ja ne bodo začeli. Ampak popadki so si sledili, po petem po vrsti se je pojavil naslednji na 4 minute. Med popadkom sem globoko dihala in hodila, ni bilo hudo. Pol ure sem tako hodila po sobi sem in tja, ko so že iz 4 minut prešli na 3 minute in se je intenzivnost stopnjevala. Ura je bila 2.40, popadki pa na 3 minute. Med enim sem celo poskusila iti po stopnicah gor in dol, pa je dol še šlo, gor pa ne, tak da sem obstala in počakala, da mine. Par popadkov na 3 minute, ko se je naslednji pojavil že na 2 minuti. Potem pa sem začela resno razmišljat, da bo treba dragega zbudit, ker to pa bo mogoče počasi za odhod v porodnišnico. Še zadnjič sem pogledala v nahrbtnik, si osvežila obraz, razmišljala, da ko zbudim dragega, grem še pod tuš. Pa se popadek spet pojavi na 2 minuti. To pa ni več hec. Komaj sem prisopihala do dragega, ga zbudila in se mu nasmejala. Pravi, greva? Jaz pa ja, mam popadke na 2 minuti. Kot raketo ga je izstrelilo iz postelje, jaz pa sem že sopihala med naslednjim popadkom. Postajali so vedno močnejši, pritisk v medenici vedno hujši. V tistih trenutkih sem se spomnila vseh napotkov iz knjige Modrost rojevanja in se poslužila načina dihanja, kar mi je zelo pomagalo. Pri vsakem popadku sem se z rokami naslonila na mizo in v napol sklonjenem položaju dihala. Ko sem dragemu omenila, da se bom še stuširala, me je samo pisano pogledal in rekel, da ne, da greva, popadki pa so bili že tako močni, da sem si tudi sama premislila. Po poti iz hiše do avta sem predihala 3 popadke, tak da je bil dragi že presneto nervozen, da me spravi v avto, od koder bo imel on nadzor nad prihodom v porodnišnico. Ko sem se usedla v avto, sem si hitro nagnila naslonjalo čisto nazaj in se spravila na bok, ko je prišel naslednji popadek. Ooooooooo, to pa je bilo to! V trenutku sem se spomnila tistih hudih bolečin pri prvem porodu, ko sem vse popadke predihavala na boku. Dejansko isti popadek, vendar tako drugače občuten, če ležiš na boku ali če stojiš. Zato jih stoje nisem prepoznala. Poleg tega so se začeli kar močni popadki brez začetnega črvičenja, takšni kot takrat, ko ti dodajo umetne popadke ali ti predrejo mehur. Do naslednjega popadka sem se spravila na sedežu na vse štiri tako, da sem gledala v nasprotno smer vožnje. Pridno sem dihala med popadkom in vmes počivala. Dragi mi je dal mojo najljubšo glasbo zelo na glas, da me je prevzela in pomirila. Vedel je, kaj mora narediti, ker sem to glasbo želela tudi poslušati med dolgimi urami v porodni sobi in sem imela zgoščenko pripravljeno v nahrbtniku. Malo sem pozabila na bolečino in se lažje osredotočila na dihanje. Pot do porodnišnice ni trajala dolgo, a nekje na pol poti so se popadki začeli pojavljati na minuto. Ne rabim povedat, da je dragi vozil 140/uro, hehe… Jaz sem bila kar mirna, nič me ni bilo strah, pripravljena sem bila na vse. Edini strah, ki se me je za trenutek polotil, je bil ta, da mi bo babica rekla, da sem odprta šele kakšne 3 cm, jaz pa sem imela že tako močne popadke. V tem primeru bi verjetno izgubila voljo in obupala…za trenutek…potem bi me itak telo primoralo k sodelovanju. Ko sva pridivjala do Ptuja, nekje v 15 minutah in se vozila po ulicah mesta do porodnišnice, sem med popadki že začutila rahel pritisk navzdol, čisti začetek popadkov tiščavnikov, vendar sem misel na to odmaknila iz glave, ker sem mislila, da to čutim zaradi divje vožnje. Ko sva parkirala, sem imela popadke že menda na pol minute, saj sem od avta do mize za pregled imela kar 4 popadke. Ko me je babica zagledala na vratih in videla moje dihanje, je vedela, da ni hec. Dragi ji je že na vratih rekel, da imamo zmenjeno za ultivo, pa je rekla, da me mora najprej pregledati, da vidi, kako daleč sploh smo. Ko ni bilo popadka, sem se hitro preoblekla (tak hitro menda še nikoli ne J) in se ulegla na mizo. Pogledala me je in rekla: Veste kaj, mi ne bomo nič čakali na ultivo, tu bo voda šla in gremo rodit! Pogledala sem jo tak začudeno, da me je vprašala, če to ni v redu? Mene pa je skoraj kap! Jaz, ki sem prvič rojevala 8 peklenskih ur in se matrala tak, da sem mislila, da bom umrla, bom zdaj, po tej bogi uri popadkov, kar rodila?!?!? Kar tak!??!? Pa saj to ni res! Uspela sem samo izustiti, da ja, da je to super! Morala sem prilesti še do porodne mize, vmes me je spet zgrabil popadek, tak da sta me babici morali počakat, da sem ga sklonjena na mizo predihala. Potem me je med naslednjim popadkom na mizi pregledala. V tistem trenutku mi je odtekla voda. Rekla je: »Gospa, odprti ste 10 cm!« V roku 20 minut boste rodili, otrok se mora samo še spustiti za 3 cm. Jaz kar nisem dojemala, kaj se dogaja, zdelo se mi je nemogoče. Začeli so se kar močni popadki tiščavniki, ki sem jih lepo predihavala. Najprej štiri na enem boku, potem je prišel vmes dragi, ki se je moral še preobleči in nato še na drugem boku štiri. Babica mi je vmes snemala CTG, tak da me je zvok srčka mojega otročka umirjal med odmorom med popadki. Otrokovi laski so se med vsakim popadkom prikazali in potem spet izginili. Bila sem tako prisebna, tako spočita, da sem se med popadki normalno pogovarjala, med popadkom pa dihala.
Pri naslednjem sta rekli, da se naj uležem kar na hrbet in bomo pritisnili. Rekla sem: »Detece samo pridi že ven, prosim.« Pa je babica rekla: »Saj bo! Jaz vem, da bo.« Namreč, bala sem se pritiskanja, ker sem prvič pritiskala trikrat zastonj, pa otrok ni mogel ven. Mislila sem, da bo sedaj tudi tako dolgo trajalo. Še zadnjič sem pogledala svoj trebušček in se ga dotaknila. Preden je popadek prišel, sem ga še pobožala in rekla: «Še zadnje slovo od trebuščka!« in že sem morala začeti pritiskati. Zbrala sem vse moči in močno pritisnila, glavica je bila v trenutku zunaj. Babica je samo rekla, naj še enkrat globoko vdihnem in potem pritisnem in že je bila zunaj cela, v enem samem popadku. V hipu mi jo je babica položila na trebuh, tako vročo, tako spolzko in tako lepo. Neverjeten občutek blaženosti in sreče. Obrnjena je bila s trebuščkom navzdol in začela je jokat, ko jo je babica na mojem trebuhu brisala. Vprašala sem jo, kaj je. Pa je rekla, da ne ve in se mi nasmejala. Potem jo je obrnila in zagledala sva, da je pupika. Punčka!!!!!! Rodila sem punčko!!! Res sem bila zelo presenečena, ker sem bila 90% prepričana, da je fantek. Za spol nisva nikoli vprašala, dragi je ves čas trdil, da je punčka. In res je bila. Tako lepa, tako prečudovita, najina Teja! Ne znam opisati trenutkov sreče, ki sem jih takrat preživljala, zaradi lahkega in hitrega poroda, zaradi uresničitve vsega, kar sem si okoli poroda želela, do tega, da sem lahko sodelovala zraven, da sem vedela, kaj se z menoj dogaja, da sem dobila priložnost občutiti toplino telesa svojega otročka na sebi, kar mi prvič ni bilo dano. Takoj potem naju je dragi slikal, da bom te trenutke za vedno ohranila tudi na slikah, ne samo v srcu. Kar smejalo se mi je.
Potem je prišel zdravnik, da me je zašil. Babica mi je naredila epiziotomijo, da je Teja lažje prilezla ven. Medtem, ko me je šival, je babica očedila Tejo. Namerila ji je 53 cm in natehtala 4050 g, obseg glavice je imela 34 cm. Prava babika! Šivanje je bilo hitro končano, nato sem dobila Tejo v naročje za prvi podoj. Takoj se je priklopila in začela sesati. Kako nepopisno lep občutek. Prvič mi tudi dojenje ni steklo, zato sem si zdaj želela toliko bolj, da bi šlo. Počasi je tudi začela odpirat očke. Ima čisto črne laske in temne očke, tudi bolj temne polti je. Tako nasprotje Nejca, ki je imel čisto malo svetlih las in je bil svetle polti. Z dragim se hecava, da imava vsak svojega, Teja ima barvo las po meni. Potem smo uživali v skupnih trenutkih sreče in dočakali jutranji svit. Kot prvič se me je tudi tokrat lotila slabokrvnost. Dragi jih je opozoril na to že ob prihodu in so me potem res hodile čekirat vsakih 10 minut in se mi celo opravičevale za to, da me preveč gnjavijo. No, kmalu se mi je začelo meglit, tak da so mi morali dati infuzijo glukoze, ki so jo morali po eni uri menjati z močnejšo, ker mi tista ni pomagala. Pritisk mi je padel na 80/40, vrtelo se mi je. No, odnesla sem jo le z močno dozo glukoze in transfuzija krvi ni bila potrebna.
Na oddelku so bili vsi super, prijaznosti tam ni konca. Ni mi žal, da sem izbrala porodnišnico Ptuj, ker pri njih si dejansko oseba in ne samo številka. Sestre so nonstop na razpolago, pomagajo pri vsakem podoju, otroka ti pristavljajo in te učijo tako dolgo, dokler ne uspe mamici sami. Ginekologi in pediatri se s teboj pogovarjajo, ti vse razložijo, skratka, nimam ene pripombe nad njihovim delom.
Zdaj uživamo doma kot štiričlanska družinica, Nejc je Tejo zelo lepo sprejel. Ima jo zelo rad in kar naprej bi jo rad imel na rokah.
Kaj naj rečem – SREČNA SEM! Zdi se mi, da sem dosegla cilj svojega življenja in da lepše ne more biti. Imam dva krasna otročka in čudovitega moža, kaj še druga rabim? Moje življenje je izpopolnjeno in uživam v vsakem trenutku dneva.

(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 4165
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 14:31:30   
frutka_
Blacky tvoja zgodbica je full lepa! Še posebej po pretekli slabi izkušnji. Super smo zrihtale julijke, ne?!user posted image
Bubi kam toneš?
B.M. jaz nimam pojma kam odhajajo...pa sem tudi rodila...tako da mene še boš prenašala.user posted image
Trnuljčica, če je fantek sladki kot deklica potem je to puperli.user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4166
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 14:32:42   
frutka_
Willma, če bo vreme po sreči se lahko dobimo v parku nasl. teden. Pa še katera štajerka lahko pride poleg, če želi!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4167
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 14:41:33   
arabela*
Joj Blacky.Tako sem vesela za tebe,da se je vse tako hitro in srečno končalo.
Prav pogumna si bila,da si glede na to,da si imela že tako močne popadke bila odločena it na Ptuj.
So mi solze privrele ob branju tvoje zgodbe.user posted image


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4168
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 15:54:52   
Vrtnica79
Blacky ful lepa por. zgodbauser posted image user posted image user posted image . Super da se je tako lepo izšlouser posted image .



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 4169
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 21:04:07   
mehurčica
Blacky, joj, kaka lepa zgodba.user posted image Sem se kar pošteno razjokala.user posted image Sploh zato, ker mi je šlo proti koncu nosečnosti vse narobe(ne z nosečnostjo, ampak z željami v zvezi s porodom) in na koncu rodila s CR.




_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 4170
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 21:28:32   
Blacky30
Evo našo lepotičko:

user posted image

user posted image  


(odgovor članu Čmrlika)
Neposredna povezava do sporočila: 4171
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 21:52:49   
mehurčica
O, pupika lepa. Pa ti je res podobna.user posted image

_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4172
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
26.7.2008 23:02:09   
gold fish
KAKO SEM PRIŠLA NA SVET





......  ne spravim druga tu gor kot to, da user posted image user posted image user posted image ob prebiranju tvoje zgodbe.........   me tako ..vsaj začetek...spominja na mojo zgodbo ...... mene drugi del še komaj čaka .....

....želim si, da bi bil podoben tvojemu......

......sem ful vesela, da se ti je izpolnila želja in da si dočakala tudi lepo stran poroda..user posted image user posted image user posted image


.....zdaj pa družinica......lepo uživajte ...saj imate vse pogoje za to.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pozdravček,

user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 4173
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
27.7.2008 7:59:01   
*bubi*
user posted image user posted image user posted image  Blacky user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4174
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
27.7.2008 8:59:40   
spps
Blacky,zelo lepa zgodbauser posted image user posted image user posted image user posted image čimveč razvajanja zate in malo princeskouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  165 166 [167] 168 169   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  165 166 [167] 168 169   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




plenice
Evica22

katere plenice uporabljate?

pampers (nemške) (35%)

pampers (avstrijske) (7%)

hoferjeve, lidlove (11%)

müllerjeve (27%)

DMove (10%)

ostalo (10%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!